Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Aspekti drugega reda


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
4 komentarjev na to temo

#1 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 17. september 2012, 17:22

Lepo pozdravljeni! Posted Image

Zanima me kako vi upoštevate aspekte drugega reda?

Za osvežitev spomina, naj povem, da so aspekti lahko:
-prvega reda (konjukcija, opozicija, kvadrat, trigon, sekstil)
-drugega reda (recimo inkonjukcija, polkvadrat, polsekstil, itd...)
-tretjega reda (poldrugi kvadrat, bikvintil, bisekstil, itd...).

Aspekti prvega reda nosijo seveda največjo težo v natalni karti posameznika. Nekateri astrologi upoštevajo tudi tiste drugega in celo tretjega reda. Čeprav so slednji še zelo neraziskani, imajo tudi oni svoj vpliv, čeprav včasih delujejo bolj ''fino'' in manj eksplicitno.

Tukaj imate eno razpredelnico aspektov, njihovih pomenov in njihova možnost delovanja na osnovi orbisa, ki ga ustvarja z drugim/i planet/i. Link: Aspekti

To temo sem odprla, ker se mi je pred kratkim porodilo vprašanje glede moje natalne karte. Vladar mojega ascendenta je v striktni konjukciji s Saturnom (ista stopinja), kar že tako oteži planet. Zdaj sem pa opazila, da ta konjukcija ni čisto izolirana, saj na hitro pogledano ne ustvarja drugih aspektov, ampak enega pa le. In to je en polkvadrat s Plutonom, kar po mojem še BOLJ oteži vse skupaj. In če pogledam kaj ponazarja planet, ki vlada mojemu ascendentu in seveda sebe, nebi moglo biti bolj točno.

Kako je pa kaj z vašimi izkušnjami? Marsa, Mihela? Kdo drug, ki se bolj ali manj ukvarja z astrologijo?



#2 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. september 2012, 18:48

Ja čeprav določenih aspektov ne moremo videti na oko, delujejo in to zelo močno. Seveda v ozkih orbisih.

Iz mojih izkušenj, več kot pomembno. Sem se že hudo uštela, ker temu nisem dala pozornosti. Sploh polkvadrat in poldrugikvadrat imata pomemben in močen vpliv.

Jaz teh dveh aspektov nimam, imam samo inkonjunkcije, teh je veliko...vendar sem pri drugih opazila, da je vpliv zelo močan.

Kakšen je orbis in ali je aplikativen ali seperativen?

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#3 mantis3

mantis3
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 208

Objavljeno: 20. september 2012, 20:38

Po moje bikvintil in poldrugi kvadrat delujeta kar mocno.






#4 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 22. september 2012, 16:37

Ja čeprav določenih aspektov ne moremo videti na oko, delujejo in to zelo močno. Seveda v ozkih orbisih.

Iz mojih izkušenj, več kot pomembno. Sem se že hudo uštela, ker temu nisem dala pozornosti. Sploh polkvadrat in poldrugikvadrat imata pomemben in močen vpliv.

Jaz teh dveh aspektov nimam, imam samo inkonjunkcije, teh je veliko...vendar sem pri drugih opazila, da je vpliv zelo močan.

Kakšen je orbis in ali je aplikativen ali seperativen?

Edino inkonjukcijo, ki imam je med Soncem in Neptunom. Ne vem pa, če je to pozitiven oziroma napet aspekt.

Orbis polkvadrata med Plutonom na eni strani in Venere-Saturnom na drugi je 1 stopinja, torej zelo ozek (na 28. stopinji sta Venera- Saturn v Levu in na 13. je Pluton v Tehtnici). Če sem prav razumela, aspekti drugega reda delujejo samo če je orbis zelo ozek (najbolje znotraj prve stopinje).

#5 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 22. september 2012, 18:03

Edino inkonjukcijo, ki imam je med Soncem in Neptunom. Ne vem pa, če je to pozitiven oziroma napet aspekt.

Orbis polkvadrata med Plutonom na eni strani in Venere-Saturnom na drugi je 1 stopinja, torej zelo ozek (na 28. stopinji sta Venera- Saturn v Levu in na 13. je Pluton v Tehtnici). Če sem prav razumela, aspekti drugega reda delujejo samo če je orbis zelo ozek (najbolje znotraj prve stopinje).


Ja seveda, sploh če so vpeti transaturnovci, drugači dovolimo do dve stopinji, no pri svetilih tudi tri stopinje. Mal moraš pa tudi logiko uporabiti, na primer če je Venera iz škorpijona povezana s Plutonom ali Marsom, bo deloval tudi orbis dve stopinji ali celoti tri, sploh če je aplikativen. Inkonjunkcije so v glavnem stresne predvsem za zdravje, jod kot konfiguracija pa je nekaj posebnega.
Aplikativen aspetkt Lune lahko deluje tudi če je tri orbisa, ker je Luna res hitra in se bo to kmalu dogodilo.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0