Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Raziskava o odnosu do živali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
3 komentarjev na to temo

#1 Lejko

Lejko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 23. december 2010, 17:42

Smo študentje na Fakulteti za družbene vede, Univerze vLjubljani, in izvajamo raziskavo o odnosu do živali.
Želimo raziskati odnos medčlovekom in živalmi, kot hišnimi ljubljenčki.

Prosimo vzemite si nekajminut in izpolnite spodnji vprašalnik:

http://www.1cs.si/a/1312.

Hvala!

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. december 2010, 21:52

Tud jaz. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 The Dude

The Dude
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 933

Objavljeno: 24. december 2010, 21:32

To je za seminarsko. Bo padla ena 9-tka in pol se gre na pir al pa dva :vragec: x:Dx

#4 Lejko

Lejko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 5. januar 2011, 17:17

Dodal bi samo en subjektivni komentar;

Večkrat opažam, da študentje različnih družboslovnih fakultet opravljajo raziskave javnega mnenja o določeni zadevi.
kar je pohvalno.
Toda, mene je od nedaj zanimalo, kaj potem počno z rezultati, ki jih s tovrstnimi anketami pridobijo'
Dam primer,
če bodo tole anketo dali izpolnjevati, društvu za zaščito živali, luninem forumu, bodo dobili vsekakor spodbudne odgovore. če bodo to isto anketo dali društvo ljubiteljev svežega zakola, ali v lovsko zvezo, bodo rezultati povsem drugačni.
Pol so tule tisti, ki bodo za nalašč glasoval kontra namenu raziskovalcev, aha, bodo rekl, tole je žiher ena new age anketa in bo spet izkrivljen rezultat.

Bojim se da je tem anketiranju težko reči raziskava, vsaj dandanes v anonimnosti interneta, pri majhnih uniformiranih vzorcih.. itd.itd..
pa ne šinfam.
Sam jasno mi je od kod potem podatki da je vsaka druga ženska žrtev nasilja in podobne"raziskave"




Za začetek naj pojasnim, da študentje družboslovnih fakultet v sklopu študijskega procesa nikoli ne opravljamo raziskav javnega mnenja - naši vzorci so namreč premajhni, da bi dobljene rezultate lahko posplošili na celotno populacijo in jih potem objavljali kot javno mnenje.
Ponavadi se tovrstne raziskave, kot se omenila že zgoraj, delajo v sklopu študijskega procesa. Se pravi z namenom, da se študentje naučimo, kako oblikovati raziskavo, jo izvesti in tudi analizirati. V primeru, ko pa sodelujemo z naročniki, to je različnimi podjetji, ki naletijo na težave in želijo, da jim s pomočjo raziskave pomagamo najti vzroke zanje ali pa želijo izvedeti, kakšno je mnenje o določeni zadevi med ljudmi, da bi izboljšali svoje delovanje, se rezultate, ugotovitve in napotke posreduje neposredno njim.




Hvala vsem, ki ste sodelovali. Anketa bo aktivna še do ponedeljka, če želi še kdo odgovarjati.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0