Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Najbolj negativne lastnosti ljudi


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
191 komentarjev na to temo

#51 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

.. jaz pa menim ,da tudi Pretiravanje kot, da bi hoteli, da se preizkušamo non stop in s tem dokazovati svoje spoznanje svetu,ki nas prenaša.

pokowc

#52 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 22. junij 2002, 01:00

quote:

.. jaz pa menim ,da tudi Pretiravanje kot, da bi hoteli, da se
preizkušamo non stop in s tem dokazovati svoje spoznanje svetu,
ki nas prenaša.
pokowc


Zakaj? zakaj pretiravanje? kje je meja?
kje je meja naravnosti, iskanja?
morda lociti od dokazovanja in iskanja?
nekdo je rekev:
"vedno govorimo, pojasnjujemo le sebi; iz
nivoja na katerem se nahajamo"! morda?!

#53 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

zakaj pretiravanje? ... zato, ker si mora Nagonski človek potešiti svoje neodgovorne gene .

kje je meja? ... meja je v naši samovoljni, tudi spontani Volji .
kje je meja naravnosti, iskanja? ... počutje iznajdljivosti.

nekdo je rekel:-vedno govorimo,pojasnjujemo le sebi;iz nivoja na katerem se nahajamo morda?! ... odvisno koliko se naučimo momentno preklapljati˝,se trenutno sposobno prilagajati in se s tem sprijazniti




pokowc

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. junij 2002, 01:00

Zelo všeč mi je pretiravanje.

Nekoč nisem dobila službe zaradi bedaste odkritosrčnosti.
Ko sem se nekam javljala za ilustratorja, sem takoj povedala, da recimo konja ne znam narisati..
No - niso me vzeli.

Kasneje sem ugotovila, da konja prav dobro narišem, če se ga lotim na svoj način - s pretiravanjem.
Delala sem pretirane poteze - rezultat - konj je imel mega grivo in super postavo.

Šele pretiravanje mi včasih da pravo sliko. Kot bi povečal sliko.

In - ali ni tak primer karikatura??
Ali je pretirana ali največkrat da ravno s tem osupljive rezultate - podobnost z upodobljeno osebo???

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 24. junij 2002, 01:00

ja, sej pretiravanje je lahko zabavna˝˝ zadeva, menim pa,da jo je treba pravilno Razumeti.

pokowc

#56 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 25. junij 2002, 01:00

Se strinjam. Zanimiv v zvezi s pretiravanjem je arhetip norca, jaz ga razumem med drugim kot igralca, ki pretirava v svoji igri cloveskih pomanjkljivosti in ravno s tem nanje opozarja.

Drugace pa ima pretiravanje v umetnosti vcasih cudovite ucinke, sporocilo umetniskega dela kar "buhne" vate in je precej bolj jasno.

Anatha

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. junij 2002, 01:00

quote:

in ko ze omenjam vest, je najbolje, da pogledam pri sebi kakor svetujete;
obenem me je od navedenih 'negativnih lastnosti' najbolj zmotila beseda 'oporutunizem', ki je morda ne razumem najbolje?
kolikor jo razumem, pa morda razumem iz cesa izhaja?
zelje, namena ali morda namena, ki je lahko v osnovi dobronameren.
vidikov je morda vec. morda neprilagodljivost trenutnemu dogajanju in stremenju usmerjenosti? morda egoisticno? morda tudi nacin pritegniti pozornost? samopomembnost?


quote:

:) pa sem dobil odgovor, ki je morda zame:

OPPORTUNITY LIES IN THE MIDST OF DIFFICULTY.
-----------------------------------------------
Every problem you encounter has hidden in it
an opportunity so powerful that it literally dwarfs the problem.
The greatest success stories were created by people
who recognized a problem and turned it into an opportunity.

You'll find that every situation,
properly perceived, offers you opportunity.
As fast as each opportunity presents itself, use it.
No matter how tiny an opportunity it may be, use it.
You'll discover new directions
when you have an open mind and a willing hand.

Successful people didn't achieve their distinction
by having some new talent or opportunity presented to them.
They developed an opportunity that was at hand.

You must make your own opportunities if you want success.
They are all around you.



#58 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 28. junij 2002, 01:00

Pretiravanje je v redu, dokler si s tem ne delaš škodo.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#59 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 21. maj 2003, 22:34

To,....., da ocenjujejo kaj jim ni všeč na drugih. Vsak je original zase. če nekdo nekomu ni všeč pol pač gre mimo njega in živi lastno življenje. x:)x
www.rael.org

#60 yoko

yoko
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 183

Objavljeno: 21. maj 2003, 23:42

Hinavščina, nevoščljivost, škodoželjnost, vsiljevanje mnenj, posmehovanje, osebna nečistoča, pretiravanje v vsem, ...

Yoko

#61 trixi

trixi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 23. maj 2003, 09:50

Zdi se mi, da je pomanjkanje poguma zato, da bi premagali vse notranje slabosti in pomanjkljivosti tudi ena precej pogosta lastnost... Kar čakajo, da jim bo kdo pomagal, pa kaj dal in večno tarnajo, da jim je najslabše na svetu... Ne zavedajo pa se, da vse potenciale nosijo v sebi pa se jim niti ne ljubi, da bi jih izkoristili.. x^x
Zato pa so vedeževalne linije tolk zasedene, ko skoz sprašuje kaj bo jutri, kje ga čaka tisto lepo.... :palec:
Če si v dreku lohk ful na glas tuliš, lohk si pa čist tih...Sej si na istem....
x;)x
......Jaz sem tu za vas....

#62 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 23. maj 2003, 09:54

Pravzaprav so retki resnichno _oni_.

I = I

Tako da so tudi "pozitivne" osebine ... nezazheljene.

Ko bi mi bili resnichno mi, ...

Za to se namrech gre.

#63 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 23. maj 2003, 10:45

:!!: :!!: :!!: Bes me popade.. da so ljudje "riti", nevoščljivost, pogoltnost, stiskaštvo, primitivnost, nekolegialnost,..


Jok , redko, ampak se dogaja.. ljudje ne držijo dane besede, niso odkriti, ..

Včasih pa se :!!: meša z smrk, smrk.., kar sicer na koncu lahko prinese nekakšno olajšanje..

#64 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 23. maj 2003, 14:59

:vragec:

negativne lastnosti?


ja

DE SE BEDAKI RAZMNOZHUJEJO


:vragec: jih ma pun peku
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#65 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. maj 2003, 21:35

Ja naš šefe je dober primer negativnosti. Nezaupljiv je do te mere, da nas stalno testira, najhuje pa je da ga je že začela mučiti preganjavica. Na primer kontrolira hrano po koših, da vidi če nismo slučajno zapustili delovnega mesta, ne zaveda pa se, da si hrano prinašamo na začetku službe. In podobne bedarije počenja kar ni dostojno enega normalnega managerja. Že sami tuji strokovnjaki so se zgrozili, ko so slišali njegovo ime, sploh pa vsakdo iz drugega oddelka je ves slabe volje če je imel opravka z njim. Kar ga edinole drži na svojem fotelju je to, da je najbrž zelo uslužen svojim nadrejenim. Ne vem sicer zakaj je tak na službenem področju, ker je privatno zelo v redu človek. Zakaj je službeno tako negativen ne vem, za mene je že fenomen ga opazovati. Za vsako njegovo vprašanje ki mi ga postavlja, vem točno kam pes taco moli. Ko sem očetu povedal za svojega šefa in o njegovi negativnosti, mi je rekel samo to, da razna testiranja in metanje polen pod noge s strani šefa ter nasploh ogromna negativnost ki jo oddaja v službi pomeni samo eno, da je nesposoben. Oče ki je prekaljen proleterski borec, dober psiholog x:Dx , ki ve za vsak profil šefa, navsezadnje je bil tudi on šefe, je rekel da so samo nesposobni šefi tisti ki testirajo in so sumničavi brez vzroka. To pa zato ker so obsedeni s tem, da lahko izgubijo šefovski stolček. Posledica je vidna na morali podrejenih uslužbencev ter na drugih oddelkih. Hmmm, ko bi se šef vsaj malo umiril in se obrnil proti soncu. Navsezadnje me je on sprejel v službo.
Ja sam ka mali pao s lipe

#66 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 25. maj 2003, 20:12

Zdi se mi, da je pomanjkanje poguma zato, da bi premagali vse notranje slabosti in pomanjkljivosti  tudi ena precej pogosta lastnost... Kar čakajo, da jim bo kdo pomagal, pa kaj dal in večno tarnajo, da jim je najslabše na svetu... Ne zavedajo pa se, da vse potenciale nosijo v sebi pa se jim niti ne ljubi, da bi jih izkoristili.. x^x
Zato pa so vedeževalne linije tolk zasedene, ko skoz sprašuje kaj bo jutri, kje ga čaka tisto lepo.... :palec:
Če si v dreku lohk ful na glas tuliš, lohk si pa čist tih...Sej si na istem....
x;)x

Ha, Trixi, mi je pa kar vroče ratalo!
Gledam in gledam in ne verjamem svojim očem- kdaj sem pa jaz tole napisala?? Zloraba?? x:Dx
Štos- do sedaj je bil moder ptiček samo "moj" in avtomatično sem, ne da bi pogledala ime, mislila, da je moj post...
Po slikicah smo (bili) nekako razpoznavni... x:)x
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#67 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 26. maj 2003, 13:25

:vragec: Neumnost. :vragec:




(pa, da se to še množi)





:palec:
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#68 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 26. maj 2003, 23:11

Ja naš šefe je dober primer negativnosti. Nezaupljiv je do te mere, da nas stalno testira, najhuje pa je da ga je že začela mučiti preganjavica. Na primer kontrolira hrano po koših, da vidi če nismo slučajno zapustili delovnega mesta, ne zaveda pa se, da si hrano prinašamo na začetku službe.

Ups, kaj bi šele bilo da zve da srfaš po netu med delavnim cajtom x:)x
www.rael.org

#69 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 26. maj 2003, 23:27

Zame je negativno, če si lažnjivec, ne samokritičen in kritikantski do drugih! :sad:

#70 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 26. maj 2003, 23:34

Meni pa gre na kozlanje, ko mi kdo govori vse slabo o nekom, naslednji dan pa ga vidim ravno s to osebo v družbi - kao PRIJATELJA!
Bljek :xx!: neiskrenost!!!
Raje vidim, da si ljudje vse v faco povemo x!x

#71 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 27. maj 2003, 06:17

Ups, kaj bi šele bilo da zve da srfaš po netu med delavnim cajtom

x:Dx Ve, ve. Kaj pa naj počenjam med dežurstvi, ko je vse v redu x?x Tudi na ta račun smo imeli očitke, dobro to ne rečem res se ne sme pretiravat z internetom.
Ja sam ka mali pao s lipe

#72 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 27. maj 2003, 06:50

Pravzaprav so retki resnichno _oni_.

  I = I

Tako da so tudi "pozitivne" osebine ... nezazheljene.

Ko bi mi bili resnichno mi, ...

Za to se namrech gre.

Ja! cool! strinjam. :8):
Huje je, ce se tega ne zavedamo.

#73 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 27. maj 2003, 07:33

x:Dx  Ve, ve. Kaj pa naj počenjam med dežurstvi, ko je vse v redu  x?x  Tudi na ta račun smo imeli očitke, dobro to ne rečem res se ne sme pretiravat z internetom.

Eni imamo pa fajn službe ... x:Dx

#74 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 27. maj 2003, 07:37

Pravzaprav so retki resnichno _oni_.

I = I

K sreči imam 2 takšna prijatelja, ki sta to, kar sta, in ko gremo kam, mi ni treba neprestano ugotavljati, pri čem točno sem. x:)x

#75 Tejc

Tejc
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 30. maj 2003, 08:32

Negativen odnos do življenja... Pesimistično gledanje in brezvoljnost do razumevanja. Nered in lenoba.

Glede na to, da je pa ogromno ljudi napisalo neumnost kot negativno lastnost, jih pa ne razumem ravno najbolje... Verjetno ste imeli bolj v mislih tiste ljudi, ki se nočejo potruditi, da bi kakšno stvar razumeli - ali pa jih neukročen ego sili, da vztrajajo z glavo skoz zid. Kajti nismo vsi enako razumni, nimamo vsi enakih sposobnosti učenja in razumevanja. Sicer je pa večina ljudi, ki jih poznam, ki so malo bolj "neumni", dobrih po srcu, traparije počnejo pa zato ker jih ne razumejo... Bodimo ostali pametnejši in jih naučimo, saj če smo tako hudičevo pametni, nam pa to ne bi smel biti problem - al ja?

Tejc

P.s.: Kaj ko bi še poleg negativnih lastnosti, kdo tudi pokomentiral, kako se kakšno od njih učinkovito odpravlja? x:px




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0