Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Zanima me kateri kristal je to!


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
4 komentarjev na to temo

#1 enlight

enlight
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. oktober 2012, 14:24

Zdravo. mi zna kdo povedati kateri kristal sem dobil?- prilagam slike:
Sicer naj bi izviral iz Srbije, mesta ne vem..
opis: kristali so beli in prozorni, odvisno od debeline, podolgovati, dolgi do 2cm, v prerezu so šestkotne oblike. na vrhu kamna je pa tudi neka barvna kovina, spominja na baker. celotna zadeva pa je velika za dve pesti..
Vnaprej hvala za pomoč!
slike:
Objavljena slika
Objavljena slika

#2 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 15. oktober 2012, 14:34

Po slikah bi rekel da je "kovina"pirit (železov IV sulfid), kristali so pa kalcijev sulfat - ker je za nastanek obojega seveda potrebna prisotnost žvepla, se mi zdi ta kombinacija tudi logična...

#3 enlight

enlight
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 15. oktober 2012, 14:43

Po slikah bi rekel da je "kovina"pirit (železov IV sulfid), kristali so pa kalcijev sulfat - ker je za nastanek obojega seveda potrebna prisotnost žvepla, se mi zdi ta kombinacija tudi logična...


Hvala, kratko in jedernato! :D
Ti je mogoče znano, se lahko ti kristali uporabijo kot veliko ostalih, v smislu za počutje, zdravljenje itd.?

#4 Igmúwathogla

Igmúwathogla
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 386

Objavljeno: 15. oktober 2012, 15:30

Hvala, kratko in jedernato! :D
Ti je mogoče znano, se lahko ti kristali uporabijo kot veliko ostalih, v smislu za počutje, zdravljenje itd.?


Ni za kaj, sicer pa ne dam roke v ogenj, da je to to - po sliki pač zame najbolj verjetno.
Meni bi že pomagali za dobro počutje, ker so lepi...
Brez heca pa: za pirit sem že slišal, da ga uporabljajo v litoterapiji, za gipskristale pa še ne (kar ne pomeni da jih tudi dejansko ne, ali da niso uporabni....)

#5 Miško

Miško
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 15. oktober 2012, 19:12

Jaja, tole kovinsko je 100% pirit ki je na podlagi kremena al pa kalcita nisem ziher
Lp,Miško




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0