Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Olimpijada 2012


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
56 komentarjev na to temo

#1 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 29. julij 2012, 13:12

Vseeno rabimo novo temo. Olimpijada je konec koncev le na vsake štiri leta.
Kaj lahko pričakujemo od naših olimpijcev?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. julij 2012, 13:41

Super, bravo, da si odprla temo! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 30. julij 2012, 08:52

Vseeno rabimo novo temo. Olimpijada je konec koncev le na vsake štiri leta.
Kaj lahko pričakujemo od naših olimpijcev?


Fairplay. In zrelo, dostojno obnašanje (na tekmovališčih in drugje).
Visoke uvrstitve na olimpijskih pa niso le stvar psihofizične pripravljenosti, ampak poleg tega še konkurence in spleta okoliščin v tistem trenutku. V hudi konkurenci je razlika med desetim mestom in kolajno lahko nekaj stotink, drobna napakica pa si brez kolajne ali drobna napakica tekmeca, pa jo imaš. Neka pričakovanja in razočaranja glede kolajn so mi zato precej mim.

#4 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 30. julij 2012, 11:01

Sara Isakovič se je danes na 200m prosto v kvalifikacijah uvrstila v polfinale...

#5 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 31. julij 2012, 12:35

Judoistka Urška Žolnir je v uvodnem nastopu v kategoriji do 63 kg ugnala Nemko Claudio Malzahn, v osmini finala pa Ekvadorko Estefanio Garcio. Četrtfinalni boji že potekajo, tekmica Žolnirjeve je Izraelka Alice Schlesinger, začetek dvoboja je bil sprva napovedan ob 13.04 uri, a bo prišlo do manjše zamude.

držimo pesti za Urško Žolnir...

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2012, 12:36

Ja, začeli smo dobro! :palec: x^x

Škoda za Saro, vendar tudi to je lep uspeh! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 31. julij 2012, 12:42

Veslača Iztoka Čopa in Luko Špika finale v dvojnem dvojcu čaka v sredo.

čestitke obema in držimo pesti jutri da čim bolje opravita v finalu:palec:x:)x

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2012, 13:00

Ja, hudo! xokx

ja, xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 31. julij 2012, 13:06

Urška Žolnir je v polfinalu...bravo Urška...

#10 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 31. julij 2012, 19:35

Urška Žolnir je osvojila zlato kolajno, vse pohvale UrškiObjavljena slikaObjavljena slika

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. julij 2012, 20:02

Ja, Carica! xsuperx

:vtz: :medal:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 1. avgust 2012, 09:01

Urška :medal: :palec: ! Veslača Čop in Špik bravo, držimo pesti še za finale danes! Toliko let v svetovni špici, pri 40 ohranjati telo v vrhunski kondiciji, to je pa super navdih tudi za vse nas! Pa še xsuperx tud za njihove trenerje, npr. veslaški trener in selektor Miloš Janša je res car, najprej vrhunski tekmovalec potem pa še leta trener in selektor je prispeval k temu, da so na olimpijadah veslači osvojili največ slovenskih kolajn po drugi vojni. S tem pridejo tud sponzorji in posledično dobri pogoji in popolnoma zastonj treningi in priprave za mlade veslače. Vrhunsko in predano delo skozi leta, brez pohlepa, afer in prepirov in posledica: olimpijske kolajne in korist za celotno družbo, tudi tiste mlade, ki si sicer ne bi mogli privoščiti tega fajn športa! Tud Sarin dosežek je super, sploh če pomisliš, da je življenje zastavila bolj celostno in ob treningih in tekmovanjih redno študira. Ko hvalimo ljudi, vidimo samo njihov vrhunski dosežek, življenje pa je kljub vsemu več, zato jaz Sarin dosežek, čeprav ni kolajna, vidim kot res vrhunski.


Nataly, res si odprla eno fajno temo! Ker je v poplavi negativnega in obupavanja v medijih zdaj priložnost za pogledat stvari pozitivno, za pogum, zgled in navdih tud za vse nas! xyesx

#13 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. avgust 2012, 11:48

Saj, če ne bi jaz, bi pa kdo drug. x:)x
Super post - mimogrede.

Wauu..že kar z zlatom začela Urška. Carica.
In seveda pohvale vsem našim olimpijonikom. Že da so sploh tam, je čast in dosežek.

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#14 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 1. avgust 2012, 13:21

Raša Sraka Vuković poražena v četrtfinalu, v repasažu jo čaka boj za bron...dvoboj bo ob 15tih...držimo pesti za Rašo, da osvoji bron....


#15 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 1. avgust 2012, 14:32

Urška več kot z odliko :palec: :medal: ... upam, da psihični pritisk na ostale tekmovalce, osvojiti medaljo ni več tako hud x;)x ... in so dobili polet x:)x ... kar ni bilo po pričakovanjih ... tudi zaradi sreče ali prevelikih želja ... upam, da pozabijo čim prej in novim dosežkom naproti xwizardx

včeraj bila čisto v luftu x:Dx ... danes sem tudi ... dajmo Peter in Jani xlove2x ... Raša :palec:

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. avgust 2012, 15:19

Mater smo dobri! xokx x;)x

(*a ni svojevrsten *fenomen*, da, ko recimo tekmujejo slovenski športniki, rečemo, zmagali sMo - in zgubili SO. x;)x)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 2. avgust 2012, 09:42

Slovenci ta četrtek spet držimo pesti. Ob 12.50 bosta v finalu štartala veslača Iztok Čop in Luka Špik.

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2012, 10:25

U, njima pa tudi res prav privoščim!

Toliko časa da si v špici, to zmorejo samo najjači!

xwizardx xcrossfingx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 2. avgust 2012, 10:35

ja tut js jima privoščim iz srca...tko da xcrossfingx

#20 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 2. avgust 2012, 12:18

Bravo fanta. Carja sta.

:palec: xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2012, 14:23

res, vsa vsa čast! :medal: :palec:

(nekako pa itak sploh nisem dvomila vanju... prideta, odveslata... in to je to.)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 2. avgust 2012, 14:49

čestitke Špiku in ČopuObjavljena slikaObjavljena slika, Marsa a veš da tut js nism dvomila v njiju, nekak sem čutila da bosta osvojila medaljo in sta jo resObjavljena slika

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2012, 19:03

Mene so tele športne zgodbe, uspešne in neuspešne, nehale intenzivneje zanimat že kakih 8 let od tega.
Edino kak boks, pa fuzbal še kdaj pogledam, sam daaaaleč od tega da bi noter vpletal kakšnokoli osebno čustvo.

Pač današnji šport ni več tisto kar jaz smatram za šport, temveč neko neosebno tekmovanje na pol robotiziranih ljudi, ki so svoja smrtna telesca prignali že verjetno čez rob zdravega razuma.

OI so krona vsega.

Se strinjam, v bistvu je pri meni podobno, ne navdušujem se več tolk iz zelo podobnih razlogov, kot ti pišeš.

Bil sem pa kar vesel, oziroma izjemno privoščim zmago Urški Žolnirjevi, ker vem, kakšen dosežek je to... Judo je najbolj razširjen borilni šport na svetu in prav vse se mora poklopit, da bi postal zmagovalec. Tako moč, živci, višina, teža, dolžina rok, nog, izbira tehnike, instinkt, karakter, vzdržljivost, natančnost, koncentracija... Majhna napaka in sledi poraz. Popravnega izpita tako rekoč ni, konkurenca je pa obupno huda.

Res, pa saj se tudi vidi, da je 'iz pravega testa'. x^x :palec: :medal:

Čestitke tudi Špiku in Čopu... Njun dosežek je tudi veličastven, čeprav evo, že z vidika konkurence, sta imela lažje delo. Je pa res neverjetno da je Čop pri 40 tih še zmeraj tako dober, veslanje ni ravno šport za slabiče in kondicija je tu ključnega pomena.

Ma meni je pa to tolk dobro, prav ganilo me je - v bistvu zanju.
Totalno carsko, ja, na tolikih olimpijskih, kaj vse dosegel, pa še vedno ob bok brez težav (menda sta imela smolo z žrebom -proga 5- in jima je nekoliko nagajal bočni veter, da bi menda bila lahko ob enakih razmerah na boljšem položaju).

Kakšen veličasten zaključel kariere za Čopa! :vtz:

Res, oba sta carja, pa tako individualista kot tudi tandem sta res carski... :medal: :medal: :palec: :palec:

Slovenija je prva na svetu po številu kolajn na prebivalca, bojda bi jih Kitajci morali osvojiti 800 da bi se izenačili z nami..

Ja, športnike imamo pa res carske! x^x :palec: :palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 Larisa22

Larisa22
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 292

Objavljeno: 3. avgust 2012, 09:14

danes pa držimo pesti za strelca Rajmonda Debevca in judoistko Polavderjevo

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. avgust 2012, 09:35

danes pa držimo pesti za strelca Rajmonda Debevca in judoistko Polavderjevo


ja, xcrossfingx


* a kdo ve, kaj se je zgodilo z njegovo puško (ki so mu jo ukradli)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0