Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10942 komentarjev na to temo

#9126 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 7. december 2020, 23:55

Ewo - če še kdo ne ve o kakšnem novinarstvu je govor ;

https://www.facebook...222006285577921

 

Jaz sem poslušal do konca.

Ni me presenetilo, to je povsem na nivoju Demokracije in Nove24 TV.

Janšeljubsko sranje v osnovni obliki.

 

Kdor temu verjame mora imet IQ kot telesno temperaturo ali manj.

Kot janšeljubci

 

Državljanska vojna?

Nič kaj gandijevsko.

Pa, če bo treba se bomo spet šli partizane in belogardiste.

Samo... biggrin.png ... ta beli so v prvo imeli podporo Wermachta pa so bili vseeno tepeni.

Tokrat imajo samo Orbana... wink.png tongue.png


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9127 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 8. december 2020, 17:06

Đizus, ko smo že pri tej resni tematiki  -  tolko je tega fašizma v teh desničasrkih šundih ... da ne veš več, kaj bi izpostavil ???!!! ;

Fašizem brez grama sramu ... in to prodajajo tem svojim vernikom SDS, SLS, NSI ... ;

Je še kaj čudnega v tej državi gnili, ? Whatever_anim.gif  mad.gif

 

Skratka SDS trobilu  Demokracija se je pravkar zgodilo tole ;

Ovadba zoper kolumnista Demokracije Aleksandra Škorca in odgovornega urednika Jožeta Biščaka

klikni;excl.png 

https://vezjak.com/2...jozeta-biscaka/

 

Prejemnika: Vrhovno državno tožilstvo in Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani

 

ZADEVA: Ovadba zoper kolumnista Demokracije Aleksandra Škorca
in odgovornega urednika Demokracije Jožeta Biščaka zaradi suma storitve
kaznivega dejanja javnega spodbujanja ali razpihovanja sovraštva,
nasilja ali nestrpnosti (297. člen KZ-1)

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Obrazložitev:

Aleksander Škorc je v tedniku Demokracija v zapisu z naslovom »Presežki 5« (3. december 2020, stran 6, spodaj prilagam
fotografijo objavljenega besedila) med drugim zapisal:

 

»Ker se bela rasa ne zmore obraniti pred navalom nekaterih ras,
bo Bog ustvaril virus, ki bo najnaprednejšo raso rešil pred uničenjem.«

 

»Priseljenci drugih ras denimo imajo v sebi precej več radija in
dovolj je ustvariti mikroorganizem, ki napada le priseljence. Zgodilo se
bo torej, da bodo migranti nepojasnjeno zbolevali in umirali, saj bo
Bog ustvaril tak mikroorganizem, ki ne bo prenašal njihove DNK. Mogoče
je torej ustvariti tak virus, zaradi katerega zbolevajo le določeni
ljudje, rase, skupine ljudi določenih lastnosti. Ciljna eliminacija,
skratka. Tako kot se ljudje ciljano spravijo na določene vrste naravnih
škodljivcev, plesni, plevelov itd., se lahko Bog spravi na določeno
vrsto škodljivih ljudi.«

 

»Je Bog torej rasist? Ravno toliko kot ljudje, ki iztrebljajo
določene, njim škodljive živalske in rastlinske vrste. Ne gre za
rasizem, gre za očiščenje. Odstranitev plevela.«

 

»Velika večina pa, logično, le izhaja iz bele rase, saj je bilo tej rasi dano krščanstvo in s tem možnost duhovnega napredka. Tudi Jezus je bil bel. Z razlogom«.

 

Rasistični presežki: bela rasa mora iztrebiti druge excl.png ; fotografija

https://vezjak.com/2...NACHBsR_CfzK5aE


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9128 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 8. december 2020, 17:28

no, pred 5 dnevi; sleepy.gif

Janša želi nadzor še nad POP TV
https://necenzuriran...d-pop-tv-830888 Zakaj je Slovenijo danes za nekaj ur obiskal češki milijarder, ki ima v lasti POP TV in Kanal A?

 

Zdaj 8.12.20.- tudi uradno: češki lastnik POP TV pri Janši

Pet dni po obisku uradni podatki potrjujejo obisk češkega milijarderja Petra Kellnerja pri predsedniku vlade Janezu Janši.

https://necenzuriran...6Q9t44RlS7HSPtK

 

Da se je Janša na vsak način želel sestati s Kellnerjem, se je že nekaj
časa govorilo v domačih diplomatskih krogih.

Janša namreč že od prevzema
oblasti ne skriva svojega nezadovoljstva z uredniško politiko POP TV.

Uradno je Janšev kabinet lobistični stik obrazložil kot "pogovor o
načrtih za politično in gospodarsko stabilizacijo regije Zahodnega
Balkana v pripravah na predsedovanje EU"

 

PPF Group, ki deluje v desetih panogah, je solastnik več velikih
telekomunikacijskih podjetij v regiji. Med drugim O2 Czech Republic,
Telenor CEE in Cetin. Deluje na Nizozemskem, Češkem, Slovaškem,
Madžarske, Bolgarije in Srbije. Vedno slabše poslovanje Telekoma
Slovenije in hiter tehnološki razvoj v panogi bo brez dvoma v
prihodnosti postavilo vprašanje, kdaj se bo naš nacionalni operater spet
znašel na prodajnih policah. Ali sta Kellner in Janša govorila o tem,
uradno ni mogoče izvedeti. Z nakupom Telekoma Slovenije bi PPF Group
postal največji igralec na slovenskem trgu in zaokrožil položaj v
regiji.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9129 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 9. december 2020, 09:05

Čakal na rezultate testa, kmalu po sprejemu na oddelek umrl

 

https://www.24ur.com...delek-umrl.html

 

 

Med čakanjem na rezultate testa umrl za infarktom

 

O težavah bolnikov, ki so morali zaradi nedopustno dolgega čakanja na rezultat testa na novi koronavirus tudi po več dni čakati na obravnavo pri zdravniku, smo že večkrat poročali, Dnevnik pa razkriva še en tragičen primer, ki jim ga je posredovala novomeška zastopnica pacientovih pravic Zlata Rebolj. Nanjo so se namreč nedavno obrnili svojci bolnika, ki je umrl med čakanjem na rezultate testiranja. Svojci se sicer uradno niso pritožili, so pa zastopnici razkrili, da je njihov sorodnik svojega osebnega zdravnika po telefonu obvestil, da ima bolečine v prsih in oteženo dihanje, v ambulanti pa so ga poslali na testiranje na novi koronavirus. "Izvidov bolnik ni dočakal, po smrti pa se je pokazalo, da ga je doletel akutni miokardni infarkt," je dejala Reboljeva.

 

Ta opozarja, da je sicer testiranje ob znakih covida-19 smiselno, a zaradi tega v zdravstvu ne bi smeli odlagati pregledov. "Ni prav, da bolnike kar odslavljajo. Njihove težave je treba reševati pravočasno," opozarja zastopnica, ki ugotavlja, da imajo bolniki ob trenutnem načinu delovanja zdravstva pogoste težave pri iskanju pomoči.

 

Torej, če nimate Covid-19, imate pa kaj drugega smrtonosnega, belih bogov to ne zanima.

Nič skrbet, ne boste umrli zaradi raka, infarkta, možganske kapi itd...  a038.gif

Te dni se umira samo in izključno zaradi Covid-19...  d020.gif

 

https://www.24ur.com...ih-posegov.html

https://www.24ur.com...-obravnava.html

https://www.24ur.com...-s-covidom.html

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9130 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 9. december 2020, 17:55

Čakal na rezultate testa, kmalu po sprejemu na oddelek umrl

 

https://www.24ur.com...delek-umrl.html

 

 

Torej, če nimate Covid-19, imate pa kaj drugega smrtonosnega, belih bogov to ne zanima.

Nič skrbet, ne boste umrli zaradi raka, infarkta, možganske kapi itd...  a038.gif

Te dni se umira samo in izključno zaradi Covid-19...  d020.gif

 

https://www.24ur.com...ih-posegov.html

https://www.24ur.com...-obravnava.html

https://www.24ur.com...-s-covidom.html

 

Alef, ne zanima jih "uopšte ništa drugo" - kot samo, da se prideš testirat  !!!

Najprej te sprašajo in ti nabijajo, da so vsi znaki, ki jih omenjaš covid znaki ...Če rečeš, da te boli hrbet (moraš zelo povdarit, da gre recmo za kronične bolečine zaradi reumatičnih težav ) ... ker sicer tudi to povežjeo s covid -19 ... in kao moraš na test ... (Po resničnem dogodku bližnjega !)

,...In sewede, na testu si v večini pozitiven ... (Ker tile testi lahko pokažejo, da si asimptomatsko pozitiven tud, če v hiši nimaš bolnika, ali pa ga imaš - pa tebi ni nič ... ali pa si prehlajen,... imaš gripo ahahah- swašta tukaj bilo in je še iz našega domačega primera za powedat ...  kako lahko postaneš covid pozitiven  )

In zdaj še evidenca ;

Kot je za ugotovit si najmanj  2x v evidenci.

Enkrat, ko se pri družinskemu zdravniku prijaviš zaradi težav in si pozitiven na rezultat testa ...drugič pa v evidenci laboratorijev ... potem pa še tretjič, četrtič itd., če čez kakšen teden ali dva še bolj zboliš ( kdaj nekateri kot opažam tudi zaradi noceba efekta, ker te nobeden vmes ne šmirgla) in pristaneš zares v bolnici ... Ker vmes te pač zato nepravilno obravnavajo ...

Ahaha jebela ... vsi drugi respiratorni virusi in vse ostale bolezni, so namreč zdaj čudežno izginile iz horizonta.

Bakterijska vnetja sploh nihče ne zdravi več  - in ni čudno, da ljudje še bolj bolni čez nekaj časa pristajajo po bolnišnicah .

- Tam jih pa zdravijo na podlagi testov v tem cirkusu covida, namesto na diagnoze, ki jih morda zares imajo ...in jst se ne čudim, tem številkam smrti, ki jih objavljajo.

 Po bolnicah pa slišim praksa, da se večkrat testira  -   (ker, ko test pokaže pozitivnost, je njihova ideja; " Ajmo pa še tretjič in četrtič" ... in vsakič, ko te v bolnici testirajo, ker si pozitiven, to menda beležijo kot nov primer in s tem umetno povečujejo evidenco števila okuženih ...

In čisto vsak ki umre, če je pozitiven ali pa ni- je v evidenci zabeležen kot umrl s covidom ... To se na poročilih bajno sliši ...zato, da se vse čakajoče stare mame pripravijo v svojem nocebu efektu in poslušno sodelujejo s svojimi domačimi vred ...

 

Jooooojjjjj Alef mene bo razgnalo od vsega tega kar se počne ... Zato pa je Jajo takoj odstranil vodstvo NIJZ-ja in zamenjal vodstvo Statističnega urada  ...

Sem že takrat vedela, da bo rezultat prevara in točno to, kar zdaj počne.

Zapira ljudi v karantene in izolacije, da vmes lahko krade in dela vse kar mu zblojena maščevalna betica narekuje ...

 

Ne bom rekla, da kdo zares ne zboli in ne umre za posledicami virusa, za katerega še zdaj nismo točno v tachu- kaj to je, ravno zaradi nezanesljivosti diagnosticiranja s testi ... sam je vmes še malo morje nepravilnosti sistema in umazanega namena politike ... Da ne rečem zdravstva, ki se gredo Bogove v belem ... verjetno, da dobro podmazanega in zato molčečega, ali pa čamljajoče nevednega ...

 

Skratka;

Pri nas pred kratkim, v družini partnerja, je 93 letno staro mamo cepila proti sezonski gripi ta teta, ki je z njo živela.

Ima službo z ljudmi in si je mislila, da bo s tem, da jo cepi, staro mamo zaščitila.

Majne dear, me zna kdaj perfektno preslišat ... Že avgusta meseca sem v naprej bentila, da se bo dogajala ta reklama  glede koristnega širšega cepljenja prebivalstva  - In da se slučajno ne bi šel kdo od nas cepit zaradi tega marketinga,... ker je to wrong, very wrong ...

Madonca, ... ni da ni, sem vrtela vsa možna videa znanstvenikov, ki so pričala o tem, zakaj je to narobe in da je po tem organizem še bolj imunostno slab in dovzeten za to vrsto koronca, ki razhaja ....

 

No, do te tete v tisti hiši info očitno ni prišla ... in ni najprej nič povedala, da je staro mamo cepila.

V tednu dni po cepljenju, se ji je motorika poslabšala ... je  2x padla po tleh ...

Potem pa na 1 november,ob 1h zjutraj dobi partner klic od te tete, naj k sosednji hiši pride pomagat, ker s staro mamo ni dobro ...

Na rokah mu je umrla ... čez kakšno uro, ko je prišel rešilec, je pa že tako mrtvi kot je bila določil 38 vročine ...icon1_rolleyes1.gif

In teta seveda po meritvi tudi imela vročino ... je pa res, da se je ta teta, že 2 dni prej menda nekoliko slabo počutila ...(stara mama pa ne - v smislu prehlada ali kaj podobnega - nič !)

Seweda je zdravstveno osebje takoj zapovedalo samoizolacijo za 14 dni vsem, vseh, ki smo bili kakorkoli v stiku . Jst sem bla sicer do takrat zdrava kot riba ... a nisem smela nikamor se umaknit, ker pač takšen sistem predvidevanja okuženosti mora zapovedano veljat iz te vladine skupine, ki skrbi za naše zdravje ... icon1_lookround.gif

In ja ... Zanimivo je to, da so stari mami, ki prej ni bila bolna v to smer takoj napisali smrt s covidom. Ha - uradno !

Jaz, če bi bila to moja stara mama bi nardila kažin - a se nisem vmešavala v to, ker itak smo imeli potem štalo, še v vsem drugem, kar pride po smrti ... zlasti v tej covid situaciji, ko ljudem obesijo karanteno in je zraven še misel na pogreb, ki ga ne moreš zaradi tega izpeljat.

Torej brez obdukcije, brez tega, da bi pacient imel sam znake covida - je to v evidenci bila smrt s covidom ...Če je pri nas bilo tako - verjamem, da so te številke ustvarjene umetno, ker očitno pri nas, v Zloveniji, ne umre vsak dan 50 ljudi normalno ali kako drugače - Umirajo samo zaradi covida ali s covidom ...wink.png...

Sewede, da ni nihče pomislil na cepljenje proti sezonski gripi, niti na morebitne seve gripe, ki bi jih lahko teta, ki je z njo živela skasirala ...To je bil takoj po njihovo -covid, tudi pri teti  ...

Res je ta imela kasneje 39 stopinj vročine, nekoliko bolečine v prsih, pekoče grlo, glavobol, zamašen nos - ampak razen pozitivnega testa, je ni pogledal niti en zdravnik ... No ... in je vse to počutje  skaksiral čez dva dni tudi majne dear ... z istimi znaki je bil na testu pač pozitiven ...

Njegov oče, ki ni bil toliko v družbi obolelih je bil tudi pozitiven čisto brez kakršnih koli posledic - pa je res srčen bolnik - ima celo vzpodbujevalnik ...

Mati pa je bila negativna - pa je bila z umrlo v tistem tednu vsak dan, na skupnem domu, ker je za njo skrbela medtem, ko je teta bila zdoma. (Nobeden od njiju ni niti malo zbolel!)

No, jst sem bla pred tem kot že rečeno v to smer -"zdrava kot riba" , ... potem pa sem čez 5 dni v prisilni karanteni, uporabljujoč iste prostore z obolelim partnerjem, pokasirala manjšo okužbo - Vendar samo nahod, brez vročine in ostalih zapletov ....(Je pa res, da sem že v septembru dala čez nek virus s pekočim grlom, nahodom in vročino )

 No kar hočem povedati je to, da sem obakrat ostala v karanteni več kot 14 dni, v zadnji rundi celo 3 tedne  - k zdravniku pa nisem šla iz inata, ker jim gre samo za to, da se greš testirat in da oni napišejo tisti rezultat pozitiven na covid-19...

Itak te ne sprejme noben zdravnik, po tistem, ko ti prfočkajo pozitivnost- te zabašejo domov in te ne hebejo dokler se bolezen ne zakomplicira .

Lahko bi šlo za gripo, lahko za kakšen drugi respiratorni virus ali bakterijo, ki bi jo mogli preveriti z laboratorijem in zdraviti - Ampak njih to ne zanima !!!

In mislim, da gre tu za namerno veliko šlamparijo zdravstva v tem obnašanju, ko paciente šikanirajo, ignorirajo - Ma vsi bi jih mogli tožit za zanemarjanje pacientovih pravic in nedoslednega zdravljenja.

 

Da ne rečem, da so vsi ostali zdravniški pregledi v qu ...in da Bog ne daj karkoli drugega zboliš, kot si Alef omenil primer v zgornjem postu ....icon1_sneaky1.gificon1_thumbup.gif

 

In sewede, sedaj spet sledi vele mučka z nabavo hitrih testov ...in nato sledijo hudi pritiski za cepljenje državljanov ... icon_smile_blackeye.gificon1_bomb.gif

Zame čisto po pričakovanem scenariju korupcije in elitne agende psihopatov ...

 

Pa kaj je nam Slovencem , res ?! icon1_bomb.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9131 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 9. december 2020, 19:18

Sicer pa yessss ... ratalo je hypnodisk.gif  ...  na vse kar tele gnide kletarske SDS počnejo ;GREMO NAPREJ !!! wink.png 

 

Po sedmih mesecih javnega linčanja mojega imena in kredibilnosti s strani enostranskih medijev sem končno dobil svojih pet minut, da tudi jaz povem svojo plat zgodbe.
Pred vami je govor iz Državnega zbora, prosim, da ga delite s svojimi prijatelji, ker še vedno sem jaz sam, oni pa imajo vse državne aparate.
Glede na to, da mi nihče od poslancev SDS-a ,niti minister za kulturo Vasko Simoniti, ni uspel enkrat iskreno pogledati v oči, mi to pove vse o njihovi politiki, ki temelji na praksi ''ali ste z nami ali vas ni''.
Spoštovane državljanke, spoštovani državljani, znanci in prijatelji, naj vam bo moj primer pokazatelj, kako pomembne so volitve in da demokratična svoboda ni samoumevna.
Moja želja v prihodnosti je, da s svojim delom in aktivizmom dvignem udeležbo volitev vsaj za sedem odstotkov, in vi, drage in dragi moji, mi to lahko pomagate uresničiti.
 
P. S. Politiki niso država, država smo državljani in oni so v službi državljanov. Trenutna Vlada je pravo nasprotje.
 
Zlatko - Princu z gore (prolog) hypnodisk.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9132 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 10. december 2020, 09:04

Janša sprejel ponudbo: na vrhu v Bruslju bo zastopal Hrvaško

 

https://siol.net/nov...-hrvasko-540935

 

Hrvaški premier Andrej Plenković bo zaradi okužbe z novim koronavirusom še nekaj dni ostal v karanteni. Plenković je ob začetku današnje seje vlade tudi povedal, da bo Hrvaško na vrhu EU v četrtek in petek v Bruslju zastopal njegov slovenski kolega Janez Janša. Kot je dodal, je premier Janša z zadovoljstvom sprejel ponudbo.

 

Svašta...  a0171.gif  e031.gif

 

Samo...  a042.gif ...ne vem kako bo tole všeč Orbanu.

Ta se s Hrvati ne razume prav dobro...  a045.gif

 

Nekaj komentarjev:

 

OUSA / 09.12.2020. OB 16:45

 

Nič novega. Janša tako ali tako vedno zastopa interese Hrvaške,če se mu le uspe prgrebsti do oblasti.No po novem,tudi dela v interesu Mađarske.Slovenci ga samo obilno financiramo.

 

FRACE / 09.12.2020. OB 16:45

 

Če se ga primerja v prispodobah živali, bi jaz preje rekel, da morda dve prispodobi, ki sta v živalskem po vrednosti malo za konjem.

 

VWFREAK / 09.12.2020. OB 17:16

 

ahhahahah bo za v anale največja sramota Slovenije v vsej njeni zgodovini. Vi desničarji pa potegnite glavo iz JJ-jeve riti. Bost veliko lažje živeli SDS sekta pristaši.

 

                        a045.gif  f010.gif

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9133 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 10. december 2020, 23:50

In sewede, sedaj spet sledi vele mučka z nabavo hitrih testov ...in nato sledijo hudi pritiski za cepljenje državljanov ... icon_smile_blackeye.gificon1_bomb.gif

Zame čisto po pričakovanem scenariju korupcije in elitne agende psihopatov ...

 

Pa kaj je nam Slovencem , res ?! icon1_bomb.gif

.. a bejž ga  Domoljubka, ki je šla po blisku gledat ...griny.gif uhar.gif ....  "samo nasmeh je bolj grenak ...

https://www.youtube....h?v=vTWGQ8p8KoA

 

excl.pngexcl.pngexcl.png

Sumi, da je Gantarjev mega razpis za hitre teste prirejen Mesec dni po tem, ko je minister za zdravje Tomaž Gantar napovedal množično uvajanje hitrih testov, na tem področju vlada popoln kaos. Kdo bo z njimi zaslužil?

https://necenzuriran...prirejen-831256

 

 

Čeprav so ti podatki ključnega pomena za obvladovanje epidemije, se pri nas ne zbirajo na enem mestu.

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ), ki ga vodi Milan Krek,
s prstom kaže na ministrstvo za zdravje. Tam pojasnjujejo, da bo sistem
za poročanje v centralni register podatkov o pacientih pripravljen do
11. decembra, a poudarjajo, da je upravljavec zbirke podatkov v
zdravstvu NIJZ.  Ker so podatki bolnišnic o hitrih testih
pomanjkljivi, jih laboratoriji včeraj prvič niso zbirno poslali na NIJZ.
Brez zbirnih podatkov o novih okužbah sta zato ostala tudi spletna
stran Covid-19, ki ki spremlja stanje epidemije, in Institut Jožef Stefan,

ki izdeluje modele za napoved njenega razvoja.
Krek je odgovornost, da NIJZ nekaj dni ne bo mogel poročati ključnih
podatkov, po naših podatkih skušal prevaliti na Miroslava Petrovca,
člana vladne strokovne skupine in predstojnika Inštituta za
mikrobiologijo in imunologijo (IMI). Tam zdaj pripravljajo nov sistem
kombiniranega zbiranja vseh vrst testov, ki naj bi ponudil realnejši
vpogled v stanje okužb v Sloveniji. 

47b31667c5978b1a0cebfb6169371905.jpeg
Trenutno nihče ne ve, koliko hitrih testov se dnevno sploh opravi v Sloveniji,
kolikšen delež testiranih je pozitivnih in koga vse se je testiralo. Na
fotografiji direktor NIJZ Milan Krek.
STA

Prav tako ni nobenega pregleda nad kvaliteto in ceno hitrih testov. Za
razliko od drugih držav jih v Sloveniji vsaka bolnišnica kupuje posebej.

Ni znano, ali, kdo in na kakšnem vzorcu preverja posamezne vrste hitrih
testov.
T
o je pomembno zato, ker se z njimi redno testira osebje v
bolnišnicah in domovih za starejše
. Vsak lažni negativni hitri test
pomeni veliko tveganje za širjenje okužbe. 

Vrnitev starih znancev iz prvega vala epidemije

To stanje je Gantarjevo ministrstvo želelo presekati z objavo centralnega
javnega naročila za nabavo pol milijona hitrih antigenskih testov za
bolnišnično osebje. Toda več podatkov nakazuje, da je bil posel oddan že
vnaprej.

V oči bode že sam izrazito nepregleden postopek izbire.
Gantarjevo ministrstvo je namreč k javnemu naročilu povabilo
sedemindvajset potencialnih ponudnikov.
Za oddajo ponudb jim je dalo na
voljo le en dan časa, čeprav ministrstvo uvajanje hitrih testov
napoveduje že več tednov.
Včeraj je ministrstvo povabilo še dodatnih
dvanajst ponudnikov, skupaj torej 39. Na koncu je dobilo devetnajst
ponudb za hitre teste. Podatkov o ponudbah na ministrstvu ne dajejo, ker
"postopek javnega naročanja še ni zaključen". 


Med tistimi, ki so oddali najugodnejšo ponudbo za hitre teste, naj bi bilo
podjetje Geneplanet, izbranec države za dobavo ventilatorjev v prvem valu.
 

Po naših informacijah sta najcenejši ponudbi oddali podjetji Geneplanet in
Labena.(?''')
Gre za stara znanca iz poslov z zaščitno opremo iz prvega vala
epidemije. Geneplanet je državi dobavil ventilatorje Siriusmed, ki jih
slovenske bolnišnice zaradi neustreznosti niso mogle uporabljati za
zdravljenje bolnikov s covid-19. Podjetje Labena pa je znano iz
marčevske zgodbe o izginulem tovornjaku s tremi milijoni mask, ki ga je
iskal ves državni vrh.
Kakšno ceno sta ponudila, na ministrstvu ne
razkrivajo. Na najnovejšem javnem razpisu za dobavo 100.000 hitrih
testov, ki ga vodi Splošna bolnišnica Celje in na katerega se je odzvalo
39 ponudnikov, je sicer Labena ponudila ceno tri evre (z DDV) na test,
Geneplanet pa 2,77 evra (z DDV).

Za državo so dobri tudi slabši testi. Zakaj? Zakaj hitri antigenski testi

Za zanesljivo diagnozo okužbe s sars-cov-2 je zlati standard še vedno
molekularni PCR test (tongue.png ), vendar zaradi pomanjkanja kapacitet in
preobremenjenosti osebja države pospešeno uvajajo hitre antigenske
teste
.
Tudi pri teh je potreben bris iz zgornjih dihal, ki se nanese na
testni listič in nato pokaže rezultat po 10 do 30 minutah. Hitri testi
so enostavni za izvedbo, ugodnejši, a tudi precej manj zanesljivi od PCR
testov.

Ministrstvo prvo pošiljko 150.000 hitrih testov pričakuje do prihodnjega petka. 

To pomeni, da bi moral biti dobavitelj že vnaprej dogovorjen s
proizvajalcem za dobavo tako velikih količin oziroma jih že imeti na
zalogi v skladišču, poudarjajo viri. V nasprotnem primeru je nemogoče,
da bi lahko ponudnik takšno količino testov naročil in dobil v tako
kratkem času, dodajajo viri. Hitre teste bodo sicer razdelili v
zdravstvene ustanove in domove za starejše, kjer je danes največ
okuženih. A veliko vprašanje je, ali bodo ti zares pripomogli k
zajezitvi širjenja virusa. Ni namreč jasno, ali in kdo je sploh ustrezno
preverjal njihovo zanesljivost. 

Tu pridemo do bistva. Ključen podatek pri hitrih antigenskih testih je njihova občutljivost,

torej kolikšen delež pozitivnih oseb zaznajo. Ministrstvo je v razpisnih
pogojih določilo, da morajo imeti testi najmanj 90-odstotno
občutljivost.
Za primerjavo: v Splošni bolnišnici Brežice od
dobaviteljev zahtevajo višjo, 95-odstotno zanesljivost hitrih testov.
Testi, ki jih bodo imeli v Brežicah, po smernicah EU sodijo med teste
višje kakovosti. Ministrstvo za zdravje pa je očitno pripravljeno
nabaviti tudi slabše teste srednje kakovosti. Zakaj, ni znano.

Geneplanet, ki je oddal eno od dveh najcenejših ponudb, je recimo
novomeški bolnišnici ponujal kitajske hitre teste z intervalom
zanesljivosti od 78 do 96 odstotkov. 

b37e3a50ca2e554381e5575d6692f754.jpeg

 

Član vladne strokovne skupine Miroslav Petrovec (na fotografiji) že ve
tednov svari pred vprašljivimi rezultati hitrih antigenskih testov
predvsem pri asimptomatskih bolnikih. Vodja skupine Bojana Beović je
njihova velika zagovornica.

STA

Toda pozor: pri podatkih o zanesljivosti gre za številke, ki jih navajajo
proizvajalci hitrih testov. Njihova dejanska kakovost se lahko močno
razlikuje od uradne.
Manj zanesljivi so pri tistih, ki imajo le blage
simptome, in asimptomatskih bolnikih – torej tistih okuženih, ki jih je
najtežje "uloviti".
Ti so se izkazali za glavni generator epidemije, saj
kljub okužbi hodijo v službo, s tem pa neovirano širijo virus med
oskrbovanci in drugimi zaposlenimi. 
Tudi zato proizvajalci hitre teste
radi preizkušajo na težje obolelih. Verjetnost, da bodo pozitivni, je
namreč s tem višja, s čimer lahko prikažejo višjo uradno zanesljivost
testa od dejanske. 

Kdo sploh preverja zanesljivost testov?

"Vsi proizvajalci, ki trenutno prodajajo hitre teste, v navodilih zelo jasno pišejo, če jih seveda kdo
prebere, da je test namenjen dokazovanju okužb pri simptomatskih osebah
med prvim in petim dnevom okužbe.
Če okužba traja dlje časa, postane ta
test nezanesljiv, pa tudi v prvem dnevu včasih test ne pokaže okužbe,
čeprav je bolnik kužen."

dr. Miroslav Petrovec

Kupci morajo zato zanesljivost hitrih testov preverjati tudi sami. Minimalni
standard za preverjanje vzorcev je približno sto vzorcev testov
posameznega dobavitelja.
Večje domače bolnišnice so se odločile, da bodo
preverjale od dvesto do tristo vzorcev testov posameznih dobaviteljev,
torej še več od minimalnega standarda.

Po naših informacijah temu ne bodo sledili na ministrstvu. Ocenili naj bi, da je za preverjanje
dovolj le ena škatla, v kateri je od 20 do 25 testov. (flirt.gif )

(To pomeni, da bodo
čez sito ministrstva lažje prišli hitri testi slabše kakovosti
. Še
posebej, če jih bodo preverjali pri obolelih z močnimi simptomi. Prav
tako poznavalci razmer dvomijo, ali bodo na ministrstvu sploh preverili
vse vzorce, saj tega v dveh dneh ni mogoče storiti. Takšno preverjanje
sicer od držav zahtevata tako evropska komisija kot evropski center za
preprečevanje in obvladovanje bolezni (ECDC). 


Ključen podatek pri hitrih antigenskih testih je njihova občutljivost, torej kolikšen delež pozitivnih oseb zaznajo.
Roche

Na vprašanja o kriterijih izbire testov in njihovemu preverjanju nam na
ministrstvu "niso mogli zagotoviti odgovorov zaradi postopka, ki je še v
teku".
Z našimi informacijami, da naj bi ena od uslužbenk ministrstva
že pred časom obveščala posamezna podjetja o objavi razpisa za dobavo
hitrih testov, "niso seznanjeni
". Pri tem velja poudariti, da bo zmaga
na prvem državnem razpisu za izbranega ponudnika vstopna točka za vse
druge večje posle pri nas. Izbranec namreč ne bo prišel le do reference,
ampak tudi do potrdila, da so njegovi hitri testi, četudi s Kitajske,
ustrezne kakovosti.

 

rainbow.gifhypnodisk.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9134 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 11. december 2020, 16:59

Jebela cesta folk ... icon1_sneaky1.gif ... pa dejte mi omogočit no, kakšno gubico nasmeška že ...ne morem se ves čas mrščit ...

Čeprav se stranka Levica vsak dan bori kot lev tam po parlamnetu in nam žvižga kaj se počne na oblasti v zakulisju .... smo odločilni faktor pri vsem tem, da se s takšnimi koruptivnimi mučkami preneha edino -  MI,  v kritično maso združen narod !!!

To ni samo stvar kar ene in neke politike oddaljene od naših življenj ... tika se nas vsak dan bolj in vsak dan več nas prizadeva

Pa se bomo uprli že temu terorju, korupciji in maloumju, ali ne ???!!!
 

excl.pngexcl.pngexcl.png

Miha Kordiš ;
PRIVATIZACIJA ŽELEZNIC

Pravkar se v tajnosti sprejema sporazum o vstopu Madžarske v drugi tir Divača - Koper oziroma o
privatizaciji železniške infrastrukture, 
ki je odskočišče tudi za privatizacijo Luke Koper.

Predtem je kriminalna klika na oblasti že odprodala velik delež podjetja SŽ tovorni promet, najbolj
rentabilnega dela Slovenskih železnic.
Privatizacija gre vedno v škodo ljudi in razvoja. Vedno!
Vselej sledijo odpuščanja, opuščanje dejavnosti in odtekanje dobička čez mejo, kaj podobnega kot “čisti” privatizacijski posel pa tako ne obstaja.
Pri infrastrukturi je napad na narodovo bogastvo še posebej umazan: stroške neposredno nosi naš skupni, javni denar, smetano brezsramno pobira kapital.

A tokrat je na kocki celo več, saj kriminalna tolpa na oblasti svojo nesposobnost kompenzira s
snovanjem lastnega kapitalskega zaledja.

Tovorni promet je odšel v roke češkega skrajno desnega oligarha Kretinskega, ki o železnicah in
logistiki kaj dosti pojma sicer nima, ampak hej - je pa medijski mogul.

Kaj je na stvari z navezo med fašističnim Orbanom in SDS, pa je že sicer jasno.
 
÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷
Pa še druga novica ; icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif

Na današnji dan - mednarodni dan boja proti korupciji - sem na KPK podal prijavo.
Razlog?
Vlada Janeza Janše je zasebni Novi univerzi svojega Petra Jambreka podarila dva milijona evrov letno za naslednjih nekaj let. #ThisIsACoup #SDSzase
Nova univerza bi morala zapreti vrata, saj pogojev za svoj obstoj ne izpolnjuje.
Da pa se lahko še naprej pase iz proračunskega korita, ji je s #PKP6 vlada podaljšala akreditacijo. Nadvse nujen ukrep proti epidemiji, nedvomno.icon1_rolleyes1.gif
Kapitalizem je legalizirana korupcija.
A kljub temu ni čisto vsaka svinjarija kar dovoljena.
Za rešetke s kriminalci na oblasti!

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9135 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 12. december 2020, 00:23

Jebela cesta folk ... icon1_sneaky1.gif ... pa dejte mi omogočit no, kakšno gubico nasmeška že ...ne morem se ves čas mrščit ...

Če računaš na slovenski narod se še dolgo ne boš smejala...  d020.gif

Nekaj objav nazaj sem podal svoje mišljenje o narodu.

 

Čez komot ga ni, pravi povprečni Slovenec ali slovencelj.

Za tem izrekom se skriva vse kar je gnilega pri slov. narodu.

 

K sreči so tudi taki ki jim tisto "komot" ni prioriteta...  a037.gif

Jih je bolj malo, ampak, kot pravi en pregovor - strup je v majhnih flaškah...  a010.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9136 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 14. december 2020, 09:23

Kdo bo prevzel odgovornost zaradi ukrepov in nedostopnosti zdravstva?

 

https://www.24ur.com...-zdravnika.html

 

Slovenska družba, z njo pa tudi zdravstveni sistem, sta na veliki preizkušnji. Zaradi epidemije so bolnišnice odpovedale nenujne storitve, kar vpliva na podaljševanje čakalnih vrst. Posledično bo to prineslo manj pravočasno odkritih in zdravljenih bolezni in še večjo obremenitev zdravstvenega sistema, ki trenutno, ko v prvi vrsti bije bitko z novim koronavirusom, že tako deluje na robu zmogljivosti. Pri zastopnikih pacientovih pravic smo preverili, ali so letošnje leto obravnavali več pritožb in v povezavi s čim jih je bilo največ.

 

Zagovornica pacientovih pravic na Dolenjskem, Zlata Rebolj, opozarja, da so razmere v zdravstvu vedno slabše za paciente in ostale državljane, ki po njenem mnenju postajajo vedno bolj vdani v usodo in se posledično ne pritožujejo. "Pacienti prepogosto povedo, da ne bodo nadaljevali postopka, ker se bojijo, da bodo naslednjič obravnavani še slabše, ali pa ne vidijo pomena, ker se nič ne spremeni," pravi Reboljeva, ki je v prvem valu epidemije zaznala izrazito povečano število pritožb. Kot pove, se pacienti najpogosteje pritožujejo nad nedostopnostjo izbranega osebnega zdravnika. "Še vedno je preveč izvajalcev zdravstvenih storitev, ki se ne odzivajo na telefonske klice in ne odgovarjajo na elektronsko pošto. Predvsem pacienti, ki niso vešči pri uporabi moderne tehnologije ali pa je nimajo možnosti uporabljati, se pritožujejo nad nedosegljivostjo osebnih izbranih zdravnikov po telefonu," opozarja.

 

Osebne izkušnje, nekaj sem o tem že pisal.

Ambulanta moje osebne zravnice po telefonu nedosegljiva - nihče se ne oglasi.

Na običajni email ne odgovarjajo, kao nekaj zaradi varovanja podatkov.

Obstaja neka "zaščitena platforma" - dodelijo neko geslo, pošlješ email, opišeš težavo. nato sestra pokliče na telefon.

Če pokliče. seveda...  a038.gif

Sestra ocenjuje če rabiš zdravnika, kar je nedopustno.

Beli bogovi so se zaprli v neprebojne trdnjave.

 

Pred časom je bil na enem od portalov - Siol ali 24ur - članek o zdravnici ki je bila šokirana in je jokala ko je brala kritike na račun svojega poklica.

Če bi mi bila takrat na dosegu roke, bi jokala še bolj...  a037.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9137 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 14. december 2020, 17:49

1.

Janša: Prehod med občinami dovoljen le z aplikacijo!

13. December 2020, ob 21:13

https://www.zurnal24...likacijo-358363

 

 Qu jedan, ne poopušča v zadevah za nadzor nikakor ... V to aplikacijo za sledenje  in v 37. a  člen tišči vsakič znova - dokler ne bo vrinil vse to, kar se je namenil počasi na dnevni red ...

Jooojjjjj jebela cesta državljani počasni ? polz.gif polz.gif polz.gif

Kaj pa bo s to aplikacijo, o kateri sem že pisala nekaj mesecev nazaj, boljše ?  Ko vse kar vemo o tej aplikaciji sešteješ, je jasno, da ne ustavlja širjenje virusa nikakor ...

Gre samo za ustrahovanje državljanov zaradi želje po nadzoru ... imeti čim več državljanov na oku, to nam mora biti jasno ljudje  !!!!

Če imaš naloženo aplikacijo, se virus na sproščenem območju očitno ne širi icon21.gif ... samo, da vedo kje si, pa je vse ok. Bo potem kasneje lažje prisiliti tudi v hitra testiranja, v cepljenje ali vstavit čip....icon1_sneaky1.gif

 

Isto je s temi "sproščanji ukrepov" ... na nekatere regije - druge pa bodo zaklenjene ...

  - Ker točno vedo kako žabo počasi kuhat,  kaj ne ? Eni že skačejo z balkonov - drugi pa se pripravljamo na drugačne skoke, "da mu mamico in vse po spisku" ... pa je potrebno narediti blokado, čeprav nezakonito, pod pretvezo tega strašnega covida ...

Ma dost je blo ljudje !!!! ...

Jasno kot beli dan, da ves čas kuha tisto žabo iz nas ... ahahah počasi, taktizira in vpeljuje nezakonite in protiustavne dekrete ... krepi represivno diktaturo ...

 Potrebno bo presekat s tem sranjem !!! Da hebem vse te pravnike na kupu, da jim hebem vse po vrsti, če bodo zdej še molčali !!!

Samo od sebe ne bo boljše - to bodo po načrtu ves čas počeli v imenu epidemije, zapirali- odpirali;  zdaj tu zdaj tam, zdaj to - drugič ono ... samo zato, da bomo začudeni, sprijaznjeni, z liziko potolaženi - nezdruženi in neenotni ... Da bodo nadalje neovirano sprejemali in uvajali vse nepravne, protiustavne dekrete ... 

Rezultat pa zmeraj ... krivi so ljudje, ker ne upoštevajo ukrepov !icon_smile_clown.gif

 

2. Informacijska pooblaščenka: Za vpogled v telefon je potreben sodni nalog
https://www.primorsk...ed-v-telefon-je

Hojs pa kljub temu že napoveduje, da če ne bomo imeli naložene aplikacije, da se bomo morali obrniti ... ne bomo mogli vtopiti na določeno območje  ...

 

3.

"Ne gre za aplikacijo, gre za pogojevanje in izsiljevanje. Skrajno pritlehno je to, da najprej razlagajo, da ni kao nič obvezno, potem pa nastopi ta - AMPAK, ker  ne boste imeli - ne boste smeli, boste kaznovani ...

In ne pozabimo na domina efekt: danes aplikacija, jutri testiranje, pojutrišnjem cepljenje, kaj bo čez en teden? Bomo lahko obdržali obe ledvici, ampak ne bomo pa potem smeli iz stanovanja?

LJUDJE, NIHČE VAS NIMA PRAVICE IZSILJEVAT! To je vaša svoboda, vaše telo in vaše življenje! crossfingers.gif
Nenazadnje, če bi zaupali našim vladajočim oz., če bi bila ,stroka’’ stroka, potem bi verjetno že kdo prostovoljno naložil to aplikacijo ... pa temu NI tako!"

 

Za vsak slučaj - je potrebno takoj dat svoj glas peticiji proti ; (da bodo vsaj pravne institucije seštele število gnevnega ljudstva - Bodo potem lažje ukrepali !!! )
 
Peticija proti aplikaciji za sledenje okužbam s COVID-19
https://www.peticija...id-19?u=4909970

 

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9138 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 14. december 2020, 23:45

Greš na telefonu v "Trgovino", vpišeš v iskalnik ostani zdrav, nato klikneš nanjo, v zgornjem desnem kotu imaš tri pikice, ko klikneš na njih lahko izbereš tretjo opcijo, "označi kot neprimerno"..
Jaz sem nato izbral zadnjo opcijo, "drugo", in opisal zakaj. Predlogi za opis:
- In Slovenia we have a decree, where it says: residents have to install and then have this mobile app permanently activated, if we want to move outside the municipality. If we don't install it, we get a fine of 400 euros. Thank you and best regards.
(baje da mora biti v ANG. prijava)
- In Slovenia police can fine me if I don't have this installed on my phone, we get a fine of 400 euros. This is against all laws and standards.
Ostali predlogi v slo.:
- "državljanom slovenije nam je ta aplikacija vsiljena kot nujna, drugače moramo biti v karanteni !"
- "aplikacija je v Sloveniji obvezna, če se želiš gibati v okraju in ne prostovoljna, kot bi morala po zakonu biti !"
- policija v Sloveniji preverja, če imaš na telefonu tole aplikacijo, drugače dobiš kazen !
- obvezna aplikacija za slovence, NEZAKONITO !
- itd
 
131602589_10217797436062916_717644429009
 
 
...........................................................................................................................................................................................................................
 
 
Slovenija bo dobila prepoved za uporabo aplikacije, ker krši googlove standarde !!!
 
Aja pa ne pozabite dati ocene aplikaciji 1. Da še malo poravimo sedanjo 1,8 oceno, v še primernejšo oceno..
   wink.png
    yes.gif 

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9139 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 17. december 2020, 09:15

Zakonita ali nezakonita, prostovoljna ali obvezna, isti k****

Učinkovitost aplikacije. kot jaz razumem, je odvisna od tega ali se bo okuženi prijavil.

Drugače aplikacija ne bo mogla "vedeti" če sem bil v bližini okuženega.

Popravite me če se motim.

 

 Kakorkoli že, eno veliko vladno sranje...  a017.gif  e020.gif

 

Peticija podpisana.

Ne maram prisile.

 

Maske

 

Na Youtube je moja priljubljena zabava gledanje videov Bushman Prank.

Posnetki so s celega sveta, tudi iz ZDA.

Mislite si o teh posnetkih kar hočete, to me ne zanima.

 

Zanimivi pa so ljudje. naključni mimoidoči.

Na novejših(letošnjih) posnetkih nekateri nosijo maske.

Večina je brez.

 

Toliko o tem kako so "zunaj" disciplinirani glede nošenja mask v primerjavi z "nediscipliniranimi" Slovenci...  a050.gif  g040.gif

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9140 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. december 2020, 02:10

11 minut. Nekaterim preveč. Mnogim še premalo.

 

https://www.youtube....h?v=2kf7JKitZog


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9141 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 18. december 2020, 09:33

Svet stranke DeSUS potrdil izstop iz koalicije. Za mandatarja podpira Erjavca.

 

https://siol.net/nov...-erjavcu-541518

 

Svet stranke DeSUS je izglasoval predlog za izstop iz vladne koalicije in podprl strankinega predsednika Karla Erjavca pri kandidaturi za mandatarja. Odločitev glede usode aktualnih ministrov prepuščajo premierju Janezu Janši. Erjavec sicer pričakuje, da bo odločitvam organov stranke sledila tudi poslanska skupina.

 

Koliko podpore ima Erjavec? Počivalšek na sestanek s poslanci SMC.

 

https://siol.net/nov...anci-smc-541612

 

 

Potem ko je DeSUS v četrtek izstopila iz koalicije, naj bi bilo danes več znanega o prihodnjem ravnanju poslancev DeSUS in SMC. Predsednik DeSUS Karl Erjavec bo poskušal prepričati vse poslance DeSUS, da bi sledili odločitvi organov stranke. Prvak SMC Zdravko Počivalšek bo medtem svoji poslanski skupini predlagal nadaljnje sodelovanje v vladi pod vodstvom Janeza Janše.

 

Začelo se je... icon1_onfire.gif

Ni še dovolj da bi vlada padla, je pa začetek razpada koalicije.

 

Ni problem spravit Janšo z oblasti. problem je preprečit da se vrne na oblast.

Ker bo vsakič še hujši, še bolj maščevalen, še bolj radikalen.

 

Janšo po mojem že grabi panika.

Zaveda se da je konec blizu.

Že pljuva in laja v znanem stilu...  a045.gif

 

Janša kritičen do Gantarja: Ukvarja se z rušenjem vlade

 

https://siol.net/nov...em-vlade-541570

 

Premier Janez Janša si želi, da bi se minister za zdravje Tomaž Gantar posvetil pripravam na cepljenje proti covid-19, "ne pa da se ukvarja z rušenjem vlade". Pri cepljenju gre namreč za zahtevno logistično operacijo in najbolj zahteven del spopada z epidemijo, zato politična nestabilnost ne bo koristila nikomur, je prepričan predsednik vlade. "Kakršnakoli izključevalna politika je v tem času katastrofa za ljudi," je še poudaril Janša.

 

A bejž no...  a050.gif

 

Komentarji(pri vseh člankih) - S(D)S troli v polnem pogonu.

Primitivnost in debilnost komentarjev me ne preseneča več.

 

Samo nekaj me zanima - ali komentarje pišejo po nareku ali so res tako... icon14.gif ... zaplankani(bebavi, opranih možganov, duševno in duhovno prizadeti)


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9142 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 22. december 2020, 02:56

Leta 2012 je večina poslancev v parlamentu potrdila zloglasni odvzem pravic do referendumov ljudstva ... (Takrat stranke Levice še ni bilo tam wink.png )

 

Miha Kordiš danes brani pravico do referenduma na Odboru za obrambo
̌
»Veste kaj, gospod Tonin? Zbrali smo podpise. Ne 2.500, kolikor jih je
potrebno za začetek referendumske pobude - zbrali smo jih 30.000!« ... in predali zahtevo za obrambo pravice referenduma na ustavno sodišče

 

https://www.facebook...254698209604617


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9143 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 27. december 2020, 08:53

KOMENTAR UREDNIKA

 

Funkcionar Fife Vesel pomaga rušiti vlado

 

Avtor: Peter Jančič, odgovorni urednik

 

https://siol.net/sio...ti-vlado-542208

 

Vsebina oz. tema ćlanka niti ni pomembna.

Je pač običajna Jančičeva doševna driska.

Ki pa se zdi vedno hujša... w00t.gif crying.gif sick.gif

Le kaj ga tako muči?... biggrin.png partyy.gif

 

Nekaj komentarjev:

 

NISEM0L / 27.12.2020. OB 07:52

 

Nekateri mediji so kulturni (Delo, Dnevnik, Mladina, RTV, Večer), drugi spodobni (24 ur, Pop TV, Siol), tretji pa neprebavljivi (Demokracija, Domovina, Nova24TV, PožaReport, Reporter, Slovenske novice) in si je tako težko ustvariti objektivnejši pogled na novico.

 

 
POTERS / 27.12.2020. OB 07:27

 

Kako prozorno prepoznaven modus operandi vladajoče stranke.

 

 
SOUNDER / 27.12.2020. OB 07:58

 

Madžari nam že vsiljujejo mnenje preko lastniškega deleža v Siolu in navsezadnje odgovornega urednika Jančiča.

 

 

JUGDA / 27.12.2020. OB 08:17

 

Nekaj dejstev premešaj, dodaj svoje opazke in dodaj izmišljena dejstva ter vse skupaj daj v pečico da naraste. V janšič člančič. Quo vadis, novinarstvo?

 

Komentarje desnozašraufanih lahko preberete sami.

Če vas zanima.

 

                         e020.gif

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9144 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 31. december 2020, 08:54

Svet SMC ne podpira Erjavca, a ostajajo odprti za sodelovanje z vsemi

 

https://siol.net/nov...-z-vsemi-542483

 

"Člane sveta stranke zelo motijo nenehne enostranske provokacije največje koalicijske partnerice," so po seji sveta zapisali v sporočilu za javnost. Zato bo "v luči nenehnih enostranskih provokacij, ki so v nasprotju z določili koalicijske pogodbe in SMC postavljajo v neenakopraven položaj, SMC ostala odprta za dialog in sodelovanje z vsemi parlamentarnimi strankami, še posebej programsko sorodnimi strankami, ki morajo vložiti več napora v medsebojno povezovanje". SMC tako "je in bo še naprej povezovalni člen političnega prostora," so po navedbah STA navedli v stranki.

 

Ja... biggrin.png biggrin.png wink.png

Janša ne more iz svoje kože.

Ko nekdo začne misliti s svojo glavo (za Odmaravška in njegove je to sicer malo nenavadno) se začnejo provokacije.

Če se ne vrne na "pravo pot" sledijo žalitve, pljuvanje, diskreditacija,..  a038.gif

Tako to dela Janša.

 

In kot sem že zapisal - ranjena zver je najnevarnejša...  k0321.gif

Oči na peclje...  m020.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9145 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 7. januar 2021, 03:41

Pa pi, ku, jebemti no, !!! icon1_sneaky1.gif icon1_bomb.gif

 

Janša danes kadroval v bolnici, kjer dela Urška Bačovnik Janša ; sreda, 6. 1. 2021

 

https://necenzuriran...y0kOMLIEmjbiy7c

 

Zakaj je vlada na predlog začasnega ministra za zdravje Janeza Janše
zamenjala predsednico sveta Splošne bolnišnice Celje, kjer je zaposlena
njegova soproga Urška Bačovnik Janša?


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9146 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 7. januar 2021, 09:03

Svetovni državniki obsojajo nasilje v Washingtonu, Janša: Vsi bi morali biti zaskrbljeni

 

Saj smo, Janezek. samo ne zaradi masilja v Washingtonu, zaradi tebe...  a038.gif

 

https://www.24ur.com...ashingtonu.html

 

V Sloveniji obžalovanje dogajanja v Washingtonu

 

Slovenski premier Janez Janša, ki je za zmago na volitvah čestital Trumpu, se je odzval na dogajanje v ZDA. 

"Vsi bi morali biti zelo zaskrbljeni zaradi nasilja v Washingtonu. Upamo, da je ameriška demokracija odporna, globoko zakoreninjena in bo premagala to krizo. Demokracija predvideva miren protest, nasilje in grožnje s smrtjo, s strani levih ali desnih,  pa so vedno napačne," je delil v angleščini. Nato je prav tako delil več sporočil v katerih je pisalo, da v Sloveniji desnega ekstremizma ni, zgolj levo ter da je levo nasilje bolj nevarno. 

 

Še vedno ni čestital novo izvoljenemu predsedniku Joeu Bidnu, za stanje v ZDA pa je okrivil levo usmerjene ljudi, ter enigmatično opozoril na nevarnost Rusije in Kitajske.

 
Pri nas ni desnega ekstremizma... icon14.gif icon14.gif icon14.gif
Ne me j**** Janša!!  a037.gif
 
Maršal Twito je pa očitno obseden z levico. oz, s strahom pred njo...  a080.gif
 
Nekaj komentarjev:
 
AlternativeFacts
07.01.2021, 8:50:37
 
( slovenc22 07.01.2021, 8:43:02 To kar se dogaja res ni za nikamor. Ampak tisti, ki se oglašajo o tem, da se tepta demokracijo, pa je v bistvu tako, da jo teptajo ravno ti, ki sedaj tvitajo in govorijo kako se s temi dogajanji tepta demokracijo. )...@A bejž...Kam potem spada to: (vir: Hojs: Prepričan sem, da bi veliko tistih, ki tej vladi nagajajo, skrajšanje omejitev izkoriščalo | ...In zakaj ob rahljanju omejitev gibanja med občinami niso omilili tudi t. i. policijske ure? "O tem smo kar nekaj časa razpravljali. Presodili smo, da ni smiselno spreminjati pravil tik pred zdajci, v preteklosti smo bili, tudi od medijev, deležni kritik, da se stvari sprejemajo iz dneva v dan. Še pomembnejše kot to pa je, da sem prepričan, da bi veliko tistih, ki tej vladi nagajajo, takšno skrajšanje omejitev izkoriščali," je odgovoril Hojs.)....@Torej, govorimo še o demokraciji v Sloveniji, ali smo že zabredli v enoumni avtokratski totalitarizem ?
 
Kukulkan
07.01.2021, 8:49:04
 
Naši levi lenuharji obsojajo Janšo za vse sm kriznih dodatkov se ne branio.
 
07.01.2021, 8:52:31
 
hebote krizni dodatek .to je vse igra .vracevali bomo pa to vsi in to posteno.drzi tisti rek iz filma moj ata socjalisticni kulak ko pravi zena : DRZAVA DA PA TUDI UZAME
 
 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9147 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 7. januar 2021, 16:06

Dejstvo je, da je vse to zapiranje držav igra in direktiva elit.

 

Janša je tako kot Trump izkoristil okoliščine in določene skupine ljudi za svojo dosego oprodniškega cilja.

Tako kot je rečeno, Trump je tu v svojem navideznem boju za oblast izkoristil in prenašal tudi skupine ljudi, ki jih sicer ne bi nikoli imel v svoji bližini ...vse za dosego ciljev ... wink.png ... ha, isto počne Janša s svojo sodrgo...

Samo "vsakdanji" ljudje, tega ne razumejo, pa da jih koklja brcne ! ...mad.gif

Naiven, prevaran narod, da se Buh usmili vsakega posebej, ki sodeluje v tem.icon18.gif

 

icon24.gif

Dejstvo pa je tudi, da se v Sloveniji - konkretno v Ljubljani - (torej vsi v Ljubljano !!!... Menda imamo toliko iznajdljivosti in volje v teh naših odraslih glavah, da pridemo do tja !), pripravlja organiziran protest, proti diktatom teh fašistično globalnih ukrepov, v indoktrinirani situaciji "Covid 19"....

Gibanje "Maske dol" - Anica Bidar, se organizirano povezuje z vsemi, ki želijo spremembo v Sloveniji. Tudi s policijo. Svaka ji čast samo upam lahko, da je vse s poštenim namenom in da uspe vse kar je mišljeno  ... !!!

Upam, da nam tokrat res uspe povezati vse skupine in pomembne akterje...

Z vsemi, ki so proti skorumpiranim politikantom, kriminalu, mafiji, proti izdajalski kriminalni razprodaji države, ki so za zaščito ustave, v kateri ima resnično oblast ljudstvo, vseh državljanov, ki so za popravek vseh luknjičastih zakonov, ki ščitijo kriminalce in prodane politike, ki so za zaprtje vseh dosedanjih vodilnih, ki so sodelovali v tej covid prevari ljudstva, ki so za ponovno vzpostavitev resnične demokracije v državi, ki so za pretres medijev, stroke ...

 

Organiziran večji protest naj bi to bil kmalu, že čez nekaj dni !

Tako, da narod, zdaj ali nikoli !

Vsi skupaj združeni v borbo in zahteve do konca.vitez.gif

Vsi desno prebujeni, vsi levajzarsko leni, vsi mladi za bodočnost, vsi stari za dostojno varno starost, vsi, ki ste izgubili službe, vsi, ki ste prešli v revščino zaradi SS ukrepov, vsi ki se zavedamo, da bomo kmalu na istem, vsi ki se zavedamo represije, diktature, fašizma, vsi, ki se zavedamo posledic prisilnega cepljenja s škodljivimi, nepreverjenimi cepivi, vsi, ki se zavedamo korupcije in koruptivnežev na račun te bedne situacije in okoliščin, vsi, ki se zavedamo poneumljanja in umora človeštva, narave; 

Gremo skupaj v tem !!! 

Res - Vsi smo na istem, zato ne čakajmo - to bo zadnja priložnost - kasneje bodo samo še- covid kašljanje in covid taborišča, teror, represija, nadzor gestapa na vse možne načine, uničevanje človeštva !

 

- Pokažimo enkrat tem bleferjem, ki se delajo norca iz poštenega človeka, kam spadajo takšni padli primerki "pujsev" pri koritih !!!

excl.png

Kot rečeno

Protest bo napovedan samo nekaj dni v naprej in bo ob delovnem času med tednom, ob urah, da se bo vso to sedanjo politično oblast prestreglo in upecalo v parlamentu !!!

Zato vsak dan torej bodite na preži za informacije !!! Javljeno bo le nekaj dni prej - zato morate že sedaj biti pripravljeni na odhod !

 

Ko bo protest -  ni izgovorov na "ala "; 

 

- nas je strah ker delamo, ...  delodajalec nas bo zato odpustil, ....  ostali bomo brez službe  sleepy.gif (Tako ali tako boste kmalu ostali brez vsega, če se sedaj ne zavedate tega - se boste kmalu ! )

- Češ- Zaprta je država, zato ne moremo priti v Lj pred parlament

- pa izgovor na "ala" ;  prepoved združevanja - bomo plačali kazen ...

Itak so ti dekreti neutemljeni in nezakoniti in če pride do kazni se bo pravno izpodbijalo ...v ta namen se pripravlja tudi pravna stroka

- pa nošenje mask ... (če se kdo boji še naj jo pa nosi)

- pa upoštevanje fake policijske ure, ki služi ravno zato, da se ljudje ne moremo upirat in združevat ....

( jup Alef - to je Hojs sam priznal - da  jih tišči vstaja naroda !)

 

Tokrat ne sme bit to samo opozorilni sprehod in guncanje afn !

Do konca bomo vztrajali - dokler ne dosežemo svojih zahtev, ki bodo predstavljene.

Vsak posammeznik  bo imel možnost izraziti javno in pisno svoje predloge in zahteve se povezat v delovanje!!!

In potem bomo ukrepali uradno in jih odstavili ter zahtevali odgovornost teh pajacov, ki nas zasužnjujejo  !!!

 

Razmišljajmo že sedaj komu bi zaupali v politiki, razni stroki, kateremu poštenemu gospodarstveniku, razmišljajmo o obliki oblasti ... o kazenskih ovadbah, o odgovornosti, o resnično pravni in moralno etični državi !

O temelju zaščite države !

Zapišimo si sproti vsak dan lastne prebliske, videnja, ideje.

 

Tu so kauč izgovori vsakega, ki upa, da se njemu ni potrebno premakniti ... in da bodo že drugi namesto njega reševali bad situacijo - nedopustni in pogubljajoči !

Tako to ne gre !

Vsak naj izhaja iz sebe kot, da je edini zase in hkrati združen v enakem s sodržavljani v istem !!!

Ne smemo se razklat tako kot želijo !

Jebemu dajmo debatirat, se soočat brez politike in dokažimo, da smo vsaj tu Slovenci drugačni, zavestni in inteligentni !

Vse ostalo je zares naš dokončni potop !

Če še to zamudimo, ostanemo brez doma, brez lastne države, brez pravic, brez zgodovine v sramoto prednikom, ki so se borili in umirali za neodvisnost, za potomce, za bodočnost  !!!

 

P.S.

Matr sem te dni na pecljih ...+ res želim zaupat v modrost, izvirajoč iz božanske iskre in res vsak dan gledam v icon27.gif....   za prebujenje in skupnost naroda !

Uspeh protesta bo v večinski masi aktivno prisotnih in vztrajajočih državljanov ... sicer ne bo napredka v zdajšnje spremembe !rainbow.gifclover.gif flower.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9148 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 7. januar 2021, 17:48

Ne vem, če veste (ker tega namerno ne oznanjajo v slovenskih medijih) - v Franciji že ves čas - v  Avstriji pa te dni potekajo veliki protesti naroda proti vsem represivnim ukrepom covid-19 okoliščine ...  v vseh velikih mestih; Dunaj, Linz, Graz, Innzbruck

 

1. video,

https://www.facebook...229095562053799

 

članek,

https://www.wochenbl...6PmYr2q8GTVkZEI

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

DANES pa-  07.01.2021 OB 12H V AVSTRIJI ;V Avstriji se pelje referendum glede cepljenja!

 

2. video

https://www.facebook...331&q=maske dol

 

tps://www.facebook.com/101017414921399/videos/858722744889807

 

V Avstriji bo v kratkem referendum glede cepljenja, pri nas pa lahko minister za zdravje - JANŠA, da ukaz, da nas obvezno cepijo! Janša, ki
ga tako zelo sodni sistem "preganja", je dal sodišča kar zapreti, tako da NAM JE ŠE PRAVNO ZAVEZAL ROKE! Tožilstvo si pa kazenske med seboj
podaja, kot vroč kostanja.
Torej, nam ostane še kaj drugega, kot UPOR?


Upor je naravna in s tem neodtujljiva pravica ljudstva do upora zoper oblast, ki zlorablja svoj položaj ter od ljudstva podeljene pravice in
dolžnosti ter postane tiranska oziroma totalitarna!
Po vseh državah je isto, covid je samo orodje da nas popeljejo v suženjstvo

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

pri nas pa ta oblast;

Ne mislijo nehati. So namesto tretjega vala začel strašiti z novim sevom virusa, s tem, da cepivo lahko kao prilagodijo v enem dnevu...

Zanima me, kdaj se bo tole končalo. Ma - Dovolj je bilo!!! vitez.gif vitez.gif vitez.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9149 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 573

Objavljeno: 7. januar 2021, 18:57

excl.pngexcl.pngexcl.png

Fb , Maske dol, 7.1.2021

klikni video ;

ANICA BIDAR-
Začetek info. video GLEDE PRIHAJAJOČEGA PROTESTA, zaradi neodziva vlade in tožilstva ter nedelujočih sodišč- ustavljenih s strani Janeza Janše

 

https://www.facebook...823348824891588

 

-  prihajajoči protest

- še info o fake koruptivnih hitrih testih, ki so jih danes zaradi neprimernosti ustavili 7.1.2021

- o poslijevanju vodilnih v podjetjih z brisi hitrih testov delavcev itd ...

 

-------------------------------------------------------------------

Nedavni članki na temo o korupciji s hitrimi testi;

05.01.2021

Kako zanesljivi so kitajski hitri testi, ki jih je kupila država?

https://www.rtvslo.s...a-drzava/547962

               

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Vas znanima, kako dobavitelji hitrih testov, ki so sklenili posel z našo vlado, uživajo v tem “težko prisluženem”
denarju? … Luksuzu ni konca

https://hudo.com/si/...ksuzu-ni-konca/

 

 

----------------------------------------------------------------------------

18.12.2020
Do posla s hitrimi testi kralji kriptopiramidnih shem,

https://necenzuriran...odstopil-834956

S položaja ministra za zdravje je odstopil Tomaž Gantar. Medtem so do
milijonskega posla s hitrimi testi prišli kralji kriptopiramidnih shem.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9150 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 405

Objavljeno: 9. januar 2021, 19:40

Psihiater Lance Dodes: "Donald Trump je ta hip najbolj nevaren človek na svetu!"

 

https://www.metropol...ontent+exchange

 

Da Trump ni duševno povsem pri sebi, je bilo jasno tako vodilnim republikancem kot Trumpovim najožjim sodelavcem. O tem so večkrat mimo kamer in ob ugasnjenih mikrofonih tudi spregovorili, a v tej smeri ničesar tudi storili (saj bi jih to stalo moči in položajev).

 

Medtem so Trumpovi volilci in njegovi sledilci že postali del njegovega političnega kulta. Druži jih kolektivni narcisizem in druge patologije. V trenutku, ko nekdo obrne hrbet (ali je zgolj kritičen) do njihovega vodje, se razplamtijo strasti, ob katerih nato ni prostora za kritično samorefleksijo.

 

Se še komu vse skupaj zdi znano?

Tole zgoraj (in ostalo v članku) bi lahko uporabili pri opisu našega domačega mini diktatorja...  a038.gif

Saj menda ni treba pojasnjevati koga imam v mislih...  e020.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0