Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Veganstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
1257 komentarjev na to temo

#1026 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 17:33

Hvala Pico...hypnodisk.gificon25.gif 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1027 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 18:07

kaj pa vem Alef...v mgd-ju je nekaj na kar se jaz ne morem generalno zjezit do konca...

Še vedno mislim, da človek v osnovi želi dobro....le včasih se mal preveč naperi name, ker pač ja...

- sva si različna v stopnji verovanja ...

Morda je on sam določene zadeve že dal čez ....jaz pač po svoje kot pravi Pico...eni tapljamo in se prebijamo ena na eno .....

Ne sprejemam takoj...in to je jasno celo mojemu Guruju, ki je z menoj zelo potrpežljiv....medtem pa Mgd z menoj izgubi nervčke...

 

Sam tole v vseh temah je pa res na moč v pretiravanju ....

Mene napr. razpiči,  ker nič drugega ne pove iz lajfa....in ko se začne tale debata okrog Boga ode vsaka tema u nepovrat ...ohmy.png

 

Bom morala kar ponavljat iztočni video na vsaki strani tongue.png ;

https://www.youtube....h?v=y0R9QgQteYE


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1028 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:11

Mgd je pravi bhakta in vse kar počne je v skladju s tistim kar je njegova dharma. Ker gre za pravega Vaišnavo je seveda jasno, da se celotna rdeča nit njegovih pogovorov vrti okoli ozaveščanja Krišne. Tako je njegovo poslanstvo in v BG (ni Beograd) piše da se morajo bhakte izogibat neproduktivni brezplodni debati o minljivih stvareh, temveč morajo ob vsaki priložnosti govoriti o vsevišnjemu. In to Mgd dela.. Glede na to da ga imamo na tem forumu je to pravi blagoslov za vse nas udeležene..

Zato se Domoljubka ne more razjeziti nanj.

 

BTW.. Mgd ima bl ko ne pozitivno mnenje o Swamijiju, kajti marskido ne bi niti Dja od duhovnosti spoznal, če ga ne bi srečal in vzel za guruja, edino kjer se pač poti do cilja ločujejo je v tem, da je swamiji del poti do cilja in ne končni cilj, kot si to predstavljajo njegovi učenci... V vsakem primeru pa gre za divine bliss...

 

stopnjo... do katere lahko gremo...

 

v tem lajfu.

 

Čebula in česen tut men, bl ko ne nuja v moji mediteranski prehrani, uspešno jih sicer pri nekaterih jedeh lahko nadomestim z asafetido

 

ostale indijske začimbe so pa žbljak in pfej....

 

Po moje infiltracija asur v vedske kuharice.


prenos.jpg


#1029 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:21

Mgd čist si usekal mimo...res sem naslovila prošnjo nate, ker me zanima.

Ampak zanima me zdaj konkretno v debati.

 

Rada bi slišala tvoj nasvet postopka, znanja in mantre.

 

(Ker pošteno bi bilo tudi s tvoje strani vrniti odgovor na moje vprašanje, saj jaz sem tebi na tvojega vsaj okvirno razložila. Ni prav, niti pošteno, da se pogovarjamo samo enosmerno. )

 

Res nisem mislila nič sarkastičnega - razen da sem nekoliko nejevoljna, ker se to vleče že nekaj strani in bi res rada naredila konkretni zaključek in pridobila vedenje s tvojega gledišča.

Lepo prosim, da te zapusti naperjenost name, ker zdaj tu ni na mestu.

 

P.S

Vem za čebulo in česen.

 

Nima smisla da ti razlagam postopke ponujanja, tako kot nekomu branja eseja ne, če še a, b, c ne zna prebrat, dokler ne boš najprej pripravljena slišat in dojet kdo sploh je Bog, kdo si ti, kaj je materialna energija in kakšen je odnos med njimi. Pol boš šele lahko dojela smisel in postopek ponujanja. Poleg tega se pa dharme ne sme učit nekomu dokler je ta jezen, prestrašen, lačen, žejen, vznemirjen...



#1030 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:29

A veš da mi je prav smešno, ko govoriš kaj je prav in kaj ne...še bolj smešno mi je pa ko se delaš pametnega iz katerega vira črpam. Če nekaj copy+ paste+ search in je med zadetki na prvih pet strani, to še ne pomeni, da je vzeto od tam. Kaj če obstaja verzija v pdf ali wordu, ki ni dostopna na netu....da ostalih neumnosti ne omenjam...

 

To je pa test za tvojo inteligenco...kako bi prevedel izraz- hindu food prayers from the bhagavad gita...tongue.png

 

Bog vse ve kaj ti delaš in kaj ne delaš.

 

Ta, ki je to napisu se je zmotu. Ta verz v Giti ni molitev niti mantra za ponujanje hrane. Če ga pogledaš v kontektsu ti bo vse jasn. Zato tud ni Om-a spredi, ampak nekateri, ki to napačno izven konteksta uporabljajo so dodal Om, da kao bl mantra zgleda. V temu se že vid poštenost, iskrenost tistih.  



#1031 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:36

Predpostavljam da če se česna in čebule ne sme kao  blagoslovit kot hrano, da je Bogec zaradi tega naredil tako da v vsaki državi raste ingver. In v domačih zdravilnih knjigah se tudi ne omenja čebule in česna ampak samo ingver...tongue.png

 

Narobe predpostavljaš niti se ne pogovarjamo o blagoslovljenju hrane ampak o ponujanju Bogu. 

 

Zgleda da eni res ne ločijo med levom in mačko...Nekaj je mantra, molitev ali zahvala za blagoslov oz. prečiščenje hrane kar je lahko tudi meso, čebula in ne vem še kaj vse...skratka vse tisto kar ni satvično. Če bi bilo satvično potem sploh ne bi bilo potrebe po kakšnih molitvicah a ne pove to že zdrava pamet. Po drugi strani je pa treba ločiti stvari povezane z verskimi obredi. tongue.png

 

Satvično še ni čisto. In edino satvično se lahko ponuja Bogu, da postane čisto, tj. višudha satvično.

 

 

Kot tretje pa nisem videl še nobenega krišnovca ki bi s sabo nosil oltar ali pa zganjal ne vem kakšne ceremonije pri hrani v restavracijah, menzah, poslovnih srečanjih, večerjah, itd...tongue.png

 

Zakaj pa bi mogu? Sej ponujanje hrane na oltarju ni edini način kako lahko hrano ponudiš Bogu. Vse je odvisno od okoliščin in želje Boga. 



#1032 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:43

Čebula, česen so kao tamas energija.

Sam jaz vseeno kuham recmo kdaj, ker pa v bistvu imajo ta živila neke sestavine, ki meni vseeno pomagajo pri zdravju...

 

To se teb napačno zdi, ker ne gledaš cele slike. 

 

Kar se tiče mantre tudi jogisti imamo te navade pri kuhanju uporabljat določene verze, ki prečiščujejo tako hrano kot tistega, ki pripravlja.

in preden se vsedemo za mizo lahko tudi pred jedjo zapojemo določene mantre.

Zdej tole bom dala samo kot kratek primer ...pa ne se zdaj naperit ali pa ustrašit ... ne rabite razumet obreda...lahko pa pogledate kot zanimivost kako pripraviš halvo, naravno svečo iz gheeja in puđo...če smo že skrenili bi rada dala kaj konkretnega brez prepiranja o tem kaj je za koga Maheshwaranada ...In ja Mgd mantre ne rabiš vzet za iste kot pri vaši veji ...vsak ima pač svoj način, ki mu odgovarja ....

 

Nima veze tuki samo "mantra", cel koncept nima nobene zveze s ponujanjem hrane Bogu, čeprav se za to izdaja. Zato pa rabiš najprej osnove slišat in spoznat, da lahko vidiš kaj je kaj in kaj da kaj... in pol se ti tud spremeni tisto kar ti bolj odgovarja. 



#1033 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:49


kaj pa vem Alef...v mgd-ju je nekaj na kar se jaz ne morem generalno zjezit do konca...

Še vedno mislim, da človek v osnovi želi dobro....le včasih se mal preveč naperi name, ker pač ja...

- sva si različna v stopnji verovanja ...

Morda je on sam določene zadeve že dal čez ....jaz pač po svoje kot pravi Pico...eni tapljamo in se prebijamo ena na eno .....

Ne sprejemam takoj...in to je jasno celo mojemu Guruju, ki je z menoj zelo potrpežljiv....medtem pa Mgd z menoj izgubi nervčke...

 

V bistvu ti sploh ne prebereš kaj jaz napišem ampak takoj neki izkrivljaš in/ali podtikaš in/ali po seb sklepaš in/ali s predsodki ocenjuješ (in še zdaleč nisi edina na tem forumu) in kako boš lahko tako sploh dojela zakaj se gre? Ne izgubljam živcev, ne vem zakaj bi jih in kakšno korist bi mel od tega, ampak žal mi je da niti slišat ne moreš in se rajš utapljaš v lažeh in trpiš... sam zato da je lahko en drug neki kriv in da se lahko "boriš proti zlu" v drugih, a ne vidiš napake pri seb, zato se tud rešit ne morš. Ampak dokler si boš to želela boš pač to žela in se učila... da to ni to kar ti misliš da je in bi rada dosegla.  



#1034 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:52

V bistvu ti sploh ne prebereš kaj jaz napišem ampak takoj neki izkrivljaš in/ali podtikaš in/ali po seb sklepaš in/ali s predsodki ocenjuješ (in še zdaleč nisi edina na tem forumu) in kako boš lahko tako sploh dojela zakaj se gre? Ne izgubljam živcev, ne vem zakaj bi jih in kakšno korist bi mel od tega, ampak žal mi je da niti slišat ne moreš in se rajš utapljaš v lažeh in trpiš... sam zato da je lahko en drug neki kriv in da se lahko "boriš proti zlu" v drugih, a ne vidiš napake pri seb, zato se tud rešit ne morš. Ampak dokler si boš to želela boš pač to žela in se učila... da to ni to kar ti misliš da je in bi rada dosegla.  

 

Nima smisla da ti razlagam postopke ponujanja, tako kot nekomu branja eseja ne, če še a, b, c ne zna prebrat, dokler ne boš najprej pripravljena slišat in dojet kdo sploh je Bog, kdo si ti, kaj je materialna energija in kakšen je odnos med njimi. Pol boš šele lahko dojela smisel in postopek ponujanja. Poleg tega se pa dharme ne sme učit nekomu dokler je ta jezen, prestrašen, lačen, žejen, vznemirjen...

 

 

No tole ti pa res ne morem pritrditi...


Sem ti povedla že, da imam dobre in slabe dneve.


In mogoče si ti pri meni zaradi svojega slabega trenutka zdaj, ko te je zagrabil ego in ne popušča - zamudil mojega dobrega za učenje.


Jah škoda, ker tu nisem samo jaz - marsikdo bere in bi morda od tega kaj odnesel ....
 

Razumem pa da tud ti tako neprečiščen v egu in jezi zdaj ne moreš razlagati svetih zadev dharme.wink.png

 

Torej je s tem debata zaključena in zdaj res upam, da boš tu v tej temi ostalim dopustil pogovor o veganstvu in boš svojo mislenost, pa samo kritike in slabe ocene malo ohladil, prečistil in prenesel v kakšno drugo temo...


Žal sta imela očitno Shamann in Alef .prav, da tukaj in zdaj ne bom dobila odgovora... temveč le podn od bumeranga prijaznega opisa moje malenkosti mellow.png

 

P.S.

 

A veš ker toliko energije in truda kot si vložil v nerazlago vprašanega na straneh, ravno tvojega obsojanja in ocenjevanja drugih... bi lahko tudi v razumevanje in dobronamerni odgovor.

...čudno, da ti Bog tokrat tega ni prišepnil ?


.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1035 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 1. februar 2017, 19:59

Moj zaključek je čisto simpl...mgd nima pojma o nekaterih stvari, samo dela se da nekaj ve, ko se ga nekaj konkretno vpraša, se izgovarja na malo morje načinov ali pa vse skupaj zavija v celofan in na koncu pristanemo pri njegovih ne vem kolikokrat že slišanih zgodbicah. Da bi pa povedal ali je bil Krišna vegan ali ne ali pa kaj si je mislil o veganstvu, do teh zgodbic pa še nismo prišli. Mogoče jih pa mgd sploh ne pozna...

 

Glede na to kako mgd pridiga v neki drugi temi, kako se lahko človek pogovarja z Bogom in dobiva odgovore na svoje probleme predpostavljam da se mgd pogovarja s Krišno in sliši glas samega Vsevišnjega vsak dan...Torej bi ga lahko določene stvari o veganstvu že zdavnaj vprašal in nam majavadijem malo razsvetlil nekatere stvari. Razen če...tralala...Mogoče je pa še v večji "zabludi" kot mi majavadiji...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#1036 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 1. februar 2017, 20:12

sad.png

Mah škoda, da mora tako bit...grem  zdej jest ...

 

L.P.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1037 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 20:46

BTW.. Mgd ima bl ko ne pozitivno mnenje o Swamijiju, kajti marskido ne bi niti Dja od duhovnosti spoznal, če ga ne bi srečal in vzel za guruja, edino kjer se pač poti do cilja ločujejo je v tem, da je swamiji del poti do cilja in ne končni cilj, kot si to predstavljajo njegovi učenci... V vsakem primeru pa gre za divine bliss...

 

Za nekatere (ne za vse) je lahko (ni nujno) del poti do cilja. 

 

stopnjo... do katere lahko gremo...

 

v tem lajfu.

 

Vsak gre lahko k Bogu v tem lajfu, vprašanje je le če hoče. 



#1038 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 1. februar 2017, 20:52

No tole ti pa res ne morem pritrditi...


Sem ti povedla že, da imam dobre in slabe dneve.


In mogoče si ti pri meni zaradi svojega slabega trenutka zdaj, ko te je zagrabil ego in ne popušča - zamudil mojega dobrega za učenje.


Jah škoda, ker tu nisem samo jaz - marsikdo bere in bi morda od tega kaj odnesel ....
 

Razumem pa da tud ti tako neprečiščen v egu in jezi zdaj ne moreš razlagati svetih zadev dharme.wink.png

 

Torej je s tem debata zaključena in zdaj res upam, da boš tu v tej temi ostalim dopustil pogovor o veganstvu in boš svojo mislenost, pa samo kritike in slabe ocene malo ohladil, prečistil in prenesel v kakšno drugo temo...


Žal sta imela očitno Shamann in Alef .prav, da tukaj in zdaj ne bom dobila odgovora... temveč le podn od bumeranga prijaznega opisa moje malenkosti mellow.png

 

P.S.

 

A veš ker toliko energije in truda kot si vložil v nerazlago vprašanega na straneh, ravno tvojega obsojanja in ocenjevanja drugih... bi lahko tudi v razumevanje in dobronamerni odgovor.

...čudno, da ti Bog tokrat tega ni prišepnil ?


.

 

:)



#1039 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2017, 10:52

Jz glede pisanja o veganstvu nisem nobenmu nič omejeval.

 

Kar se tiče tvojga vprašanja domoljubka, morš pa najprej pridt na čisto glede tega kdo je Bog, kdo si ti in kaj je materialna narava in kakšen je vaš medsebojni odnos in pol ti bo šele smiselno govort kako ponujat hrano Bogu, drgač ne morš razumet. Bog sprejme hrano samo od tistega, ki ima ljubezen do Njega, ne samo ali je eksterno "pravilno opravil postopek/obred z mantro". Bog je živ, Vrhovna volja, ni on robot, ki se ga da manipulirat kokr bi ti rad. Lohk sprejme ali ne. Upam, da zdej razumeš zakaj nima smisla da ti zdaj govorim o ponujanju, lahko pa ti povem kaj o Njemu, ki je tvoj ljubeči Oče. Ko boš prebudila svojo naravno ljubezen do Njega pa ti lahko povem še glede postopka ponujanja. Veganstvo navzven zgleda nenasilje, ampak je subtilno nasilje, če človk ne pogleda cele slike in se obnaša temu primerno do vseh živih bitij. 



#1040 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2017, 11:10

p.s. Bog ve kašn si mela motiv za tem vprašanjem, Njega se ne da prevarat, vse ve, prebiva v tvojem srcu.



#1041 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 2. februar 2017, 11:39

Mogoče me pa samo narobe dojemaš.

To, da včasih vrtam v temeljna vprašanja in nisem zadovoljna z vsakršnimi odgovori religijskih spisov še ne pomeni, da imam mim namene...

Ali da nimam svoje predstave o tem.

Ali svoje izkušnje o tem.

Razumem kaj mi hočeš povedat...sam, a veš, ko človek napr. poje kirtane se tudi odpre božja energija v bitju....in nadalje, če me zdaj razumeš nazaj kaj hočem s tem povedat - tudi ob drugih prilikah- tudi morda ob iskrenem, neego odgovoru Bog razkrije svojo srčiko namer....wink.png

V bistvu je pa še prevečkrat tako, da bolj čutim kot pa govorim o tem....

 

Verjetno ti zdaj zreš v lastno zrcalno sliko ...

Pač kiks Mgd....sam sej ti sčasoma oprostim, če boš zastopil, da takšen odnos komunikacije ni ravno na nivoju...

 

https://www.youtube....h?v=XAi3VTSdTxU


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1042 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2017, 13:56

Mogoče me pa samo narobe dojemaš.

To, da včasih vrtam v temeljna vprašanja in nisem zadovoljna z vsakršnimi odgovori religijskih spisov še ne pomeni, da imam mim namene...

Ali da nimam svoje predstave o tem.

Ali svoje izkušnje o tem.

Razumem kaj mi hočeš povedat...sam, a veš, ko človek napr. poje kirtane se tudi odpre božja energija v bitju....in nadalje, če me zdaj razumeš nazaj kaj hočem s tem povedat - tudi ob drugih prilikah- tudi morda ob iskrenem, neego odgovoru Bog razkrije svojo srčiko namer....wink.png

V bistvu je pa še prevečkrat tako, da bolj čutim kot pa govorim o tem....

 

Verjetno ti zdaj zreš v lastno zrcalno sliko ...

Pač kiks Mgd....sam sej ti sčasoma oprostim, če boš zastopil, da takšen odnos komunikacije ni ravno na nivoju...

 

Jz lohk da te narobe dojemam, sam Bog te ne in to je to kar sem napisu, nč druzga. Tistega z rdečo nisem razumel kaj mi hočeš povedat in če lahko prosim razložiš.



#1043 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 2. februar 2017, 16:25

kaj pa vem Alef...v mgd-ju je nekaj na kar se jaz ne morem generalno zjezit do konca...

Še vedno mislim, da človek v osnovi želi dobro....le včasih se mal preveč naperi name, ker pač ja...

 

Sam tole v vseh temah je pa res na moč v pretiravanju ....

Mene napr. razpiči,  ker nič drugega ne pove iz lajfa....in ko se začne tale debata okrog Boga ode vsaka tema u nepovrat ...ohmy.png

mgd se ne naperi samo nate ampak na vsakega ki od njega hoče kaj več kot naučene lajne.

Na vsakega ki postavi vprašanje in je toliko nor da od njega pričakuje odgovor

Ker tega njegovi oprani možgani niso spodobni - samostojnega razmišljanja namreč.

 

In res, v vsaki temi kjer se pojavi on je konec debate o tistem o čemer naj bi tema bila.

Sploh ko se v prerekanje z njim spusti še Brezo... partyy.gif

Šaman ima vsaj toliko pameti da kmalu odneha...sing.gif laugh.png

 

Mene mgd ne jezi.

Samo smešen mi je.

Žal je že malo dolgočasen in ponavlja se.

 

Se opravičujem za off topic prispevek.

Pa saj je tema tudi že off... wink.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1044 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 2. februar 2017, 16:47

ti, a si se danes že kaj pogovarjal z bogom ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png ??? (in zdaj se bo najbrž vklopil še mgd biggrin.png , ker midva nimava pojma ... rabiva inštruktorja ...)

Sem... biggrin.png

Bral sem mgd-jeve poste...  k025.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1045 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 572

Objavljeno: 2. februar 2017, 18:26

...Domoljubka said;

sam, a veš, ko človek napr. poje kirtane se tudi odpre božja energija v bitju....in nadalje, če me zdaj razumeš nazaj kaj hočem s tem povedat - tudi ob drugih prilikah- tudi morda ob iskrenem, neego odgovoru Bog razkrije svojo srčiko namer....wink.png

 

Jz lohk da te narobe dojemam, sam Bog te ne in to je to kar sem napisu, nč druzga. Tistega z rdečo nisem razumel kaj mi hočeš povedat in če lahko prosim razložiš.

 

Mgd....pomeni, da če bi bil ti pretočen in bi ti imel sam iskren, pozitiven neego namen do posredovanja Boga - bi ti Bog tako kot čez kirtan prišepnil, da odgovori na vprašanje, če si vprašan, sploh, če sam zaslišuješ, sprašuješ, ocenjuješ druge in zlasti, če od drugih dobiš trud v odgovoru...( ker le to je pošten smisel in napredovanje dialoga  )

Ne moreš se it komunikacijo z zasliševanjem in zlorabljat odgovore, napadat tiste, ki ti povedo kaj si mislijo,  medtem pa sam ne daš nič od sebe.

 

V bistvu je božja gesta vedno dajajne- daritev...( To je v bistvu služenje in življenje dharme ) , ne pa jemanje in ego princip.

 

(No prej sem ti to lepš povedala...tud z videom Earth song na prejšnji strani,  v katerim sem pa izrazila kako čutim zemljo, življenje tu in zakaj pač kdaj takšen odziv kot ga kdaj imam )

 

 

mgd se ne naperi samo nate ampak na vsakega ki od njega hoče kaj več kot naučene lajne.

Na vsakega ki postavi vprašanje in je toliko nor da od njega pričakuje odgovor

Ker tega njegovi oprani možgani niso spodobni - samostojnega razmišljanja namreč.

 

In res, v vsaki temi kjer se pojavi on je konec debate o tistem o čemer naj bi tema bila.

Sploh ko se v prerekanje z njim spusti še Brezo... partyy.gif

Šaman ima vsaj toliko pameti da kmalu odneha...sing.gif laugh.png

 

Mene mgd ne jezi.

Samo smešen mi je.

Žal je že malo dolgočasen in ponavlja se.

 

Se opravičujem za off topic prispevek.

Pa saj je tema tudi že off... wink.png

 

ti, a si se danes že kaj pogovarjal z bogom ... laugh.pnglaugh.pnglaugh.png ??? (in zdaj se bo najbrž vklopil še mgd biggrin.png , ker midva nimava pojma ... rabiva inštruktorja ...)

 

....Fanta moja,  tud jest sem obupala zdej...tak da mi ne preostane drugega kot da .... rolleyes.gif ....icon_smile_shy.gif

 

https://www.youtube....h?v=y0R9QgQteYE


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#1046 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 2. februar 2017, 19:03

....Fanta moja,  tud jest sem obupala zdej...tak da mi ne preostane drugega kot da .... rolleyes.gif ....icon_smile_shy.gif

Najbolje da na vsako mgd-jev post objaviš tisti video.

Mogoče bo pa pregorel ko ga bo skušal razumeti... ohmy.png

Upam...  a060.gif clover.gif crossfingers.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#1047 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2017, 22:16

Mgd....pomeni, da če bi bil ti pretočen in bi ti imel sam iskren, pozitiven neego namen do posredovanja Boga - bi ti Bog tako kot čez kirtan prišepnil, da odgovori na vprašanje, če si vprašan, sploh, če sam zaslišuješ, sprašuješ, ocenjuješ druge in zlasti, če od drugih dobiš trud v odgovoru...( ker le to je pošten smisel in napredovanje dialoga  )

 

Se prav ti veš kaj je Bog hotu da nardim?

 

Ne moreš se it komunikacijo z zasliševanjem in zlorabljat odgovore, napadat tiste, ki ti povedo kaj si mislijo,  medtem pa sam ne daš nič od sebe.

 

Nič nisem zasliševal, le vprašal sem te, glede na to da si me omenila ker da se držiš istega kot jaz in sem samo hotu prevert kaj je na tem in pol ko si mi odgovorila sem samo razločil eno od drugega, ne pa zlorabljal, napadal, itd. Vse je še napisano.

 

Tud na tvoje vprašanje sem ti odgovoru. Tj. nima smisla da ti razlagam postopek, ker ga brez določene predsnovi ne moreš razumet ali pravilno uporabit. Npr. a je smiselno pijanemu človeku dat v roke nož? Ne. Ko bo trezen pa ja. Kaj je zdej tuki pravo dajanje od sebe?

 

V bistvu je božja gesta vedno dajajne- daritev...( To je v bistvu služenje in življenje dharme ) , ne pa jemanje in ego princip.

 

Sej daritev sem ti dal. Omenil sem kako ne nardiš nasilja rastlinam in ti si rekla da to že delaš tako kot jaz in po tem sem ti pokazu kaj je kaj za razliko od drugega kar je nujni prvi korak. Dal sem ti tud naslednje ustrezne odgovore in korake. 



#1048 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 2. februar 2017, 23:07

te razlage so bulšit, ko se malo poglobiš ...

 

če te jaz s kolom po glavi hinrihtam, te spečem, te podarim krišni in te s krišno požreva ... sva oba s krišno nasilneža ... lahko sicer trdiva, da si ti manj razvito (manj zavestno) bitje, ampak nasilje pa ostaja ...

 

laugh.png

 

Krišna ne je ljudi. S tem bi naredu nasilje le ti. Krišna pove kaj je. Da bi razumel kako rastline (duše v njih) na ustrezen način ponujene Krišni dobijo večno dobrobit, pa rabiš dojet mal predsnovi. Nekaj lahko navzven zgleda nenasilje pa je v resnic nasilje in nekaj lahko navzven zgleda nasilje pa je v resnic ljubezen, ki jo občuti duša. Npr. doktor da injekcijo (ki mal zaboli), ampak s tem nardi dobrobit pacientu, ki bi drgač brez injekcije mogu trpet hujše bolečine z nadaljevanjem bolezni. To je sam ilustracija, da lahko neki zgleda slabo ozkoglednemu, pa v resnic ni. Čeprav ta ilustracija ni čist ustrezna glede ponujanja rastlin, ker če ima nekdo ustrezen odnos do rastlin in jih bo ustrezno namenil Krišni, one ne dobijo nobene bolečine sploh ampak le večno blaženost v duši. Ampak enmu nepoznavalcu lahko navzven zgleda kot nasilje pa v resnic ni. 



#1049 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. februar 2017, 10:36

vse bhagavatske vojne so vojne med nasilnimi kao bogovi (beri vesoljčki alias krišna in ostali) ... visoka tehnološka in tehnična znanja, njihova strašna orožja ecetera, žal ne povejo nič o njihovi nezavesti ...

in ti mgd potem slediš takim kvazi bogovom ... pa ne samo to, tudi druge napeljuješ v to početje ...

 

zgodovina je polna darovanja bogovom : tako rastlin, živali, in ljudi ... to je ena sama hinavščina ... pobijaš kao za božji interes, trupla (rastlinska, živalska in človeška) pa podariš bogu in misliš , da si čist ...

to je višek arogantne neumnosti ... tvoj bog ti seveda oprosti, ker se mu jebe za tebe in ostale ... celo hrani se s to človeško energijo neumnosti, sovraštva in nasilja

 

biti kreator, še ne pomeni nujno biti nekaj dobrega ...
 

 

Seveda, v tvoji glavi, za nekaj časa. Ni pa tko v resnici. Bog je samo en, ni jih več.

Domoljubka, tuki imaš klasičen primer nekoga, ki ne ve kdo je, kdo je Bog, kaj je materialna energija in kakšen je njihov medsebojni odnos in iz tega takele zmotne špekulacije. Taka oseba ne more pravilno razumet zakaj se pri ponujanju hrane Bogu sploh gre, zato v čemu bi bil smisel, da se mu razlaga postopek? Najprej more spoznat osnovne stvari.
 

- jaz ne sledim več nobenemu bogu in podobnim in ne hlapčujem ... moj bog sem jaz, razvijam svojo globjo zavest in pred seboj odgovarjam za svoje početje, to je namen mojega bivanja, moja dharma ...

 

V redu, ampak kdo si v resnici pa še vedno nisi spoznal.

 

- spremeniti nekaj pri sebi, pomeni tudi najprej podvomiti v obstoječe ... ni sprememb brez sprememb ...

Ko posije sonce se tema avtomatsko razprši. Ko sprejmeš znanje, neznanje avtomatsko izpuhti.  



#1050 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 3. februar 2017, 10:49

ne razlagaj tega česar ne poznaš ...

 

Sej ne.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0