Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pokrivanje planetov v dveh natalnih kartah


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 Zvezdna

Zvezdna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 17. maj 2011, 13:19

Pozdravljeni,

sem sicer še začetnica v astrologiji odnosov in bi vas res rada prosila za pomoč ali namig:

če se gleda natalni karti dveh oseb (moškega in ženske) in se ugotovi:


- da imata Sonci v eksaktni konjunkciji (rojena na isti dan, vendar nekaj let narazen)

- da je njegov Merkur v konjukciji z njenim Kironom in Venero (4 stopinje razlike)

- da je njegov Mars v eksaktni konjunkciji z njeno Venero

- da njegov Saturn leži na njeni Luni (eksaktna konjunkcija)

- da njegov Kiron leži na njenem Marsu (eksaktna konjunkcija)


Je lahko medsebojno sobivanje zaradi na tak način ujemajočih planetov bolj harmonično?

Ali pa se zaradi take postavitve še prej sprožijo kakšni vzorci in to lahko pokvari odnos?


Najlepša vam hvala za morebitne odgovore,

lp,

"bodoča" zvezdna

#2 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 17. maj 2011, 14:03

- da imata Sonci v eksaktni konjunkciji (rojena na isti dan, vendar nekaj let narazen)
Splošno gledano imata podoben odnos do življenja in občutita samoekspresijo in osebno rast ob podobnih dejavnostih.

- da je njegov Merkur v konjukciji z njenim Kironom in Venero (4 stopinje razlike)
Če ima ona Kiron na Veneri je to indikator, da zna imeti manjvrednostne občutke okoli njene femininosti oz. da ji je težko odklopit in početi stvari zaradi čiste uživancije. Odvisno spet od cele karte. Vendar Kiron vcepi nek nelogičen občutek manjvrednosti. Njegov Merkur na tej konjunkciji se načeloma razumem kot njegovo sposobnost, da razume, ubesedi in izkomunicira to dinamiko pri njej in tako pripomore k razreševanju situacije skozi dialog. V kolikor oba to želita.

- da je njegov Mars v eksaktni konjunkciji z njeno Venero
To velja za klasičen, verjetno najbolj jasen "sex-je-dober" aspekt. Torej močna fizična privlačnost. V kolikor nista v istem znaku, ni rečeno da je tako.

- da njegov Saturn leži na njeni Luni (eksaktna konjunkcija)
Lahko pomeni, da se ona počuti emocionalno inhibirana z njegove strani in ima občutek, da ne more deliti svojih občutkov, strahov... z njim. Lahko pa daje ta Saturn fokus in usmeritev njeni Luni, v kolikor deluje preveč razpršeno.

- da njegov Kiron leži na njenem Marsu (eksaktna konjunkcija)
Odvisno kako in koliko se ona asociira s svojim Marsom in kako sploh deluje v njeni karti. Na splošno bi rekel, da preko konjunkcije Kiron kaže na šibke točke planeta s katerim je v kontaktu. Torej oblike izražanja njenega Marsa v tem primeru

Je lahko medsebojno sobivanje zaradi na tak način ujemajočih planetov bolj harmonično?
Ne moreš generalizirat, veliko je odvisno od splošnega nivoja oseb, ki so "lastniki" kart. Starosti, družinskega/kulturnega okolja, preteklih izkušenj in še marsičesa kar ni v karti.
Zato je idealno, da govoriš z osebama, ki se obravnavata in tako najprej določiš način delovanja karte, v tem trenutku. S tem imaš potem izhodišče za dobro in konkretno sinastrijsko analizo.
Brez tega lahko le generaliziramo zelo na splošno, ker preeč faktorjev ne poznamo.


Ali pa se zaradi take postavitve še prej sprožijo kakšni vzorci in to lahko pokvari odnos?
Isti odgovor kot zgoraj.

#3 Zvezdna

Zvezdna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 17. maj 2011, 14:47

..

Mcmurphy, NAJLEPŠA HVALA. Objavljena slika

Razumem, da je nemogoče generalizirati in iz izkušenj vem, da je dosti lažje narediti karto za vsako osebo posebej....


Vidim, da mi manjka kakšen dober tečaj sinastrije, ker mi je bila tvoja razlaga zelo všeč - saj v bistvu se lahko gleda tako za partnerje, kot tudi za sodelavce.. itd.


Še enkrat hvala,
lp,

z.

#4 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 17. maj 2011, 15:08

ja, ni za kaj.

Saj je boljše začeti z malo bolj črnobelimi interpretacijami, ker če želiš preveč če-jev in zakaj-jev takoj vkomponirati nikamor ne napreduješ.
Že sicer imaš kot začetnik v astrologiji, tudi če gledamo povsem črno-belo, več kot dovolj informacij za predelati.

Kako pa ti vidiš te aspekte?

#5 Zvezdna

Zvezdna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 18. maj 2011, 08:57

...

hm, kako sama vidim te aspekte?


Moram razmisliti in pogledati malo z razdalje - ena od kart je namreč moja in sem težko objektivna (ker se pač predobro poznam in ker sem svojo karto že obdelala podolg in počez - ampak doslej še ne v primerjavi s kartami drugih ljudi).

Moja Venera je v Ovnu (na prvi stopinji) in je že brez Kirona zraven "malo problematična" oz. se mi zdi, da ne potrebuje nujno sopotnika (partnerja) v življenju.... ali pa mora priti res pravi. Nekako mislim (čutim), da bi človek s tisto drugo karto lahko bil TO. ..


Hvala,
lp,
z.

#6 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 18. maj 2011, 14:49

[quote name='Zvezdna' date='18. maj 2011, 09:57' timestamp='1305705466' post='1055593127']


Moja Venera je v Ovnu (na prvi stopinji) in je že brez Kirona zraven "malo problematična" oz. se mi zdi, da ne potrebuje nujno sopotnika (partnerja) v življenju.... ali pa mora priti res pravi. Nekako mislim (čutim), da bi človek s tisto drugo karto lahko bil TO. ..

Kakšen pa je občutek s tranziznim uranom čez natalno venero? Se kaj na brzaka spreminja, odvija, mogoče tvoja čutnost, ljubezen, Verjetno je bil vpliv močan že, ko je na koncu rib uran vstopal v aspekt konjukcije, verjetno pa še vedno drži? Tudi saturn je očitno to venero oponiral pred časom, vstop saturna v vago in naredil test??

#7 Zvezdna

Zvezdna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 18. maj 2011, 16:57

Kakšen pa je občutek s tranziznim uranom čez natalno venero? Se kaj na brzaka spreminja, odvija, mogoče tvoja čutnost, ljubezen, Verjetno je bil vpliv močan že, ko je na koncu rib uran vstopal v aspekt konjukcije, verjetno pa še vedno drži? Tudi saturn je očitno to venero oponiral pred časom, vstop saturna v vago in naredil test??


Ja, seveda se dogaja, ogromno - samo tako tista opozicija tranzitnega Saturna na mojo Venero kot tudi sedaj tranzitni Uran čeznjo se kažeta samo v veliki ekspanziji na področju moje življenjske naloge: zdraviti in poučevati druge. Ravno v času eksaktnih prehodov tako Saturna kot Urana sem doživela največje izzive in dogodke, ki so še pospešili celotno dogajanje. V glavnem - same lepe stvari, nobene travme, ampak tudi nič posebnega na področju čutnosti in ljubezni - vse po starem.

(razen seveda, če se lahko pod "ljubezen" šteje tudi to, da nekaj delaš z ljubeznijo, da druge zdraviš s pomočjo ljubezni? Ker to res občutim.)


Saj pravim, ta moja Venera je očitno res bolj Amazonka Objavljena slika


...

#8 Mcmurphy

Mcmurphy
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 91

Objavljeno: 18. maj 2011, 17:22

Kaj pa Luna pravi na Amazonkasto Venero?

#9 Zvezdna

Zvezdna
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 18. maj 2011, 20:03

Kaj pa Luna pravi na Amazonkasto Venero?


Glede na to, da je v osmi hiši, v znamenju Device, je mogoče preveč pedantna, da bi bila Veneri kaj v pomoč.

Sem se pa spomnila še nečesa: moja Venera je v znamenju Ovna, Mars pa v znamenju Bika - glede na to bi lahko tudi zamenjala en drugega, kar je seveda še slabše za "žensko" v meni - poleg tega Mars na prvi stopinji Ovna zagotovo ni sinonim za prilagajanje drugim... Objavljena slika

..

#10 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 19. maj 2011, 15:39

(razen seveda, če se lahko pod "ljubezen" šteje tudi to, da nekaj delaš z ljubeznijo, da druge zdraviš s pomočjo ljubezni? Ker to res občutim.)


Saj pravim, ta moja Venera je očitno res bolj Amazonka Objavljena slika


...




:palec: Sigurno, seveda od povezave hiš in vladarjev, venera kaže tudi na kakšen način nekdo dela, zdravi in ljubezen je pri tem še kako pomembna.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0