Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ne vem kam spadam v življenju


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
300 komentarjev na to temo

#101 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. maj 2011, 09:29

jah, vem kaj misliš, samo ni tako.
Ne more bit škodljivo realno razmišljanje.

Vzrok in učinek, (*karma*), to sploh ni nič ezoteričnega...
Preprosto: imaš nezaščiten sex - zanosiš - maš otroke.
TU si in TAKO JE. xyesx xnckrivx

Nekoga ubiješ in si zdaj v čuzi. TAM si in TAKO JE (='spadaš' v čuzo)

Koraki ki si jih naredil do zdaj, so te pripeljali do točno tu kjer si zdaj.

ODTOD šele lahko spreminjaš.
Za nazaj se pa ne da.

Skratka tu si ne zato ker je bilo tako določeno, ampak ker si imel take postopke kot si jih imel.


Ja s tem se strinjam. Tu si ker si delal takšne korake. Ne pa ker si 'moral' delati takšne korake.
Če pa misliš, da si naredil korak, ker ti je bil določen, pa je škodljivo.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2011, 09:40

Ja sej vem kaj in kako si mislil.

....

Pa še dodatek k prejšnjemu postu.
V bistvu je to kot sem napisala vzrok --> posledica.

No sama pa vseen po drugi strani mislim, da je kej pa tud *določeno*. xDDx
(recimo da se nekdo rodi invalid ali pa kaj desetega).

Mislim da je pa sicer *več usod*, več možnih poti v bistvu, v končni fazi pa gremo po tejle svoji poti - avtocesti.

Primer - namenila sem se - namenjeno mi je (določeno ali whatever, morda je pa moj višji jaz tako 'določil') da grem na Nizozemsko.
Zdej pa lohk izberem različne poti in stranpoti - se pravi ne samo Švice in Nemčije in Belgije itd. v smislu načrta poti, pač pa še vse možne stezičke, recimo se še udinjaš v Belgiji za služabnika xDDx in si tam nekaj časa... al pa pristaneš v Franciji pa si tam nekaj časa....
No ampak potem pa recimo greš na Nizozemsko. x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 24. maj 2011, 09:48

Ko bi bilo le tako. Koraki, ki si jih naredil. Npr. hodil si po ulici in nekdo je s prstom pokazal nate in se odločil, da bo on vodil tvoje življenje. Ti pa nič ne moreš, ker se sploh ne zavedaš zarote v katero si se ujel. Ali vojne itd.
So stvari, večje od posameznika.

Lahko bi se začelo govoriti o karmi naroda. Lahko bi se tudi govorilo o karmi vesolja.
Čisto na koncu se pride do karme posameznika, ki je na ta zadnjem nivoju.

Vse je vzrok-posledica, a mnogo bolj zapleten, kot se zdi na prvi pogled.

#104 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 24. maj 2011, 09:55

Živimo namreč v svetu neomejenih možnosti,......

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2011, 09:59

Imaš prav, lohk gremo širše, ožje, višje, globlje, vse... xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:04

No pol pa že boljš iti direkt na Nizozemsko, po tisto po kar pač moraš it, da bo tam enmu kost na mestu. K to sem vidu, da če si nekaj zabijejo v glavo ne moreš zmagat, pa če se raztrgaš...

Light, da bi kdo odločil in vodil moj laif? hmmm.. Ne bo šlo tako zlahka!
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:08

No pol pa že boljš iti direkt na Nizozemsko

xDDx

Light, da bi kdo odločil in vodil moj laif? hmmm.. Ne bo šlo tako zlahka!

saj je razložila; recimo vojne al ti pade bomba na glavo. Nekdo se odloči da postreli ful ljudi, ki se tedaj slučajno znajdejo na nepravem mestu ob nepravem času... itd.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:10

xDDx


saj je razložila; recimo vojne al ti pade bomba na glavo. Nekdo se odloči da postreli ful ljudi, ki se tedaj slučajno znajdejo na nepravem mestu ob nepravem času... itd.




Aha ja, sem spregledal. Ampak spet, a si lahko ob nepravem času na nepravem mestu?
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:12

ja sej. xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:16

Bom povedal še par detajlov...tri točke ki sem jih zgoraj omenjal...preteklost- sedanjost- prihodnost nekega osebka, stvari ali nekega živega bitja...

Pogled v pretekli dogodek lahko pove kaj je povzročilo to v sedanjosti in kaj lahko v prihodnosti če bo osebek šel v tej smeri naprej...če bo naredil pa ovinek ali drastično spremenil smer se bo pa tudi prihodnost temu prilagodila oz. spremenila...In ker je človek večdimenzionalno bitje potem se lahko reče, da tudi če je ubil človeka, je na višjih ravneh istočasno nedolžen- ni še storil tega dejanja, izvrševalec dejanja- trenutno ga ubija in kaznjenec-spoznan za krivega in obsojen...povedano po domače na višjih ravneh je lahko vse to istočasno...xg:Dx

Zdaj pa tista glavna zadevca...kje v tej vlogi je kao večina pozornosti...sem namreč spada tako zavestno kot podzavestno stanje...in če vemo da pri običnem človečku kar 90% zavzema podzavest...tralala...Skratka ali človek živi bolj v preteklosti, sedanjosti ali prihodnosti...zato nekateri govorijo o različnih realnostih vesolja...In ko se vse tri točke združijo skupaj potem človek 100% živi tukaj in zdaj brez vplivov preteklosti in brez da bi vplival na prihodnost, ker na višjih ravneh pač časa ni in so te časovne orientacije v prostoru bolj za nižje ravni...na višjih pa so združene v eno točko...xg:Dx

Ko sem bluzio da se gre kao pri travmi v čas ko se je kao travma zgodila to pomeni da se odmrzne energija, ki je postala kot skala, ki blokira pretok vode oz. energije zaradi določenega stresnega dogodka. Ko se pa to odmrzne začne najprej iz višjih nivojev vplivat navzdol in nazadnje pride tudi do fizičnega telesa...Zato pa sem omenil tudi koliko je kdo iti v globino...In bolj ko je vzrok v globini več časa lahko traja da se vidijo posledice tudi na fizisu...odvisno spet od mnogih drugih dejavnikov...tralala...skratka po enem res hudem procesu mora pridet do izboljšanja takoj ali pa najkasneje v kakšnih 3. tednih ali več...in seveda ko se ta sila sprosti začne vplivat na telo v sedanjosti to bo pa imelo posledice tudi v prihodnosti...tralala...xg:Dx

Skratka v neki drugi realnosti se da iti tako v preteklost kot kao v ne še čist določeno prihodnost...to je gledano iz ptičje perspektive...iz naše zemeljske se pa to pač ne da...to so čiste osnove ki jih mora v bistvu poznati vsak ki se malo bolj igra z energijami...In meni se še vedno sanja nič sploh, se mi je pa vsaj malo poblisknilo...tralala...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#111 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. maj 2011, 10:19

Pogled v pretekli dogodek lahko pove kaj je povzročilo to v sedanjosti in kaj lahko v prihodnosti če bo osebek šel v tej smeri naprej...če bo naredil pa ovinek ali drastično spremenil smer se bo pa tudi prihodnost temu prilagodila oz. spremenila...

xyesx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#112 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 24. maj 2011, 12:49

Ko narediš kakršenkoli korak si spet na novem "mestu" in torej spet točno tam, kjer si - pač v tistem trenutku - in točno sem/tja spadaš. ;) Pravzaprav ne moreš biti nekje, kamor ne spadaš - ker si zmeraj točno tam, kjer moraš biti v tistem hipu - sicer bi bil kje drugje - logika, hehe.

Torej - če se v nekem fizičnem ali psihičnem smislu počutiš ujetega, se takoj ko se premakneš iz tiste točke nahajaš ponovno točno tam, kjer pač tisti hip si in kamor tisti hip spadaš - povedano isto na še en način.

Izgleda, da se "Vesolju" gladko "jebe" kako se mi v kateremkoli trenutku/mestu/situaciji psihično počutimo. Smo pa zmeraj točno tam, kjer smo tisti trenutek lahko in kamor "spadamo" (sicer bi bili kje drugje). ;)

Točno to sem hotel povedat (predvsem odebljeno besedilo). :palec:
Possible—but highly unlikely.

#113 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 24. maj 2011, 12:51

Lahko da je to res, da smo tam, kjer ta trenutek lahko smo, ampak to je škodljivo razmišljanje.
Kot tisto, da je vse v naprej določeno in ne moremo nič storiti, ker je pač tako določeno.



To ne pomeni, da ne moreš nič narediti in ne vključuje nujno ideje, da je vse določeno v naprej - kar je sicer možno, a ni nobenega dokaza za to.

Pač pa je zelo jasno, da si v vsakem trenutku točno na tem in tem mestu - in v točno tem trenutku si lahko samo na tem in tem mestu (tudi če je to določeno v več dimenzijah, oz. lahko naša zavest deluje tudi v polju, kjer prostor čas ne obstaja - a pač v konvencionalnem zaznavanju smo zmeraj točno v določenem momentu, prostoru) - ker če bi tisti trenutek lahko bili kje drugje - bi tam tudi bili.

Malo razmisli kam seže ta preprosta logika in kaj pomeni. Ne gre za determinacijo procesa, gre za determinacijo vsake posamezne točke - zmeraj si točno tam kjer si tisti hip lahko - proces pa je sestavljen iz več teh momentov in te lahko pripelje do čisto nepredvidene situacije, ki pa je ponovno v tistem momentu, ko se dogaja točno to kar se v tistem trenutku mora/lahko zgodi - sicer bi se tisti hip dogajalo kaj drugega - kar pa ne pomeni, da ti ne moreš spreminjati procesa - le v vsakem koraku si točno tam, kjer si v tistem koraku lahko. Je "simple" ideja, a ne spet ne tako poenostavljeno kot si ti razumel.

Poanta je - da ne moremo iz trenutka oz. da je vsak dogodek definiran sam po sebi - je točno to kar se lahko zgodi - ker njegova sprememba - možnost, da se zgodi kaj drugega, spremeni njegovo vsebino in več ni isti dogodek, ampak nek drug - naslednji - kakršenkoli korak narediš si že v novem trenutku, v novem prostoru - in točno tam kjer si. Če bi lahko bil kje drugje kot si ta trenutek bi tam tudi bil. Proces je pa proces, to je nekaj drugega. Kaj bolj jasno?
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#114 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 31. maj 2011, 11:58

Pogledala sem film Limitless,.... no,... kako hitro je človek ugotovil kam spada in kaj hoče,..... Jest bi tud kej tacga. Poješ tabletko in vse veš in vse znaš in si car in superčlovek,.... ampak tega seveda meni nihče nikoli ne bo dal, tudi če bi obstajalo. Mam jebeno karmo. Pa še oblast se tega boji ko hudič križa, da bi ljudje vse vedel,....

Sedaj vsaj vem, zakaj sem kjer sem, mi je film odprl oči, čeprav še ne vem kam spadam in tudi nikoli ne bom, ker nikoli ne bom na tabletki he he.

Trailer:

#115 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 31. maj 2011, 12:26

Po knjigi Master Key System in Moč itd. se tega, kar praviš nikakor ne sme delati,..... Ideal mora biti najboljši in najlepši in oh in sploh, ampak point je, da se prepričaš, da ti je dosegljiv in da verjameš vanj,... pač za tem stoji cela znanost. V mojem postu ni videti "prepričanja", zato je logično, da sem dobila tak odgovor,... prav mi je.

#116 vinko3

vinko3
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 106

Objavljeno: 31. maj 2011, 13:20

light beži pred sabo v knjige. eni bežijo v alkohol, drugi v filozofiranje... tretji v ... vsak ma svoje strategije kako zbežati iz... tukaj in zdaj.

tako se kaže na zunaj. če bi pogledali notri, bi vidli, da gre za ohranjanje stika s preteklostjo, z znanim, z "varnim", ker... tukaj in zdaj je neznano. in kar je neznano je strašljivo in nevarno.

torej ja... odgovori na lili-no vpr. + a sploh še znaš čutiti, ali že imaš tolko mislne fasade skozi leta (in še pridno nalagaš s tem kar je reku uni, s tem kar je napisal tisti), da lahko čutiš le prek misli?

btw: knjige so za konstrukcijo konteksta, ko imaš kontekst in veš kaj hočeš, je knjiga ovira !

Until you know that who you are is empty and meaningless, you dont know anything. 


#117 light

light
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 31. maj 2011, 15:22

V bistvu je bila to samo prispodoba,.... za nas uboge navadne ljudi,.... ni razsvetljenaja, mi moramo biti ponižni, imeti nizke ideale, majhne želje, biti z vsem zadovoljni, delati, se nikoli ne pritoževati, vedno kimati.... in omogočati srečo vsem drugim z odrekanjem samim sebi,.... sej ni čudno, da skoraj vsaka punca sanja o princu na belem konju, ah, kaj ne bi. In potem ji rečejo: punca, previsoka merila imaš, pri nas ni princev. Ah, pusti ljudem sanje, saj je to edino, kar jim je še ostalo.

Meni so vedno govorili, da sem prezahtevna, da preveč hočem. Takrat sem vse dobila. PREVEČ. Še danes kolnem. Če ne bi toliko, bi se vse drugače izšlo. Tako je bilo pa preveč dobrega in potem pridejo zraven slabi ljudje, ki vidijo samo korist in profit in hočejo to izkoristiti in vse gre v p.m. Tako kot vsako dobro podjetje v tej državi,.... sam da zavohajo, da je kje kaj dobrega morajo takoj uničiti.Kot da ne bi srečnemu privoščili sreče. Dobesedno. Pa nikakor ne govorim o materialnem bogastvu.

Skratka, če ste srečni, tega nobenmu ne povejte in ne pokažite, pohodili vas bodo.

Knjiga Bogati očka, revni očka je polna takih nasvetov, da ljudem ne govorite vseh stvari, predvsem ne o denarju in vaših ciljih, ker največkrat tisti, ki nič nimajo vedno vedo, da vam ne bo uspelo, očitno zato, ker njim ni in znajo odlično zbiti moralo. Tudi avtorju prvič ni uspelo, uspelo mu je tretjič, a če bi si dovolil, da bi mu nasveti (tebi nikoli ne bo uspelo) prišli do živega, danes ne bi bil milijonar. Večini morda res ne bo, večini pa predvsem zato ne, ker so poslušali "pametnjakovičeve" nasvete in začeli dvomiti vase ali kar nehali in polom je pred vrati.

#118 vinko3

vinko3
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 106

Objavljeno: 31. maj 2011, 17:21

in še pridno nalagaš s tem kar je reku uni, s tem kar je napisal tisti


zgleda da tvoj prvi korak je:

odstrani moč ki imajo (slišana ali prebrana) mnenja drugih nad tvojim lastnim razmišljanjem in čutenjem.

Until you know that who you are is empty and meaningless, you dont know anything. 


#119 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 31. maj 2011, 18:23

V S I spadamo k Bogu, ... le , da se eni tega (še) ne zavedajo ...

Lp do tedaj ( ko se bodo )

B + x:)x

#120 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 31. maj 2011, 18:39

Po knjigi Master Key System in Moč itd. se tega, kar praviš nikakor ne sme delati,..... Ideal mora biti najboljši in najlepši in oh in sploh, ampak point je, da se prepričaš, da ti je dosegljiv in da verjameš vanj,... pač za tem stoji cela znanost. V mojem postu ni videti "prepričanja", zato je logično, da sem dobila tak odgovor,... prav mi je.


Zakaj imam feeling da je Master Key podoben " The Secret"...Zanimivo da me nič od tega ne pritegne. Mogoče pa nisem tak tip človeka al sem ga pa že v preteklosti toliko sral s tem da se zdaj na veliko izogibam takim knjigicam...težko pitanje...Skratka vse lepo in prav, ampak fora je v detajlih...Ko se dela na moči, se mora odpreti tudi srce, drugače znajo biti problemi...srce in pleksus sta namreč povezana...tralala...xg:Dx

Glih zdaj študiram kako se lahko tudi navezanost na idole, ponos, sposobnosti, družbeni položaj, tudi zaničevanje manj sposobnih...izrazi kot fizične bolezni...lahko kao epilepsija, tumor v glavi, rakava obolenja, ipd...Jap, jebene so tele karmične zadevce zlasti če se z močjo misli pojačajo tudi negativni podzavestni programčki, ki jih človek ni prej razrešil...Pospeševanje moči misli zna biti včasih tudi dvorezen meč...Lahko se hitreje pride skozi probleme in težave, lahko se pa še bolj zaplete...glih zato pa taboljše bukvice pravijo da je treba najti ravnotežje med nebom in zemljo ala jin-jang varianta...xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#121 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 1. junij 2011, 00:27

Zakaj imam feeling da je Master Key podoben " The Secret"...Zanimivo da me nič od tega ne pritegne. Mogoče pa nisem tak tip človeka al sem ga pa že v preteklosti toliko sral s tem da se zdaj na veliko izogibam takim knjigicam...težko pitanje...Skratka vse lepo in prav, ampak fora je v detajlih...Ko se dela na moči, se mora odpreti tudi srce, drugače znajo biti problemi...srce in pleksus sta namreč povezana...tralala...xg:Dx

Glih zdaj študiram kako se lahko tudi navezanost na idole, ponos, sposobnosti, družbeni položaj, tudi zaničevanje manj sposobnih...izrazi kot fizične bolezni...lahko kao epilepsija, tumor v glavi, rakava obolenja, ipd...Jap, jebene so tele karmične zadevce zlasti če se z močjo misli pojačajo tudi negativni podzavestni programčki, ki jih človek ni prej razrešil...Pospeševanje moči misli zna biti včasih tudi dvorezen meč...Lahko se hitreje pride skozi probleme in težave, lahko se pa še bolj zaplete...glih zato pa taboljše bukvice pravijo da je treba najti ravnotežje med nebom in zemljo ala jin-jang varianta...xokkx


brezo, še vedno pri doseganju gurujev?

#122 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. junij 2011, 05:27

brezo, še vedno pri doseganju gurujev?


Ma kakšni guruji...skušam vsaj malo skapirati kao karmično diagnostiko in vse kar gre zraven...xg:Dx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#123 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 1. junij 2011, 06:07

Življenje so malenkost, ki se nam dogajajo med postavljanjem okvirjev kot so partnerski odnos, delo, stanovanje.... Koncentracija na velike stvari nam zamegli pogled na male trenutke sreče ki pa resnično štejejo...(kava z frendi na sončku v stari LJ, dober sex, smeh ob dobrem vicu, dobra partija taroka, koncert benda ki si ga poslušal kot junc..... A VIDIŠ SKUPNI IMENOVALEC-DRUŽBA DRUGIH LJUDI...)
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»

#124 cashy

cashy
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 855

Objavljeno: 1. junij 2011, 18:41

Življenje so malenkost, ki se nam dogajajo med postavljanjem okvirjev kot so partnerski odnos, delo, stanovanje.... Koncentracija na velike stvari nam zamegli pogled na male trenutke sreče ki pa resnično štejejo...(kava z frendi na sončku v stari LJ, dober sex, smeh ob dobrem vicu, dobra partija taroka, koncert benda ki si ga poslušal kot junc..... A VIDIŠ SKUPNI IMENOVALEC-DRUŽBA DRUGIH LJUDI...)

sej nič ne rečem, da tole ne bi bilo res. A tu predpostavljaš neko premiso, ki ti je samoumevna, jaz pa lahko iz lastnega življenja povem, da ni. In sicer omenjaš male trenutke sreče, ki resnično štejejo...a kdo pravi, da je lahko vsak v teh trenutkih srečen? Jaz iz dosedanjega življenja lahko dam častno, da sploh ni nujno, da sem lahko v teh trenutkih srečen, če nimam (dovolj) razščiščenih "velikih stvari", katere omenja Brezo. Če se mi nabira balast zaradi nerazčiščenosti velikih stvari, se zapre pot prostemu energijskemu pretoku skozi moje telo (čakre itd). Sem zakrčen, napet, sem v strahovih, negotovosti...kako naj potem uživam tudi te male trenutke sreče? Lahko se delam, da uživam...lahko si želim, da bi užival, pa ne morem...brez sproščenosti in zadovoljstva samega s seboj ne gre...

zato menim, da je treba imeti velike stvari razčiščene...potem gre vse veliko lažje...in se da uživati tudi v malih stvareh...
ne vpraš me nič, ker nič ne vem...

#125 capt. spaulding

capt. spaulding
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 898

Objavljeno: 1. junij 2011, 20:00

sej nič ne rečem, da tole ne bi bilo res. A tu predpostavljaš neko premiso, ki ti je samoumevna, jaz pa lahko iz lastnega življenja povem, da ni. In sicer omenjaš male trenutke sreče, ki resnično štejejo...a kdo pravi, da je lahko vsak v teh trenutkih srečen? Jaz iz dosedanjega življenja lahko dam častno, da sploh ni nujno, da sem lahko v teh trenutkih srečen, če nimam (dovolj) razščiščenih "velikih stvari", katere omenja Brezo. Če se mi nabira balast zaradi nerazčiščenosti velikih stvari, se zapre pot prostemu energijskemu pretoku skozi moje telo (čakre itd). Sem zakrčen, napet, sem v strahovih, negotovosti...kako naj potem uživam tudi te male trenutke sreče? Lahko se delam, da uživam...lahko si želim, da bi užival, pa ne morem...brez sproščenosti in zadovoljstva samega s seboj ne gre...

zato menim, da je treba imeti velike stvari razčiščene...potem gre vse veliko lažje...in se da uživati tudi v malih stvareh...


Sem mislil na nateg, ki se nam dogaja ko norimo za vsem kar bi "morali" doseč v življenju in tega ponavadi nikdar ni konec...
Vmes se pa dogaja life in malenkosti ki jim ne dajemo pozornosti pa so v bistvu NAŠ life tukaj in zdaj.
Pričakujemo neko občutek trajne sreče, ki da bo nastopil ko bomo dosegli vse zastavljene cilje vmes pa cajt in lajf tečeta v pričakovanju "TISTEGA"
Sami sebe lahko nategujemo samo do nekega nivoja zavesti, nekje globje pa se zavedamo DA TO NI TO in da vsi dosežki ne bojo odtehtali globokega občutka praznine če bo naša sreča dosežene šele ko bomo dosegli, imeli....
Ja seveda je pa velik problem uživat v malih trenutkih če si lačen, brez strehe nad glavo, te zebe, so pričakovanja prevelika, v primeru psihičnih težav, ect ....
«Mes chers frères, n'oubliez jamais, quand vous entendrez vanter le progrès des lumières, que la plus belle des ruses du diable est de vous persuader qu'il n'existe pas!»




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0