Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kabala


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
157 komentarjev na to temo

#151 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 26. junij 2008, 16:35

Zdravo, sem nov, zato prosim potrpežljivo z mano :)

Nekaj sem se začel ukvarjati s kabalo, bolj toliko, da sploh izvem kaj to je. Sicer sem bral neko gradivo o tem (knjige, internet itd.), ampak nikjer ne piše kako naprimer spraviti dve sferi v ravnotežje oz. kako to dosežemo (vizualizacija, meditacija...?). Upam, da se najde kdo ki bo znal odgovoriti.

LP


Kot prvo bi rekel, da je ravnotežje naravna posledica najdbe lastnega centra.
Upam, da je ta izjava sama zase dovolj jasna (v pogledu fizike itak x:Dx ).

In potem bi dejal, da večina knjig o kabali, katere sem prebral oz. preletel,
govori ravno o usposabljanju ravnotežja.
Najprej pa je dobro poznati karakteristike posameznih sfer in o njih, kot predpostavljaš, meditirati.

Dober primer temu sta 7. in 8.,
še posebej, če pogledaš npr. obdobje t.i. pubertete.

Če se otrok le uči in ždi dan in noč le za knjigami, je temu rezultat štirioglatost lobanje z očali (šala),
če pa po cele dneve skače naokrog in se prepušča svojemu nagonu, je rezultat nizkost čela (prav tako šala).
Nekje tam vmes je tisto željeno stanje hibernacije, katero zagotavlja mlademu primatu iz primera kolikor-toliko idealen razvoj.

*

Lep dan še naprej.

#152 emanuel

emanuel
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 710

Objavljeno: 26. junij 2008, 17:36

Zdravo, sem nov, zato prosim potrpežljivo z mano :)

Nekaj sem se začel ukvarjati s kabalo, bolj toliko, da sploh izvem kaj to je. Sicer sem bral neko gradivo o tem (knjige, internet itd.), ampak nikjer ne piše kako naprimer spraviti dve sferi v ravnotežje oz. kako to dosežemo (vizualizacija, meditacija...?). Upam, da se najde kdo ki bo znal odgovoriti.

LP

Tukaj je še ena bol obširna tema o Kabali
http://www.lunin.net...?showtopic=1363

LP :palec:
Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,
da je samo ena čreda, in samo en pastir.

#153 perma

perma
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 26. junij 2008, 18:39

tnx za odgovore :)

#154 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 26. junij 2008, 19:53

Ve enem od odgovorov trdiš, da ne verjameš v obstoj Boga. To nekako ne gre skupaj. Vsak kabalist in kabalistka je trdno prepričan o božji navzočnosti. Ves duhovni sistem temelji na tem. Zanikanje Boga in se iti Kabalo vodi v strah, ošabnost, aroganco in se sprevrže v precej nerodne psihične motnje.


Zanimivo mnenje.

Kar se mene tiče, so sistemi tu zato, da si jih podredim in priredim
in ne obratno.

Zrušiti staro in iz ruševin zgraditi novo.

V nasprotnem primeru se kabalist v svoji dogmatičnosti ne razlikuje od katoliškega duhovnika ; )

#155 Kitalpha

Kitalpha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 21. februar 2012, 19:32

http://kabala-tarot....micne-sile.html

To temo je popravil/a Kitalpha: 21. februar 2012, 19:33


#156 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 22. februar 2012, 11:21

Verjetno vam bodo "najbolje" znali svetovati v Pahorjevi stranki SD (Social Demokrati). Oni imajo svoj glavni štab v Ljubljani v po letu 45 zaplenjeni Judovski vili.

Objavljena slika


#157 Kitalpha

Kitalpha
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 2. marec 2012, 16:22

Najprej vas vse pozdravljam, sem nov na tem forumu. x:)x

Zadnje čase sem dosti bral o kabali in me zelo zanima. Obstajajo kakšne knjige izključno o kabali?

Hvala že vnaprej. x;)x




malce poglej tukaj: Kabala knjige

#158 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. marec 2012, 10:51

Prebral kar piše...se mi zdi, da je kabalist še najbolj blizu razumevanju kabale...zadnje linke se mi pa sploh ne da komentirat, ker s pravo kabalo nimajo dosti skupnega...Mene kabala ni nikoli privlačila, sem pa usput dobil določene informacije, da sem nekatere stvari lažje razumel. Objavljena slika

Osnove, ki jih je dobro vedeti...Kabala je židovska magija...izvira iz Egipta, kjer so jo poučevali egipčanski svečeniki...Te so določeno znanje dobili od atlantiđanov...Mojzes se je učil pri teh svečenikih...velja pa isto kot sem omenil pri tajnemu nauku...Zgodbe iz Biblije in kabale je treba tolmačit z več različnimi ključi...te se pa ponavadi dobijo šele ob iniciaciji. To pomeni, da svečenik podeli novopečenemu kabalistu "ključ" po katerem lahko besedila pravilno dešifrira in razume njegov skrit pomen...podobno kot anagramske križanke...

Če se hoče razumeti kabalo je treba študirati original verzijo, ki je v hebrejščini al pa kakšen zelo dober prevod...Vse ostalo kar se pojavlja na zahodu ima z izvorno kabalo bolj malo skupnega...Recimo merkava (merkaba) meditacija in kabalistična invokacija izvirata iz kabale. To je trenutno na zahodu najbolj znano...Objavljena slika

Kaj pomeni IHVH (YHVH)...tukaj je treba vedeti da so to v originalu samo soglasniki med katere se lahko vrine različne samoglasnike (YEHOVAH, YAHVEH...), in s tem dobi besedilo čisto drugačen pomen. Zato pa so pomembni "ključi" oz. dešifrator...In v kabali in Bibliji se v originalu omenja beseda "Elohim" oz. nekaj takega...to bi lahko prevedli kot Adami (množina) ali Bogovi...na kratko povedano to se nanaša na začetek evolucije človeštva, ko so se določene duše utelesile v fizično telo oz. ko so se spustile v gosto materijo...

Drevo življenja ...odvisno kateri ključ se uporablja in katero besedilo se tolmači...lahko pomeni nastanek našega osončja, planete, čakre, subtilne svetove in njihove prebivalce, različne človeške rase in obdobja zemeljske zgodovine...Objavljena slika

Zato pa pravim, da je vseeno ali človek študira vzhodnjaške nauke, kabalo, Biblijo, zahodni hermetizem al pa ne vem kaj...ker v svoji globini vse te zadevice govorijo in opisujejo ene in iste stvari...različni so samo izrazi, interpretacije in ostali detajli...večina bistvenih stvari je pa pri vseh ista...Enega pritegne kabala, drugega joga, tretjega šamanizem...to je pač odvisno od miselnosti, kaj hoče človeček s tisto stvarjo dosežt, nagnenja iz preteklih lifeov, itd...na koncu bodo morali itak vsi osvojit iste osnove...Problem se pa seveda pojavi pri tolmačenju. Zato pa obstajajo duhovni učitelji. Brez njih je namreč zelo težko zvedeti in razumeti globji pomen nekaterih stvari...

Danes zelo malo rabinov pozna skrite pomene kabale. Tisti, ki pa imajo to znanje pa tega ne razglašajo javno. Javnosti povejo določene stvari, svojim učencem pa še marsikaj drugega malo več detajlov...Podobno delajo tudi pravi jogini in guruji na vzhodu...zlasti pa ne govorijo o kakšnih tehnikah in metodah tistemu, ki psihično ni pripravljen na to. Ker bi po vsej verjetnosti sledil "remont" na kakšni psihiatriji...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0