Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šamanizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
330 komentarjev na to temo

#251 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 27. september 2013, 21:50

V glavnem nisem omenjala tobaka zato,ker bi bil zdravilen,je zdravilen zakaj so ga včasih žvečili verjetno tudi zao ker so zdravili zobobol.jaz mislim da ima vsak tobak nikotin v sebi,samo da eni manj eni več.Je pa res da če dobimo preveč nikotina v telo se lahko zastrupimo. odvisno od tobaka kako se ga uporablja.nikotin se da izločit in ga verjetno dodajat...

 

zakaj ga pa uporabljajo v obredih, je pa zato da z njim prikličejo priče iz duhovnega sveta, da delajo vse po morali,ker če ne priče poskrbijo da se naučijo morale ali pravih stvari. tobak v južni ameriki darujejo vedno ko gredo v gore da pomirijo duše tam ,da nimajo slabih namenov...to uporabjajo tudi v severni ameriki.

zato so indijanci kadili pipo kadar so se dogovarjali za nekaj,niso oni imenovali pipa miru,tako so intrepertirali evropejci to njihovo navado.fora je bila da so poklicali priče da so slšali kaj je bilo rečeno na takih shodih....



#252 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 27. september 2013, 22:04

js pa še zmeri priče kličem em45.gif



#253 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 07:43

Tudi CO2 je strup...tako da nema više vožnje z avtom, spokajte iz mest, industrijskih območij ven...v naravo med volkce, ovce, koze, na biciklič...itd...mi se bomo pa še naprej nažiral tega...in kakšen nikotin na vsake toliko časa je kot občasni kolaček al pa čokoladica...če kao pade nikotinska glukoza...Kakšen bolj eko, bio, vegi meščanski uživalec strupov si pa lahko privošči kakšno špinačo od koprive in kolaček od žajblja...Razen če niso tudi tam kakšne omejitve, da se več kot kilco na dan ne sme pojesti, ker ga lahko odnese v "šamanski" svet... tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#254 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 07:57

jah ...co2 ...ni krize ... par dreves ...pa je ..uči sine .tongue.png ..si prešprical naravo in družbo ..al pa biologijo biggrin.png

krizo da co ...biggrin.png huh.png ...jp jih je že veliko zarad tega umrlo ...

 

Nisem srečal nobene mlade šamanke, ki bi mi praktično pokazala eko (biološke) bajke...flirt.gif Pa sam malo prespavao par zadevic...vem pa da je krava roze barve in da čokoladke zavijajo svizci...tolk sem pa odnesel iz šole...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#255 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 08:15

ma za  prepoznavo co2 ne rabiš šamanke ...razen, če rabiš umetno dihanje ..no ..biggrin.png

 

Rabim pa za drevesca, rožce sadit...pa da razloži kako se rumenim, zelenim, vijoličnim in ne vem še kakšnim rožcam reče...pa za kaj se uporabljajo...da ne bo človek kuhal kamilični čaj, noter bo dal pa koprive...in kar je še bolj pomembno, da razloži kako se pleše z volkci, priča z duhci narave...tongue.png

 

 

tko ...no 

 

http://www.viva.si/A...om-in-zelišči

 

Take vraže ne palijo na črne duhce v prostoru al pa kakšne pokojne družinske duhce, ki so še zmeraj tam (nedokončane karmične zadevce)...tongue.png

 

Je pa dobro za vudu čarolije, da se malo prestraši sosede kao v smislu "don.t fuck with us"...se sosedska nesoglasja lahko hitro razrešijo...zaradi čiščenja in pozitivnih vibracij valjda...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#256 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 08:23

jp samo iknee ni omenila tobak ...tako se samo reče indijanski tobak ...in ta nima nikotina ...res pa ni to to kar je dejansko tobak ...huh.png

 

jao ...sem zakomplicirala ...biggrin.png

ja nikotin je krvni strup , pa pesticid itd ..

samo sem pa  pred nekaj časa prebrala nekaj , ki mi je razširilo obzorja kar se tiče nikotina ...ampak še vseeno ....nikotin je strupekwink.png

 

to mimo grede ..

lej omenila sem tudi beli žajbelj ...

kaj veš kašen je postopek blagoslova čiščenja s to rastlino ..?

ker to je tudi običaj severnih indijancevwink.png

Žajbelj uporabljajo v osnovi enako kot pri nas - kot kadilo. Za posodo, kamor dajo posušene žajbljeve liste, pa radi uporabijo večjo morsko školjko. Obred, ki sodi zraven, je pa pač njihov, v podrobnostih se razlikuje od plemena do plemena in ni vedno enak, pa ga je težko opisat, ker zmeraj lahko opišeš samo nekaj zelo zunanjega, bistvo pa ostaja v samem obredu. Z dimom se obračajo na vsako od štirih strani neba, k materi Zemlji in k Nebu (zahvala, povezava) nazadnje z roko zajamejo žajbljev dim in ga "potegnejo" še čez sebe. Pomemben del obreda je petje posebnih obrednih pesmi (povezava vsega kar obstaja in duhovnega sveta preko vibracij zvoka - Indijanci menijo, da je vse, kar obstaja v bistvu valovanje - v tem smislu ima vsako bitje od kamna do človeka svojo vibracijo oziroma svojo pesem, kot oni to poimenujejo) 



#257 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 09:49

Nisem srečal nobene mlade šamanke, ki bi mi praktično pokazala eko (biološke) bajke...flirt.gif Pa sam malo prespavao par zadevic...vem pa da je krava roze barve in da čokoladke zavijajo svizci...tolk sem pa odnesel iz šole...biggrin.png

biggrin.png Nisi, ker so šamanke lahko samo stare babe. Razlog je pa ženska skriwnost icon_smile_approve.gif   (med drugim tud zato, da nimajo več težav s pms-ji wink.png, ampak so še drugi tehtni razlogi)



#258 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. september 2013, 10:04

Rabim pa za drevesca, rožce sadit...pa da razloži kako se rumenim, zelenim, vijoličnim in ne vem še kakšnim rožcam reče...pa za kaj se uporabljajo...da ne bo človek kuhal kamilični čaj, noter bo dal pa koprive...in kar je še bolj pomembno, da razloži kako se pleše z volkci, priča z duhci narave...tongue.png

 

 

 

Take vraže ne palijo na črne duhce v prostoru al pa kakšne pokojne družinske duhce, ki so še zmeraj tam (nedokončane karmične zadevce)...tongue.png

 

Je pa dobro za vudu čarolije, da se malo prestraši sosede kao v smislu "don.t fuck with us"...se sosedska nesoglasja lahko hitro razrešijo...zaradi čiščenja in pozitivnih vibracij valjda...biggrin.png

a si prepričan brezo da ne deluje,a si že sprobal? jaz ne bi tako zagotovo trdila....

zadnjič si pisal kako si na žalah delal neke obrede,a si jih kropil s sveto vodo?ali si jih mantral al si se z vsakim posebej pogovarjal? kaj so zate črni duhci?

imaš različne postopke,saj verjetno veš,ali odganjaš nekoga ki ti je bil poslan ali nekoga ki ga oseba noče izpustiti ali nekdo ki noče oditi iz tega sveta....

kako ti odganjaš te zadeve,saj na splošno pol povej če se že posmehuješ vsemu.kaj uporabljaš za zaščito ali je ti nerabiš?

kaj so zate nedokončane karmične zadeve...



#259 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 11:17

biggrin.png Nisi, ker so šamanke lahko samo stare babe. Razlog je pa ženska skriwnost icon_smile_approve.gif   (med drugim tud zato, da nimajo več težav s pms-ji wink.png, ampak so še drugi tehtni razlogi)

 

Baje naj bi obstajale tudi šamanke stare okrog 30-40 let...to pa niso glih stare babure...tongue.png

 

a si prepričan brezo da ne deluje,a si že sprobal? jaz ne bi tako zagotovo trdila....

zadnjič si pisal kako si na žalah delal neke obrede,a si jih kropil s sveto vodo?ali si jih mantral al si se z vsakim posebej pogovarjal? kaj so zate črni duhci?

imaš različne postopke,saj verjetno veš,ali odganjaš nekoga ki ti je bil poslan ali nekoga ki ga oseba noče izpustiti ali nekdo ki noče oditi iz tega sveta....

kako ti odganjaš te zadeve,saj na splošno pol povej če se že posmehuješ vsemu.kaj uporabljaš za zaščito ali je ti nerabiš?

kaj so zate nedokončane karmične zadeve...

 

Probaval so drugi...ampak duhci so še vedno bili tam...al so se pa samo začasno umaknili iz tistega prostora recimo kakšnih 50, 100m stran in ko se je razkadilo ajde žurka dalje...tongue.png

 

Ja, gospa mayita, če gledate v karte pa auro pa te stvari morate pa ja vedeti kaj pomeni črni duhec...sem že razložil ne vem kolikokrat kaj jaz mislim pod tem...

 

Ja, saj zato pa zažiganje rožic ne pali, če so duhci tam z nekim namenom al pa če so zalutal, ipd...treba najprej malo pokofetkat z njimi, se zmenit kaj in kako...potem pa polako dalje...

 

Pa kje si videla, da bi pravi magusi uporabljali fizičlne stvari za zaščito in ne vem kaj še vse...power of the mind...tongue.png

 

In ne, se ne posmehujem...samo pravim da imajo te stvari svojo "omejenost"...fizične zaščite ovakve ili onakve so v praksi večinoma samo okol 25 % učinkovite...zakaj...pa o tem že ptički pojejo...A mi lahko poveste kakšna zaščita bo človečka zaščitila pred lastnimi demončki...tongue.png

 

A nisi zaštekala kaj je Iknee zgoraj namignila...zvok...pesmice...tralala...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#260 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 11:30

laugh.png

niso še ... so pa blizu  yes.gif

 

Ma ajde jaz sem zadovoljen tudi s šamankami- pripravnicami...samo da zna skuvat pravu tursku kafu sa šlag penom...a nisem skromen...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#261 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 11:31

a želiš povedat, da šamanke ne smejo več imet sexualnunih želja ... xscratchx ??? ... pa da morajo bit stare in grde ... :lol::lol::lol:

Hahahaha, NE, niti slučajno nisem imela tega v mislih, bolj mimo ne bi mogel mahnit, :lol::lol::lol:

#262 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 14:47

..ja take so najhujš ...laugh.png....

 

Prav kjut "vradžbine"...flirt.gif Zraven kafice manjkajo samo še kakšni "vradžbinski" piškotki...biggrin.png

 

jst ne znam smile.png

 

ne maram turšega kafeta, samo s kofetjere ... wink.png

 

Mogoče boš pa v naslednjem lifeu imela drugačen okus...in boš znala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#263 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. september 2013, 15:58

Baje naj bi obstajale tudi šamanke stare okrog 30-40 let...to pa niso glih stare babure...tongue.png

 

 

Probaval so drugi...ampak duhci so še vedno bili tam...al so se pa samo začasno umaknili iz tistega prostora recimo kakšnih 50, 100m stran in ko se je razkadilo ajde žurka dalje...tongue.png

 

Ja, gospa mayita, če gledate v karte pa auro pa te stvari morate pa ja vedeti kaj pomeni črni duhec...sem že razložil ne vem kolikokrat kaj jaz mislim pod tem...

 

Ja, saj zato pa zažiganje rožic ne pali, če so duhci tam z nekim namenom al pa če so zalutal, ipd...treba najprej malo pokofetkat z njimi, se zmenit kaj in kako...potem pa polako dalje...

 

Pa kje si videla, da bi pravi magusi uporabljali fizičlne stvari za zaščito in ne vem kaj še vse...power of the mind...tongue.png

 

In ne, se ne posmehujem...samo pravim da imajo te stvari svojo "omejenost"...fizične zaščite ovakve ili onakve so v praksi večinoma samo okol 25 % učinkovite...zakaj...pa o tem že ptički pojejo...A mi lahko poveste kakšna zaščita bo človečka zaščitila pred lastnimi demončki...tongue.png

 

A nisi zaštekala kaj je Iknee zgoraj namignila...zvok...pesmice...tralala...tongue.png biggrin.png

brezo ja sej se mi ne da....

K se vidi da ne bereš celotnih zadev in da jih ne znaš povezat, mislim kar se tiče postov zato smo pa eni vedno na desni strani drugi pa na levi.

Jaz pravim kombinacije vsega, zadnjič si se smejal ko sem rekla da tisti ki ne zna peti ne more biti šaman zdaj mi pa ti to naprej mečeš, pa dej obup od obupa....

In vidim da se igraš z zelo nevarnimi stvarmi o katerih niti slučajno nimaš pojma čeprav misliš da ga imaš....nekaj se ti je usral zdej pa to, bodi previden....pa sej vseeno sej itak ne poslušaš nikogar....

power of the mind, lepo te prosim, da ne boš še kakšne piramide zgradil...

 

mogoče sem pa te samo narobe razumela



#264 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. september 2013, 16:07

ja slaki so številka 1.....

sing.gif sleepy.gif



#265 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 18:03

brezo ja sej se mi ne da....

K se vidi da ne bereš celotnih zadev in da jih ne znaš povezat, mislim kar se tiče postov zato smo pa eni vedno na desni strani drugi pa na levi.

Jaz pravim kombinacije vsega, zadnjič si se smejal ko sem rekla da tisti ki ne zna peti ne more biti šaman zdaj mi pa ti to naprej mečeš, pa dej obup od obupa....

In vidim da se igraš z zelo nevarnimi stvarmi o katerih niti slučajno nimaš pojma čeprav misliš da ga imaš....nekaj se ti je usral zdej pa to, bodi previden....pa sej vseeno sej itak ne poslušaš nikogar....

power of the mind, lepo te prosim, da ne boš še kakšne piramide zgradil...

 

mogoče sem pa te samo narobe razumela

 

Narobe si razumela...a nekdo zna pet ali ne sploh ni pomembno...ne znaš sestavit puzlov...power of the mantras...moč misli...kapiš...na podoben način se igrajo šamani...šamani in tibetanske lame so na istih nivojih., samo pristop je drugačen...tongue.png

 

Sedaj pa pojdi lepo v karte pogledat, če je to res...it.s a joke...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#266 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. september 2013, 19:51

Žal ti ne štekaš,brezo....



#267 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 20:31

Žal ti ne štekaš,brezo....

 

Pa ne štekam...so what...po tvojem...tongue.png

 

Bi bil pa vesel strokovnega mnenja- kakšna je razlika med šamanskim razbijanjem po bobnih, njihovem glasnem zavijanju, plesu in tibetanskim tolčenju na njihove posodice, zvončke, ne vem kaj še vse, plesom in njihovo trobezlanje čudnih zvokov...Baje vsaka čakra zavibrira, če se zamomlja določeno črko (zlog)...biggrin.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#268 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 21:18

Narobe si razumela...a nekdo zna pet ali ne sploh ni pomembno...ne znaš sestavit puzlov...power of the mantras...moč misli...kapiš...na podoben način se igrajo šamani...šamani in tibetanske lame so na istih nivojih., samo pristop je drugačen...tongue.png

 

Sedaj pa pojdi lepo v karte pogledat, če je to res...it.s a joke...tongue.png biggrin.png

Deloma imaš prav, ampak Mayita tudi! Šamani in tibetanski lame počnejo isto stvar. In oboji uporabljajo zvok! Obredno petje tibetanskih lam je celo zelo podobno petju severnoameriških šamanov (vem iz prve roke, bila na obredu, kjer so bili lame in indijanci skupaj in so oni sami to potrdili).  



#269 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 21:23

Deloma imaš prav, ampak Mayita tudi! Šamani in tibetanski lame počnejo isto stvar. In oboji uporabljajo zvok! Obredno petje tibetanskih lam je celo zelo podobno petju severnoameriških šamanov (vem iz prve roke, bila na obredu, kjer so bili lame in indijanci skupaj in so oni sami to potrdili).  

 

Evo ruke...icon1_thumbup.gif Mogoče te v sanjah povabim na kafu...biggrin.png Zdaj me pa zanima, zakaj samo deloma...icon1_question.gif whistling.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#270 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 28. september 2013, 21:36

pa , bi rekel da ima brezo prav ... vibrira lahko na več načinov ... in sploh ni nujno , da ti to sploh zaznavaš ....

prvo kot prvo nisem govorila o tem...



Evo ruke...icon1_thumbup.gif Mogoče te v sanjah povabim na kafu...biggrin.png Zdaj me pa zanima, zakaj samo deloma...icon1_question.gif whistling.gif

sem ti jaz že povedala ,pa izgleda nisi prebral



#271 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 21:51

a so se srečali samo zaradi tebe ??? scratchchin.gif

ali si to doživljala meditativno ?

a je šlo za kaj tretjega ?

Nekaj tretjega. Srečali so se zato, ker so se hoteli srečati, iz svojih razlogov. Jaz sem lahko prisostvovala, ker sem nekoga med njimi poznala.  

 

Evo ruke...icon1_thumbup.gif Mogoče te v sanjah povabim na kafu...biggrin.png Zdaj me pa zanima, zakaj samo deloma...icon1_question.gif whistling.gif

Ker so si v bistvu zelo podobni in pa pet znajo lame, obredno petje je pomemben del njihove duhovne prakse. Se pa strinjam, da lahko določene zadeve izvajajo tudi drugač ... in to znajo tud dobri šamani   



#272 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 22:20

Nekaj tretjega. Srečali so se zato, ker so se hoteli srečati, iz svojih razlogov. Jaz sem lahko prisostvovala, ker sem nekoga med njimi poznala.  

 

Ker so si v bistvu zelo podobni in pa pet znajo lame, obredno petje je pomemben del njihove duhovne prakse. Se pa strinjam, da lahko določene zadeve izvajajo tudi drugač ... in to znajo tud dobri šamani   

 

Srečali so se zaradi določenega dela na planetarni ravni...in to celo fizično...tongue.png

 

A nisem podobno tudi jaz nakazal zgoraj...whistling.gif Obredno petje (mantre) so neke vrste invokacija, evokacija...kdor razume kaj to pomeni, ve v kateri smeri mora gledat...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#273 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. september 2013, 22:53

To o vibracijah že vse znano (kar je na posnetku)...prave "muzike" se tudi črni duhci izogibajo...in če to dela z vodo, kaj potem dela šele z možgančki, ki plavajo v glavci...zlasti ko človek spava in sluša...aura valjda full lepo zavibrira že na začetku, se lahko full uravnovesi v zelo kratkem času (manj kot urca)...včasih so pa prav lepo otkačene zadevce...Ko se pojavi Casper- friendly ghost in vpraša "Bi radi kavico, z mlekom ali smetanco..."...pa podzavest zna tudi malo prečistit...Seveda je vse to možno, samo če so tapravi "otkačeni" komadi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#274 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 28. september 2013, 23:09

1.) Srečali so se zaradi določenega dela na planetarni ravni...in to celo fizično...tongue.png

 

2.) A nisem podobno tudi jaz nakazal zgoraj...whistling.gif Obredno petje (mantre) so neke vrste invokacija, evokacija...kdor razume kaj to pomeni, ve v kateri smeri mora gledat...biggrin.png

1.) A ti ni kugla povedala, da si nisem izmislila, pa koja ti je to kugla ... tongue.png   dej, poskusi še v šalco od kofeta pogledat, če men ne verjameš!

2.) Ja, ok, no, pol se pa v celoti strinjam!  love3.gif  



#275 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 07:39

1.) A ti ni kugla povedala, da si nisem izmislila, pa koja ti je to kugla ... tongue.png   dej, poskusi še v šalco od kofeta pogledat, če men ne verjameš!

2.) Ja, ok, no, pol se pa v celoti strinjam!  love3.gif  

 

Nemoj, da žališ moju kuglu, ona bila na odmaranju...tongue.png

 

OK resno a ti razumeš pojem "delo na planetarni ravni"...to je podobno kot če bi se zbrali predstavniki treh religij in kao molili (meditiral) za mir v svetu...trenutno ne najdem boljše primerjave...

 

A sad malo bajk o čem je sploh bilo govora...kdor razume seveda...biggrin.png

 

http://www.esoterik....hierarkien.html


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0