Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ciscenje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
18 komentarjev na to temo

#1 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 14. november 2002, 01:00

Tale tema bo bolj zenska:

Me zanima kako dozivljate menstruacijo? Je to za vas ciscenje telesa ali le "tisti dnevi"?
Me zanima tudi, kaj si mislite o kontracepcijskih tabletkah (prestavljanje menstruacije)?

Hvala za vase odgovore :)

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. november 2002, 01:00

Ja - to je zame ciscenje.
Sicer se veckrat kaj bunim, ker sem "jajcniski" tip, a nic ne delam iz tega - na morju se kopam in vse (razen 1. ali pac najmocnejsi oz. najbolj bolec dan).
Ne jem tablet - so mi nevarno zvisale pritisk v 20. letih...
Zdi se mi nesmiselno (prestavljanje).

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. november 2002, 01:00

Uhh.. jst sem na tabletkah, tko da "tisto" ni glih prava menstruacija.. Ti pa povem da se v tistih dnevih tko počutim, da bi se kr naprej tuširala, pa v nulo jepo stanovanju vse spucan. Se prav da se počutim tko da bi se najraje kr razkužila. :xx!:
Prestavljanje pa, če res rabiš, npr. zarad morja.. drugač pa pravjo da se ti lahk tud ciklus mal zbluzi pol. Ne vem, s tem pa nimam izkušenj.
mushi
Mushi

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Nic niste povzeli/e v tej temi, kar je skoda - to dozivljamo pac vse zenske.

Dodala bi se, da mi je menstruacija enkratna priloznost za ciscenje in tako jo tudi jemljem.
Res v obdobju jemanja tabletk menstuacija ni tista prava.
Tudi prehranjevanje vpliva - veganke (100% vegetarijanke) pravijo, da jim zelo zmanjsa ali celo povsem izgubijo slednjo.
Pomembno je, ali uporabljamo vlozke, tampone in kaksne.

Sama sem nekako prisla do tega, da ti najnovejsi supervpojni vlozki morda pomagajo k nastajanju hemoroidov.
Veliko zelo mladih punc namrec tozi o hemeroidih, kar se mi je zdelo cudno, pa sem postala pozorna, se pozanimala, kaj uporabljajo v casu menstruacije, kako pogosto si menjajo vlozke (*ker recimo recejo v reklami - super vpojen, lahko ga imas notri 36 ur!! :>))))) In podobno...
Pa sem sklenila nekako tako.
To ni nikakrsno zdaj uradno mnenje (da me ne bi kdo preganjal) - to so samo moji zakljucki v moji glavi.

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

In se en zanimiv clanek o tem:
Zenski ciklus.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Koncentracijskih tabletk že leta ne uporabljam. Me je potem vedno bolela glava, pa želodec...pa mi ni bilo....in potem nima smisla jemati tabletke, če nobene koristi od njih x:Dx.
Jemala sem jih letos zaradi izravnave hormonov v teleščku:)
Menstruacijo tudi jaz doživljam kot čiščenje. Vse slabo ven...in prav hrepenim po vodi. Če bi bilo po moje, bi non stop stala pod tušem. No, pa napad mozoljev imam v tistem času.
Se pa potem počutim....prerojena.

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#7 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Jaz pa nimam to kot čiščenje, čeprav mi je telo samo pokazalo, da se čisti pred samo menstruacijo. Jemljem tabletke in je to mogoče zato, da mi je to le stvar, ki mora biti.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#8 soncnica

soncnica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 262

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Najprej hvala za vase odgovore.

Tudi jaz zdaj dozivljam menstruacijo kot ciscenje. Ko sem bila mlajsa, sem imela zelo bolece, mocne in neredne menstruacije (sem hodila po inekcije, ker so bile bolecine res neznosne). Potem sem zacela z uporabo kontracepcijskih tabletk. Bolecine so se res zmanjsale, vendar pa sem bila med menstruacijo vedno depresivna in blazno obcutljiva.Pred letom sem se odlocila, da prekinem z jemanjem kontracepcijskih tabletk, ker se mi ni zdelo OK na silo spreminjat nekih naravnih procesov v telesu. Zanimivo je, da so bolecine sedaj popolnoma izginile, ciklus je reden (vedno na polno luno), menstruacije pa zelo sibke (sem vegi)... kot bi moje zavedanjeda da je to proces ciscenja vplivalo na vse ostalo.

#9 Popotnica

Popotnica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 6

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

Meni se to zdi naraven naravni proces in nic takega. V vsakdanjem zivljenju me niti najmanj ne ovira.

Popotnica

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 15:19

Tamle smo se nekje razgovorili o menstruaciji, pa obnavljam temo, da bo spet aktivna... :)
(omenili smo kristale, ki so primerni za nosnjo v casu menstruacije, in povedali, da je za to zelo primeren malahit, sama priporocam aventurin, priporocajo (*mdr. Nosorog) pa tudi labradorit.

V casu menstruacije oz. tocneje - v prvih dneh - NI primerno izvajanje vaj, kot je pozdrav soncu ali tibetanske vaje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 4. januar 2004, 17:01

Iiiiiiiiiiiiiiiiii :wOOt: čudovito, Marsa, da si tole aktivirala... :palec: o menstruaciji mi je nekoč dala prijateljica nek članek ("Menstruacija je neprostovoljna joga, ženskam dana od boga"), ki je zelo zanimiv - je možno, da ga imate tudi na LN-ju?

No, mogoče bom kasneje kaj povzela sem not, pa še kakšna moja opažanja napisala x;)x


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. januar 2004, 17:07

:vragec:


Ko je Eva v raju naredila smrtni greh in zavedla Adama v skushnjavo, je Bog rekel Evi:
"Tole mi bosh pa krvavo plachala!"
pa reche Eva:
"A lahko na obroke?"
in plachujete na oroke... x:Dx x;)x


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 17:25

... o menstruaciji mi je nekoč dala prijateljica nek članek ("Menstruacija je neprostovoljna joga, ženskam dana od boga"), ki je zelo zanimiv - je možno, da ga imate tudi na LN-ju? ...

Ja, to je to - ta clanek, ki sem ga podala zgoraj, ki ga je avtorica sama dodala na LN novice - ocitno se ji je zdelo primerno, da je tu - meni pa se zdi dbest in sem vesela, da je tako, ravno zato pa sem podala tamle..

In, aja - ravno zato podam takole... x:)x x;)x
In ne kar brez veze - ce bi kliknila, bi videla... x;)x x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#14 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. januar 2004, 19:09

Cikle kar močno čutim. Ne samo čas menstruacije, tudi ovulacije. (Prispevek Polone S. je zanimiv :palec: )

V temi 'Knjige s podorčja duhovnosti' sem že omenila knjigo ZDAJ! Resnično tvoj je samo ta trenutek (Eckhart Tolle), v kateri mi je bilo že takrat, ko sem jo brala, zelo zanimivo tole :
"... Na splošno velja, da ženska lažje občuti svoje telo in v njem živi, zatorej je bližje Bitju in potemtakem tudi razsvetljenju kakor moški... Vsekakor drži, da je energijska frekvenca uma očitno v glavnem moška... Da bi presegli um in znova navezali stik z globljo resničnostjo Bitja, so potrebne povsem druge lastnosti: prepuščanje danosti, neobsojanje, odrtost, zmožnost vse obdržati v ljubečem objemu zavesti. Vse te lastnosti pa so precej bolj sorodne ženskemu načelu....

... KOLEKTIVNO ŽENSKO BOLEČINSKO JEDRO - kako ga razkrojiti:

Bolečinsko jedro ima ponavadi tako kolektivni kakor osebni vidik. Osebni vidik je nakopičena usedlina bolečine, ki jo je človek pretrpel v preteklosti. Kolektivni vidik pa je bolečina, ki se je nakopičila v kolektivni človeški duši v tisočih letih bolezni, mučenj, vojn, morij, norosti itn....Ob menstruaciji bolečinsko jedro žensko pogosto 'premaga'. Ima izredno močan energijski naboj, ki te zlahka potegne v nezavedno istovetenje z njim.... Torej, bolečinskega jedra ne uporabljajte za to, da bi vam dajalo identiteto. Raje ga uporabite za razsvetljenje. Predajte ga v zavest. In eden izmed najboljših trenutkov za to so prav dnevi mesečnega perila.... Kadar se zaveste, da se vam bliža menstruacija in preden začutite prva znamenja tega, čemur ponavadi rečemo PMS - prebujenja kolektivnega ženskega bolečinskega jedra - bodite še posebej pozorni in se kolikor mogoče 'nastanite' v svoje telo. .....-->>"

#15 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 5. januar 2004, 13:28

Zanimivo se mi zdi opazovati faze ciklusa, ki so opisani v članku.
Menstruacijo doživljam kot preporod. Olajšanje.
Slabše pa v obdobju ovulacije. Kot da mi bo razneslo jajčnike.


#16 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 5. januar 2004, 14:28

Ja, ful v redu clanek.. bom se malo opazovala.. sicer sem na tabletkah, pa ni cist tko, ampak..
Sem zacela tabletke ravno za uravnavanje menstruacije jemat, ker sem imela totalno neredno.. Ko sem jih nehala, je bilo kake tri mesece normalno, po ritmu, potem pa spet kr neki.. skor tri mesece nic, potem pa en mesec skoz po malem.. :xx!: zoprno..
Zdaj sem spet zacela s tabletki, drugimi kot prej, ker se mi zdi, da so mi one ful vplivale na en kup stvari.. Tele so ful v redu, ne cutim nobenih posebnih sprememb v telesu ali kaksnih glavobolov ali pmanjkanja cesa.. Razen malo bolj bolec prvi dan menstruacije..
Pa se.. vsaj vem kdaj in kako bo z menstruacijo. Prestavljala sem dvakrat, za morje in potovanje, ko smo se vozili en mesec s kombijem in umivali enkrat na teden.. Nic posebnega, nobenih stranskih ucinkov, cesarkoli.. Ampak vseeno mislim, da se ne bom vec sla tega..



Aliana
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#17 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 5. januar 2004, 23:37

... o menstruaciji mi je nekoč dala prijateljica nek članek ("Menstruacija je neprostovoljna joga, ženskam dana od boga"), ki je zelo zanimiv - je možno, da ga imate tudi na LN-ju? ...

Ja, to je to - ta clanek, ki sem ga podala zgoraj, ki ga je avtorica sama dodala na LN novice - ocitno se ji je zdelo primerno, da je tu - meni pa se zdi dbest in sem vesela, da je tako, ravno zato pa sem podala tamle..

Evo me, pa se javljam po krajši odsotnosti w:Iw

Na žalost takrat, ko sem pritisnila moje sporočilo v to temo, nisem imela časa niti pregledat temo skozi, ker se mi je tako mudilo.... zato tudi nisem opazila linka na članek, ki si ga podala, Marsa x;)x sem bila pa totalno navdušena nad tem, da si ponovno oživila tole temo, tako da sem morala nekaj postnit not x:Dx x:Dx

Moje izkušnje... x8Dx

6 let sem jemala tabletke vsega skupaj (do približno lani marca).... vmes sem za 1 leto prekinila in to obdobje je bilo nadvse zanimivo... prve tri mesece nejemanja tabletk mi ni bilo ravno najbolj jasno, kaj se z mano dogaja, vem samo, da sem kar naenkrat postala noro čustvena, imela roparske pohode nad hladilnik in sploh vse, kar je bilo užitnega, kar fino boleč križ par dni pred mestruacijo... ampak nisem tega povezana s prenehanjem jemanja tabletk.... dokler se ni mami nekega dne posvetilo, da je njena hči "čudna" samo zaradi tega, ker ima zelo izražen PMS x:Dx x:Dx :eek: medtem ko jih nisem jemala, sem tudi dobila izbruh mozoljev, ki pa so se umaknili, ko sem jih spet začela jemat...

lani sem se začela malce bolj opazovati in delati v skladu sama s sabo... in ko mi je prijateljica dala ravno tisti članek, na katerega je Marsa podala link, in sem si ga prebrala, sem se odločila... ne več tabletk x:)x zdel se mi je že skrajni čas, da če se grem neko samospoznavanje in podobne zadeve, da pustim tako tudi telesu svoj normalni ciklus... da se spoznam tudi s te strani... pravzaprav telo (oz. ženska) med jemanjem tabletk sploh ne gre skozi cikel, ampak gre po ravni črti... jajčeca se ne izločajo, krvavitev je umetno sprožena (natančneje: je samo maskirna krvavitev in sicer zaradi tega, da so ženske lažje pristopile k tabletkam v zgodovini le-teh; ne pomeni istega kot krvavitev pri normalnem ciklu)... in se mi je zdelo, da ni to fer od mene do mene x:Dx x:Dx

in sem se pripravila na ponovni izbruh mozoljev, vesoljski PMS in še kakšnega hudička zraven....nehala s tabletkami... čakala, čakala.... hm? krvavitve popolnoma redne (prej niti približno nise bile, pred jemanjem tabletk), nobenega pretirano pompoznega PMS-a, nobenih mozoljev :eek:

ne vem, nekako si to razlagam s tem, da sem se končno s svojo ženskostjo in mesečnimi cikli sprijaznila in to sprejela... in zato nimam več takšnih težav, kot sem jih imela prej x:)x

opažam pa res določene vzorce, ki se mi pojavljajo glede na razporeditev cikla v omenjenem članku; moja dinamika se res dokaj podobno giba, predvsem v dnevih med menstruacijo in malo prej...

nekaj noro zanimivega je tudi tale zadnji teden; že kar nekaj časa nisem imela takšnih bolečin ob začetku mestruacije :eek: ... dogaja pa se mi tudi čiščenje na drugih nivojih... mentalno, čustveno tudi morda... kot da bi vse skupaj sovpadalo.... ne vem še, mogoče sem še preuranjena s takšnimi trditvami :unsure: bomo videli čez nekaj časa :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 6. januar 2004, 06:48

očitno moram sprejeti svojo ženstvenost, ker čiščenje pri meni pomeni možnost pristanka v bolnišnici na dodatnem čiščenju. Groza.
Sam se mi je pa zadnje leto stanje bistveno popravilo. Grem še enkrat prebrat članek

#19 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 6. januar 2004, 21:30

Sam se mi je pa zadnje leto stanje bistveno popravilo.

:palec: :palec:

To, da se ti je v zadnjem letu stanje kar fino popravilo, pomeni, da si nekako začela predelovat določene vzorce, ki jih imaš, verjetno čisto nezavedno (ali zavedno... odvisno od tebe x;)x ).

Ne vem, če poznaš knjigo "Telo je tvoje" od Louise L.Hay... V njej avtorica navaja miselne vzroke telesnih bolezni in metafizično zdravljenje le-teh; vzroki so negativni miselni vzorci, ki smo jih pobrali, pridelali skozi razvoj/odraščanje, odpravljali pa naj bi se s pozitivnimi (samozdravilnimi) afirmacijami.
Sama sicer s temi pozitivnimi afirmacijami nekako še nisem pri sebi skušala ničesar pozdravit, bom pa res enkrat poskušala, da vidim, kako to deluje x:Ix Če se strinjaš s tem, da so bolezni in težave večinoma (nekateri pravijo v celoti) pogojene s strani našega miselnega (hmmm tudi karmičnega) nivoja, potem ti bo filozofija te knjige dokaj blizu x:)x
Najbolj me je ruknilo, ko sem šla po nasvetu avtorice naredit zgodovino svojih obolenj in si potem poleg izpisala še možne vzroke... in... :eek: :wOOt: x:Ix res najdeš povezav še pa še... in tako je Sončna Vila bivši popolni empirik pričela verovati tudi v to, kar sedaj piše v tem sporočilu x:Dx x;)x :wub:

Knjigo imam doma, tako da lahko kakšen dan kasneje prepišem iz nje tudi vse te miselne vzroke za težave, ki so povezane z ženskim menstrualnim ciklom. Anyone interested?


LP


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0