Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Rezanje karmičnih vezi.


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
184 komentarjev na to temo

#26 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. november 2015, 17:16

Kako ti sploh veš kaj jaz vem? Seveda sem v debato o karmi vnesla pojem duše, ker je karma vezana na dušo in ne na osebnost. Duša pa ne biva samo v dimenziji v kateri je čas, da bi lahko govoril o pospeševanju karme - to je zelo zemeljsko gledanje. Sicer si potem to v zadnjem stavku tudi sam ugotovil.... pa daj se ti malo vprašaj o vzorcu "na vsak način imam prav". 

 

Ključna možnost je pa tako ali tako sprememba osebnosti - ker to imamo tu in zdaj na voljo, ko gre za karmična vprašanja. In ali ti verjameš, da če prideš k pravemu mojstru, npr. dr. Brezotu, da ti lahko pospeši karmo? Oz. a ti verjameš, ker si ene par deset razredov nad mano tongue.png , da lahko pospešiš mojo karmo? 

 

A si kdaj slišala za pojem "analiza"...Ni treba biti genij, da se iz tvojih postov razbere koliko se ti dejansko sanja o nekih stvareh...

Jaz tega vzorca nimam...sem ga že zdavnaj ozavestil...raje to vprašaj sama sebe...tongue.png

 

Karmo lahko pospeši vsak, ki zna na nek način "pokofetkat" z "gospodarji karme" in z njimi malo popričat...Človeštvo kot rasa je pod vplivom štirih takih velikih bitjec, ki jih sploh ni na našem planetu niti v našem osončju...Stavki, ki nekomu povejo marsikaj, drugemu pa nič...biggrin.png

 

A lahko odgovoriš na to vprašanje, lahko samo sama pri sebi...si kao nek stručko za astrologijo...pa imaš probleme s sinom...kako da ne znaš ugotoviti iz charta kaj sina kot osebnost in kot dušo privlači (namen duše)...in ga potem napotiš in usmerjaš v tisto smer...icon1_question.gif

Oziroma še boljše vprašanje kako da iz charta ne ugotoviš kaj imaš nerazrešeno z mano...icon1_question.gif In to ozavestiš pa bi potem videla kakšne reakcije bi imela na moje poste...

 

Zadnji del je pa po drugi strani tudi zelo lep pokazatelj koliko dejansko sploh razumeš

-odnos povprečni človek- aspirant- učenec- iniciat- duhovna Hiearhija- Šambala...biggrin.png 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#27 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. november 2015, 18:12

gin-tonic-rezept1.jpg



#28 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 11. november 2015, 18:56

Spiham prah s te teme...

...............

Če bi kdo še kaj dodal...

 

Hvala vsem, ki ste se lotili podajanja misli. Vsak na svoj način sproži, da se v drugemu nekaj premakne in se loti raziskovanja še kako drugače. Ali utrdi tisto, kar je (na nek način) v sebi vedel že doslej.



#29 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. november 2015, 19:56

Od kje tebi ideja, da imam jaz s tabo kaj nerazrešeno ? Tu debatiramo med seboj in če imamo v neki temi različna mnenja, mi na kraj pamet ne pade, da bi imela to za kakšen zaplet ali celo gledala chart. BTW sin je pač puberteti in njegov chart zelo nerada gledam - razen toliko, da lažje razumem neke značajske poteze. Je pač kombinacija energij, ko se mu ne da zelo trudi in mi gre ta značajska poteza na živce, ker gre devica v meni na živce strelec v meni.

Seveda je namen karmične astrologije razumet položaj duše v tem lajfu in osebno mislim, da znam to iz charta videt bolj jasno kot karmični diagnostiki v Sloveniji in to preprosto govorim iz izkušenj, pa četudi se naduvano sliši. Oz govorim o tistih štirih "karmični diagnostikih" s katerimi sem imela opravka.

 

 

A ti res tega ne opaziš? A res ne opaziš, da na določene moje poste zlasti tiste, ki imajo veze z "duhovnostjo" postaneš malo preveč "alergična". Pa ne toliko zaradi različnega mišljenja kot nečesa drugega...

 

Ja, potem pa ni druge, kot da uporabiš vse naučeno znanje iz tega lifea, malo preveriš določene trditve al pa odmeditiraš...pa ni pomembno na kakšen način...Al pa kar začneš urejat karmične vezi in če si vsaj malo občutljiva, boš hitro zaznala a je kaj na stvari al ni...icon_smesko.gif

 

Vse ostalo bom pa zanemaril, ker se mi v tem kontekstu ne zdi pomembno...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#30 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. november 2015, 00:08

Ne opazim, da bi bila nate kaj alergična ali "alergična" majke mi in pojma nimam, kaj naj bi bilo v ozadju. Res, častna titova, nisi edini, s katerim se kdaj ne strinjam. Spim pa tudi odlično, hvala, samo malo preveč. Kaj pa če si ti alergičen name? smile.png

 

Sem nekaj napisal pa potem zbrisal...razmišljam...

 

Bom vprašal drugače

-a znaš preveriti ali obstaja kaj karmično neurejenega, nedokončanega, neizravnanega med osebo A in osebo B

-če slučajno kaj obstaja, a znaš preveriti koliko je to vzrok za kakšne "crashe" med osebo A in B in koliko so vzrok vzorci, koliko pa druge stvari

-a si probala "praktično" sprocesirat, če je kaj nedokončanega (na blef)...al ne veš kako se tega lotit...Al rabiš namig (ne javno)...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#31 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. november 2015, 07:56

Tudi pri karmi je moj slovenski nono trdil, da je že njegova bižnona Porcijunkula rekla, da je so njeni bižnoni Karmeli rekli karma..

 

taku da je to izvorno slovensku, k že mormo padat na indijske fore... a vse to imamo doma

 

 samo medklic


prenos.jpg


#32 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 12. november 2015, 08:42

Najprej te na vse skupaj opozori lajf, dogodki, občutki z nekom, čudne situacije, nenavadne privlačnosti ali odbojnosti, čutiš pač močnejšo dinamiko. To je odgovor na prvo vprašanje. Na drugo: DA. Na tretje: sem že, samo ne na blef, in ne s tabo, ampak s kom, kjer je bil zaplet.. Ne verjamem, da sploh kaj lahko kdo naredi, če dela na blef. Tehnik je kar nekaj, ne uporabim vedno iste, da pa bolj jasno vidim zajca, ki ga lovim, pa tudi v charta včasih pogledam (karmična astro, sinastrija).

Ampak večinoma zapleti, ki jih imamo za karmične, niso nič posebnega, ampak si posebnosti na misli naš ego.

 

"Blef" je mišljeno da oseba praktično preizkusi z neko metodo ali tehniko...da se ne ozira toliko na tisto kar čuti, misli ali ji govorijo drugi...

 

Recimo če "karmični diagnostik" reče vi imate pa ta in ta vzorec...al pa vi ste doživivel to in to...ali mu verjeti ali ne...šele če oseba sama izvede praktični preizkus ali jo nekdo popelje čez praktični proces, se lahko vidi ali občuti ali je res kaj na temu ali ne...

 

Isto je pri vzorcih...človek ne ve dokler ne proba...zlasti če ne ve o čemu se gre, že samo smer gledanja, lahko sproži stvari v gibanje...in temu jaz pravim "blef"...

 

A veš kolikokrat so meni že rekli, ne jaz pa nisem taka, jaz pa tega nimam...in to ob kofetkanju...samo en stavek in malo predihavanja in to v kafiču...kdor je praktično bil pripravljen to preveriti pa čeprav se je šlo v večini primerov za "foro"...in kmalu so se samo začudili WTF od kje sedaj to...

 

Če dam malo primerjave...predpostavljam da ti je jasno kaj se dogaja pri "procesu prisotnosti"...pri ozaveščanju vzorcev se pa vse to kar se tam dogaja potencira lahko tudi do 100- 1000x ali celo več...kar se lahko izrazi in občuti tako na fizičnem telesu, kot subtilnih...In mislim da sem s tem povedal več kot dovolj zakaj je "ozaveščanje" tako pomembno...

 

Na kratko povedano...brez veze nekaj filozofirat...praktičen preizkus...in se točno vidi al je kaj na temu al ne...velja tako za vzorce, kot karmične vezi kot še za marsikaj drugega...Tudi metode po phillys krystal so lahko eden izmed primerov takega praktičnega preizkusa...icon_smesko.gif 


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#33 ardent

ardent
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 812

Objavljeno: 14. februar 2016, 20:28

The Karma cafe - no menu, You get what You deserve.



#34 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 15. februar 2016, 07:18

V budističnem smislu, karma ni vezana na dušo

duša ne obstaja,

ni jaza,

to kar je, je zavest

kar je izjemno subtilna energija, ki je povsod in nikjer

in v zavesti obstaja tudi nekaj takega kot mentalni kontinuum, nekaj kar beleži vse možne filme, ki smo si jih skreirali do sedaj

in v zavesti obstaja tudi karmični kontinuum, ki zbira vse možne karmične vtise

ti so lahko tudi pozitivni, negativni ali nevtralni

v demonih sem že poskusila nakazati, na kak način se jih ustvarja...kaj je razlog ustvarjanja

duša je izraz, ki je za budiste precej grob... ker lahko zavaja... ker lahko da občutek, da pa nekaj celo smo:D

no to je komentar na prejšnje pogovarjanje, ne to zadnje

se strinjam, da vse intelektualno znanje

in različni pogledi na stvari

nakazujejo samo to

kar so mistiki vedno vedli

da s svojim spoznavnim aparatom

nismo sposobni stvari videti take kot so

da pridemo do bistva samo z negacijo

 

kar sem se lahko naučila do sedaj o karmi

je to,  da je le ta zapleten sistem in da nikoli ne veš kdaj se bodo vsi vzroki združli in prinesli manifestacijo

da je pa koristeje, priti bližje spoznanju, da so vse te manifestacije manj resnične kot zgledajo

in da je to, kar smo mnogo bolj subtilno, in ima neverjetne potenciale

in da so vse te zunanje igre, ki jih igramo in je prav, da jih igramo najbolje kot zmoremo, le manifestacije te zavesti, ustvarjene s karmičnimi semeni

seveda jaz govorim, kar govorijo tisti modrejši

in ne to, kar sem osebno spoznala

na žalost

še vedno zjutraj vstajam v dualistični svet

in se še vedno jezim na svoje lastne stvaritve

in se še vedno veselim lastnih stvaritev

in še vedno spregledam določene stvaritve

in še vedno hočem imet svoje lastne stvaritve, kot da so nekaj zunaj mene

kajti šele, ko je spoznanje o tem mehanizmu spontano

iz trenutka v trenutek

ni več novih karmičnih semen

saj se ne zaletavaš več v to, kar bi rad... navezanost

ali ne odbijaš tisto, kar ti ni všeč...jeza

in ne spregledaš tisto, kar niti nočeš, niti hočeš

ampak si vse, kar je

saj je vse, kar je, le manifestacija omenjene zavesti

ki je na žalost pri večini nas opacana s karmičnimi semeni

zaradi česar ne more odslikovat pravilno

 

neki takšnega

seveda je treba vedeti, da je to povedano način kot jaz razumem modre

in zato so stvari  še nepopolne

saj jim za enkrat še manjka tisto najpomembnejše

izkustvo



#35 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 15. februar 2016, 10:18

saj mi, ne jim, manjka izkustvo



#36 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 15. februar 2016, 10:25

Tako kot si rekla, to je vse tako zelo subtilno, in preodicirat, kako se bo ti vrnilo neko dejanje v karmičnem smislu, je zame res nevednost. Ljudje to na veliko počnejo in imajo zelo plastične predstave, kako gre karma, kako se bo nekomu nekaj vrnilo. V bistvu pa je veliko vprašanje sploh.... vse... 


~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#37 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. februar 2016, 14:17

Tudi "budisti" ne vejo vsega in potem malo zavijejo vse skupaj v celofan...drugače pa obstajata kao dve glavni veji budizma "theravada" in "mahajana"...in dvomim da vsi tako učijo in pravijo...tongue.png

 

Ko se čolovečku odvrtijo filmčki in scenariji zakaj se je nekaj zgodilo ali kaj bi se lahko, če ne bi naredil tega in tega, je temu težko reči nevednost...Al pa če se mu odvrtijo različni scenariji za prihodnost...Ampak ajde priznajmo takih osebkov je trenutno na svetu glih za vzorec...biggrin.png 

 

Skratka al bo človeček poslušal filozofe, praktike al pa nešto između sploh ni pomembno...šteje samo rezultat...boljši rezultat višji razred... in smo spet pri evoluciji, razvojni stopnji in zavesti...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#38 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 15. februar 2016, 21:33

Tile hokus - pokusi s karmo so meni res malo čudni. Karma ne deluje tako, da bi lahko mi z nekimi postopki učinkovali na samo karmo. To so buče. Karmo lahko razrešimo samo z dejanskim razvojem zavesti na višjo stopnjo. K temu pa pripomore v veliki večini primerov ravno trpljenje, ki nas prisili in motivira v spremembe in širjenje / poglabljanje zavesti. Karma in razvoj zavesti gresta z roko v roki. Vse ostalo je iluzija. Kajpak pa imamo ljudje tendenco k čepenju v coni udobja in bomo raje verjeli nekomu, ki nam  "pomaga" odrezat karmične vezi in - voila! - gremo svobodni naprej. Japajade.



#39 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. februar 2016, 23:49

Tile hokus - pokusi s karmo so meni res malo čudni. Karma ne deluje tako, da bi lahko mi z nekimi postopki učinkovali na samo karmo. To so buče. Karmo lahko razrešimo samo z dejanskim razvojem zavesti na višjo stopnjo. K temu pa pripomore v veliki večini primerov ravno trpljenje, ki nas prisili in motivira v spremembe in širjenje / poglabljanje zavesti. Karma in razvoj zavesti gresta z roko v roki. Vse ostalo je iluzija. Kajpak pa imamo ljudje tendenco k čepenju v coni udobja in bomo raje verjeli nekomu, ki nam  "pomaga" odrezat karmične vezi in - voila! - gremo svobodni naprej. Japajade.

 

Mogoče pa ti ne razumeš hokus pokusov...tongue.png

 

Ko je govora o "karmi" se ponavadi misli na "slabo karmo"...samo razvoj zavesti na višjo raven ne pomaga kaj dosti pri razreševanju te karme...A ti res misliš, da če je nekdo pobil 10 tisoč indijančkov pred tem se pa še na veliko izživljal nad njimi, da to lahko razreši samo z razvojem zavesti...japajade...temu se šele reče iluzija...tongue.png

 

Trpljenje privede človeka k razmišljanju, delu na sebi in posledično k temu kar vodi do razširitve zavesti...edino s tem delom bi se strinjal...

 

Osnove...najprej pride do ozaveščanja, razreševanja vezi, poravnave slabe karme, šele potem sledi širjenje zavesti...povedano drugače vsi ti procesi so medsebojno povezani in vplivajo eden na drugega oz. potekajo približno istočasno...

 

Da še enkrat ponovim stvari, ki jih večina še zdaleč ne razume...Oseba A lahko pomaga razrezati karmične vezi osebi B, če ima B dovolj dobre karme na računu, da se poštimajo stvari, ki so povezane s temi vezmi. Problem je ker samo rezanje ni dovolj, ampak je treba tudi aktivirati dobro karmo, da se razreši vse "sranje", ki je povezano s temi vezmi. Če tega A ne zna, ne naredi ali B nima dovolj dobre karme, se vezi vzpostavijo nazaj. Vse ali samo določene vezi, to je odvisno od xxx dejavnikov...

Druga varianta je da A preseka karmične vezi in prevzame breme B...v takem primeru se vezi ne vzpostavijo nazaj...V tem smislu delajo nekateri šamani po ameriki. zato včasih rabijo čas samo za sebe, da se malo "prepucajo"...

 

Če raznorazni postopki zajemajo to kar spada pod bhakti in karma jogo potem to vpliva na razreševanje...v nasprotnem primeru je bolj jalovo početje...

 

Kot zanimivost...karmične vezi ne zajemajo samo človečkov...najbolj "zanimive" in najbolj "jeba" so tiste z določenimi človečki, če so bili kakšni močni magi v prejšnjih lifeih in so ga malo preveč srali, vesoljčki, nefizičnimi bitjeci zlasti temačnimi, raznoraznimi medsebojnimi zaobljubami, ipd...tukaj se tiste taprave sci- fi scene šele zares začenjajo...flirt.gif

 

Saj bi vam povedal zgodbice kako so se nekateri človečki prepirali leta in leta iz "neznanega" vzroka al pa bili sovražno nastrojeni do kakšnega osebka...potem pa caka caka karmične vezi in stvari so se v veliki meri poštimale v par dneh...al pa kako je "shizofrenik" čez noč ozdravel...pa kako so  raznorazni "strokovnjaki" vesoljčka (z osebo je bil povezan, ker so bili iz istega planeta v enem izmed prejšnjih lifeov) zamenjevali za hudička (šejtana)...skratka bajke, ki vas sigurno ne zanimajo...kaj vse lahko človeček sliši, doživi med "kaficami" ali čajankami...Da sem jaz poznal ozadje teh bajk kakšne 10 let nazaj, bi mogoče sedaj bil že Buda...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#40 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 16. februar 2016, 07:57

ja seveda ima Brezo prav, veliko zvrsti in tradicij budizma je in vsi ne pravijo isto

 

vsekakor

seveda sem jaz del mahajana budizma

in to tibetanski vajrajana budizem

in celo tu so različne šole

in poleg tega sem jaz predstavila stvari na tak način, da bi ble bolj razumljive

in v teh šolah imajo še globlja in globlja razpravljanja o najmanjših detaljih

toda nekje osnova je kot sem rekla

da je karma zapleten sistem

da se karmična semena zbirajo in rodijo rezultate in to je potrebno živeti

in da se  karmo ustvarja zaradi nevednosti

ker dojemamo stvari kot "zunanje" našem umu, zavesti, čeprav to niso

tako poenostavljeno

 

resnica o teh subtilnih nivojih je vedno nekaj

kar ni lahko spoznati

zato si modri pomagajao z negacijo

in to ne le v budizmu, tudi v krščanstvu so bili misleci, ki so vedeli ( mislim da Tomaž Akvinski... sam je res da sem že en mal vse to pozabila), da je do razumevanja tistega, kar je zadaj, možno priti samo z negacijo, ne to, ne to ....



#41 Zanija

Zanija
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 478

Objavljeno: 16. februar 2016, 08:06

Brezo tudi za to, da ti nekdo pomaga očistiti ali prerezati z neko karmo, je potrebna karma

prav nič se ne premakne, prav nič se ne zgodi, če za to niso ustvarjeni vzroki

nažalost

ne da se iti mimo karme

če verjameš, da se da iti mimo karme

kljub vsemu znanju, ki ga imaš,

katerega cenim in spoštujem

ne razumeš osnovne karme

karma ni kazen

karma ima vzročno posledično logiko

in brez nje ni moč nič spremeniti

podobno kot Kant v Kritiki čistega uma, vidi popolno nekrekinjeno linijo med vzrokom in posledico, verigo....ki je ni moč prekiniti

podobno je karma neke vrste moralna linija vzrokov in posledic

zelo malo je tiste naše moči, da se to spremeni

in ja spremeni se tako kot je, da napisala zgoraj Iknee, samo in izključno z ozvaeščanjem

 

pa še to ne pomeni, da se da izbrisati staro karmo, lahko se samo preneha ustvarjati, ali se ustvarja bolj pozitivno karmo zaradi vedno bolj zavestnega, moralnega delovanja



#42 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. februar 2016, 09:14

Zanija...pojem karma pomeni "delovanje"...tvoji stavki so napisani tako kot da jaz trdim, da se človeček lahko premika brez "delovanja"...tudi za čisto fizične noge premikat in hoditi se mora pač nekako "delovati"...tudi za misliti je treba "delovati"...tudi ko se samo spi in diha, je to neke vrste "delovanje"...

 

Najbolj se govori o osebni karmi...pa pojdimo malo v ptičje sfere...kaj lahko poveš o karmi našega planeta oz. našega osončja...tudi "Bude", ki nimajo več osebne karme in so kao osvobojeni zakona rojstva in umiranja, so nekako še zmeraj pod vplivom večjega zakona karme...dokler ne dosežejo recimo temu Buda+3 level...Na tem nivoju se "karma" izraža drugače, ima drugačen pomen, drugačna pravila...Tako kot gre človeček skozi določene faze evolucije kamor spada tudi to kar imenujemo osebna in duhovna rast, gre tudi planetek...samo da gre planetek na višji in širši ravni in tudi on ima karmo...Predstavljaj si da je planetek človeček, mi ljudje smo pa samo neki virusi, tako kot jih imamo mi človečki v svojem fizičnem telesu...temu se reče analogija in jo budisti tudi radi uporabljajo, ker se določenih stvari ne da ubesediti...

 

Zato se mi zdi prav malo smešno, ko praviš, da ne razumem osnov karme...jaz nisem nikjer trdil, da je to kazen, bolj se gre za izravnavo...Predstavljaj si da imaš podatke na računalniku in pritisneš tipko "delete" ali formatiraš disk...a podatki ostanejo al so izbrisani ali ne...Podatkov na compu ni več, so pa na hard disku...podobno je pa s karmo...

 

Karmo izbrisati ali uničiti je samo izraz, ki ga običajno uporabljajo obični človečki in dejansko pomeni izravnavo slabe karme z dobrimi deli...

 

Karmo se izničuje z dobrimi dejanji in NE samo z ozaveščanjem...ozaveščanje (podzavestno ali zavestno) gre samo usput...mogoče bi se morala pa ti malo bolj poglobiti v osnove karme...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#43 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. februar 2016, 09:33

Karma (Sk.). Physically, action: metaphysically, the LAW OF RETRIBUTION, the Law of cause and effect or Ethical Causation. Nemesis, only in one sense, that of bad Karma. It is the eleventh Nidana in the concatenation of causes and effects in orthodox Buddhism ; yet it is the power that controls all things, the resultant of moral action, the meta physical Samskâra, or the moral effect of an act committed for the attainment of something which gratifies a personal desire. There is the Karma of merit and the Karma of demerit. Karma neither punishes nor rewards, it is simply the one Universal LAW which guides unerringly, and, so to say, blindly, all other laws productive of certain effects along the grooves of their respective causations. When Buddhism teaches that “Karma is that moral kernel (of any being) which alone survives death and continues in transmigration ‘ or reincarnation, it simply means that there remains nought after each Personality but the causes produced by it ; causes which are undying, i.e., which cannot be eliminated from the Universe until replaced by their legitimate effects, and wiped out by them, so to speak, and such causes—unless compensated during the life of the person who produced them with adequate effects, will follow the reincarnated Ego, and reach it in its subsequent reincarnation until a harmony between effects and causes is fully reestablished. No “personality”—a mere bundle of material atoms and of instinctual and mental characteristics—can of course continue, as such, in the world of pure Spirit. Only that which is immortal in its very nature and divine in its essence, namely, the Ego, can exist for ever. And as it is that Ego which chooses the personality it will inform, after each Devachan, and which receives through these personalities the effects of the Karmic causes produced, it is therefore the Ego, thatself which is the “moral kernel” referred to and embodied karma, “which alone survives death.”


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#44 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2016, 10:26

Kralj lahko pomilosti zapornika (Lahko odreže karmo :) )

 

Zaporniku ni treba bit vec zapornik takoj ko dojame lekcijo in se spremeni.

 

Karma ma svoj vzrok in je nevednost ja. S sprejetjem znanja, jo lahko odrežeš :)



#45 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2016, 11:45

P.S. V trenutni dobi je možno popolnoma in za vselej odrezat karmo le s pravilnim petjem svetih imen Boga (npr. Hare Krišna Mahamantro), tj. s sprejetjem Absolutnega znanja, Boga, Vsevišnje Božanske Osebnosti.



#46 patricija1189

patricija1189
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 144

Objavljeno: 16. februar 2016, 14:29

P.S. V trenutni dobi je možno popolnoma in za vselej odrezat karmo le s pravilnim petjem svetih imen Boga (npr. Hare Krišna Mahamantro), tj. s sprejetjem Absolutnega znanja, Boga, Vsevišnje Božanske Osebnosti.

Te krišnevce bi lohk uporabl za protiteroristično obrambo.K že znajo dobr obvladovat karmo pa to.



#47 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 16. februar 2016, 14:50

Te krišnevce bi lohk uporabl za protiteroristično obrambo.K že znajo dobr obvladovat karmo pa to.

Pa za pečt piškote. Sm enkrat probu ene piškote od krišnovcev in so mi bli ful dobri. icon_smile_tongue.gif Bejž vedet sicer kaj dajajo notr, ma ni važno, so bli res dobri....



#48 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2016, 15:11

Te krišnevce bi lohk uporabl za protiteroristično obrambo.K že znajo dobr obvladovat karmo pa to.

 

Ne morš kr enga druzga uporabljat in noben drug ne more namest tebe odrezat tvoje karme, edin ti jo lahko, po zgornjem postopku. Edin ce te kralj (Krišna) pomilosti, kar je pa spet njegova sladka volja, ne tvoja zahteva. Boljš sledit postopek, ne racunat na pomilostitev, ce pa pride pa ok.


Pa za pečt piškote. Sm enkrat probu ene piškote od krišnovcev in so mi bli ful dobri. icon_smile_tongue.gif Bejž vedet sicer kaj dajajo notr, ma ni važno, so bli res dobri....

 

Not dajo ljubezen do Krišne.



#49 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2016, 15:17

Ne more en drug namest mene nehat mojga kriminala in zacet prav delovat, to je na men, moja odlocitev, po dojetju lekcije :) Se pa lahko to v trenutku zgodi, takoj si se pripravljen spremenit in se, ce se te dotakne milostna roka Šri Krišne.



#50 patricija1189

patricija1189
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 144

Objavljeno: 16. februar 2016, 15:56

Ne morš kr enga druzga uporabljat in noben drug ne more namest tebe odrezat tvoje karme, edin ti jo lahko, po zgornjem postopku. Edin ce te kralj (Krišna) pomilosti, kar je pa spet njegova sladka volja, ne tvoja zahteva. Boljš sledit postopek, ne racunat na pomilostitev, ce pa pride pa ok.


 

Not dajo ljubezen do Krišne.

A tko?A reže se lohk,pomaga pa ne?Ajajajaj.Zajeban bit v takem okolju.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0