Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nevsakdanje sposobnosti


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
75 komentarjev na to temo

Anketa: Sposobnosti (13 Skupaj glasov:)

Ali ste že doživeli vpliv očem ne/vidnih nadnaravnih sil?

  1. Da (7 glasov [53.85%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 53.85%

  2. Ne (2 glasov [15.38%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 15.38%

  3. Ne vem (4 glasov [30.77%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 30.77%

Ali menite, da ste intuinitivni? Ali sposobnost intuinitivnega zaznavanja uporabljate v vsakodnevnem življenju? (več odgovorov)

  1. Da (6 glasov [33.33%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 33.33%

  2. Ne (1 glasov [5.56%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 5.56%

  3. Ne vem (1 glasov [5.56%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 5.56%

  4. Uporabljam jo včasih (8 glasov [44.44%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 44.44%

  5. Uporabljam jo pogosto (1 glasov [5.56%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 5.56%

  6. Ne uporabljam je (1 glasov [5.56%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 5.56%

Ali so vaše posebne sposobnosti vam v korist ali breme?

  1. Korist (5 glasov [38.46%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 38.46%

  2. Breme (0 glasov [0.00%])

    Odstotek glasov: 0.00%

  3. Oboje (5 glasov [38.46%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 38.46%

  4. Ne vem (1 glasov [7.69%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 7.69%

  5. Nimam posebnih ali nevsakdanjih sposobnosti (2 glasov [15.38%] - Prikaži)

    Odstotek glasov: 15.38%

Glasuj Gosti žal ne morete sodelovati v anketi

#1 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 5. junij 2012, 23:18

Katere so vaše? Ali po vaše obstajajo? Kako jih razumete? V čem ste nenavadni, nadnaravni ali podobno?
Zaznavate intuinitivno? Kako se to odraža v vašem življenju?
Ali ste doživeli kaj nenavadnega, kar je potrdilo vaše domneve o tem, da nenavadno obstaja in da ni samo ta svet ki ga vidimo? Kaj je to bilo?

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. junij 2012, 07:46

1. zakaj je to v forumu Zdravje?
2. začela sem z anketo, vendar je že prvo vprašanje čudno postavljeno: "Ali ste že doživeli vpliv očem nevidnih nadnaravnih sil?"
Sem že označila 'da', pol sem se pa spomnila, da to ni točno, ker mojim očem je blo vidno.

pravzaprav je vse skupaj čudno postavljeno...
kdo na vsem svetu nima intuicije? in kdo je ne uporablja?
vsi imamo intuicijo in jo tudi uporabljamo...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 vinko19

vinko19
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 6. junij 2012, 09:00

Katere so vaše? Ali po vaše obstajajo? Kako jih razumete? V čem ste nenavadni, nadnaravni ali podobno?
Zaznavate intuinitivno? Kako se to odraža v vašem življenju?
Ali ste doživeli kaj nenavadnega, kar je potrdilo vaše domneve o tem, da nenavadno obstaja in da ni samo ta svet ki ga vidimo? Kaj je to bilo?


SHIZOFRENIJA:

Vsebinske motnje mišljenja
Blodnje so zmotna prepričanja zaradi preobčutljivega zaznavanja.

  • Nanašalne blodnje: bolnik je prepričan, da so dogajanja v njegovi okolici povezana z njim.
  • Preganjalne blodnje so tiste, pri katerih se bolnik počuti zasledovanega, preganjenega ali opazovanega.
  • Veličinske blodnje: bolniku se zdi da ima posebno moč in sposobnosti.
vir: http://sl.wikipedia....ki/Shizofrenija

#4 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. junij 2012, 11:39

Dan

Menil sem, da zato, ker gre za sposobnosti. Ponavadi se tičejo tudi zdravja. Kar se mene tiče kamot prestaviš drugam, recimo duhovnost alternativa. Vseeno mi je, še bolje je v alternativi. Aja, zdej vidim, da je zdravje in alternativa skupaj, pa sem zato verjetno precenil, da gre v to temo, ker mogoče še najbolj spada v alternativo.
Dober point, grem popravit. :palec:
(V mislih sem imel da nevidno vpliva na materijo, torej učinke vidimo, a sile ki vpliva ne vidimo.)
Da. Pač tako sem ustvaril. Sigurno bi lahko bilo tudi bolje. Dal bi sicer več vprašanj, pa je možnost 3. Dovolj.
Nekateri vanjo ne verjamejo, torej je po njihovem tudi ne uporabljajo. Mene zanima njihovo mnenje ali gledišče na to. Sam imam pri sebi nekatere odgovore razčiščene. Zanima me mnenje drugih.
Povod za temo je bil verjetno pojavljajoči skepticizem do vsega kar ni oprejemljivo, vidno očem in dokazano.

Zdej ko gledam, se mi zdi najbolj tricky zadnje vprašanje, ker v bistvu je lahko določena sposobnost v korist, samo če je ne uporabimo je lahko v breme, hkrati pa tudi ni v breme, ker je zgolj učenje. Odvisno za kakšno sposobnost gre. Pri intuiciji kar se mene tiče tako. Kakšne druge sposobnosti imajo morda še drugi, pa ne vem in to me zanima. Malce dvomim, da bodo ljudje dovolj odprti o tem govoriti? Je pa vsaj anketa, preko katere lahko izrazijo svoje mnenje. Se mi zdi smiselno o tem govoriti, ker so nekateri ljudje zmedeni in ne vedo kaj se dogaja.
Tk da če ima kdo predlog kako vprašanje zastaviti drugače, bolje, ga lahko popravim ali dopolnim.

1. zakaj je to v forumu Zdravje?
2. začela sem z anketo, vendar je že prvo vprašanje čudno postavljeno: "Ali ste že doživeli vpliv očem nevidnih nadnaravnih sil?"
Sem že označila 'da', pol sem se pa spomnila, da to ni točno, ker mojim očem je blo vidno.

pravzaprav je vse skupaj čudno postavljeno...
kdo na vsem svetu nima intuicije? in kdo je ne uporablja?
vsi imamo intuicijo in jo tudi uporabljamo...


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#5 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. junij 2012, 11:43

Tema shizofrenija je na tem naslovu: http://www.lunin.net...a/page__st__150

SHIZOFRENIJA:


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#6 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 6. junij 2012, 15:48

Glede nenavadnih doživetij- ja. Vedno v povezavi z drugimi ljudmi. Enkrat sem z nekom začela peti pesem, kot bi bil v ozadju radio, vendar ga ni bilo. Enkrat pa sem z dvema ali tremi puncami nekaj uganila. Dvakrat se mi je zgodilo, da sem slišala misli nekoga, oddaljenega kakšen meter, dva. Enkrat pa me je vrglo v mislim da astralno projekcijo. Vse skupaj je le toliko, da vem da obstaja. Ne mislim pa, da sem zato nenavadna. V resnici mislim, da večina ljudi doživi kaj nenavadnega, vendar o tem ne govorijo ali pa niti ne opazijo ali pozabijo.
Intuitivno zaznavanje jemljem nekako tako, kot če si nekje nekaj prebral in si zapomnil, pozabil pa si kje si prebral. Torej veš, a ne veš od kje.
Glede nevidnega na materijo mislim da ne, mislim, da bi si zapomnila.
Večkrat vem kako se kdo počuti ta trenutek, ne da bi ga videla ali slišala; v povezavi z mano. To je doma. To mislim, da ni tako nenavadno, marsikomu je vsakdanje in normalno. To sem omenila zato, ker njim pa je nenavadno. Ampak tako sem nekako "izšolana".
Glede telepatije mislim, da gre bolj za povezavo kot sposobnost, pri meni. Verjamem pa, da so nekateri se sposobni z drugimi tako povezati, kot bi poklical ali kaj podobnega. To zaenkrat. Več pa ne bi tu zdaj rajex:o)x:inocent:

#7 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 6. junij 2012, 20:15

Fajn :palec:

Tudi sam mislim da so nenavadnosti pogostejše kot se govori.

Zaenkrat ne bom podrobno komentiral tvojega razumevanja intucije, jo pa sam nikakor ne razumem tako.

Fajn.

...

V resnici mislim, da večina ljudi doživi kaj nenavadnega, vendar o tem ne govorijo ali pa niti ne opazijo ali pozabijo.

Intuitivno zaznavanje jemljem nekako tako, kot če si nekje nekaj prebral in si zapomnil, pozabil pa si kje si prebral. Torej veš, a ne veš od kje.

Glede nevidnega na materijo mislim da ne, mislim, da bi si zapomnila.
Večkrat vem kako se kdo počuti ta trenutek, ne da bi ga videla ali slišala; v povezavi z mano. To je doma. To mislim, da ni tako nenavadno, marsikomu je vsakdanje in normalno. To sem omenila zato, ker njim pa je nenavadno. Ampak tako sem nekako "izšolana".
Glede telepatije mislim, da gre bolj za povezavo kot sposobnost, pri meni. Verjamem pa, da so nekateri se sposobni z drugimi tako povezati, kot bi poklical ali kaj podobnega. To zaenkrat. Več pa ne bi tu zdaj rajex:o)x:inocent:


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#8 Nada7

Nada7
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 414

Objavljeno: 10. junij 2012, 23:21

Živjo.
S to intuicijo si ne morem priti na jasno. Lahko na to gledam kot na veščino oziroma čut, kot so druga čutila, torej nekaj kar se je potrebno naučiti uporabljati. Tudi otrok se po mojem nauči uporabljati čute. Gotovo se je že komu zgodilo, da je kaj narobe videl, slišal in podobno. Treba se je naučiti tudi osnovnih stvari povezanih s telesom. Če je otroku slabo, ga bodo naučili, kaj to je in naslednjič bo vedel kaj to je in rekel "slabo mi je" ali "vroče mi je" in drugo. Potem je tako tudi s čustvi. In ne mislim le poimenovanja ampak dejansko prepoznavanja vsega tega. Kaj pravzaprav hočem reči, ne vem prav, mogoče, da si morda moraš najprej biti na jasnem s temi osnovnimi stvarmi, mogoče. Verjetno niti ne vem prav kaj sploh je intuicija. A bi lahko bila tudi ko rečem "se mi zdi" in potem vidiš, da se ti prav zdi?x:o)x In kako je potem to drugače od razuma. Ali je to oboje razum in čustva ali kar vse x:o)x In morda mi intuicija pravi, da je bolje, da nič ne pišem, ker absolutno nihče drug noče popolnoma nič napisati in se delam norca iz sebe. x:px Saj je vseenox8Dx

#9 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. junij 2012, 07:38

Ezoterični slovarček

intuicija
- Neposredno notranje vedenje, ki se razvija, ko človek vzpostavlja stik s svojo dušo. Intuicija se izraža skozi višji ali abstraktni um.


...To, kar imenujemo razum, je odigralo svojo vlogo in človeka privedlo do praga božanskosti ter ga pripravilo na to, da bo samega sebe nadomestilo s sposobnostmi višjega uma. Natančneje rečeno, to, kar običajno imenujemo intuicija, izvira z manasične ravni zavesti, medtem ko ima prava intuicija izvor na višji, budijski ravni. V bistvu gre za ljubeče razumevanje ali pravo modrost. Ko deluje intuicija, ne poznamo ločenosti, enost vseh stvari dojemamo neposredno. Iluzije racionalnega uma so presežene in spoznamo resničnost....xokkx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#10 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. junij 2012, 08:30

intuicija - Neposredno notranje vedenje, ki se razvija, ko človek vzpostavlja stik s svojo dušo. Intuicija se izraža skozi višji ali abstraktni um.

pa še tema: Intuicija
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#11 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 13. junij 2012, 19:05

:palec: To se dogaja.

Ezoterični slovarček

intuicija
- Neposredno notranje vedenje, ki se razvija, ko človek vzpostavlja stik s svojo dušo. Intuicija se izraža skozi višji ali abstraktni um.


...To, kar imenujemo razum, je odigralo svojo vlogo in človeka privedlo do praga božanskosti ter ga pripravilo na to, da bo samega sebe nadomestilo s sposobnostmi višjega uma. Natančneje rečeno, to, kar običajno imenujemo intuicija, izvira z manasične ravni zavesti, medtem ko ima prava intuicija izvor na višji, budijski ravni. V bistvu gre za ljubeče razumevanje ali pravo modrost. Ko deluje intuicija, ne poznamo ločenosti, enost vseh stvari dojemamo neposredno. Iluzije racionalnega uma so presežene in spoznamo resničnost....xokkx


-

Objavljena slika
ha haa nekdo je ponudil 1 M dolarjev: http://www.randi.org...-challenge.html


.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#12 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. junij 2012, 09:15

Objavljena slika
ha haa nekdo je ponudil 1 M dolarjev: http://www.randi.org...-challenge.html

In nihče ni še zadel tega milijona. Le zakaj ne? x:Dx
Possible—but highly unlikely.

#13 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 14. junij 2012, 15:47

Zaradi devocije.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#14 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 14. junij 2012, 16:32

Zaradi devocije.

Dafuq? Kakšen odgovor pa je to? Devocija čemu, komu?

Kaj pa devocija resnici in našemu skupnemu človeškemu napredku? A ne, boli nas kurac za razvoj in napredek v znanju, važno, da imam jaz super moči, ampak jih nikomur ne smem pokazat, moram jih uporabljat previdno, sicer jih bom izgubil, bla bla bla.

Hja, jaz pa imam še vedno nevidnega zmaja v garaži!
Possible—but highly unlikely.

#15 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 14. junij 2012, 21:22

Če ne veš kaj je devocija ali ne razumeš, je morda smiselno, da se o tem izobraziš. Vsaj preden sodiš o tem.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#16 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 15. junij 2012, 15:55

Dobro vem, kaj je devocija ali po slovensko predanost. Zato sprašujem: predanost čemu, komu?
Possible—but highly unlikely.

#17 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 29. junij 2012, 07:23

Ezoterični slovarček

intuicija
- Neposredno notranje vedenje, ki se razvija, ko človek vzpostavlja stik s svojo dušo. Intuicija se izraža skozi višji ali abstraktni um.


...To, kar imenujemo razum, je odigralo svojo vlogo in človeka privedlo do praga božanskosti ter ga pripravilo na to, da bo samega sebe nadomestilo s sposobnostmi višjega uma. Natančneje rečeno, to, kar običajno imenujemo intuicija, izvira z manasične ravni zavesti, medtem ko ima prava intuicija izvor na višji, budijski ravni. V bistvu gre za ljubeče razumevanje ali pravo modrost. Ko deluje intuicija, ne poznamo ločenosti, enost vseh stvari dojemamo neposredno. Iluzije racionalnega uma so presežene in spoznamo resničnost....xokkx


Brezo, ti ne govoriš o razumu, ampak o veri, tam kjer se konča razum povprečnega človeka. Če nekaj ne razumem, tudi ne vem, lahko samo verjamem. Ne rabiš nič manas in nič budas, poskusi dati izraze neke sekte stran, pa napiši tako, da bo vsak razumel. Nekateri razumejo več, jim ni treba toliko verjeti. Iz nezavednih (pravilnih ali napačnih) informacij v podzavesti pride do intuicije, če bi bile zavedne, bi se človek tega spomnil. To so informacije, ki jih je "študent" na poti sprejel in jih pozabil.
Nepovprečno pa je, ko se črpa znanje iz kolektivne podzavesti. To poskušajo tisti, ki se niso mnogo učili, tisti ki bolj verjamejo (kar po bližnjici, preko meditacije).
Lahko pa se zgodi, da visoka zavedna stopnja sreča informacije, ki jih nikoli ni imela, pa izpade vseeno kot intuitucija, ker ne veš od kod veš, veš pa da veš.
Za telebane: če se ti je sanjalo o nekomu in v sanjah (podzavesti) ne veš kdo je; pa se v sanjah sprašuješ: kdo je to, zakaj se mi je ta človek pokazal, kako da ga ne morem nikakor ocenit, kam bi ga dal... drug dan ga pa srečaš in v tem trenutku veš intuitivno kdo je. Pa ga nisi NIKOLI videl (se pravi, ne more biti informacija iz tvoje podzavesti). Samo slišal si za njegovo družbo. In ta tema bo potem igrala v tvojmu življenju neko pomembno vlogo.

Z materializmom to nima veze; ljudje ki vidijo in se lahko na svoje intuitucije zanesejo, niso gospodarsko naravnani.

alan_new, če te boli kurac, potem ne moreš ti imeti super moči. To je čist logično. Tolk znanja pa mora bit!

Nada, jaz gledam tko, da so čustva izraz tega, kar vidim, kako interpretiram (razumem) ali kar jaz verjamem, da je. To nima vedno veze z umom, zato se motnje čustev zdravijo umsko. Tko nekako mi narekuje moja podzavest :)
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#18 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 2. julij 2012, 09:16

Brezo, ti ne govoriš o razumu, ampak o veri, tam kjer se konča razum povprečnega človeka. Če nekaj ne razumem, tudi ne vem, lahko samo verjamem. Ne rabiš nič manas in nič budas, poskusi dati izraze neke sekte stran, pa napiši tako, da bo vsak razumel. Nekateri razumejo več, jim ni treba toliko verjeti. Iz nezavednih (pravilnih ali napačnih) informacij v podzavesti pride do intuicije, če bi bile zavedne, bi se človek tega spomnil. To so informacije, ki jih je "študent" na poti sprejel in jih pozabil.
Nepovprečno pa je, ko se črpa znanje iz kolektivne podzavesti. To poskušajo tisti, ki se niso mnogo učili, tisti ki bolj verjamejo (kar po bližnjici, preko meditacije).
Lahko pa se zgodi, da visoka zavedna stopnja sreča informacije, ki jih nikoli ni imela, pa izpade vseeno kot intuitucija, ker ne veš od kod veš, veš pa da veš..........


Še enkrat bom povedal to kar sem že parkrat omenil. V našem jeziku ni primernih besed za te izraze, lahko se uporabi samo primerjave...Človek ki hodi na strojno ali kakšno drugo šolo se mora najprej naučiti določene tehnične ali strokovne izraze, če hoče kasneje razumeti tudi kakšno bolj kompleksno snov. To nima veze s sekto, to so sanskrtski izrazi, podobno kot če bi dal angleške ali kakšne druge. A to pomeni, da so vsi ki uporabljajo angleške izraze sektaši...:fiju:

Primer
Sanskrit Dictionary for Spoken Sanskrit

Kolektivno nezavedno je pod nivojem intuicije. Kdor začne pridobivati informacije na kakšne čudne načine (prebliski, meditacija, kanaliziranje, itd.), se mora najprej naučiti iz kje izvirajo, drugače bolje da jim ne daje prevelikega poudarka oz. jih jemlje z zadržkom dokler jih izkušnje ne potrdijo ali ovržejo...

Manas in buddhi ni samo razum. V bistvu je razum samo del tega kar pojma označujeta. Po kmečko povedano- omejil se bom samo na kao štiri notranja čutila- UM zazna predmet, RAZUM pretehta dokaze za in proti, ZAVEST pa s pomočjo obeh predmet doume. EGO spremeni odločitev za ali proti in zaradi navezanosti zmanjša vpliv modrosti...Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#19 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2012, 11:26

Ima morda kdo nevsakdanje sposobnosti?
Da malo refrešamo temo...
Mene bi zanimalo, kaj (vse) bi to lahko bilo...

Dobrodošlo bi bilo tud kaj osebnega, svojega, iz lastnih izkušenj. :)
Lahko pa seveda še naprej dajete razne texte z neta o tem, kar je že napisano in so eni že povedali.
Ampak lepše mi je brat nekaj doživetega in svojega kot pa solate teorij, slovarčkov, 'primernih izrazov' in podobnega, skratka neosebnih textov.
saj nenazadnje se to že povsod valja po netu.
al pa dajte linke do tam, od koder ste to skopirali...
saj morda kak "človek z nevsakdanjimi sposobnostmi" ne bo imel priložnosti 'vskočit' s svojim -in zato za najbrž večino zanimivejšim- podajanjem doživljanega.

Pravzaprav me res zelo zanima, kaj bi zdaj bile nevsakdanje sposobnosti.
saj to kar se je kdaj jemalo kot nevsakdanje, je zdaj običajno, vsakdanje.
Tipičen primer, *šloganje*. Včasih je bila to domena tam enih starih žensk, čarovnic, ali vračev in podobnega folka, ki so jih drugi jemali kot nekoliko nevsakdanje. Zdaj pa *ima* že vsakdo te sposobnosti (in jih seveda tudi zagnano trži).

Disleksija ni zdaj popolnoma nič nenavadnega. Vsi imamo malo tega. No jaz že.
Imam namreč *e-disleksijo*. xDDx
sicer pa sem tudi v fizičnem smislu zamenjavala ene kombinacije črk in številk (recimo s slednjim imam še vedno problem, prav reči si moram dva devet, da si 'narišem' cifro in da je potem 29 - devetindvajset. večkrat se mi kar zapiše 92 oz. moram it v tem primeru včasih tudi 3x preverit).
Dobro, ampak to ni sposobnost.
Kaj bi torej bile te sposobnosti?
Videnje aure?
(v tem primeru je zoprno, ker bodo spet solate teh debat in negiranj in prepiranj tule, kar je zdaj že v vseh temah se razraslo in razpaslo...)
No slednje bi pač lahko obravnavali v sami temi, kot tudi vse ostale ('nevsakdanje sposobnosti').

Skratka, največ je govora o intuiciji. o tem je ful tem in tudi v drugih temah, vse je pravzaprav s tem prepleteno, ker ni 'posedovanje' intuicije popolnoma nič nevsakdanjega.
Vsakdo ima intuicijo, tudi tisti, ki 'je nima'.
Samo nima je razvite, ni je razvil ali pa jo je utupil s čim.

...

No na dan z vašimi nevsakdanjimi sposobnostmi. :)

Jaz imam zelo dober spomin, pa to spet ni nič nevsakdanjega, poleg tega pa moraš za to imeti primerjave.
Meni se je zdelo da morajo pač najbrž vsi imeti takšen spomin kot jaz, da je to nekaj vsakdanjega. No glede na odziv in furanje in spominjanje drugih sem šele pol opazila, da imam pravzaprav ful dober spomin.

aja, imam pa eno, ki pa res ni zelo vsakdanja.
Namreč uporabljam obe roki za nekatera opravila (čeprav za druga se pa zdi, da imam ene pet levih samo x:Dx x:px).
Če sem prisiljena pisati z levo roko, pišem sicer grdo, ampak berljivo očitno, saj sem popravca iz matematike v prvem letniku gimnazije naredila dobesedno z levo roko. x8Dx
Sicer sem desničarka. x:o)x x;)x
Nekoč sem vadila risanje med drugim tudi tako, da sem hkrati risala isto risbo z obema rokama - se pravi istočasno z dvema svinčnikoma. :) levo stran slike/obraza z levo roko, desno stran pa z desno.
Nekje moram še imeti te slikce.

Ne čisto vsakdanji pa je tudi stoprocenten posluh. Ki pa ga sicer zaenkrat ne morem 'dokazati', ker se preprosto ne da preverit, ker ne poznam not. ampak *dokaz* je, da lahko, kar slišim, zaigram (magari z glasom, če ni instrumenta na broju).
Tudi iz niča (brez slišanja) iz glave lahko odpojem ali odžvižgam vsak ton poznane skladbe, tudi zelo zahtevne (recimo včasih si tako v glavi odrolam Bohemian Rapsody ali kaj pdoobnega, vsak ton imam v glavi).
ali tudi če prvič slišim skladbo, lahko komot pojem in žvižgam zraven (sicer to pa samo ko sem sama ali pa čisto potiho tihceno ali celo samo v glavi).
To se mi ne zdi tako zelo vsakdanje. :)

pa to tudi ni nevsakdanje, je tudi telesno, ampak tako zelo vsakdanje pa spet ni (sploh pri petdesetih :)); kadarkoli in vedno se dotaknem s celimi dlanmi tal, ko se perklopim. kadarkoli lahko tudi pol ure ali celo več udobno sedim v lotusu tudi na popolnoma neravnih površinah.
no ampak to je bolj prožnost kot sposobnost, ampak enim se zdi to kar sposobnost. x:Dx

lahko si zavrtim kader nazaj v glavi.
na primer da ne bi slišala - registrirala, ko bije ura. ko bi že odbila.
no potem si nazaj v glavi odvrtim in ugotovim, da je odbila 10krat.
ampak to tudi ni nevsakdanje.

pa od oka ocenim (včasih v milimetre) razne mere, imam neverjeten smisel za merske enote. to se mi zdi zelo hecno in zabavno, pa kot opažam dosti nevsakdanje.
no to pa že je sposobnost. x^x

...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#20 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 2. julij 2012, 18:16

jaz jih nimam, razen kakšne intuitivne finte, prekognicije - ali pač srečnega naključja da pomisliš na nekaj, kar se nato zgodi - te pokliče nek star prijatelj ali kaj takega... pač nepreverljive "random" reči, ki pa so vsekakor fajn kot se zgodijo in te malo presenetijo.

Imajo pa nevsakdanje sposobnosti avtisti... res neverjetno kar zmorejo možgani - ampak kako bi lahko to uporabljali ali se celo naučili tako natrenirati možgane, ne da bi bili povsem nesposobni normalnega življenja?
Večina teh, ki imajo res nenavadne sposobnosti je praktično nesposobnih živeti samostojno, razen Daniela Tammeta, ki je lahko pravilno recitiral decimalke pi-ja več kot pet ur. :) Ne vem kako to, da si tile ljudje še niso zaslužili milijona? A je preverjati ali lahko neka ženska določi, v kateri škatli je nek moški in podobne neumnosti bolj "neverjetno" od recimo trditev, ki bi jih lahko tile modeli prijavili - recimo "lahko si zapomnem več kot 22.000 decimalk, izračunam na hitro karkoli do neverjetno dolgih decimalnih vrednosti, naučim se lahko kateregakoli jezika v nekaj dneh..." ali - "odigram lahko vsak komad, ki sem ga kadarkoli slišal" ali "narišem lahko panoramo mesta, ki sem ga preletel v helikopterju do najmanjših podrobnosti".

Govorim o teh ljudeh:

Derek Paravicini: http://www.youtube.c...feature=related in (čist noro - špilanje "mimo razuma" - direkten spomin in prenos v igranje, kombinatorika - kako to natrenirat pri normalnih možganih?? To bi bilo super!)

Daniel Tammet: http://www.youtube.c...feature=related (če to ni izjemno, potem ne vem kaj je, seveda ni "nadnaravno", ampak NIČ ni nadnaravno, tudi če je še tako odbito...)

Stephen Wiltshire: http://www.youtube.c...h?v=jVqRT_kCOLI (vsakič ko to ponovno vidim pomislim - kako bi lahko normalen um natrenirali kaj takega - to je res noro...)

No, pa če bi modeli, ki so zdržali brez diha več kot 15 minut, preden so to dokazali drugje, poskušali prijavo s trditvijo - "dih lahko zadržim v vodi več kot 15 minut" - jih Randi sploh ne bi testiral, ker je kao "nevarno"... pa so to pač dokazali drugje... in zaslužili drugje - a tudi to bi recimo lahko bilo vredno 1 milijončka - seveda ni nadnaravno - samo izjemno je - in dokazuje kaj vse s treningom in pripravo človeško telo (in um) zmore:

http://news.discover...ding-human.html
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. julij 2012, 18:59

jaz jih nimam, razen...

ma saj, saj jaz tudi ne, v bistvu sem razmišljala da sem hecno pisala. kao nevsakdanje sposobnosti. xDDx ampak me je nekak zanimalo, kaj bi to bilo, pa nekje je pač treba začet.
sem se sam to spomnila.
pač kar sem kaj opažala (pri sebi, da pa drugi pa niso tako imeli ali furali).

moj nečak ima ful enih teh sposobnosti, samo jih je težko izvabit oz. nekak izkoristit, med drugim (ker ima očitno en sindrom, se pravi skupek nekakšnih simptomov oz. stanj) tudi ima gotovo prisoten avtizem. skoz ponavlja, enormno podatkov ima v glavi pa čist v enem svojem filmu je.
tudi rpi sebi mal tega opažam, ampak bolj v sledeh samo. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 PsicoMagico

PsicoMagico
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 486

Objavljeno: 2. julij 2012, 19:08

Ma ja, saj... veliko je teh manj običajnih reči, pa se marsikaj prehitro odmahne z roko in ne razišče za kaj točno gre ali pa ljudje prikrivajo iz sramu ali krivde ali da jih ne bi imeli za norce...

Drgač pa je pravih neobičajnežev kar precej po vsem svetu - še en - očitno verodostojen - odpornež na elektriko - očitno ima veliko bolj odporno kožo od običajnih ljudi: http://www.youtube.c...feature=related

Pa še malo o Tannetu - to je treba videt - testiranje s strani zares zares resnih nevro-znanstvenikov, ki so potrdili, da ni fejker... http://www.youtube.c...&feature=relmfu

Kaj pa ta revolveraš, hitrejši od stripovskih junakov? - poglejte si košček ko ustreli dva balona - kot radi rečejo na interneteji "mind = blown" :)
"I must create a system or be enslaved by another mans; I will not reason and compare: my business is to create."
William Blake

#23 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 3. julij 2012, 08:30

Po moje je velika razlika v tem, ali ima nekdo izjemne talente, kakšen poseben dar, ki ga lahko označimo kot nadgradnjo običajnega izkustva (npr. to, kar Marsa opisuje - izjemen glasbeni talent in podobno) ali pa če nekdo v svojem vsakdanjem življenju deluje na čisto drugačen način kot večina ljudi. Zdi se mi dobro naveden primer avtistov. Pri avtistih je zaznavanje sveta drugače organizirano, zato so tudi njihove reakcije drugačne. Pred nekaj meseci je bil v Sobotni prilogi Dela zelo zanimiv prispevek o avtistki, ki ima izjemno sposobnost za razumevanje duševnosti živali (naslov Ženska, ki razmišlja kot krava). Za avtiste lahko rečemo, da imajo izjemne, neobičajne sposobnosti. Vendar se po drugi strani neobičajno težko prilagodijo človeški družbi. Kolikor je neko področje zaznavanja nadpovprečno aktivirano, je drugo zelo okrnjeno. In tu začne zanimiva zgodba o delovanju naših možganov. V bistvu v vseh nas počiva celotna evolucijska dediščina, vsi evolucijsko natrenirani odzivi, nimamo pa dostopa do vsega oz. se le-to aktivira le v izjemnih okoliščinah.

To je zdaj malo filozofije. Jaz nevsakdanjih sposobnosti v kakšnem ezoteričnem smislu nimam, imam kakšne druge - recimo, nevsakdanje dolgo zdržim brez dela in podobnih nevsakdanjosti bi se našlo še veliko.

Mogoče pa bi v temo pisalo več ljudi, če bi bila zastavljena drugače. Ali se je kdo srečal s kakšnimi neobičajnimi dogodki? Saj v bistvu je neobičajno neobičajno tako dolgo, dokler tega ne znamo razumeti in pojasniti.

Recimo deja vu sem si nekako še uspela pojasniti, zelo neobičajno je pa delovalo name, ko mi je nekdo razlagal svoje deja vu, ki so bili enaki mojim. Neobičajen mi je bil recimo občutek, ko se je pred mano odvila scena, ki sem jo sanjala prejšnjo noč. Ali pa ko mi je oseba, ki mi je bila blizu, pripovedovala o sanjah, ki sem jih sanjala tudi sama. Mogoče ima to kaj opraviti s stresom in s prilagajanjem na posebne okoliščine, kaj več pa ne vem.

Zanimivo bi bilo slišati druge, kako se soočajo in si razlagajo različne neobičajnosti. Verjamem, da imata Janko in Alan New zelo izvirne razlage, ampak mogoče bi tudi še kdo drug kaj prispeval.

Drugače pa itak, da je zelo nemoderno govoriti o kakršnihkoli neobičajnostih in se tu pojavi sram in žigosanje, ljudje ne marajo, da se jih ima za norca. Samo glede na to, da je to forum, naklonjen ezoteriki, bomo menda tudi takšne teme prenesli xnckrivx

#24 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 3. julij 2012, 09:20

Sem podobnega mnenja kot Marsa...kar je za nas (glede na našo miselnost, čas in prostor) paranormalno, nevsakdanje, ipd. je za nekoga na višji stopnji zavedanja al pa na drugem planetku lahko čisto normalno...Kdo pa ve kaj bo čez kakšne 1000 ali 10.000 let. Mogoče bo takrat telepatija, jasnovidnost, levitacija, itd. čisto vsakdanja stvar...in kdor tega ne bo bil sposoben bo mogoče obravnavan tako kot danes ljudje z zelo zmanjšanim IQ...

Avtisti so pa poglavje zase...nekateri so sposobni reševanja zelo zapletenih matematičnih enačb, križank, anagramov...takih zadevic kjer bi normalen človek hitro obupal...niso pa sposobni čisto vsakdanjih opravil po naših merilih...To pač še ne pomeni, da so kaj manjvredni. Vsak človek ima pač določene sposobnosti bolj izražene kot kakšen drug. Kar se pa človeških možganov tiče, vemo pa zaenkrat še zelo malo...x:)x

PsicoMagico zanimivi linki...xokx

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#25 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 3. julij 2012, 09:33

No, jst sem bil udeležen v ene par doživljajih, ki jih razumsko ne znam razložit /mrbit bi Alan to zmogu/ in sem že pisal o njih.

Ko je mlajši sin ostal sred ujme v Železnikih in ko sta se mi med gorečo molitvijo v silni grozi in strahu za sinovo življenje prikazala Jezus in sin in mi dejala, da je vse v redu in je tisti hip prispel sms iz neznane številke s sporočilom, da je vse v redu.
Ko se starejši sin ni javil s plezarije fest dolg cajta in sem dobil miselno sporočilo, da je vse v redu in da me bo poklical čez 6 minut. Čez šest minut je pozvonil telefon. Sin me je poklical in povedal, da je vse v redu.
Ko me je žena lani na morju vprašala, kdaj se bo rodila vnučka in sem zagledal čas 22:45. Rodila se je ob 22:46.

Pa tko.

Naključja? Mrbit. Mrbit pa ne.

Objavljena slika
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0