Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristali - kako delujejo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
96 komentarjev na to temo

#76 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 24. februar 2006, 10:15



ljubezen in pozdravčke vračam !!! (ha, ha--->pjotra, a si ti tudi hladna ženska??? malo se hecam, ker BAJE modra barva označuje hlad pri ženski (lahko pa tudi hladno žensko). (če sem si prav zapomnila)

hmmm, dobro vprašanje.... se še nikoli nisem poglabljala... ampak, če dobro pomislim, se sama nimam za hladno žensko, ravno nasprotno. mislim, da sem zelo čustvena, včasih se mi zdi, da kar preveč. modra barva je barva morja, barva vode.... zato me tako privlači. xsrcbumx voda pa, mislim, da predstavlja čustvenost...
kolikor pa je meni znano, naj bi modra bolj predstavljala umirjenost... čeprav tudi to nisem najbolj. jaz bi bla kar non stop v muvingu xsmx samo stvari me morajo res pritegnit. mora bit tisto kar jaz želim...če me hoče kdo v kaj prisilit postanem naenkrat pasivna in lena... >_>

in - morda me pa drugi vidijo drugače. ne vem. x?x x;)x

z ljubeznijo
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#77 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 24. februar 2006, 10:45

ojla, delfinček!!!


. ampak, če dobro pomislim, se sama nimam za hladno žensko, ravno nasprotno. mislim, da sem zelo čustvena, včasih se mi zdi, da kar preveč. modra barva je barva morja, barva vode.... zato me tako privlači. xsrcbumx voda pa, mislim, da predstavlja čustvenost...



ja, čustva in voda so seveda močno povezana. (kljub temu pa jaz na čustva skoraj gledam v dveh verzijah--> pozitivna in negativna. sam to je moja subjektivna interpretacija, da ne bo kar narobe!!!).

drugače pa modra barva simbolizira tudi (predvsem to sem si zapomnila) nedostopnost (jaz to komod razumen kot hlad (nenazadnje je voda element hlad-a)), oddaljenost, zamaknjenot in predvsem ljubezen do umetnosti. drugače je turkizna moja osebna barva.


(če sem kaj svalila, Nosorog, popravi me)

modra barva je barva morja, barva vode.... zato me tako privlači. [/color]




ha, ha--> mene tudi. zato sem pa morska deklica. morje je ena izmed mojih velikih ljubezni. upam, da bom kdaj živela ob morju.
sicer pa - delfinček- se vidive kaj... samo, jaz zadnji mesec plavam samo po tropskih morjih. pridi kaj...


pozdravček z morja (ha, ha)!!!

Objavljena slika

#78 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 24. februar 2006, 12:16

ojla, delfinček!!!

ha, ha--> mene tudi. zato sem pa morska deklica. morje je ena izmed mojih velikih ljubezni. upam, da bom kdaj živela ob morju.
sicer pa - delfinček- se vidive kaj... samo, jaz zadnji mesec plavam samo po tropskih morjih. pridi kaj...
pozdravček z morja (ha, ha)!!!


tudi jaz si močno prizadevam, da bi živela ob morju...(in vidim, da imava podobne želje). enkrat mi je že skoraj uspelo dobit službo na primorskem, pa me je italijanščina postavila na hladno. se jo ful intenzivno učim, tako da mislim, da bo kmalu.

vidim, da sva se že kar preveč oddaljile od teme kristolov - zato ti pa zdaj hitro povem, da mi citrinček ves čas stoji ob strani in mi pomaga pri učenju italijanščine xyesx . v ponedeljek imam izpit, upam, da ga naredim xcrossfingx

no, potem pa do snidenja pod vodo. xokx

pjotra

ps.:
seveda držim pesti tudi zate, da ti uspe, da boš živela ob morju xcrossfingx xgoldfishx

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#79 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 24. februar 2006, 18:26


v ponedeljek imam izpit, upam, da ga naredim xcrossfingx xokx


potem pa ti zaželim še samo vso srečo na izpitu!!! xokx
(imaš prav, ja--> saj je cela obala dvojezično območje..ta italijanščina še bo potemtakem mene čakala (lalala))


a misliš, da bove kregani??? po moje naju ima Nosorog rad..

Objavljena slika

#80 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 26. februar 2006, 20:15

potem pa ti zaželim še samo vso srečo na izpitu!!! xokx
(imaš prav, ja--> saj je cela obala dvojezično območje..ta italijanščina še bo potemtakem mene čakala (lalala))
a misliš, da bove kregani??? po moje naju ima Nosorog rad..

ne ne, nič ne boma kregani. nosorog naju ima rad, tako kot midve njega xsrcbumx xsrcbumx xyesx x;)x

pozdravček, xsrcx xsrcx :kiss:
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#81 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. februar 2006, 21:48

ne ne, nič ne boma kregani. nosorog naju ima rad, tako kot midve njega xsrcbumx xsrcbumx xyesx x;)x

pozdravček, xsrcx xsrcx :kiss:
pjotra

xyesx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#82 pjotra

pjotra
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 574

Objavljeno: 26. februar 2006, 22:49

xyesx

xDDx :love:

poljubčke za lahko noč vsem.... :kiss: :kiss: :kiss:
in sladke sanje
pjotra

Morigenos
“Sometimes we are lucky enough to know that our lives have been changed, to discard the old, embrace the new, and run headlong down an immutable course. It happened to me ... on that summer's day, when my eyes were opened to the sea... “ J. Y. Cousteau

#83 *rakica*

*rakica*
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 10. marec 2006, 14:21

Že res da imajo vsi atomi oz. skupek atomov svojo verkvenco.Vendar saj je kristal kristal in človek človek.Najvišji dosežek narave ki deluje tudi z najvišjo ferkvenco.Torej če se človek sam prepriča da bo kristal pomagal in nanj prenesel vibracijo zdravilne energije bo vsaka stvar delovala zdravilno.Vse je v nas ves potencjal tega kozmosa ,naša naloga je da prepoznamo svoje blokade in se odpremo vsemogočni čisti energiji ki nas bo ozdravila!!!

#84 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 11. marec 2006, 11:10

O tem, kaj vse se da s kristali početi, sem pisal v Mali enciklopediji zdravilnih kamnov - v grobem lahko z njimi vplivaš tako na zdravje, kot osebnostno rast. Ampak, nekaj je pa zelo pomembno:

-Ko sta C. Backster in M. Vogel naredila serijo poskusov na temo "možnosti energijske komunikacije z rastlinami", se je pojavil problem ponovljivosti rezultatov. Neko teorijo dokažeš za resnično, če pride pod enakimi pogoji do ponovljivih rezultatov. Ampak rastline preprosto niso hotele komunicirati s komerkoli, amopak le z nekaterimi. Komunicirale so zlasti z ljudmi, ki so pristopili k njim s toplino in zavestjo, da imajo opravka z živi bitjem. Takrat pa je Backster tudi zapisal:"Vse kaže, da se sposobnost občutenja ne zaustavlja na celični ravni. Vse mogoče stvari, ki smo jih do sedaj imeli za nežive, bo potrebno - če to uspemo dokazati - na novo ovrednotiti."
In v tem je keč, da pri delu s kristali nismo vsi enako uspešni. Če kristal obravnavaš le kot neko snov, ki bo pod takšnimi in takšnimi dražljaji odreagirala tako in tako (npr. piezo učinek), lahko od njih pričakuješ le omejene učinke. Če pa s kristalom ravnaš kot z živim bitjem in s polnim zaupanjem, pa so rezultati pogosto dobesedno čudežni.

lalala

men je pa to mnenje blizu... naj bi kristal kristal, vendar ga obravnavam kot živo bitje...

#85 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 11. marec 2006, 14:18

Imel bi eno vprašanje- čeprav ste o tem verjetno že pisali / nisem vse prebral / : ali lahko različne kristale /kamne/ , ki jih uporabljaš za meditacijo oz. zdravljenje , spravljaš v eno posodo ?
Zanima me , če jih lahko mešaš in tudi kje in kako je najbolje , da hraniš kristale ? hvala za odgovor!!!
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#86 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 11. marec 2006, 20:22

Če jih hraniš skupaj prihaja med njimi do energijske interakcije in drug drugemu se prilagajajo. Tako npr. citrin, ki ga vzameš iz posode z drugimi kamni, nima v celoti energije, ki je sicer zanj značilna.
Jaz jih doma malce ločim po elementih. Na spodnjih policah zemlja, nato voda, ogenj in zrak.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#87 evcy

evcy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 13. avgust 2006, 22:02

hej emm upam da sm zaj najdla pravo temo...heheh
em ja... zaka jst nic ne cutim ko drzim v roki kristal, ceprav se skoncetriram nanj (zaprem oci, globoko diham in stiskam kristal v roki)
pa tut v trgovini, sam tam jih lahk sam gledam kr majo vse pod steklom.... in ubistvu so mi vsi po malem vsec
doma mam tri kristale, ki sm jih nosila priblizno pol leta in no ja nekako ne opazam spremembe med njimi in ce ga sploh nimam (rozevec, ametist, korneol)
sm rakica luna v vodnarju, sonce pa v raku, ascendet pa v kozorogu

#88 Branko_G

Branko_G
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 146

Objavljeno: 14. avgust 2006, 07:34

hej emm upam da sm zaj najdla pravo temo...heheh
em ja... zaka jst nic ne cutim ko drzim v roki kristal, ceprav se skoncetriram nanj (zaprem oci, globoko diham in stiskam kristal v roki)
pa tut v trgovini, sam tam jih lahk sam gledam kr majo vse pod steklom.... in ubistvu so mi vsi po malem vsec
doma mam tri kristale, ki sm jih nosila priblizno pol leta in no ja nekako ne opazam spremembe med njimi in ce ga sploh nimam (rozevec, ametist, korneol)
sm rakica luna v vodnarju, sonce pa v raku, ascendet pa v kozorogu



Najprej vzemi kako knjigo in nato pojdi na kristalno delavnico, da sploh vidiš če si za potem pa veselo gradi naprej.

LP
Branko G

#89 dyamant

dyamant
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 550

Objavljeno: 14. avgust 2006, 09:54

kje pa je ZEPO, ga je muca copatarica

Objavljena slika

pojedla?


zraven ribice..
Objavljena slika

#90 Prvi

Prvi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 15. avgust 2006, 12:52

hej emm upam da sm zaj najdla pravo temo...heheh
em ja... zaka jst nic ne cutim ko drzim v roki kristal, ceprav se skoncetriram nanj (zaprem oci, globoko diham in stiskam kristal v roki)
pa tut v trgovini, sam tam jih lahk sam gledam kr majo vse pod steklom.... in ubistvu so mi vsi po malem vsec
doma mam tri kristale, ki sm jih nosila priblizno pol leta in no ja nekako ne opazam spremembe med njimi in ce ga sploh nimam (rozevec, ametist, korneol)
sm rakica luna v vodnarju, sonce pa v raku, ascendet pa v kozorogu

Poglej si malo še tole temo o energijski intenzivnosti kristalov:

http://www.lunin.net...t...pid=677054

#91 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 25. avgust 2006, 16:28

kje pa je ZEPO, ga je muca copatarica

Objavljena slika

pojedla?


zraven ribice..


ja, pojedla, pa čez čas izpljunila, ko je pogruntala, da ni glih prebavljiv.Zdaj sam pa sam še prežvečen kupček - kako se že reče ??? x^x :palec: xegox

Orka kmet , me hudo moti tole tle - ni tega kar bi moralo biti. Dva dni že buljim, pa mi ni nič bolj všeč. xegox :vragec: :xx!:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#92 evcy

evcy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 18. september 2006, 17:46

hej emm mene spet neki zanima :D:D:D:D:D

a mi lahko proooosim kdo opise oniks (ga mam doma kot rocn kamen) kr vse povsod cist neki malga...osnovnega pise

mene pa zanima mal vec ....zgodovina pa moc pa tisti napitiki pa kje pomaga, pa ciscenje (al normalno sol pol pa 3 urce soncka)
aja nek sm prebrala, da ga nekateri ne "morejo" emmm zaka pa ne?? sam zarad barve??

#93 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. september 2006, 00:21

hej emm mene spet neki zanima :D:D:D:D:D

a mi lahko proooosim kdo opise oniks (ga mam doma kot rocn kamen) kr vse povsod cist neki malga...osnovnega pise

mene pa zanima mal vec ....zgodovina pa moc pa tisti napitiki pa kje pomaga, pa ciscenje (al normalno sol pol pa 3 urce soncka)
aja nek sm prebrala, da ga nekateri ne "morejo" emmm zaka pa ne?? sam zarad barve??

25. ONIKS
Trigonalni SiO2
Pogoste primesi: Fe, Mn
Trdota: 6,5–7
Gostota: 2,58–2,64 g/cm3
Element: zemlja-ogenj

Oniks je vrsta ahata, v katerem se izmenjujejo črni in beli pasovi. Počasi ga topi KOH.
Brusijo ga kabošonsko.

Izvor imena: Ime oniks izvira iz grščine (noht).

Nahajališča: Kvalitetni oniks najdemo v Braziliji, Indiji in Arabiji.

Možnosti zamenjave: Podobna sta mu lahko brušen šorlit in roženec. Drugi raznobarvni minerali, ki jih prodajajo pod imenom oniks, pa so običajno aragonitni oniks marmorji.

Ponaredki: Pod imenom oniks najdemo na trgu pogosto pobarvan kalcedon. Z navadnimi pripomočki ponaredka ne moremo zanesljivo prepoznati. Mineral, ki ga poznamo pod imenom brazilski oniks, pa z oniksom nima ničesar skupnega, saj gre za pasasti aragonit ali kalcit.

Tradicionalna uporaba: Oniks je bil včasih kamen slabega slovesa. V srednjem veku je veljal za prinašalca nesreče, razprtij med ljubimci, žalosti, strahu in nočnih mor, v njem pa naj bi bil zaprt zlobni demon. Kasneje so ga imeli, predvsem zaradi njegove barve, za varovalni kamen, ki so ga nosili pred srečanjem s kakršnim koli sovražnikom, zlasti pa pred tistim, ki na nas preži ponoči. V ceremonialni magiji so na oniks gravirali ime boga Marsa ali Herkulesa in ga nosili kot obesek, ki povečuje pogum.
Izredno dobro mnenje o njem je imela Sveta Hildegarda. Za zdravljenje slabovidnosti je svetovala umivanje oči z eliksirjem, ki ga je pripravljala iz vina, v katerem je bil mesec dni oniks. Pomembno je bilo tudi to, da je bila posoda za vino iz bakra, brona ali jekla. Eliksir iz oniksa je predpisovala tudi pri bolečinah v predelu srca ali podrebrja, vendar pa je bil pripravljen tako, da je pacient oniks, ki ga je najprej segrel v roki, držal nad posodo s segretim vinom, da se je orosil. Nato je kamen položil v vino, katerega je takoj popil.
Oniks je uporabljala tudi v druge namene. Z vinskim kisom, v katerem je bil pet dni oniks, je blažila vročino, z oniksovo vodo je škropila krmo, kadar je živino napadla kakšna kužna bolezen, oniks, ki ga damo v usta, pa naj bi po njenem prepričanju odgnal žalost.

Uporaba danes: Na fizični ravni zdravi bolezni srednjega ušesa in oči, eliksir iz oniksa pa krepi živčni in imunski sistem in varuje pred infekcijami. Njegova vibracija sicer deluje počasi, a vztrajno.
Po oniksu segajo ljudje, ki želijo slediti lastnim ciljem ne glede na to, kaj o tem mislijo drugi. Dela nas brezkompromisne in pripravljene na kakršne koli spore, da le dosežemo svoj namen. V tem smislu krepi koncentracijo, sposobnost prepričevanja in zavajanja. Oniks naj bi zmanjševal tudi željo po seksu; po njem segajo ljudje, ki sicer pretirano pogosto menjavajo spolne partnerje, nekje v sebi pa imajo občutek, da ne ravnajo prav in se želijo tega odvaditi.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#94 kikyo

kikyo
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 9

Objavljeno: 1. oktober 2006, 15:08

Živjo!

Danes sem si na boljšjaku privoščila en res lušten kos temnovijoličnega fluorita s Kitajske. V zvezi z njim imam nekaj vprašanj, če bi kdo vedel:

- Nekje sem prebrala, da temnovijolične fluoritske kockice nastajajo pod vplivom radioaktivnih uranovih mineralov. Ali je takšen fluorit neprimeren ali celo škodljiv za uporabo? oz. kako se ga sme uporabljati?

- kos fluorita ima še nekatere druga "vključke", za katere se mi še sanja ne, kaj so, me pa skrbi, da bi kamen počil, če bi ga čistila v slanici. Ker sem trenutno brez svojega nihalčka me zanima kako naj bi ga čistila.

- kaj bi lahko bili sicer vključki okoli fluoritovih kock?

Sicer pa me najbolj skrbi tale vpliv radioaktivnosti ... Se da kako pomagat?

Hvala in lep dan!

Fluorit sem celo fotografirala, ampak mi ga ni uspelo pripeti v post. Vključki, ki obkrožajo kockice so podobni narezljanm kolobarčkom - lističem (podobno se vežejo kot pri "puščavski roži"), le da so drobceni.

#95 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 1. oktober 2006, 23:28

Živjo!

Danes sem si na boljšjaku privoščila en res lušten kos temnovijoličnega fluorita s Kitajske. V zvezi z njim imam nekaj vprašanj, če bi kdo vedel:

- Nekje sem prebrala, da temnovijolične fluoritske kockice nastajajo pod vplivom radioaktivnih uranovih mineralov. Ali je takšen fluorit neprimeren ali celo škodljiv za uporabo? oz. kako se ga sme uporabljati?

Fluorit različno obarvajo kovinski kalcij, ki je v koloidni obliki v njem razpršen in vključki C, Ce, Cl, Fe, Mn, Y.
Ni škodljiv. Izpostavljen UV svetlobi postane fluorescenten.


- kos fluorita ima še nekatere druga "vključke", za katere se mi še sanja ne, kaj so, me pa skrbi, da bi kamen počil, če bi ga čistila v slanici. Ker sem trenutno brez svojega nihalčka me zanima kako naj bi ga čistila.

Lahko uporabiš katerokoli drugo metodo, razen slane vode.

- kaj bi lahko bili sicer vključki okoli fluoritovih kock?

Fluorit se v naravi pojavlja običajno skupaj s svincem, cinkom, kremenom, baritom in srebrovimi sulfidi.

Sicer pa me najbolj skrbi tale vpliv radioaktivnosti ... Se da kako pomagat?

Hvala in lep dan!

Fluorit sem celo fotografirala, ampak mi ga ni uspelo pripeti v post. Vključki, ki obkrožajo kockice so podobni narezljanm kolobarčkom - lističem (podobno se vežejo kot pri "puščavski roži"), le da so drobceni.


http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#96 ZVEZANI

ZVEZANI
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 179

Objavljeno: 2. oktober 2006, 00:20

NA TELETEKSTU ZANIMIVA OBJAVA O UMETNIH SLADILIH KI UBIJAJO PSE IN SO TUDI V NEKATERIH ŽVEČKAH,,
SEDAJ PA NE VEM,,,
NAJ NEHAMO ŽVEČIT AL NAJ ŠVEČKE DAJAMO PSOM,,,
ZOB SI ITAK NE UMIVAM,,,
SOSEDOV PS TUD NE,,,

#97 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 2. oktober 2006, 00:26

Štos, ravnokar žvečim. x:o)x Bom pa tudi umila zobe.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0