Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Naturopat


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
10 komentarjev na to temo

#1 davy

davy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 14. avgust 2012, 19:56

Pozdravljeni!

A kdo ve za kakšnega dobrega naturopata v Sloveniji?

Po več letih resnih zdravstvenih težav in kar nekaj neuspešnih alternativnih zdravljenjih sem končno našel nekaj kar deluje. Čiščenje črevesja/ledvic/jeter + detoksifikacije s sadno dieto, zelišči ipd. Malo od tega sem pobral iz knjig Andreasa Moritza, kasneje pa še Roberta Morse-a, pogrešam pa nekoga ki se profesionalno ukvarja čim bolj točno z stvarmi, ki jih izvajam. Nočem nekoga ki mi bo svetoval nekaj čisto drugega, ker je variant veliko in sem jih nekaj že preizkusil, brez rezultatov.

Hvala za odgovor!

David.

#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. avgust 2012, 20:25

Pozdravljeni!

A kdo ve za kakšnega dobrega naturopata v Sloveniji?

Po več letih resnih zdravstvenih težav in kar nekaj neuspešnih alternativnih zdravljenjih sem končno našel nekaj kar deluje. Čiščenje črevesja/ledvic/jeter + detoksifikacije s sadno dieto, zelišči ipd. Malo od tega sem pobral iz knjig Andreasa Moritza, kasneje pa še Roberta Morse-a, pogrešam pa nekoga ki se profesionalno ukvarja čim bolj točno z stvarmi, ki jih izvajam. Nočem nekoga ki mi bo svetoval nekaj čisto drugega, ker je variant veliko in sem jih nekaj že preizkusil, brez rezultatov.

Hvala za odgovor!

David.


Tole boš moral pa malo bolj definirat- alternativna zdravljenja- katera, kakšna...x?x Sem prečekiral kaj sploh pomeni naturopatija in kakšne pristope uporablja...v bistvu daje poudarek samo fizičnemu telesu...mogoče še ne veš, ampak fizični vzroki pri skoraj vseh ljudeh predstavljajo samo 25%...a ni bolje, če se človek uči iz napak drugih kot iz svojih lastnih...

Probaj kombinirat še s čim kar vključuje delo na čustvih in miselnosti...da ne bo prišlo do prevelikega psihofizičnega trenja oz. prevelikega konflikta...sprememba hrane namreč vpliva tudi na čustva in miselnost ter obratno...potem je pa treba znat še sprocesirat kakšna potlačena čustva, ki pridejo na površje...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. avgust 2012, 20:28

...a ni bolje, če se človek uči iz napak drugih kot iz svojih lastnih...

x:o)x

Hm, strihnin probaj ti (še zame), svoje alergije bom pa s sabo najboljš pocajtala. xDDx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 14. avgust 2012, 20:59

x:o)x

Hm, strihnin probaj ti (še zame), svoje alergije bom pa s sabo najboljš pocajtala. xDDx x;)x


Mislil sem recimo zakaj športniki, ki se zdravo prehranjujejo umrejo zaradi raka...al pa zakaj nekateri, ki se full zdravo prehranjujejo "pogagajo" prej kot tisti, ki papcajo junk food, itd...stres je sovražnik št. 1 tudi po uradni medicini...x^x

Pa mislim da je že Kneipp govoril "zdrav duh v zdravem telesu"...polg polivanja z vodo, je poudarjal tudi gibanje na zraku, zdravo hrano in seveda psiho...

Zakaj pa v laboratorijih obstajajo miške, zajčki, hrčki...najprej se daje njim kakšne čudne zadevce iz majhnih flašk...potem se pa vidi ali je primerno za človečka ali ne...kdo je pa rekel, da se človek ne more kaj naučiti iz sveta živali ali rastlin...recimo kung fu izvira iz posnemanja živali...x:)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. avgust 2012, 21:06

sej vem (da si to mislil). x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 davy

davy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 17. avgust 2012, 16:55

Hvala za odgovore.

Saj kombiniram, vse kar se da. :) Poleg energetskih in sipritualnih tehnik se mi zdi ravno naturopatija tista, ki posveča dosti pozornosti tem 'višjim' temam, no, vsaj omenjena naturopata to počneta.

Res je, Marsa, od istih pristopov eni ljudje ozdravijo, druge pa pobere in obratno. Oz drugače povedan, vsak mora najti pristop oz kombinacijo pristopov, ki deluje. In jase sem po treh letih končno prišel do kombinacije, ki deluje. Spraševal sem le po človeku, ki dobro obvlada naturopatski aspekt moje kombinacije.

#7 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 22. avgust 2012, 20:57

Hvala za odgovore.

Saj kombiniram, vse kar se da. :) Poleg energetskih in sipritualnih tehnik se mi zdi ravno naturopatija tista, ki posveča dosti pozornosti tem 'višjim' temam, no, vsaj omenjena naturopata to počneta.

Res je, Marsa, od istih pristopov eni ljudje ozdravijo, druge pa pobere in obratno. Oz drugače povedan, vsak mora najti pristop oz kombinacijo pristopov, ki deluje. In jase sem po treh letih končno prišel do kombinacije, ki deluje. Spraševal sem le po človeku, ki dobro obvlada naturopatski aspekt moje kombinacije.

Če ti kot bolnik sam izbereš način zdravljenja za sebe, potem to ne bo pomagalo. Ker s teboj odloča tudi tvoja podzavest. Najprej moraš poznati nekoga, ki uspešno nekaj zdravi in potem njemu prepustiti odločitev, kako se bo zdravilo.
Kaj je naturopat, bo treba vprašat Janšo. Ali je to zdravnik, zdravilec ali ezoterik, bioenergetik ali ilozionar? ker on je takrat podpisal, kar je Remškar (MZ) napisal.
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#8 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 22. avgust 2012, 21:21

Z malo discipline, se da doseči marsikaj, potreben je samo pravilen pristop.. x;)x

#9 davy

davy
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 10. september 2012, 16:05

Če ti kot bolnik sam izbereš način zdravljenja za sebe, potem to ne bo pomagalo. Ker s teboj odloča tudi tvoja podzavest. Najprej moraš poznati nekoga, ki uspešno nekaj zdravi in potem njemu prepustiti odločitev, kako se bo zdravilo.
Kaj je naturopat, bo treba vprašat Janšo. Ali je to zdravnik, zdravilec ali ezoterik, bioenergetik ali ilozionar? ker on je takrat podpisal, kar je Remškar (MZ) napisal.


Mario, eno leto nazaj bi se strinjal s teboj. Imaš zdravstveni problem, greš k zdravniku, ki problem reši. Mojega klasična medicina ni znala rešiti. Potem seveda greš k alternativcu, ki ti spet dekaj diagnosticira in tisto zdravi. In ne deluje, greš k naslednjemu in zgodba se ponovi. Razlagaš cel set tvojih težav in modri možje in žene najprej samozavestno strmijo vate, več časa kot razlagaš, bolj se jim zdi vse skupaj čudno.
Po več nesupešnih poskusih sem začel razmišljati, da bi morda samo v več 100 urah raziskovanja morda odkril več kot vsi ti profesinalci skupaj. In sem, sicer s pomočjo profesionalcev, ampak ključen preskok je bil točno v tem da sem začel sam izvajati razne postopke in profesionalce uporabljati le za support.
Oz drugače, če bi sledil navodilom ljudi, ki obvladajo, bi še vedno bil na istem kot 3 leta nazaj. Profesionalci v dveh letih niso rešili nič, jaz v enem cca četrtino problema.
Vsi, zdravniki in alternativci te seveda hočejo dati v en predal, v eno kategorijo. To verjamem da za veliko večino velja, ampak ne za vse. Kaj pri bogu je 'narobe' z ljudmi, ki več let ali celo desetletij hodijo okrog raznih strokovnjakov in so enako slabo? So morda krivi sami ker kao ne sledijo navodilom ipd? Nekateri ja, ne pa vsi. Če pelješ avto h mehaniku in po popravilu ne dela, ni kriv motor ki še vedno ne dela, mehanik ni prav idenitficiral in rešil problema.
Moje zdravstveno stanje ni dovolj dobro za filozofske debate na forumu, svoje moči moram posvečati raziskovanju. Imam pa v planu opisati moje ozdravljenje, bom takrat prilepil link na ta forum. Da pa ne bom tako presneto skrivnosten, moje težave še najbolje opiše POTS http://en.wikipedia....cardia_syndrome, ampak tudi ni prav točno to.

#10 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 29. september 2012, 17:05

...Vsi, zdravniki in alternativci te seveda hočejo dati v en predal, v eno kategorijo. To verjamem da za veliko večino velja, ampak ne za vse. Kaj pri bogu je 'narobe' z ljudmi, ki več let ali celo desetletij hodijo okrog raznih strokovnjakov in so enako slabo? So morda krivi sami ker kao ne sledijo navodilom ipd? Nekateri ja, ne pa vsi. Če pelješ avto h mehaniku in po popravilu ne dela, ni kriv motor ki še vedno ne dela, mehanik ni prav idenitficiral in rešil problema.
Moje zdravstveno stanje ni dovolj dobro za filozofske debate na forumu, svoje moči moram posvečati raziskovanju. Imam pa v planu opisati moje ozdravljenje, bom takrat prilepil link na ta forum. Da pa ne bom tako presneto skrivnosten, moje težave še najbolje opiše POTS http://en.wikipedia....cardia_syndrome, ampak tudi ni prav točno to.

Res je, v tako specialnem primeru, ti dam prav. Kar se diagnostike tiče, je tko, da se moramo vprašati, zakaj je kdo postal zdravnik. Ko se gre za specifično znanje, se redko najde kdo, ki je dober zdravnik. Če greš s takšnimi težavami k 10 strokovnjakom, boš dobil 10 diagnoz. Moraš pa imeti presneto srečo, da bo eden priznal, da nekaj ne ve.
Konziliji bi morali biti bolj organizirani, ne pa da se tista dva zdravnika, ki sta ravno imela čas za vizito, na hodniku nekaj dogovorita, ko prideta iz bolniške sobe. Če bi bili pri konziliju res strokovnjaki večih panog za eno mizo, bi se morda našel vmes kak razgledan, ki mu zdravljenje ni rutina. Ravno pri simptomih, kjer je lahko več vzrokov, se lahk hitro zgodi, da te vržejo v predalček, ker se pač zdravi samo simptom in ne vzrok. To se pravi, da lahko imaš te posledice od akoholizma ali pa od sladkorne, ali pa od kemoterapije in še od ca 10 drugih bolezni… pa če ni to, če je samo podobno, je lahko še posledica traume... treba je pa povsod zdravit drugače.
Jaz ti verjamem, da lahk napišeš knjigo tvojih izkušenj z doktrino.

Ampak, jaz ne grem k altrenativcu, da me bo diagnosticiral. K alternativcu grem z gotovo diagnozo in zato, da bo zdravil vzroke ali pa vsaj na način brez stranskih učinkov. On pa, če ni šarlatan, itak ve, s čim ima najboljše uspehe.
Drži se!
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#11 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 30. september 2012, 13:54

Živjo

Mene pa zanima kaj več o neuropatiji, kaj to sploh je v praktičnem primeru pri tebi - za kakšno "dijeto" oz. detoksifikacijo konkretneje gre?? Oziroma bistvene stvari ki ju ta dva, ki si ju omenil učita?


Pozdravljeni!

A kdo ve za kakšnega dobrega naturopata v Sloveniji?

Po več letih resnih zdravstvenih težav in kar nekaj neuspešnih alternativnih zdravljenjih sem končno našel nekaj kar deluje. Čiščenje črevesja/ledvic/jeter + detoksifikacije s sadno dieto, zelišči ipd. Malo od tega sem pobral iz knjig Andreasa Moritza, kasneje pa še Roberta Morse-a, pogrešam pa nekoga ki se profesionalno ukvarja čim bolj točno z stvarmi, ki jih izvajam. Nočem nekoga ki mi bo svetoval nekaj čisto drugega, ker je variant veliko in sem jih nekaj že preizkusil, brez rezultatov.

Hvala za odgovor!

David.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0