Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nadgradnja foruma


  • Prijavi se, če želiš komentirati
128 komentarjev na to temo

#76 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 7. januar 2013, 09:51

prosim, kaj v nastavitvah obveščanja pomeni ... push notifications ... v katerem primeru moram obkljukati okence scratchchin.gif



#77 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. januar 2013, 10:47

Bom šla p0gledat...

(vmes pa greš lohk na Lunin dizajn, kjer je vse v slovenščini)


Silica - hvala za to pripombo.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#78 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 9. januar 2013, 18:44

Mene pa še zmeraj fejst moti, da se odlogiram in ugasnem računalnik, pol pa se kasneje povežem in sem ŽE logirana.

 

Hmmmm, no torej je precej nepriporočljivo v tem primeru uporabljati računalnik, ki ga uporabljajo tudi drugi. Upam, da se bo to čimprej rešilo.

 

Glede fotk pa, meni sploh ne pusti...pritisnem gumb za dodajanje slik pa se naredi kot ena taka zavesa nad zaslonom, ki blokira vso stran...če grem nazaj, pa izgubim tudi ves tekst, ki sem ga napisala.

Če pa uporabim drug browser, pa sliko lahko dodam brez težav.

 

Sicer pa je ta težava z logiranjem precej moteča.



#79 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. januar 2013, 19:41

Okej, hvala za koristne pripombe; fajn da so -in naj bodo- čimbolj točno opisane, po možnosti da je čim več teh konkretnih podatkov.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#80 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. januar 2013, 11:00

Saj bo.

Hvala za razumevanje in potrpljenje.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#81 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 10. januar 2013, 11:38

ohmy.png men pa včasih kakšne tema sfali, ko se prijavim ... evo, pred prijavo berem lunino ustvarjalnico ... notri priponka mozaika od nataly ... se prijavim, da pofirbcam in polajkam biggrin.png ... teme ni med novimi objavami huh.png ... sem morala prav na osnovno stran foruma, da sem jo našla ... se mi je zgodilo že parkrat ... zadnjič je tako čudežno zginil lnf dnevnik rolleyes.gif

 

odjavljanje sem začasno rešila tako, da mi mozzila ne beleži zgodovine ... samo verjetno marsikomu to ne ustreza pevc.jpg



#82 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 10. januar 2013, 11:53

Tole odjavljanje res malo čudno deluje, zgleda ni vse v cookiejih in zgodovini. Jaz sem zbrisala vso zgodovino in je delovalo, sedaj pa grem 3x na splet po odjavi, enkrat vse OK, dvakrat sem pa bila magično spet prijavljenaOogle_anim.gif . 

 

Moram pa pohvaliti, da pri kopiranju teksta ni več problemov s fonti in lahko vice brez problemov dodajamlinktongue.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#83 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 24. januar 2013, 10:30

Mobilna stran: grem na Novo na LNF preko telefona. Pa se vidijo nove teme, z dopisom objavljeno in datumom prve objave (ne zadnje), avtor pa je naveden zadnji. Desno je bila pri vsaki temi še ena puščica, ki ni delovala. No, in karkoli poskusim klikniti (temo, datum), me vrže na prvo stran posamezne teme. Tudi v temi pa ni nikjer možnosti, da prideš na zadnjo stran ali zadnjo objavo.

 

Sicer imaš spodaj možnost iti na normalno stran, vendar se le-ta zelo dolgo nalaga. Prijavljena nisem bila. 

 

Mi je pa mobilna stran všeč, ker je pregledna viola-sm.jpg 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#84 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2013, 11:10

Super. smile.png

Saj te manjše nepravilnosti oz. usklajevanja bo Mitja zrihtal oz. 'se bo zrihtalo'. icon_smesko.gificon_smile_wink.gif
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#85 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 24. januar 2013, 18:17

Meni pa ni všeč, da se mi zdi ažurnost slabša.

Klik na Več - Nove  objave

in mi tistih tem, kjer sem jaz kaj napisala, ne pokaže ...

Al pa mi hoče postrežt z novimi člani, ki me ne ravno zanimajo ...

 

No panic, se bom že navadila počasi ...


... Say what you mean
And mean what you say ...

#86 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. januar 2013, 19:11

Ja, potem samo preklopiš zgoraj na levi na vrstičko 'forum' (namesto 'člani' -al kaj je že-, kar se ti v tem primeru -kot zadnje na kar je bila akcija- odpre). smile.png

~

Je pa res zelo počasna funkcija 'nove objave', kar pa tudi mene moti.
Se bo gotovo zrihtalo in uredilo. To so v bistvu malenkosti, glede na precej drugačen sistem. smile.png
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#87 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 25. januar 2013, 19:22

Saj te manjše nepravilnosti oz. usklajevanja bo Mitja zrihtal oz. 'se bo zrihtalo'. icon_smesko.gificon_smile_wink.gif

 

Vem, vem. Tu jih navajam zato, da so na enem mestu in če jih mogoče kdo drug ne zazna.azzangel.gif

 

Iskalnik očitno ne dela dobro. Nisem našla teme o vremenu, pri iskanju sta se mi prikazali le dve strani zadetkov. Med njimi ni bilo niti nobenega zapisa iz tem s takšnim naslovom.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#88 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 25. januar 2013, 20:05

Popravljam... vidim v drugi temi, da ste že dobili teme o vremenu. Anne, morda iščeš narobe. Jaz sem jih našla takole - v okvirček "najdi besede" sem napisala vrem*, potem "najdi vse besede", "išči samo v naslovih" in klik na "najdi".


To temo je popravil/a Silica: 25. januar 2013, 20:09

Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#89 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 27. januar 2013, 09:54

Hvala.

 

Potem popravljam - hitri iskalnik ne najde vseh tem s takšno besedoicon_smile_wink.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#90 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2013, 18:06

laugh.png

 

ej, ne morem verjet ... tam okol 13 h sem se motala po forumu ... in se odjavila ... najmanj 2x sem preverila, če je res ( približno v 1/2ure) ... uletim zdajle na forum ... w00t.gif Jeti prijavljen član ... ne me basat biggrin.png



#91 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. februar 2013, 19:20

Treba gledati pozitivno...vsaj ni treba tipkati passworda...manj dela, happy crnogorac...biggrin.png

 

Ko se človek odjavi, je pač odjavljen. Če ne zapre browserja in uleti usput je še zmeraj neprijavljen. Če pa zapre in ponovno odpre browser in uleti na LNF je pa prijavljen. Pri compu, ki ga uporablja samo en človeček to ni problem, v službi al pa tam kjer jih več uporablja comp pa to zna biti. V takih primerih je najbolje zbrisati web history, potem lahko pa samo kakšni izurjeni IT-jevci ugotavljajo kaj je človek brskal, sodelavci pa ne...Obstaja samo en problem, to zahteva kakšne 2-3 minutke, na šihtu je včasih celo to preveč, če pride kaj nujnega ali nepričakovanega- kakšna tečna stranka, telefon, ipd...

 

Je pa to problem pri IE in Mozilli, Chrome pa zgleda da ima neke čudne fore, dela kakor se mu zljubi in človeka ne prijavi kar tako, zgleda da tam še najbolj deluje pojem "odjavi se"...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#92 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2013, 19:30

Brezo ... bejž pod mrzu  tuš ... k glih ni pol metra snega icon_smile_wink.gif



#93 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 4. februar 2013, 20:00

Ma kr neki no, zgodovino vedno sproti brisat. Zrihta naj se. Moti tudi mene, kljub temu, da hodim na forum samo s svojega računalnika.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#94 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 4. februar 2013, 20:05

Se ponovno pridružujem problematiki ne-odjavljanja. Bi bilo fino, če se to uredi čimprej.

Res je. Če ne brišeš zgodovine, si kljub odjavi, ponovno prijavljen, ko prideš nazaj na stran. Očitno v službi nema prijavljanja bucktooth1.gif



#95 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 4. februar 2013, 23:17

Ni res! Kliknem odjava, zaprem in naslednji dan sem prijavljena. pa saj nisem butasta no!!!

In ne, ni ok - če sem doma, me ne moti ... tudi če na primer fant dela na računalniku, pa naj prebere, če ga matra. me ma moti, če bi šla na primer gor v službi, pri prijateljici ... v knjižnici ... ja, lahko tudi vsakič sproti brišem zgodovino ... pa je spet problem, ker dostikrat program crkne.

 

smile.png

 

A si razumela kaj sem napisal...Če se človek odjavi, zapre vse zavihke browserje istega tipa, ima prižgan comp in čez recimo 5 min po čik pavzi spet odpre isti tip browserja in gre na LNF bo avtomatsko prijavljen. Če pa se odjavi in istega tipa browserja ne zapre, gre po pavzi na LNF, bo pa odjavljen. Torej compa sploh ni treba ugašat, dovolj je že če se samo zapre browser in ponovno odpre...

 

Brisanje history-ja pride pa v poštev samo v službah, če so sodelavci ali uporabniki nekega compa preveč radovedni ali pa na compih ki so dostopni javnosti, če ni zaščiteno z osebnim geslom...nekje v javnem sektorju ima vsak zaposleni svoj comp in imajo tako naštimano, da se po 10-15 min neuporabe avtomatsko zaklene...doma pač historyja ni glih treba brisat...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#96 Mitja

Mitja
  • Uredništvo
  • Št. objav: 445

Objavljeno: 6. februar 2013, 14:24

En škratek - ko klikneš na predogled teme, piše 1 nove objve. Manjka črka A. 

 

Danes kliknem en lajk, drugega ne morem več, ker sem kao že porabila kvoto. S takim tempom lahko voščila lajkam vsaj do konec januarjalaugh.png  (zato bom kar odnehalainno.gif). Sedaj me pa resno zanima, kako se to računa, ali je kakšna posebna logika pri številu, ali je zadaj kak algoritem ali kako?icon26.gif Ali ko že napišeš kaj o lajkih, dobiš takoj omejitev? wink.png

 

Hvala, prevod je popravljen.

Za lajkanje pa mislim da je sistemsko določeno maximalno dnevno število

 

A se vam ne zdi, da tale bela farba mau preveč v oči seka - bode ???

 

Mislim, Modra je Precej manj "sekajoča" , dražeča, bodeča , ... Kdo to lahko zanika ??

 

Forum deluje na kupljenem sistemu, ki zahteva redno nadgrajevanje. Zato sem čimbolj poenostavil dizajn, da mi ne bo treba zopet ob vsaki nadgradnji porabiti 14 dni za to.

 

Ne najdem svojega starega avatarja :_(

 

ko sem se tuky logirala, sem si med ponujenimi izbrala avatar; en tak debelčkast moder zmaj s petminutnimi vrzeli med zobmi in škilastimi očmi, tak lihprou pršvasnjen da mi je bil prav. Pa sem že gledala kje mate spravljene avatarje, sam žal sem jaz bolj tehničen idiot al ste jih pa samo dobro pospravili?

 

Po novem v sistemu ni več avatarjev.

 

Mobilna stran: grem na Novo na LNF preko telefona. Pa se vidijo nove teme, z dopisom objavljeno in datumom prve objave (ne zadnje), avtor pa je naveden zadnji. Desno je bila pri vsaki temi še ena puščica, ki ni delovala. No, in karkoli poskusim klikniti (temo, datum), me vrže na prvo stran posamezne teme. Tudi v temi pa ni nikjer možnosti, da prideš na zadnjo stran ali zadnjo objavo.

 

Huh, to je sistemska oblika za telefon, ki se je sploh še nisem dotikal... Preverim kako je s tem.

 

Meni pa ni všeč, da se mi zdi ažurnost slabša.

Klik na Več - Nove  objave

in mi tistih tem, kjer sem jaz kaj napisala, ne pokaže ...

Al pa mi hoče postrežt z novimi člani, ki me ne ravno zanimajo ...

 

No panic, se bom že navadila počasi ...

 

Kot sem že zgoraj napisal, forum deluje na kupljenem sistemu, ki se redno nadgrajuje. In notri so vsakič takšne funkcionalnosti, kot pač so v originalnem sistemu. Na to nimam veliko vpliva.

 

ej, ne morem verjet ... tam okol 13 h sem se motala po forumu ... in se odjavila ... najmanj 2x sem preverila, če je res ( približno v 1/2ure) ... uletim zdajle na forum ... w00t.gif Jeti prijavljen član ... ne me basat biggrin.png

 

Mislim da sistem na dnu prve strani, med prijavljenimi člani, upošteva zadnji klik v zadnjih pol ure.

 

Se ponovno pridružujem problematiki ne-odjavljanja. Bi bilo fino, če se to uredi čimprej.

 

Kot sem že zgoraj napisal, forum deluje na kupljenem sistemu, ki se redno nadgrajuje. In notri so vsakič takšne funkcionalnosti, kot pač so v originalnem sistemu. Bom vsekakor raziskal to....

 

Zrihta naj se.

 

Silica, a lahko mal to bolje definiraš "ZRIHTA NAJ SE"?

Kaj si s tem mislila, da bi ti zrihtala?

Al mogoče tisti, ki služijo denar z LN forumom? Jaz ne poznam nobenega takega...

Ali morda tista dva, ki že tako svoj čas, energijo in tudi denar uporabljata za brezplačno delovanje LNF?

huh.pngblink.pngwacko.png


Mitja

#97 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. februar 2013, 15:14

Silica, a lahko mal to bolje definiraš "ZRIHTA NAJ SE"?

Kaj si s tem mislila, da bi ti zrihtala?

Al mogoče tisti, ki služijo denar z LN forumom? Jaz ne poznam nobenega takega...

Ali morda tista dva, ki že tako svoj čas, energijo in tudi denar uporabljata za brezplačno delovanje LNF?

huh.pngblink.pngwacko.png

 

Ja, se opravičujem. Nič ni treba.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#98 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 6. februar 2013, 18:15

Mobilna stran: grem na Novo na LNF preko telefona. Pa se vidijo nove teme, z dopisom objavljeno in datumom prve objave (ne zadnje), avtor pa je naveden zadnji. 

Podobno velja za iskanje.

 

Na levi strani je zapisna tema, avtor in datum prve objave ter avtor in datum zadnje objave, na desni strani pa je avatar avtorja zadnje objave in datum, ki včasih ustreza datumu prve, včasih zadnje objave, včasih pa je kar nekaj vmesgreenko.jpg . Ko kliknem na ta desni datum, se odpre ena objava nekje vmes...

 

Vemo, da se trudita za nas, to so pač samo opombe, če se poštimajo, fajn, če ne, pa tudi ne moti funkcionalnosti kulgreen.jpg


Life begins at the end of your comfort zone. 


#99 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 14. februar 2013, 15:11

Meni tudi (se zdi večji problem). Ampak svoj forum naj pač človek pelje, kakor želi... 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#100 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 15. februar 2013, 19:59

 mene pa moti, da zdaj lahko vsi berejo pogovore preko osebnih profilov ... prej so bili vidni samo prijavljenim članom ...  a obstaja kak knof, da se to prepreči?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0