Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slavni slovenski možje in žene


  • Prijavi se, če želiš komentirati
101 komentarjev na to temo

#1 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Ali jih poznate? Ali veste, kaj so naredili?

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#2 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Sploh Slovenija premore takšne ljudi? Zdaj?

France Prešeren - pesnik
Milan Kučan - predsednik
Ivana Kobilca - slikarka
Irena Polanec - slikarka
Zlatko Zahovič-nogometaš, no v ta sklop moram dodati še Primoža Peterko(ni nogometaš x:Dx, skakalec)
Janez Drnovšek.....tudi menda vsi poznajo:))
Jolanda Čeplak - njo pa mogoče res poznajo:))

Ma na vem, če je še kdo no.....naj mi torej oprostijo tisti,ki sem jih pozabila:) Ampak se res ne spomnim:))več

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

x:Dx x:Dx x:Dx

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#4 skydiver

skydiver
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 18

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Rudolf Maister - Slovenec z jajci

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Ali pa recimo Fabiani - ki je ob Plecniku ostal v senci...

Marsa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

Cankar - Cankarja ste pozabili...
Ko smo se ucili, kateri je najvecji pesnik in to...
Preserna nikoli nisem nevemkako cenila, pac, bogpomagaj...
Pac pa Cankar mi je bil zelo vsec, veckrat so mi bili vsec "tezki" knjizevniki oz. avtorji (ki so "operirali" s slabo vestjo in podobnim, tega ima nase izrocilo vse polno), in ne samo zaljubljeni pesniki, ceprav sem morda krivicna. Ampak povem pac, kar mene fascinira.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 27. november 2002, 01:00

:eek:

Ali ste res ???, ali pa se samo hecate??!!
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#8 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

x:px Koga imaš torej v mislih Kljuka x?x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#9 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Kaj pa recimo Jurij Vega?

Govorim o tistih, ki jih je zaradi njihovih del spoznal svet in ohranil v zgodovinskem spominu. Do sedaj je bil omenjen samo Jože Plečnik. V stari Pragi, ki je najlepše mesto na svetu, postavljati stavbe in to še predsedniško pa ni kar tako od muh. Ali ne?

x:Ix Pa menda ne, da ste resno mislili Kučana ali pa Drnovška ali pa Zahovića, ki sploh ni Slovenec

Ljudje božji, saj znate uporabljati Internet pa malo poglejte kdo je kdo in kaj je kaj. x?x Kaj res tako padate na propagando x?x
Drnovšek ali Kučan v svetu (kaj šele v zgodovini) ne pomenita niti absolutne nule. Pomenita samo eno majhno ničlico!

Lep pozdrav!

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Seveda Kljuka!
Zdaj si me spomnil se na nekoga!
Stoletnik! - Leon Stukelj - njega je spoznal in spostoval ves svet!
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 28. november 2002, 01:00

Seveda!
In ne moreš verjeti, Kljuka, bil je celo Slovenec

natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#12 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Ivi pekov



Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#13 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Jaz bi pa omenila slikarja, sicer s kmetov doma Ivan Grohar iz najlepše slovenske vasi Sorice, pa še daleč je prišel peš.

#14 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Kdo torej pušča najbolj vidne sledi v pesku časa?
Koliko časa trajajo te sledi? So globoke? So komaj opazne?

Čeprav trdite, da športnike te sledi ne puščajo..jo. Ravno športniki so ponesli ime Slovenije v svet. Šele z športnimi dosežki je svet zvedel, da tam nekje bogu za hrbtom obstaja državica, ki sliši na ime Slovenija...Je res. To je kratkotrajna slava, ki ne bo presegla njih življenj..pa vendar. Ste se kadarkoli zazrli v razočaran obraz športnikov, ko so kot matično državo napovedali Slovaško, ali pa celo vrteli slovaško himno?
Kje so torej slovenski politiki? Navedla sem jih kot parodijo....ni jih. Slovenija ne premore karizmatičnih politikov! Nobenega Tita nima, nobenega Hitlerja, niti Tuđmana...kar je tudi dobro.
Če pa hočem našteti vse pomembne ljudi, ki so pustili globjo sled v pesku časa - oglejte si naše bankovce..in čisto zares sami pri sebi premislite...koliko jih svet pozna?
Jurija Vega - smo dali na bankovec za 50 sit, pa je ravno on ob Plečniku najbolj znana osebnost.
Dvomim, da zunaj cenijo Cankarja...niti Valvasorja.


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#15 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Natalija, se popolnoma strinjam s teboj.

Lunca, s teboj pa še bolj. V Sorici imam pokopano staro mamo in Sorica je res najlepša slovenska vas.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Leona Stuklja, ki je vse to (tudi sportnik, Nataly), ki je po mojem najbolj znan slovenski sportnik, tam so ga vsi z obcudovanjem gledali, poskocen, kaveljc - pa ste (da tudi jaz uporabim 2. osebo mnozine ;)) spregledali.
In vendar je ravno on v ogromni meri pripomogel k prepoznavnosti.
Kljuka je tudi rekel Slovenci, MOZJE in ZENE, torej nekako posamezniki, ki so izstopali.
Kakor se tako strinjam, da je zahovic znan in zasluzen Slovenec in celo car, pa ga tudi jaz nisem uvrstila na ta "seznam" - tudi zato, ker gre za timsko delo, vec posameznikov, ki so doprinesli.
Leon Stukelj pa je posameznik, MOZ, CLOVEK DUHA, kakrsnega z ganljivim obcudovanjem spostujes.
TO je zame clovek, ki ga vidim, in recem, YES!!! In sem ponosna, da sem iz Slovenije.

Ali nekdo, ki ni samo "razvpit", pac pa znan tudi po plemenitosti, duhu.
Da je kaj storil takega, da ima kaksne CLOVESKE zasluge.

Tudi dr. Antona Trstenjaka sTE ;) pozabili, pa je velik clovek, ogromen celo - in tudi se je v celoti z vsem svojim bitjem posvetil Cloveku.

Prav tako pater Asic. TO so zame veliki mozje Slovenije.

Kljuka, fajn, ko si odprl to temo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Marsa! Seveda se strinjam za Leona Stuklja, kakor tudi za Trstenjaka, še bolj pa za patra Asica. Njegove nasvete z veseljem uporabljam - tako jaz kot cela moja zlahta:)))
Logicno je, da se vseh ne mores spomniti...oziroma, marsikomu ne pomenijo enako.


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. november 2002, 01:00

Sevedke... ravno zato pa pravim, dbest, da se je Kljuka spomnil tele teme..
Ja - tudi pri meni je z Asicem tako - meni je on zakon.
Ce imas njega (pa morda se Willforta, pa morda se Mihajlovica), ne rabis nic vec. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 andrej

andrej
  • D član
  • Št. objav: 696

Objavljeno: 1. december 2002, 01:00

Malo iz moje stroke.

Vsi vemo za Plečnika, v tujini pa je bil in je vsaj toliko priznan in spoštovan tudi Fabijani.

Če ne veste, on je bil prvi doktor arhitekture na Dunaju!

Pa nasploh je bil priznan na Dunaju, Italiji, Jugoslaviji in tudi pri nas je zapustil nepozabni pečat, v Ljubljani še posebej pa na krasu, skoraj vsaka vasica ima nekaj njegovega.

#20 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 2. december 2002, 01:00

Bigm, me veseli.Tudi moji stari starši so pokopani v Sorici.Izpostavila sem Ivana Groharja,ker sem tudi sama Groharjeva.
Saj si videl v filmu Cvetje v jeseni tam so Frelihi,Kejžarji,Groharji,Gaserji in podobno.Saj konec koncev smo vsi mal v žlahti.

#21 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 2. december 2002, 01:00

Dodajam še nekaj glasbenikov:

Jurij Sladkonja, ustanovitelj zbora Dunajski dečki, dunajski dvorni kapelnik, prvi dunajski škof.
Jacobus Handl Gallus, mojster polifonije, najvidnejši glasbeni predstavnik svojega časa.
Anton Martin Slomšek, pisec mnogih ponarodelih pesmi, mariborski škof, sedanja severna slovenska meja, je načrtana ravno tam, kjer je postavil meje škofije.
Slavko Avsenik, vsa Centralna Evropa pada v delirij, ko sliši njegove viže.

Kljuka
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2002, 01:00

Absolutno, seveda - Jacobus Gallus!!!

Zanimivo je, ko sem zbirala nove znane osebnosti in dogodke, pa sem na enem ameriskem sajtu nasla vkljucenih par Slovencev znanih!!
Predvsem so bili skladatelji, spomnim pa se, da je bil tudi Cankar.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 7. december 2002, 01:00

Pa polovičarski Titej (Joža Brozov) - če že na vse pretege hvalite zakompleksanca Ivana, se mi zdi Tito vsaj toliko omembe vreden (Cankar je trenutno najbolj slaven in cenjen predvsem zaradi koščka papirja, katerega čim več izvodov si vsi želimo - pa če priznamo ali ne x8Dx), njegova svetovna slava (če o tem govorimo) pa ni vredna pol pizde mrzle vode, njegov kult zakompleksanega hlapčevstva in njegovo poudarjanje sociale (vsekakor stil je imel v redu) pa so s pridom izkoristili (in propagandirali) politiki in njihove literarno kritične sluge, katerim je povdarjanje tega koristilo (če bi merili objektivno so ga tako v prevodih v tuje jezike, kot v prodanih enotah prehiteli mnogi - recimo spregledani Vladimir Bartol ali lds Žižek, ali jančar ali recimo Šalamun). Cankar je car, večino svoje slave pa dolguje, tistim, ki so ga perverzno izkoriščali za svoje namene (po moje se je kar nekajkrat obrnil v grobu).




Uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#24 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 1. september 2003, 12:32

Akademski slikar Marko Ivan Rupnik! S papeževim naročilom in postavitvijo mozaika v papeževi kapeli Matere Odrešenika v Vatikanu, je, bil in bo postavljen na isto mestoObjavljena slika, kot največji umetniki v svetovni zgodovini; Michelangelo Buonarroti, Leonardo da Vinci.
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#25 aurora

aurora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 1. september 2003, 16:41

Jakob Lorber

Jakob Aljaž




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0