Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kaj je resnica o Bogu?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
387 komentarjev na to temo

#326 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 16. februar 2015, 22:22

aarygnr460sv1.jpg


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#327 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 17. februar 2015, 08:20

Kam pa je poniknila gospa Marija, da poda smiselno razlago laugh.png


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#328 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 17. februar 2015, 12:12

marija še zdaj ne pride k sebi ... fasala je froca, ne da bi bila posexana ... scratchchin.gifyes.gif ... to je zloraba ... tongue.png

 haha, no mislil sem gospo andrejo inno.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#329 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 21. februar 2015, 14:31

sam tolk, da veste ... Bog je ženska icon_smile_big.gif

 

http://starrfmonline.com/1.2002887


Brez podpisa

#330 BOG

BOG
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 11. marec 2015, 20:42

Pozdravljeni, 

moj prvi post na tem forumu. 

 

Zakaj se ostedotočate na biblijo? To je knjiga oz. pravljica. Pravljica, ki nam servira -  mrliča na križu, ki nam bi naj vlil prej strah kot karkoli druga.

 

Bog-a ni! Vsaj takšnega, kot si ga vi predstavljate. Ni ne moškega, ne ženskega spola. Je stvarnost in dejstvo, ki je bilo, je in bo. Je začetek in konec vsega. Je v vseh nas in v vsem, kar nas obkroža.

 

Lahko nadaljujemo... 

 

LP



#331 BOG

BOG
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 11. marec 2015, 21:04


 

ne obstaja začetek in ne konec na način kot ga želiš prikazat ... vse je tukaj zdaj ... 

začetek in konec velja samo za iluzijo življenja ... iluzijo izkušanja ...

 

in bog ... to si ti, jaz, mi vsi ... naš spol je takšen, kot se želimo videt, kot se želimo izkušat ... 

torej dragi bogec ... biggrin.png ... pa tak

 

Kako pa bi naj jaz prikazal začetek in konec? 

 

LP


To temo je popravil/a BOG: 11. marec 2015, 21:04


#332 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 11. marec 2015, 22:22

Pozdravljeni, 

moj prvi post na tem forumu. 

 

Zakaj se ostedotočate na biblijo? To je knjiga oz. pravljica. Pravljica, ki nam servira -  mrliča na križu, ki nam bi naj vlil prej strah kot karkoli druga.

 

Bog-a ni! Vsaj takšnega, kot si ga vi predstavljate. Ni ne moškega, ne ženskega spola. Je stvarnost in dejstvo, ki je bilo, je in bo. Je začetek in konec vsega. Je v vseh nas in v vsem, kar nas obkroža.

 

Lahko nadaljujemo... 

 

LP

 

scratchchin.gifscratchchin.gif

 

http://www.novi-svje...skog-porijekla/



#333 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 12. marec 2015, 09:31

Pozdravljeni, 

moj prvi post na tem forumu. 

 

Zakaj se ostedotočate na biblijo? To je knjiga oz. pravljica. Pravljica, ki nam servira -  mrliča na križu, ki nam bi naj vlil prej strah kot karkoli druga.

 

Bog-a ni! Vsaj takšnega, kot si ga vi predstavljate. Ni ne moškega, ne ženskega spola. Je stvarnost in dejstvo, ki je bilo, je in bo. Je začetek in konec vsega. Je v vseh nas in v vsem, kar nas obkroža.

 

Lahko nadaljujemo... 

 

LP

 

Kakšnega boga pa si mi to predstavljamo?


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#334 BOG

BOG
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 12. marec 2015, 23:53

Ni bilo naslovljeno na vse, ampak na te, ki citirajo pravljice in zagovarjajo le to kot "edino resnico".

 

Najbolj smešno je to, da nam "biblija" predstavlja boga kot neke vrste osebo. V stari zavezi je celo maščevalen. Njegova podoba je kot "mož z brado". Od tukaj naprej pa moramo daleč nazaj.

Bog bi naj ustvaril vse v sedmih dneh skupaj z Adamom in Evo. Izgnana sta bila skupaj z jabolkom zaradi vpliva kače in rodila naj bi Kajna in Abela. Starejši sin (Kajn) bi naj ubil Abela, spoznal ženo in imela sta sina Henoha, ki je spočel Iráda. Irád je dobil sina Mehujaéla, Mehujaél je dobil sina Metušaéla in Metušaél je dobil sina Lameha. Lameh si je vzel dve ženi... Pa dobro no, od kot so te ženske? Sumim incest v tej pravljici. Brez veze dalje razglabljat, gremo dalje.

 

Tukaj bom preskočil Mojzesa, Noe ter ostale zgodbice in se podal naravnost k Jezusu:

 

Bil je spočet od svetega duha, rodila ga je Marija. Do sem vse OK. Zatakne se, da kar nekaj njegovega časa na zemlji ni v zapiskih. Okrog tridesetega leta se nadaljujejo zapisi. Tudi Marija Magdalena, je opisana kot "vlačuga", čeprav je vsem jasno, da je bila njegova ženska. Če bi Jezus pred smrtjo bil "brezmadežen", bi cerkev to opevala bolj kot to, da je Marija brezmadežno spočela. Smešno je tudi, da Jezus, kot "božji sin" ni znal pisat oz. ni njegovih zapiskov. O tem kasneje.

 

Nadaljuje se z njegovim "vstajenjem". Tukaj so deljena mnenja. Kot "božji sin" je seveda imel možnost, da izgine tudi njegovo truplo. Vendar je njegova duša tista, ki je Jezus in ne telo. Najverjetneje je nekdo sunil le to iz votline. Saj telo - samo po sebi - nima pomena v religiji. Duhovno telo se je "vrnilo na desnico očetovo".  S prtom, na katerem je truplo Jezusovo ležalo je do zdaj polemika.

 

Brez veze, da pišem o inkviziciji in ostalih "grehih", ki jih je cerkev podpirala.  Mogoče si je dobro prebrat zgodbo o Lutherju. O tem drugič...

 

Kaj sem z mojim pisanjem hotel izrazit: 

- Bog, Jezus, angeli in preroki so vsi moškega spola - pozitivni liki religije

- Marija, Marija Magdalena, Eva,  čarovnice, torej ženskega spola - negativni liki religije (Marija ni negativen lik, vendar je nišče ni upošteval, glede na to, da je "mati božja")

- Dejansko ni logične razlage o nastanku "človeštva"

 

Da se dotaknem še same krščanske verske ikone - Jezusa na križu - jedra te "pravljice":

Najprej naj napišem, da sem bil vzgojen v tej veri. Imam vse sakramente, razen birme. Bil sem dovolj star, da sem dojel dejstvo in sem prekinil. Od tukaj dalje bom pisal "mi", ker sem tako bil vzgojen. Cerkev nam kaže lik - Mrtveca na križu. Mi Boga ne častimo, ampak ga obžalujemo, namesto, da bi ga poveličevali. Nas so vzgojili, da se Boga bojimo. Molitve so katastrofa. Nedeljske maše so za razjokat. Turobne in komaj čakaš, da greš domov. Trajajo točno 45 minut.

 

Je bil kdo od vas kdarkoli v npr. Ameriki in njihovih cerkvah? Tam maša poteka tako, da komaj čakaš naslednjo. Tam se poje, župnik je poln energije, traja eno uro in mine kot pet minut. Ljudje so nasmejani, skačejo, plešejo,...

 

V svetem pismu je napisano to, kar so nam želeli vsadit v možgane in nič druga. Ženske so najslabše, bojte se Boga, grehi, v glavnem žive bedarije... Morate vedet, da so zapisi nastali komaj (ne me za besedo držat) 300 let po Jezusovi smrti in večina je danih namerno v javnost. Zapisi, ki po "njihovem merilu" niso primerni so ostali v starih knjižnicah v vatikanu oziroma v "njihovih" zasebnih zbirkah. Koga mislim z "njih"? Krojače zemeljske ekonomije. Nekateri jim pravite iluminati. Sam pomen teh "botrov" je dosti globji. Je "nadzor" nad ljudmi s strahom.

Še to, potem pa preneham z krščastvom: Zakaj ima krščanstvo največ pripadnikov oz. zakaj je ta veja religije največja? Malo za razmislit. Odgovoril bom, če bo me kdo pozval.

 

Še to(potem pa res konec): V svetem pismu piše, da bi naj nekdo govoril z Vsemogočnim. Kako boš govoril s Stvarstvom?  Kvečjemu je ta osebek govoril z Seraphinom oz. Metatronom - božji glas. Ali pa je govoril sam s sabo. Kdo bi vedel. Dovolj o tem...

 

Zdaj je pa čas, da se predstavim:

Ime mi je Matej, sem cerkveno vzgojen (s pomisleki), star 34 let in imam 2 otroka. Slabih pet let nazaj sem imel težko prometno nesrečo. Devet dni sem bil na "drugi strani". Imel sem zdrobljen prsni koš, levo nogo, glavo in so me držali v komi, ker ni bilo teoretične možnosti, da diham. Med tem sem bil v "zraku". Nisem srečal stvarnika ampak Andreja - vodnika. Ne vem, kako naj opišem, ampak bil je moj spremljevalec med potjo v neznano in nazaj. Za to sem se prijavil na ta forum, da mi mogoče kdo malo pomaga pri razumevanju mojega "potovanja".

 

LP 

 

 

 

 

 

 



#335 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. marec 2015, 04:38

Kača je simbolika, stvaritev v sedmih dneh je simbolika in še marsikaj drugega je simbolika...Jezus je bil rojen s spolnim odnosom...trije kralji so modreci iz vzhoda, ki so kasneje poučevali Jezusa, zato ni nobenih opisov za kakšnih 15- 20 let njegovega življenja. Budisti pa vejo marsikaj iz tistega obdobja, ko je bil na vzhodu kar ni v Bibliji...

 

Nekatere zgodbice v Bibliji so samo ponaredki zgodbic oz. dogodkov, ki so se zgodili na Zemlji pred mnogo leti prej (10- 100 tisoč let in še več nazaj)...a ni zanimivo, da je zgodbica o Mojzesu in begu iz Egipta full podobna neki zgodbici iz Atlantide...samo imena so druga...

 

Z Bogom se lahko govori, če je človek dovolj prečiščen oz. vsaj še par razredov nad tem kar je bil Jezus ali Buda, ko je bil na zemlji...

 

Pokazal se ti je neke vrste vodnik...primeren glede na tvojo duhovno razvojno stopnjo, miselnost, duhovno filozofijo, itd...vodnik je bil kot neke vrste učenec od nekega bitjeca, ki je na istem ali podobnem nivoju kot Jezus...Več takrat pač ne bi prenesel...Raje se vprašaj kaj si se naučil in kako ti je ta izkušnja spremenila pogled in miselnost na določene stvari...zlasti na krščansko religijo in strah pred smrtjo, kam gremo ko umremo, ali je življenje po smrti, ipd...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#336 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 13. marec 2015, 12:02

Kača ni nobena simbolika, oz gre za kundalini, ki kao spi... če se dvigne za stalno, pa jo fino furaš. ti prečisti vse kanale,.....

 

Eva je dobila kundalini i think.


Realnost je lahko iluzija. Vsak ima svojo realnost............. glavno, da se mamo radi, pa čeprav z veliko truda, da se odpre kanal ljubezni.



#337 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 16. marec 2015, 11:55

Kača ni nobena simbolika, oz gre za kundalini, ki kao spi... če se dvigne za stalno, pa jo fino furaš. ti prečisti vse kanale,.....

 

Eva je dobila kundalini i think.


Realnost je lahko iluzija. Vsak ima svojo realnost............. glavno, da se mamo radi, pa čeprav z veliko truda, da se odpre kanal ljubezni.

 

se pravi da je kača simbolika za kundalinidevil.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#338 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 16. marec 2015, 12:50

* First, the serpent which forms the great surrounding or all-encompassing circle.

 

This symbolises and represents:

 

symbol-serpent.jpg?w=430

 

(1) Eternity, such as in Hinduism where the great serpent Ananta-Shesha, who some portray as having seven heads and others as being thousand-headed, represents Eternity and Infinity itself.

 

(2) The never-ending cycle of evolution within the Eternity.

 

(3) The “circle of necessity” of the Egyptians or the numerous reincarnations of the soul throughout its cyclic evolutionary journey, periodically casting off its temporary body just as the serpent periodically casts off its skin.

 

(4) Wisdom, the serpent having always been the chief symbol of wisdom in all nations throughout history and revered as such in all the religions and philosophies of the world except theological Christianity. Yet Christ himself is recorded as using the ancient symbolism, which was perfectly known throughout the Middle East, when saying “Be ye wise as serpents and harmless as doves.” In Sanskrit the word “naga,” meaning serpent, is also a synonym for “initiate,” one who has been initiated into the Mysteries of the Esoteric Wisdom.

 

(5) The circle is also the ancient symbol of perfection.

 

tongue.png biggrin.png tongue.png biggrin.png tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#339 BOG

BOG
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 17. marec 2015, 22:33

Izvirno, ni kaj...

 

LP

 

PS: Sarkazem (da ne bo preveč "simbolike")



#340 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 17. marec 2015, 22:45

rADA VAS IMAM ampak nisem še umrla, da bi Vam znala pojasniti sporo.čila iz onstranstva. Vem, da je vam usojeno, da se kot jaz zdaj---------------znajdete v svojem prostoru, v varnosti spoznanja reesnice (da orate sami skozi smrt jaza) in doživeti kar sem sam doživela... skozi to sdpoznanje razumeti bolečino in oz nje LJUBEZEN TAKO ALI DRUGAČE, začuti jo.

#341 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 17. marec 2015, 22:51

KAR se tiče naše kače--- to je težka magija, ne spuščajte se v to, razen če niste v tem življenu izzvani, da jo sfurate. ljubim Vas, kin ste to storili, Vi ste moji prijatelji oz. kakorkoli vi ste moji v tem življenju! Moji... freaking ljubezen do konca za Vas. Me., A.

#342 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 21. marec 2015, 21:29

ti pa si na nečem trdem


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#343 sakatumi

sakatumi
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 489

Objavljeno: 22. marec 2015, 08:10

trdo tako ali drugače ... scratchchin.gif tongue.png

griny.gif


To the mind that is still, the whole universe surrenders. (Lao Tzu)


#344 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 27. marec 2015, 08:22

ena pesmica

 

 

 

There's nothing a god can give to me
That I can't give to myself
I put my beliefs in the things I believe
And a god can take care of himself
 
There's not enough love in the world for me
To think about wasting my time
It's not that I don't believe at all
But I don't need a heavenly sign
 
I can achieve the things I need
Without getting down on my knees
I can respect your religion but
I don't want to pay your fees
 
I don't want to hear you talk about
The things you think that I need
So don't help me back on my feet again
Until you can hear me plead
 
Just look in the holy book of crooks
And tell me what you can find
All the rules and the regulations
Made to manipulate your mind
 
Don't pretend that you're blind
Just open your mind and study historical times
The bigger the loss the bigger the cost
The bigger the cross and its crimes
 
[----------CHORUS----------]
(Men allah al salam)
I don't believe in a god that I need to worship
(Ya rab ya rahman)
I don't believe that I need to get down on my knees
(Men allah al salam)
I don't believe that a voice from above can help me
(Ya rab ya rahman)
I only believe in what I can see and the things that I can achieve
[----------CHORUS----------]
 
Whatever belief you belong to
There's still always a reason to doubt
And there's always another opinion
As to what life is all about
 
There's always a bigger dimension
And a different point of view
So I don't want to try to change you
That decision is up to you
 
Whatever your final choice is
And however you choose to live
You'd better be happy for what you can get
And happy for what you can give
 
There's only one thing to remember
There is only one thing you can do
And that is to do unto others
As you'd have others do unto you
 
[CHORUS]
 
Two sides two sides to every story
Two stories more makes four new ones to choose
Four sides four sides to every story
Four stories more makes eight new ones to choose
Eight sides eight sides to every story
Eight stories more now which one should you choose
Now which one can you use
 
[CHORUS]

Brez podpisa

#345 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 27. marec 2015, 10:31

Nisem!  vas imam rada in meditiram na Jezusa, ker se mi zdi, da se še najbolj tako približam čisti zavesti oz. umu polenemu resnične Jezusove ljubezni. Če bi bila na trdem, bi rekla, Jezus pridi, razsvetli me! Only youuu... can make this world seem bright........

 

mislim... štekam Evo do obisti, tudi ko je dobila kundalini in se je vse sfižilo, tudi meni se je, brez skrbi... jaz sem ratala ta prava Scarlet Woman po duši in zdaj čakam Stearway to heaven... and...Raj na zemlji bi si ustvarila... en dom končno.



#346 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 27. marec 2015, 10:54

Nisem!  vas imam rada in meditiram na Jezusa, ker se mi zdi, da se še najbolj tako približam čisti zavesti oz. umu polenemu resnične Jezusove ljubezni. Če bi bila na trdem, bi rekla, Jezus pridi, razsvetli me! Only youuu... can make this world seem bright........

 

mislim... štekam Evo do obisti, tudi ko je dobila kundalini in se je vse sfižilo, tudi meni se je, brez skrbi... jaz sem ratala ta prava Scarlet Woman po duši in zdaj čakam Stearway to heaven... and...Raj na zemlji bi si ustvarila... en dom končno.

 

Nehej z bi...ampak dej

 

icon25.gif


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#347 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 21. junij 2015, 17:33

Verjamem, da obstaja neka vesoljna inteligenca, nikakor pa ne morem verjeti v bogove, kakor nam jih ponujajo razne religije. To so bogovi, ki so jih ustvarili ljudje po svoji podobi. Hierarhijo, kakršno so ljudje poznali v družbi svojega časa, so prenesli tudi v božje kraljestvo. Glavni bog in nižji bogovi. V krščanstvu pa nižje bogove nadomeščajo svetniki, ki upravljajo vsak svoj resor.

 

Krščanski bog, kakor nam ga opsuje stara zaveza, je sploh poseben patron. Deluje kot malo prismojen sadističen starec. Ustvaril je človeka, pa potem ni bil z njim zadovoljen, zato je vse ljudi, razen Noeta in njegove familije, potopil kot podgane. Če je bog vsemogočen in vseveden, bi moral od vsega začetka vedeti, kako se bodo te njegove igračke obnašale. Morda pa le ni tako zelo vseveden?

 

Stari možiček z belo brado je dal Mojzesu 10 zapovedi, med njimi tudi: Ne kradi! in Ne ubijaj. Lepo. Vendar pa stvari najbrž ni mislil resno. Ko je Mojzes s svojo hordo taval po puščavi, je naletel na številna ljudstva. Janez Pavel I je teh primerov naštel 33. Nisem preverjal, če številka drži. No, biblija pravi, da Je bog ta ljudstva dal Mojzesu in ta jih je s svojimi možmi premagal in pobil, pponekod le moške, drugje vse živo, z otroki vred, včasih pa je deklice, ki "še niso spoznale moškega", obdržal zase. V vseh primerih pa je tem ljudstvom vse pokradel. Res lep bog, ki je to dopustil, oz. sam dal ta ljudstva Mojzesu na razpolago. Zapovedi: Ne kradi in Ne ubijaj so torej veljale le v okviru izvoljenega ljudstva. Podobno, kot velja v mafiji. Mafiozi kradejo in ubijajo, znotraj same organizacije pa mora veljat poštenje.

 

Posebno poglavje je tudi, kako je bog skušal Abrahama. Naročil mu je, naj sina Izaka zakolje in zažge kot žgalno daritev, šele v zadnjem trenutku je angelu ukazal, naj Abrahamu zadrži roko z nožem, ko je ta že zamahnil proti Izaku. Kakšno poniglavo sadistično izživljanje je bilo to. Kako naj si po takšni izkušnji oče in sin še pogledata v oči!? Sicer pa Izak niti ni bil Abrahamov sin, saj je bila Sara neplodna in je oploditev opravil kar božji seksualni referent Sveti duh. Tudi v tej zgodbi se pojavi vprašanje, ali bog res vse ve, če je pa moral opraviti ta bizarni preskus Abrahamove zvestobe.

 

Zelo poučne so tudi zgodbe o tem, kako je bog faraona prepričeval, da izpusti izvoljeno ljudstvo na prostost in pri tem uporabil 10 šib: komarje, kri itd.Že po prvi šibi bi morda faraon izvoljeno ljudstvo izpustil, ampak "bog je faraonu zakrknil srce". Res le primer sadističnega izživljanja. Dobri bog je faraonu zakrknil srce samo zato, da je lahko preskusil vseh 10 vnaprej pripravljenih šib. Takih primerov božjega sadističnega izživljanja je v bibliji še kar nekaj. Končno je tudi odrešitev človeštva ena sama saddistična veselica. Bog je bil jezen na človeštvo (ker ob stvaritvi očitno ni vedel, kaj bo) in njegovo sveto jezo bo potešila samo kri. In to ne kri kogar koli, ampak samo kri njegovega lastnega sina. Rimljani so v tistih nemirnih časih, ko so se Judje upirali, križali na stotine in tisoče ljudi. Vendar to ni bilo tisto pravo. Prav lastnega sina si je zaželel bog na križu in šele to je potešilo njegovo sveto jezo.

 

Res, biblijo bi morali prepovedati, saj širi nemoralne ideje.


Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#348 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2015, 09:11

Verjamem, da obstaja neka vesoljna inteligenca, nikakor pa ne morem verjeti v bogove, kakor nam jih ponujajo razne religije. To so bogovi, ki so jih ustvarili ljudje po svoji podobi. Hierarhijo, kakršno so ljudje poznali v družbi svojega časa, so prenesli tudi v božje kraljestvo. Glavni bog in nižji bogovi. V krščanstvu pa nižje bogove nadomeščajo svetniki, ki upravljajo vsak svoj resor.

 

Krščanski bog, kakor nam ga opsuje stara zaveza, je sploh poseben patron. Deluje kot malo prismojen sadističen starec. Ustvaril je človeka, pa potem ni bil z njim zadovoljen, zato je vse ljudi, razen Noeta in njegove familije, potopil kot podgane. Če je bog vsemogočen in vseveden, bi moral od vsega začetka vedeti, kako se bodo te njegove igračke obnašale. Morda pa le ni tako zelo vseveden?

 

Stari možiček z belo brado je dal Mojzesu 10 zapovedi, med njimi tudi: Ne kradi! in Ne ubijaj. Lepo. Vendar pa stvari najbrž ni mislil resno. Ko je Mojzes s svojo hordo taval po puščavi, je naletel na številna ljudstva. Janez Pavel I je teh primerov naštel 33. Nisem preverjal, če številka drži. No, biblija pravi, da Je bog ta ljudstva dal Mojzesu in ta jih je s svojimi možmi premagal in pobil, pponekod le moške, drugje vse živo, z otroki vred, včasih pa je deklice, ki "še niso spoznale moškega", obdržal zase. V vseh primerih pa je tem ljudstvom vse pokradel. Res lep bog, ki je to dopustil, oz. sam dal ta ljudstva Mojzesu na razpolago. Zapovedi: Ne kradi in Ne ubijaj so torej veljale le v okviru izvoljenega ljudstva. Podobno, kot velja v mafiji. Mafiozi kradejo in ubijajo, znotraj same organizacije pa mora veljat poštenje.

 

Posebno poglavje je tudi, kako je bog skušal Abrahama. Naročil mu je, naj sina Izaka zakolje in zažge kot žgalno daritev, šele v zadnjem trenutku je angelu ukazal, naj Abrahamu zadrži roko z nožem, ko je ta že zamahnil proti Izaku. Kakšno poniglavo sadistično izživljanje je bilo to. Kako naj si po takšni izkušnji oče in sin še pogledata v oči!? Sicer pa Izak niti ni bil Abrahamov sin, saj je bila Sara neplodna in je oploditev opravil kar božji seksualni referent Sveti duh. Tudi v tej zgodbi se pojavi vprašanje, ali bog res vse ve, če je pa moral opraviti ta bizarni preskus Abrahamove zvestobe.

 

Zelo poučne so tudi zgodbe o tem, kako je bog faraona prepričeval, da izpusti izvoljeno ljudstvo na prostost in pri tem uporabil 10 šib: komarje, kri itd.Že po prvi šibi bi morda faraon izvoljeno ljudstvo izpustil, ampak "bog je faraonu zakrknil srce". Res le primer sadističnega izživljanja. Dobri bog je faraonu zakrknil srce samo zato, da je lahko preskusil vseh 10 vnaprej pripravljenih šib. Takih primerov božjega sadističnega izživljanja je v bibliji še kar nekaj. Končno je tudi odrešitev človeštva ena sama saddistična veselica. Bog je bil jezen na človeštvo (ker ob stvaritvi očitno ni vedel, kaj bo) in njegovo sveto jezo bo potešila samo kri. In to ne kri kogar koli, ampak samo kri njegovega lastnega sina. Rimljani so v tistih nemirnih časih, ko so se Judje upirali, križali na stotine in tisoče ljudi. Vendar to ni bilo tisto pravo. Prav lastnega sina si je zaželel bog na križu in šele to je potešilo njegovo sveto jezo.

 

Res, biblijo bi morali prepovedati, saj širi nemoralne ideje.

 

Aha. Mene pa zanima zakaj ta vesoljna inteligenca v katero verjameš dopušča toliko trpljenja, smrt, bolezen, ostarelost, ubijanje, katastrofe, začasno zadovoljstvo itd. V čemu je to inteligentno?



#349 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. junij 2015, 12:31

Še vedno niste na koncu? Resnica o bogu je le ta,

da imaš vernike na obeh straneh. Nevem, sprašujem se, zakaj

mora vedno znova ena stran drugi nekaj dokazovati, če pa sama tako trdno v to verjame.

Ali je pa ta vera čisto prazna in labilna, ker vedno znova rabi nov premog za kurjenje...Verjetno bi drugače

temelji dokaj hitro začeli puhneti...Nevem nevem ampak ne vidite,

da je ravno bog zakrivil največje vojne med nami in ŠE bo!

Bog je iluzija moči nad nemočjo ali ne? Kaj pravite?


dReAM

 

 

 


#350 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. junij 2015, 12:43

Še vedno niste na koncu? Resnica o bogu je le ta,

da imaš vernike na obeh straneh. Nevem, sprašujem se, zakaj

mora vedno znova ena stran drugi nekaj dokazovati, če pa sama tako trdno v to verjame.

Ali je pa ta vera čisto prazna in labilna, ker vedno znova rabi nov premog za kurjenje...Verjetno bi drugače

temelji dokaj hitro začeli puhneti...Nevem nevem ampak ne vidite,

da je ravno bog zakrivil največje vojne med nami in ŠE bo!

Bog je iluzija moči nad nemočjo ali ne? Kaj pravite?

 

shamannamo, ti praviš da si bog, zakaj si zakrivil največje vojne med nami in jih naj še bi?






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0