Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zakaj datum rojstva?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
51 komentarjev na to temo

#1 retro

retro
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 92

Objavljeno: 7. maj 2011, 16:10

Mene zanima zakaj se pri astrologiji uporablja datum rojstva in ne datum ko se začneš razvijati v maternici npr. A mi lahko kdo to razloži? Kaj se zgodi ko se rodiš? Zakaj je tista ura važna in nič prej? Saj si že v maternici "funkcionalen" oz. že živiš in nate vpliva vesolje itd.
everything

#2 nimbus

nimbus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 548

Objavljeno: 7. maj 2011, 19:48

to je zelo dobro vprašanje. odgovora seveda ne boš dobil. vsaj od astrologa ne. ljudje smo pač ideološka bitja in smo veliko raje v slepi ideološki sreči kot neznosni tesnobi breztemeljnosti. tako se določeni ljudje odločijo recimo za poklic zidarja in se nikoli ne vprašajo zakaj delajo ravno škatlaste hiše s tremi nadstropji, ko bi jim zadostovala že majhna priročna brunarca medtem, ko drugi vzamejo astrologijo zdravo za gotovo in lepo ožemajo folk na njihovih lastnih strahovih. zakaj pa sploh bivajoče in ne raje nič, sta se vprašala pa samo Leibniz in Heidegger. ni pa to nič slabega. vsaka posamična dejstvenost, ki se zgodi, ima moč, da ustvari v človekovih majhnih možganih združujoče metafizično pravilo ali celo zakon, kateremu posledično podleže njegov svetovni nazor in pogled na svet. nastanku sveta lahko botruje tako veliki pok kot dolgobradi in vsevedni bog. oba principa sta metafizična. kako pa v svetu vznikajo napotila in signali, ki prvim in drugim kažejo pot do realizacije, je pa največja skrivnost sama. zato tudi pravimo, da je resnica stvar dogovora, konvencije. četudi so upravičevanja in razlogi lažni, lahko povsem upravičeno pripeljejo do resnice same. sej tudi newtonova mehanika ne drži povsem, pa po njej še vseeno gradijo mostove. odgovorov na ZAKAJ torej ne poznamo, poznamo pa vsesvetno enciklopedijo KAKOja. no, za zdravje, ljubezen in službo mormo pa še vedno astrologe poklicat na ničdevetdeset... x:)x

xrainbowx

ker se datuma zacementacije ne da določit, niti tega ne, kdaj se duša vseli v zarodek... x8Dx


pri budi je en večer pred porodom
.
.
.
v mater vstopil slon. :o|o:

xrainbowx
Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!
Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.
Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. maj 2011, 20:10

Res, dobro vprašanje. :palec:
(imamo sicer že nekje to, samo nisem našla - morda je v podnaslovu pa iskalnik ne najde).

Ker tedaj človek postane samostojna celota. In ne funkcionira več kot zgolj del nečesa.
'Zadiha s svojimi pljuči'. x:)x

Po Jungu (definicija astrologije): 'vsakdo/vsaka stvar, ki se rodi/zgodi v določenem trenutku, nosi značilnosti tega trenutka.'


(*po filozofsko* pa je to tako, kot bi 'lovil' v te obrazce [čas/prostor] ideje in ne končnega produkta.
Ko slika nastane, da je to to, je to slika. In je Ona. Ko se že zmanifestira.)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. maj 2011, 21:29

ko smo že pri tem vprašanju, ki je končno smiselno in utemeljeno
Zakaj si ljudje ne prištejemo 9 mesecev bivanja v trebuhu matere.
Dokazano je namreč, da mati čuti otroka in otrok matero pred rojstvom, torej je živo bitje
nič kej bolj brihten ni tist dan ko se rodi, pa take pravice, da se mu pripiše celo da je 1 dan star


nobena skrivnost ni, da si o astrologih mislim, da nimajo pojma, za kerih pet kowačou se sploh gre med zvezdicami... in take dileme moje mnenje žal samo še utrjujejo...


me je pa tvoj post spomnil na uvod ene knjige (nisem ziher, samo se mi zdi, da je bila tale http://www.knjigarna...id=28&Itemid=39 ),
ko sem se pred leti začel spraševati o standardnih jajčkih, kot je med drugim tudi življenje po smrti.

pravi nekako tako:
da sta se še nerojena dvojčka že v maternici pogovarjala in eden upraša drugega: a misliš, da je življenje po rojstvu?

******************
po mojem mnenju krasna iztočnica za razmišljanje o mnogo dilemah in zato sem mogu napisat x:Ix
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#5 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. maj 2011, 22:02

Hecno je to, da se nikol na glas ne smeji in joka in tako dalje..... samo neki brca. svašta


-------------------------------------------

in to. Zakaj ne razložiš v minuciozno natančnost, ampak res, kako ti razumeš zgrešenost astrologije, oz. zablodelost astrologov. Ker me res zanima. Tvoje mnenje namreč. x;)x


nič lažjega...
npr. enkrat mi je crknil mobitel... in znanka astrologinja, k sva bla slučajno takrat skupaj, je rekla, da ni čudno, ker je retrogradni merkur, al kwa za en šmorn...
pa prašam, če je to zato. pa prawi, da ja.
pa sem reku wwwaaaauuuuu.....
in kdaj bo spet tak merkur.... pa powe....
pa prašam.... kaj mi bo takrat crknilo....
pa prawi, da ne we....
torej..... ???
jes pa sem samo mislu, da je mobi crknu, k je bil že mal zjeban, pa 100 x na dan na tla padu x:o)x x:Ix x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#6 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. maj 2011, 22:16

Mene zanima zakaj se pri astrologiji uporablja datum rojstva in ne datum ko se začneš razvijati v maternici npr. A mi lahko kdo to razloži? Kaj se zgodi ko se rodiš? Zakaj je tista ura važna in nič prej? Saj si že v maternici "funkcionalen" oz. že živiš in nate vpliva vesolje itd.


sprašuješ za prenatalno obdobje.Naj omenim, da se lahko izriše tudi ta karta.
Pri interpretaciji ima dokaj velik pomen.
V bistvu pa in, da odgovorim na tvoje vprašanje: Prvi vdih kozmične energije, pomeni tudi
hip,ki nas zaznamuje. Zato ima tudi ura (minuta in sekunda) vrlik pomen za
pravi izris natalne karte.
Zato je tudi prima, da očka takoj, ko otrok prvič zajoče,pogleda na uro. Ta čas je pravi čas.
Dokazano je,da se pravi zapis rojstva, v bolnišnicah, zamakne tudi od 5 do 10 minut.

Sej, če se prav spomnim so stari rimljani računali na datum spočetja. Ki so ga seveda dobili na osnovi rojstva. x:)x


In kaj si predstavljaš pod 'osnovo rojstva' ?
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#7 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. maj 2011, 22:17

eno tut frendico sem uprašal, če lahko za karkoli, kar z analizo zvezdic ugotovi, tudi garantira...
pa je gruntala tolk cajta...
da se mi je že zasmilila, da sem ji dal mal popusta... pa sem reku, da si lahko tudi vprašanje izmisli sama...
pa je še kr gruntala... in rekla, da ne more za nobeno svojo ugotowitev garantirat...
(aja. obe statut naredili neka šolanja... ne sam kupli ene dva priročnika in mal bluzili)
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#8 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. maj 2011, 22:21

No, evo, a vidš, x:Dx stručko je vse pojasnu. :palec:


tele zvezdice so uporabne za korenje sejat in drva sekat...
o vsem ostalem, pa se ve veliko premalo.
je pa krasno za potuho.
dost lažje je jamrat in se na zwezdice sklicevat in zwezdice krive delat za swojo mizerijo, kot pa rit dvignit in kej mrdnit.
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#9 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 7. maj 2011, 22:28

Veš kaj je problem, da bi vsi radi gotovo jelo. Vsi bi meni. Ne, ti maš tam 3, 7, sestavin, nakar je treba skuhat. In lahko ti kdo reče, lej, tam maš origano al pa kej, in ti rečeš o, pa res al pa ne, jaz bi koriander in tako naprej.


aha.
in pol sestavi pet kuharjov 5 različnih jedi iz istih sestavin... torej 5 astrologov 5 različnih interpretacij.
in vsi se sklicujejo: ja kaj pa bi ti sploh rad? xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#10 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 8. maj 2011, 11:11

Oh, teb se ne da pomagat. x:Ix


++++++++++++++++

13. 1. moj usodni datum. Zakaj sem si zimo izbrala ne vem. No, sej, 12. 1. j e bil pa tečn datum, ne glede na leto. :vragec: x:Dx



Tečn datum vsaj za mamo... x:o)x x:o)x x:o)x

#11 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. maj 2011, 11:59

(imamo sicer že nekje to, samo nisem našla - morda je v podnaslovu pa iskalnik ne najde).

Mogoče ta: Smiselna obrazložitev astrologije

in pol sestavi pet kuharjov 5 različnih jedi iz istih sestavin... torej 5 astrologov 5 različnih interpretacij.
in vsi se sklicujejo: ja kaj pa bi ti sploh rad? xcivx

:palec:

Astrologija pač ni eksaktna, temveč pseudoznanost. Pa niti to ne pravzaprav, glede na množico interpretacij in nedoslednosti.

To temo je popravil/a Alan_New: 9. maj 2011, 12:04

Possible—but highly unlikely.

#12 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 9. maj 2011, 13:12

Zanimivo branje: astrology

Iz članka:

Astrologers emphasize the importance of the positions of the Sun, Moon, planets, etc., at the time of birth. However, the birthing process isn’t instantaneous. There is no single moment that a person is born. The fact that some official somewhere writes down a time of birth is irrelevant. Do they pick the moment the water breaks? The moment the first dilation occurs? When the first hair or toenail peeks through? When the last toenail or hair passes the last millimeter of the vagina? When the umbilical cord is cut? When the first breath is taken? Or does birth occur at the moment a physician or nurse looks at a clock to note the time of birth?


In dodajam iz istega članka:

"Why are the initial conditions more important than all subsequent conditions for one’s personality and traits? Why is the moment of birth chosen as the significant moment rather than the moment of conception? Why aren’t other initial conditions such as one’s mother’s health, the delivery place conditions, forceps, bright lights, dim room, back seat of a car, etc., more important than whether Mars is ascending, descending, culminating, or fulminating? Why isn’t the planet Earth—the closest large object to us in our solar system--considered a major influence on who we are and what we become? Other than the Sun and the Moon and an occasional passing comet or asteroid, most planetary objects are so distant from us that any influences they might have on anything on our planet are likely to be wiped out by the influences of other things here on Earth."

To temo je popravil/a Alan_New: 9. maj 2011, 13:16

Possible—but highly unlikely.

#13 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 9. maj 2011, 17:24

Najbrž je vzrok to, da se ne da določit točnega časa spočetja. V astrologiji itak ni pomembno zakaj nekaj deluje. Važno da "deluje".

#14 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. maj 2011, 15:42

[quote name='č.v.e.k.a' date=' 7. maj 2011, 23:16' timestamp='1304803001' post='1055591691']
Prvi vdih kozmične energije, pomeni tudi
hip,ki nas zaznamuje. Zato ima tudi ura (minuta in sekunda) vrlik pomen za
pravi izris natalne karte.


Objavljena slika

#15 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 10. maj 2011, 21:01

Mene zanima zakaj se pri astrologiji uporablja datum rojstva in ne datum ko se začneš razvijati v maternici npr. A mi lahko kdo to razloži? Kaj se zgodi ko se rodiš? Zakaj je tista ura važna in nič prej? Saj si že v maternici "funkcionalen" oz. že živiš in nate vpliva vesolje itd.


mogoče zato, ker gre z datumom rojstva za vstop v tale-fizični svet.

#16 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 11. maj 2011, 15:59

mogoče zato, ker gre z datumom rojstva za vstop v tale-fizični svet.


Kolikor razumem rojstvo, gre predvsem za prehod otroka iz maternice na prosto. Otrok v fizični obliki obstaja že prej, le da ga ne vidiš. (zato imajo mamice velik trebuh).

#17 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 11. maj 2011, 17:07

Se pravi planeti ne vplivajo nate (kakorkoli že) dokler prvič ne vdihneš in se popkovina ne prereže?

#18 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 11. maj 2011, 19:56

V maternici je otrok združen v eno z materjo in tudi v fizičnem pomenu se to lepo vidi po popkovnici, ko se pa rodi, se popokovnica prereže in otrok je samostojna oseba izven ''vesolja'' maternice. In nadvse pomembno je, da naredi prvi dih v svojem življenju sam zase za svoje fizično telo.

Kaj pa ko ti domnevni astrološki vplivi delujejo na mamo, ki je eno z otrokom, a ne delujejo torej tudi na otroka? Je varen pred astro vplivi ali ne? Je z mamo eno v vsem razen v astroloških vplivih?

Zdaj bo spet odgovorov, kolikor je astrologov. x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#19 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 12. maj 2011, 10:56

Kolikor razumem rojstvo, gre predvsem za prehod otroka iz maternice na prosto. Otrok v fizični obliki obstaja že prej, le da ga ne vidiš. (zato imajo mamice velik trebuh).


heh, pisala sem o tem, da otrok vstopi z rojstvom v fizični svet ... kljub temu, da v maternici raste in se oblikuje ter dobiva fizično podobo, še ne pomeni, da je vstopil v fizični svet.

#20 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 12. maj 2011, 12:08

Vsaj en odgovor bo ja in ta je: Pokaj prosim ven iz astro tem, ki te očitno ne zanimajo :vragec:
Si že ne vem kolikokrat ponovil, da ne verjameš, da vplivi so in se posmehoval, v nedolgled se ti pa ni treba ponavljat.
Smo te ''slišali'' -prebrali- že večkrat in zdaj vemo kakšno je tvoje velecenjeno mnenje.

Če te ne zanima ali si preveč skeptičen do tematike, jo raje pusti kot, da smetiš tule okoli.
Sicer pa vsako tele ima svoje vesele.
Naše je astro, tvoje pa očitno posmeh in spuščanje iztrebkov po temah.

Hvala že vnaprej!

Zakaj tak odgovor? :inocent:

Držal sem se teme pogovora in postavil resno vprašanje. Kaj verjamem, se mi tukaj sploh ne zdi pomembno in ne razumem, zakaj to vlečeš ven, namesto da bi konkretno odgovorila na vprašanje.
Possible—but highly unlikely.

#21 lukasetina

lukasetina
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 294

Objavljeno: 12. maj 2011, 14:31

heh, pisala sem o tem, da otrok vstopi z rojstvom v fizični svet ... kljub temu, da v maternici raste in se oblikuje ter dobiva fizično podobo, še ne pomeni, da je vstopil v fizični svet.


Torej fizični svet = svet zunaj maternice?
Kako pa vemo, kdaj začnejo planeti vplivat in na kakšen način?

#22 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 13. maj 2011, 02:15

Alan zame si en (pre)velik skeptik


In ti sploh nimam nobenega gušta karkoli odgovarjat. Sploh pa ne konkretno.

Zdaj bo spet odgovorov, kolikor je astrologov. x:Dx



ma dej pust alana, k nima pojma in kr neki bluzi. Objavljena slika
resnica je,
da bo zdaj spet različnih odgovorov, kolikor je astrologov xcivx :fiju: :wOOt: :frog: :lol: x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#23 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. maj 2011, 07:23

Alan zame si en (pre)velik skeptik in znaš napisat tudi kaj s posmehom, kot to npr.:
(mogoče se motim)

Se ne motiš, res je bilo s posmehom. Ne prvo ne zadnje.

In ti sploh nimam nobenega gušta karkoli odgovarjat. Sploh pa ne konkretno.
A ti veš kakšna veda je astrologija?

Sem pa opazil, da tudi če se vpraša po pojasnilu določenih kontradiktornih in nepreverjenih trditev brez posmeha, konkretnih odgovorov ni.

Astrologija ni veda.
Possible—but highly unlikely.

#24 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 13. maj 2011, 09:00

Dvojna merila?

Z moje strani ne. Nisem prepričan, a je pravo sploh znanost, sploh celotno družboslovje je bolj tako na krhkih temeljih in podvrženo različnim interpretacijam različnih "strokovnjakov", čeprav se trudijo iskat nekakšno objektivnost in preverljivost. Ekonomija pa je itak samo mešetarjenje. x:Dx Ne glede na različne interpretacije, poglede, špekulacije ipd. se ti dve omenjeni disciplini vsaj dotikajo konkretnih pojavov, medtem ko astrologija operira z domnevnimi vplivi zgolj nekaterih planetov in ozvezdij na človeško psiho.
Possible—but highly unlikely.

#25 crna_puma

crna_puma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 436

Objavljeno: 13. maj 2011, 21:15

Torej fizični svet = svet zunaj maternice?
Kako pa vemo, kdaj začnejo planeti vplivat in na kakšen način?


dokler je bitje znotraj maternice, diha preko nje in je znotraj drugega bitja, je v vmesnem prostoru, kjer fizično "dozoreva". Z rojstvom, vdihom, vstopi v fizični svet, z hrano, se navaja na materijo ...

kdaj pa začnejo planeti vplivati in na kakšen način ... hmmm verjetno, da vplivajo, ko je otrok v maternici ali že pred prihodom, ko se duša vrti okrog bodoče mamice.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0