Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Menstrualna zmeda :(


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 Renesme

Renesme
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 26. april 2012, 13:07

Zdravo usem... prosim prosim pomagajte mi.. stara sem 15 let in menstruacijo sem dobila pred letom in pol. Bila je že redna a potem je spet kar nekaj šlo use po gobe.. zdaj pa ta mesec moja menstruacija traja ŽE 16 DNI!!!! ali je to sploh normalno? nevem kaj je z menoj narobe, moja mami pa tudi ne ve kaj naj storimo. rekla mi je že da bova šle h ginekologu a enostavno nočem pod nobenim pogojem iti. STARA SEM KOMAJ 15 let in nočem.. seveda pa bi šla na pogovor z ginekologom.. en teden sem imela srednjo, potem pa en teden zelo zelo malo, zdaj pa imam spet tako srednjo. prosim pomagajte mi kaj naj storim čisto sem že obupana, nikjer pa ne piše nič o tem (vsaj našla nisem nič). Prijateljice mi pravijo da je to samo posledica stresa, a nevem koliko od tega je res. že vnaprej hvala za vašo pomoč!

#2 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 26. april 2012, 19:05

To je le posledica čiščenja krvi , telesa.

Zato nebodi zaskrbljena preveč zaradi tega, ker to je še vedno Pozitivno x:)x

Ti le pazi na prehrano, in kmalu se bo vse uredilo . x:)x

Če pa menstruacija izostane , pa to pomeni , da imaš čisto kri + telo :palec:

Moja telesna sestra jo tudi ni imela, ko je bila na presni prehrani , kar nekaj mesecev , kajti imela je Čisto telo x:)x

Lahko pa pomagaš telesu pri tej čišči tudi z hladnim prhanjem .x:)x

Lep pozdrav do očiščenja x:)x

#3 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 26. april 2012, 20:15

Draga deklica,pri nekaterih pač traja nekaj časa,da se menstruacija uredi,kot je rekla Britches,najbrž ti hormončki mešajo štrene. Tudi moja hči je imela neredno, je dobila kontracepcijske tabletke, potem pa se je zadeva normalizirala.
Kar pogumno h ginekologu,saj
ni nič hudega,tam je zato,da
ti pomaga. Pa naj ti ne bo nerodno,vprašaj
vse kar te zanima in teži. Vse bo še ok,nč bat.
strong desire needs strong will

#4 strucy

strucy
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 447

Objavljeno: 26. april 2012, 20:15

Draga deklica,pri nekaterih pač traja nekaj časa,da se menstruacija uredi,kot je rekla Britches,najbrž ti hormončki mešajo štrene. Tudi moja hči je imela neredno, je dobila kontracepcijske tabletke, potem pa se je zadeva normalizirala.
Kar pogumno h ginekologu,saj
ni nič hudega,tam je zato,da
ti pomaga. Pa naj ti ne bo nerodno,vprašaj
vse kar te zanima in teži. Vse bo še ok,nč bat.
strong desire needs strong will

#5 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 26. april 2012, 20:17

To je po moje normalno. Punce se hitreje razvijate kot nekoč in menstruacijo dobivate vedno mlajše punce. Menda ponekod tudi že pri 12 letih.

Tukaj sem našel eno raziskovalno nalogo, morda te bo zanimala: Prva menstruacija

citiram iz članka:
Menstruacija je nekaj, kar se dogaja pri ženskah. Je vsak mesec ponavljajoce krvavenje iz
maternice. Deklice obicajno dobijo menstruacijo med 11. in 14. letom. Seveda pa ni odvisno
od starosti, kdaj bo deklica dobila menstruacijo, odvisno je od njene telesne razvitosti.


Kar se tiče uporabe higienskih preparatov, pa je moje mnenje, da je smiselno uporabljati čim bolj ekološke preparate, take s certifikati, ker razni always in podobna zadeve so škodljivi. Mislim da ti bodo nekatere bolj osveščene punce tukaj znale svetovati.
lp

Zdravo usem... prosim prosim pomagajte mi.. stara sem 15 let in menstruacijo sem dobila pred letom in pol. Bila je že redna a potem je spet kar nekaj šlo use po gobe.. zdaj pa ta mesec moja menstruacija traja ŽE 16 DNI!!!! ali je to sploh normalno? nevem kaj je z menoj narobe, moja mami pa tudi ne ve kaj naj storimo. rekla mi je že da bova šle h ginekologu a enostavno nočem pod nobenim pogojem iti. STARA SEM KOMAJ 15 let in nočem.. seveda pa bi šla na pogovor z ginekologom.. en teden sem imela srednjo, potem pa en teden zelo zelo malo, zdaj pa imam spet tako srednjo. prosim pomagajte mi kaj naj storim čisto sem že obupana, nikjer pa ne piše nič o tem (vsaj našla nisem nič). Prijateljice mi pravijo da je to samo posledica stresa, a nevem koliko od tega je res. že vnaprej hvala za vašo pomoč!


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0