Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Veganstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
1257 komentarjev na to temo

#1001 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 13:07

Ni treba čakat na nasledn lajf, ti sam reč ta verz pa pojej mal mivke pa občuti rezultat v tem lajfu smile.png

 

Pa kje si ti videl človeka, da bi jedel mivko...medtem ko človeško meso so pa tudi obični ljudje jedli v določenih razmerah...recimo v 2. svetovni vojni- Stalingrad, padec aviona s športniki v andih...in še marsikaj bi se našlo...

 

Po drugi strani pa najbolje da ne pametuješ preveč...če ti ne razumeš pomena te mantre, tako kot pri marsikateri drugi duhovni stvari za katere le ti misliš, da jo, je pa drug problem...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1002 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 13:17

Pa kje si ti videl človeka, da bi jedel mivko...medtem ko človeško meso so pa tudi obični ljudje jedli v določenih razmerah...recimo v 2. svetovni vojni- Stalingrad, padec aviona s športniki v andih...in še marsikaj bi se našlo...

 

Po drugi strani pa najbolje da ne pametuješ preveč...če ti ne razumeš pomena te mantre, tako kot pri marsikateri drugi duhovni stvari za katere le ti misliš, da jo, je pa drug problem...tongue.png

 

Blo je v povezavi z "vsejedstvom" in tem verzom, ki pravi, da je vse Brahman. Ker zanimiv je to da eni uporabljajo to da je vse Brahman npr. za jedenje mesa (ker itak je vse Brahman, se pravi tudi meso (tudi človeško kot si ti omenu), se prav zakaj ga ne bi jedu), ne uporabljajo pa to isto npr. za jedenje mivke. Ker če je vse Brahman pol je tud mivka Brahman a ne, zakaj je ne ješ? To da je vse Brahman je res, ampak eni ljudje tega ne razumejo/vidijo tako kot je, kakor je, tj. v kakšnem mislu je vse Brahman in iz tega maš npr. shamannama ali Maheswaranando, ki iz te zmote misli, da je Bog. 



#1003 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. februar 2017, 13:21

Alef z rdečim citiraj do konca ne pa da manipulativno ustaviš misel na predelu kjer ti paše obračat...

Razumevanje povedanega je v celotnem stavku ...in ne samo v poboldanem delu.

 

1. je mišljena napadalnost v temi veganstvo

2. ne napadam nestrpno drugače mislečih  (in v nadaljevanju ) po temah z nekim xyz vsebinami samo zato, ker mi gredo na ku..

Tisto z rdečim citirano je bilo namenom samo toliko kot je bilo.

Me je spomnilo na neko najino "debato" o nekem guruju.

Ampak to je druga tema in preteklost.

Toliko o nenapadanju drugače mislečih... sing.gif

 

Napadalnost veganov in vegetarijancev do vsejedcev(in obratno) je pa zaslediti povsod kjer se razpravlja o teh načinih prehranjevanja.

Pri tem so tako eni kot drugi enako butasti z argumenti in komentarji.

Toliko o napadalnosti... wink.png

 

Zdaj grem pa v kuhinjo reševat nek problem. 

Sem zaznal neke ćune vonjave.

Mislim da sem zasmodil riž... ohmy.png

Polnozrnat... huh.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1004 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 13:37

Blo je v povezavi z "vsejedstvom" in tem verzom, ki pravi, da je vse Brahman. Ker zanimiv je to da eni uporabljajo to da je vse Brahman npr. za jedenje mesa (ker itak je vse Brahman, se pravi tudi meso (tudi človeško kot si ti omenu), se prav zakaj ga ne bi jedu), ne uporabljajo pa to isto npr. za jedenje mivke. Ker če je vse Brahman pol je tud mivka Brahman a ne, zakaj je ne ješ? To da je vse Brahman je res, ampak eni ljudje tega ne razumejo/vidijo tako kot je, kakor je, tj. v kakšnem mislu je vse Brahman in iz tega maš npr. shamannama ali Maheswaranando, ki iz te zmote misli, da je Bog. 

 

Na kratko povedano...o pomenu te mantre se ti še sanja ne...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1005 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:00

Na kratko povedano...o pomenu te mantre se ti še sanja ne...tongue.png

 

Oblation pomen daritev. Daritev je Brahman. Brahman je vse. In zdej eni pravjo, če je Brahman vse, pol je tud meso Brahman in je lahko daritev in če je vse Brahman sem tudi jaz Brahman, se prav sem Bog. In jaz pravim, če je meso lahko Brahman kot daritev, pol je tudi mivka lahko Brahman kot daritev. Zakaj pol ne jejo mivke?

 

Vse je Brahman in Brahman je vse, ampak z večnimi (nespremenljivimi) specifikami znotri enosti. Zato čeprav meso je Brahman, ni primerno za daritev in čeprav jaz sem Brahman, jaz nisem Bog, sem Njegov večni služabnik. Vse je eno a hkrati tudi večno različno, hkrati. To je samo stvar realizacije, z razumom ne morš tega dojet, je omejen.



#1006 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:06

Tisto z rdečim citirano je bilo namenom samo toliko kot je bilo.

Me je spomnilo na neko najino "debato" o nekem guruju.

Ampak to je druga tema in preteklost.

Toliko o nenapadanju drugače mislečih... sing.gif

 

Napadalnost veganov in vegetarijancev do vsejedcev(in obratno) je pa zaslediti povsod kjer se razpravlja o teh načinih prehranjevanja.

Pri tem so tako eni kot drugi enako butasti z argumenti in komentarji.

Toliko o napadalnosti... wink.png

 

Zdaj grem pa v kuhinjo reševat nek problem. 

Sem zaznal neke ćune vonjave.

Mislim da sem zasmodil riž... ohmy.png

Polnozrnat... huh.png

 

Alef še zmeraj ne razumeš kaj sem povedala.

 

 V temah se je potrebno direktno razpraviti in zdebatirati.

Zdaj kako to naredimo ? Vsak ima svoj stil .

In včasih mi pač od katerega način ne paše...tako kot moj drugemu ne.

Še največkrat takrat, ko neka žaljivost prekine sicer globjo nit razpravljanja.

 

Kaj pa je bilo narobe z najinim dialogom pri Oshoju ?

Opozorila sem te, da si pač zajebantsko in žaljivo pa neargumentirano prilival k debati, ki je bila do tedaj čist strpna.

Ker kaj ? če se z nečim ne strinjamo je potrebno pridirkat in žalit ?

Saj človek lahko pove kaj globjega, oprijemljivejšega o tem kar si misli. Itak, da je zaželjeno, da pove svoje mnenje zato pa so forumi - sam je razlika med nami s kašnim namenom pristopimo, kaj je motivacija za pogovor.

In to je bila direktna najina izmenjava mnenj pri točno tej debati v točno tej temi in nikjer drugje.

In kot vem sem jo kljub tvoji nadaljni provokaciji nato zapustila ravno jaz s tem, da je obveljalo pač tvoje mnenje, da pač nič ne vem... icon1_blush.gif

 

Tu pa govorimo zdaj o tem, da ne bom zdaj zaradi tega tudi, če si mi šel takrat na ku....odfrčala na neko drugo temo in vlekla to zamero ali odpor do tebe in ti začela v eni xyz temi nabijat nekaj napr. o tvojih navadah, o zakonu, otrocih, kaj vem o čem si kdaj napr. kje v kakšni drugi temi izpovedal...če je pa  tu govor o veganstvu in o neki konkretni zadevi, ki nima blage veze s tem, kar je sicer v obtoku izmenjave mnenja.

 

In v tem smislu zase vem, da nisem nikoli žaljiva., nestrpna, ker dajmo se držat teme in vsebine, da ne bomo tako kot v državnem zboru, ko je govor o slabi banki , SDS pa ves čas te konkretne tematike, ure in ure krade čas ostalim poslancem, ki bi radi kaj konstruktivnega rešili, pa  nabija o povojnih pobojih, pa o simboliki rdeče zvezde....kar nima v dotičnem trenutku blage veze s problematiko zaradi katere teče razprava.

Me prime pač da bi jih kt Herkul ven zmetala norce zmešane....zato pa imamo še zmeraj tist vprašaj nad slabimi bankami in bančniškim sistemom.

temu se reče namerna in butasta blokada reševanja države.

 

Mgd;

in isto bom zdaj pustila Mgd-ju da ima svoje mnenje glede tega, ker je takoj prevzel tu vzvišeno vlogo vedneža nad tem kak oltar naj imam jst doma in kako moram molit za hrano....Nima smisla da se nategujem tu glede tega v kar se je vtaknil ....ni pomembno kaj si on misli glede mene, mojega verovanja, navad...

Le to napr., da sem ga enkrat že prosila naj se ne spušča otročje v merjenje kateri Guru je za koga pravi in naj se drži pač svojega...ker navsezadnje sama delujem po principu združevanja in ne merjenja nezrelih mišic; čigav Guru je večji, pravi...

Zase bom pa ja menda že vedela kaj hočem in zakaj takrat in tako molim kot molim...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1007 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:23

Alef še zmeraj ne razumeš kaj sem povedala.

Ali razumem jaz tebe ali ne, ali razumeš ti mene ali ne, je glede na koncept teme tukaj nepomembno.

 

Z mgd-jem se pa ni vredno ukvarjat.

Očitno trpi za hudim pomanjkanjem vitamina B12... partyy.gif

Ali pa je doživel razsvetljenje po butlovo(opisano tudi v eni drugi temi)... biggrin.png

In to večkrat in zelo intenzivno...laugh.png

 

Aja, riž je rešen.

Ni zasmojen, samo vode je zmanjkalo... ylflower.gif

Pa tudi "al dente" ni več... wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1008 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:30

Na kratko povedano...o pomenu te mantre se ti še sanja ne...tongue.png

 

Jaz imam tak prevod;

 

OM BRAHMA ARPANAM BRAHMA HAVIR

BRAHMA AGNAU BRAHMANA HUTAM

BRAHMAI"VA TENA GANTAVJAM

BRAHMA KARMA SAMADHINA

 

Prevod;

Ta žrtveni obred je Brahma (Bog )

 Žrtev (hrana ) je Brahma

Tisti, ki prinaša žrtev je Brahma.

Tudi (prebavni ) ogenj je Brahma.

Brahmo spozna tisti, ki prepozna Brahmo v vseh delih.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1009 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:54

Jaz vem ja, sam glede na to da si napisala da se tudi sama spoštljivo držiš tega kar sem napisal, me je zanimal kako ti ponujaš, da vidim, če je res isto. 

 

 

Zahvala ni isto kot ponujanje hrane Bogu. 

 

 

Z ljubeznijo do koga?

 

 

Mantra music tudi nima povezave s ponujanjem hrane Bogu. 

 

 

In če se ne motim imaš na oltarju Maheshwaranando (in mogoče njegove Guruje). Samo ponujat hrano Maheswaranandi (in njegovim Gurujem) ni ponujanje hrane Bogu, ker on ni Bog.

 

 

A ti veš pomen verza Brahma arpanam Brahma havir... (btw. v originalu tuki ni tuki Om spredi)? Ker ta verz ni niti molitev niti mantra za ponujanje hrane Bogu. In Bog je stvarnik, ne stvarstvo, zato se stvarstvu nimaš kaj zahvaljevati, ker je za vse odvisno od stvarnika, niti taka zahvala ni ponujanje hrane Bogu, stvarniku. 

 

Najboljš bi blo, da se naučiš pravilno ponujat hrano Bogu, ker drgač ostajaš v nasilju do drugih živih bitij kar prinese tud karmično ujetost in reakcijo. Samo bit vegan še ne pomen da si nenasilen do drugih živi bitij, ker nad njimi izvajaš eno drugo nasilje, če hrane pravilno ne ponujaš Bogu. 

 

jah Ok Mgd ...ne mislim zdaj tu na široko in dolgo razpravljat o vsaki mantri, to kar sem- sem omenila mimogrede...ker tu je tema Veganstvo in kot vidiš že na tretji strani govorimo vse drugo kot to kar sem imela za iztočnico-  kar pa je bil v osnovi video posnetek govora o izgovorih za neveganstvo Garya Yourofskya.

 

Sicer pa seveda obstaja še mantra za ponujanje hrane Bogu ...tako kot bi ti zdaj lahko tu lahko razlagala, da človek ne rabi delovat rutisnko fanatično temveč se ravna po svojem občutku trenutka...Imaš prav v tem, da pa mora bit seznanjem na pravi način .

 

V ostalem pa menda čutiš, da si prekoračil mejo osebnega !?


mater, kaj ste že vsi indijci in hindujci ... ??? biggrin.png

 

res je polovica indijcev vegetarjancev, ampak fukjeni in agresivni so enako kot druga polovica ... tako kot njihovi bogovi ...

 

ne obremenjuj se Shamnann...ni tako hudo kot je slišat...biggrin.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1010 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 14:58

Mgd;

in isto bom zdaj pustila Mgd-ju da ima svoje mnenje glede tega, ker je takoj prevzel tu vzvišeno vlogo vedneža nad tem kak oltar naj imam jst doma in kako moram molit za hrano....

 

Jao domoljubka, kolk ti rada izkrivljaš. Napisala si da ponujaš hrano Bogu tako kot jaz in na to sem te vprašu kako, da vidim če je res in si opisala in na to sem ti opisal razliko, nič ni bilo govora kak oltar mej in kako moraš molit. 

 

 

Nima smisla da se nategujem tu glede tega v kar se je vtaknil ....ni pomembno kaj si on misli glede mene, mojega verovanja, navad...

Le to napr., da sem ga enkrat že prosila naj se ne spušča otročje v merjenje kateri Guru je za koga pravi in naj se drži pač svojega...ker navsezadnje sama delujem po principu združevanja in ne merjenja nezrelih mišic; čigav Guru je večji, pravi...

 

Niti o tem nisem pisal. Samo napisal sem da Maheswarananda ni Bog kot si misli da je in nekateri mislijo, da je in da ponujanje hranje njemu ni ponujanje hrane Bogu o čemer je bilo govora. Guru ni nikol Bog. Tist Guru, ki misli/pravi, da je Bog, ni Guru. 

 

Zase bom pa ja menda že vedela kaj hočem in zakaj takrat in tako molim kot molim...

 

Seveda imaš pravico delat kar ti je odprto, ampak tuki je bil govor o ponujanju hrane Bogu, kar ti še ne počneš, bi blo pa najboljš če bi.



#1011 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:08

Jao domoljubka, kolk ti rada izkrivljaš. Napisala si da ponujaš hrano Bogu tako kot jaz in na to sem te vprašu kako, da vidim če je res in si opisala in na to sem ti opisal razliko, nič ni bilo govora kak oltar mej in kako moraš molit. 

 

 

 

Niti o tem nisem pisal. Samo napisal sem da Maheswarananda ni Bog kot si misli da je in nekateri mislijo, da je in da ponujanje hranje njemu ni ponujanje hrane Bogu o čemer je bilo govora. Guru ni nikol Bog. Tist Guru, ki misli/pravi, da je Bog, ni Guru. 

 

 

Seveda imaš pravico delat kar ti je odprto, ampak tuki je bil govor o ponujanju hrane Bogu, kar ti še ne počneš, bi blo pa najboljš če bi.

 

 

S tabo pa se ne dakončat razpravo.icon1_rolleyes1.gif

 

Nisem rekla da ponujam hrano tako kot ti....ampak da sem začutila, da se tega kar praviš tudi sama spoštljivo držim.

Mislila sem na hvaležnost za obrok.

 

In kako nisi napisal kakšen oltar da imam,  ter koga imam gor in kako niso to prave zadeve na njem, pa da kar sem mislila v ponujanju hrane ni prav itd..

.

Pa ti napiši svoj način in mantro, ne rabiš bit samo v vlogi izpraševalca in vsevedca !!!

 

Bodi konkreten in zaključi nato tu s tem, da ne bomo pet strani o vsem drugem samo o veganstvu ne .blush.png


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1012 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:10

Jaz imam tak prevod;

 

OM BRAHMA ARPANAM BRAHMA HAVIR

BRAHMA AGNAU BRAHMANA HUTAM

BRAHMAI"VA TENA GANTAVJAM

BRAHMA KARMA SAMADHINA

 

Prevod;

Ta žrtveni obred je Brahma (Bog )

 Žrtev (hrana ) je Brahma

Tisti, ki prinaša žrtev je Brahma.

Tudi (prebavni ) ogenj je Brahma.

Brahmo spozna tisti, ki prepozna Brahmo v vseh delih.

 

Prevod je kar v redu...ampak razumevanje tega (bistvo) pa ni isto kot samo prebrati prevod...

 

We should partake food with a sathwic (pure, serene) mind. Our ancestors recommended the offering of food to God before partaking. Food so partaken becomes prasad (consecrated offering). Prayer cleanses the food of the three impurities caused by the absence of cleanliness of the vessel, cleanliness of the food stuff, and cleanliness in the process of cooking. It is necessary to get rid of these three impurities to purify the food, for pure food goes into the making of a pure mind. It is not possible to ensure the purity of the cooking process because we do not know what thoughts rage in the mind of the man who prepares the food. Similarly, we cannot ensure the cleanliness of the food ingredients because we do not know whether it was acquired in a righteous way by the person who sold it to us. Hence, it is essential on our part to offer food to God in the form of prayer so that these three impurities do not afflict our mind.

 

"The food thus offered to God is digested by 'Vaishwanara" in the digestive system. Since God exists in the form of fire as Vaishwanara, He digests the food along with the impurities. So, man will not be affected even i the impurities enter the food."

 

The mantra and its meaning is given below.

 

Brahmaarpanam Brahma Havir
Brahmaagnau Brahmanaahutam
Brahmaiva Tena Gantavyam
Brahma Karma Samaadhinaha


The whole creation being the gross projection of Brahman, 
the Cosmic Consciousness itself; the food too is Brahman, 
the process of offering it is Brahman; it is being offered in the fire of Brahman. 
He who thus sees that Brahman is action reaches Brahman alone.

 

Aham Vaishvaanaro Bhutva
Praaninaam Dehamaashritha
Praanaapaana Samaa Yuktaha
Pachaamyannam Chatur Vidam


I, the Supreme Spirit, abiding in the body of living beings
as the Fire (Vaiswanara) in their stomach I am associated
with their Praana and Apaana, digest the four type of foods
(solids, fluids, semi-fluid and liquid) which they eat.


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1013 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:29

Jaz imam tak prevod;

 

OM BRAHMA ARPANAM BRAHMA HAVIR

BRAHMA AGNAU BRAHMANA HUTAM

BRAHMAI"VA TENA GANTAVJAM

BRAHMA KARMA SAMADHINA

 

Prevod;

Ta žrtveni obred je Brahma (Bog )

 Žrtev (hrana ) je Brahma

Tisti, ki prinaša žrtev je Brahma.

Tudi (prebavni ) ogenj je Brahma.

Brahmo spozna tisti, ki prepozna Brahmo v vseh delih.

 

Zelo napačen prevod in razlaga v oklepajih.



#1014 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:33

jah Ok Mgd ...ne mislim zdaj tu na široko in dolgo razpravljat o vsaki mantri, to kar sem- sem omenila mimogrede...ker tu je tema Veganstvo in kot vidiš že na tretji strani govorimo vse drugo kot to kar sem imela za iztočnico-  kar pa je bil v osnovi video posnetek govora o izgovorih za neveganstvo Garya Yourofskya.

 

V povezavi v veganstvom si omenila tudi nasilje nad rastlinami na kar sem jaz napisal glede ponujanja, torej je vse povezano v temi. In še enkrat, tudi veganstvo je določeno nasilje nad živalmi, če človk ustrezno ne ponuja ustrezne hrane Bogu. 

 

Sicer pa seveda obstaja še mantra za ponujanje hrane Bogu ...tako kot bi ti zdaj lahko tu lahko razlagala, da človek ne rabi delovat rutisnko fanatično temveč se ravna po svojem občutku trenutka...Imaš prav v tem, da pa mora bit seznanjem na pravi način .

 

No, ti glede ponujanja hrane Bogu nisi pravilno seznanjena in tega ne počneš tako kot je, žal.



#1015 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:41

Nisem rekla da ponujam hrano tako kot ti....ampak da sem začutila, da se tega kar praviš tudi sama spoštljivo držim.

Mislila sem na hvaležnost za obrok.

 

Ja, sam jaz nisem pisal o hvaležnosti za obrok, iz česar sledi, da se tistega kar sem jaz napisal ti ne držiš, kot si napisala.

 

In kako nisi napisal kakšen oltar da imam,  ter koga imam gor in kako niso to prave zadeve na njem, pa da kar sem mislila v ponujanju hrane ni prav itd..

 

Moj cel post je še nespremenjen gor, poglej kaj sem napisal še enkrat. Napisal sem koga mislim da imaš gor in da to ni ponujanje hrane Bogu o čemer je bilo govora. In ja, napisal sem da to kar si ti opisovala ni ponujanje hrane Bogu. Opisoval sem dejstva, ne pa kaj je prav in kaj ne. 

 

.

Pa ti napiši svoj način in mantro, ne rabiš bit samo v vlogi izpraševalca in vsevedca !!!

 

Bodi konkreten in zaključi nato tu s tem, da ne bomo pet strani o vsem drugem samo o veganstvu ne .blush.png

 

Bil sem v vlogi spraševalca glede na to da si napisala da se istega držiš kot jaz, da vidim če je res. Izkazalo se je da ni res. Nikjer nisem bil v vlogi vsevedca kot mi podtikaš. Nihče me ni vprašal glede načina in mantre za ponujanje, zato o tem konkretno nisem pisal. Vse kar sem pisal je bilo v zvezi v veganstvom. 



#1016 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:49

Prevod je kar v redu...ampak razumevanje tega (bistvo) pa ni isto kot samo prebrati prevod...

 

We should partake food with a sathwic (pure, serene) mind. Our ancestors recommended the offering of food to God before partaking. Food so partaken becomes prasad (consecrated offering). Prayer cleanses the food of the three impurities caused by the absence of cleanliness of the vessel, cleanliness of the food stuff, and cleanliness in the process of cooking. It is necessary to get rid of these three impurities to purify the food, for pure food goes into the making of a pure mind. It is not possible to ensure the purity of the cooking process because we do not know what thoughts rage in the mind of the man who prepares the food. Similarly, we cannot ensure the cleanliness of the food ingredients because we do not know whether it was acquired in a righteous way by the person who sold it to us. Hence, it is essential on our part to offer food to God in the form of prayer so that these three impurities do not afflict our mind.

 

"The food thus offered to God is digested by 'Vaishwanara" in the digestive system. Since God exists in the form of fire as Vaishwanara, He digests the food along with the impurities. So, man will not be affected even i the impurities enter the food."

 

The mantra and its meaning is given below.

 

Brahmaarpanam Brahma Havir
Brahmaagnau Brahmanaahutam
Brahmaiva Tena Gantavyam
Brahma Karma Samaadhinaha

The whole creation being the gross projection of Brahman, 
the Cosmic Consciousness itself; the food too is Brahman, 
the process of offering it is Brahman; it is being offered in the fire of Brahman. 
He who thus sees that Brahman is action reaches Brahman alone.

 

Aham Vaishvaanaro Bhutva
Praaninaam Dehamaashritha
Praanaapaana Samaa Yuktaha
Pachaamyannam Chatur Vidam

I, the Supreme Spirit, abiding in the body of living beings
as the Fire (Vaiswanara) in their stomach I am associated
with their Praana and Apaana, digest the four type of foods
(solids, fluids, semi-fluid and liquid) which they eat.

 

Tud to je napačen prevod in razlaga. In še enkrat, to nista molitvi niti mantri za ponujanje hrane Bogu, to sta dva verza iz Bhagavad Gite in tukaj vzeta iz konteksta in napačno razumljena, prevedena in razložena. Btw. tud Sai Baba, od koder si tole vzel, ni Bog, kot si zmotno misli in nekateri drugi zanj zmotno mislijo. Lohk pa da je do zdej že spremenil in spoznal kdo je v resnic. Velik njegovih bivših sledilcev je že.



#1017 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 15:52

V povezavi v veganstvom si omenila tudi nasilje nad rastlinami na kar sem jaz napisal glede ponujanja, torej je vse povezano v temi. In še enkrat, tudi veganstvo je določeno nasilje nad živalmi, če človk ustrezno ne ponuja ustrezne hrane Bogu. 

 

 

No, ti glede ponujanja hrane Bogu nisi pravilno seznanjena in tega ne počneš tako kot je, žal.

 

Prosim mgd napiši v čimkrajšem možnem času konkretno pravilno ponujanje hrane Bogu po postopku kot ga izvajaš sam....pa da zaključimo s tem...

 

Nauči, razsvetli in podaj konkretno znanje prosim, napiši mantro...ne samo nategovat pogovor na tri strani kot si vajen.

 

Zdaj če si učitelj potem moraš bit dobronamerni posrednik znanja- ne samo ocenjevat in kritizirat .

 

Potem, ko nas boš naučil pa dajmo prosim tu kaj več o veganstvu, o tem kar sem na začetku imela za iztočnico v tej temi.

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1018 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 16:13

Prosim mgd napiši v čimkrajšem možnem času konkretno pravilno ponujanje hrane Bogu po postopku kot ga izvajaš sam....pa da zaključimo s tem...

 

Nauči, razsvetli in podaj konkretno znanje prosim, napiši mantro...ne samo nategovat pogovor na tri strani kot si vajen.

 

Zdaj če si učitelj potem moraš bit dobronamerni posrednik znanja- ne samo ocenjevat in kritizirat .

 

Potem, ko nas boš naučil pa dajmo prosim tu kaj več o veganstvu, o tem kar sem na začetku imela za iztočnico v tej temi.

 

Nikjer nisem samo ocenjeval in kritiziral kot mi želiš podtaknit, vse je še nespremenjeno napisano. 

 

Ko te bo dejansko zanimalo kako se ponuja hrana Bogu boš izvedela, trenutno tole izzivaš iz enga druzga znanega vzgiba. Te bo še "zanimal" če ti za začetek povem, da se čebule in česna ne sme ponujat, ker sta v tama in raja guni?

 

Ko boš pripravljena ponujat hrano Bogu, te veganstvo ne bo zanimalo več, ker izhaja iz določenega tebi trenutno še nedojemljivega nasilja. 



#1019 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 16:28

Nikjer nisem samo ocenjeval in kritiziral kot mi želiš podtaknit, vse je še nespremenjeno napisano. 

 

Ko te bo dejansko zanimalo kako se ponuja hrana Bogu boš izvedela, trenutno tole izzivaš iz enga druzga znanega vzgiba. Te bo še "zanimal" če ti za začetek povem, da se čebule in česna ne sme ponujat, ker sta v tama in raja guni?

 

Ko boš pripravljena ponujat hrano Bogu, te veganstvo ne bo zanimalo več, ker izhaja iz določenega tebi trenutno še nedojemljivega nasilja. 

 

Mgd čist si usekal mimo...res sem naslovila prošnjo nate, ker me zanima.

Ampak zanima me zdaj konkretno v debati.

 

Rada bi slišala tvoj nasvet postopka, znanja in mantre.

 

(Ker pošteno bi bilo tudi s tvoje strani vrniti odgovor na moje vprašanje, saj jaz sem tebi na tvojega vsaj okvirno razložila. Ni prav, niti pošteno, da se pogovarjamo samo enosmerno. )

 

Res nisem mislila nič sarkastičnega - razen da sem nekoliko nejevoljna, ker se to vleče že nekaj strani in bi res rada naredila konkretni zaključek in pridobila vedenje s tvojega gledišča.

Lepo prosim, da te zapusti naperjenost name, ker zdaj tu ni na mestu.

 

P.S

Vem za čebulo in česen.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1020 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 16:33

Tud to je napačen prevod in razlaga. In še enkrat, to nista molitvi niti mantri za ponujanje hrane Bogu, to sta dva verza iz Bhagavad Gite in tukaj vzeta iz konteksta in napačno razumljena, prevedena in razložena. Btw. tud Sai Baba, od koder si tole vzel, ni Bog, kot si zmotno misli in nekateri drugi zanj zmotno mislijo. Lohk pa da je do zdej že spremenil in spoznal kdo je v resnic. Velik njegovih bivših sledilcev je že.

 

A veš da mi je prav smešno, ko govoriš kaj je prav in kaj ne...še bolj smešno mi je pa ko se delaš pametnega iz katerega vira črpam. Če nekaj copy+ paste+ search in je med zadetki na prvih pet strani, to še ne pomeni, da je vzeto od tam. Kaj če obstaja verzija v pdf ali wordu, ki ni dostopna na netu....da ostalih neumnosti ne omenjam...

 

To je pa test za tvojo inteligenco...kako bi prevedel izraz- hindu food prayers from the bhagavad gita...tongue.png

 

https://books.google... Bhutva&f=false


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1021 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 16:46

Predpostavljam da če se česna in čebule ne sme kao  blagoslovit kot hrano, da je Bogec zaradi tega naredil tako da v vsaki državi raste ingver. In v domačih zdravilnih knjigah se tudi ne omenja čebule in česna ampak samo ingver...tongue.png

 

Zgleda da eni res ne ločijo med levom in mačko...Nekaj je mantra, molitev ali zahvala za blagoslov oz. prečiščenje hrane kar je lahko tudi meso, čebula in ne vem še kaj vse...skratka vse tisto kar ni satvično. Če bi bilo satvično potem sploh ne bi bilo potrebe po kakšnih molitvicah a ne pove to že zdrava pamet. Po drugi strani je pa treba ločiti stvari povezane z verskimi obredi. tongue.png

 

Kot tretje pa nisem videl še nobenega krišnovca ki bi s sabo nosil oltar ali pa zganjal ne vem kakšne ceremonije pri hrani v restavracijah, menzah, poslovnih srečanjih, večerjah, itd...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1022 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. februar 2017, 17:14

Off topic:  a015.gif

 

A je kje na tem forumu kakšna tema kjer mgd ne pride srat s svojim absolutnim in edino pravilnim razumevanjem Boga(bogov?) in božanskega?

In kaj ima to mletje veze z veganstvom?

 

Naj mu bogovi - Krišna, Brahma, Alah, kdorkoli pošlje tole:  g015.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1023 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 1. februar 2017, 17:15

Predpostavljam da če se česna in čebule ne sme kao  blagoslovit kot hrano, da je Bogec zaradi tega naredil tako da v vsaki državi raste ingver. In v domačih zdravilnih knjigah se tudi ne omenja čebule in česna ampak samo ingver...tongue.png

 

Zgleda da eni res ne ločijo med levom in mačko...Nekaj je mantra, molitev ali zahvala za blagoslov oz. prečiščenje hrane kar je lahko tudi meso, čebula in ne vem še kaj vse...skratka vse tisto kar ni satvično. Če bi bilo satvično potem sploh ne bi bilo potrebe po kakšnih molitvicah a ne pove to že zdrava pamet. Po drugi strani je pa treba ločiti stvari povezane z verskimi obredi. tongue.png

 

Kot tretje pa nisem videl še nobenega krišnovca ki bi s sabo nosil oltar ali pa zganjal ne vem kakšne ceremonije pri hrani v restavracijah, menzah, poslovnih srečanjih, večerjah, itd...tongue.png

Uni ta pravi, ne hodijo po restavracijah, menzah, poslovnih srečanjih in večerjah...

Takile wannabeji ala recimo jaz pa moja guspa, pa pretežen del nemeniških ISKCOncev pa pač ne živimo čisto v soskladju saz zapovedanim, nekak tko kot 75% katolikov v Sloveniji ki da so to, se spomnijo, sam za božič in kadar se je treba drkat saz islamisti.

 

:D


prenos.jpg


#1024 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 17:22

Čebula, česen so kao tamas energija.

Sam jaz vseeno kuham recmo kdaj, ker pa v bistvu imajo ta živila neke sestavine, ki meni vseeno pomagajo pri zdravju...

 

Hare Krishna imajo navado vsako hrano, ki jo pripravijo prej darovat Bogu...In pri sami kuhi zelo pazijo na energije in to znanje ...

 

Kar se tiče mantre tudi jogisti imamo te navade pri kuhanju uporabljat določene verze, ki prečiščujejo tako hrano kot tistega, ki pripravlja.

in preden se vsedemo za mizo lahko tudi pred jedjo zapojemo določene mantre.

Zdej tole bom dala samo kot kratek primer ...pa ne se zdaj naperit ali pa ustrašit ... ne rabite razumet obreda...lahko pa pogledate kot zanimivost kako pripraviš halvo, naravno svečo iz gheeja in puđo...če smo že skrenili bi rada dala kaj konkretnega brez prepiranja o tem kaj je za koga Maheshwaranada ...In ja Mgd mantre ne rabiš vzet za iste kot pri vaši veji ...vsak ima pač svoj način, ki mu odgovarja ....

 

https://www.youtube....rdTwUXyh5FZKNn2


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1025 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 1. februar 2017, 17:32

mgd ni sposoben nobenega odgovora ali razlage.

(Ker pošteno bi bilo tudi s tvoje strani vrniti odgovor na moje vprašanje, saj jaz sem tebi na tvojega vsaj okvirno razložila. Ni prav, niti pošteno, da se pogovarjamo samo enosmerno. )

 

P.S

Vem za čebulo in česen.

On melje svojo mantro kot je naučen, drugače ne zna in ne more...  a045.gif

 

Česen je pa menda za vampirje odganjat...  a050.gif

 

Tole off topic - pa prav jaz sem napisal da se z mgd-jem ni vredno ukvarjat.

V svojih 15 000+ objavah sem na tem forumu natrosil svašta.

Bil tudi v svojih objavah žaljiv, posmehljiv, sovražen.

Včasih nenamerno, pogosto namerno.

 

Tudi včasih z namenom koga spraviti z foruma ali iz teme.

Uspelo mi ni nikoli.

 

Zdaj sem občasno le posmehljiv

Povsem namerno

In mgd je eden takih primerov.

 

 a015.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0