Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Peticija za Slovenijo brez krzna


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
41 komentarjev na to temo

#1 alexx_xx

alexx_xx
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 29. marec 2012, 13:55

Prosim vse, ki se strinjate, da podpišete peticijo za Slovenijo brez krzna in sicer na spletni strani[www.zaslovenijobrezkrzna.si], kjer lahko tudi dobite veliko informacij o pridelavi krzna. Krzno ni ekološko in ni stranski produkt pridelave mesa. Tisti, ki si res želite, da bi Slovenija nehala kakorkoli podpirati pridelavo in prodajo krzna prosim delite še s svojimi prijatelji, na fb, twiterju in tako dalje. HVALA!

#2 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 29. marec 2012, 15:38

Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#3 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. april 2012, 22:49

Mene pa zanima, KAM z vsem tem krznom, ki že je v obtoku?
Okej, zastopm tist del o negojenju, neubijanju živali zato, da se pride do krzna in iz njega naredi pelcmantel.

Sam, recimo, da podeduješ krzneno jakno, še čist lepo, dobro, toplo, uporabno,...a zdej nej jo pa stran vržem, zažgem al kaj?
Obenem pa zagonim dnar za plastične bunde?
Mislm, a sm s tem RES pomagala Naravi :inocent:

Ker takoj za vintage/second hand krznenimi oblačili so pa usnjene jakne, za njimi pa verjetno volneni puloverji xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#4 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 1. april 2012, 23:54

Jah pol pa pač nosiš, če se ti tko zdi. Ali pa daš komu drugemu. Uštimaš Pesjanki ležišče x:o)x

Kermu drugemu naj dam? A ni povsod (po SLO) isto?
Povsod znamenje "kužnosti" (aka razuzde, boge žvalce, za eno prasico pet lisic ipd?)
Krzneno ležišče za Pesjanko :O:

Ne, nosim pač. Ko je mraz, veter.
Obe jaknici; en je zajc, drug pa veverica. Oba vintage x8Dx

Sam me pa vseeno zanima mnenje, KAM z vsemi že izdelanimi krznenimi izdelki?
A tko kt drogo - da se zakuri, al da to nekam zakopljemo, al izvozimo v lačno Afriko?
Aja, sam tm je pa vroče x:o)x pa pelcov verjetno nerabjo xcivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#5 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 2. april 2012, 14:47

Mogoče gre pa sam za tvoj občutek (utrujajoč) x:Dx x:o)x

po dobrem spancu je dan prec lepši x;)x

ps
mene pa moti gonja s peno na ustih proti krznu xcivx
se strinjam proti krznu v tistem delu, ko gre za gojenje (ali lov) še živih živali.
Vendar je strašno moderno biti nastrpen (tudi) proti vsem, kar zgleda kot krzno (pa čeprav je mogoče fejk) ali pa vintage.
Malo zdravega razuma, tolerance, empatije ni še nikogar ubilo :inocent:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#6 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. april 2012, 15:46

Sej če hoče človek gledat projekt Slovenijo brez krzna tako, tudi lahko. Lahko tako gleda in razume vse. Nošenje krzna, veganstvo, ekologijo, ločevanje odpadkov, jedrske elektrarne, solarne celice, stavke, socialno družbene pobude, humanitarne organizacije, to, ono, tretje, stoto... Vse lahko tako razume.
Če se govori o veganstvu, to pomeni da mora oseba biti 100% vegan, mora nehat jest meso, pa mleko, pa vse... Lahko se razume to mimo vsega bistva in sporočilnosti, ki jih neka pobuda in določene rešitve prinašajo. Seveda lahko tako razume.
Če nekdo napiše da se za meso porabi veliko vode, je nujno da vsi postanejo vegani nemudoma. V tem trenutku. Namreč cel svet in vesolje to od človeka pričakuje. Še več, zaj.. se za 100 milijonov naslednjih inkarnacij, ker ni poslušal tega sporočila. Tudi nihče na svetu ga ne bo več imel rad.

Če je nekdo Za Slovenijo brez krzna, to prav tako absolutno pomeni, da krzna sploh noben več ne sme obleči in z njim stopiti na cesto, kot tudi ne imeti doma v omari, ga ne uporabiti kjerkoli, ne obleči doma stola, da je v rit toplo, ali pa položiti pod noge. Četudi je nekdo vegan, bog ne daj, da bi pas, ki ga je kupil pred leti, ko še ni bil vegan, tudi uporabil. Seveda tudi tako lahko gledamo stvari.

Še posebej se tisti, ki so Za slovenijo brez krzna zavzemajo, da se odmeče vsa krzna v naravo in se naredi še več ekološke škode. Niti slučajno med njimi ni tudi ljudi, ki so dovolj pameti, da ne hodijo po cesti in se derejo na ljudi, češ ker nosijo krzo, ki so ga dobili pred mnogimi leti. Vsi so zelo nestrpni in so za nošenje brez krzna kot so nekateri tudi vegani predvsem zato, ker ne marajo ljudi.

Vsi ki se kaj gredo ali pa želijo da bi bil svet boljši v odnosu do neke okoliščine, so eni veliki hudi ekstremisti, skrajneži. Čim odprejo usta, že nekomu hočejo nekaj preprečevat, so pokroviteljski, pa snobi, pa odvzemat, vsiljevat, pa pretijo s karmami, pa ne dopuščajo, da se vse pomlakuženi v usrano svinjsko mlako, polno potlačenih negativnih misli in čustev. Vse njihove pobude so lažne. Vsi so taki. Lahko mi verjameš. Jst sm najhušji od vseh. Ni mi para. Najbolj hudi pa so tisti, ki ne pustijo svet tak kot je, ker jih zmoti, če nekdo trpi.
Najbolj pa si želijo jemat od ust revnim. Zadnjič sem videl enega vegana, ki je eni pretežno lačni družini vzel eno in edino kozo. Češ, kako sploh lahko uživajo živalsko hrano.

Tako da vsekakor razumem tvoje hudo težke dvome o tem, kaj sedaj s krznom, ki visi v omari. To je res zelo odgovorno vprašanje. Težka preizkušnja na katero je potrebno zelo natančno odgovoriti, saj v primeru da ne, bo na milijone lačnih in ubobožanih. Še posebej otroci.

"vir" in naslov članka: Črno beli svetovi na posploševanje.net

Mene pa zanima, KAM z vsem tem krznom, ki že je v obtoku?

Sam, recimo, da podeduješ krzneno jakno, še čist lepo, dobro, toplo, uporabno,...a zdej nej jo pa stran vržem, zažgem al kaj?
Obenem pa zagonim dnar za plastične bunde?
Mislm, a sm s tem RES pomagala Naravi :inocent:

Ker takoj za vintage/second hand krznenimi oblačili so pa usnjene jakne, za njimi pa verjetno volneni puloverji xcivx


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#7 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 2. april 2012, 20:43

sin, žal nisem razumela tvojega dolgega posta :sori: se mi zdi, da si vanj vpletel stvari, ki jim v tej temi ni mesto :inocent:
ampak kot vedno, na moje postavljeno vprašanje nisi odgovoril :o|o:
da pa ne bo nesporazuma; jaz nimam dileme, kam z vintage krznenimi oblačili; jaz jih z veseljem nosim; me grejejo, prihranijo precej denarja za zimsko toplo jakno/bundo in upam, da bosta trajali čim dalj x^x

Me pa zanima tvoje mnenje oz. mnenje zagovornikov Slovenije brez krzna, KAM z vsemi vintage krznenimi izdelki?

In ne, ni zajebancija (če ima še kdo kake občutke).
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#8 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. april 2012, 20:59

Če že vprašaš... če tist k ga ma ne ve kaj bi z njim, naj ga da kakšnemu revežu, ki ga zebe al pa proda in denar donira. Ne vem zakaj te zanima kaj bo katera s kosom krzna, a bi jih rada kupila al kaj?

Meni zgleda, da imaš preveč časa, da te ne moti ubijanje živali za krzno, ali si drugačnega mnenja, in pa se pač norca delaš. Tudi prav, imaš vso pravico.

Zagovorniki Za Slovenijo brez krzna se zavzemamo predvsem zato, da ne bi bilo ubijanja živali, konkretno za krzno. Namreč nekatere živali se vzreja tudi in izključno samo zaradi krzna. Prav tako je predelovalna industrija živalskih kož ipd, menda pogosto za okolje precej škodljiva. Ne vem, a si sploh pogledala spletno stran in kaj prebrala kar pišejo?
citiram:


Če vam ni vseeno za nedolžne žrtve krznarske industrije,
če ste za prepoved reje živali za krzno na območju Republike Slovenije,
če vam ni vseeno za onesnaževanje okolja, ki ga povzroča krznarska industrija,
če vam ni vseeno za zdravje ljudi, ki delajo v krznarski industriji,
če vam kot potrošnikom ni vseeno, kaj kupujete:
Podpišite peticijo Za Slovenijo brez krzna!


Mislim da je sporočilo dovolj jasno in razumljivo.
S tvoje strani pa farsa.



Ne bi se strinjal, da "kot vedno" na poste ne odgovarjam. Prej obratno.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. april 2012, 09:37

Jaz sem prec letela podpisovat tole peticijo, potem sem si pa premislila.
Tudi ni nekega *programa* al česa podobnega, samo pač da 'proti'.
mene tud način zanima (cilj mi ne opravičuje nujno sredstev) in ZELO ne bi rada bila podpisana pod delovanje kakšnih fanatikov, recimo (ne govorim, da so, samo iz onega besedilca ni moč razbrati, na kakšen način se naj bi izražal ta 'proti'), ki bi se šel kakšno primitivno in vandalsko akcijo (recimo polivanje barve po kom v pelc montlu al pa kej).
Tako da je nisem podpisala.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#10 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 3. april 2012, 10:36

Peticijo so sestavili ljudje, kateri še v življenju niso videli ali stopili v kravji drek. To so zelo labilne osebe, katere lahko hitro zavede kakršnakoli javna propaganda.
Za njih je življenje en sam virtualni svet, realnosti pa jih je v resnici strah. ( od tukaj tudi sestava take peticije ).

Vzemimo primer .
Gibanje proti vojni, ali pa
Gibanje za mir na svetu.
Kaj ima za vas boljšo vibracijo ali sporočilo ?

#11 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 3. april 2012, 12:18

Ja, sej, a to ni že neki, če se človek lahko javno izrazi, da je Za Slovenijo brez krzna. Da spoznava ljudi, ki podobno razmišljajo. Da se govori o stvareh, ki jih sicer drži zgolj v svojem umu in se nima o tem sicer z nikomer pogovarjat. Tako pa najde soglas in morda se kaj dobrega stori. Če ne drugega, lahko s tem namenom, da se sploh vidi število ljudi, ki si to želijo da bi Slovenija bila brez krzna.

Mogoče tisti ki je stran sestavil in ustvaril peticijo ni vedel koliko ljudi se bo sploh odzvalo. Morda še ni/majo "zadovoljive" organizacije, ki bi vse skupaj v neko strokovno obliko povezalo in postavilo v okvir, ki bi bil sprejemljiv širše. Pač je stran, kjer smo Za Slovenijo brez krzna. Vse novo je potrebno nekje začeti.
Najlažje je dvomit in ne storit koraka v smeri naše lastne pobude, ki se odzove na energijo ki pride do nas. In ta tako ta zamre. Gre drugam. - To je tako zelo "popularno" v teh časih. Odziv je pogosto rajši pljuvanje po tistih, ki si želijo nekaj storiti, kot malce napora v to, da se človek sploh pozanima o zadevi. S takim atitudom, se stvari ne morejo izboljšati verjamem, da v smeri, ki jo večina nas želi.
Nekateri ljudje kdaj tudi kaj vprašamo, če kaj ne vemo.

Podpis NI obvezujoč do česarkoli!! Preprosto je javna izpoved mnenja. Tako ga razumem.

Z follow up v z akcijo, ki je bila na Kongresnem trgu, pa zgodba dobiva dodatno obliko. Gre za javni shod s sporočilno vrednostjo. Torej družbeno spremeniti odnos do živali, s tem samega sebe in okolja (v smislu zdravja). S takimi akcijami se dejansko širi zavest o zadevi! Peticijo vidim zgolj kot preverjanje situacije, da se vidi kakšne je sploh odziv. Morda celo poizkus za pobudo v parlamentarno odločanje, a število je zaenkrat premajhno.

Na strani tudi pozivajo, kar pomeni, da si želijo sodelovanja in da se kampanija morda šele postavlja na noge:

"Vabimo vas k soustvarjanju kampanje Za Slovenijo brez krzna. Če bi radi sporočili, kakšen je vaš pogled na rejo živali za krzno, na krznarsko industrijo, na prodajo in dičenje s krznom, se pridružite našem pozivu."

Malo ljudi na kupu, še ne pomeni da zadeva ni pomembna. Morda potrebujejo nekoga, ki bo sestavil tudi program.
Program pa sicer NE daje nikakršne garancije, da ne bi nekdo iz katerekoli skupine ljudi šel nekam in storil stvari, ki jih nekdo drug ne odobrava.
Recimo Greenpeace je prav tako imel akcije, ki jih mnogi niso odobravali; a je hkrati imel tudi akcije, ki so bile odobravane in uspešno izvedene, ter so reševale veliko ljudi, živali in okolja. In še jih izvajajo.
Če bi ljudje ki se s svojim mnenjem nanašajo predvsem na medije (v katerih pa vemo, da so tudi zlobirani članki) verjeli predvsem tem, organizacije Greenpeace danes ne bi bilo več. Verjetno pa tudi nobene resne organizacije, ki se ukvarja z varstvom okolja, živali in ljudi. Pravzaprav bi se človeške pobude ustvariti boljše in pravičnejše bivalne pogoje ustavile s strani sil, ki jim sedanje družbeno stanje ali nekatere okoliščine ugajajo in si ne želijo sprememb ki so neobhode, ter tako zadržujejo energijo. S tem bi zamirala tudi kreativnost in še mnogo več.

Tudi na forumu se izjasnjujemo do določenega vprašanj in imamo o tem debate, ki so za koga zelo podžigujoče. Na podlagi teh, bi lahko marsikdo storil stvari, ki jih ne odobravaš. Verjetno še dosti prej, glede na provokacije in žolčne pogovore, kjer se ljudje še bolj odpirajo skozi lastne probleme in prepričanja.
Torej kakršenkoli program ne nujno daje garancijo za postopke ljudi. Tako kot tudi zakoni in kakršnakoli pravila ne.

Tole citiram nekoga (? se opravičujem, ker ne vem več na kateri strani) iz teme DZ, mislim da je na mestu:


"Prav tako po drnovškasto mi gre na smeh, ko slišim "argumente" češ "kako se bo pa otrok počutil v taki družini ... saj ga bo sram ... in drugi ga bodo stigmatizirali itd"
Kako z lahkoto in suvereno ignoranco ljudje svoja stališča (polna predsodkov) sprojecirajo na druge. Kar priča o totalni odsotnosti sposobnosti za empatijo. Ker folk kar sklepa takole: "Jaz bi se nelagodno počutil v homo družini ---> zato obstaja velika (?) verjetnost, da se bo tisti otrok tudi." Ali: "Ker sem jaz pogrešal odsotnega očeta, ga bo otrok z dvema mamama tudi." itd.
Da o obskurnosti, da dajmo to preprečit, ker bo otrok stigmatiziran, niti ne govorim. Ker gre za totalno izkrivljeno logiko: namesto da bi se ljudje borili proti stigmatizaciji, raje počepnejo.
Kot bi rekli: ne bomo pošiljali otrok v vrtec, šolo. cerkev, na krožke itd, ker je lahko tam kak pedofil. Ali pa: moj otrok je pa pegast in ga bodo zmerjali, zato ga sploh iz hiše ne bom spustil.
Odgovorni starši svoje otroke pripravijo na stigmatizacijo ter jim nudijo vso podporo, če do nje pride - ter ustrezno ukrepajo npr v šoli. In enako tudi starši otrok, ki stigmatizirajo, proti svojim otrokom ukrepajo. Ali pa to naredijo institucije. To se rešitve. Ne pa potiskanje glave v pesek. Hja, ampak v tem smo slovenčki tako uspešni. Še noji se nam čudijo in nas občudujejo."


Jaz sem prec letela podpisovat tole peticijo, potem sem si pa premislila.
Tudi ni nekega *programa* al česa podobnega, samo pač da 'proti'.
mene tud način zanima (cilj mi ne opravičuje nujno sredstev) in ZELO ne bi rada bila podpisana pod delovanje kakšnih fanatikov, recimo (ne govorim, da so, samo iz onega besedilca ni moč razbrati, na kakšen način se naj bi izražal ta 'proti'), ki bi se šel kakšno primitivno in vandalsko akcijo (recimo polivanje barve po kom v pelc montlu al pa kej).
Tako da je nisem podpisala.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#12 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 3. april 2012, 13:18

Možno. Jih ne poznam. Ti očitno jih.

Kaj čmo, nehote mi pride na misel tisti najbolj živeti slovenski moto... če smo sami v dreku, pa naj bodo še drugi.

"Zanimiva" sporočila imajo tudi tvoje nadvse nekonstruktivno ugibajoče, posplošene in obsodbne izjave o ljudeh.


Kolikor vidim, se želiš pogovarjati o tem, kdaj je aktivnost zdrava, prava, primerna, smiselna in kdaj ne. S tem vprašanjem se sooča vsak človek!
O tem ti po moje nihče ne more dati zagotovo pribitega in povsem točnega odgovora. Morda morda morda je še najbolj približen ta, da poslušaj pravega tebe in intuicijo, če ti to sploh kaj pomeni.

Peticijo so sestavili ljudje, kateri še v življenju niso videli ali stopili v kravji drek. To so zelo labilne osebe, katere lahko hitro zavede kakršnakoli javna propaganda.
Za njih je življenje en sam virtualni svet, realnosti pa jih je v resnici strah. ( od tukaj tudi sestava take peticije ).

Vzemimo primer .
Gibanje proti vojni, ali pa
Gibanje za mir na svetu.
Kaj ima za vas boljšo vibracijo ali sporočilo ?


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#13 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 3. april 2012, 13:29

kaj pa da bi živali zakonsko morali ubiti s plinom. takim ki ne duši samo, da jih ubije.Objavljena slika

#14 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. april 2012, 23:04

Če že vprašaš... če tist k ga ma ne ve kaj bi z njim, naj ga da kakšnemu revežu, ki ga zebe al pa proda in denar donira. Ne vem zakaj te zanima kaj bo katera s kosom krzna, a bi jih rada kupila al kaj?

Meni zgleda, da imaš preveč časa, da te ne moti ubijanje živali za krzno, ali si drugačnega mnenja, in pa se pač norca delaš. Tudi prav, imaš vso pravico.

Zagovorniki Za Slovenijo brez krzna se zavzemamo predvsem zato, da ne bi bilo ubijanja živali, konkretno za krzno. Namreč nekatere živali se vzreja tudi in izključno samo zaradi krzna. Prav tako je predelovalna industrija živalskih kož ipd, menda pogosto za okolje precej škodljiva. Ne vem, a si sploh pogledala spletno stran in kaj prebrala kar pišejo?
citiram:


Če vam ni vseeno za nedolžne žrtve krznarske industrije,
če ste za prepoved reje živali za krzno na območju Republike Slovenije,
če vam ni vseeno za onesnaževanje okolja, ki ga povzroča krznarska industrija,
če vam ni vseeno za zdravje ljudi, ki delajo v krznarski industriji,
če vam kot potrošnikom ni vseeno, kaj kupujete:
Podpišite peticijo Za Slovenijo brez krzna!


Mislim da je sporočilo dovolj jasno in razumljivo.
S tvoje strani pa farsa.



Ne bi se strinjal, da "kot vedno" na poste ne odgovarjam. Prej obratno.

če bi obdržal samo prvotni post (predno si ga dopolnil/popravil - ker prvi verzijo sem že včeraj videla in se mi je zdel čist korekten odgovor), ti sploh ne bi odgovarjala.
Žal pa si potem nisi mogel pomagati drugače, kot da si nadaljeval v postu, polnem podtikanj (in lastnih zrcal), na katere se mi ne zdi vredno odgovarjati.

Misli si kaj in kar hočeš, v bistvu mi je žal, da se po vseh letih še vedno svaljkaš v ena in istih filmih, kar je pravzaprav škoda. Vsaka debata in rezultat teh debat s tabo je namreč predvidljiva kot letni časi.
Leta namreč tečejo xnckrivx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#15 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 4. april 2012, 09:13

Argument na temo pogovora pa? Ga ni!
Govoriš o tebi.
Tukaj vam je nekaterim res blazno težko priznat lastne "ovinke". Raj vztrajat, ne glede na vse, pa čeprav se spustit nizko. Bog ne daj, da bi kdo mogu mal ego spustit. Kaj se sploh menite, če niste sposobni sprejet odgovorov, drugačnega mnenja in utemeljitev. Aja, sej res, preveč časa in sprenevedanja...

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#16 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 9. april 2012, 15:18

še en bull shit plastika ki se ne razkroji stoletja je ok naravne stvari so pa za ......se vidi da svet vodijo neljudje ampak izprani možgani do konca, neljudje....

#17 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 9. april 2012, 17:12

Ha ha, izprane imajo tisti, ki mislijo da obstaja samo plastika. Objavljena slika Nerazgledanost pač.
Sploh pa se za plastičen izdelek lahko porabi tudi 100x manj energije, vode in mnogo česa, kot v pridelavi živalskih stvari.

Sicer se dobi stvari iz eko konoplje, bambusa, itn...

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#18 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 10. april 2012, 19:09

Ha ha, izprane imajo tisti, ki mislijo da obstaja samo plastika. Objavljena slika Nerazgledanost pač.
Sploh pa se za plastičen izdelek lahko porabi tudi 100x manj energije, vode in mnogo česa, kot v pridelavi živalskih stvari.

Sicer se dobi stvari iz eko konoplje, bambusa, itn...



nimaš pojma kaj govoriš

#19 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 10. april 2012, 23:49

a da ne... praviš "naravne stvari" sej "res". Vzreja živali za potrebe krzna je "res" povsem naravna. Da o iztrebljanju vrst niti ne govorim. Tolk o naravnosti. Še posebej pa je naravna predelava krzna in kemikalije ki jih uporabljajo ob tem, ter vse odplake ki se ustvarjajo v vzreji živali Objavljena slika



Dejstvo je, da je zadeva problem. Ne plastika, ne živalska krzna, ipd., ni preveč primerno. Kritika krznarske industrije je na mestu, saj je velik onesnaževalec. Zato pa so tukaj tudi drugačne alternative. Ni potrebno da kupiš plastično zimsko jakno, kapo, rokavice itn, da te ne zebe. Imajo jih tudi iz naravnih materialov.
Problem je pač, če nekaterim osebni egoistični interesi zameglijo um in niso pripravljeni na spremembe, ki jih potrebe ljudi, živali, okolja, v času prinašajo ane Objavljena slika

Imaš doma kaj plastičnega? Vsekakor. Se boriš proti "plastičnim lobijem"? I gues NOT so. Jaz krzna nimam. Torej kje so s tvoje strani ponujene rešitve?
Zagovarjaš ubijanje in gojenje živali za potreb krznene industrije oz. ljudi, ne glede na posledice ki jih to prinaša. - To ni rešitev za to da plastike ne bi bilo.

Veliko plastike ni tako zelo hud problem v osnovi, kot je problem zavest potrošnika in družbe, kaj z njo storiti v smeri, da s plastičnimi odpadki ravna kot bi bilo potrebno in da ne kupuje brezveznih in nepotrebnih stvari.
Pridelava in predelava krzna, pa prav tako onesnažujeta okolje. Torej imamo 2 onesnaževalca, a nobenega od njiju ne potrebujemo za koristi kot jih nudi krzno! Ne potrebujemo ne plastike, ne krzna zato da se oblečemo! Obstaja dovolj bolj zdravih alternativ. A je to predvsem stvar potrošnika v njegovi odločitvi KAJ bo kupil in KOGA bo z nakupom podprl!

Zagovarjati krzno skozi argument, češ da ne bo toliko plastike, pa je beden in nepremišljen izgovor, saj plastike ne nujno potrebuješ za obleko.
Dejansko pa hkrati sodobni človek živi s plastiko in je od nje odvisen. Od krzna pa nismo odvisni. Ni nujno potrebno ali v tako veliki meri kot je plastika.
Hkrati pa tvoj argument poriva k temu, da bi se še več živali namensko vzrejalo v razmerah kot je to sedaj, zgolj samo zaradi krzna. Tako pa bi se nehumani načini človeka do živali samo še povečevali in poglabljali, saj je ljudi vedno več. Prav tako pa bi se s tem povečeval negativni vpliv na okolje, ki ga vzreja živali prinaša in prinaša predelava krzna. In prav tako praktično to ne bi rešilo problema rabe plastike. Torej četudi bi vsi nosili krzna, bi plastike še vedno bilo zelo veliko, saj dandanes v civiliziranem svetu brez nje praktično ne moremo več.
Zato imamo alternative kjer se ponuja krzno in ni potrebno da je to plastika.


Torej tvoj egoistična težja, predvidevam da zaradi profita, krzno zagovarjaš. Ne ponudiš pa nikakršnega konkretnega argumenta temu v prid, za katerega bi lahko rekli, aha, morda pa bi zadevo vzeli bolj v premislek.


Potrebno je iskati boljše rešitve, uporabljati bolj trajnostno naravnane vire, ter dvigovati zavedanje ljudi o potrošnji, rabi ter predelavi dobrin. Torej da plastike ne kupimo, če je res ne potrebujemo, da izberemo obleko iz bolj naravnih materialov, ekoloških, eko bombaža, konoplje, bambusa, eventuleno volne če že, da jo stvari primerno recikliramo, da ustvarjamo tehnologije za čim boljši izrabo odpadkov, itn. Ne pa zagovarjati eno zlo na račun drugega zla, če se tako izrazim.

Skratka, pojma nimaš kaj govoriš, pa očitno nekateri drugi tukaj tudi ne Objavljena slika


še en bull shit plastika ki se ne razkroji stoletja je ok naravne stvari so pa za ......se vidi da svet vodijo neljudje ampak izprani možgani do konca, neljudje....


"odličen argument" Objavljena slika Zelo pogost, kadar nekomu zmanjka konkretnih. S takimi ne-argumenti me "boš" in "boš" veliko ljudi "prepričala".
No ja, očitno si nekatere na forumu vseeno preričala Objavljena slika, ki niso sposobni razmišljati s svojo glavo.


nimaš pojma kaj govoriš


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#20 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. april 2012, 07:31

Plastika se prideluje iz nafte...kar pripelje do naftnih lobijev, koristi določenih multinacionalk, visokih provizij, vplivanje na politike, itd...in če vodilni v neki državi, ki odločajo o uporabi plastike v njihovi državi padejo pod tak vpliv...tralala...še ne pomeni, da imajo izprane možgane...velja podobno kot v farmaciji, tukaj se obrača veliko denarja...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#21 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 11. april 2012, 22:41

A res. Tega pa res "nismo" vedeli Objavljena slika


Zato pravim, da smo v prehodnem obodbju skozi katerega prehajamo v okolju bolj prijazne vire energije ali obnovljive vire energije.
Ne vem če si sploh bral kaj smo pisali?.. očitno ne.
V temi ni point plastika, temveč krzna živali. Tist s plastiko je zraslo v pameti mayite, češ kot "argument" k temu, da bi krzno še naprej uporabljali, ker če ne krzna, potem pač plastiko. A veš, ker obstajata "samo" ti dve možnosti. Objavljena slika
Torej se zdi smiselno, da najprej prebereš kaj smo pisali, ker kr neki iz konteksta pogovora govoriš in zaključuješ.

Pa še to: kar se tiče rabe plastike v neki državi.. praktično take države ni!
Verjetno je plastika med najbolj razširjenimi snovmi v domu večine ljudi razvitega sveta, kot tudi precej manj razvitega sveta. Računalniki, zobne krtačke, tube, zamaški od steklenic in steklenice, razni avto deli, elektronske naprave, mobiteli, deli naprav, strojev, transportnih vozil, stavbno notranje in zunanje pohištvo, orodje, itn., skratka ni da ni.... definitivno živimo v dobi plastike!
Raba nafte in plastike pa ni tako sporna v proizvodnji sami, čeprav tudi zelo, kot je tam, kjer jo uporabljamo, pa to ne bi bilo potrebno. Recimo za pogon transporta (avtomobili, tovornjaki, avioni, ladje, itn).
Pomembneje je torej to kar sem pisal - kaj kupiti, koliko kupiti, kam in kako z odpadno embalažo, ter kako jo predelati za čim manjši vpliv na okolje. Predvsem pa vlagati v nove obnovljive vire energije in okolju bolj prijazne materiale, ter vzgajati in ozaveščati v zdravem, manj potrošniškem duhu. Proizvodnja krzna v sodobnem razvitem svetu pač ne prispeva k temu.

Če pa nek Kanadčan poskakuje med smrekami širnih gozdnih plavnjav, med katerimi je 3 zajcem, pol srne in 2 risom pojedel noge inu si naredil kučmo pa krzneni oklep za hudo zimo, ki jo bo preživel v kolibi, pa se k temu pa nihče ne pritožuje kajne Objavljena slika
A v tem razvitem bogatem svetu, kjer imamo vseh drugih alternativ dovolj, ni potrebno da umre od 10 do 100 živali za 1 krzneno jakno.


Jakna iz 100% pravega krznenega zajca in 100% poliester notranjega materijala, nošena eno sezono, znamke Jennifer Tayler,

Koliko živali je moralo umreti za eno jakno!? In kakšne nizke cene Objavljena slika Totalno razvrednoteno.

Kitajska je najbolj krznarska.

Most animal rights activists are opposed to the trapping and killing of wildlife, and the confinement and killing of animals on fur farms. According to Humane Society International, over 8 million animals are trapped yearly for fur, more than 30 million were raised in fur farms. Based on video footage, People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) allege that dog and cat fur farming in China is particularly inhumane. >> http://en.wikipedia.org/wiki/Fur


Plastika se prideluje iz nafte...kar pripelje do naftnih lobijev, koristi določenih multinacionalk, visokih provizij, vplivanje na politike, itd...in če vodilni v neki državi, ki odločajo o uporabi plastike v njihovi državi padejo pod tak vpliv...tralala...še ne pomeni, da imajo izprane možgane...velja podobno kot v farmaciji, tukaj se obrača veliko denarja...Objavljena slika


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#22 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 20. april 2012, 12:58

Objavljena slika Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#23 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 20. april 2012, 17:22

a da ne... praviš "naravne stvari" sej "res". Vzreja živali za potrebe krzna je "res" povsem naravna. Da o iztrebljanju vrst niti ne govorim. Tolk o naravnosti. Še posebej pa je naravna predelava krzna in kemikalije ki jih uporabljajo ob tem, ter vse odplake ki se ustvarjajo v vzreji živali Objavljena slika



Dejstvo je, da je zadeva problem. Ne plastika, ne živalska krzna, ipd., ni preveč primerno. Kritika krznarske industrije je na mestu, saj je velik onesnaževalec. Zato pa so tukaj tudi drugačne alternative. Ni potrebno da kupiš plastično zimsko jakno, kapo, rokavice itn, da te ne zebe. Imajo jih tudi iz naravnih materialov.
Problem je pač, če nekaterim osebni egoistični interesi zameglijo um in niso pripravljeni na spremembe, ki jih potrebe ljudi, živali, okolja, v času prinašajo ane Objavljena slika

Imaš doma kaj plastičnega? Vsekakor. Se boriš proti "plastičnim lobijem"? I gues NOT so. Jaz krzna nimam. Torej kje so s tvoje strani ponujene rešitve?
Zagovarjaš ubijanje in gojenje živali za potreb krznene industrije oz. ljudi, ne glede na posledice ki jih to prinaša. - To ni rešitev za to da plastike ne bi bilo.

Veliko plastike ni tako zelo hud problem v osnovi, kot je problem zavest potrošnika in družbe, kaj z njo storiti v smeri, da s plastičnimi odpadki ravna kot bi bilo potrebno in da ne kupuje brezveznih in nepotrebnih stvari.
Pridelava in predelava krzna, pa prav tako onesnažujeta okolje. Torej imamo 2 onesnaževalca, a nobenega od njiju ne potrebujemo za koristi kot jih nudi krzno! Ne potrebujemo ne plastike, ne krzna zato da se oblečemo! Obstaja dovolj bolj zdravih alternativ. A je to predvsem stvar potrošnika v njegovi odločitvi KAJ bo kupil in KOGA bo z nakupom podprl!

Zagovarjati krzno skozi argument, češ da ne bo toliko plastike, pa je beden in nepremišljen izgovor, saj plastike ne nujno potrebuješ za obleko.
Dejansko pa hkrati sodobni človek živi s plastiko in je od nje odvisen. Od krzna pa nismo odvisni. Ni nujno potrebno ali v tako veliki meri kot je plastika.
Hkrati pa tvoj argument poriva k temu, da bi se še več živali namensko vzrejalo v razmerah kot je to sedaj, zgolj samo zaradi krzna. Tako pa bi se nehumani načini človeka do živali samo še povečevali in poglabljali, saj je ljudi vedno več. Prav tako pa bi se s tem povečeval negativni vpliv na okolje, ki ga vzreja živali prinaša in prinaša predelava krzna. In prav tako praktično to ne bi rešilo problema rabe plastike. Torej četudi bi vsi nosili krzna, bi plastike še vedno bilo zelo veliko, saj dandanes v civiliziranem svetu brez nje praktično ne moremo več.
Zato imamo alternative kjer se ponuja krzno in ni potrebno da je to plastika.


Torej tvoj egoistična težja, predvidevam da zaradi profita, krzno zagovarjaš. Ne ponudiš pa nikakršnega konkretnega argumenta temu v prid, za katerega bi lahko rekli, aha, morda pa bi zadevo vzeli bolj v premislek.


Potrebno je iskati boljše rešitve, uporabljati bolj trajnostno naravnane vire, ter dvigovati zavedanje ljudi o potrošnji, rabi ter predelavi dobrin. Torej da plastike ne kupimo, če je res ne potrebujemo, da izberemo obleko iz bolj naravnih materialov, ekoloških, eko bombaža, konoplje, bambusa, eventuleno volne če že, da jo stvari primerno recikliramo, da ustvarjamo tehnologije za čim boljši izrabo odpadkov, itn. Ne pa zagovarjati eno zlo na račun drugega zla, če se tako izrazim.

Skratka, pojma nimaš kaj govoriš, pa očitno nekateri drugi tukaj tudi ne Objavljena slika




"odličen argument" Objavljena slika Zelo pogost, kadar nekomu zmanjka konkretnih. S takimi ne-argumenti me "boš" in "boš" veliko ljudi "prepričala".
No ja, očitno si nekatere na forumu vseeno preričala Objavljena slika, ki niso sposobni razmišljati s svojo glavo.





kot sem rekla da ne veš kaj govoriš in rad se jeziš.

#24 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 20. april 2012, 18:01

"zmagala si", "bravo" xcivx
:P

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#25 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 20. april 2012, 18:43

"zmagala si", "bravo" xcivx
:P



a sva tekmovala? :inocent:

http://govori.se/vid...krznene-plasce/

kaj pa praviš na medije?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0