Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Če bi kdo rad koga kaj vprašal


  • Prijavi se, če želiš komentirati
1081 komentarjev na to temo

#601 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 30. april 2014, 19:35

a bi hotela malo pokukati v mojo karto ...... ker v tranzitih imam večino konjukcij, opozicij in kvadratov ...  in tudi šesti čut mi govori "svoje" ... še je čas, da vse skupaj preložim pevc.jpg



#602 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 7. maj 2014, 08:08

biggrin.png Ker je fajl prevelikicon_smile_wink.gif

 

Mislim, da je lahko "le" 100 KB. Jaz jih zmanjšam tako, da jih odprem z Microsoft Office Picture Manager, zgoraj izberem urejanje slik, nato desno spodaj stisni slike in spletne strani. Tako ti kar pomanjša velikost, če ne se je pa treba še pozabavati s kakšnim obrezovanjem ipd....

 

Nisem jaz baš za to, še svojih nimam urejenih. OK, v tem trenutku jih sploh nimam, razen tistih v fizični obliki (do 15 let nazaj)icon_smile_shock.gif.... Klinc pa digitalizacijaicon27.gif.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#603 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 7. maj 2014, 09:46

Hvala dobri ljudje. Jaz še nikoli nisem niti slišala za noben ta program, kaj šele delala na njemu. Pa da vidim, če mi bo šlo.

em119.gif


prenos.jpg


#604 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. maj 2014, 09:23

Je že bil kdo v Areni Zagreb IN Stožicah na koncertu?

 

Za slednje sem slišala, da so menda akustično dokaj neprimerne, pa bi bilo fajn, če lahko kdo poda primerjavo. Hvala! 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#605 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. maj 2014, 10:07

Buble me mika srcoci.jpg


Life begins at the end of your comfort zone. 


#606 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 11. maj 2014, 10:42

Kaj je zdaj s tem youtubom? A ima vsak set notri vsaj eno reklamohuh.png? Kaj se gredo? 

 

Zdaj si pa predstavljaj, pripraviš neko intimno vzdušje, prižgeš muziko......... In potem na sredi se začne en tip dreti šunka, sir, hrustljavčekicon15.gif (ali kaj je

že bilo)! Mislmmmmmmicon18.gif

 

Nič ni zastonj - Youtube plačaš tako, da požiraš njihove reklame. Če hočeš muziko brez motenj, si jo pač KUPIŠ. Nekdo je to muzko moral narest, v tem je njegov čas, znanje, veščina. In je pošteno, da nekaj dobi nazaj. 



#607 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 11. maj 2014, 13:53

Nič ni zastonj - Youtube plačaš tako, da požiraš njihove reklame. Če hočeš muziko brez motenj, si jo pač KUPIŠ. Nekdo je to muzko moral narest, v tem je njegov čas, znanje, veščina. In je pošteno, da nekaj dobi nazaj. 

To mi je jasno in razumem tako v RL kot virtuali. Ni mi ni problem plačati storitev/produktov, ki si jih pač lahko privoščim, za morebitne usluge se pa poskusim oddoložiti s protiuslugo, bonbonjero, buteljko, kosilom.....

 

Kolikor vidim, tu ne gre za plačilo youtubu/googlu, temveč tistim, ki video naložijo (ni nujno, da so avtorji).

 

Začudilo me je to, ker se je to kar naenkrat in v veliki meri začelo, da ne govorim o glasnosti teh oglasovWhatever_anim.gif. Res si ne upam predstavljati, da te kaj takšnega doleti sredi kakšne romantičnega dejtawink.png.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#608 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 12:30

Helou,

 

je kdo stestiral tiste žoge, ki so namenjene sedenju (namesto stola)?

Blazno grdo se držim ko sedim, in sedaj (ja, leta, vemicon21.gif ) že čutim, da me križ boli ... Oz. spodnje hrbtne mišice imam izredno švoh, si mislim ...

Pa tuhtam, da bi tale žoga pomagala, me prisilila k lepši drži,

samo me tako, v praksi zanima, koliko ste imeli kaj težav na začetku s sedenjem:

Tenkju :)


... Say what you mean
And mean what you say ...

#609 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 12:37

Helou,

 

je kdo stestiral tiste žoge, ki so namenjene sedenju (namesto stola)?

Blazno grdo se držim ko sedim, in sedaj (ja, leta, vemicon21.gif ) že čutim, da me križ boli ... Oz. spodnje hrbtne mišice imam izredno švoh, si mislim ...

Pa tuhtam, da bi tale žoga pomagala, me prisilila k lepši drži,

samo me tako, v praksi zanima, koliko ste imeli kaj težav na začetku s sedenjem:

Tenkju smile.png

 

 jst imam te težave zaradi puklaste drže, lenobne drže...  tele žoge iskreno povedano ne vem, če kej pomagajo pomaga pa simpl jogijsko sedenje, ter ene žoge na katerih si, tist kar je napisala Ceres, mal rahljaš napete mišice..

In ja tukaj igra veliko vlogo trebušni del, eni imajo premalo mišic, drugi pa preveč, khm khm mišic na sprednjem delu, kar tudi obremenjuje spodnji hrbet


prenos.jpg


#610 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 12:43

Hvala obema!

Imam torej podobno težava kot Pico - preveč naprej se držim, "ležim" čez mizo, z nosom naprej.

Naravnost sploh ne vem, če se znam držat icon21.gif

Imam pa trenutno delo tako, da je vse usmerjeno na površino pisalne mize, ne npr. naprej, v monitor računalnika. Sicer pa itak nima veze, tudi ko delam na compjutru se katastrofalno držim, vsa sključena.

 

Neke discipline za lepo držo itak nimam,

zato tuhtam, kaj bi me k temu prisililo (brez da si štil od metle na hrbet zalepim ;) )

 

Trebušne in zgornje hrbne mišice še kar nekaj imam (plezanje),

tako da sumim, da so tiste pri križu, pa ok, morda spodnje trebušne malo bolj švoh.

Tudi neko dolgotrajno stanje npr. je zame katastrofa - hitro me začne v križu bolet ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#611 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:01

Helou,

 

je kdo stestiral tiste žoge, ki so namenjene sedenju (namesto stola)?

Blazno grdo se držim ko sedim, in sedaj (ja, leta, vemicon21.gif ) že čutim, da me križ boli ... Oz. spodnje hrbtne mišice imam izredno švoh, si mislim ...

Pa tuhtam, da bi tale žoga pomagala, me prisilila k lepši drži,

samo me tako, v praksi zanima, koliko ste imeli kaj težav na začetku s sedenjem:

Tenkju smile.png

jo imam, ne uporabljam, dobila za rd. oz. jo uporabljajo obiski za igrat (otroci in otročji odrasli).

Za telovadbo je bz kupit, se da tudi brez tega dovolj dobro potelovadit.

Aja, če jo nameravaš za sedet pred čarunalom kupit - rabiš še eno podlo(ž)ko, da se ne kotali oz, da se svinjarija s tal (elektrostatika) ne prime nanjo in potem posledično nate.

Jo pa uporablja en sodelavec v službi - ker mu je doma v napoto.

 

Se mi zdi potem primernejši Spinalis stol - sam s tega pa res ful hitro dol padeš - pri nas jih imajo nekateri šefi.



aja, bolečine v križu; jogi vaje mačka je super, hrošč  in klešče pozicija, napol most, sveča, plug. Pa da ležiš na hrbtu in izmenično dviguješ levo roko in desno nogo in obratno. Infra savna tudi, pa da nimaš pasu oz. ledvic na prepihu!


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#612 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:03

Eh, torej moram le nehat lehuškat in kaj naredit v tej smeri - telovadba ...

 

Spinalis pa vsaj sedaj (še) ne, morda nekoč ...

(predrag icon27.gif )


... Say what you mean
And mean what you say ...

#613 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:07

pa tut pilates ima v tej smeri zlo fajn vaje


prenos.jpg


#614 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:18

Ok, bližnjic torej ni tongue.png

Bom poguglala za vajami, ki jih predlagate, pa se potrudila, da bom pridna!


... Say what you mean
And mean what you say ...

#615 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:19

ja.

v bistvu jaz odkar hodim na jogo (enkrat tedensko), me križ sploh ne boli več (prvič me je štihnilo pri 23-ih). Pa križ ne smem imet na prepihu (recimo, da z odprtim pasom/hrbtom sedim na kaki prepišni restavraciji.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#616 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:20

Aha, no glede tega drugega - ledvice na prepihu - sem jaz ko stare mame,

če kaj zunaj delam, ali pa sedim pri miru ... si kaj omotam okrog pasu, majico zavežem ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#617 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:25

Ok, bližnjic torej ni tongue.png

Bom poguglala za vajami, ki jih predlagate, pa se potrudila, da bom pridna!

 

 ej sej tole res ne vzame velik časa, 15 minutk na dan čist dovolj...

 

šašankasana ful dobra tut

 

download-1.jpg


prenos.jpg


#618 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:29

Res je :)

 

Samo par minut, eni pa očitno premalo disciplinirani.

Ti ti jaz!icon_smile_evil.gif 

icon_smile_clown.gif  


... Say what you mean
And mean what you say ...

#619 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:29

 Mislim, da to niso ledvice, čeprav jst tut včasih ne vem, kaj za vraga je to, sploh, k sem imel tisto vnetje mehurja  nedavno tega..

 

tole sliko prvo zgoraj levo, s tem ugotoviš ali je problem hrbet ali trebuh ali oboje

 

paschimottanasana.jpg


prenos.jpg


#620 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:37

Sottotitoli prosim.

 

Kako to misliš - glede na zg.L sliko ugotoviš kaj je (hrbet/trebušne)?


... Say what you mean
And mean what you say ...

#621 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:40

Sottotitoli prosim.

 

Kako to misliš - glede na zg.L sliko ugotoviš kaj je (hrbet/trebušne)?

ti se samo usedi kot kaže slika št. 1 pa vztrajaj v tem položaju, ajd od 3-5 minut

 

če se boš spotila, potem je neki švoh, al križ al trebuh, 


prenos.jpg


#622 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:44

Aha, kapiš!

Tenkju, bom sprobala!

(javim, kakšen kripel sem tongue.png )


... Say what you mean
And mean what you say ...

#623 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:48

Aha, kapiš!

Tenkju, bom sprobala!

(javim, kakšen kripel sem tongue.png )

pa da ti dam moralna spadbuda!

 

 pred desetletji k sem bil na vrhuncu kvihtarske moči,(nam ralagal kolk in kaj ker je to paljenje)

 sem šel s kolegom, ki je zgledal k kobilica pred koncem zime in to tista skregana z mravljami

na jogo..

 

 Postavil so me v ta sedeč položaj in da b mi mal laj uničl, rekli da še predse iztegnem roke

 

 Mislim, da sem v treh minutah, nepolnih, imel majico mokro k da sem v bazen skočil

 

roke so mi kr dol padale, okej ogromni bicepsi

 

toda tist kar je bilo najhuje je bilo, da mi trebuh ni zdržal vzdrževanja pokončnega hrbta, in to 1000 trebušnjakom dnevno navkljub...

 

 Danes mi je to čist logično, zakaj je temu bilo tako..


prenos.jpg


#624 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 19. maj 2014, 13:58

ker so mišice težje od maščobe, delal sem samo trebuh (pogosta napaka samcev, ki hočejo met radiatorje , kr takrat talnega gretja še nisma poznal)

se mi je zgodilo to, da hrbet ni mogel asistirat hudo močnega težkega trebuha, 

V tem položaju, se neravnotežje med mišicami hrbta in trebuha zelo pozna, ker iztegnjene noge odvzamejo del moči trebušnim mišicam..

Plus seveda, da se taka natrenirana mišica hitro utrudi, ker mora vzdrževat še samo sebe..


prenos.jpg


#625 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 19. maj 2014, 14:13

Uh, ja to vem, da določen šport, treningi ... to naredijo - neravnovesje v bistvu.

Tudi kolesarstvo, plezanje, zato je fajn delat tudi "kontra vaje", tj. vaje za krepitev nasprotnih (skupin) mišic.

 

Grem ... malo bit še pridna,

do večera pa javim rezultate tongue.png

 

 

 

... eh, me v hrbtu (križu) špona od tega sedenja icon21.gif Par vaj si lahko privoščim že sedaj ...


... Say what you mean
And mean what you say ...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0