Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Šamanizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
330 komentarjev na to temo

#276 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 29. september 2013, 08:19

Nemoj, da žališ moju kuglu, ona bila na odmaranju...tongue.png

em119.gif



#277 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 08:28

kaj ima to veze s šamanizmom...

to so čist new age zadeve ..pač mojstri modrosti  ..rolleyes.gif

na hitrico pogledala ...

 

pa misliš ..da ima šamanizem veze z mojsti modrosti ..

bolj ko tole berem bolj sem zmešana ..

sakratka če je bistvo šamanizma ...celota ...

potem je vsakem kamenčku , vsaki rastlinci , živali , človeku ...isto ...

ista koda ...koda življenja ...

nobene lestvice ...

 

razen da bojda svet se gleda dualistično ...razen baje keltskega šamanizma ...huh.png oni baje ni dobrega ni slabega ampak samo je ...wink.png

 

in  kaj imajo sedaj mojstri zraven ne vem ..rolleyes.gif

 

konckoncev pa ...kdo je bog ..?

in  koga imajo šamani za boga ...?

 

1book.gif uhar.gif

 

1+2+3+4+5= ?...al naj dodam še kakšne x, y...tongue.png

 

Mojstri modrosti= bela bratovščina= beli magi= guruji= šamani...

 

Tehnično gledano je večina šamanov "učencev"= disciples...

 

Potem pa je skrajni čas, da greš počasi čez in še malo pogooglaš in mogoče bo naredilo kakšen klik al boš pa celo par puzlov skupaj sestavila in takrat bo "vau"...kako da to prej nisem opazila...pa to je ja logično...

 

Ja , gospa strelka a vi tudi spite med učno snovjo...torej nisem edini...sigurno neko obdobje niste sledili Đurotovim bajkam, sedaj pa problemčki...Evo iz knjigice, ki je bila v Đurotovi školi za domače branje...tongue.png biggrin.png

 

Bog
 
R. O.: Kaj pa bog? Kdo je bog? Kje je bog? V kakšnem odnosu je do duhovne hierarhije in do nas?
B. C.: V ezoteričnem pomenu je bog celota vseh zakonov in vseh energij, ki jim ti zakoni vladajo v manifestiranem in nemanifestiranem vesolju. bog je torej neoseben, vendar se ta transcendentni bog manifestira v vsakem vidiku stvarstva, vključno z nami. Nismo ločeni od tega stvarstva – od boga. Vsako človeško bitje ima potencial védenja, zavesti o vsem v stvarstvu, o vsem, kar si lahko zamislimo kot to, kar pomeni boga.
 
Mojstri so uresničeni bog, kar je čisto posebno stanje. Svojo zavest v smislu iskre boga, absoluta, sebstva, so privedli v popolno enost s seboj kot ljudmi na fizični ravni. Osebnostni in božanski vidik sta popolnoma združena.
 
R. O.: Kaj pa bog, ki ni v telesu?
B. C.: Tudi veliko kozmično bitje, ki deluje kot duša planeta, je bog. Kljub vsej svoji trdnosti, kljub svojim mestom, letalom, televizijskim studiem in podobnim je planet v bistvu telo, skozi katero se izraža kozmično bitje, ki daje planetu njegovo življenje in ima načrt razvoja za vsa kraljestva narave, vključno s človeškim. To, kar se v resnici dogaja, je, da mi vsi na različnih ravneh – od mineralnega kraljestva pa vse do kraljestva boga – izvajamo evolucijski proces, ki bo v svoji končni posledici iz planeta napravil popoln izraz miselne oblike v umu ustvarjajočega logosa.
 
R. O.: Omenili ste boga, ki deluje kot duša planeta. Ali je nad njim še kakšen bog ali višja raven zavesti?
B. C.: Vsekakor. Obstaja bog, ki deluje kot duša sončnega sistema. Naš planetarni logos je le del, eno od središč v telesu sončnega logosa, ki je spet eno od središč v telesu galaktičnega logosa. In tako naprej in tako naprej, galaksija za galaksijo. Bogu ni konca; je transcendenten (onkraj) pa tudi imanenten (znotraj) vsakega delčka stvarstva. Vsak vidik boga, vključno z nami, ima potencial, da nekega dne spozna vse to, postane vse to in dela z energijami, ki ustvarjajo vesolje.
 
Bog je vse, kar obstaja, in ves prostor med tem, kar obstaja, med vami in menoj in okoli naju, okoli vsega. Vse to je bog. Bog se manifestira skozi svoje stvarstvo, ki je ustvarjeno iz energij na določenih vibracijskih stopnjah. Oblika je odvisna od posamezne frekvence atomskega jedra in elektronov te oblike. Moderna znanost je bila sposobna analizirati zgradbo atoma in prikazati, da je v središču vsakega jedro z elektroni, ki vibrirajo okoli jedra z določeno frekvenco, in da je vsak atom v vesolju sestavljen enako. V vsem manifestiranem vesolju ni ničesar, razen energije. Razlika med tem povsem znanstvenim pogledom in pogledom ezoterika je v tem, da gre ezoterik še dlje in pravi: res je, vse je energija, vendar energija, ki sledi misli in na katero misel vpliva. Misel je sredstvo, s pomočjo katerega se dogaja stvarstvo.
 

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#278 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 08:54

nič jaz ne spim ....wink.png

 

ja sestavljam puzle od vsega tukaj kar sem že prebrala pa ne samo od šamanizma ..

 

ampak ..če je svet en hologram ..je tole vse brez veze biggrin.png yes.gif

potem ...če so nas naredili vesoljci ...ok potem boga ni ..

nič mističnega in nič vav ..yes.gif

ampak obstaja ena snov materija ...pa rečmo enrgija ..

iz katerega je nastalo vse ...

iz katere vse izhaja in ki se nič drugega kot samo preobraža iz enga stanja v drugo ...

 

torej so vsimojstri ena veeelika farsa ..

programiranje uma ..od pa rečmo vesoljčkih ...

ja mojstri so vesoljčki ...bucktooth1.gif

 

a veš to govorim ..

tukaj je toolk ena ga neskladja da glava peče ...biggrin.png

 

eto tko no ...

 

bom pa prebrala ..tud tisto zgoraj...yes.gif 1book.gif

 

Kaj pa če je svet več kot hologram...hologram + x+ y...tongue.png

 

Kaj pa če je Bog naročil vesoljčkom ustvarite 7 ras s 7 različnimi barvami...črnčke postavite prostor A, belčke na B, rumenčke C, itd...in vsi prostorčki so bili n anašem planetku...tongue.png

 

Skratka kdor hoče razumeti snov višjih razredov, mora najprej imeti podlago iz nižjih...zato pa ima vsaka šola več razredov...zato pa obstajajo iniciati, učenci na preizkušnji in obični ljudje...ampak če nekatere moti pojem višje- nižje, razredi in ne vem kaj še vse, potem naj se ne pritožujejo, če teh stvari ne razumejo...In tudi jaz ne štekam tistega kar je trenutno nad mojim levelom...tongue.png

 

Kdor govori o Bogu, bi mu moralo to biti kristalno jasno...kdor pa govori samo o delčku Boga, ker celote zaenkrat še ne more prokužiti, takemu bodon stvari tudi bolj jasne...kajti zaveda se kako visoko lahko leta in v kolikšni meri lahko absorbira informacije in jih tudi razume...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#279 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 09:05

A ni potem bolj izi dat link teh "Jehovih prič"?

 

http://www.share-int...ja/maitreja.htm

 

Gospa Ceres ali žalite Jehove priče...icon1_question.gif Jehove priče nimajo nič s tem..vitez.gif

 

Ne bi bilo slabo, če bi se najprej pozanimali o osnovnih stvareh...mojstri modrosdti so bili omenjani v svetih bukvicah že pred več kot 100.000 let...potem so se zaradi določenih razlogov potuhnili...in približno konec 19. st, na začetku 20st. so spet začelo malo bolj podajat informacije človeštvu...skratka od oka gledano okol 70 let preden so t.i. "sektaši" kot jim vi pravite sploh začeli delovat...Joj, mogoče ste pa spregledali to pomembnmo dejstvo...tongue.png

 

Kakor je meni znano...share international sestavljajo različno misleči ljudje- od kristjanov, budistov, ovakvih ili onakvih neopredeljenih ljudi do uradnih religij...itd...skratka druži jih samo en interes...širjenje ezoteričnih informacij in služenje...vsak človek ima svojo filozofijo...In če to primerjamo z vašo izjavo potem so vse mednarodne humanitarne organizacije "jehovci"...Ali pa ste mogoče spregledali tudi to dejstvo...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#280 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 09:11

eh ..viš ko ti meen ne štekaš kaj jaz govorim ...

torej ok ...KDO JE BOG ...tongue.png ?

 

Evo in kdo je potem ustvaril tiste vesoljčke ..?

 

Ma nehaj zdaj ti o višjih nižjih klasi ..ti meni potem odgovori na čist preprosto vprašanje za višje klase ..

kdo je bog...biggrin.png

ylflower.gif

 

Vedska  mantra...SO HAM= JAZ SEM BOG...razumeš ali ne...v tem zlogu je vse bistvo...če razumeš potem ne vem zakaj sprašuješ, če pa ne razumeš potem pa lepo nazaj v zemeljsko šolo in uči podlago...Če ne razumeš preproste razlage, ki je zgoraj nakazana potem je mogoče da začneš z manjšimi zadevami in sčasoma se ti bo mogoče kaj več razkrilo al boš pa drugače dojela zapisano...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#281 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 09:14

Brezo...iz tega linka si kopiral a ne? Pa da se folk ne muči, sem cel link dala.

 

Sploh pa....včasih je bil današnji dan dan pionirjev, in bi tud ti lahko v svoji džurotovi šoli kakšnega cicibana v pionirčka povišal no.  

 

NE...tehnično gledano ni bil ta link...ampak pdf iz mojega compa...na tem linku ni knjigice...in folk se bo še zmeraj mučil...slaba usluga, samo še bolj bodo zmedeni...tongue.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#282 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 29. september 2013, 09:39

http://www.share-int...kacije/nauk.htm

 

Zdaj pa lahko še preberete, če niste...in preverite trditve...tongue.png

 

HJa ...to je nastalo že takrat ko so nastale rase ...

so jim podali mantre ...

če si gledal tisti filemček šamanov ...je jasno kaj je zvok ..

in če tole mantraš ..se ustvari neka vibracija ...frekvenca ...

posledično pa že kar na prvi šus je to nič drugega kot energija ...

haj lahko tud obratno ..nisem tolko pametnabiggrin.png

 

no tako jaz to štekam ...

 

ampak po vsem tem ...še vedno ne vem kaj je bog ...

vidiš ...torej je bog potem ena pra enrgija iz katere izhaja vse ...ja zato posledično itak jaz sem bog , tud tis i bog pa tud tist na stopnji črva je bog ...

 

zdaj zakaj pa je v zavest ljudi prišlo ...kaj je dobro kaj je slabo .. je pa drugo vprašanje...

 

pa da se vrnem ...na šamanizem ..

kot razumem šamanizem ne dela nič drugega ....kot npr. tisti zvok tam gor ...

 

zato pa tud ...leta med svetovi ...

 

zdaj pa jaz imam te svetove ..za klientovo psiho ...tam se šraufa im motovili ..in spravlja v red ...

 

pa ok ...tud moje misli so nametane ..malo tu malo tam ..

ampak ..

hotela sem samo povedat ..če povezujem vse kar sem tule prebrala ..

mi marsikaj ne štima ...wink.png

al pa tud ....ampak žal se lahko sesuje nekaj kar sem imal v glavo vcepljeno ...že doooolgobiggrin.png

no tko no ...

zdaj pa bom nehala ...wink.png ylflower.gif

 

Pravo učenje o zvoku se prične v ne vem katerem razredu...do takrat pa samo "cicibanček" varianta, da se človeku malo sanja kaj to je...

 

Točno tako, staro znanje moraš malo "razdemolirat", obdržat bistvo in potem nadgraditi z novimi informacijami...in potem boš ugotovila, da to ni v nasprotju s tistim, ampak da si ti narobe (pomankljivo) tolmačila stvari...tongue.png

 

A ni že čas, da se nehaš spraševat kaj je Bog, če še najboljše razlage (teorije) ne razumeš, ampak probaš to občutit, zaznat...potem ne boš več spraševala....na neki točki je too much teorije brez izkušenj balast..In kako se to doseže- duhovna vadba...in mogoče se tvoja šamanskja nagnjenja iz preteklosti premaknejo naprej...tongue.png  


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#283 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. oktober 2013, 19:12

 

dober film, zakaj je dobro znanje vsega



#284 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 7. februar 2014, 20:55

 

 

hahahahahaha tudi jaz sem videla naše ženske se kregat za te  tako imenovane indijance.....



#285 Chypychyps

Chypychyps
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 109

Objavljeno: 7. marec 2014, 21:02

...let go and you will gain full controle over your life...

 

Šamanizem je unčikovit le toliko, kolikor ljudje verjamejo vanj... Eni uporabljajo mantre za dosego nekega nivoja ampak ko prideš par nivojev nad to oz. "pod" to ugotoviš, da je mantra orodje in ne cilj...

Orodje pa si lahko sam izbiraš... Je pa res, da je za začetnike dost uporabno...

Če vprašam kako naj lažje zašraufaš žebelj? Eni bodo rekli marskiaj...

...ampak po mantri ugotoviš da je to KLADIVO ;)



#286 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 3. junij 2014, 13:08

https://www.youtube....I&feature=share

 

 

Zame eden pravih medicineman. Bruce Lee se je naučil veliko stvari v Ameriki....Itak pa vse resnične stvari govorijo isto ali podobno, če poslušaš Indijance ali Bruce Leea je kot da bi prihajali iz iste kulture čeprav ne. Ko enkrat dojameš point,vidiš da je resnica na koncu samo ena.negleda na vero ali kulturo,ker takrat nič od tega ne obstaja......



#287 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. oktober 2014, 16:50

Šamanizem − tisočletno znanje, ki terja razmislek...yes.gif icon_smesko.gif 

 

http://www.delo.si/p...-razmislek.html


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#288 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 13. oktober 2014, 17:04

Šamanizem − tisočletno znanje, ki terja razmislek...yes.gif icon_smesko.gif 

 

http://www.delo.si/p...-razmislek.html

 Seveda terja razmislek...

ampak pri vseh teh stvareh je to tkole, kolk cajta vložiš v neko znanje.

In jst se zdej sprašujem ali je možno tole pridobit preko nekega šnel kursa?

Namreč en mesec vsak dan 8 ur, še zmeraj ni nič napram nekom ki tole podrkava cel lajf vsak dan...

 

Glih imam zdej en primer k je en moj frend iz otroštva odkril eno tako jedi ultimate znanost, in zdej bo hodil enkrat tedenso k master Yodi...



medicineman katere medicine  scratchchin.gif ???

a tiste, razbij vse kar vidiš ??? yes.gif

 Že večkrat opažam tvojo averzijo in da ne rečem strah pred borilnimi veščinami.. Slabe izkušnje, al nepoznavanje materije?

 

 

Bruce Lee je recimo rekel tole modro

 

“Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it. If nothing within you stays rigid, outward things will disclose themselves. 

Empty your mind, be formless. Shapeless, like water. If you put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend.”

prenos.jpg


#289 lia II

lia II
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 052

Objavljeno: 13. oktober 2014, 17:41


a tiste, razbij vse kar vidiš ??? yes.gif

flirt.gif tole pa zmaga...nisem vedela da se mate v tej temi tak zabavnocool.png

Nemoj, da žališ moju kuglu, ona bila na odmaranju...tongue.png

 

OK resno a ti razumeš pojem "delo na planetarni ravni"...to je podobno kot če bi se zbrali predstavniki treh religij in kao molili (meditiral) za mir v svetu...trenutno ne najdem boljše primerjave...

 

A sad malo bajk o čem je sploh bilo govora...kdor razume seveda...biggrin.png

 

 

 

scratchchin.gif sem se pa izogibala tega naslova


Obečanje ludom radovanje...


 


#290 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. oktober 2014, 18:39

kje pa je MGD ???

 

zlezu v rit, pa ne zna ven prit biggrin.png



#291 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. oktober 2014, 18:48

a so bili kaj vesoljčki v LJ ... ???

 

parada flirt.gif     scratchchin.gifscratchchin.gif



#292 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. oktober 2014, 19:26

ma sej sej tuki že vsak ta tretji izvaja šamansko bobnanje gredo enkrat na tećaj in so že šamani..Kot recimo osebe ki so omenjene v članku sem šla spoznati to maginjo blinkito in njenega šamana, ne da so vse mešli,govora je bilo samo o ljubezni love love love.......50 indijaskih porok so imeli tkrat, upm da ne užalim spet koga.....LOVE;LOVE LOVE, s tem da so mešali indijnski obred z vseem, moderni šamanizem se močno razlikuje od starega, tale modern išamanizem je eno veliko sranje.......



#293 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. oktober 2014, 19:29

v medernem šamanizmu se še grupnega na poroki vseka laugh.pnglaugh.png



#294 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 13. oktober 2014, 19:37

pa brez heca.....



poznam nekaj takih ja.....



#295 Scorpion25

Scorpion25
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 18. november 2014, 09:25

Mogoče sem spregledal za kar se vnaprej opravičujem; pozna kdo osebo (shamana), ki deluje v Sloveniji? Oseba, ki ni usmerjena komercialno? Oseba, ki uči in ti pomaga rasti, ti odkriva njihov svet, te začuti ali si zrel za to pot in je kot mentor? Se mi dozdeva da vse te delavnice vsi ti oglasi, število oseb, ki naj bi to izvajalo oz predstavljajo to področje..toliko nekega balasta vendar  tisto pravo osebo..da jo je res teško najti...



#296 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 5. februar 2015, 09:30

http://www.altorion.si/

 

najboljši Šaman ta hip v Sloveniji.. 

 103% realiziran po  Brezotovi duhovni lestvici


prenos.jpg


#297 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. februar 2015, 09:52

http://www.altorion.si/

 

najboljši Šaman ta hip v Sloveniji.. 

 103% realiziran po  Brezotovi duhovni lestvici

 

Robert Lavtar...po moji lestvici bi mu dal tam okoli 40-45%....tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#298 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:03

v ameriki ali tukaj ... ni kvalitativne razlike ... vse je tukaj zdaj ...

če pa te zanima več in ne gre le za temo na luni ... pa je na razpolago osebna pošta ...

evo, ne prodaja laugh.png

 

https://www.youtube....h?v=a3Z7rQLHLiQ


prenos.jpg


#299 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:08

A lahko poveš kaj te muči... x?x Piše približno, če se vzame 90 min ali več to ni evro na minuto...kaj ko bi raje šel talat klofute psihiatrom ali vedeževalcem...privat psihiatri imajo postavko tudi 100 evrov/ura...potem pa lahko v isto vrsto postaviš še maserje, vse alternativce, joga društva in ne vem kaj še vse...oni tudi pričajo podobne bajke, "čarajo" podobne stvari in kao nategujeji folk...po tvojem tolmačenju...

Pa pazi, da ne naletiš na kakšnega takega, ki malo bolj obvlada kakšne mae geri, mavashi geri ali kaj podobnega...če slučajno ne poznaš izrazov... x:)x

traditional ( itkf ) karate kick mae geri full contact fini - YouTube

uau


prenos.jpg


#300 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 23. junij 2015, 14:12

Evro na minuto , pa kje si to ceneno postavko našel.
Jaz ti dam dvajset evrov na sekundo , v tem času boš dobil eno okoli kepe če boš imel srečo pa še novo spoznanje da bi bil čas da nehaš nategovat folk.

 

 


Tu se pa moram postaviti za Brezota. Ima pač neko tarifo, ki se meni ne zdi nič posebnega. Podobna cena kot ostale "terapije", najsibo z energijami ali pa npr samo masaža. Plus je, da ima to objavljeno, tako da vsak vidi in ve. Ne pa tako, ko prideš nekam (recimo k zobozdravniku, da ne ostanemo ravno pri terapevtih), pa ne veš, ali boš pustil tam za eno večerjo ali kar cel dopust. Koliko storitev danes plačamo? Ali je normalno, da testenine v restavraciji stanejo 12 EUR?

Kdor želi, potrebuje njegovo pomoč, se bo sam odločil in to plačal. In če je to njegova dejavnost, od katere živi, pač ne more tega početi zastonj. Bajke ali ne, stvar posameznika in njegove odločitve.

In sedaj seveda obvezen PS, preden me napadete - ne, ne poznam ga. Vidim pa, da si tukaj vzame čas in odgovori, celo napiše veliko stvari. Mogoče se vam zdi brezveze, nekateri pa se šele učimo in nam pride prav nekaj teorije na kupu. Pa čeprav jaz velikokrat veliko tega, kar se tukaj piše, (še:) ne dojemam najbolj. :vio:

ahahahah ljubav koja traje godinama.. in jst zgubljam cajt v prepričevanje nasprotnega....

 

partyy.gif partyy.gif


https://www.youtube....h?v=wdPr2cyxiOk


prenos.jpg





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0