Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vozli


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
101 komentarjev na to temo

#76 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 25. februar 2015, 10:18

Neptun sam tok da veš si edini, ki mi je do sedaj to znal pojasnit tko, da res hvala wink.png ylflower.gif

Veš tole z NE sem se naučila šele v zadnjem letu, da enostavno ni nič narobe s tem, da postavim meje. In da se nimam za kej počutit krivo. So pa ljudje, ki kr nočejo tega razumet in še vedno manipulirajo, da bi dobili svoje. Sem kr mal huda, predvsem nase, ker sem pustila, da gredo stvari tako daleč. Je pa res, da sedaj vseeno bolj razumem svoje meje, ok itak se še učim vendar sedaj tudi bolj jasno vidim (se več ne slepim več tok pr tistih žalostnih očkih, ker sedaj vem kdaj gre za manipulacijo kdaj pa zares boli). Tole s hočejo pomoč imam mal težave, ker se mi zdi, da tisti, ki res rabijo pomoč težko za njo prosijo zato si včasih rečem, da bo mogoče sam lepa beseda nekako vplivala, nekaj v njem premaknila, da bo stopil iz teh občutkov itd. 

Kako se pa ti soočaš s tem? 

 

Kje pa imaš Kirona? Moj je v 4 hiši in vem, da govori o neki družinski bolečini, žalosti, ki se kr vleče (pr obeh starših). A v drugih hišah pa nima nič planetov? 

Hm tole je tud zanimivo, da naj bi se okrepile te hiše kjer se podvoja znamenje. Pr men sta to kardinalni hiši 4 in 10, ter 5  in 11. Kr lepe hiše se mi zdi. Je pa v teh tudi največ planetov, ok razen 5. Tko, da je dejansko vse nekako prepleteno v mojemu življenju s tem, ta močna karmična energija. 

Sicer je vladar Sonca, Urana in Venere v 9. hiši, Marsa in Merkurja v 7. hiši, Lune in Kirona v 10. hiši. Je kr nekaj stvari, k jih je treba pogledat, da se stvari bolj razjasnejo. wink.png

 

Ja res je kot kompas, ki te usmerja wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#77 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 26. februar 2015, 00:02

Prosim, res sem vesel da je moja razlaga koristila inno.gif

 

Za tale "NE" pa je z mano takole; poskušam prisluhniti srcu, intuiciji in na podlagi tega ravnam kritično, razumsko. Z leti mi to postaja vse lažje. Vidiš, ti imaš planete v 12., jaz imam mojega "sanjača" na ASC tako da bi nas ljudje žive pojedli če bi prisluhnili in se predajali kar vsem po vrsti, se ti ne zdi? scratchchin.gif Če si mehka duša, te na začetku pač nekajkrat potunkajo, izkoristijo, potem pa se že naučiš laugh.png sej to pride z leti, to je pot od S proti J. Tudi občutek krivde bo z leti vse manjši wink.png

 

Moj Kiron se nahaja v 5. hiši (kreativna hiša). Jaz ti ful svetujem da pogledaš tele podvojena znamenja in v katerih hišah se nahajajo in kje so njihovi vladarji pa boš potem videla če se ti razkrije kaj zanimivega smile.png   Torej, na področju spodnjih dveh hiš (4,5) teh podvojenih znamenj lahko pričakuješ posebno moč, ki jo lahko uporabiš pri rešitvi problema vrinjenega znamenja, na področju zgornjih pa naj bi našla regeneracijo ko se rabiš malo odpočit in da si povrneš moči. Poglej pa povej če se kaj poklapa, sem prav radoveden.

 

Evo imam še eno vprašanje za naše profije, Mihelo pa tudi Ceres, sem slišal za enega avtorja ki sliši na ime Barbara Hand Clow in je napisala med drugim tudi knjigo (Chiron: Rainbow Bridge Between the Inner & Outer Planets)

. Jo je mogoče kdo prebral? Baje da je dobra. Koment pliz up.gif



#78 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 26. februar 2015, 00:13

Pinka, bo treba odpret novo temo! Tole niso več samo vozli scratchchin.gif Vidiš kam so nas ribice odpeljale fish.giffish.giffish.giflaugh.png



#79 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 26. februar 2015, 06:15

Kaj so to podvojena znamenja? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#80 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 26. februar 2015, 08:34

http://www.lunin.net...njena-znamenja/

 

Za tiste, ki se sprašujete o vrinjenih in podvojenih znamenjih - nekaj je bilo že tu povedanega, sem se spomnila, da smo imeli to temo.

 

 

 


Kako 

 

Se pa vračam na temo vozlov, bi si želel da bi pogledali še karto koga drugega, ki bi imel vozla v teh "intercepted signs" (a mi kdo prosim pove slovenski izraz? tongue.png ) Namreč, glede na to, da vozli zadevajo karmo in ker intercepted signs ravno tako zadevajo karmo in sicer neizpolnjene naloge se mi zdi to zelo zanimiva kombinacija. Baje da se (poleg seveda vladarjev teh intercepted znakov) v hišah, kjer so znamenja podvojena - skriva ključ do rešitve karmične naloge. V moji karti je tukaj Kiron (ki je v podvojenem znaku) v trigonu z vozlom - to se mi zdi zanimivo odkritje, pa me zanima kaj menite profiči - a je to element ki je povezan s tem ali ni nujno?

 

A vidva s Pinko imata vozle v vrinjenih znamenjih Device in Ribe, če prav razumem? Tudi jaz, le da je južni Devica v šesti in severni Ribi v dvanajsti. Pa en kup asteroidov imam v dvanajsti. Ne vem pa niti, kaj naj bi bile te nerazrešene karmične naloge pri meni, niti da bi se razreševale preko podvojenih znamenjih oz. hiš, kjer so ta znamenja.

 

Preden sem poznala svojo karto, sem bila prepričana, da je znamenje Ribi v njej zelo močno (zelo sem se identificirala s tem znamenjem), pa je severni vozel pa nekaj asteroidov edino, kar imam v tem znamenju. Pa se mi zdi ravno obratno od astrološke teorije - da sem še preveč v Ribi in dvanajsti hiši, pa bi morala razvijati kvalitete Device in šeste hiše. Pa razumi, če moreš. Znamenji, ki naj bi dajali moč sta posledično Rak in Kozorog - znamenje Kozorog mi deluje tako nezdružljivo z Ribo. 

 

Kiron - si bral Matjaža Regovca in njegovo delo o Kironu - meni se zdi kar dobro, res pa, da nisem brala drugih podobnih del. Ne vem, ali se podvojena in vrinjena znamenja upoštevajo tudi pri asteroidih (jaz imam tudi nekaj takih). 



#81 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 26. februar 2015, 09:08

Aha, hvala. Saj vrinjena sem nekako že razumela, upoštevaje dejstvo, da nimam pojma o astrologiji, rada pa tu kaj preberem, podvojeno pa mi ni šlo skupaj, v bistvu sem se spraševala, če govorite o dvojnih znamenjih.

 

No, zdaj razumem, da je podvojeno kontra od vrinjenega, pa itak da imam kar nekaj tega v svoji kartirolleyes.gif. Še dobro, da se ne razumem preveč na to, da ne vem, kako mi vpliva bucktooth1.gif (ignorance is bliss.pressicon27.gif)

 

O vrinjenem severnem vozlu je pred kratkim pisal Omar, vendar v drugi temi: http://www.lunin.net...n/?p=1055738158

 

(hehe, v Vozlih se piše o Neptunu, v temi Neptun pa o vozlihbiggrin.png). 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#82 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 26. februar 2015, 12:29

Barbara Clow mi je vzbudila zanimanje zato ker sem pri nekaterih člankih, ki govorijo o povezavi vozlov s Kironom videl kako so avtorji citirali njeno delo. In glede na nekaj prebranih citatov  se mi je zdelo kar ok. Ceres, kakšna pa je ta meja?

 

 

(hehe, v Vozlih se piše o Neptunu, v temi Neptun pa o vozlihbiggrin.png). 

 

Evo gaaa Neptuna na delu, ta večni izmuzljivec! laugh.png



#83 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 26. februar 2015, 13:54

Prosim, res sem vesel da je moja razlaga koristila inno.gif

 

Za tale "NE" pa je z mano takole; poskušam prisluhniti srcu, intuiciji in na podlagi tega ravnam kritično, razumsko. Z leti mi to postaja vse lažje. Vidiš, ti imaš planete v 12., jaz imam mojega "sanjača" na ASC tako da bi nas ljudje žive pojedli če bi prisluhnili in se predajali kar vsem po vrsti, se ti ne zdi? scratchchin.gif Če si mehka duša, te na začetku pač nekajkrat potunkajo, izkoristijo, potem pa se že naučiš laugh.png sej to pride z leti, to je pot od S proti J. Tudi občutek krivde bo z leti vse manjši wink.png

 

Moj Kiron se nahaja v 5. hiši (kreativna hiša). Jaz ti ful svetujem da pogledaš tele podvojena znamenja in v katerih hišah se nahajajo in kje so njihovi vladarji pa boš potem videla če se ti razkrije kaj zanimivega smile.png   Torej, na področju spodnjih dveh hiš (4,5) teh podvojenih znamenj lahko pričakuješ posebno moč, ki jo lahko uporabiš pri rešitvi problema vrinjenega znamenja, na področju zgornjih pa naj bi našla regeneracijo ko se rabiš malo odpočit in da si povrneš moči. Poglej pa povej če se kaj poklapa, sem prav radoveden.

 

Evo imam še eno vprašanje za naše profije, Mihelo pa tudi Ceres, sem slišal za enega avtorja ki sliši na ime Barbara Hand Clow in je napisala med drugim tudi knjigo (Chiron: Rainbow Bridge Between the Inner & Outer Planets)

. Jo je mogoče kdo prebral? Baje da je dobra. Koment pliz up.gif

 

Tok stvari mi gre zdej po glavi...noro...sam za trenutek bi se vrnila k devički (vrinjenemu znamenju, kjer je tudi severni vozu). Veš kaj je zanimivo, da je par mesecev nazaj progresirana luna stopila v devico. Ravno v tistem času sem res intenzivno začela iskat sebe, samopodoba pa je padla below zero mellow.png  Hkrati sem postala marljiva k mravljica in red mora bit. 

 

Drugače se mi je začelo tole s severnim vozlom odpirat ravno z ustvarjanjem družine, doma (4. in 5. hiša) - rojstvo mojih dveh škratkov itd. Od takrat res čutim posebno oz drugačno moč v sebi. Precej se je spremenil tudi moj pogled na svet, otroštvo, moje starše itd. Vse vidim bolj jasno. Posebne dimenzije se mi odpirajo wink.png

 

Pr men je regeneracija to, da si vzamem čas zase in da znam reči ne brez slabe vesti. Kaj bi mi pa pri tem radi sporočili 10. in 11. hiša pa ne vem? 

 

Mene pa zanima kje si ti tok zvedu o vozlih in podvojenih znamenjih? wink.png


Jaz sem Kirona brala od Regovca in Melanie Reinhart. Od Barbare Hand Clow me še čaka, pa priznam, zakaj me čaka: imam sicer rada spiritualno astrologijo, samo ona je skoraj nad mejo, ki jo prenesem. Res je, da sem brala tisto o 9 dimenzijah, in potem Kirona še nisem vzela v roke - če se ne motim, je pa Kiron njeno starejše delo. Zdaj predelujem Astromedicino - pa mi ne gre najbolje. 

 

Anne.... odvisno od sistema hiš, se lahko zgodi, da imaš v chartu dve vrinjeni znamenji, se pravi eno celo znamenje znotraj ene hiše. To znamenje se kao ne more izrazit, ker ni na vrhu nobene hiše. Če je taka situacija, je potem neko drugo znamenje na vrhu dveh hiš - in se mu reče podvojeno znamenje. Ker je to malo odvisno ali izbereš Placidusa, Kocha..... kaj pa vem no - v takem primeru je verjetno dobro pogledat še kak drug sistem hiš, pa videt, ali to sploh občutiš v lajfu. 

 

Jaz npr. nimam nič vode v chartu - niti enega planeta in kotov v vodnem znamenju. Dolgo sem mislila, da se mi to mora nekako izrazit v pomanjkanju elementa vode, ampak mi ni šlo skupaj z mojim lajfom. Potem pa preberem, da če nekega elementa ni, da pravzaprav ta prevladuje (Lea Imširagić, Astrološki kodovi). 

 

Pol naj bi pr men prevladoval zrak...ja no sej govorila bi kr skoz, če bi lahko. biggrin.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#84 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 27. februar 2015, 01:10

Pr men je regeneracija to, da si vzamem čas zase in da znam reči ne brez slabe vesti. Kaj bi mi pa pri tem radi sporočili 10. in 11. hiša pa ne vem? 

 

Mene pa zanima kje si ti tok zvedu o vozlih in podvojenih znamenjih? wink.png

 

Na koliko ° imaš vozel? Zdaj se naš Neptun mota po Ribah in mogoče odpira prav on  vrata intuiciji na stežaj.

 

Kar se tiče 10 in 11 hiše ti svetujem da malo raziščeš po netu njihov pomen iz večih virov in potem boš videla kje se te točno dotakne. Malo boš morala porabit časa za analizo ampak bo vredno wink.png Trust me!

Glede vozlov pa sem se največ naučil od Celeste Teal in njene knjige o vozlih, poleg informacij ki sem jih nabral iz drugih virov. O podvojenih znamenjih pa vse iz različnih online člankov na katere sem naletel ko sem raziskoval to temo. Tako počnem vedno, ko me nekaj ful zanima grem brskat okoli in če ne vem več kam potem naredim post na forumu in upam da mi Mihela ali pa Ceres kaj pojasnita biggrin.pngylflower.gif



#85 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 27. februar 2015, 01:15

Meja je čisto moja osebna. Brala sem njene knjige o tem, da na zemljo hodijo Plejadci, pa da nam nek most pripravljajo..... in kaj naj rečem..... meni recimo sede Imširagić, ki vedno bolj povezuje astrologijo s tao, pa ajurvedo - ker gre pač za tradicionalno ezoteriko. Tele new age zadeve mi pa ne sedejo tako oz se mi berejo malo hecno. Ampak saj pravim, bom vzela tudi to knjigo v roke, ker jo je očitno napisala, preden je zajadrala v new age. 

 

Me je zanimalo tvoje stališče. Sicer ne vem točno zakaj se gre ampak se strinjam s tabo ker imam podoben pogled na to. Tale "most" se mi zdi kaplja čez rob glede na temo... ampak hej, mogoče se pa tudi motimo hehe laugh.png . V katerem jeziku jo imaš tole o Kironu?



#86 konjiček

konjiček
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 44

Objavljeno: 27. februar 2015, 16:14

Neptun Rising, ali lahko napišeš še kaj o kironu konjukcija južni vozel, v 2.hiši....;)



#87 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 27. februar 2015, 17:24

Meja je čisto moja osebna. Brala sem njene knjige o tem, da na zemljo hodijo Plejadci, pa da nam nek most pripravljajo..... in kaj naj rečem..... meni recimo sede Imširagić, ki vedno bolj povezuje astrologijo s tao, pa ajurvedo - ker gre pač za tradicionalno ezoteriko. Tele new age zadeve mi pa ne sedejo tako oz se mi berejo malo hecno. Ampak saj pravim, bom vzela tudi to knjigo v roke, ker jo je očitno napisala, preden je zajadrala v new age. 

 

 

 

 

V bistvu naj bi to veljalo samo, če res nimaš nobene točke in planeta v npr. vodi. Če imaš enega, je logika že druga. Tako imamo potem ljudi, ki npr. imajo popoln primanjkljaj ognja - Ivana Orelanska, Roosvelt (totalne ognjene akcije), zemlje - najbolj bogati ljudje: Donald Trump, Bill Gates, Oprah Winfrey..., zraka - največji misleci in komunikatorji: Napoleon Bonaparte, Charles Bukowski, in vode (totalna sposobnost prenest lastne občutke na druge) - Bill Clinton, Adolf Hitler...

 

.... 

 

wink.png

 

 

Na koliko ° imaš vozel? Zdaj se naš Neptun mota po Ribah in mogoče odpira prav on  vrata intuiciji na stežaj.

 

Kar se tiče 10 in 11 hiše ti svetujem da malo raziščeš po netu njihov pomen iz večih virov in potem boš videla kje se te točno dotakne. Malo boš morala porabit časa za analizo ampak bo vredno wink.png Trust me!

Glede vozlov pa sem se največ naučil od Celeste Teal in njene knjige o vozlih, poleg informacij ki sem jih nabral iz drugih virov. O podvojenih znamenjih pa vse iz različnih online člankov na katere sem naletel ko sem raziskoval to temo. Tako počnem vedno, ko me nekaj ful zanima grem brskat okoli in če ne vem več kam potem naredim post na forumu in upam da mi Mihela ali pa Ceres kaj pojasnita biggrin.pngylflower.gif

Ne delata nobenga aspekta, je pa lahko samo vstop v Ribe naredil svoje. Odpr tisto, kar sem prej blokirala. 

 

Ma sej vem kaj je njujin pomen vendar trenutno nimam velik časa za raziskovanje, zato pa vseen tukaj rada kej preberem. wink.png

Za tole Celeste Teal bom pa mal pogledala. Hvala. wink.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#88 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 27. februar 2015, 19:32

Neptun Rising, ali lahko napišeš še kaj o kironu konjukcija južni vozel, v 2.hiši....wink.png

 

Konjiček, komentiral bom glede to kar si mi povedala, torej smer vozlov iz 2. hiše proti 8. Zelo omejeno branje ker niso znani vsi ostali aspekti. V bistvu imata z Pinko vozle v istih hišah ampak pri njej vemo kje so njihovi vladarji, pri tebi pa nič drugega, tako da bo tole branje malo bolj splošno in samo glede na drugo hišo in Kirona.

Druga hiša je Bikova hiša in ti imaš rada lepe stvari in materialne dobrine ki ti prinašajo udobje. Ampak a se mogoče počutiš da jih zaradi nekihh razlogov preprosto ne moreš obdržati ali se počutiš da jih nimaš dovolj? Mogoče kopičiš materialne dobrine, mogoče ti jih vedno primanjkuje, mogoče jim daješ preveliko vrednost, z drugimi besedami imaš nekak zgrešen odnos do njih - tu je možna Kironova rana. Vsak nov materialni podvig ti prinaša samo kratkotrajno veselje. To je zato ker hočeš materialno vedno več. Enako pazi pri sexualnih željah.
Moraš se naučiti kaj je tebi tisto kar je res vredno. Presezi potrebo po fizičnih dobičkih. Ugotovi kaj ima pravo vrednost zate. Določi si sistem lastnih vrednot. Najbolj te ovira oklepanje starih togih navad.

Čutiš na področju 2. hiše kakšno osebno bolečino, prepreke? Konjukcija Kirona z južnim vozlom govori o neki, tebi boleči izkušnji, ki si jo doživela v otroštvu ali pa celo v prejšnjem življenju. Zdaj si tu da to bolečino prerasteš in zaceliš svojo rano. Ko boš to storila (če že nisi) boš lahko svoje zavedanje konstruktivno uporabila in učila druge ljudi kako lahko isto rano zacelijo tako kot si jo ti. Če imaš kakšen planet v aspektu (najbolje konjukcija) s severnim vozlom, potem ti bo energija tega planeta pomagala na tvoji poti.



#89 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 27. februar 2015, 21:02

Konjiček, komentiral bom glede to kar si mi povedala, torej smer vozlov iz 2. hiše proti 8. Zelo omejeno branje ker niso znani vsi ostali aspekti. V bistvu imata z Pinko vozle v istih hišah ampak pri njej vemo kje so njihovi vladarji, pri tebi pa nič drugega, tako da bo tole branje malo bolj splošno in samo glede na drugo hišo in Kirona.

Druga hiša je Bikova hiša in ti imaš rada lepe stvari in materialne dobrine ki ti prinašajo udobje. Ampak a se mogoče počutiš da jih zaradi nekihh razlogov preprosto ne moreš obdržati ali se počutiš da jih nimaš dovolj? Mogoče kopičiš materialne dobrine, mogoče ti jih vedno primanjkuje, mogoče jim daješ preveliko vrednost, z drugimi besedami imaš nekak zgrešen odnos do njih - tu je možna Kironova rana. Vsak nov materialni podvig ti prinaša samo kratkotrajno veselje. To je zato ker hočeš materialno vedno več. Enako pazi pri sexualnih željah.
Moraš se naučiti kaj je tebi tisto kar je res vredno. Presezi potrebo po fizičnih dobičkih. Ugotovi kaj ima pravo vrednost zate. Določi si sistem lastnih vrednot. Najbolj te ovira oklepanje starih togih navad.

Čutiš na področju 2. hiše kakšno osebno bolečino, prepreke? Konjukcija Kirona z južnim vozlom govori o neki, tebi boleči izkušnji, ki si jo doživela v otroštvu ali pa celo v prejšnjem življenju. Zdaj si tu da to bolečino prerasteš in zaceliš svojo rano. Ko boš to storila (če že nisi) boš lahko svoje zavedanje konstruktivno uporabila in učila druge ljudi kako lahko isto rano zacelijo tako kot si jo ti. Če imaš kakšen planet v aspektu (najbolje konjukcija) s severnim vozlom, potem ti bo energija tega planeta pomagala na tvoji poti.

O bog pomagi.......ohmy.png

 

Pa niti nimam nič proti, da se greš neke astrološke razlage, če jih slučajno veš. A da pa pišeš sam zato da pišeš, bejbi ki ti je lepo postavla eno simpl vprašanje, in sicer kako se skuha golaž, pa da ji ti greš odgovort zakaj je treba leseno barko vsako leto potegn iz morja, jo očistit školj in ponovno prebarvat, je lih mal mimo no......

 

Vprašala te je, kaj pomeni konjunkcija Kirona in Južnega vozla v drugi hiši. PIKA. 

 

Ni te prašala kaj pomeni Kiron v biku, kar si ji ti v bistvu tu v tem tekstu razlagal, pa sploh ne veš če ga res ma Kirona v biku......no....sej ga mogoče res ma, a tega ne veva, sam vseeno no......sleepy.gif

 

Alora, moral bi ji odgovort, da konjunkcija Kirona z Južnjakom v drugi pomeni da se v tem lajfu ponovno uči stvari, ki jih je v prejšnjih lajfih že obvladala. Konkretno nekaj, v zvezi z financami, pa je mal zafrknila nekje na neki točki in mora to še enkrat oddelat. In je v bistvu to celo ful fajn, ker bo s tem svoje nekdanje znanje in talent pripaljala do vrhunca, da bo tu, na tem področju res razturala in ne sam to, tut druge bo o tem pol lahko učila, jim pomagala, bla, bla bla....PIKA

 

To je odgovor, to pomeni konjunkcija Kirona z Južnjakom, kako se vzdržuje barke je pa ena druga tema.......wink.png



#90 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 27. februar 2015, 23:07

O bog pomagi.......ohmy.png

 

Pa niti nimam nič proti, da se greš neke astrološke razlage, če jih slučajno veš. A da pa pišeš sam zato da pišeš, bejbi ki ti je lepo postavla eno simpl vprašanje, in sicer kako se skuha golaž, pa da ji ti greš odgovort zakaj je treba leseno barko vsako leto potegn iz morja, jo očistit školj in ponovno prebarvat, je lih mal mimo no......

 

Vprašala te je, kaj pomeni konjunkcija Kirona in Južnega vozla v drugi hiši. PIKA. 

 

Ni te prašala kaj pomeni Kiron v biku, kar si ji ti v bistvu tu v tem tekstu razlagal, pa sploh ne veš če ga res ma Kirona v biku......no....sej ga mogoče res ma, a tega ne veva, sam vseeno no......sleepy.gif

 

Alora, moral bi ji odgovort, da konjunkcija Kirona z Južnjakom v drugi pomeni da se v tem lajfu ponovno uči stvari, ki jih je v prejšnjih lajfih že obvladala. Konkretno nekaj, v zvezi z financami, pa je mal zafrknila nekje na neki točki in mora to še enkrat oddelat. In je v bistvu to celo ful fajn, ker bo s tem svoje nekdanje znanje in talent pripaljala do vrhunca, da bo tu, na tem področju res razturala in ne sam to, tut druge bo o tem pol lahko učila, jim pomagala, bla, bla bla....PIKA

 

To je odgovor, to pomeni konjunkcija Kirona z Južnjakom, kako se vzdržuje barke je pa ena druga tema.......wink.png

 

Hja bog pomagi tebi omar laugh.png  sej mogoče bi jemal resno tvoje astrološke razlage ampak tvoje kredibilnost je padla v momentu ko si na tem forumu zapisal da Sonce lahko formira z Venero ali Merkurjem trigon Whatever_anim.gif  Kje, na katerem planetu je to?

Mogoče ne veš, naravni vladar 2. hiše je Bik in ta zadeva posedovanje materialnih dobrin. Da, materialnih dobrin, ni nujno da je to konkretno denar, čeprav je lahko tudi to. Ti je kaj kliknilo ali ti je glava še vedno pri leseni barčici namazani s katranom?! laugh.png

In zakaj naj bi se učila stvari ki naj bi jih že obvladala v prejšnjem lajfu? Spet, ni nujno. Govorimo raje o temu kar vemo da Kiron je in to je da simbolizira rano iz prejšnjega življenja ali pa iz tega zgodnjega otroštva in ko človek “premaga” to rano takrat postane močnejši in nato lahko uči druge in jim pomaga s svojimi izkušnjami!


 



#91 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 28. februar 2015, 01:51

Hja bog pomagi tebi omar laugh.png 

 

Pa, lej, kaj naj ti rečem? Sikaš lahk kolkr hočeš, nič ne bo pomagalo. Razumem da bi rad delil z drugimi kar si zvedu na unih par linkov, in s tem ni nič narobe. A če boš pisal bedarije, te bom popravlju, as simple as that.......wink.png



#92 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 28. februar 2015, 09:53

A za to se gre omar? biggrin.png Hehe okej se mi je kar zdelo v katerem grmu tiči zajec.

Torej, kar se tiče sikanja in deljenja tistega kar sem izvedel iz unih par linkov, naj te pomirim: kot vsaki amater sem se zgledoval po avtorjih, ki vedo veliko več od mene in predvsem avtorjih, ki v svojem okolju kaj veljajo (astrološkem, seveda ne govorim o ribičih ki barvajo barke). Priznam, malo bolj po lenuharsko (tudi zato ker nimam pred sabo celotne karte) sem interpretiral aspekte pač tako, da sem bolj-ali-manj prepisal interpretaciji teh dveh aspektov (vozla v hišah 2-8 in Kirona v konjukciji z njim) in ju potem lepo združil v eno celoto iz katere bi konjiček lahko kaj izluščila kaj uporabnega.

Vir, iz katerega sem izhajal je delo "Lunina vozla" Celeste Teal (že nekajkrat sem jo tukaj omenil), avtorice, ki je velik del svojega življenja raziskovala vozle. Spremno besedo za slovenski prevod je napisal Bern Jurečič, astrolog iz Astrološkega društva Slovenije. Torej govorimo o ljudeh ki o svojem področju vedo veliko in glede na to, da na tak nesramen in provokatorski način poskušaš diskreditirati vire ki jih navajam, povej ti meni iz katerih virov si ti črpal svoje umotvore, eh?

Kje si tukaj ti, omar? Kaj si? wink.png Provokator si, in malo te daje ego, nič drugega.



#93 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 28. februar 2015, 10:03

:D


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#94 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 28. februar 2015, 10:06

A za to se gre omar? biggrin.png

Te mede tebe mal tist Neptun v prvi.......

 

Žal ne razumeš kaj hočem povedat.

 

Nič ni narobe če pač navajaš kaj si prebral kje. To je pač mnenje nekoga, pa pustmo zej al je dobro, al je kar neki. V tem primeru sploh ni rilevantno. S tabo se o tem sploh ne bi spuščal v debate, ker te nimam za enakopravnega sogovornika.

 

Bistvo je, da si bil neki prašan, odgovoru si, ker pač očitno drugače ne znaš, neki tretjega. In to me je zmotlo, ker je iz tvojega teksta še kako razvidno, da si pač neki o Kironu nekje prebral, pa je melo sam obrobno vezo z vprašanjem ki ti je blo postavljeno. In to me pa moti. Da dajaš napačne odgovore zato ker stvari enostavno ne obvladaš. Sploh ne veš kaj si vprašan, še manj veš kaj je treba odgovort. Kr neki skratka...in sklicevanje na Berna, k ga osebno poznam in kogarkoli drugega ti tu nič ne pomaga....Whatever_anim.gif

 

In zaradi takih kot si ti, ki kar neki površno razumejo, še bolj površno pol intepretirajo, ne uporabljajo lastnih možgan da bi stvar vsaj razumeli, je astrologija cenjena tako kot pač je. Zato te bom popravlju dokler boš pisal bedarije. Ko jih ne boš več, te tut jst ne bom več popravlju. Razumeš vsaj to?



#95 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 28. februar 2015, 10:17

Te mede tebe mal tist Neptun v prvi.......

 

Žal ne razumeš kaj hočem povedat.

 

Nič ni narobe če pač navajaš kaj si prebral kje. To je pač mnenje nekoga, pa pustmo zej al je dobro, al je kar neki. V tem primeru sploh ni rilevantno. S tabo se o tem sploh ne bi spuščal v debate, ker te nimam za enakopravnega sogovornika.

 

Bistvo je, da si bil neki prašan, odgovoru si, ker pač očitno drugače ne znaš, neki tretjega. In to me je zmotlo, ker je iz tvojega teksta še kako razvidno, da si pač neki o Kironu nekje prebral, pa je melo sam obrobno vezo z vprašanjem ki ti je blo postavljeno. In to me pa moti. Da dajaš napačne odgovore zato ker stvari enostavno ne obvladaš. Sploh ne veš kaj si vprašan, še manj veš kaj je treba odgovort. Kr neki skratka...in sklicevanje na Berna, k ga osebno poznam in kogarkoli drugega ti tu nič ne pomaga....Whatever_anim.gif

 

In zaradi takih kot si ti, ki kar neki površno razumejo, še bolj površno pol intepretirajo, ne uporabljajo lastnih možgan da bi stvar vsaj razumeli, je astrologija cenjena tako kot pač je. Zato te bom popravlju dokler boš pisal bedarije. Ko jih ne boš več, te tut jst ne bom več popravlju. Razumeš vsaj to?

 

sleepy.gif

 

bla bla bla...odgovoril sem točno tisto kar sem bil vprašan, aspekt je bil izrezan iz konteksta in kot tak povsem primeren za citat iz knjige. Ti pa še vedno nisi pojasnil marsikaj, tudi to odkod ti tisti natalni trigoni laugh.png - in ta informacija pove zadosti o tebi wink.png  Nimam namena izgubljati časa s tabo ker je nesmiselno.



#96 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 28. februar 2015, 11:12

Kdor skozi življenje potuje kot učitelj, bo znal najti pravi način, da pomaga drugemu kreniti v smer, na kateri bo opazil tisto, kar sam že ve. Kar se mene tiče, imam raje počasi, mic po mic in ne na juriš in (če se ob tem še malo oziram okoli) žok! med rebra.

 

Morda bi bilo bolj smiselno pokazati, v čem je tisto, o čemer govoriš, nezdružljivo z dejstvi, ki jih poznam sam.

 

Je pa res, da sama pišem neobremenjeno, ker moram itak vsakič preverit, v kateri hiši imam koga - kaj šele, da bi točno vedela, kaj tam pravzaprav počne oz. kako sovpada s trenutnim položajem npr. lune. smile.png A v bistvu funkcionira, saj rečem: "Vse ob svojem času."



#97 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 28. februar 2015, 15:45

Nah, tako je bolj zabavno tongue.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#98 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 2. marec 2015, 02:06

V tibetanski astrologiji je učitelj delal s svojimi izbranimi učenci zelo taktno

vse so se morali naučiti na pamet

toda postopoma

in učenec ni mogel napredovati dokler prve snovi ni v celoti predelal

preprosto se ga ni spustilo naprej

in predelati jo je mogel globlje, bolj življenjsko, ne le intelektualno

največji strah tibetanskih astrologov je bil ujetost v intelekt

 

zdej berem od Alice O. Howell Jungovska simbolika v astrologiji

tudi ona ima podobno logiko

nikar preveč divjati z dejstvi

zaučitit stvari

da govorijo iz tebe

iz vsega, kar si do takrat spoznal

 

tudi sama kot učiteljica včasih brzim

z znanjem

je prav, da se človek ustavi

in preveri

koliko je v resnici tudi razumljenega in spoznanega

 

zadnjič je tudi mene kar vrglo

15 stopinja je le 15 stopinja

ne moreš iti eno stopinjo prej ali neko kasneje

ko razlagaš njeno simboliko

in ne glede ali jo razlagaš po Imširagiču.... torej kot kraljevo stopinjo

ali po Stojanoviču kot stopinjo prometnih nezgodb in atentatov

jo lahko razlagaš samo, če je planet točno na tej stopinji, ne malo prej ne malo kasneje

vročična, izčrpana, z obupnim glavobolom

nisem znala dopovedati, da ni važno kako razložiš to stopinjo

da jo boš razložil glede na to, kako se je teorija, ki se na to stopinjo nanaša, izkazala v praksi

da je najpomembnejša stvar pri teh stopinjah, da gre za točno to stopino

brez orbisov

bila sem nepotrpežljiva

nisem komunicirala

mogoče te malo razvadi,

če si toliko časa učitelj

in si navajen, da se te sliši, ko nekaj rečeš

da se te celo plača, da bi povedal

 

no ja v Omarjevo znanje ne dvomim

prevečkrat že videla, kako astrologijo prov živi, ne le zna

sigurno od prejšnjih življenj saj je Uran v osmi hiši povezan z vozli

če kdaj človek nardi kako napako je lahko tudi zaradi preobremenjenosti...hitrosti, ali česa drugega

 

tudi vzhajajoči Neptun ima že izkušnje z astrologijo

tradicionalni vladar južnega vozla je v kvadratu z Uranom, ki je če se dobro spomnim še v enajsti, torej dvakrat Uran

vednar smo še na pol poti

ker je dispozicija dobara

če boš vztrajal se lahko naučiš

prosim pa te ne uči se iz neta

raje iz knjig

na netu je veliko neumnosti, moraš imeti srečo da prideš do dobrih avtorjev

pa čim prej začni razmišljati s svojo glavo

povezovat sam

ker astrolog, ki povezave prevere iz knjige

in ne zna sam povezovati ne bo znal prav veliko videti v karti

za osnovne elemente je nujno brati knjige

povezave pa se morajo začeti rojevati v tebi

 

dejmo zdej mal te naše ege na stran, obljubim da dam tudi jaz mojga... pa kakšno modro na račun vozlov povejmo


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#99 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 2. marec 2015, 07:37

Mah ja, ...............sploh ne gre za ego tu, vprašanje o kaki moji napaki se tu sploh govori. Ker pojma nimam kje je on tist trigon med Soncem in Merkurjem, Venero sploh pobral. Lahko je šlo za T Sonce v trigonu nanju, al pa za kaj čist tretjega.......al pa sm mislu Luno, napisal pa Sonce, ne vem.....Kdo ve kaj je on sploh prebral.....scratchchin.gif

 

Ker če pogledaš, kako on interpretira zadeve, ki jih nekje na netu prebere, kako on v bistvu tisto razume........mah..... člouk dobi vtis, da mu je njemu vrhunec razumevanja to, da zna prevest nek tekst k ga nekje skine. In takih utrinkov kot je on, se je tu gor na Luninem netu pojavljalo že ful in so kr neki razlagali, brez da bi razumeli kaj govorijo. Mene sploh ne moti, če bi on tu podaju neke prevode linkov o nečem, ker pač lahk vzameš, da gre za različna mnenja. 

 

A on razlaga neki, kar sploh ne razume. In to je problem.....

 

O njegovem chartu, o njegovi poti v tem lajfu, bi se pa dalo fuuuul debatirat...več kot očitno ni prerastu kvadrata Neptuna z Luno....



#100 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 2. marec 2015, 11:00

V mojem chartu je (že vidnih) kar nekaj kvadratov:
 

Luna kvadrat MC

Merkur  kvadrat Neptun

Venera kvadrat Neptun

Jupiter kvadrat Saturn

Jupiter kvadrat Pluton

Jupiter kvadrat Ascedent

Ascedent kvadrat MC

 

Preraščati jih še nisem začela (saj sem zanje izvedela nedolgo nazaj), trenutno pač samo malo brkljam naokrog. In "pametujem".
 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0