Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Hišni ljubljenčki


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4058 komentarjev na to temo

#3976 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 27. januar 2017, 09:26

Pa ja jo ne grizeš in praskaš nazaj? ohmy.pngwink.png

biggrin.png  ni dosti manjkalo, da zagrizem v vrat ali bedrco

 

ni pomagalo, da ji zakrijem oči ali primem za vratno gubo ... se je umirila za trenutek ... nato napadla roko s še večjim užitkom

enostavno sem se morala umakniti ... celo zaprla sem jo v sobo ... da ni pridirkala za mano

saj še vedno lovi roko ... samo zdaj odreagira na auv in ne ... ter me začne lizati ali sesati prst

ko ni šlo z roko je začela skakati v nogo ... sem ugotovila, da se boji metle ... zdaj je dovolj, da primem za ročaj in že je mir wink.png

***

@Cookie ... enostavno potrbujem družbo ... saj bi raje pasjo a fizično ne zmorem več 3x dnevno sprehajanje ... za ribice, hrčke, zajčke, podgance, ptičke mi ni ... torej muca



#3977 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 27. januar 2017, 12:26

Saj zato sem pa rekla, da ti gre super :-)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3978 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 27. januar 2017, 21:38

Super Jeti. Sem se prav hahljala zdaj, ko sem si predstavljala mačko, ki se boji metle...Ujaaa, strašni čarovniški pripomoček inno.gif laugh.png



#3979 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 31. januar 2017, 13:51

Tigra raste kot konoplja ... vedno daljše tace, trup in rep ... zdaj ugotavljamo kakšne gene ima, ker črte se na plečih, bedrih in trebuhu spremenijo v pike ... poleg tega obožuje vodo ... na hrbtu pa ima vzorec metulja ... hm ... vešče ... prej kačjega pastirja. glede na dolg zadek ... ko odraste bo kar veliko mače hypnodisk.gif

 

@ Ceres ... kako kaj tvoja mačja banda wink.png



#3980 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 31. januar 2017, 14:01

Tigra raste kot konoplja ... vedno daljše tace, trup in rep ... zdaj ugotavljamo kakšne gene ima, ker črte se na plečih, bedrih in trebuhu spremenijo v pike ... poleg tega obožuje vodo ... na hrbtu pa ima vzorec metulja ... hm ... vešče ... prej kačjega pastirja. glede na dolg zadek ... ko odraste bo kar veliko mače hypnodisk.gif

 

@ Ceres ... kako kaj tvoja mačja banda wink.png

zgleda bolj panterske. A ni kremplje na tebi brusila?


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3981 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 31. januar 2017, 14:26

zgleda bolj panterske. A ni kremplje na tebi brusila?

saj jih še ... občasno wink.png ... ja, nč ... ji bom pa spremenila ime biggrin.png 



#3982 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 3. februar 2017, 15:10

Naša Lina je sicer sterilizirana, ampak imamo 3 mačje snubce okrog hiše. Očitno oddaja še nek vonj. Njej ubožici se niti ne sanja, zakaj jo tako gnjavijo, danes jo je eden hotel kar vpričo mene naskočit. Ga je nasekala in pihala vanj kot prava zmajevka. Mi pa gredo strašno na živce tile trije...vse smrdi, ker markirajo, pa non stop se mlatijo. eden je kar drisko špricnil po fasadi med  hudim pretepom.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3983 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 6. februar 2017, 17:33

Danes zjutraj se zbudim in slišim srčni utrip v ušesu in brrrrrrrrrrrrrrr ... pa vratu nisem mogla obrnit v levo stran ... pa si rečem, kaj je to? Jaaaa mačkona je spala okrog mojega vratu. smile.png  



#3984 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 19. februar 2017, 16:44

oj

 

Tigra bo hišna muca icon26.gif na eno stran cesta ... drugo velik pp ... razmišljam o sprehodih z mačjim povodcem wink.png

 

v decembru sem iskala več možnih variant sobivanja z mačko ... predvsem mešanci wink.png

 

perzijka ... oranžna in preveč nege

sfinga ... nevšečna barva telesa

tajska muca  ... predaleč

 

dogovori z mh tudi niso obrodili sadov

 

in me najde to malo mače ... v veliki meri socializirano ... z balo biggrin.png ... wc, posodice za hrano, nekaj hrane za prve dni , zdelanim praskalnikom

 

ne boji se nikogar ... ne vode, ne novih dvonožnikov tongue.png

 

Jeti, lepo mačko si si izbrala. Zadnjič sem vidla eno bejbo, ki je imela mačka na povodcu in je lepo hodu tesno ob nogi ko kuža. Ne vem pa, kako to mačka naučiš, ker maček ni pes. Mačkoni so samostojni in samosvoji.



#3985 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 19. februar 2017, 20:06

Maček na špagci je zame ekvivalent temule. Pa tudi takole gre icon1_eek.gif


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#3986 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 19. februar 2017, 21:41

Zdej sem se spomnila, da je tut moja sestra probala dat perzijko na povodec, ker je cele dneve v stanovanju. Ko jo je dala ven in na vrvico, ni hotla naredit niti koraka. Je stala pri miru in ni šans, da bi šla naprej. smile.png Sedaj jo ima samo notri doma. Jst osebno nimam nič proti mačjim povodcem. To se mi zdi edini način, da maček, ki je skos v fletu, varno spoznava zunanji svet, al pa da ga spustiš brez vrvice in paziš, da ga ne povozi avto sredi mesta. 



#3987 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 25. februar 2017, 18:19

Jeti, lepo mačko si si izbrala. Zadnjič sem vidla eno bejbo, ki je imela mačka na povodcu in je lepo hodu tesno ob nogi ko kuža. Ne vem pa, kako to mačka naučiš, ker maček ni pes. Mačkoni so samostojni in samosvoji

res je lepa ... kot neizkušenemu mačjelubcu so mi odsvetovali takšne sprehode ... bom verjetno vseeno probala



#3988 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 25. februar 2017, 18:43

Maček na špagci je zame ekvivalent temule. Pa tudi takole gre icon1_eek.gif

bolje tako kot nič ... čeprav je samo kokoška, kot hišni ljubljenček ... saj vemo kako brezglavo se  znajo sprehajati kjer ni treba

 

z račkami menda ni težav, ker pridno sledijo svojo mamo ... čeprav dvonogo

 

tudi kakšno kozo je potrebno dati "na štrik", če ni v dobri ogradi ali brez pastirja, da ne naredi preveč škode

 

wink.png



#3989 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 25. februar 2017, 18:57

Tigra osvojila skok na kuhinjski pult ... zdaj se je ne morem znebiti, kadar odprem pipo icon_smile_big.gif

 

loviva miši s pernatim repom icon1_rolleyes1.gif na palici

 

vse trenerke so ostale brez vezalk ... da se ne obeša po meni ... z njimi krotiva kače wink.png

 

žogce so zakon ... streljam enajstmetrovke, ona brani v oblakovem stilu biggrin.png 

 

v tačkah je več nežnosti ... včasih ne sprosti več vseh krempljev yes.gif 



#3990 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 1. marec 2017, 15:25

Pri nas smo gojili miši. v shrambi so našle eno škatlo in not naredile gnezdo. Ok..gojili smo jih že v čevljih - štiri pare sem fliknila vstran, potem v gumijastih škornjih, ki so tudi pristali v kanti, ker so dobili še rezervno luknjo, zdaj pa je bila na vrsti shramba. Mačka jih je hodila čakat in čakat...pa so se ji miši rogale tam ven.. dokler ni predvčerajšnjim dobila dveh.. in potem ji grem v pomoč včeraj...prestavljam vse živo..evo...škatla z gnezdom (popolnoma nov kuhinjski bojler bil not....no..zdaj bo popolnoma nov bojler pristal na smetišču, ker vse živo pregrizeno)....in potem iz gnezda panika, miši ven, mačka spet po hitrem postopku dobi dve..odvlečem škatlo ven, tam sosedov maček. Strosim gnezdo ven...miši šibajo sem in tja...sesedov maček pa silom prilike stegne taco in ulovi eno...in potem se hoče frajer pohvalit naši mački, ter hoče z mišjo na vsak način v bajto...vsesplošno kričanje...skratka...mačka sumi, da je kakšna miš še ostala in še vedno pazi...naši so me okurcali, da bodo miši, ki so se razbežale prišibale nazaj v klet, čim bo kaj odprto....skratka...mišjo zalego gojimo. mogoče se nam edino znajo pridružiti še kače - goši so kar čez cesto...

sicer pa popzdim nad mačkoni...strašno zamerim, kadar prišibajo v bajto in na veliko markirajo. (mačka sterilizirana, ampak očitno oddaja nek vonj ali kaj vem..) in potem jo pazijo in ji težijo, celo poskus posilstva je reva uboga že doživela. čisto iz sebe prišibala v hišo in je dva dni ni zapustila..:)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3991 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 1. marec 2017, 18:38

bolje tako kot nič ... čeprav je samo kokoška, kot hišni ljubljenček ... saj vemo kako brezglavo se  znajo sprehajati kjer ni treba

 

z račkami menda ni težav, ker pridno sledijo svojo mamo ... čeprav dvonogo

 

tudi kakšno kozo je potrebno dati "na štrik", če ni v dobri ogradi ali brez pastirja, da ne naredi preveč škode

 

wink.png

 

 

Kakor komu odgovarja. Zame ima vsaka žival svoj namen, smisel in imam raje nič kot tako.

 

wink.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#3992 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 1. marec 2017, 20:50

res je lepa ... kot neizkušenemu mačjelubcu so mi odsvetovali takšne sprehode ... bom verjetno vseeno probala

 

No, če (ko) boš probala, opazuj reakcijo od Tigre. Se zna zgodit, da bo vrvico zavračala in ne bo hotla naprej. V takem primeru raje imej mačko samo notri doma.



#3993 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 1. marec 2017, 22:17

Pri nas smo gojili miši. v shrambi so našle eno škatlo in not naredile gnezdo. Ok..gojili smo jih že v čevljih - štiri pare sem fliknila vstran, potem v gumijastih škornjih, ki so tudi pristali v kanti, ker so dobili še rezervno luknjo, zdaj pa je bila na vrsti shramba. Mačka jih je hodila čakat in čakat...pa so se ji miši rogale tam ven.. dokler ni predvčerajšnjim dobila dveh.. in potem ji grem v pomoč včeraj...prestavljam vse živo..evo...škatla z gnezdom (popolnoma nov kuhinjski bojler bil not....no..zdaj bo popolnoma nov bojler pristal na smetišču, ker vse živo pregrizeno)....in potem iz gnezda panika, miši ven, mačka spet po hitrem postopku dobi dve..odvlečem škatlo ven, tam sosedov maček. Strosim gnezdo ven...miši šibajo sem in tja...sesedov maček pa silom prilike stegne taco in ulovi eno...in potem se hoče frajer pohvalit naši mački, ter hoče z mišjo na vsak način v bajto...vsesplošno kričanje...skratka...mačka sumi, da je kakšna miš še ostala in še vedno pazi...naši so me okurcali, da bodo miši, ki so se razbežale prišibale nazaj v klet, čim bo kaj odprto....skratka...mišjo zalego gojimo. mogoče se nam edino znajo pridružiti še kače - goši so kar čez cesto...

sicer pa popzdim nad mačkoni...strašno zamerim, kadar prišibajo v bajto in na veliko markirajo. (mačka sterilizirana, ampak očitno oddaja nek vonj ali kaj vem..) in potem jo pazijo in ji težijo, celo poskus posilstva je reva uboga že doživela. čisto iz sebe prišibala v hišo in je dva dni ni zapustila..smile.png

icon26.gif... multicitat me zafrkava ... zato tako wink.png 

 

 

***

huh.png Nat ... nekam veliko miši je v vaših krajih ... kaj je krivo? ... verjetno ne premajhno število mačjih lovcev? ... kakšno je pa stanje z ostalimi plenilci miši ... ujede? ... in kar še lovi miši?

 

mogoče bi si bilo dobro umisliti kakšno zaščito ... mreže, mišolovke... ali dodatno "zverinico"wink.png



#3994 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 1. marec 2017, 22:26

Kakor komu odgovarja. Zame ima vsaka žival svoj namen, smisel in imam raje nič kot tako.

 

wink.png

icon1_thumbup.gif

 

tudi sama bi rada delovala tako ... žal sem postala sebična


No, če (ko) boš probala, opazuj reakcijo od Tigre. Se zna zgodit, da bo vrvico zavračala in ne bo hotla naprej. V takem primeru raje imej mačko samo notri doma.

zna biti tako wink.png



#3995 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 1. marec 2017, 22:49

danes bil dan S  wink.png

 

***

 

uro po tem, ko je prišla od vetrinarja se je dovlekla do wc-ja, radiatorja v kuhinji, v sobi ... skok na posteljo ...8 urno spanje ... ko se zbudila ... pojedla dva obrokoa ... se igrala, crkljala wink.png  ...  zdaj zapredla v svoji postelji hypnodisk.gif



#3996 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 1. marec 2017, 23:16

Zame so mačke čudovite živalce. Moja mačkona je postala taka carta, da ne moreš verjet. Skoz išče mojo bližino.



#3997 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. marec 2017, 12:35

ja, res je ogromno teh glodalcev. res ne vem zakaj. sestra se jih loteva z lepilom. no, tudi mi smo v decembru poskusili z njim, se je par miši celo ujelo gor+ mačka. ki hotela ravno tisto miš z lepila vzet...in potem se je revi vse skup zalepilo za taco in je vlekla tole za sabo (jaz sem bila tisti dan ravno na štantu v Lj - me mlajša vsa iz sebe kliče...) no in ko zvečer prišla domov, mi mačka vsa užaljena pokaže svojo tačko :)


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3998 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 2. marec 2017, 13:38

Lepilo je super za lovljenje miši. Tašča (ki ima svoje videnje o tem, kako-kje se shranjuje in obdeluje hrana za pse) ima s to tehniko učinkovite rezultate.


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#3999 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 5. marec 2017, 18:58

Pa mislim tale moja mačkona ... včeraj je prišla s siničko v gobcu, danes pa s kosom. Moram reč, da mi je žal za ptiče. Ni mi prav, da jih lovi. Ampak mačke so lovci. 

 

 



#4000 Jeti 1

Jeti 1
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 297

Objavljeno: 6. marec 2017, 22:30

Jaz sem zato svojim namontirala zvončke. 

 a delujejo? ... glede varnosti za mačk-a-o

prijateljičina muca se 2x hudo zapletla v ograjo zaradi ovratnice huh.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0