Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10913 komentarjev na to temo

#51 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 1. februar 2013, 21:59

Res bi mi bilo žal...da bi nekateri mislili, da se ne da nič spremeniti...in bi se zato zavlekli v svoje lupinice..

 

Ma saj se bo spremenilo z "lupincami" ali brez. Napočil je čas, ko prihaja novo obdobje, drugačno, ker se  današnja "demokracija" in ekonomija podira  globalno, mi smo samo delček tega, kar se  dogaja po svetu. To kar se  je  dogajalo zadnja desetletja, ko smo živeli na "puf"  in preko svojih zmožnosti se  je  moralo končati. Sedaj se  bo še  malo zaostrilo, stare  strukture  bodo počasi  opeketale in začelo se  bo drugače, z mladimi in z inovativnimi pristopi, novimi modeli. Pa saj to se  je  vedelo že v letu 2000, ko se  je  začelo novo obdobje na krožnici  kolesa evolucije in je čas že prestopil preko najnižje točke. V letu 2000 se je pričelo več delati na duhovnosti, počasi se zmanjšujejo potrebe materialnega bogastva in vse  bolj in bolj se  vračamo k naravi. To je  pač ciklus in tega  ne  more  nihče  od nas  kaj dosti spremeniti, edino zagrenimo si lahko sami sebi nadalnje korake, vse ostalo bo poteklo pa tako, kot je sprogramirano...Zato se  jaz prav malo sekiram okoli politike, prav vsak bo dobil svojo "žetev", nekateri jo že dobivajo, drugi pa čakajo v vrsti. Kot seješ tudi žanješ, taka je  vesoljna resnica, pa če  nam paše  ali ne...Tko pač jaz raumem vse skupaj..


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#52 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 1. februar 2013, 22:03

Posredno je pa stanje takšno, da se nas vse tiče,

upajmo samo, da se ne bo zgodovina ponovila.

Pri gledanju teh dveh posnetkov vidim samo agresijo,

oj joj, če bo šlo v to smer...

Ne rabimo takšne revolucije, prav zdaj se dogaja evolucija v vsakem od nas,

to je ključ do razumevanja.

 

Ne bom vprašala koliko se te je stanje kljub temu dotaknilo. Samo želim ti, da se te ne bi, v kar pa ne verjamem. Žal.

dReAM

 

 

 


#53 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 1. februar 2013, 22:35

....Ma samo od sebe ne bo šlo....

 

Misliš, da se lahko zaradi nekega programa kozmosa... lahko zdej uležemo in kar prespimo 100, 1000 let...do satje juge v katero bomo kar nagrajeni brez spremembe in truda in dela na tem???

 

...Tvojemu otroku, družini in tebi samemu ne bo zato nič boljše...zdaj in tukaj...

Vse v kaj verjamemo , da morda bo...je lahko odraz marsičesa...tudi ....neotipljivega.

Morda imamo  pravljične želje ravno zato, da si umislimo razlog za čakanje in nedelovanje.

 

Sem že večkrat razmišljala....

Je čas nemirov, pokvarjenosti, globoke  zmedenosti in izgube vrednot...Ne gre samo za to, da se po drugi strani človek zaveda svoje božanske biti...

Boj med dobrim in zlim...celo v nagib zlu se dogaja...

Ne rabiš bit pesimist, da opaziš kam je zdrvel ta svet...in katere mafijozne vrednote prevladujejo.

Torej se ne moremo delati slepe in gluhe....in si samo  želeti, pa čakati, da se obrne cela era.... To ni dovolj.

In agresija ni vedno negativna...če gre za obrambo vrednot...in imaš konflikt z energijami, ki ne razumejo drugačne govorice in silnic...

Ne bi pomagalo, če bi Hitlerju, ki bi te opazoval  pred krematorijem ....zapel še tako lepo arijo....tudi to nas zgodovina uči.

Žal ..

Včasih je potrebno biti tudi borben,  ...če za tem stojiš v boju za boljši svet...To ni isto...kot bit agresor...

Je pa res , da bi vsi raje drugače, brez prepira in s srcem...

Ampak potrebno je dihati s sedanjostjo in se prilagajati trenutku...

Ljudstvo ni agresivno...ljudstvo je v zadnjih vzdihljajih, da ujame v zdravi selekciji še tisto nekaj dobrega kar je ostalo v spominu....

In če bo šlo v to smer, da nam brezobzirneži  uničijo še ta ščepec po boljšem...in nas zatrejo, pa prelisičijo s spletkami, lažnimi obljubami ali pa okrepljeno policijsko represijo...bi pa jaz vzkliknila ojoj...pa ravno sedaj, ko smo zbrali moč, da se upremo...in se končno slišimo v enakem.

 

Se pa strinjam, da se dogaja po celem svetu...in da v tem globalnem boju nismo slovenci sami...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#54 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 1. februar 2013, 22:46

....Ma samo od sebe ne bo šlo....

 


Se pa strinjam, da se dogaja po celem svetu...in da v tem globalnem boju nismo slovenci sami...

 

I

Saj sem samo na splošno povedal, sam krmarim v tem, kar  mi je  na razpolago in tudi aktivno sodelujem tam, kjer  sem v sebi prepričan, da lahko kaj dobrega  naredim. Da bo našim otrokom slabše, kot  jim je danes,  se  še  predobro  zavedam, tudi nam bo. Samo mi smo že dali slabo in dobro skozi, smo že  skaljeni, to otroke  še  čaka in zaradi tega mi misel na to ni prijetna.


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#55 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 1. februar 2013, 22:51

Ma saj se bo spremenilo z "lupincami" ali brez. Napočil je čas, ko prihaja novo obdobje, drugačno, ker se  današnja "demokracija" in ekonomija podira  globalno, mi smo samo delček tega, kar se  dogaja po svetu. To kar se  je  dogajalo zadnja desetletja, ko smo živeli na "puf"  in preko svojih zmožnosti se  je  moralo končati. Sedaj se  bo še  malo zaostrilo, stare  strukture  bodo počasi  opeketale in začelo se  bo drugače, z mladimi in z inovativnimi pristopi, novimi modeli. Pa saj to se  je  vedelo že v letu 2000, ko se  je  začelo novo obdobje na krožnici  kolesa evolucije in je čas že prestopil preko najnižje točke. V letu 2000 se je pričelo več delati na duhovnosti, počasi se zmanjšujejo potrebe materialnega bogastva in vse  bolj in bolj se  vračamo k naravi. To je  pač ciklus in tega  ne  more  nihče  od nas  kaj dosti spremeniti, edino zagrenimo si lahko sami sebi nadalnje korake, vse ostalo bo poteklo pa tako, kot je sprogramirano...Zato se  jaz prav malo sekiram okoli politike, prav vsak bo dobil svojo "žetev", nekateri jo že dobivajo, drugi pa čakajo v vrsti. Kot seješ tudi žanješ, taka je  vesoljna resnica, pa če  nam paše  ali ne...Tko pač jaz raumem vse skupaj..

 

Se strinjam in se zanašam na vesoljno resnico..ta ni podkupljiva , ni skorumpirana , je pa večna


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#56 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 1. februar 2013, 22:55

In tudi - nisem volila 'teh volov'.

 

icon_smile_big.gif ..jaz tud ne


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#57 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 1. februar 2013, 23:08

Se tudi strinjam s tem kaj si napisala in razumem kaj si mislila...

Moje misli so bolj osredotočene na nas same, vsakega posameznika,

vsak si pri sebi mora pomesti pred pragom, le tako lahko pričakujemo nekaj povsem avtentičnega...

Vse drugo so revolucije in to v zgodovini krvave revolucije.

Glej lahko ustvarimo super sistem, ki pa se bo spet začel rušiti od znotraj nazven...

Tudi ideje demokracije so bile, so, zelo idealistično lepe, pravične, svobodne, itd... Vidimo pa zdaj rezultat.

Dokler se ljudje ne spremenimo v bolj moralna in nesebična bitja, tako dolgo ni pravične družbe.

Ključ je v nas, v našem notranjem boju, sami z samim...

 

....Ma samo od sebe ne bo šlo....

 

Misliš, da se lahko zaradi nekega programa kozmosa... lahko zdej uležemo in kar prespimo 100, 1000 let...do satje juge v katero bomo kar nagrajeni brez spremembe in truda in dela na tem???

 

...Tvojemu otroku, družini in tebi samemu ne bo zato nič boljše...zdaj in tukaj...

Vse v kaj verjamemo , da morda bo...je lahko odraz marsičesa...tudi ....neotipljivega.

Morda imamo  pravljične želje ravno zato, da si umislimo razlog za čakanje in nedelovanje.

 

Sem že večkrat razmišljala....

Je čas nemirov, pokvarjenosti, globoke  zmedenosti in izgube vrednot...Ne gre samo za to, da se po drugi strani človek zaveda svoje božanske biti...

Boj med dobrim in zlim...celo v nagib zlu se dogaja...

Ne rabiš bit pesimist, da opaziš kam je zdrvel ta svet...in katere mafijozne vrednote prevladujejo.

Torej se ne moremo delati slepe in gluhe....in si samo  želeti, pa čakati, da se obrne cela era.... To ni dovolj.

In agresija ni vedno negativna...če gre za obrambo vrednot...in imaš konflikt z energijami, ki ne razumejo drugačne govorice in silnic...

Ne bi pomagalo, če bi Hitlerju pred krematorijem zapel še tako lepo arijo....tudi to nas zgodovina uči.

Žal ..

Včasih je potrebno bit tudi borben,  ...če za tem stojiš v boju za boljši svet...To ni isto...kot bit agresor...

Je pa res , da bi vsi raje drugače, brez prepira in s srcem...

Ampak potrebno je dihati s sedanjostjo in se prilagajati trenutku...

Ljudstvo ni agresivno...ljudstvo je v zadnjih vzdihljajih, da ujame v zdravi selekciji še tisto nekaj dobrega kar je ostalo v spominu....

In če bo šlo v to smer, da nam brezobzirneži  uničijo še ta ščepec po boljšem...in nas zatrejo, pa prelisičijo s spletkami, lažnimi obljubami ali pa okrepljeno policijsko represijo...bi pa jaz vzkliknila ojoj...pa ravno sedaj, ko smo zbrali moč, da se upremo...in se končno slišimo v enakem.

 

Se pa strinjam, da se dogaja po celem svetu...in da v tem globalnem boju nismo slovenci sami...


dReAM

 

 

 


#58 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 1. februar 2013, 23:37

...Ja sej je fajn...icon_smile_big.gif

Medtem , ko bodo eni napenjali svojo energijo na ulici...za konkretno odstavitev mafije in se trudili uveljaviti novo zakonodajno pravico v tem, da se več ne bo dogajalo kaj podobnega kot se sedaj....bodo eni samo čakali na vesoljno resnico doma...al kako?....icon1_blush.gif ..icon_smile_cool.gif

...In misliš None, da se  ljudje lahko razvijejo v nesebična , moralna bitja temelječ na poštenih vrednotah...če so ;.

    zablokirani, ovirani, tlačeni, nesprejeti, zasužnjeni...neuslišani...revni, bolni, lačni ???

 

Trpljenje rodi samo trepljenje in nesreča te ravno ne naredi  srečnega...(Pa čeprav nekatere religije trobijo obratno)

Le osvobojen človek, ki mu je dovoljeno bit božanski...lahko raste...

Če živiš v družbi, kjer je vrednota kradi, laži, ubijaj....bodi le materialno bogat....se k temu pelje vse...Izobrazba, delo, preživetje, kutura, umetnost.....

Na vrhu vsega... potem s teboj odločajo tisti, ki to osvojijo brez kančka slabe vesti....

...In dlje kot traja, bolj se duši tisto božansko, ki je v nas....

...In ko zmanjka moči, energije....volje, ker si v vsakem poskusu prej bil že dotolčen...lahko kot rasa samo še propademo...

Zato ne smemo čakat do dokončne zmage depresije...in zatona našega sonca.

Človek mora uključiti čas in hitrost...kadar mu  vesolje to podari...na voljo...

Če se ne odzoveš...trpiš posledice.

 

A ni en rek takšen;

Pomagaj si sam...in Bog ti bo stal ob strani?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#59 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 1. februar 2013, 23:48

Hvala za zanimiv in konstruktiven "pogovor"...

Toda moč je v tebi,

izbira je tvoja,

med ljubeznijo in strahom, kot pravi Bill Hicks.

To drugo te pelje na ulice, pomeni izključevanje, prelivanje krvi, iskanje čarovnic, pomeni spet polarizacijo, medtem, ko drugo osvobaja za večno...

Ni nam potrebno na ulice, da bi spremenili sistem, v bistvu ga ustvarjamo vsak dan znova in znova,

če se odločimo drugače bo pač drugače...

Moč je pri ljudstvu v ljudeh.

...Ja sej je fajn...icon_smile_big.gif

Medtem , ko bodo eni napenjali svojo energijo na ulici...za konkretno odstavitev mafije in se trudili uveljaviti novo zakonodajno pravico v tem, da se več ne bo dogajalo kaj podobnega kot se sedaj....bodo eni samo čakali na vesoljno resnico doma...al kako?....icon1_blush.gif ..icon_smile_cool.gif

...In misliš None, da se  ljudje lahko razvijejo v nesebična , moralna bitja temelječ na poštenih vrednotah...če so ;.

    zablokirani, ovirani, tlačeni, nesprejeti, zasužnjeni...neuslišani...revni, bolni, lačni ???

 

Trpljenje rodi samo trepljenje in nesreča te ravno ne naredi  srečnega...(Pa čeprav nekatere religije trobijo obratno)

Le osvobojen človek, ki mu je dovoljeno bit božanski...lahko raste...

Če živiš v družbi, kjer je vrednota kradi, laži, ubijaj....bodi materialno bogat....se k temu pelje vse...Izobrazba, delo, preživetje, kutura, umetnost.....

Na vrhu vsega... potem s teboj odločajo tisti, ki to osvojijo brez kančka slabe vesti....

...In dlje kot traja, bolj se duši tisto božansko, ki je v nas....

...In ko zmanjka moči, energije....volje, ker si v vsakem poskusu prej bil že dotolčen...lahko kot rasa samo še propademo...

Zato ne smemo čakat do dokončne zmage depresije...in zatona našega sonca.

Človek mora uključit čas in hitrost...kadar mu da to vesolje na voljo...

Če se ne odzoveš...trpiš posledice.

 

A ni en rek takšen;

Pomagaj si sam...in Bog ti bo stal ob strani?


dReAM

 

 

 


#60 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 2. februar 2013, 11:31

Najbrž ne spada sem..vseeno na nek način pa mogoče..

Mojega deda so med vojno zaprli..imel je srečo, da jim je zbežal, ker je bil na listi za likvidacijo..

Po skoraj šestdesetih letih !!!! pride nekdo od tistih, ki so ga mučilli in zaprli po opravičilo k njegovi hčeri..

Zakaj to pišem?? Zato, ker sam sebi me moreš ubežati..Vsa zaslepljenost, vsa prepričanja, ki vodijo

k nasilju, enkrat potrkajo na vest. Tudi vsi tisti, vso tisto srakovje, ki danes, včeraj..in ki imajo

namen osiromašiti, poteptati dostojanstvo ljudi, od katerih so bili izvoljeni, imajo vest. Mogoče

zdaj zgleda, da je ni....vseeno je. Nekje v njih. V različnih obdobjih življenja imamo različne prioritete..

od študija, učenja...kariere..do let, ko se začnemo zavedat, da tole ..eno izmed mnogih življenj..

ni večno. In vsaj po mojem spoznanje...da je nekdo..lahko samo eden..trpel zaradi tebe/mene..

ni enostavno..Je mračna senca, ki ne da miru. In najbrž je najhujša bolečina zavedati se, 

da vsega skupaj ni bilo vredno. Ko hodiš po drugih..hodiš najprej po sebi..


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#61 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 2. februar 2013, 13:22

 Ko hodiš po drugih..hodiš najprej po sebi..

Se strinjam


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#62 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 2. februar 2013, 13:33

Najbrž ne spada sem..vseeno na nek način pa mogoče..

Mojega deda so med vojno zaprli..imel je srečo, da jim je zbežal, ker je bil na listi za likvidacijo..

Po skoraj šestdesetih letih !!!! pride nekdo od tistih, ki so ga mučilli in zaprli po opravičilo k njegovi hčeri..

Zakaj to pišem?? Zato, ker sam sebi me moreš ubežati..Vsa zaslepljenost, vsa prepričanja, ki vodijo

k nasilju, enkrat potrkajo na vest. Tudi vsi tisti, vso tisto srakovje, ki danes, včeraj..in ki imajo

namen osiromašiti, poteptati dostojanstvo ljudi, od katerih so bili izvoljeni, imajo vest. Mogoče

zdaj zgleda, da je ni....vseeno je. Nekje v njih. V različnih obdobjih življenja imamo različne prioritete..

od študija, učenja...kariere..do let, ko se začnemo zavedat, da tole ..eno izmed mnogih življenj..

ni večno. In vsaj po mojem spoznanje...da je nekdo..lahko samo eden..trpel zaradi tebe/mene..

ni enostavno..Je mračna senca, ki ne da miru. In najbrž je najhujša bolečina zavedati se, 

da vsega skupaj ni bilo vredno. Ko hodiš po drugih..hodiš najprej po sebi..

 

Ja Viyola...se strinjam s tem kar si povedala....

Dostikrat v življenju sem tudi sama srečala in doživela kaj krivičnega...in veliko sem se ukvarjala tudi s tem...kaj občuti tisti človek , ki ti je to povzročil....

V bistvu...me kdaj celo kdo od bližnjih ni zastopil...zakaj biti prizanesljiv do nekoga...ki je bil očiten v svoji hudobiji....

V bistvu človek lahko zlahka odpusti...ko začne razumevati globje vzroke...

Takrat vidiš otroka tudi v nekom , ki je lahko morilec....

Sam veš...že po naravi nisem zamerljiva....in potem nekdo, ki je lahko nekakšen sociopat  zelo hitro izkoristi takšno lastnost človeka...

In da tile politični sociopati sedaj želijo izkoristit ravno to zrelo lastnost človeka- dopuščanje in odpuščanje....to me pa res skrbi ...icon1_rolleyes1.gif

Istočasno pa se zavedam, da samo skrb ali žalost ne spremeni razmer...Vedno je za takšnim čustvom tudi naravno zdrava želja po preživetju...

In tej je potrebno slediti....iti v akcijo.

 

Kadar se masovno razširijo takšne negativne energije kot so sedaj in zavladajo širšemu prostoru v vseh porah družbe...je pa čas , da se vprašamo kaj delamo tudi sami narobe , da to dovolimo.

...Napr. tvoj otrok se pridruži skupini v kateri  nekoga okradejo..Če se ti zlaže, ko želiš natančnejše pojasnilo...verjetno sočutje pri tem kar mu boš želela sporočiti ne bo edini starševski odgovor...

Prav gotovo boš napela vse moči in akcijo, da boš v bodoče lahko preprečila podobna dejanja in se potrudila , da mu razložiš boljša, pravičnejša pravila za življenje...

Tako je pa tudi z ostalimi medsebojnimi odnosi v vseh družbenih skupinah..

Nič nisi naredil s tem , če samo razumeš...pustiš pa zlu, da se širi....da obvlada prostor.

Ker potem si soodgovoren za vse kar te obkroža...

Enako si kriv, če stojiš pred vrati in paziš na tiste, ki kradejo...

 

V meni ni nobene želje ... maščevalnosti po tem ...niti me ne zanima ali bo napr. en Janša zato kdaj v nekem segmentu življenja trpel...

Jasno mi je, da bo...če že ne...V bistvu gre samo za to, da se se mi zdi prav, da se neka kriminalna dejanja prepreči, obsodi...S tem v družbi vlada red in pravica.

Najbolj pomembno je v bistvu to, da se ne prepustimo nekomu, ki ni zdrav v svoji nameri...in ne zapravljamo zaradi takega koristoljubneža svojega življenja.

To je pogubno in uničevalno za vse...nekakšen otopeli mazohizem.

 

Ampak, če se vrnem na politiko sedaj....v tem trenutku se počutim odgovorno pri tem , da tisto kar je rakavo odstranimo...

(Če sem kot posameznik prepoznala bolezen....se ne morem delati , da je ni in da bo kar tako sama od sebe poniknila..ali da bo kdo drug namesto mene spremenil stil življenja...ali da me bo pozdravilo samo razumevanje zakaj so g. politiki postali tako neodgovorni, mafijozni....do vseh državljanov)

 

V bistvu se mi zdi zdaj pomembno, da ujamemo fazo...ko se zavemo, da je tisto negativno okrog nas že tako močno, da se tega več ne sme prenašati...

Poleg razumevanja...čutim tudi soodgovornost in nujo, da se odzovem...in  skupaj z drugimi somišljeniki združim karkoli za boljši danes...

Jutri pa itak zahteva vedno znova neko budnost...in po izkušnjah bi se morali naučiti , da se na lovorikah ne sme zaspati.

Predvsem tukaj potem jaz vidim tisto delo na sebi...da se zgodovina , ko izboljšamo pogoje, ne ponavlja v tistih negativnih človeških lastnostih.... da kaj zrastemo in dozorimo tudi v praksi in ne samo v teoriji po tem ali onem avtorju.

Ampak najprej je potrebno izboljšati in spremeniti pogoje....

 

Če premisliš pa je v tem trenutku energija vesolja ravno v tem....kliče po odgovornosti in priliki, da se upremo razraščenemu zlu....in upamo na najboljše....

A nam v bistvu preostane kaj drugega kot  akcija...selekcija...budnost ...prizadevanje ?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#63 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 2. februar 2013, 14:22

Res je...

Ja Viyola...se strinjam s tem kar si povedala....

Dostikrat v življenju sem tudi sama srečala in doživela kaj krivičnega...in veliko sem se ukvarjala tudi s tem...kaj občuti tisti človek , ki ti je to povzročil....

V bistvu...me kdaj celo kdo od bližnjih ni zastopil...zakaj biti prizanesljiv do nekoga...ki je bil očiten v svoji hudobiji....

V bistvu človek lahko zlahka odpusti...ko začne razumevati globje vzroke...

Takrat vidiš otroka tudi v nekom , ki je lahko morilec....

Sam veš...že po naravi nisem zamerljiva....in potem nekdo, ki je lahko nekakšen sociopat  zelo hitro izkoristi takšno lastnost človeka...

In da tile politični sociopati sedaj želijo izkoristit ravno to zrelo lastnost človeka- dopuščanje in odpuščanje....to me pa res skrbi ...icon1_rolleyes1.gif

Istočasno pa se zavedam, da samo skrb ali žalost ne spremeni razmer...Vedno je za takšnim čustvom tudi naravno zdrava želja po preživetju...

In tej je potrebno slediti....iti v akcijo.

 

Kadar se masovno razširijo takšne negativne energije kot so sedaj in zavladajo širšemu prostoru v vseh porah družbe...je pa čas , da se vprašamo kaj delamo tudi sami narobe , da to dovolimo.

...Napr. tvoj otrok se pridruži skupini v kateri  nekoga okradejo..Če se ti zlaže, ko želiš natančnejše pojasnilo...verjetno sočutje pri tem kar mu boš želela sporočiti ne bo edini starševski odgovor...

Prav gotovo boš napela vse moči in akcijo, da boš v bodoče lahko preprečila podobna dejanja in se potrudila , da mu razložiš boljša, pravičnejša pravila za življenje...

Tako je pa tudi z ostalimi medsebojnimi odnosi v vseh družbenih skupinah..

Nič nisi naredil s tem , če samo razumeš...pustiš pa zlu, da se širi....da obvlada prostor.

Ker potem si soodgovoren za vse kar te obkroža...

Enako si kriv, če stojiš pred vrati in paziš na tiste, ki kradejo...

 

V meni ni nobene želje ... maščevalnosti po tem ...niti me ne zanima ali bo napr. en Janša zato kdaj v nekem segmentu življenja trpel...

Jasno mi je, da bo...če že ne...V bistvu gre samo za to, da se se mi zdi prav, da se neka kriminalna dejanja prepreči, obsodi...S tem v družbi vlada red in pravica.

Najbolj pomembno je v bistvu to, da se ne prepustimo nekomu, ki ni zdrav v svoji nameri...in ne zapravljamo zaradi takega koristoljubneža svojega življenja.

To je pogubno in uničevalno za vse...nekakšen otopeli mazohizem.

 

Ampak, če se vrnem na politiko sedaj....v tem trenutku se počutim odgovorno pri tem , da tisto kar je rakavo odstranimo...

(Če sem kot posameznik prepoznala bolezen....se ne morem delati , da je ni in da bo kar tako sama od sebe poniknila..ali da bo kdo drug namesto mene spremenil stil življenja...ali da me bo pozdravilo samo razumevanje zakaj so g. politiki postali tako neodgovorni, mafijozni....do vseh državljanov)

 

V bistvu se mi zdi zdaj pomembno, da ujamemo fazo...ko se zavemo, da je tisto negativno okrog nas že tako močno, da se tega več ne sme prenašati...

Poleg razumevanja...čutim tudi soodgovornost in nujo, da se odzovem...in  skupaj z drugimi somišljeniki združim karkoli za boljši danes...

Jutri pa itak zahteva vedno znova neko budnost...in po izkušnjah bi se morali naučiti , da se na lovorikah ne sme zaspati.

Predvsem tukaj potem jaz vidim tisto delo na sebi...da se zgodovina , ko izboljšamo pogoje, ne ponavlja v tistih negativnih človeških lastnostih.... da kaj zrastemo in dozorimo tudi v praksi in ne samo v teoriji po tem ali onem avtorju.

Ampak najprej je potrebno izboljšati in spremeniti pogoje....

 

Če premisliš pa je v tem trenutku energija vesolja ravno v tem....kliče po odgovornosti in priliki, da se upremo razraščenemu zlu....in upamo na najboljše....

A nam v bistvu preostane kaj drugega kot  akcija...selekcija...budnost ...prizadevanje ?


dReAM

 

 

 


#64 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 2. februar 2013, 14:48

Tudi sam poznam kar nekaj podobnih primerov.

Izgleda, da je univerzalni zakon vesolja, da se vse vrača,

pride spet naokrog nazaj...Še posebej bi se morali tega zavedati starši,

ponavadi pol njihovi otroci ali vnuki trpijo za negativitete ali zločine svojih staršev,

če že starši ne...

Enkrat že dolgo nazaj, ko sem še bil otrok, v lepem vrtu polnem raznih grmov

pa cvetlic...nevedni otrok sem vzel v roke palico in začel vaditi na enem izmed grmov...

ni dolgo trajalo pa sem ga celega uničil...nekaj dni od tega se mi je zgodilo,

da sem padel skozi steklo in se vse ful porezal...sicer se ne spomnim, da bi

ta dogodka takrat lahko povezal, se pa spomnim, da mi nikoli ni več prišlo na pamet brezveze uničevat rastline,

ker sem imel nek čuden občutek pri tem...Lekcija???

 

Se pa bojim, da se politiki ne zavedajo tega in imajo moralne centre v glavi izničene.

Po drugi strani pa smo tudi mi krivi, da so politiki takšni kakršni so,

mi zahtevamo, da so nezmotljivi, kot roboti...

Ti pa seveda nimajo čustev, ne čutijo morale, krivde...to je nezaželjeno,

politiki morajo biti v sebe zaprti, skrivnostni, prefinjeni, retorično pokvarjeni...itd...

 

Dobro vprašanje je kaj si želimo mi, narod, ljudje? Ali težimo k blaginji ali kam drugam,

to mora biti jasno, saj mediji povdarjajo samo to, blaginjo, na katerem mestu je Slovenija,

Slovenija itd...

 

Najbrž ne spada sem..vseeno na nek način pa mogoče..

Mojega deda so med vojno zaprli..imel je srečo, da jim je zbežal, ker je bil na listi za likvidacijo..

Po skoraj šestdesetih letih !!!! pride nekdo od tistih, ki so ga mučilli in zaprli po opravičilo k njegovi hčeri..

Zakaj to pišem?? Zato, ker sam sebi me moreš ubežati..Vsa zaslepljenost, vsa prepričanja, ki vodijo

k nasilju, enkrat potrkajo na vest. Tudi vsi tisti, vso tisto srakovje, ki danes, včeraj..in ki imajo

namen osiromašiti, poteptati dostojanstvo ljudi, od katerih so bili izvoljeni, imajo vest. Mogoče

zdaj zgleda, da je ni....vseeno je. Nekje v njih. V različnih obdobjih življenja imamo različne prioritete..

od študija, učenja...kariere..do let, ko se začnemo zavedat, da tole ..eno izmed mnogih življenj..

ni večno. In vsaj po mojem spoznanje...da je nekdo..lahko samo eden..trpel zaradi tebe/mene..

ni enostavno..Je mračna senca, ki ne da miru. In najbrž je najhujša bolečina zavedati se, 

da vsega skupaj ni bilo vredno. Ko hodiš po drugih..hodiš najprej po sebi..


dReAM

 

 

 


#65 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 2. februar 2013, 15:29

Vesoljni zakon tud zanje velja, vendar bi ne bili politiki, če bi ne znali manipuliti in  tudi nikamor nebi prlezli. Napaka pri njih je ta, da ko mislijo, da imajo moč, pozabljajo na tisto od koder so začeli, postanejo mogočni, premalo pozorni  in pričnejo delati napake, ker  mislijo da jim nihče več nič ne more. V sebi so prepričani, da so mali "bogovi" in to je narobe. Ne vedo, kje je meja in kdaj se morajo spustiti na realna tla ali pa opustiti politiko. Ko jim začne postajati vroče pod nogami, pa z glvo skozi zid hočejo dokazati svojo "nedolžnost, pravičnost" in podobno in pri tem pa , ker ne  znajo več razsodno spremljati resnice, si odžagajo lastno vejo. Ta vzorec je  prisoten na vseh nivojih, od  lokalnih, do državnih, do globalnih.  Albanci imajo pregovor, ki jim pravi, da ko si na vrhu uspeha zaustavi konje, pelji ta nivo naprej ali pa si izberi drugega konja, ki te  bo vozil na drug vrh, samo to je  pot do uspeha. Saj če spremljamo dnašnjo politiko nam je vsem jasno, da je nivo na psu, da niso več razsodni in da si samo še sebi rešujejo kožo, ne glede na posledice in traume, ki jih v tem zagonu reševanja svojih pozicij, povzročajo državljankam in državljanom. Pogovarjajo se  o milijonih, pri tem pa pozabljajo, koliko pomeni nekomu od nas  10 EUR, ne  znajo več razsodno primerjtai in niti ne  poznajo več normalnega življenja, to jih briga samo še  pred volitvami v njihovih obljubah, potem gre pa karavana dalje. Če  na volitvah nekdo, ki je  poln denarja in za katerega vemo, da tega denarja ni zaslužil s  svojimi rokami (ker  ga je  s poštenim delom nemogoče toliko zaslužiti) dobi največ glasov v smislu, če  je  znal zase  nabrati, bo tudi za nas  nekaj ostalo, potem je resnično v vseh nas volilcih nekaj zelo narobe. Čas bo prinesel spremembe, to kar se bo ob tem dogajalo je neizbežno v namenu, da se vsi mi spremenimo in da ustvarimo novo pozicijo v kateri se bodo zopet spoštovale vrednote, ki se sedaj vse bolj in bolj izgubljajo, na novih temeljih spoznaj padca današnjega stanja. In zopet  smo pred  osnovnim pravilom "vesoljnega" zakona, da  padamo samo zato, da se na napakah učimo, da  ugotovimo zakaj smo padli in da na ta način nadgrajujemo skupno pamet. Kar  se  pa "žetja" tiče pa tako vemo, da  za  vsako ritko svoja  palca raste.


Se pa bojim, da se politiki ne zavedajo tega in imajo moralne centre v glavi izničene.


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#66 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 4. februar 2013, 18:09

Politik je pri nas lahko kdorkoli, ki je polnoleten in državljan. Če pa pogledamo k velikim vzornikom našega trodelnega demokratičnega sistema, Američanom, nam sam Madison pove, da je dolžnost politikov varovanje bogate manjšine pred revno večino. Madisonu v zagovor je treba povedati, da je njegova ideja bila razsvetljena manjšina, ki skrbi za narodov blagor in ga blagohotno usmerja. Izgleda, da je v to res verjel, ker je bil nekaj let po spisanju ustave precej razočaran nad tem, da oblast bogate elite uporabljajo zgolj v svojo korist.


There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#67 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 4. februar 2013, 22:48

Ja, to je vedno bilo in je tako z močjo...Lepe besede na papirju, za ljudstvo!!! Drugačne zakone pa imajo ljudje,

ki pravijo, da imajo v lasti celo zemljo...Me zanima, če bi se sam lahko odrekel takšnemu bogastvu, verjetno se nebi,

bi bil kot vsi ti psihopati tam zgoraj ali pa spodaj...Velik problem nastane, ko imaš ugled, lepoto, bogastvo, itd...to so vse

slepila in pasti za človekov razvoj, saj boš svojo podobo branil z atomsko bombo, če je treba...no mi moramo premagati

sami sebe pa bo tak veličasten list papirja kot je deklaracija o neodvisnosti imela drugačen pomen kot danes...

Ti možje takrat so pokazali izjemno modrost in pogum, želeli so vse boljše ampak ljudje niso bili dovolj močni v sebi,

da bi se uporli svojim notranjim demonom...

Tudi pri nas je isto.

 

Politik je pri nas lahko kdorkoli, ki je polnoleten in državljan. Če pa pogledamo k velikim vzornikom našega trodelnega demokratičnega sistema, Američanom, nam sam Madison pove, da je dolžnost politikov varovanje bogate manjšine pred revno večino. Madisonu v zagovor je treba povedati, da je njegova ideja bila razsvetljena manjšina, ki skrbi za narodov blagor in ga blagohotno usmerja. Izgleda, da je v to res verjel, ker je bil nekaj let po spisanju ustave precej razočaran nad tem, da oblast bogate elite uporabljajo zgolj v svojo korist.

dReAM

 

 

 


#68 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 7. februar 2013, 14:28

za jutri

 


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#69 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 9. februar 2013, 21:54

Po poteh čustvenih spominov... Vseslovenske ljudske vstaje v Ljubljani 8.2.2013

(...menda se ne bo spet kdo našel in več kot 20 tisoč ljudi proglasil za čustvene fanatike, levo fašiste, komunajzarje, nasilneže...icon_smile_clown.gif )

 

8/2/13 About 25000 people took to the streets of Ljubljana, Slovenia, to protest against corruption of politicians.

 

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=K9VEiYMfqcU


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#70 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 9. februar 2013, 22:11

Part 2...Vseslovenska ljudska vstaja 8.2.2013

 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#71 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 10. februar 2013, 19:02

Vas to mogoče na kaj spominja, poglejte si danes in kako bo jutri???


dReAM

 

 

 


#72 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 10. februar 2013, 22:30

...Al pa None;

Včeraj ni pomembno...se je že zgodilo....jutri ne moremo vedeti kaj bo...to nam ni dano zato je brez veze sklepati in prehitro vleči strahove....

V nečem smo skozi desetletja menda tudi že napredovali..v načinu zavedanja in sporočanja....

 

Lahko  vplivamo edino na danes...imamo moč , da naredimo točno sedaj in tukaj to kar nas moti....

Lahko pa to mirno prespimo, spregledamo..do jutri, ko več ne bomo mogli karkoli popraviti za včeraj....če bomo zaradi strahu odlašali in razpredali na dolgo.

Na takšnih shodih se napr. tudi vidi, da se ljudje zavedajo...kakšen je trenutni problem v državi...

Potrebno je sodelovati, če nam ne pustijo drugje...nam ostane vsaj ulica....da se začne premikati.

 

Napr. problem, ki ga je vlada lani reševala mimo vednosti ljudi...in se tiče nas vseh-pitne vode...

Morala bi biti obveščena širša javnost...pa ni bila, ker se je naša vlada potuhnila in ugajala nekim tajkunskim načrtom Eu...

Nekatere države so ukrepale proti privatizaciji javnih dobrin zelo odgovorno..(Avstrija, Francija, Belgija, Poljska, Češka, Italija, Nemčija, Španija in Anglija so države, ki so podale vsebinske zadržke.)

Slovenija s to vlado žal ni bila med modrimi. Že po tem vidimo kašne skrajno neodgovorne ljudi imamo sedaj na oblasti.

Pri nas je na to potuhnjeno dogajanje sedaj v razpravi v Dz  opozoril tudi poslanec Dejan Židan...

Hvala Bogu, da imamo še takšne politike, ki so strokovni in odgovorni...

S tem plakatom na shodu-odspodaj... smo ljudje  skupaj s takšnimi politiki pripravljeni na spremembo danes...Ni časa za odlašanje...

Potrebno je delovati zdaj...

http://www.siol.net/novice/slovenija/2013/02/privatizacija_pitne_vode.aspx

http://web.vecer.com...013020205880460

 

541388_4859348834628_381068598_n.jpg


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 11. februar 2013, 11:07

Preveč se še vedno naklada, filozofira in demagogizira.

 

Zato pa se mi je zdel fenomenalen protest: komaj 3. vstaja (!), pa tako že zelo artikulirano.

medtem ko so najprej še bili 'grad gori, grof beži', kar nam nekaterim ni bilo všeč, pa 'izgredi' (ki niso zajeli vseh ali številnih protestnikov -na kar so upali in nameravali), in zgolj vpitje 'lopovi', je bila že 2. vstaja bolj artikulirana: recimo eni smo na prvi vstaji rekli, da je treba se usmeriti na argumente, na kratka jasna sporočila, kot npr. 2. člen ustave RS itd., no in je bilo že na 2. vstaji več tega. Vse bolj jasna so ta sporočila in to se mi zdi res dbest.

 

Da ne govorim o spontanem in umetniškem momentu: KJE NA SVETU (!) ste videli TAKE proteste? yes.gif

Z umetniškimi maskami, duhovitimi sporočili, štos narejen iz trenutka naše, slovenske stvarnosti (Janša iz funkcije predsednika vlade (!) zmerja protestnike z zombiji, po tem, ko nas je pred dvema letoma in pred dobrim letom SAM pozival na ulice in po tem, ko je izjavil, da vlada s 25% podporo ni legitimna, zdaj pa je podpora vladi pod 15%)...

Skratka in so se 'rodili' zombiji in vse to.

 

No in te zahteve, tolikih nas tako različnih ljudi, so se vendarle oblikovale v nekaj vsem skupnih in zelo jasnih zahtev.

 

Eni pravijo, da niso nič spremenili protesti, jaz pa pravim, da so spremenili vse.

 

"Začni! Začetek je polovica dela."


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 11. februar 2013, 20:58

Še  en fascinanten intervju si zasluži  poslušanje...

Res, če morete si vzemite čas...ne bo vam žal...človek na mestu...dobre informacije od A do Ž....hypnodisk.gif

 

 

 Lado Ambrožič;... intervju z dr. Ericom Brecljem
http://tvslo.si/pred...va2.158284626;;


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#75 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. februar 2013, 23:53

17614_124488894396170_1695399807_n.jpg


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0