Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali je narava za vsakega?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 kajster

kajster
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 27. april 2012, 20:10

Ali je narava zavsakega?

$(document).ready(function () {
showComments(1042526032,0);
}); - Previdno pri nabiranju čemaža | Dnevnik


http://www.dnevnik.s...e_izdaje/dne...

Minuli teden so vCentru za zastrupitve Interne klinike UKC Ljubljana zdravili dva pacienta, kista se zastrupila z jesenskim podleskom, in pacienta, ki se je zastrupil z beločmeriko. Zato ponovno opozarjajo ljudi, naj bodo previdni pri nabiranju čemažaali divjega česna, saj ga je mogoče zamenjat…

Spoštovani!

Narava ni za vsakogar, ki je pohlepen na vse!

Za naravo je le tisti, ki jo spoštuje in od nje ne zahtevakoristi!

Za naravo je potrebno spoznati naravne zakone, za katereniso primerni pohlepneži!

Šele ko naravi veliko daruješ desetletja svojega življenja,ti ona počasi odpira vrata do naravnih zakonov, na osnovi katerih kasneje lahkoupravljaš!



Konrad Ajster


kajster

#2 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 29. april 2012, 07:21

Jaz sem enkrat celo zbolel ko sem jedel čemaževo pesto omako, drugič mi je bilo pa precej hudo slabo .

Torej ta gozdni čemaž očitno ni zame :inocent:

Lp + #

#3 Beli lotos

Beli lotos
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 062

Objavljeno: 1. maj 2012, 19:00

Jaz bi se prej vprašala ali je vsak za naravo ali koliko daleč od narave bodo ljudje še šli. Z malo znanja in pozornosti težko zamešaš čemaž od ostalih podobnih rastlin, med njimi so očitne razlike v obliki listov in tudi v rastišču. Podobno kot pri gobah je pomembo poznavanje in previdnost pri nabiranju.

Vsak mora sam poiskati resnico. Sokrat


#4 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 2. maj 2012, 13:03

:palec:

-

prav se mi zdi od narave jemati, saj tudi daje da lahko jemljemo. tudi človek je del narave in pridodaja svoje k celotnem krogu življenja in smrti. Naravno je da se človek lahko prehranjuje s pomočjo okolja dokler je še na stopnji, ko to potrebuje.
Seveda pa ni problem v tem da jemljemo, temveč koliko jemljemo in kako. Če naravno ravnovesje preveč rušimo, to pač ni v redu.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#5 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 2. maj 2012, 18:37

:palec:

-

prav se mi zdi od narave jemati, saj tudi daje da lahko jemljemo. tudi človek je del narave in pridodaja svoje k celotnem krogu življenja in smrti. Naravno je da se človek lahko prehranjuje s pomočjo okolja dokler je še na stopnji, ko to potrebuje.
Seveda pa ni problem v tem da jemljemo, temveč koliko jemljemo in kako. Če naravno ravnovesje preveč rušimo, to pač ni v redu.


Blizu . x:)x

Kajti ! Objavljena slika !

Stvarnik Vseskozi Dovaja Svojo Energijo za Ohranjanje narave , preko katere se potem tudi mi hranimo . Objavljena slika

Torej nam je narava dana za Uporabo, in Nikakor ne za Zlorabo . Objavljena slika

Lep naraven pozdrav, čav x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0