Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

čustveni problemi,pomoč


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
235 komentarjev na to temo

#101 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 13:02

Ja, ampak tule je govora o psarni, ki bi jo rada imela Aboyanasana... ne o pasjih farmah. Dve totalno različni stvari, ti pa kot ponavadi, ko kiksneš mimo, spet probaš mešetarit.


Se strinjava,ko nimaš pojma lahko trosiš neumnosti in izpadeš čudno,zaradi nekega članka ne bo konec sveta pa še to ga napiše nekdo k nima pojma,imam kontakte z vzreditelji po svetu pa še nismo prišli do tovarn ....itd ,če to sploh obstaja,se nekdo res norca dela z živalimi,ker toliko živali vzrejat v tovarni,jaz osebno nikoli ne bi kupovala tam in kot po navadni logiki so rodovniške živali veliko dražje od 1000 eurov dalje tudi do 5000 eurov,zato nihče nima tovarne ...ali podobne zadeve,ker potem bi res mogel biti bogat.Živali brez dokumenta se pa sploh ne sme vzrejati in prodajati,ker če se to dela,to je vse na črno....

žival mora imeti rodovnik in to te stane in tukaj govorimo o vzreji,ne o reji krav,ovc,kozlov Objavljena slika se res zamišliš,ko nekdo take trditve piše,res izpade neumno vse skupaj.

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2012, 13:19

*

ali si že bila danes kaj zunaj, Aboyanasana, ko je sonček (dokler je še)? :)

a ni mal trapast, da se tu govori o 'sončni svetlobi', pa da kolk je skoz temno zdaj pozimi, ampak to potem početi (se v bistvu pritoževati nad ne-soncem) še vse tiste maloštevilne sončne dni?

Skratka, kdor ima 'čustvene probleme', naj se zbrca mal ven! :att:
Akcija! xupx

:8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 13:24

zakaj mora žival imet rodovnik ... a ga ti imaš ???


hm če registriraš psarno jo lahko registriraš pod pogojem,da ima rodovnik,le tako,da je čistokrvni,če želiš ljubljenčka ga kupiš po nižji ceni od 200 eurov naprej,če nimaš denarja.Vsi psi,mačke brez dokumenta so mešančki,ker nimajo dokaza,da so parjeni samo z enako pasmo,lahko so tok rodov nazaj parili z neko drugo pasmo,zato so tudi v oglasih,Bolha uvedli nov način,kjer spadajo tako imenovane živali pod mešančke in pot čistokrvne,čistokrvni so samo z rodovnikom čeprav nakateri pišejo še vedno ČISTOKRVNI,kar ni prav to so mešančki podobni določeni pasmi,po navadni logiki maćka brez rodovnika je lahko v zgodovini prišlo do tega,da se je parila z drugo pasmo in tako v prihodnosti te mačke pride do mladičev podobenih tej pasmi ampak okostje,smrček,repek,zobki so lahko drugače oblikovani samo zaradi toliko let nazaj,ko se je mačka parila z drugo pasmo,zato to mačko obravnavamo pod mešanko podobno tej pasmi,ker nima papir rodovnik,porjena,da je vse rodove nazaj bila parjena samo s to pasmo,čeprav če pogledamo v zgodovino so se različne pasme razvile prav iz volka in če pogledamo tako so pravzaprav vsi mešanci na koncu prišli ven,rejajo že vker so se ljudje v to vtikali so razvili več vrst pasem,ki pa jih vzrejajo že več let in se trudijo,da so zdravi,da imajo rop,smrček,kosti...itd samo po standardu pasme in ,ker ljudje mešajo mešančke in praijo brez papirja jim pokvari vso pasmo in tako tudi mešančki težje dobijo topel dom,k ljudje mešajo in se ne ravnajo po pravilih.

#104 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 13:30

Jaz imam kar ogromno mnenja tako,da lepo prosim,da mi nekdo začne pisati pod temo http://www.lunin.net...4369-vzrejapsi/
ker če bom pisala tu bo prišel en cel roman in ne bo nič povezano s čustvi Objavljena slika meni je itak najboljša tema ampak ne spada sem Objavljena slika

#105 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 13:42

*

ali si že bila danes kaj zunaj, Aboyanasana, ko je sonček (dokler je še)? :)

a ni mal trapast, da se tu govori o 'sončni svetlobi', pa da kolk je skoz temno zdaj pozimi, ampak to potem početi (se v bistvu pritoževati nad ne-soncem) še vse tiste maloštevilne sončne dni?

Skratka, kdor ima 'čustvene probleme', naj se zbrca mal ven! :att:
Akcija! xupx

:8):


Jaz grem ven,ko gre fant v službo Objavljena slika l.p

#106 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. december 2012, 13:48

Okej super, upam da bo to čimprej. xDDx x;)x

(ker, oboje je fajn... ;) tako služba kot sonček :))
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#107 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 14:04

zakaj pa mora po tvojem žival imet rodovnik ... a ga ti imaš ???

to so naci pogledi ... čista rasa ... to je čiknšit


sem prepisala


http://www.lunin.net...4369-vzrejapsi/

#108 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 19. december 2012, 14:41

Če registriram psarno rabim pogoje,prostor če tega nimam,nimam možnosti potem še vedno lahko hodim v službo vsak dan in tavam kot izgubljena duša in tako moje življenje ni nič vredno,nimam smisla.Lahko hodim ven,na sprehode med prijatelje ampak tako sem lahko samo še bol nesrečna,zame nima pomena. Objavljena slika Potem je lahko svet ves črn.Tako tudi razmišljam o ljubezni,podobno.Če nimaš nekoga,da te ima rad,da maš ti njega,kaj boš na svetu?


Hojla Aboyanasanna

Če te prou zastopim:

Želiš si imet psarno /cilj/ in če je nimaš /predvidevam da je še nimaš/, tvoje življenje zato nima smisla in ni vredno nič. Torej, ker cilj ni dosežen, je življenje brez pomena. To je težko breme a ne. In verjamem, da človeka čist potre, če tako razmišlja in doživlja. Ker, mislm, dons je kr težko, da si človek nekaj zaželi in da se najde nekdo, ki mu to željo izpolni, kaj šele, da mu jo izpolni takoj. Pravzaprav, težko se najde človeka, ki bi se čutil dolžnega, da nekomu izpolni željo, razen staršev morda, ki se čutijo dolžne izpolniti željo svojemu otroku, a ne. Ti pa nisi otrok, tako da ti verjetno ne bo lahko najti nekoga, ki bi ti izpolnjeval želje...kakršnekoli že.

Zdej, če ni nobenga, ki bi se čutil dolžnega ti izpolnjevat želje /cilje/, si jih boš morala verjetno izpolnjevat kr sama. Kar bo pa težko verjetn, če se ti življenje zdi brez pomena, če si nesrečna, če želja ni izpolnjena. Ker človk, ki je nesrečen, ki se mu zdi vse brez veze, brez pomena, ... se težko pripravi do tega, da bi kaj naredil za to, da se mu želja uresniči. Ker če se človk smili sam seb, če se mu zdi vse brez pomena, če je nesrečen... porablja svojo energijo in cajt za to, da se smil sam seb, da gleda življenje kt nekej, kar je brez pomena, da je nesrečen in mu zato zmanjka energije in cajta za to, da si pripravi načrt, kako izpolnit svojo željo, kakšne korake bo moral narediti za to. In seveda je treba pol te korake tud delat z vero v uspeh in z zanosom, z voljo, z energijo, spremljat napredek in se vsak dan sprot odločat, kje je in kako naprej. In to tud zahteva velik energije in cajta in vztrajnosti, ki pa je človk najbrž nima, če jo porablja za smiljenje sam seb in za gledanje na življenje kt nekej črnega, brezveznega.

Enostavno to dvoje...smiljenje seb /svet je grd, nesrečen sem/ in ustvarjalnost /svet je lep, srečen sem/ ... ne gresta skupaj. Al eno al pa drugo. Odločt se je treba.

In ti, samo ti si tista, ki se lahko odloč. Noben drug...ne fant, ne starši tvoji, ne prijatelji... noben. Samo ti, Aboyanasanna.

Če boš nesrečna in se ti bo življenje še naprej zdelo brez pomena, ker še nimaš psarne...če boš pričakovala od fanta, da te mora razumet, da te mora poslušat...da te mora imeti rad...in bo življenje brez smisla, če tega on ne bo počel, pomeni, da si se odločila. Odločila si se, da odgovornosti za svoje življenje, za svojo srečo in nesrečo ne prevzemaš nase, da ga predajaš v tuje roke, odločila si se za smiljenje sama seb in za to, da so drugi krivi za to, kako se maš ti. Odločila se boš za grd svet.

Če boš začela sama izponjevat svoje želje in delat vse korake, ki so potrebni, da se ti uresničijo in se zanašat nase, si se odločila, da si za svoje življenje, svojo srečo in nesrečo odgovorna ti, da svoj svet kreiraš ti in da bo tak, kot si ga boš ti ustvarila. In dejanja tvojih staršev, tvojega fanta ne bodo tista, ki ti bodo dirigirala, a boš srečna al nesrečna, a bo svet lep al ne, a ma življenje pomen al ga nima. Odločila se boš za lep svet.

Tvoja izbira je.

Res je, starši so ti naredl velik hudga, ampak zdej si odrasla in ne morš se več zgovarjat nanje in opravičevat svojega vedenja s češ, taka sem zarad njih. Od tebe je odvisn, kakšna boš zdej in naprej....ne od njih.

Drž se, Aboyanasanna

xsrcx
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#109 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 16:01

nisem govoril o tem ...

ker ... po tej teoriji tudi ti ne smeš imet otroka recimo s hrvatom ali kitajcem ali ciganom ... ker otrok ne bo čista rasa
ti gensko spremenjeni psi (nenaravno prisilno križanje znoter ene pasme) so itak invalidi ...
in potem boš na njih prenesla še svoje psiho težave


kaki invalidi?če se ne misliš resno,normalno,moralo pogovarjati potem ne sprašuj.Na tvoje vprašanja ne mislim odgovorjati,odgovarjam le na tiste k imajo resne,moralne pogovore.Teorija ni moja imamo pravila v Sloveniji.

#110 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 16:06

Tipični slovenski prosilec za pomoč ali nasvet xrolleyesx

Najprej smileč se sama sebi moleduje za nasvete in toplo besedo,mnenje

nato soli pamet in se krega z vsakim ki se ji na to prošnjo odzove..
Z nobeno pomočjo zadovoljni.

Ker mi gre na kurac tvoj ton pisanja, ti bom pa povedal še direkt resnico

Ne vem zakaj rabiš takega fanta s katerim se ne moreš pogovarjat in moraš spraševat neznance kaj ti je storiti v nesrečnem lajfi
Torej, najprej se znebi zmeneta, ki ti ni sposoben stisnit dve okoli tvojih nesramnih ušes..

...


Če dobim vprašanja,mnenja,ne moralne,ne resnosti in ne spoštovanja do mene,na tiste ne nameravam odgovarjati ali pisati nazaj.Jaz sem prišla sem za izmenjavanje mnenja,dodatne informacije. l.p Objavljena slika

#111 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 16:19

Hojla Aboyanasanna

Če te prou zastopim:

Želiš si imet psarno /cilj/ in če je nimaš /predvidevam da je še nimaš/, tvoje življenje zato nima smisla in ni vredno nič. Torej, ker cilj ni dosežen, je življenje brez pomena. To je težko breme a ne. In verjamem, da človeka čist potre, če tako razmišlja in doživlja. Ker, mislm, dons je kr težko, da si človek nekaj zaželi in da se najde nekdo, ki mu to željo izpolni, kaj šele, da mu jo izpolni takoj. Pravzaprav, težko se najde človeka, ki bi se čutil dolžnega, da nekomu izpolni željo, razen staršev morda, ki se čutijo dolžne izpolniti željo svojemu otroku, a ne. Ti pa nisi otrok, tako da ti verjetno ne bo lahko najti nekoga, ki bi ti izpolnjeval želje...kakršnekoli že.

Zdej, če ni nobenga, ki bi se čutil dolžnega ti izpolnjevat želje /cilje/, si jih boš morala verjetno izpolnjevat kr sama. Kar bo pa težko verjetn, če se ti življenje zdi brez pomena, če si nesrečna, če želja ni izpolnjena. Ker človk, ki je nesrečen, ki se mu zdi vse brez veze, brez pomena, ... se težko pripravi do tega, da bi kaj naredil za to, da se mu želja uresniči. Ker če se človk smili sam seb, če se mu zdi vse brez pomena, če je nesrečen... porablja svojo energijo in cajt za to, da se smil sam seb, da gleda življenje kt nekej, kar je brez pomena, da je nesrečen in mu zato zmanjka energije in cajta za to, da si pripravi načrt, kako izpolnit svojo željo, kakšne korake bo moral narediti za to. In seveda je treba pol te korake tud delat z vero v uspeh in z zanosom, z voljo, z energijo, spremljat napredek in se vsak dan sprot odločat, kje je in kako naprej. In to tud zahteva velik energije in cajta in vztrajnosti, ki pa je človk najbrž nima, če jo porablja za smiljenje sam seb in za gledanje na življenje kt nekej črnega, brezveznega.

Enostavno to dvoje...smiljenje seb /svet je grd, nesrečen sem/ in ustvarjalnost /svet je lep, srečen sem/ ... ne gresta skupaj. Al eno al pa drugo. Odločt se je treba.

In ti, samo ti si tista, ki se lahko odloč. Noben drug...ne fant, ne starši tvoji, ne prijatelji... noben. Samo ti, Aboyanasanna.

Če boš nesrečna in se ti bo življenje še naprej zdelo brez pomena, ker še nimaš psarne...če boš pričakovala od fanta, da te mora razumet, da te mora poslušat...da te mora imeti rad...in bo življenje brez smisla, če tega on ne bo počel, pomeni, da si se odločila. Odločila si se, da odgovornosti za svoje življenje, za svojo srečo in nesrečo ne prevzemaš nase, da ga predajaš v tuje roke, odločila si se za smiljenje sama seb in za to, da so drugi krivi za to, kako se maš ti. Odločila se boš za grd svet.

Če boš začela sama izponjevat svoje želje in delat vse korake, ki so potrebni, da se ti uresničijo in se zanašat nase, si se odločila, da si za svoje življenje, svojo srečo in nesrečo odgovorna ti, da svoj svet kreiraš ti in da bo tak, kot si ga boš ti ustvarila. In dejanja tvojih staršev, tvojega fanta ne bodo tista, ki ti bodo dirigirala, a boš srečna al nesrečna, a bo svet lep al ne, a ma življenje pomen al ga nima. Odločila se boš za lep svet.

Tvoja izbira je.

Res je, starši so ti naredl velik hudga, ampak zdej si odrasla in ne morš se več zgovarjat nanje in opravičevat svojega vedenja s češ, taka sem zarad njih. Od tebe je odvisn, kakšna boš zdej in naprej....ne od njih.

Drž se, Aboyanasanna

xsrcx


Delam na tem področju,da pridem kam Objavljena slika seveda sama,če poslušam druge,se ne zmenim zanje,ker če grem v debato z njimi
sem čisto na enakem mestu kot oni,zato hvala za nasvet,če mi kdo da nasvet ga z veseljem preberem,če me pa kdo obsoja in ni resen in je prišel samo
zaradi zabave in totalne ne morale in spoštovanja,si od mene ne zasluži niti en sam odgovor. Zato sem napisala,za drugič,da niti ne odgovarjam za drugič.
Taki so večina ljudje.Zato je najbolje ignorirati in se ne postavljaš na njihovo mesto.Poznam takih res veliko,saj svet je lep,če ga tako vidiš. Objavljena slika




#112 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 19. december 2012, 18:22

jaz sem se mogla učit,ko sem prišla na primorsko TATA,NONA haha,dej mi povej zakaj ne bo ognjemeta?jaz sem tuki 4 mesece ampak bo treba iti še malo okoli pogledat Objavljena slikaTudi tebi želim lepe praznike.



"Ognjemeta letos ne bo, saj bomo denar raje namenili najbolj ogroženim družinam v občini. Denarni bon jim bo preko predstavnika ustrezne socialne ustanove podarjen na silvestrovo."

#113 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 19. december 2012, 18:25

Hojla Aboyanasanna

Če te prou zastopim:

Želiš si imet psarno /cilj/ in če je nimaš /predvidevam da je še nimaš/, tvoje življenje zato nima smisla in ni vredno nič. Torej, ker cilj ni dosežen, je življenje brez pomena. To je težko breme a ne. In verjamem, da človeka čist potre, če tako razmišlja in doživlja. Ker, mislm, dons je kr težko, da si človek nekaj zaželi in da se najde nekdo, ki mu to željo izpolni, kaj šele, da mu jo izpolni takoj. Pravzaprav, težko se najde človeka, ki bi se čutil dolžnega, da nekomu izpolni željo, razen staršev morda, ki se čutijo dolžne izpolniti željo svojemu otroku, a ne. Ti pa nisi otrok, tako da ti verjetno ne bo lahko najti nekoga, ki bi ti izpolnjeval želje...kakršnekoli že>



:palec: hmmm... bog nam bo izpolnil želje. se hecam malo...

#114 aboyanasanna

aboyanasanna
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 242

Objavljeno: 19. december 2012, 22:47

:palec: hmmm... bog nam bo izpolnil želje. se hecam malo...


Jaz ne verjamem v nobene zdravilce,da bodo zvezde padale z neba,da mi bo dobra vila izpolnila željo zato včasih k berem poste bol slabo razumem kaj ostali pišejo o neki znanstveni fantastiki bogovih itd k jih bo rešilo in jim bo izpolnjena želja in o črni magiji pa nwm kaj še vse.

#115 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. december 2012, 07:08

Oprosti to res ne poznam,imam pa svoje mnenje. Objavljena slikaKar bi mene pozdravilo je edino le lahko medicina,psihiater,psiholog.Vedeževalka.... to se pa že konča Objavljena slika


Če meniš, da te lahko pozdravi SAMO klasična medicina, potem si pa na napačnem forumuObjavljena slika

Ko si tukaj dobila veliko smernic, kam in kako naprej, jih pa ignoriraš in se izmikaš. Tudi psihiater, psiholog in psihoterapevt so bili med nasveti. Kot tudi čisto enostavne stvari, svetloba, sprehodi. Nič, česar človek, predvsem tisti, ki je doma, ne bi bil sposoben narediti.

Tako na hitro, nestrokovno, nemedicinsko in spletno diagnozo gre najbrž res za bipolarno motnjo.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#116 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. december 2012, 08:35

No pa smo prišli že do postavljanja diagnoz Objavljena slika

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#117 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. december 2012, 09:09

No pa smo prišli že do postavljanja diagnoz Objavljena slika


Mogoče bolj efektivno kot vzreja psovObjavljena slika.

Dokler nič ne bo padlo na plodna tla, pa lahko bluzimo tudi o vremenuObjavljena slika. Prelaganje odgovornosti na druge je zelo simpl, ne reši pa ničesar.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#118 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. december 2012, 09:32

Potem pač bluzi o vremenu. Zagotovo veš o tem več, kakor o psihiatriji.

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#119 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 20. december 2012, 10:15

Potem pač bluzi o vremenu. Zagotovo veš o tem več, kakor o psihiatriji.


Si prepričana? Nisem niti meteorologObjavljena slika

Mogoče pa govorim iz izkušenj.

Life begins at the end of your comfort zone. 


#120 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 10:28

No pa smo prišli že do postavljanja diagnoz Objavljena slika

Itak. Sami terapevti... ;)

Se pravi stvar je taka;
*oseba* x:)x se izmika, čustveno praznino pa si skuša zapolnit s 'tehničnimi zadevami', ki jih obvlada v nulo in do potankosti, zato pa tudi najraje to počne.
Kar je prav tako beg kot psi, ki so pa hkrati tudi 'približevanje' - v bistvu ni vajena topline in ljubezni in si želi nekakšno družino - zato tudi več psov, ne le eden. Na eno osebo/živo bitje se pa ne zna navezati, očitno ji ne paše čustvena bližina (čeprav ima fanta, psarne, to in ono, kup prijateljev oz. znancev, ki se jim zdi zanimiva, samo do vseh ima nekakšno distanco).
Če imaš že sam s sabo tolk opraviti in si precej negotov v svetu, zakaj potem psarna?
Saj to je total odgovornost. Saj to ni da se zdaj tam malo crkljate v domu v svetlobci z roza mašnicami, pač pa tudi lajajo, imajo sosede, hodijo kakat, zbolijo itd. To ni hec, to niso igračke oz. zbiranje igračk.
Je pa to seveda kompenzacija za bližino, ker očitno je tudi s fantom pravzaprav nimata, čeprav pravi da ja.
*Oseba* se večinoma ukvarja s sabo in svojimi filmi, ostali so bodisi 'kreatorji', zaradi katerih se ima slabo, bodisi so statisti, lutke, igračke. Je čustveno distancirana, ljubezen se je zelo ne dotakne, v nekem smislu (ima zelo ljubečega in razumevajočega fanta, ampak piše o njem kot o statistu, lutki iz cunj...).
...

Jaz sicer nisem diagnostik (pa tudi ne želim biti), kot tudi ne terapevt (in to tudi ne želim biti in nisem), ampak mislim, da bi kakšen red bil dober v smislu delat nekaj ZASE (ne 'na sebi' da boš 'boljši'). To da se zbrcaš pod tuš in ven in to in ono ni fajn, zato ker tako mora bit ali ker to nekdo pravi, pač pa ker če bo rekel, da se ne počuti dobro po tem, bo lagal. :) ;)

Ne moreš nekomu dati univerzalnih nasvetov, sploh takole na hitro, po netu, od daleč...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 10:48

Poznam bežanje od pravih, resnih problemov. Leta sem to počela ... tud s hobiji. Potem sem se pa začela soočat s problemom, pa je šlo lažje.

:palec:

...

Saj hobiji so drugače fajn. :) Vse je fajn, pa četudi samo za beg; v nekem smislu ti pač pomaga, morda tudi na poti do tvojega *cilja* ali kasnejših, lepših dogodkov in okoliščin.
Je pa razlika med zbiranjem prtičkov ali pohodništvom in med skrbjo za en kup živih bitij plus še vseh birokratskih in ostalih logističnih zadev plus vsega nepredvidenega...

No ja, ne želim sklatit želja, vizij in sanj, ker tudi sama zase tega ne želim, tako da saj ljudje po drugi strani uresničijo marsikaj, kar se tudi drugim morda zdi mimo, nemogoče ali neprimerno ali da mu ne bo uspelo itd.
Pač je vseeno treba kar sebe poslušat, a vendarle nekaj stika s tlemi je pa le treba imet. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 20. december 2012, 11:48

Preden se preveč spustimo na osebni in čustveni nivo dajmo stvari pogledati malo z razumom in od daleč...zaenkrat sem se še nekako vzdržal pri komentiranju...Zenkrat še nekako toleriram pa naj bo to zaradi lune (danes je pol lune) ali pa mladosti in neizkušenosti, ampak vsak človek ima mejo potrpežljivosti...

Iz zgornih komentarjev bi se lahko razbralo tudi da je v isti koš zmetala vse lunatike, ki so kadarkoli bili na TKM, bioresonanci, delajo energijske vaje, vežbajo jogo, se ukvarjajo z astrologijo, šloganje iz kart, itd...češ da so res nori če to verjamejo...x;)x

SSKJ
terapévt -a m (ẹ̑) strokovnjak, ki zdravi po zdravnikovih navodilih: posvetovati se s terapevtom; zaposlen je kot terapevt za alkoholike; odnos med terapevtom in pacientom ∙ knjiž. zobni terapevt zobozdravnikmed. delovni terapevt strokovnjak za delovno terapijo

Obstaja razlika med pojmom terapevt in zdravnik...poleg psihoterapevtov obstajajo tudi fizioterapevti, delovni terapevti, refleksoterapevti, itd...Tudi strokovnjak, ki obvlada astrologijo in svetuje določeni osebi je neke vrste terapevt...x;)x

Če bo šlo še naprej v tej smeri, bo mogoče urgiral kdo drug, ki se bo počutil "užaljenega, prizadetega"...mogoče bo pa kdaj v prihodnosti kakšen človeček ala advokat iz sekcije ne vem kakšnih terapevtov kontaktiral Marso oz. odgovorno osebo zaradi žaljenja, spodbujanja nasilja, širjenja zavajajočih informacij in ne vem kaj še vse si bo lahko izmisli...in bo situacija podobna kot je bila pri swamiju xy...Al bo pa kakšnemu x osebku počil film in bo poklical na policijo, pokazal zadnje objave in nekdo se bo hitro znašel na psihiatriji zaprti oddelek. Zaradi nekaterih banalnih prijav od sosedov so odpeljali že kar nekaj osebkov- recimo žensko, ki se je pozimi pol ure bosa sprehajala po snegu, kasneje se je na psihiatriji po treh tednih itak izkazalo, da je čisto normalna...tri tedne je namreč čas opazovanja na psihiatriji, najprej zaprti oddelek potem odprti, če osebek izpoljnjuje določene kriterije...

Kaj naj odgovorim, če me kdo vpraša ali bom kaj urgiral, če večino leti na mene, istočasno pa tudi na njega...zaenkrat sem še v stanju mirovanja, "treznega" odziva, ne morem pa garantirati kaj me lahko prime, če kdo prekorači mojo mejo potrpežljivosti...in kot sem že omenil za take primere so psihiatri zelo dobro plačani in naj se oni ukvarjajo s takimi primeri...trenutno bom pa skušal dati vse na "ignore"...x;)x

Mogoče ne veste, ampak na psihiatriji imajo zdr. delavci tudi do 30% višjo plačo. V italiji pa psihiatrija spada pod privatni sektor...tako da je včasih tudi ločnica med uradno in alternativno medicino zelo tanka ali pa se že prepletata...Recimo Bert Hellinger je zelo priznan psihoterapevt, napisal veliko knjig, uporablja pa metode, ki ne spadajo pod uradno psihoterapijo, ampak že med alternativo (recimo postavitev družine)...

By the way...če sem jaz kot polapismeni človeček prav prebral naslov potem se nahajamo v temi ZDRAVJE IN ALTERNATIVNA MEDICINA...iz tega nek normalno izobražen človek sklepa, da se lahko vsaj pol stvari tupi o alternativi. Pojem "in" naj bi namreč povezoval dva stavka, vsaj tako so mi tupili pri slovenščini...
Drugače pa obstaja tudi medicinski forum kot je Med.Over.Net...tam pa odgovarjajo tudi nekateri kompetentni osebki...ali se človek strinja z njihovimi ugotovitvami ali ne, je drugo vprašanje...Pa tudi oni večinoma brez dodatnih testov ali pregledov ne dajejo glih diagnoze po netu, razen če že ne obstajajo določeni izvidi, ki potrebujejo samo pojasnilo ali da se jih razbere in iz katerih se lahko postavi diagnozo...x;)x

Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 12:07

Preden se preveč spustimo na osebni in čustveni nivo dajmo stvari pogledati malo z razumom in od daleč...

x:o)x

Napisala sem nekaj podobnega kot ti eno stran nazaj, bilo pa je še precej manj čustveno in je bilo z razumom in od daleč, moje mnenje namreč.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 12:09

x:Dx

Če primerjate aboyanasannin prvi post v tej temi in njenega zadnjega,
je napredek več kot očiten. x:px x:Dx x;)x
In se sprašujem ...kdo pravzaprav tukaj "obiskuje" terapijo
aboyanasanna ali mi x;)x :palec:

Če je napredek več kot očiten, pravzaprav obiskuje terapijo Aboyanasana. :)

Se pravi tisti, ki se po njej počuti bolje. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#125 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 20. december 2012, 12:09

Ja, zanimivo, da daš za primer ravno swamija. Joga in to, alternativa, duhovnost, v bistvu pa en kup shita in odvetniki celo pa kaj vem kaj vse se je na koncu razvilo....
Sedaj bo pa spet kak (le kdo) alternativec popizdil, ker ena punca reče, da je vse skupaj lopovstvo... in bo menda lahko celo na psihiatriji pristala. Ma, noro Objavljena slika
In pri vsem, kar je že bilo izrečenega tule, je zdaj tole en big deal Objavljena slika



Opomin sebi - čimbolj stran od "duhovnežev" ipd Objavljena slika

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0