Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Kaj je ezoterika?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
48 komentarjev na to temo

#1 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 19. avgust 2012, 09:48

Vsi prav lepo pozdravljeni! Objavljena slika
Zanimivo je to, da iščem po Wikipediji pomen in zgodovino poroda izraza ''Ezoterika'', pa samo v slovenskem jeziku ga ne najdem. Celo v finskem Suomi ga je najti! Se sprašujem, če je nekaj narobe z nami, kot narodom. Ali pa smo mi bolj pametni, kot ostali?!
Wikipedija je relativno nova internetna stran in nekako odraža sedanje socialno vzdušje, tudi nekega naroda. A smo slovenci duhovno manj razviti? A pri nas obstajajo samo dve nasprotni struji; ateistična in religiozna? Kaj pa resnica vmes? Ta nekako ni sprejeta in to me skrbi.
Verjetno sem ena redkih zaskrblenih, saj večina v tem ne vidi problema. Tako jaz opažam, sicer.

Nič, bom pa v angleščini postala. Najrajši bi v grščini iz kjer vse korenine naše družbe izhajajo, ampak seveda nebi bilo primerno, saj bi bilo še manj ''razumljivo'', kot je že sedaj. Objavljena slika Esotericism

Vem, da večino naroda ne zanima kaj je Ezoterika. Nekateri se izrazu ali omembi tega le hudomušno in vzvišeno posmehnejo. Nič zato, vsak ima svojo začrtano pot v življenju, vsi pa na koncu pridemo na identičen cilj. Nekateri prej, drugi kasneje...

Pa sem nekaj debatirala z Mihelo, našo astrologinjo na drugem forumu in sem omenila eno internetno stran, ki mi je bila res všeč. Ampak tam ne paše. Že zaradi zmernega pisanja v tem članku, nihče ne mora biti osebno prizadet ali užaljen, tudi če se vidi v nekaterih vzorcih. Zato se mi je zdelo bolj smiselno debato premaknit na ta forum.

Za zanimivost, kot astrologinja, lahko povdarim dejstvo, da je Ezoterika (notranje, skrito očem ali navadnim ljudem) domena Škorpijona in Plutona. Brskanje po notranjosti, globini pomena, kar ni vsem ''vidno''. Tako se nekaterim aktivira Pluton-Škorpijon, v osebnem horoskopu, zelo zgodaj in se nekak spustijo v potovanje v globine. Drugim kasneje. Nekaterim nikoli (vsaj ne v tem življenju).
Ker je Pluton kompleksen in oblasten-močan planet, je lahko tukaj, z lastno ''močjo'', velika izraba le te v slabe namene bližnjemu. Lahko pa, če je človek duhovno bolj razvit, pomaga bližnjemu z nasveti. Ezoterika je, torej, dvorezen meč, ker smo vsi ljudje krvavi pod kožo. Njen pomen pa ni dvorezen, samo človek rad malce zabošava in interpretira po svoje za egoistične namene, potem kasneje pa za to plačuje, če ne v tem , pa v naslednjem življenju.

No, bom kar postala tale članek, res lepo in natančno opisan. Upam, da se bo razvila kakšna zanimiva debata. Menim, da marsikdo lahko prispeva k rasti drugega, saj ima vsak od nas različne izkušnje.

Članek: http://www.drugividi...aj-je-ezoterika


#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. avgust 2012, 12:13

... *sorodna tema:
Zahodna ezoterika
(tem je sicer še več, vendar predvsem zelo specifičnih)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 19. avgust 2012, 12:40

... *sorodna tema:
Zahodna ezoterika
(tem je sicer še več, vendar predvsem zelo specifičnih)


Hvala. Prej sem iskala, pa nisem našla.

Sem malce pogledala, ko utegnem bom več. Vidim, da je nekdo že nekaj omenjal, sicer le delček, ta članek.

Vidim tudi, da je v ''sorodni temi'' marsikaj...tudi o vzhodni filozofiji. Nikoli nisem razumela zakaj se nekdo odloči za nekaj ''daleč'' od sebe, fizično mislim. Za neko ezotiko (ne ezoteriko! Objavljena slika). Kot da beži pred tistim, ki je že lep cajt vidno ''doma''. Menim, da ni razloga, vsak človek je rojen v določenem družbenem in geografskem kontekstu in naj bi se najbolje znajdel v njem in iz njega učil, kot pa kje drugje. Rojstvo v določenem zemeljskem področju po mojem ni naključje (recimo reinkarnacija). Če ni zmožen prepoznati v svoji lastni ''kulturi'' temelje ezoterike, odpreti oči in sprevideti kar ima pred nosom, potem ne vem kako jo bo v neki oddaljeni (pa ne samo fizično). Kot sem že omenila v drugi temi, sem tudi jaz imela ''fazo joge'', mi je veliko dala. Mogoče so bila to le vstopna vrata, da sem potem sprevidela nekaj bolj dostopnejšega.

Je pa možno, da vsak išče na svoj način. Nekateri izbirajo daljše poti, mogoče so bolj izgubljeni in potrebujejo več časa, da doumejo. Res, nisem ekspert. Samo premišljujem...

#4 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 19. avgust 2012, 12:59

Kaj je ezoterika? V angleščini bi se temu lepo reklo wishful thinking.
Possible—but highly unlikely.

#5 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. avgust 2012, 12:59

Hvala. Prej sem iskala, pa nisem našla.

Sem malce pogledala, ko utegnem bom več. Vidim, da je nekdo že nekaj omenjal, sicer le delček, ta članek.

Vidim tudi, da je v ''sorodni temi'' marsikaj...tudi o vzhodni filozofiji.

Ja, ogromno smo že o tem v najštevilnejših možnih temah.
(*nisem združevala, ker sta oba naslova specifična in morda želiš v mal druge vode zastavit...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#6 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 19. avgust 2012, 19:17

(...)
(*nisem združevala, ker sta oba naslova specifična in morda želiš v mal druge vode zastavit...)


Prav.
Jaz sem že dala iztočnice...

Mogoče bi lahko vsak začel, kdaj približno ga je nekaj ''pičilo'' v tem smislu? Objavljena slika Saj je debata zelo kompleksna.

#7 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. avgust 2012, 00:44

Hvala. Prej sem iskala, pa nisem našla.

Sem malce pogledala, ko utegnem bom več. Vidim, da je nekdo že nekaj omenjal, sicer le delček, ta članek.

Vidim tudi, da je v ''sorodni temi'' marsikaj...tudi o vzhodni filozofiji. Nikoli nisem razumela zakaj se nekdo odloči za nekaj ''daleč'' od sebe, fizično mislim. Za neko ezotiko (ne ezoteriko! Objavljena slika). Kot da beži pred tistim, ki je že lep cajt vidno ''doma''. Menim, da ni razloga, vsak človek je rojen v določenem družbenem in geografskem kontekstu in naj bi se najbolje znajdel v njem in iz njega učil, kot pa kje drugje. Rojstvo v določenem zemeljskem področju po mojem ni naključje (recimo reinkarnacija). Če ni zmožen prepoznati v svoji lastni ''kulturi'' temelje ezoterike, odpreti oči in sprevideti kar ima pred nosom, potem ne vem kako jo bo v neki oddaljeni (pa ne samo fizično). Kot sem že omenila v drugi temi, sem tudi jaz imela ''fazo joge'', mi je veliko dala. Mogoče so bila to le vstopna vrata, da sem potem sprevidela nekaj bolj dostopnejšega.

Je pa možno, da vsak išče na svoj način. Nekateri izbirajo daljše poti, mogoče so bolj izgubljeni in potrebujejo več časa, da doumejo. Res, nisem ekspert. Samo premišljujem...



Po svoje imaš prav...predvsem je enostavneje če ostajaš v okvirih svoje kulture, tudi zaradi ohranjanja lepih vezi z domačimi in družbo, vendar življenje se spreminja, nekaj kar je blo včeraj daleč bo jutri blizu.... vse se vrti... če sem konkretna, tudi krščanstvo in z njim židovska misel ( če govorimo o ezoteriki kabala) ni bla vedno na našem prostoru. Nič ni zabetonirano.
Včasih pa to pomaga, da na drugačen način pogledaš iste stvari, da greš mal iz svojih trdnih pogledov na stvari.
Moj odnos do krščanstva in sploh vseh religij se je močno spremenil s tem, ko sem postala budistka... tko zelo jasno mi je postalo, da je ni religije, ki ne bi pod vodstvom človeka, tako ali drugače spodkopavala jedro, bistvo iz katerega prihaja... in da ima kljub temu vsaka religija možnost človeku odpreti srce, ga narediti bolj sočutnega in ljubečega...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#8 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. avgust 2012, 00:56

Pa še to, je ezoterika po vaše res vezana le na škorpijona in Plutona?
Magija, okultizem že, ampak ezoterika ima po moje neko širino in modrost, ki je Pluton nima v sebi.
Bistveni del ezoterike je verejtno tudi sposobnost transformacije, sposobnost poglobiti se v jedro sebe, na neki ravni umreti in se roditi na drugačen način, to neko globino,ki jo ima Pluton, ampak a je sam to.
Lahko da sem nevedna, vendar jaz doživljam ezoteriko tudi čez širjavo in širino, drugim polom tega duhovnega procesa.
Skozi Plutona spoznavamo sebe, v res bistvenem jedru sebe in se preobražamo, uporabljamno skrite energije za nek upejmo spodbuden proces, toda preko Urana ( sej je le nebo nad nebom) se odkriva svoboda, širjava, odaljenost, možnost mentalnih prebliskov,ko sebe doživljaš le kot eno pikico med mnogimi, na halden racionalen način, skozi Neptuna pa neka zaokroženost skozi občutenje povezanosti vsega z vsem. Tko da meni se zdi, da so v ezoteriki vsi trije transaturnovci pomembni. Bi bila pa zelo vesela, če še kdo pove svoje mnenje.
Bom tudi sama še mal prespala, pa premislila.
In a je astrologija ezoterika? Spet bom mal čudna, ma men se zdi ena zelo določena veda, ki je lahko vezana na zelo zemeljske stvari, ni treba, lahko se jo uporablja tudi bolj ezoterično, vendar a je astrologija sama zase že ezoterična. Ne vem no? Velik vprašanj, manj odgovorov.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#9 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. avgust 2012, 04:26

Nekako sem pričakovala, da bo spet vse zašlo na religije, filozofije, itd...Nekak sta obe zašli iz začrtane debate, ki ni bila toliko mišljena v smislu k kateremu Bogu moliš, ampak malo globlje, kakšen je smisel notranje (esoterika) preobrazbe, kdaj smo se srečali z neko notranjo silo spoznavati predvsem sebe in nato tudi druge. Jaz sem samo dala iztočnice, v smislu, da je ''vse to'' neke vrste notranje iskanje, brskanje po nas samih, pa nej bo to preko ezoterike ali preko začrtane religije. Če bi obe prebrali članek (kar seveda nista), bi videli, da se ezoterika razlikuje od religije, je tako širši pojem.


@ Lili Mai
Ne vem, če imam ravno odgovor zraven. Potemtakem bi se na Vzhodu, predvsem mladi, odločali za ''Zahodno'', bolj kot religijo, filozofijo, ki se najbolj odraža v stari Grčiji. Pa ni tako. Upam (vsaj mislim), da so se tudi nekateri vzhodnjaki reinkarnirali iz Zahoda al to ni mogoče, po tvojem? Jaz pa mislim, da povprečen Zahodnjak potegne za vsak trnek, ki mu ga postavi tržna niša; če je nekaj ''trendy'', ga bodo sigurno ''nategnili''. Predvsem tej tko ''duhovni'' Vzhodnjaki (in seveda naši, Zahodnjaki) tko radi zaračunajo za učenje joge (da ne govorimo še o kaj drugem), da težko verjamem v kaj pristnega.

Drugače povedano, trava soseda je zmeraj bolj zelena.

Kot pa vidimo, je povsod isti problem. Vsaka družba ima svoje ''križe'', tegobe, negativne plati. Indijska nič manj od drugih. Ergo, ne vem zakaj bi bili oni bolj duhovni kot mi.
Kaj mislim z ''daleč''? Predvsem v načinu življenja. Težko verjamem, da se boš ti (če izvajaš jogo in verjameš tko zlo v to) postavila, kot jogiji na 35 stopinj poleti, magar pod kakšno drevesce na sredi Ljubljane, in modrovala. Sej to bi bil smisel. Je pa vse površno, ker ne razumeš, kot zahodnjak, zares njihovega stila življenja. Povzameš samo tisto kar ti paše in to jaz vidim kot površnost. Menim, da ima vsaka filozofija, kjer koli po svetu, iste korenine. Če jih iščeš v nedostopnem (ponavljam, nedostopno pri meni pomeni, da je zelo drugačno v družbenem stilu, tudi drugačna zgodovina, ki oblikuje modrost ene družbe), pomeni da bežiš od bistva že od samega začetka. Ker povsod najdeš nekaj podobnega, samo nočeš videt, ker ti tko paše.

@ Mihela
O religiji sem se že razpisala pri Lili Mai. Pa še kdaj drugič, v kakšni drugi temi...
Me čudi, da kot astrologinja danes tko ''mešaš štrene''.

Sej sama veš, da vsak planet prispeva svoje, ampak dejstvo je, da je Uran ezoteričen planet, kamor spada tudi ali bolje, predvsem, astrologija. Uran je svobodomiseln in ima, kot praviš ti, genialne prebliske.

Neptun ima že ''svojo resnico'', vidi skozi rožnata očala, ima že svojega Boga in ne vidi drugo, je zaslepljen ali bolje, zamegljen. Tudi to so karakteristike Neptuna: laž, zaslepljenost, samo en Bog in ena resnica, verjeti na slepo ali se prepričati za ljubi mir. In ne preveč ''brskat'' po resnici. Prav zaradi tega je Neptun le delno ezo(-teričen) planet, saj malo išče, verjame pač kar mu paše ali kar je napisano, se ne vpraša veliko. Amen. Neptun je tudi planet, ki je najbolj vezan na besedo religija, predvsem ponazarja krščanstvoo (v krščanstvu je veliko ''Ribjih'' prispodob, pa zdej ne bom v temu). In kot piše članek, ki sem ga postala, je ezo-terika vse drugo kot slepa vera (pa s tem nočem mislit, da je vera laž, ampak da ji moraš pač na slepo verjeti, brez naknadnih vprašanj in brskanj. Drugače izpadeš ''nejeverni Tomaž'').

Jupiter, spet, to je pa filozofija, kar ni religija, ampak skupek le teh. Morala. Pozitivne vrednote, ki jih najdeš v vsaki religiji po svoje, oblikovano po potrebah okolja v katerem en človek živi. Jupiter je razširjanje obzorij, ne Neptun. Čeprav, kot Neptun, ''lažje'' vidi samo tisto kar je dobro, nepogrešljivi optimist.

In na koncu le pridemo do bistva in semena vsega. Pluton. Ta je res tisti, ki zajame vse to. Se vpraša o vsem tem, brska tam kjer si nihče ne upa, dvomi, je največji dvomec, včasih celo cinik (to je njegova negativna lastnost), ampak za razliko od Saturna, se veliko sprašuje o sebi, je psiholog sebi in drugim, globok. Ni rečeno, da rabi znanstvene dokaze, saj ve da se določene stvari ne dokažejo zlahka. In, navsezadnje, je najbolj oddaljen planet našega ossončja, je ''skrit'' (ezo). Ko človek zakoraka v ezoteriko, kar pomeni predvsem iskanje 'samega sebe', zakoraka na njegovo področje in, nekako, ne more več nazaj. Tone zmeraj bolj globoko, včasih sreča tudi Pekel, da pride do resnice. Pluton je lahko boleč, ekstremen, spreminja lahko svoja mnenja, ko nekaj ugotovi. Sploh ni naiven, včasih je v svojem početju lahko tudi avtodestruktiven, saj so določene skrivnosti lahko ''skoraj'' pogubne.

#10 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. avgust 2012, 16:05

E Hekate sorry jaz ne vem točno kaj si kao izpostavila v tej temi in o čem naj bi se šlo...Vse glavne stvari, kar se pojma "ezoterika" tiče, so bile povedane že drugje...

Kaj pa, če tujec pove na lepši in bolj razumljiv način iste stvari kot govorijo domačini...Tudi v šoli obstajajo isti profesorji za isti predmet. Od nekaterih učenci odnesejo veliko, od drugih skoraj nič...Pomembna je tudi razlaga ljudem glede na njihovo miselnost, kulturo, itd...

Tudi ne vem od kje ti podatki, da je z ezoteriko povezan samo en ali dva planeta...Z ezoteriko so povezani vsi planeti, ker izražajo različne žarke in predstavljajo energije iz različnih ozvezdij...Ajde recimo, da dva planeta ali tri lahko predstavljata enak žarek in izhajata iz istega ozvezdja, ampak funkcije pa nimata iste...

Glede na to, da je to v temi astrologija, tudi ne pričakujem kakšne resne debate, razen kakšnih astro ezoteričnih miksov...Preštudiraj knjigo Ezoterična astrologija, valjda v angleščini in če jo boš skapirala vsaj 50%...potem lahko rečem samo "svaka ti čast"...Se tudi ne mislim več kaj dosti vmešavat, ker se mi o astro bajkah pa naj bodo ovakve ili onakve samo nekaj medlo sanja...

Objavljena slika

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#11 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. avgust 2012, 16:34

E Hekate sorry jaz ne vem točno kaj si kao izpostavila v tej temi in o čem naj bi se šlo...Vse glavne stvari, kar se pojma "ezoterika" tiče, so bile povedane že drugje...

Kaj pa, če tujec pove na lepši in bolj razumljiv način iste stvari kot govorijo domačini...Tudi v šoli obstajajo isti profesorji za isti predmet. Od nekaterih učenci odnesejo veliko, od drugih skoraj nič...Pomembna je tudi razlaga ljudem glede na njihovo miselnost, kulturo, itd...

Tudi ne vem od kje ti podatki, da je z ezoteriko povezan samo en ali dva planeta...Z ezoteriko so povezani vsi planeti, ker izražajo različne žarke in predstavljajo energije iz različnih ozvezdij...Ajde recimo, da dva planeta ali tri lahko predstavljata enak žarek in izhajata iz istega ozvezdja, ampak funkcije pa nimata iste...

Glede na to, da je to v temi astrologija, tudi ne pričakujem kakšne resne debate, razen kakšnih astro ezoteričnih miksov...Preštudiraj knjigo Ezoterična astrologija, valjda v angleščini in če jo boš skapirala vsaj 50%...potem lahko rečem samo "svaka ti čast"...Se tudi ne mislim več kaj dosti vmešavat, ker se mi o astro bajkah pa naj bodo ovakve ili onakve samo nekaj medlo sanja...

Objavljena slika



Kdo je napisal to bukvico... Ezoterična astrologija...

in fajn miselnost, da so vsi planeti na neki ravni lahko povezani z ezoteriko

zanimivo

pri astrologiji je pa pogosto, da je nek planet simbolizira neko stvar, ne da je edini pomemben, ampak da simbolizira, kot na primer Jupiter simbolizira filozofijo, kot je že Hekata povedala, pa Uran astrologijo, fiziko, računalištvo, astronomijo in še kaj, Nepetun povečini duhovnost, umetnost, pomorsto ... tako ima v tem pogledu tudi ezoterika enga vladarja in lahko je Pluton... to ne pomeni, da vpliva sam to, samo da je glavni predstavnik, v tem smislu, kot se Saturn glavni predstavik karme, pa vsi planeti v karti kažejo karmo... tko da jaz imam premalo znanja o ezoteriki, da bi to lahko rekla in zato sem tudi zgornji post zbrisala, ker je res bolj povezan z duhovnostjo in religijo, kot z ezoteriko.

kar oglasi se, nihče tu ni strokovnjak za vse, vsak ima določeno področje... meni si pomagal, da sem bolj razumela kaj je Hekata htela reč, ker imava midve merkurja v kvadratnih znamenjih, je kdaj res ne razumem, šele ko sem prebrala tebe sem razumela njo. Groza.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#12 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 20. avgust 2012, 17:00

V bistvu sem bolj želela, da se nekako izpostavi lastne izkušnje.

Kot ponavadi, nekateri (v tem primeru Brezo) rajši nekaj žalijo in modrujejo, obenem priznajo, da nimajo pojma kaj je ezoterika in si izmišljujejo neka čtiva. Sicer pa ezoterika ni ''učljiva''. Lahko se jo samo globlje spozna, ampak prvi korak je v nas. Če si antitalent, lahko furaš na pamet knjige, ampak nisi še ezoterik. Če te ravno zanima, je astrologija mati ezoterike. Recimo v antični grčiji. Pa če ti nimaš smisla zanjo in si zaradi tega tko zakompleksan in zafrustriran, da iz tebe vre samo še gnev, ne morem pomagat. Lahko te samo še ignoriram, ker se mi zdiš bedno. Če te ne zanima, enostavno ne odgovarjaj na poste. Saj jaz ponavadi ignoriram, kar je kao dolgočasno in brezsmiselno.
Sicer sem se pa potrudila, da sem nekak odprla temo in hvala tebi je zdaj uničena.


Glede tebe, Mihela. Zdej pa tudi ti malo presenečaš. Od kdaj me pa ne ''razumeš''? To mi je res novost. Nikoli mi nisi tega rekla, tudi osebno nisem tega občutila. Če pa bolj ''razumeš'' modus parlandi Brezota, je pa žalost. Vsaj zame je to žalostno priznanje. Pa kar nekaj poste brišeš, potem zgleda da jaz govorim duhu ali sama s seboj, al kaj?

Veste kaj? Kot sem napisala v odprtju teme, samo v slovenščini ne najdem pomena izraza ezoterika na Wikipediji. In sem nekako že našla odgovor na to...Slovenci smo res slabo razviti v duhovnem smislu. Vsi so ful ''pametni''. Večji ignoranti so, bolj so ''pametni''...

#13 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 20. avgust 2012, 19:05

V bistvu sem bolj želela, da se nekako izpostavi lastne izkušnje.

Kot ponavadi, nekateri (v tem primeru Brezo) rajši nekaj žalijo in modrujejo, obenem priznajo, da nimajo pojma kaj je ezoterika in si izmišljujejo neka čtiva. Sicer pa ezoterika ni ''učljiva''. Lahko se jo samo globlje spozna, ampak prvi korak je v nas. Če si antitalent, lahko furaš na pamet knjige, ampak nisi še ezoterik. Če te ravno zanima, je astrologija mati ezoterike. Recimo v antični grčiji. Pa če ti nimaš smisla zanjo in si zaradi tega tko zakompleksan in zafrustriran, da iz tebe vre samo še gnev, ne morem pomagat. Lahko te samo še ignoriram, ker se mi zdiš bedno. Če te ne zanima, enostavno ne odgovarjaj na poste. Saj jaz ponavadi ignoriram, kar je kao dolgočasno in brezsmiselno.
Sicer sem se pa potrudila, da sem nekak odprla temo in hvala tebi je zdaj uničena.


Glede tebe, Mihela. Zdej pa tudi ti malo presenečaš. Od kdaj me pa ne ''razumeš''? To mi je res novost. Nikoli mi nisi tega rekla, tudi osebno nisem tega občutila. Če pa bolj ''razumeš'' modus parlandi Brezota, je pa žalost. Vsaj zame je to žalostno priznanje. Pa kar nekaj poste brišeš, potem zgleda da jaz govorim duhu ali sama s seboj, al kaj?

Veste kaj? Kot sem napisala v odprtju teme, samo v slovenščini ne najdem pomena izraza ezoterika na Wikipediji. In sem nekako že našla odgovor na to...Slovenci smo res slabo razviti v duhovnem smislu. Vsi so ful ''pametni''. Večji ignoranti so, bolj so ''pametni''...


Eh, daj no, Hekate, en sam post pa že ne bo uničil teme! Je pa res, da ni nujno, da bo ostala taka, kot bi si jo želel tisti, ki jo odpre. Tema ima svoj lajf (tko kot otroci). Sicer pa priznam, da tud meni ni nikol blo čist jasno, kaj pravzaprav pomeni beseda ezoterika, ezoterično? Meni je duhovno v sami biti čist navadnega življenja, neločljivo in navadno opravilo kot je na primer spravilo sena ima enako duhovno dimenzijo kot meditacija v nekem posebnem prostoru. Vprašanje je, kako, s kakšnim zavedanjem to izvajaš. Mogoče mi je zato zen tako blizu, čeprav bi lahko tud rekla, da je eksotičen. Ne zdi se mi tako zelo pomembno, kje najdeš svoja spoznanja. Včasih prepotuješ pol sveta, da ključne stvari najdeš tam, kjer so bile že od nekdaj - na domačem pragu, ampak dokler nisi šel daleč, jih nisi mogel videti. Poti do spoznanj so pač različne. In kdo smo mi, da bi presojali poti drugih ljudi? Slovenci da smo slabo razviti v duhovnem smislu? Ne vem, no, mogoče si pod duhovno razvitost predstavljava različne stvari, ampak meni se zdi, da nič manj kot drugi narodi, s katerimi sem pobliže prihajala v stike. Med Slovenci srečujem zelo globoke, duhovne ljudi, ki jih pa najbrž ni tako zelo veliko, ampak jih ni veliko tudi drugje. (Štela jih pa nisem, to pa priznam, tako da tole govorim takole bolj po občutku x;)x )

#14 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. avgust 2012, 20:23

V bistvu sem bolj želela, da se nekako izpostavi lastne izkušnje.




Glede tebe, Mihela. Zdej pa tudi ti malo presenečaš. Od kdaj me pa ne ''razumeš''? To mi je res novost. Nikoli mi nisi tega rekla, tudi osebno nisem tega občutila. Če pa bolj ''razumeš'' modus parlandi Brezota, je pa žalost. Vsaj zame je to žalostno priznanje. Pa kar nekaj poste brišeš, potem zgleda da jaz govorim duhu ali sama s seboj, al kaj?

Veste kaj? Kot sem napisala v odprtju teme, samo v slovenščini ne najdem pomena izraza ezoterika na Wikipediji. In sem nekako že našla odgovor na to...Slovenci smo res slabo razviti v duhovnem smislu. Vsi so ful ''pametni''. Večji ignoranti so, bolj so ''pametni''...



Hekata še Marsa je opazla, da sem v dnevniku nekam posvoje brala tvoje poste in tudi tuki te nisem razumela, ne da bi blo s tvojo al z mojo mislijo kej narobe, sam nisem kopčala kaj si htela povedati. Šele potem sem razumela, da hočeš povedati, da pač nek planet simbolizira določeno področje, v tem primeru Pluton ezoteriko.

Glej vem marsikaj, a o ezoteriki ne vem skori nič... res ne... o astrologiji vem kako zadevščino, če ne druzga to, da jo je moč uporabiti na različnih nivojih, vse odvisno od ravni zavesti astrologa.

ne nas žaliti, Slovence, načinov priti do notranjih skrivnosti je več, ne obstaja samo en.

Hekata mojga posta tudi prebrala še nisi... tko da se ne moreš na njega nanašati. Sam razlagala sem o stvareh, pot pa sem ugotovila, da ne pašejo pod ezoteriko, verjtno bi bolj pašalo pod duhovno astrologijo al kej tazga. Bom kdaj napisala, če boste pri volji za to. Druzga pa nisem zbrisala.
Tista groza je bla namenjena meni ne tebi, da sem rabla tulku časa, da sem te razumela.

Dej nm razloži mal več o ezoteriki, ne nam sam linkov dajt, ker je potrebno potem na dolgo in široko izluščit bistvo... če poznaš, nam prosim povej bistvo in kaj vse je nekoč v stari grčiji spadalo pod ezoteriko.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#15 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. avgust 2012, 20:46

In na koncu le pridemo do bistva in semena vsega. Pluton. Ta je res tisti, ki zajame vse to. Se vpraša o vsem tem, brska tam kjer si nihče ne upa, dvomi, je največji dvomec, včasih celo cinik (to je njegova negativna lastnost), ampak za razliko od Saturna, se veliko sprašuje o sebi, je psiholog sebi in drugim, globok. Ni rečeno, da rabi znanstvene dokaze, saj ve da se določene stvari ne dokažejo zlahka. In, navsezadnje, je najbolj oddaljen planet našega ossončja, je ''skrit'' (ezo). Ko človek zakoraka v ezoteriko, kar pomeni predvsem iskanje 'samega sebe', zakoraka na njegovo področje in, nekako, ne more več nazaj. Tone zmeraj bolj globoko, včasih sreča tudi Pekel, da pride do resnice. Pluton je lahko boleč, ekstremen, spreminja lahko svoja mnenja, ko nekaj ugotovi. Sploh ni naiven, včasih je v svojem početju lahko tudi avtodestruktiven, saj so določene skrivnosti lahko ''skoraj'' pogubne.

:palec:

ja deluje logično, deluje logično

tudi meni se zdi, da za osebno rast potrebujemo tega junaka najbolj od vseh, vendar je treba tudi tu paziti, sej veš da mam Merkurja v škorpijonu, in meni moj učitelj večkrat reče, da prov vsega kar doživljam pa le ne rabim razumeti, da je dovolj da sem odprta, da sprejemam, delujem kolikor pozitivno zmorem... včasih je to neko brskanje tudi pretirano, se tudi tle lohku zakvačkamo in potem namesto spoznavanje je avtodestrukcija :O: ... in zato rabimo še ostale planete za ravnotežje :)

lahko bi te razumela, če bi se potrudila, sej si bla zlo jasna... tko da ni pravega opravičila, da te nisem :sori:

le o Neptunu se ne strinjam v vsem s tabo, ma bom drugič, če bom pri volji kaj o tem rekla

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#16 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. avgust 2012, 22:16

Kdo je napisal to bukvico... Ezoterična astrologija...


Sem že prevečkrat omenil in celo že 2-3x podal linke...treba je slediti tudi drugim temam, ker pojem "ezoterika" je zelo obsegajoč...Ker smo glih v taki "čudni" temi bom še enkrat in po moje zadnjič nakazal to zadevo...Oba linka naj bi imela isto vsebino, drugi je v PDF formatu in se lažje pregleda zlasti določene slikce...Nisem preverjal, ker je meni engleski totalno strani jezik, raje imam kakšne hrv ali srb prevode...manj za mislit in iskat po slovarjih...Objavljena slika

Alice Bailey & Djwhal Khul - Esoteric Astrology - Table of Contents

PDF] ESOTERIC ASTROLOGY - Alice Bailey


V bistvu sem bolj želela, da se nekako izpostavi lastne izkušnje.

Kot ponavadi, nekateri (v tem primeru Brezo) rajši nekaj žalijo in modrujejo, obenem priznajo, da nimajo pojma kaj je ezoterika in si izmišljujejo neka čtiva. Sicer pa ezoterika ni ''učljiva''. Lahko se jo samo globlje spozna, ampak prvi korak je v nas. Če si antitalent, lahko furaš na pamet knjige, ampak nisi še ezoterik. Če te ravno zanima, je astrologija mati ezoterike. Recimo v antični grčiji. Pa če ti nimaš smisla zanjo in si zaradi tega tko zakompleksan in zafrustriran, da iz tebe vre samo še gnev, ne morem pomagat. Lahko te samo še ignoriram, ker se mi zdiš bedno. Če te ne zanima, enostavno ne odgovarjaj na poste. Saj jaz ponavadi ignoriram, kar je kao dolgočasno in brezsmiselno.
Sicer sem se pa potrudila, da sem nekak odprla temo in hvala tebi je zdaj uničena.


Lastne izkušnje v zvezi s čim...ezoteriko...x?x To nima smisla, ker se nahajamo v astro temi. Dovolj izkušenj je bilo povedano že v drugih temah zlasti pri duhovnosti. Torej bi morale biti izkušnje povezane z astro zgodbicami, če sem jaz prav pretolmačil vse skupaj...

Kot prvo link, ki si ga podala je meni zelo znan...s tem postom si samo dokazala, da ga sploh nisi razumela oz. si ga samo malo površinsko...Astrologija je še daleč od tega, da je mati ezoterike, je pa njen del...In če še ne veš gresta astronomija in astrologija ponavadi skupaj, sta pa po našem razumevanju že to dve različni stvari...

Kot drugo, se pa resno sprašujem ali ti sploh prebereš in malo razmisliš kaj kdo napiše...nisem napisal, da ne vem kaj je ezoterika, ampak da se mi bolj malo sanja o astrologiji...kar pa še ne pomeni, da ne poznam določenih zadev iz klasične astrologije in ezoterične astrologije...samo s tistim si nimam kaj dosti pomagat, so pa včasih zanimive informacije...Malo za okusit, potem naj pa razume tisti, ki lahko...

.........Eden najpomembnejših vidikov, po katerem se ezoterična astrologija razlikuje od posvetne, je, da je temeljni ključ za njeno interpretacijo poznavanje sedmih žarkov in kako se izražajo preko ozvezdij, planetov in posameznikov. Posvetna astrologija pa temelji na vplivu planetov, hiš in ozvezdij samih po sebi, ne da bi prepoznala obstoj sedmih žarkov in njihovih energij, ki stojijo za celotno manifestacijo.

Izvor sedmih žarkov je njihov 'božanski pralik' v ozvezdju Velikega medveda. (Nekateri navajajo, da so prav tako udeleženi Sirij in Plejade, toda preučevanje tega je za naše namene preobsežno.) Energija vsakega žarka izvira iz pripadajoče zvezde iz sedmerice zvezd Velikega medveda in najprej preide skozi tri ozvezdja, za tem pa še skozi en sveti planet in včasih tudi en nesveti planet, preden doseže Zemljo. Razlika med svetimi in nesvetimi planeti je v tem, da so Gospodje svetih planetov - ki so poznani tudi kot Žarkovna bitja ali Planetarni logosi - na višji stopnji kozmične poti duhovnega razvoja in so šli skozi nekatera posvečenja, medtem ko Gospodje nesvetih planetov še niso pripravljeni za to.........

Objavljena slika


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#17 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 20. avgust 2012, 22:21

a mi loh kdorkoli...
pove en sam primer dejanja ali misli...
pa da to ne bi bil nujni del njegovega duhovnega razvoja?
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#18 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 20. avgust 2012, 22:31

No dobro, da sem naletela na nekoga na liniji! :palec: :palec:
A veš, da sem točno to hotela napisat? :)
... in še nekaj drugih stvari v odgovor Hekate, vendar sem, ko sem prišla do zadnje objave sklenila, da se mi ne da obračat naokoli.

... ker Hekate hvala, da odgovarjaš namesto mene, preden bi vprašala, če sem članek prebrala. Bi te pa na tem mestu vprašala, če si ga ti, ker se vsaj kaže ne, da bi ga nekam podobno razumeli.


od hekate sem clo jes prebral tisi zadnji post... pa se mi nekak ni zdel, da bi ji znal kej pametnega u tolažbo powedat, pa sem bil raj kr tih.

jes npr. tut u six peku ne vidim nič pretirano neduhownega. niti ezoteričnega, niti mističnega...
vidim pa kot posledico nočno scanje x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#19 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 20. avgust 2012, 22:52

A res?? O ti bogi pesimist. Viš, jaz pa vidim čiste ledvice x:Dx x;)x


ja sej optimist bi res bil, če bi od ezoteričnih njuejđerjou prčakowal, da bi pir priznali kot zdravilo xcivx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#20 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 21. avgust 2012, 06:16

A res?? O ti bogi pesimist. Viš, jaz pa vidim čiste ledvice x:Dx x;)x


Čista ledvica pa zapacana jetra x:px

#21 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 21. avgust 2012, 08:20

Lastne izkušnje v zvezi s čim...ezoteriko...x?x To nima smisla, ker se nahajamo v astro temi. Dovolj izkušenj je bilo povedano že v drugih temah zlasti pri duhovnosti. Torej bi morale biti izkušnje povezane z astro zgodbicami, če sem jaz prav pretolmačil vse skupaj...



.........Eden najpomembnejših vidikov, po katerem se ezoterična astrologija razlikuje od posvetne, je, da je temeljni ključ za njeno interpretacijo poznavanje sedmih žarkov in kako se izražajo preko ozvezdij, planetov in posameznikov. Posvetna astrologija pa temelji na vplivu planetov, hiš in ozvezdij samih po sebi, ne da bi prepoznala obstoj sedmih žarkov in njihovih energij, ki stojijo za celotno manifestacijo.

Izvor sedmih žarkov je njihov 'božanski pralik' v ozvezdju Velikega medveda. (Nekateri navajajo, da so prav tako udeleženi Sirij in Plejade, toda preučevanje tega je za naše namene preobsežno.) Energija vsakega žarka izvira iz pripadajoče zvezde iz sedmerice zvezd Velikega medveda in najprej preide skozi tri ozvezdja, za tem pa še skozi en sveti planet in včasih tudi en nesveti planet, preden doseže Zemljo. Razlika med svetimi in nesvetimi planeti je v tem, da so Gospodje svetih planetov - ki so poznani tudi kot Žarkovna bitja ali Planetarni logosi - na višji stopnji kozmične poti duhovnega razvoja in so šli skozi nekatera posvečenja, medtem ko Gospodje nesvetih planetov še niso pripravljeni za to.........

Objavljena slika



A to je ezoterična astrologija... joj res nič ne vem o tem... mogoče kdaj... ta trenutek mi tudi ne diši...jaz sem v tisti fazi ( osebno seveda) , k se ne ubadam tolk z zunanjimi vplivi, bolj z mojo reakcijo na njih, svojo programiranostjo, ujetosjo in načini kako uvideti, da so te stvari sam moji dodatki...tako da za nekaj časa še ne bom v teh vodah...z astrologijo predvidim kaj v meni bo spodbujeno... potem pa opazujem kaj konkretno to je... in potem se znotraj te mineštre kuham, grem mal ven, pa spet notri, pa ven a notri, pa poskušam biti tolk odprta kot sem lohku, da mi misli ne prinesejo tisoč strahov, sej mi jih, sam da vem, da so iluzije, da so naučeni načini razmišljanja... pa tko, ni najenostavneje... tko sem šla v preteklih letih kar čez enih par sivin in sem mela srečo in prišla ven živa in "noramlna " :) in predvsem drugačna,par predsodkov je odpadlo, ma kaj ko življenje ne počiva sedaj sem v novih vodah Pluton iz Kozoroga najeda planete v peti... Neptun iz rib sproža natalni T-kvadrat.... in se po letih trdne abstinence na zlo različnih področjih, zopet soočam s svojo nagnjenostjo k odvisnosti... tokrat drugače... ne s strogo abstinenco, ampak z občasnimi odkloni... bolj z opazovanjem... da vidim kaj v meni to rabi... da opazujem vse te svoje notranje zablode in na tak način korak za korakom spoznavam sebe... vendar je linija tanka, in je za nekoga, ki je nagnjen k odvisnostim veliko lažje biti abstinent, kot se spustiti v to opazovanje... predvsem je to bolj nevarno... vendar po moje na neki točki tudi lahko razvojno, ali pa ne... bomo videli...to so Plutonovska posla, igranje z lastnimi strupi :vragec: O odvisnosti sem do zdej spoznala dvoje... da je treba včasih v negotove filinge pogumno notri, in da skoraj vedno pridemo srečenjši ven, ko se s tem soočimo; da ko ga že skuhaš, da rineš dalje, in ne podpiraš notanjih glasovov, ki bi ti radi dali vedeti da si slab in kriv, se zavedaš napake, ma ne dovoliš da ti ta dodaten negativen pritisk sproži še več negotovosti, ki valjda vodi sam v eno... v vsakem primeru sem na samem začetku procesa, tko da ni pametno o tem govoriti... konec je lahko zelo uspešen, mihaela z veliko večjo močjo soočanj z lastno negotovostjo, ali pa hudo problematičen, v najmanjbolečem smislu, debeluška, v najbolj pa... ne bi o tem...Tko da jaz tako delam, tudi druge ljudi vodim na podoben način, če mi to dovolijo, večinoma imajo ljudje raje astrologijo sam za firbec nahrant. In vsakič ko se iz take minešte izvlečem bolj trpežna in sočutna... lažje koristim tudi drugim, v njihovih mineštrah.
Tko da zame je kot je videti ezoterika nekej bolj finga... jaz sem bolj tko narjena... na preprosto..

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#22 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2012, 19:27

Zdaj mi pa res nič ni več jasno...

Jaz sem bila prepričana, da je astrologija ezoterična veda. Kaj pa bo drugega?

Možnosti so 3:
1. je znanstvena veda (tako, kot fizika in matematika), torej empirično dokazljiva
2. je ezoterična veda
3. je izmišljotina ali znanstvena fantastika

A obstaja še kakšna druga varianta? Če je, me prosim osvetlite. Jaz od zmeraj vem, da je to del ezoteričnih ved. Zdaj sem malo iskala po netu in vidim, da jo nekateri celo mečejo v znanstvene vede. Se sprašujem, če sploh vejo kaj pomeni ''znanstveno''. Jaz to razumem kot empirična znanost, torej nekaj dokazljivega. Saj znanstveniki verjamejo samo v to kar dokažejo, takrat nekaj postane teorija oz. je fizično/materialno dokazljiva ali pa abstraktno dokazljiva, matematično. 1 + 1 (jobolko) je 2 (jabolka), recimo. Drugod berem o nekem razporejanju astrologije na duhovno, ezoterično, itd...Ezoterična naj bi bila vezana na dušo, itd... Jaz osebno ne ločim teh pod-variant, saj je astrologija, tako kot druge vede, samo ena mora biti sprejeta v svoji celoti. Tako kot matematika; imaš geometrijo, itd..., ampak zmeraj je matematika in je eno in ne fizika ali statistika. Potem, celo berem da je ''na pol'' znanstvena veda (karkoli to pomeni).

Jaz ne ločim. Ko vidim pred sabo račune matematike, je zame matematika v vseh svojih razsežnosti, ampak še zmeraj znanost kot celota.

Jaz pod ezoterizem nekak razumem besedo okultizem. Nekaterim se sliši mogoče čudna beseda, ampak okultizem ne pomeni nič drugega, kot nekaj kar je skrito, ponotranjeno, ne-materialno, duhovno oz., z eno besedo, znanstveno nedokazljivo.

Osebno me malce motijo ljudje, ki hočejo ''dokazat'' astrologijo. Ki nekako hočejo dokazat kako v bistvu deluje. Govorijo celo o neki kvantni fiziki, magnetnih poljih, itd...Vse skupaj mi je smešno in obenem mi to sploh ni všeč, da hočejo razumsko dokazat, kar so v preteklosti ugotovili, da nima smisla, ker to ne bo nikoli dokazljivo. Najhujše pa je, da imajo izgovor, da hočejo le dati neko ''večjo veljavnost'' tej vedi, zraven pa nimajo osnovnega znanja zakaj se sploh gre...Niso v resnici duhovni ljudje. Smisel astrologije je razumeti sebe in druge in ne kako vse skupaj ''funkcionira''.

Res je vse zašlo trenutno na astrologijo. Ampak, ker se v glavnem oglašamo astrologi. Obstajajo pa tudi tisti, ki ''nerazumljivo'' čutijo karte ali druge predmete, imajo druga videnja, celo bi lahko štela ljudi s posebnimi zdravilnimi sposobnostmi, itd...variant je veliko, ampak je pač astrologija tista najbolj v bistvu dostopna, saj se bazira delno na geometriji postavljenih planetov in danes obstajajo internetni programi kjer nimaš dosti dela; samo vključiš osebne rojstne podatke in imaš vse lepo narisano...če boš to znal brati oz. kakšne so tvoje sposobnosti ''videnja'' je pa druga stvar.

Jaz recimo, sem se začela spontano ukvarjat z astrologijo. Bilo je vse ''postopno'', ampak avtomatično, kot da bi imela to ''žilico''. Astrologi vejo o čem govorim. Že pri šestih letih sem čutila moje znamenje, da mu pripadam, da mi pripada neka že določena ''energija'' in sem potem brskala avtomatično dlje. Sprva pri sebi, kasneje tudi pri drugih.

V bistvu sem vključila članek ker je zelo širokospektralen, torej lahko da več istočnic v razmišljanju. Samo vidim, da tukaj ni pravega interesa, ker se rajcamo če je astrologija laž al vse res. Jaz nimam te dileme in si sploh nisem želela, da zaide pogovor na ta pota.

Objavljena slika

#23 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. avgust 2012, 20:30

Zdaj mi pa res nič ni več jasno...

Jaz sem bila prepričana, da je astrologija ezoterična veda. Kaj pa bo drugega?

Možnosti so 3:
1. je znanstvena veda (tako, kot fizika in matematika), torej empirično dokazljiva
2. je ezoterična veda
3. je izmišljotina ali znanstvena fantastika



Jaz ne ločim. Ko vidim pred sabo račune matematike, je zame matematika v vseh svojih razsežnosti, ampak še zmeraj znanost kot celota.

Jaz pod ezoterizem nekak razumem besedo okultizem. Nekaterim se sliši mogoče čudna beseda, ampak okultizem ne pomeni nič drugega, kot nekaj kar je skrito, ponotranjeno, ne-materialno, duhovno oz., z eno besedo, znanstveno nedokazljivo.

Osebno me malce motijo ljudje, ki hočejo ''dokazat'' astrologijo. Ki nekako hočejo dokazat kako v bistvu deluje. Govorijo celo o neki kvantni fiziki, magnetnih poljih, itd...Vse skupaj mi je smešno in obenem mi to sploh ni všeč, da hočejo razumsko dokazat, kar so v preteklosti ugotovili, da nima smisla, ker to ne bo nikoli dokazljivo. Najhujše pa je, da imajo izgovor, da hočejo le dati neko ''večjo veljavnost'' tej vedi, zraven pa nimajo osnovnega znanja zakaj se sploh gre...Niso v resnici duhovni ljudje. Smisel astrologije je razumeti sebe in druge in ne kako vse skupaj ''funkcionira''.



Objavljena slika



znanstveniki rečejo astrologiji psevdo znanost ( ker se tolk zavedajo da ima neko strukturo, vendar ker je ne dojemajo kot pravo znanost ji nadenejo tako ime
to da se znanstvenik loti raziskovanja in dokazovanja astrologije, je v mojih očeh pohvalno in ja kvantna fizika je v mojih očeh veliko bolj okultna od vse odkultnost in nekaj najbolj Plutonovskega kar lahko srečaš... in če si astrofizik ( zopet nek Uranovc) ali pa kvantni fizik, trudita dokazati astrologijo na tak način je zame, kljub neki prekrasnega.... vsaj jamljeta jo zares

so pa jo hoteli dokazati tudi psihologi, pa tisti ki se ukvarjajo s statistiko in določene elemente, predvsem povezanost vzhajajočega ali kulminirajočega Marsa z uspešnimi športniki

zakaj bi blo to slabo

zakaj bi morama biti astrologija ( lahko je če se ti odločiš da jo boš tako dojemala, da bo zate stvar duše, ni pa nujno, kaj še nisi vidla astrologa, ki dojema astrologijo kot znanost za napovedovanje, jaz sem jih vidla velik, ali pa kot pripomoček za prishoterapijo... sej ni važno, je veda, in jo uporabljaš glede na to kdo si ti)

zato da bi imela nekaj skrivnosti na sebi

neko znanost imenujejo znanost ljudje... smetana ljudi... svet... in ne to koliko je usklajena z realnostjo bivanja

o tem vem nekoliko več kot o ezoteriki, ker mi je od vedno delovala nekaj mutnega, nekaj Neptunovskega, seveda sam moj filing... ma nobena znanost ni povsem usklajena z realnostjo... je sam pripomoček za naše dojemanje... tudi matematika ne, ker potem bi bla sam ena matematika... ena logika, pa ni... vse je dogovorjeno... ni odnos do stvarnosti, je naš določen odnos, naš dogovorjeno odnos do stvarnosti...znanost, celo fizika se ves čas spreminja, ugotovitve fizikov je moč videti vedno iz drugega zornega kota, pa kljub temu držijo. Razlika med Newtonovo razlago gravitacije in Einstainovo razlago je velika, povsem druga stvar... pa vendar deluje na naši Zemeljci tudi Newonova, ker je glavno merilo to, da deluje, ne da je uskaljeno z edino možno resnico...
Einstainova razumeva celotno delovanje vesolja, zakaj se vse vrti kot se in deluje... neverjetno širša slika, ma kje je grancija da bo tko ostalo, bo pršu nek novi znanstvenik in bo stvari dokazal še iz bolj širokega (astrofizika) ali iz bolj miniaturnega ( kvantnafiziga) in kaj to pomeni, da se naša realnost kej spremeni, ne samo naše razumevanje realnosti se spremeni.

Čeprav mi vsi vemo, da e Zemlja vrti okrog Sonca, če vedno vsak dan doživimo Sončev vzhod in zahod in še vedno je iz vidika zemlje Sonce tisto , ki se premika, gre za optično prevaro, pa vendar.

Hekata spoštujem te, ker si bistra ženska, in jaz imam prednost ker sem študirala Filozofijo znanosti in sem šla tam čez te debate, do katere mere znanost v resnici kaže dejansko stanje , realnost.... s kvantnega vidika, pa je dejansko stanje vedno uganka, ker nikoli ne veš kako se bodo stvari obrnile...

tko da vse je ezoterika, fizika je najslajša ezoterika kar jih lahko imaš, in kvantna fizika je najbolj Plutonovska ezoterika, kar jih lahko imaš

zakaj je to treba tako jasno določat

po teh norih predalčkih

astrologija je bila veda preden je bila veda astronomija
filozofija je bila zibrka vseh ved, zdej pa je odrinjena kot ena od ved
če je filozofija lahko veda, zakaj ne bi bla astrologija
če je lahko sociologija ali psihologija veda, zakaj ne bi bila astrologija
to je veda... sam predolgo je v rokah navadnih, nezanstvenih ljudi, ki iz nje delajo nek cokum pokum brez vrednosti
in gledaš po keklamah 3883 odgovri na vprašanje s pomočjo zvezd, pa kaj še, bi koga v rit brcnla, da se dela norca s tako plemenite vede
ne in ne in ne
astrologija v svojem jedru je plemenita veda, ma kaj mi naredimo iz nje, to pa je stvar človeka
podobno kot z vsako drugo stvarjo
če bi prišla do katedre... potem bi se lahko bolje razvijala... bi bilo v raziskovanje vloženo veliko več denarja, in bi bila še bolj živa veda, kot je živa veda fizika.... v teku s časom

no to je moje mnenje

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#24 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 22. avgust 2012, 20:45

Ja, razumem tvoje razmišljanje. Delno.

Po resnici povedano, ne vem še zdaj kaj je kvantna fizika. Če mi ti razložiš, bi ti bila hvaležna.

Samo, dejstvo je, da je Uran ''ezoteričen planet''. A me boš tudi tukaj negirala? To ni prišlo iz mojih ust, sicer, ampak je znano v astrologiji. Uran je 8. višina Merkurja (a se reče tako po slovensko? Znam po angleško...). Torej, Merkur je racionalno razmišljanje (znanost), Uran je nekaj višje. Kot je Neptun nasproti Veneri ali Pluton nasproti Marsu.

Jaz pa mislim, da je ezoterična veda. Kot sem rekla, beseda ni nič ''čudnega''. ESO (notranje), nasproti EKSO (zunanje, materialno). Kje je problem. Je res, da je ena geometrija, ampak v naravi je vse ena geometrija, tudi kako rastejo vejice iglavca, itd...

Slabo ni dokazovat, da astrologija štima. Lahko tudi preko statistike (koliko športnikov ima Mars postavljen odlično, recimo). OK! Ampak, moti me da bistvo astrologije ni da vemo kako vibrirajo planeti (ker ne obstaja...ali recimo, bom provokatorno rekla, da naj le dokažejo, k so tko pametni!) oz. pa kako za vraga ta stvar funkcionira????!!!! Mislim, ne vidijo bistva, ki ga veda sporoča, ampak se osredotočajo kako to sploh deluje. Sej ni motor ali računalnik ki ima ''logiko'' znanstvenika. Sploh ni nič znanstvenega, če mene vprašaš. Zato mi grejo tko na živce, ker so omejeni na materialno življenje in se kar čudijo in še upajo, da bojo ''izmerili, izračunali'' astrologijo. Beda!

#25 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. avgust 2012, 21:07

Slabo ni dokazovat, da astrologija štima. Lahko tudi preko statistike (koliko športnikov ima Mars postavljen odlično, recimo). OK! Ampak, moti me da bistvo astrologije ni da vemo kako vibrirajo planeti (ker ne obstaja...ali recimo, bom provokatorno rekla, da naj le dokažejo, k so tko pametni!) oz. pa kako za vraga ta stvar funkcionira????!!!! Mislim, ne vidijo bistva, ki ga veda sporoča, ampak se osredotočajo kako to sploh deluje. Sej ni motor ali računalnik ki ima ''logiko'' znanstvenika. Sploh ni nič znanstvenega, če mene vprašaš. Zato mi grejo tko na živce, ker so omejeni na materialno življenje in se kar čudijo in še upajo, da bojo ''izmerili, izračunali'' astrologijo. Beda!


vejica je vejica, ker mo ji mi rekli vejica, obstajjo jeziki kjer se vejice ne ločuje od veje... ampak razumem, gre za opazovanje kako stvari so , kako funkcionirajo... to so vede ja, krasna stvar, tudi prvi filozofi so opazovali, tako zunanje stvari kot notranje...

vsaka veda na določen način omejuje področje, ki ga raziskuje... se strinjam

tudi jaz mislim, da ni sam znanstveno... mislim, da sem celo nekje napisala, zame je to miks astronomije in mitologije in mitologija ima na sebi nekaj skrivnostnega, in ja se strinjam s tabo...

vendar uporaba astrologije je od vedno možna na zelo veliko načinov in ko bi vsaj ljudje dojemali, vsaj v malem, kako zelo veliko nam govori in kako globoko in temeljito se jo da uporabiti pri spoznavanju sebe in pri transformaciji, pri razvoju. Vendar ljudje smo različni, nekateri rabijo dokazila, drugi jo uporabljajo za napovedovanje, tko je... tudi sama, ker živim od nje, če je treba jo uporabljam za napovedovanje... imam tri otroke za nahranit...dolgo časa sem kar dobro služila tudi s horoskopi, tko da ne morem samo sebe dvigovat nad tem, človek za preživetje naredi marsikaj, vendar je astrologija mnogo mnogo več in če je ezoterika to, da gre za odkrivanje notranjih skrivnosti, potem sem tkoj za to, sam verjetno imam predsotke glede ezoterike in jo zato v osnovni tako zavračam, s tem bom morala jaz delati... ker si to kmalu razumem kot neke flance bance prosto po Preširnu brez trdnih temeljev...tko da lahko iz tega moja reakcija

jaz iskreno upam, da bo astrologija študijska veda, kot se da študirati mitologijo in pa tudi astronomijo, naj se da študirati tudi njuno združbo, celoto, astrologijo

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0