Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Moldavit


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
35 komentarjev na to temo

#1 2cv

2cv
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 2

Objavljeno: 16. december 2002, 01:00

Kakšne imate iskušnje z nošenjem tega kamna??
Kje bi dobil na natu še kaj več podatkov o tem in v angleščini ker nemško in češko pa res ne znam tko dobro..

#2 vanja

vanja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 777

Objavljeno: 16. december 2002, 01:00

Imam ta kamen, je temno zelene barve in kupila sem ga v eni trgovini v centru LJ. Pa ne me vprašat kje, ker je tega že 10 let in se ne spomnim več.
Deluje na ljubezenske zadeve !
O njem je pisalo v reviji KARMA.

LP !

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. december 2002, 01:00

Tukajle sem napisala nekaj malega o Moldavitu.

Marsa

Cas ni ovira, temvec sredstvo za uresnicitev moznega. I CHING
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. januar 2004, 23:29

TO IN ONO O MOLDAVITU

Moldavit je zelena vrsta tektita (naravno homogeno steklo, bogato s silicijevim dioksidom, nastalo s taljenjem površinskih kamnin, na katere so padli meteoriti - največji znani tektit tehta 20 kg). Ime je dobil po reki Moldau (tako švabi pravijo Vltavi), prodajajo pa ga tudi pod imenom Vltavin. To ime so mu nadeli šele leta 1863, saj so šele tedaj zaštekali, da gre za vrsto tektita - prej so zanj uporabljali različna napačna brezvezna imena: češki hrizolit, pseudohrizolit, vodni hrizolit, buteljčni kamen, hrizolitni obsidian in obsidolit.
Češki moldaviti so zeleni, moravski pa rjavkasti - do sedaj je bilo najdeno tudi okoli 40 dvobarvnih kosov. Za moldavit je značilna razjedena površina.
V srednjem veku je (sicer pod drugimi imeni) veljal za kamen rodovitnosti, sreče in izpolnitve želja. Krepi intuicijo in duhovni razvoj. Pomaga nam ozavestiti vpogled v energijsko ozadje bolezni. Programiramo ga za izpolnitve želja, ki niso povezane s pridobitništvom. Sam je pa drag k svina. lalala x:Dx x:Dx x:Dx Nočko!
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#5 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 12. julij 2005, 19:34

Meni je moldavit krasen kamen. Kupila sem ga pa tudi jaz v centru cca. 10 let nazaj v trgovini Gaia. Prav pogrešam to trgovinico.

Res krepi intuicijo, zanimivo pa je, da določene ljudi prav 'odbije'. Prijateljica ga sploh ni mogla prijeti v roko, pa prav grozno ji je bilo in totalen pritisk je čutila v predelu tretjega očesa (in iz tega je napletla teorijo, da mi je v življenju tako lepo tudi zaradi tega, ker vse, ki mi hočejo kaj slabega, moj moldavitek 'po glavi kresne' xg:Dx )

#6 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 12. julij 2005, 19:39

Ja, jz sm tud slišala neke "hude" okol tega kamna... :8):

Se prav...Kje se ga da kupt? xDDx

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#7 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 12. julij 2005, 23:24

Nazadnje sem jih videla na sejmu ezoterike. Bili so pri kristalih pa ena gospa jih je tudi imela - tako 'oblikovane' v rožico in informirane. Zanimivo, ampak meni so bližje naravni.

Mislim pa, da se jih gotovo dobi tudi v Ahatu.

In kaj si ti slišala o moldavitih?

#8 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 13. julij 2005, 06:14

poleg vsega napisanega je moja izkušnja z moldavitom taka, da naredi okrog nas neke vrste "zaščitni plašč"....mogoče se motim, sam men res daje tak filing....kot bi bila ovita v neko posebno, ljubečo zeleno-rumeno svetlobo..... :inocent:

norikamni.press x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#9 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 13. julij 2005, 09:35

<{POST_SNAPBACK}>
Mislim pa, da se jih gotovo dobi tudi v Ahatu.

In kaj si ti slišala o moldavitih?


ja, to, da je ful magičen kamen, da da človeku neke moči...Pa to, da kao pride do tebe, takrat ko ga rabiš in gre, ko ga ne rabiš več. Moj brat ga je nosu okol vratu, okrog kamna pa je bla spletena mrežica in enkrat je kamen izginu, mrežica pa čist nepoškodovana... xrolleyesx

No, take sm čula okol x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#10 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 15. julij 2005, 10:30

Včer sm ga dobila od zelo special osebe... Mi lohk kdo pove, kako se ga "uporablja"? Vem za polaganje na srčno čakro...

Mi zna kdo povedat, kje bi lohk dobila ANGELSKI KRISTAL - ELESTIAL??
A odprem novo temo o tem? Al se bomo kr tuki zmenl vse?

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#11 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. julij 2005, 15:35

<{POST_SNAPBACK}>Včer sm ga dobila od zelo special osebe... Mi lohk kdo pove, kako se ga "uporablja"? Vem za polaganje na srčno čakro...

Mi zna kdo povedat, kje bi lohk dobila ANGELSKI KRISTAL - ELESTIAL??
A odprem novo temo o tem? Al se bomo kr tuki zmenl vse?


Dobro je, da veš še drugi naziv za ta kamen - kremenov kristal skeletne rasti - saj tisti, ki o ezoteriki niso kaj prida podkovani, ne vedo, kaj naj bi bil angelski kristal. Kakšnega bi znal imeti Miran Rezar (041 760 425), bom pa še jaz malo druge dealerje povprašal. Če pokličeš Rezarja, se pripravi, da bo treba malo globlje seči v mošnjiček. Njegovi kamni so zelo kvalitetni in niso poceni.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#12 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. julij 2005, 15:39

<{POST_SNAPBACK}>Ja, jz sm tud slišala neke "hude" okol tega kamna... :8):

Se prav...Kje se ga da kupt? xDDx


Za nek denar, ki ga za moldavit nameniš, dobiš pri nas največ na sejmu mineralov na Vegovi v Ljubljani. Sejem je prvi vikend v decembru in tja redno prihajata dva Čehe (bivša študenta NTF v Ljubljani), ki imata zelo lepe komade relativno poceni.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#13 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 15. julij 2005, 18:04

Hvalalala xokx x:)x

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#14 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. julij 2005, 05:07

Še beseda - dve o moldavitu.

Nenavaden je že po videzu in sestavi. Vsebuje npr. zelo redko obliko SiO2, imenovano lechatelierit, ki nastane pri visokih temperaturah in tlakih in več ali manj plinskih mehurčkov, ki vsebujejo mešanico CO2, H, žveplovodika in žveplovega dioksida. Tudi njegova površina je mal hecna - videti je razjedena, z okroglimi in eliptičnimi votlinami in bulami (lalala).

Obstaja več teorij o nastanku moldavitov. Najbolj znani sta dve - da so nastali v vakuumu (kar naj bi potrjevala nizka raven tlaka plinov, ki jih vsebuje) in t.i. impaktna teorija, ki pravi, da je na področju Noerdlingena v Nemčiji pred kakimi 15 milijoni let ubrisal na Zemljo zelo velik meteorit premera okoli 1000 metrov (še danes je viden krater). Ocenjujejo, da se je pri tem sprostila energija, 250.000 krat večja od energije atomske bombe, ki so jo jenkiji fuknili na Hirošimo. To je povzročilo popolno uničenje življenja na premeru 3 do 5 tisoč km. Eksplozija, ki je ob tem nastala, je vrgla nekaj kvarcitnega peska, ki se je v trenutku stalil, vrgla do 420 km daleč, na področje današnje Češke in Moravske.

Z nastankom moldavita je torej povezan proces transformacije (snov, ki jo poznamo pod tem imenom na Češkem in Moravskem je kemijsko sicer podobna snovi v kraterju v Noerdlingenu, vendar pa je zaradi različnih razlogov -tudi leta po zraku do Češke- nekoliko preoblikovan, transformiran) in katastrofe. V svoji sestavi ima torej kodo preobrazbe (zato nam pomaga pri razvoju in preoblikovanju nekaterih naših kapacitet in pogledov na svet - intuicija, duhovne kapacitete človeštva) in kodo uničenja (ta lahko pri nekaterih sproži odziv, ki lahko v nekaterih prebudi spoznanje o tem, da je materialna plat življenja minljiva in ne najpomembnejša, pri drugih pa je reakcija lahko takšna, da moldavita nočejo niti videti ali vzeti v roko).
Kaj češ. Stvarstvo in nevidne povezave med vsem živim in neživim so bolj fantastične, kot bi si jih lahko zamislili v kakšnem ZF filmu. Ne znamo jih (še) povsem pojasniti, zato o njih le sklepamo (kar pravzaprav počnejo tudi vse religije), zato tlele morda Nosorog tud naklada ... Morda pa tudi ne ...


lalala x^x x^x x^x
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#15 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. julij 2005, 07:58

A torej imajo kamnine svojo kodo...zato delujejo zdravilno? Lahko tudi delujejo (moldavit recimo uničevalno) npr. ne-zdravilno, da povzročajo recimo razne oblike raka, da pač jaz in tista kamnina ne greva skupaj?

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. julij 2005, 08:47

<{POST_SNAPBACK}>A torej imajo kamnine svojo kodo...zato delujejo zdravilno? Lahko tudi delujejo (moldavit recimo uničevalno) npr. ne-zdravilno, da povzročajo recimo razne oblike raka, da pač jaz in tista kamnina ne greva skupaj?


Načeloma je njihova koda povezana z načinom nastanka:
- magmatski minerali (nam pomagajo razvijati bazične sposobnosti)
- sedimentni minerali (nam pomagajo odkriti prava ozadja naših problemov)
- metamorfni minerali (pomagajo pri krizah ob novih začetkih ...)

druge energijske lastnosti pa so povezane z vrsto kristalizacije, barvo, sestavo ... Glede na datum rojstva si potem s temi energijami bolj ali manj kompatibilna.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. julij 2005, 08:56

A potem je moldavit metamorfna kamnina (kamnina ali mineral?), glede na to, da je nastal s preoblikovanjem že obstoječih kamnin (recimo po impaktni teoriji)...

Kako pa bi se dalo to izračunat za moldavit pa za osebo, ki je rojena recimo....eee...ne vem...eee...rečmo na primer 21. 9. 1982 v Sloveniji ob 9:41? :inocent:

Kupla lapis lazuli...sploh ni bil všeč, začela zanemarjat, na konc zgubila...a-a.

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#18 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 19. julij 2005, 14:03

<{POST_SNAPBACK}>A potem je moldavit metamorfna kamnina (kamnina ali mineral?), glede na to, da je nastal s preoblikovanjem že obstoječih kamnin (recimo po impaktni teoriji)...

Kako pa bi se dalo to izračunat za moldavit pa za osebo, ki je rojena recimo....eee...ne vem...eee...rečmo na primer 21. 9. 1982 v Sloveniji ob 9:41? :inocent:

Kupla lapis lazuli...sploh ni bil všeč, začela zanemarjat, na konc zgubila...a-a.


Moldavit v bistvu prištevamo k mineraloidom (po Strunzuvi klasifikaciji mineralov sem pašejo tudi druga amorfna stekla, recimo opal). Mineral ne more biti, saj atomi, ki ga gradijo, ne tvorijo kristalne mreže.

Za kombinacijo, ki si jo navedla, sicer "predpisujemo" rdeči jaspis ali aktinolit. No, glede na to, da gre za kombinacijo zemlje in vode, moldavitov zrak čist fajn sede zraven, da "popuni" situacijo. Lapis - hm, energijsko bi ti moral kar pasat je pa morda malček pretemno moder za devičko. lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#19 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 19. julij 2005, 15:38

Pozdravljan nosorog!

Mene tudi zanimajo kristali. Doma imam že kar malo zbirko. Zanima pa me kateri bi bil za mene dober, da bi mi pomagal iti naprej, da se ne bi vedno oklepala preteklosti. Če je to sploh možno, če ne pa kateri bi bil zame najbolj primeren. Rojena sem 14.11.1978. Hvala


x;)x x:px x:Dx

To temo je popravil/a Pinka: 19. julij 2005, 15:42

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#20 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 19. julij 2005, 15:41

Aha xyesx xyesx xyesx Jaspis, ja...sm bla zadnič pr eni teti, ki ma ful teh in drugačnih kamnov (od nje dobila moldavit) in mi je bil ta rdeč jaspis ful všeč. Pol smo pa delale eno "vajo", pa je rekla, naj vzamemo kamne, ki nas najbolj privlačjo...Na, pa sm izbrala tigrovo oko...


Ja...rdeč jaspis si bom še ubodla xscratchx

Tale moldavit je pa mega! Fajn za meditacije, sam če pa kej tko razmišljam (računam recimo), me pa kr mal mede ta feeling v glavi, ki mi ga da. :vio:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 8. september 2005, 13:59

<{POST_SNAPBACK}>diana, kje si pa nabavla ognjeni opal?



<{POST_SNAPBACK}>Tukaj berem, da je vltavin temno zelene barve,  od te gospe pa je bil črn. In ovalen, podolgovat, ampak brez robov, oblikovan v obliki nekaksne bube.


Če je bil črn in ovalen, ni bil moldavit (vltavin), ampak tektit. Sicer spadajo moldaviti v družino tektitov (stekla, z visoko vsebnostjo SiO2) in večina tektitov je temnih, oz. črnih, RAZEN moldavita, ki je svetlo do temno zelen.
Oba sta metamorfna - nam torej pomagata pri novih začetkih (delo v tujini), preobrazbah, razvoju intuicije ...

čačača
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 6. junij 2008, 13:56

na vsakega kamni drugače delujejo....
js sem si na altermedu privoščla tri kristalčke....kunzit me je dobesedno klical..že ko sem prišla do stojnice, sem ga najprej opazla...ko sem ga pa prijela v roke, ga pa nisem hotela dati stran...
nabavla še ametrin, tak ful lep :2src: in modri kalcit....prav topla energija je šla iz njega...potem sem pa prišal h sestri na obisk in mi je kalcit zaplenla...je bila prav smešna..govorila, da ne verjame v moč kristalov, ampak hkrati pa čuti, kako ji energija(ona pravi elektrika) potuje po roki x:Dx na isti nain je odreagirala na sadro(selenit)

pač očitno rabiš energijo moldavita :) ni pa nujno, da pa bo vsak drug enako odragiral ;)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#23 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 15. junij 2008, 09:21

recimo eni bi dol padl zarad rožnatega kremena.....js ga pa sploh ne prenesem....
ne maram kamnov, ki imajo zelo zemeljsko energijo....
obožujem pa kombinacijo voda/ogenj
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#24 majat

majat
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 52

Objavljeno: 15. junij 2008, 16:53

In kateri kamni so voda/ogenj?
Sem kar sem. In nihče ne more me spremeniti.
Grem in vem, da bom hodila vedno naprej,
obložena z prtljago poguma in težav, ki mi stojijo na poti.
In se ne ustavljam, kajti moj kočijaž je pogum
in vodnica priložnost!

EDINA ZANESLJIVA NAPOVED ZA PRIHODNOST JE TA, DA NAS BO PRESENETILA!

#25 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 16. junij 2008, 06:43

odvisno, kake meje si posraviš.....al vzameš kamen kot del sebe...nekaj, kar te spremlja in se dobro počutiš..
al pa dejansko narediš malika iz njega..

poleg tega so pa tudi kristali, ki so del zemlje delo boga..tako kot ti :)
in so z tem odsev njega :)

poleg tega pa lahka tido vzameš, da se lahka tudi knjigo vseh knjig malikuje ;)
sledi svojemu srcu..ne pisani besedi :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0