Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Burek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
52 komentarjev na to temo

#1 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Ker vem, da malo Slovencev pozna recept za "pravu bosansku pitu", pa tako dobra je... mmmm..., vam podajam recept (pravkar se peče v pečici, pa imam cajt napisat):

Potrebuješ:
x:px 500g vlečenega testa za burek
x:px 1kg skute
x:px 1 kislo smetano
x:px 2 navadna jogurta
x:px 3 jajca
x:px olje
x:px sol

Z vilico zmešaj 1 kg skute, 1 navadni jogurt, 2 jajca, sol in malo olja.
Pripravi kozarec tople vode z oljem (1/2 vode + 1/2 olja). Pekač namaži z oljem in vanj položi 1 plast vlečenega testa. Testo namoči s toplo vodo iz pripravljenega kozarca in namaži s skutino zmesjo (ni treba prav namazat čez celo površino - bolje, da ostanejo grudice v razmakih!). Položi naslednjo plast testa, spet namoči s toplo vodo in posuj zmes... Ponavljaj, kolikor je testa. Zadnjo plast testa položi na vrh in jo namoči s toplo vodo iz kozarca ter daj pekač za cca. 20 minut v pečico, segreto na 250 stopinj.
Medtem z vilico zmešaj 1 kislo smetano, 1 navaden jogurt, 1 jajce in sol. Ko pita malo porumeni, jo razreži (na take kose, kot jo boš rezal-a, ko bo gotova) in prelij z zmesjo iz kisle smetane, da zmes steče tudi med reže. Daj v pečico še za 5 - 10 minut, da se preliv zapeče.

Pa dober tek!!! x:px x:px

Tamara

*******************

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Dbest!
Prav imas, Tamara - zagotovo to zanima koga.
Kul, da imamo vse te tadobre recepte. x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaIn potem smrdiš po Jugoslaviji!Objavljena slika

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#4 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Burek danes nč več. Peč pokvarjenObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#5 ODRI

ODRI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

DANES BUREK NIČ, MAŠIN DELA NE!

Hvala za receptObjavljena slika




ODRI

~So trenutki, ko smo srečni, ure, ko smo zadovoljni in dnevi, ki jih moramo živeti!~
Nikoli se ne umikaj z odra pred koncem predstave, razen če sam ne presodiš, da je to lahko del tvojega lastnega scenarija; pravico imaš BITI...

#6 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Objavljena slika[}Objavljena slikaObjavljena slika

Saj to ne more biti resObjavljena slika!

Tamara vidiš kaj nam delaš!!!Objavljena slika

Pa gre po gobe moja shujševalna:))

HvalaObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#7 Andres

Andres
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

A bolj priročen "moški" recept za tole pito pa ne obstaja?
Moja bivša jo je delala včasih, je bila dobra pa vse to. (Pita mislim) :) Samo pa v tvojem receptu nisem zasledil popra, ker tista prava bosanska je papricirana do daske, tolk, da se pije kislo mleko zraven.

Andres

#8 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 24. november 2002, 01:00

Ojoj, natalija, sorry! Sploh nisem pomislila, da bom z receptom koga spravila v skušnjavo! Naj te potolažim: nisi edina - tudi jaz bi morala mislit na shujševalno! Sam kak majhen greh tu pa tam ne škodi - tko mal za dušo, ne preveč!

Andres, a ni to dovolj preprost recept, da se ga lahko lotite tud moški???
Ti, glede popra pa kolikor jaz vem, ne gre v pito - tako me je naučila ena prava bosanka (moja bivša tašča) Objavljena slika.

Tamara

*******************

#9 Andres

Andres
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Tamara!

Sem zamešal pite. Ena je mesna. In v to mesno se poper meša. Tudi recept slednje je moja bivša dobila od original Bosanke.
Hja, recept je preprost, sam enim, nam enim mislim, malo prakse manjka. Vseeno hvala.

Andres

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Kljuka - pri tebi torej disi (oz. imas rajse) "po Sloveniji"?
Torej - po kislem zelju in klobasah... ?
(po vsej hisi disi tale Slovenija vcasih)... x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 25. november 2002, 01:00

Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Joj, Marsa! Si že šla kdaj mimo burekdźinice[?]Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#12 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. november 2002, 01:00

:)))))))))))))))))))))))))
Kljuka, kok si hecen!
Saj vem, kaj mislis - malo sem se pohecala, je pa res, da maram oboje - slovensko kislo zelje in burek - se celo raje pa imam kislo zelje.... ampak za odlocit se med recimo prebrancem, ta pa bi bila ze tezja... ;)
Nic pa mi ni vsec, kar nemarno smrdi... ce po smrdljivem starem pohanju, niti neprezracen hodnik po zelju ali cvetaci... ;)))))
Po drugi strani pa... saj tudi sir smrdi, pa ga maram. Objavljena slika

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Tamara!
Nič nisi napisala koliko soliObjavljena slika. Sem bila včeraj, ko sem preizkušala tvoj recept kar v majhni zadregi. Ščepec, dva? KilogramObjavljena slikaObjavljena slika.
Na koncu sem dala dva ščepca soli v skuto(preveč) in droben ščepec v smetano - dovolj:))

No, v glavnem - ni ga dosti ostaloObjavljena slika

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

O - no vidis, Tamara, kako prav, da si dala tole...
Kar prec se lotili...
Njami... [:P]

mimi


"Zvezde se ne sramujejo, da se zdijo kresnice".Tagore

#15 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Hojla, kuharce!
Me veseli, da ste sprobale recept in da vam je NJAM...

Veš, nataly, soli pa dam jaz po občutku - ščepec al dva (ne kilogram! Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika). Se mi pa zdi, da mora biti burek raje malo bolj slan kot pa preplehek - sicer pa stvar okusa. No sej, če ti ga ni dosti ostalo, je bil najbrž ravno prav slan. Super!!!

Tamara

*******************

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. oktober 2003, 21:20

Njami tole, Tamara! :yumy: x^x :palec:
Zdaj tudi preizkuseno! x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 5. oktober 2003, 21:28

x^x :palec:

#18 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 6. oktober 2003, 09:05

O, bog daj nam naš vsakdanji burek,... x:px
Glej naprej, če se le da,...

#19 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 24. oktober 2003, 09:51

Sem se spomnila na burek, ko sva ga z mojim kupila pred Rutarjem.(in pika x:Dx ). Miklavške pekarne :palec:
Bil je ful dober - ali pa sem bila tako hudo lačna, kaj vem...no, danes ga bom naredla....kar zdaj x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2003, 09:55

Hecno... Da si odprla tale Burek zdaj...
Vceraj sva sla zvecer po Metelkovi nujno se na burek - sem se totalno ufurala, OH, kako mi je zapasal in tudi, oh, kako je bil dober.
Kok je res dober!
Ce ste v LJ in setkate po Miklosicevi, pejte na burek - izvrstnega imajo! :palec:
Jedan sirni, njami...
Mitja je hotel samo enega, da ga deliva. x!x :xx!:
Jaz pa - ne, nujno dva - jaz celega pojem (so pa res veliki)..
Uh, kok je bil dober, zdajle bi takoj se enega, ko sem se (si me) spomnila... x:px x:px x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. oktober 2003, 09:58

Ne vem kje točno je to, ampak se mi dozdeva da tam kjer sem ga zadnjič jaz jedel.. k je bil odličen.... hehe, dobro da mamo balkansko tradicijo za bureke... hehe, brez tega bi bli en drek srednje evropejci... na bureku srednja evropa stoji vam pravim...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#22 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 24. oktober 2003, 10:04

Aha, takole se bajsate z bureki ! :xx!:

Saj se jaz tudi, mesni je tudi dober, moja mami podobno naredi pito, ji reče, da je srbska, če ne bi bila tako dobra je ne bi jedla, malo sladka skuto in tudi naredi iz listnatega testa, podobno kot Tamara, ni mi jasno v čem je razlika.

LP! Recept sem prekopirala, mi bo prav prišel ! xDDx

#23 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. oktober 2003, 10:31

Hm..tale burek na Miklošičevi... xrolleyesx ..spomini... x;)x
Se spomnim...sem bla enkrat na enem sprejemu v Centralu...prčakvala...ful hrane...pa bla sam pijača...in ko mi je blo dost...sem lepo v večerni oblekci...šla na Miklošičevo...na burek... x:Dx

Kolk je bil doooober... x^x

Astra
Per aspera ad astra

#24 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. oktober 2003, 10:36

x8Dx x^x x:Dx

The best! x:o)x x:Dx
A ni dober, no? :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#25 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 24. oktober 2003, 12:55

Je to tista burekarna malo naprej od borze... ?
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0