Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali je zelenjava okusna hrana?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
26 komentarjev na to temo

#1 kajster

kajster
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 111

Objavljeno: 30. oktober 2012, 23:24

Ali je zelenjava okusna hrana?



Zelenjava za otroke in odrasle ni problematična,problematične so gospodinje, ki ne vedo, kako se zelenjava mora pripraviti inkuhati, da bi lahko bila odličnega okusa!



Vse zgleda, da so otroci le pametnejši, ker nočejo jestitisto kar ni okusno ali dobro, ker če ni okusno, potem tudi zdravo ni!



Zelenjava, človeku smrdi ko se kuha in nekaj tega smradutudi ostane v hrani ko je že skuhana, a to kar je ostalo smradu v tej kuhi, jezdravju škodljivo, ker so to nezdrave snovi iz zemlje od gnojil, škropiv,gnitja in drugo!



Da pa bi naredili zelenjavo dobro okusno in zdravo, moramonavedene škodljive snovi izvleči iz zelenjave, kar nam lahko uspe le, čezelenjavo delno pokuhamo, odlijemo smrdljivo vodo in nato dolijemo toplo čistovodo in nato zelenjavo do kuhamo, odcedimo, ji dodamo še potrebne dišave in na ponvici v olju prepražimo kruhovedrobtine in takoj vroče prelijemo po zelenjavi!



Ko bodo otroci to okusili, bodo presenečeni od izredno dobregaokusa!



Medicinska znanost in tudi sodobne matere pa so prepričane,da je potrebno smrdljivo vodo konzumirati zaradi vitaminov, vendar se zelenjavane uporablja zaradi vitaminov, katerih otroci in tudi ostali, smo z raznimivitamini, ki so v raznih pijačah in hranah v izobilju temveč, se zelenjavakonzumira zaradi hranljivih snovi in klorofila kot sončne energije, katere našecelice veliko potrebujejo za ustvarjanje življenjske energije, ki se odraža kottako imenovana AURA, ki ščiti celotno telo od negativnih energij in s tembolezni od zunanje okolice telesa, kar je seveda najbolj važno za zdravje telesa!



Največ teh hranilnih energetskih snovi pa imajo le zelenazelenjava, ko največkrat pa se mešajo pojmi, ko podzemeljske pridelke in raznažita, prištevajo zelenjavi, ki imajo povsem druge in drugačne snovi kot pazelenjava!



Zato je vsekakor dobro, da vsi in ne samo otroci, v prehraniuporabljamo vsaj 3x tedensko takšno okusno zelenjavo ki nam bo v korist in neda se trudimo ko ne moremo jesti smrdljive vitamine, ko tako ali tako gre tazelenjava potem vse v smetnjak in ne v želodec!





Konrad Ajster – avtor: Biotronika nova veda






kajster

#2 Limeta88

Limeta88
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 29. december 2012, 07:51

Seveda je okusna. Je pa baje napaka večine mamic, da pri otrocih najprej začnejo s sadjem, bi morale pa z zelenjavo. Ker, ko otrok okusi sladko, dobi občutek za sladko je konec. Ne gre več nazaj x:Dx

#3 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 29. december 2012, 17:26

ma ja no kr neki, od kje sploh maste to da zelenjava smrdi,ne morm verjeti da berem take butaste članke,res ne....kaj si bodo še zmislili

#4 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 29. december 2012, 21:01

Meni ni preveč okusna, oziroma včasih že skor "prazna" , ampak problem je bolj, ker Ni dovolj Zdrava, kajti vsebuej premalo Sončnih Energij Objavljena slika

Lp + #

#5 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 29. december 2012, 21:07

Seveda je okusna. Je pa baje napaka večine mamic, da pri otrocih najprej začnejo s sadjem, bi morale pa z zelenjavo. Ker, ko otrok okusi sladko, dobi občutek za sladko je konec. Ne gre več nazaj x:Dx


Ja, sej mu ni treba vse pustit pojest :vragec: :vragec: :vragec:

Nič ni "konec" .:sori:

In tudi nazaj ni treba it - nevem kam že :o|o:

Pravilno Je začeti z Sadjem - Da .

Namreč, Sloadkor predstavlja Ljubezen v Duhovnem Smislu-Pomenu .

Problem pa je, da potem mame slepo popuščajo otrokom da se nažirajo sladkarij ki pa vsebujejo Škodljiv beli Rafiniran sladkor iz korenin - pese , namesto iz Sladkornega Trsa Nerafiniran.

Tako pa folku še danes ni jasna Razlika , otroci pa vsi bolani . :o|o: xcivx :sori:

Žal. :o|o:

Lp + #

#6 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. december 2012, 22:52

malo mešano na žaru aka svaštara xrolleyesx
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. december 2012, 11:21

Jaz sem imela pa že kot otrok raje zelenjavo. :) ;)

 

(*drugače je pa ta tema mensezdi že bila; glede na to da je nisem našla v obliki teme, sem jo najbrž kam priključila, kaki drugi temi)


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 30. december 2012, 21:02

malo mešano na žaru aka svaštara icon1_rolleyes1.gif

 

šwasta ;-))

 


 


Jaz sem imela pa že kot otrok raje zelenjavo. smile.pngwink.png

 

(*drugače je pa ta tema mensezdi že bila; glede na to da je nisem našla v obliki teme, sem jo najbrž kam priključila, kaki drugi temi)

 

 

 

Ma, Kgajster, nimaš kej' ;-) :-/



#9 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 30. december 2012, 21:20

Meni ni preveč okusna, oziroma včasih že skor "prazna" , ampak problem je bolj, ker Ni dovolj Zdrava, kajti vsebuej premalo Sončnih Energij x!x

Lp + #

a bejž .... no ja ,čisto možno ... odvisno pač kje je bila pridelana tista zelenjava, ki jo ješ wink.png

 

sama prisegam na domačo, sezonsko yes.gif ... sam kaj , ko zapaše tudi kaj "frišnega" laugh.png

 

je pa res, da ima zelenjava iz "sončnih gred" ... se pravi rastljinakov iz cele eu pevc.jpg ... lahko zelo različne okuse ... od zelo izrazitega do nerazpoznavnega ... verjetno veliko odvisno od načina pridelave,  hitrosti ponudbe, cene .... in bog vedi česa še huh.png



#10 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 30. december 2012, 21:29

ma, Neeee, Jeti !!! :-P

 

Glej : Zelenjava žal Vsebuje Premalo Sončne Energije, Ker Premalo časa Zori na Sončni svetlobi, in tako sprejme Premalo Žarkov !

No, Torej vsa zelenjava Avtomatsko - Odpade in sploh Ni pomembno kje je bila pridelana :-P

... razen morda kakih "začimbnih" zelenjav, ... "za zraven" ;-)

Drugače pa žal Ni zdrava za naše Duše !!!!!!!

Žal, ... pa včasih se da kaj takoOo dobrega Vegi skuhat iz nje :-P

Eh, če ni, pač ni , ... nebom pa si pustil , da mi celotno telesno + Duševno zdravje trpi zarad Napačnih želja :-P

Čeprav , ... sem se tudi danes "pregrešil" , in pojedel eno koreninsko zelenjavo :-P

Ampak je bilo "izredno" stanje ;-)

 ... Visoko nad nižinko meglo Ljubljanskega močvirja polnega močvirnikov ...

Zahvaljujoč Stvarniku-Bogu :-)

Ajd', čaw :-)



#11 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 30. december 2012, 22:50

Hm ...zakaj je pa zelenjava zelenahuh.png ...( govorim o zeleni zelenjavi)

tuki nekaj ne štima Bojante ...

 

če jih ne bi obsvetila sončna svetloba ne bi bila zelena ...

 

semena imajo pa več "energije" ..konckoncev iz nje zraste rastlina ...če je to to ..huh.png

 

Zakaj ni zdrava za duše...huh.png zelenjava mislim...

 

Nooo, bejbi, to si že Dobro razmislila :-)),  da imajo Semena Več Energije , kajti iz Njih je Zmožno Multiplicirati celotno Vesolje, ki se Itak Zrcali v Njih , ... ker vsebujejo že nešteto Rastlin ki so Zmožna se Šele poroditi iz njih, ... no, tako kot tudi iz Človeških "semen" (sperme) .

 

Vendar pa je še potrebno Pojasniti, da so Sončni Žarki Najsorodnejše Energije našim Dušam . (tako kot sperma)

 

In, zato , ker zelenjava zori manj časa na Sončnih žarkih kot pa Žitarice , vsebuje premalo teh Energij, in zato Ni Dovolj Zdrava za Energijsko Okrepitev naših Duš .

 

No, za v Krizno-Vojnih razmerah že morda, za prvo silo,  ... drugače pa ne, ker ni dovolj dobra za Pravo Zdravje Ljudi .

 

Saj, Kriza resda že prihaja, ;-) ampak ne pa vojne , ... tko, da si lahko dovolimo še malo zdravejše hrane ;-)

 

Lp + #



#12 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 31. december 2012, 11:38

Ja jaz sem pametna bejba tko al drugače...ylflower.gif -

Pa tole si mi tudi lepo povedal.flirt.gif

Torej zelenjava je bolj za fizično telo ...in je zdravasmile.png

 

No, zgleda, da se nisva prav razumela, ... ajaaaaa, ma, ne, ne, ... še To ti moram povedat, ker zdaj vidim, kater podatek ti še manjka, pa boš takoj razumela :-)

 

Torej, : naša Duša Uravnava/Vodi Vse procese v njenem materijalnem telesu . To pa pomeni, da : Če je nekaj škodljivo za Dušo, se to avtomatsko pokaže tudi na njenem materijalnem telesu kot znak - bolezen .

 

Torej, če zelenjava ni zdrava za Dušo, potem tudi materijalno telo trpi ob teh vnosih napačne hrane - napačnih Energij .

 

Morda ti tale Razlaga nebo tolk' všeč , ker ljudje težko sprejmemo nekaj kar nam ni všeč, ampak kaj čem, Resnica Ostane Resnica, ... in Osvobaja Tudi :-)

 

No,  lep , Energijsko Poln - Duhoven Dan vam želim vsemskupajtukajtamkaj , ... ob izteku Stvarnikovega leta 2012:  brat Boštjan :-)



#13 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 31. december 2012, 19:40

SE MI DODZEVA DA BOJANTE ŽIVI OD PRANE SAJ ZANJ NI NIĆ DOVOLJ ZDRAVO



#14 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 31. december 2012, 19:45

No, ni nujno ravno direktna, takojšnja bolezen, ampak se še pred izbruhom bolezni pojavijo : slabo počutje, glavoboli, otožnost , depresija, ipd . .

 

Seveda pa je Nujno Potrebno Paziti Tudi na Duhovno Hrano Duše .

 

Zelenjava je za zajce ;-)

 

For people Creator has created better food :-)

 

Lp + #

 

 

 

 



SE MI DODZEVA DA BOJANTE ŽIVI OD PRANE SAJ ZANJ NI NIĆ DOVOLJ ZDRAVO

 

No, tebi se samo dozdeva, ... jaz pa že tudi delam na tem :-)

 

ja, je pa res , ... pa ne da sem "zahtevna stranka" , heh ;-) ampak malo pa v tem času lajfa že vem kaj je prav in kaj ne, in kako je kaj treba in kako ne, ipd :-)

 

Čeprav pa po drugi strani moram priznat, da takooo malo vem, da še vseeno Nič nevem :-P

 

Lp + :-)



#15 sarah1224

sarah1224
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 73

Objavljeno: 1. januar 2013, 00:46

Seveda je sočna, zelo rada imam zelenjavo vseh vrst, nisem izbirčna glede prehrane nasploh ;) ...

 

Lol Bojante ... tebe pa res ne nikoli ne razumem :) ....


(¯`v´¯)
`*.¸.*´
¸.•´ ¸.•*¨)¸.•*¨)
(¸.•´(¸.• (¸.•´¸¸.•¨¯`•.¸¸.♥SarahMichelle♥

#16 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 1. januar 2013, 09:23

Seveda je sočna, zelo rada imam zelenjavo vseh vrst, nisem izbirčna glede prehrane nasploh wink.png ...

 

Lol Bojante ... tebe pa res ne nikoli ne razumem smile.png ....

 

Ja, ker me verjetno nočeš , ... kajti tudi sebe ne razumeš . Nemorem ti drugega povedat' .

 

Boljše Novo Stvarnikovo leto 2013 ti želim .

 

Lp + #



#17 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 1. januar 2013, 09:30

 


#18 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 1. januar 2013, 20:36

Duša bolj malo pravi, ... razen kar se kasnejših posledic-pokazateljev pojavljenih na njej tiče pa : Tako Kot je najprej Skonstruiral + Predvidel Stvarnik :

 

Torej, če malo logično razmisliš, potem ti tudi kaj kmalu postane jasno, da tudi kalčki ne zorijo kaj dosti , tko, da žal tudi niso kaj preveč zdravi .

 

Čuj, bejbi, a si ti pol vegi, al' kako ? :-/

 

Ker ti bi pol še neki povedu , ...

 

Lp + #



#19 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 1. januar 2013, 21:04

Ne nisem vegankawink.png

 

Pa tudi vegetarjanka ne ...vseejedka z dušobucktooth1.gif

 

 

Zdaj če se ločuje ...

 

Ne, neee, nisem to tko zato mislu, ... :-)

 

To sem te vprašu zarad onega, Saturna, ... tko, da  ... nisem sicer prepričan, ker bi mogu preverit, ampk vem,da tam ne jejo tolk mesa , tko, da dvomim, da si bla prej inkarnirana tam gori , ... verjetno prej kje drugje .

 

Je ena moja prijateljica jedla kalčke, pa jo je zvil v trebuhu precej, ... pa še enga mojga prijatla, ... tko, da, rajš pust tiste nezdrave kalčke .

 

Hrana za Človeka, za Ljudi , ... je "Sončna Hrana" :-))

 

To je za Prave ljudi poo Stvarnikovi Volji, kajti naše Duše morajo vnesti Čiiim več "svetlobe" , kajti Njihova Osnovna Sestavina je Svetloba-Energija .

 

Vse ostalo , ki je bolj odaljeno od Svetlobe-Življenja, je že, preveč pod vplivom smrti .

 

Torej, je treba jesti čiiim več "Življenja" , kajti le tako se ga Zbira , in tudi Ohranja .

 

To je Prava Pot Življenja + Resnice :-)

 

Lp + :-)



#20 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 2. januar 2013, 15:07

Noh ja ..tak krvolok pa tud nisem kot ti misliš..

Jp včasih pa morem tud mal mesa pojest ..če mi zapaše...smile.png

 

Ok pol saturen odpade ...

hm ..baje so tam bolj čudaški ..tko da me veseli da nisem lih od tam ...čeprav se pa tud zarad tega ne bi sikeralabiggrin.png

 

sončno hrano praviš ...živo hrano ...wink.png

 

pol bom pa tko kot ptiček ...biggrin.png

 

ok ...čavbavwink.png

 

Heh, de neboš tko kot ptičica, ki je mislila, da papa "Sončno Hrano" , ko je jedla Sončnična semena ;-)

 

Lep pozdraw + čaw baw mjaw ;-)

 

B. + #



#21 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 2. januar 2013, 20:44

Bojante vedno mora imeti tazadno...biggrin.png besedo ..

amen

 

Ti zelo rad govoriš v ugankah ...tko pozornost  rad zbudiš , da je človk primoran , da teži dalje ...ylflower.gif

torej ...

semena so živa hrana ..kje je spet pri teb problem.flirt.gif

 

ptički jejo pa tud meso, primer vrabčki , siničke , detelj ne boš verjel  ...torej men vse klapaylflower.gif

 

lahko pa resno ...kako si zelenjavo kuhaš, ker smo v temi zelenjave.

da ne uničiš še tisto energijo kot jo ima ...predvidevam da jo  uživaš surovo ...

 

pol pa mal receptov lahko ...flirt.gif napišeš ...ja?

 

... heh, dobro si me "prebrala" , ja, ;-)) ... in tega se precej bojim, a še zmeraj premalo :-(

 

... a mi vseeno rataaa (čeprav nisem tatamata)  ... pa nevem zakaj moram , ... a reees moram , ... ??? Zmer tazadnji imet besedo ??

(ma, zgleda, da me še ni dost izučil' :-( :-P :-((

 

Joj, oprosti mi prosim, ampak res nisem tko mislil Kajti Semena So Dobra , ... saj se ve, da je tudi sperma neke vrste "seme" , o kateri pa sem že dovolj govoril .

 

Se opravičujem, če si me narobe razumela, ko sem se hotel le mal pohecat . No, zdaj vidim, da je bolje, da se nič ne hecam več .

 

Torej , ... Vemo, da z kuhanjem uničimo precejšen del "Žive Hrane" , Energije , Življenja, ... pa vendar , je Nujno Treba tudi Upoštevati , da z kuhanjem Tudi "Razkužimo" , in iz zelenjave izločimo škodljive duhove, kajti v zelenjavah jih je še zmeraj več kot pa v Sadju .

 

Torej to Kuhanje tudi Ni toliko Škodljivo , kot so nam ga hoteli predstaviti še pred leti, ko je bilo popularno Presnojedstvo .

 

Prvi Ljudje Naše Človeške Rase , za PredAdamiti , so jedli Surovo Dovolj Zrelo Sadje, na Soncu pečen Kruh, ter Med , in Mleko , in vsi so dočakali Taaake Visoke Starosti da se nam zdi kot znanstvena fantastika : 900 + Let !!!

 

Ko ni bilo Sončnih Dni, pa so si tudi spekli prav Dober Graham Kruh .

 

Torej,se da zelenjavo lahko tudi prav Dobro pripraviti, brez strahu, da bi nam preveč škodovala.

 

Je pa Bolje, da se uporablja Nezelena zelenjava , kot pa zelena . Sploh za Bolnike , ker je preveč Škodljiva . Torej, nasprotno kot razlaga Kajster .

 

Itak pa je za Varovanje Zdravja Bolje, da se v Enem Obroku ne mešajo več kot 3 sestavine hrane .

 

Primer ; kruh + paradižnik + sir = 3 = pica .

 

Kitajsko zelje v omaki + graham žganci = 2 = super , njami .

 

Graham palačinke brez mleka in brez jajc , + vegi majoneza = 2 ( + xx ) = enough

 

itd, itd, itd :-)

 

Torej, Čiiim Bolj Enostavno - manj Komplicirano = Bolj Zdravo , kajti če se zmeša preveč sestavin naenkrat , potem le zmedeš dušo ki žal Nima toliko sposobnosti ločevanja sestavin v prebavilih, tko, da gre potem zaužita hrana direkt' v "greznico" - neizkoriščena , z slabim vplivom na Splošno zdravje : Duševno + telesno .

 

Zatorej se ne izogibajte kuhanja preveč, kajti ni tako škodljivo kot se nam zdi na prvi pogled , marsikdaj pa celo - N u j n o , Kajti drugače se nebi mogli znebiti škodljivih duhov ki se še nahajajo v zelenjavi .

 

Lp + #



#22 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 3. januar 2013, 15:22

No, saj , je še zmeri , pa ne samo "moderna" , in samo med "Duhovneži" , ampak je tudi Zares - Logično - Najmanj predelana, - zato najbolj hranilna le presna hrana .

 

Lp + #



#23 gregorkre

gregorkre
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 23

Objavljeno: 5. januar 2013, 19:24

Najboljša zelenjava je por. Ni boljšega kot kombinacija por in govodine- vsem dobro poznana mongolska govedina :)



#24 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 5. januar 2013, 19:41

Jaaaaa, ampak, govedina je še bolj škodljiva kot zelenjava, ker je mrtva žival avtomatsko mrhovina, in tisti ki jo je, se tudi spreminja vanjo, tko , da se prehitro približuje trpljenju pred trugo oz. žaro .

 

Žal pa ljudje nezmorejo preko te pasti .

 

Lp + #



#25 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 5. januar 2013, 19:53

bojante a pol ti rad ješ kaviar'






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0