Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zvezdarstvo ali astrologija


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
9 komentarjev na to temo

#1 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

V leksikonu "veliki splošni leksikon" piše, da je astrologija, vedeževanje iz zvezd. "Zvezdarstvo."

Astrologija spada skupaj z astrononomijo, matematiko in filozofijo med najstarejše znanaosti, saj je stara že preko 4000 let. Prvotno je bila združena z religijo. V različnih kulturah so se pojavila različna verovnja v božanstva, ki sta jih predstavljala Sonce in Luna in pet s prostim očesom vidnih planetov. Astrologija pomeni, astra=zvezda, logos=znanje, je veda o zvezdah, veda o vesolju.

Moderna psihološka astrologija se je v XX.stoletju, predvsem v zahodni Evropi (Anglija) in v ZDA uveljavila kot prava moderna znanost, ki je dosegla zelo visok nivo. In skupaj s psihologijo (uradno) dosegla in razvila izredno učinkovit in poglobljen vpogled v človeško psiho.

Astrologija je veda, ki preučuje vpliv mikrokozmosa na makrokozmos. Znanost jo še ne priznava, vendar so znanstveniki, ki so z raziskavami hoteli dokazati, da je prevara, ugotovili ravno nasprotno. Kasneje so postali vneti zagovorniki astrologije. Npr. francoski psiholog dr.Michel Gauquelin (1928-1990). Raziskav se je lotil, ker je hotel dokazati, da je astrologija praznoverje. Preučil je več kot 600 tisoč horoskopov, znanstvenikov, športnikov, pisatejev, politikov.... Vse ugotovitve je statistično dokazal in tako postal vneti zagovornik astrologije.

Moderna znanost je vzvišena nad astrologijo, ker se drži svojih norm, tako tudi cerkev, ki ni hotela pogledati v Galilejev teleskop.

Astrologijo kot znanost v 21.stoletju zavirajo verstva, tradicionalni predsodki znanstvenikov, zabavna astrologija, ter strah ljudi pred globalnimi spremembami.

Psihološka astrologija je osredotočena na človeško osebnost. Njen namen je, podobno kot psihologija, spoznati kaj se dogaja v duši. Rojstni horoskop je nekakšen zemljevid duše.

Astrološka analiza pomaga ozavestiti dele nezavednega, pomaga najti vzrok raznih kompleksov, skritih strahov in ozaveščanje lahko sprosti veliko v človeku zavrte ustvarjalne energije.

Ločimo pasivno in aktivno usodo. Pasivne ne moremo veliko spremeniti. Aktivna usoda pa je povezana s svobodno voljo in sposobnostjo vodenja sebe. Ljudje, ki so močne osebnosti in imajo obliko samozaupanja, bolj dejavno vplivajo na usodo, saj zmorejo preseči omejitve, ki jih nekateri drugi zaradi svoje šibkosti ne znajo in ne zmorejo.

Mi se ne ukvarjamo z neposrednim napovedovanjem dogodkov. Lahko pa ugotovimo v kakšnem psihološkem procesu smo, koliko časa bo trajal in kaj nas želi naučiti.

Take in podobne članke lahko berete v določenih revijah. Želim nekaterim povedati, da če ne poznate in ne razumete astrologije ne sodite.



Elizabeta

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

pol astrologije je sama intuicija pol naučene teorijeObjavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

Pokowc

#3 zlatko

zlatko
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

sicer vprasanje ne spada ravno v ta kontekst , ampak vseeno :
kdo pri nas se ukvarja z razlago natalne karte ? ok. osnovne stvari lahko pogledam sam , tezje pa jih je povezati v celoto .

#4 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

psiha naj shtudira psiho? saj jo ne more niti definirati. vsi procesi so umetni zunanji pritisk los voladerosa (nekaj kot hudichi). seveda lahko izrachunamo tudi na minuto dogodke. ce se rodimo z astroloshkimi aspekti. psiha je insalacija od zunaj. luna so matrichne stolpnice na astral. astralogija. jung je nekaj brskal po i ching in minimalno sinastrijo pa seveda ni determiniral psiho. to so zhe budisti naredili. literatra bi lahko bila osho castaneda abelar grau adker jung caroll pratt sitchin narobe pishe kar so prve efemiride starejshe kot 6000 et celo 11000 brez probkema na radiju shtudent sem razlagal kako je krist bil 12 13 astrolog,
primeroma da vinci 12 skika juda = shkorpijon, toma = devica, in kjer so v bibliji
primarne in istale direkcije. biblijo e iz enuma elish repisala yd, zenska na dejadetnom shlomovem dvoru,... http://puck.dhs.org/usenet.html

#5 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Primer astrologije (solar arc & transit directions):


Objavljena slika


Pa je to isto kot zvezdarstvo.


Objavljena slika







Claudio Valentin Solis

#6 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Elizabeta

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

Wow! Tudi v tejle temi sem ze! ;))
Pa sem ravno tale Chart fliknila v "Mi vsi"
(*Elizabeta, ali si ze opazila, da imamo to temo? Podobno kot "Moje znamenje", ki se ga se ti spomnis, le da je "Mi vsi" bolj strnjeno, report pa to)...

Se kaj napisi! Objavljena slika

p.s Thanx Intruderju za truder :)))))))))

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 elizabeta

elizabeta
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 104

Objavljeno: 21. november 2002, 01:00

BRAVOOO!!! Objavljena slika Objavljena slika Objavljena slika

Elizabeta

#9 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 23. november 2002, 01:00

Zelo korekten opis astrologije :))))

"Slabi umetniki kopirajo, dobri umetniki kradejo." Picasso
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#10 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Che Vam je že všeč, pol pa: vabimo na eklipse!

http://puck.dhs.org/quaoar/eclipses /07052001/00000004.GIF

Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0