Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino

Fotka

Politika

• Prijavi se, če želiš komentirati
10308 komentarjev na to temo

#9876 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 149

Objavljeno: 7. marec 2022, 15:14

...

Po mojem mišljenju je najboljši tisti ki predvideva diplomatsko rešitev.

Jasno je da bi v tem primeru obe strani morale popustiti, se nečemu odpovedati, sprejeti kompromis.

Vse je bolje kot človeške žrtve ki jih je že zdaj na obeh straneh preveč.

S tem se pa strinjam - drugače ne bi smelo biti ... icon1_thumbup.gif

V tem stoletju bi pa res morali že iz zgodovine potegniti vsaj to, da sicer sledi le uničenje človeštva ... in nepotrebne civilne žrtve ... uničenje mest, kulture ....

ahhhh ... žalostno to res ... da človek gradi in potem zruši !

Drugega kot resni dogovor itak ne obstaja  ...

Vedno se na koncu moramo dogovarjati  - in takrat so že žrtve kot praviš na obeh straneh enormne.

Res, kaj nam je tega v vseh višjih spoznanjih do sedaj treba ?

excl.png excl.png excl.png Dogovore je potrebno spoštovati !!!

Niso to le okrasni plamfeti za izigravanje nasprotne strani.

A tu Putin ni tisti, ki bi jih začel prvi kršiti.

Zatorej se mora zahod vprašati kaj narediti z nenehnim licemerjem ZDA, kaj narediti z Natom?

- Komu se pridružuje Evropa?

- Kaj vsakdanji evropski človek dopušča?

- Zakaj ne odreagira, ko evropske vlade podpisujejo sporazume in podtalne dogovore za vojne in zdraharstvo v svetu ?

- Zakaj to razlezeno, v vato zavito ljudstvo Evrope še dopušča ?

In smo spet pri debati izpred nekaj let tukaj ... in od takrat se ni nič spremenilo ...

- Evropski človek ni bil vmes buden, aktiven, obsojajoč za delo svojih vlad - niti za eno ped !

- Dopuščal je ZDA in Natovo kalvarijo po svetu - in s tem, ko so se k temu pridruževale naše vlade - se je v celoti k temu pridruževal tudi sam  ...

Komot je ne spremlajt, ne obsodit aktivno, dopuščat to početje.

In živet v navideznem miru ter užitkarstvu dokler osebno pač lahko izkoriščaš in te ne zaskrbi dim pod zadnjico  - te ne briga vse skupaj.

Pomembno, zelo pomembno je bilo kot izgleda le to, da se je ujel črni petek po trgovinah ... wink.png ....

Spominjam se še debat tu, kako to nekateri nikakor niso mogli razumeti.

To, da se je Levica trudila in vzpodbujala k referenedumu za izjasnitev proti Natu ... smo nekateri pozdravljali  - spet tisti drugi, ki niso želeli razmišlajti o posledicah, so pisali o tem -

"kaj za enga kurca hoče ta Levica -  sej smo se mi že izjasnili na referendumu ob osamosvojitvi, da smo za miroljubni Nato, ane ?!"

ah, koliko napadov je bilo za nas, ki smo razlagali kako so nas ob osamosvojitvi nasankali s tem Nato paktom ...

In opozarjali, da bi se na vse kar se dogaja morali državljani po tolikih letih spoznanj izjasniti jasno še enkrat - ali Nato res ali pa vendarle glede na dozorela spoznanja kakšna druga rešitev ?! ...

- Jasno povedati - Ali smo proti podpisovanju sporazumov in dogovorov za imperialistične interese ZDA in Nato pakta ter ostalih finančnih špilov, zahtevah Nato pakta ?!...

To je bilo in je še ena od najpomembnejših odločitev Slovenije ...

Ljudstvo pa samo jamra zakaj ni stanovanjske politike, zakaj ni uspešne zdravstvene politike itd ....

Vse to je povezano folk ... in hebeš te domobrance in poneumljanja s tem shitom, ki kolje Slovence, capiš ?

Tudi, ko sem pred leti opozorila zakaj se nabavlja oprema kot je vodni top, droni, paralizatorji ... o tem kako naša vojska slabi in naše oprode upoštevajo zahteve Nata po nakupih orožja, kako nas priključujejo v nepotrebne imperalistične mislije, spore in vojne po svetu, kako naše vladine oprode po stranskih kanalih podpisujejo njihove sporazume in dogovore, kako se Nato širi po bližnjem ozemlju in grozi Rusiji na samem njenem pragu, kako se je tudi pri nas onemogočalo z raznimi intervencijami desnih vlad referendum za izjasnitev proti Natu itd ...

Ah ja -  tu je desna retorika in manipulacija izdajalcev države držala špuro ....

Zdaj se mi zdi, da je danes že prepozno za to ... to je opaziti tudi v retoriki levih vlad ...

Peščica brez odločnega ljudstva, ki aktivno ne razume in ne spremeni - ne more več kot to.

Jebiga zdej smo pa tam.

In kriv je samo Putin ...flirt.gifWhatever_anim.gif ...

... Nič drugega ni zdaj slišati kot to. Redki so, ki upajo izjasniti resnico o naši izbiri in kiksu.

To me moti, da je folk sproti prilepljen na plašnice, na nekritično analizo dogajanja okrog sebe  - je pa dovzeten za odzive v manipulaciji in obsojanju ...

Drugače pa - Naj se vojna čimprej konča ... rainbow.gifyinyang.gif

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM

#9877 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 16 981

Objavljeno: 7. marec 2022, 16:24

Jebiga zdej smo pa tam.

In kriv je samo Putin ...flirt.gifWhatever_anim.gif ...

... Nič drugega ni zdaj slišati kot to. Redki so, ki upajo izjasniti resnico o naši izbiri in kiksu.

To me moti, da je folk sproti prilepljen na plašnice, na nekritično analizo dogajanja okrog sebe  - je pa dovzeten za odzive v manipulaciji in obsojanju ...

Drugače pa - Naj se vojna čimprej konča ... rainbow.gifyinyang.gif

Jebiga, ja, tam smo, kjerkoli je že to.

In kriv je samo Putin.

Kdo je ukazal napad in invazijo v Ukrajino?

Putin.

Kdo je vrhovni poveljnik ruske vojske?

Putin.

Kdo je predsednik Rusije?

Putin.

Kdo je priznal Donetsk in Lugansk kot samostojni državi?

Putin.

Kdo je ukazal in podprl zasedbo Krima?

Putin.

Je Ukrajina del Rusije?

Ne.

Je Ukrajina samostojna in suverena država?

Da.

Je Ukrajina vojaško napadla Rusijo?

Ne.

Ima Ukrajina svojega predsednika in vlado?

Da.

Kdo je torej kriv?

Pa ne mi spet z pokvarjenostjo in provokacijami NATO in ZDA.

To je znano vsakemu ki bere, gleda in posluša, ima vsaj pet možganskih celic in zna razmišljati.

Kljub temu ostaja dejstvo da je bil ruski vojaški napad agresija proti suvereni državi in kršenje mednarodnega prava.

Notranja politika Ukrajine, korupcija, zlizanost z Zahodom so stvar Ukrajine in ne Putina in Rusije.

Putinovo agresijo nad Ukrajino jaz ne vidim kot obrambo ruskih interesov in zaščite ruskega prebivalstva v Ukrajini.

To je doktrina komunistične oblasti - ko ti doma gori pod nogami, najdi zunanjega sovražnika.

V precej blažji obliki imamo tako obnašanje priliko videti tudi pri nas.

Tako ravnajo otroci "socializma".

Putinova priljubljenost doma pada.

Kljub temu da je psihični bolnik ali če hočeš norec, je toliko pameten da se zaveda da opozicije z represijami ne bo mogel onemogočati v neskončnost.

Agresija na Ukrajino naj bi ga prikazala kot odločnega vodjo, branitelja ruskega naroda in interesov.

In mu obnovila "ljubezen ruskega naroda".

Napadel je samo zato ker lahko.

Na razpolago ima skoraj polovico nuklearnega orožja na svetu.

Ima več vojakov, tankov, letal in artilerije kot NATO.

Zaveda se da ZDA, čeprav se gredo dvetovnega policaja, ne bodo tvegale direktnega vojaškega spopada z Rusijo.

Predvsem pa ima nafto in plin.

In z njima drži Evropo v šahu.

Tudi v preteklosti je že izsiljeval z njima - toliko o provokacijah.

Dr. Lipušček omenja korupcijo v Ukrajini.

V Rusiji je pa ni?

Korupcija je bila že v SZ, z njenim padcem se je razbohotila, posebej s Putinovim prihodom ne oblast.

Ruskih oligarhov ne bi bilo brez Putina in Putina ne bi bilo brez njih.

Dr. Lipušček tudi omenja da ne verjame da bo Rusija vojško napadla Ukrajino.

Zmotil se je.

Putin je to njegovo verovanje podrl.

Ja, jebiga.

Kriv je samo Putin.

a045.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.

Lord Alfred Tennyson - Ulysses

#9878 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 7. marec 2022, 19:03

Da. wink.png

Takšno je pač vsesplošno razmišljanje - kadar se lastne krivde noče seštet pod;  Vzrok - posledica.

Alef - tudi tako lahko spregaš.

Kot si že povedal - to je pač tvoje videnje.

Sama pa spregam, da se zato napake ponavljajo.Hydrogen.gif

Subtilno rdečo črto ni prekoračil samo Putin.

in ni bil prvi, ki bi jo prekoračil.

Tukaj se začne vsa zgodba.

Ne da Putin ni kriv - kriv je tudi on - a zame je še bolj tisti, ki je v nadmoči pokvarjen in je računal, da bo tako stisnjen v kot to storil ... in ga je vsakodnevno drkal k temu.

Saj veš da je tat tisti, ki napeljuje k tatvini, uboju in straži pri vratih - enako kriv kot tisti, ki za vrati krade.

Kaj šele da veš, da naivne in šibke potrebnih pomoči ščuvaš k napačnemu dejanju, se okoriščaš z njihovo naivnostjo in se v zakulisju podtalno smeješ, pa maneš roke z izidom, ki si ga načrtoval.

Tu je zelo pomembno vprašanje kdo je kriv vojne ali tisti, ki je vse to načrtoval, ima z vojno korist in je prvi povozil načelne dogovore - ali tisti, ki se je potem stisnjen odzval ?

Pa se ni Putin takoj odzval. Že desetletje med ZDA in Rusijo sproti potekajo pogovori o tem in se jih s strani ZDA ter Nata kršijo. 

Računat podtalno, da se Rusiji lahko grozi s širjenjem Nata in vojaških baz na pragu z Rusijo -  je isto kot vojna napoved.

Kaj ne razumeš tu Alef, ko pa praviš, da vsak ki bere, gleda in posluša, ima vsaj pet možganskih celic in zna razmišljati?

Sorry - ampak ni videt, da bi blo folku jasno kje se zadeve začnejo.

- Tam kjer se prekrši dogovor, sporazum in se užiga kontra v tako pomembnih dejanjih - tam je že vojna, vojna napoved.

Akterji dobro vedo - samo ljudstva po svetu spijo in še naprej vzdržujejo vele izdajalce, hinavce, vojne dobičkarje ...

Ne se pustit manipulirat !!!

Mimogrede - do zdaj sem v tem napadu in ukrepih proti Rusiji - edino stranko Levica slišala povedat o tem, da pomoč v orožju Ukrajini  pomeni vzdrževanje in razplamtevanje vojne na vso področje tako Ukrajine kot Evrope.

Edino Vatovec - (Levica) je zadnjič jasno povedal, da se mir gradi na neoboroževanju in ne obratno.

Ko ti je Alef tako vse jasno, kako to, da nisi v vsem oprodarskem plamfetu, ki poteka zaznal, komu je zares do vojne ???

In kako pride do vojen - step by step ?

Zadnjič sem ti razlagala o desteletnih pripravah na to kar se zdaj godi ... ti pa nič. Preslišiš vse. Kot da ni pomembno za to vojno ...

Pa menda ja ne verjameš, da je ta orožarska pomoč Ukrajini namenjena ubogemu ljudstvu Ukrajine ?! Whatever_anim.gif

Hebe se Natu, ZDA in evropskim orpodam - za ukrajinski narod.

Njih zanima zdaj tu samo vojno dobičkarstvo pri uvažanju orožja in Ukrajina kot geostrateško območje za naskok Rusije.

Zato so porabili miljarde dolarjev vsa ta leta, razumeš ...

In za to ni kriv Putin.

Putin je stisnjen v kot, dogovori tudi iz Minska so kršeni, v priznanih republikah, kjer je pretežno rusko prebivalstvo se je dogajal neonacizem, izbris rusko-govorečega prebivalstva, Zelenski in vladajoči v Ukrajini so prodano sledili ZDA in Nato načrtom, v Ukrajini se že vsa leta dogaja velika korupcija, tam cvete marsikakšen mafijski nezaslišani kriminal, ...vsa leta se je od od tam izselilo že na desetine miljonov prebivalcev ... Skratka ne gre tu samo za boj neodvisne države.

Nato in Zda niso samo obični provokatorji.

Vojna se ne začne samo z orožjem ... čeprav ravno ta dva omenjena akterja vseh zdrah na svetu rožljata z orožjem povsod, kjer je možno.

Kjer pa ni - se pa vojna odvija na mnogo drugih načinov -  ravno tako agresivnih potez, pogubnih za države in njene prebivalce...

Tokrat se odvija celo igra okoliščin, ki bi lahko pripeljale do svetovne vojne ...

Vse to je tem akterjem jasno - pa ne odnehajo.

In če nekaj ne izgleda kot napad - še ne pomeni da ni. Imaš gorečo vojno  - in hladno vojno, ki je ravno tako namenjena rušenju obstoječih struktur države in merjenju mišic, ustrahovanju, stiskanju v kot, rušenju gospodarske in ekonomske moči države - TO JE TUDI VOJNA Z VOJNIMI DALJNOSEŽNIMI POSLEDICAMI.

TO JE TUDI AGRESIJA NAD NEDOLŽNIM, NAIVNIM LJUDSTVOM S POSLEDICAMI ...TAKO SE NAMERNO USTVARJA RUŠENJE DRŽAV.

To je že vojna.

In zato posledično - revščina neke države, razkroj neke države, netenje državljanske vojne ni skoraj nič z manjšimi posledicami kot je bombni napad ...

Ubijanje na obroke - ali sekundno ... le kaj je hujše ?

Čeprav je početje javnosti bolj očem nevidno, pritlehno - vodi ravno takšno ravnanje, sprovajanje v aktivno vojno s pobojem prebivalstva.

Zato so glavni in prvi krivci vojne.

Slej ali prej

- Že čez nekaj let, ko bi ZDA in Nato uspeval nadalje v kršitvah vseh skupnih dogovorov in ko bi uspel v zasedbi vseh ozemlj tik do Ruske meje do te mere, da bi se s svojimi vojaškimi bazami in nameščanjem raket proti Rusiji usidral vsepovsod ... bi se zgodilo isto. Rusiji.

Še nekaj netenja  in vloženih milijon dolarjev v slabitev same Rusije, netenje revolucije znotraj Rusije - pa bi imeli vojno žarišče v Rusiji ...

Glavni krivci pa bi bili spet oprani krivde in bi si lepo ... whistling.gif .... češ - Rusi se med seboj sami koljejo v državljanski vojni.

Če so ZDA, Nato, CIA desteljetja vztrajnoi kršili sporazume z Rusijo in nastavljali voditelje po Ukrajini, Gruziji in okoliških državah in z milijardami financirali revolucije, skrito oboroževali po teh državah, nameščali biološke laboratorije na njihovih tleh, financirali nacistično vojsko, vlagali v financiranje Nato propagande po teh državah, opogumljali prodane ukrajinske politike, da se naj Ukrajina dvigne v jedersko silo (le zakaj, ane sorry.gif ) .... potem ti mora bit jasno, v kakšnem prijemu je zdaj Rusija in Putin.

To moraš razčistiti preden obsodiš nekoga.

To, da se ni dalo vzdrževati več miru in se ni dalo več pomeniti - ni kriv Putin.

Pa nismo mi na njegovem mestu, da se moramo odločati za bodočnost Rusije, za bodočnost vsega tega ozemlja.

Pohuljena, potuhnjena, licemerna sodrga, je začela vojno.

in zdaj celo navija, da se ta vojna tam nadaljuje ...

Izkoriščajoč Ukrajino - napada in slabi Rusijo, slabi Evropo, menja razmerje moči ...

Dokler ne poiščemo pravega krivca in ne opravimo z njim - je tudi za nas grožnja vojne nad glavo.

In ne bo kriv Putin, ampak takile janšeti, tuninčki, grimsi, horvati in podobni praznoglavci vseh okoliških držav.

Torej kaj boš ti, jaz, on storil z njimi v naši državi, kaj bodo storili s podobnimi vojnimi ščuvači v sosednjih državah ?

Od tega bo in je odvisna nadaljna vojna napoved ... Putin se bo definitivno odzval ... wink.png ...

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

#9879 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 8. marec 2022, 08:05

Zelo dolg odgovor na, zame zelo dolgo objavo.

Tokrat bom krajši.

O najinih pogledih in pravih vzrokih za to vojno lahko razpravljava v nedogled pa ne bova prišla skupaj.

Kako jaz to vidim?

Nekako takole:

Recimo da me ti provociraš(kako in s čim ni pomembno)

Provociraš do te mere da mi poči film in te s sekiro kresnem po buči, do mrtvega.

Sojen in obsojen bi bil za umor in nobena moja razlaga da sem bil sprovociran ne bi pomagala.

Ne mislim več debatirati o Ukrajini in Putinu.

Tudi ne mislim dokazovati, ne tebi ne komu drugemu, da so mi znani in razumljivi pravi vzroki za to krizo.

Zame je pomembno le končno dejanje in to je ruska vojaška agresija.

Rusija mora končati to, s Putinom ali brez njega. pote se šele lahko začnejo reševati druge stvari.

Toliko še od mene o tej zadevi.

Amen.

a015.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,

#9880 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 8. marec 2022, 13:17

Najbržda me nisi najbolje ujagal - kaj sem zgoraj mislila s tem kar sem napisla

- da ZDA, Nato, Cia niso samo provokatorji ampak, da so začetniki vojne, ki v Ukrajini traja že več kot deset let. 

Če na poročilih do sedaj niso objavljalli kaj so v raznih predelih Ukrajine počeli z ljudmi razne ukrajinske vojaške formacije - še ne pomeni, da tam vojne ni bilo  ...

Samo poročanje in mediji so manjkali na našem koncu Evrope ...wink.png

Pa - nič hudega Alef .

Škoda, da bi se medva glede vseh teh svetovnih oslov na dolgo razpisovala .... bi nama zmanjkalo lajfa  ....biggrin.png

Včasih je dobro malo podebatirat ... izmenjat poglede  ... potem pa seštukat ... se dobi malo širši pogled na zadeve, ane ?

Danes sem dobila en takšen email glede info razmer v Ukrajini, da te kap.

Na prvi prelet sem videla, da je marsikaj resničnega - za podrobnosti si je pa potrebno vzeti čas - kar ga pa spet nimam toliko ...

Ampak, ko bom imela čas ga bom priplonkala sem v branje ...

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

Do takrat pa raje tole v branje ermm.gif  .... In če komu po vseh teh podatkih ni jasno kaj je ta falunga počela s hitrimi testi - potem pa icon1_rolleyes1.gif ...

Necenzurirano

Kdo so največji dobičkarji hitrega testiranja
Razkrivamo, komu je šlo največ denarja za množično testiranje prebivalstva. Zmagovalci epidemije so zasebni izvajalci.

https://necenzuriran...m_campaign=2357

Eno malo iz teksta - ostali podatki so v člankih

Visoki zaslužki pred očmi države

Ko je že kazalo, da bodobrega posla zanje kmalu konec, pa je spet udarila vlada.

Zaradi rasti okužb z različico delta je novembra ne samo uvedla samotestiranje, ampak
ponovno tudi brezplačne hitre teste. To je naredila po dveh mesecih
pogoja PCT, ki več kot očitno ni dajal rezultatov. Še več, osebe so se
morale (samo)testirati na 48 ur in ne na sedem dni. Posledica je bilo
rekordno število opravljenih hitrih testov, za katere je država po novem
plačevala sedem evrov po testu.

Tako je bilo v nekaj manj kot treh tednih novembra opravljenih 1,2 milijona hitrih testov,

za kar je šlo iz proračuna 8,5 milijona evrov. V decembru že 2,1 milijona hitrih
testov (14,8 milijona evrov) in v januarju kar 2,45 milijona hitrih
testov (17,2 milijona evrov). Pri tem so v ospredje stopili zasebni
izvajalci, ki so opravili veliko večino testov, v decembru kar 76
odstotkov.

Koliko denarja jim je ostalo po plačilu osebja,
zaščitne opreme in nakupa oziroma najema infrastrukture, vedo le sami.
Po dostopnih podatkih pa jim je posel s hitrimi testi prinesel visoke
dobičke. O tem nazorno priča izračun stroškov hitrega testiranja, ki ga
je opravila mobilna enota in je v začetku lanskega leta znašal 15 evrov.
Izračun je namreč temeljil na predpostavkah, da ekipo sestavljajo trije
kvalificirani delavci in na uro opravijo le 10 testov. V resnici je
bilo mogoče v tem času opraviti desetkrat več testov, izvajalci pa so
lahko "varčevali" tudi pri osebju.

Preberite še:
Posli s hitrimi testi so rezervirani za prijatelje SDS

Preberite še:
Vplivni zasebni zdravnik, ki se ga bojijo inšpekcije

Preberite še:
Kdo so največji dobičkarji četrtega vala epidemije

Preberite še:
Zaposlenim dala hitre teste, zaradi katerih jo preiskuje NPU

#9881 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 9. marec 2022, 07:43

https://viralko.si/v...2p2yyQR-DmJlKgw

”To, kar počne, je čista paranoja, to, kar govori, je paranoja. Tega popolnoma psihično zdravi ljudje ne počnejo.”

Leta 2008 je bil vrh Nata v Bukarešti, kjer je bil kot gost tudi Putin. Takrat se je prvič začelo govoriti o možnosti resnejšega približevanja Gruzije in Ukrajine Natu, ni pa še bilo govora o članstvu. Takrat je imel Putin oster nastop proti temu in že takrat je tam govoril, da Ukrajina ni nobena država, noben narod, da je neka umetna tvorba. Štiri mesece po tem vrhu je napadel Gruzijo.

”To je bila prva vojna proti širitvi Nata. Že takrat je bilo jasno, da bo naslednja Ukrajina. To se je leta 2014 tudi zgodilo. Ruska vojska je danes prisotna v skoraj vseh nekdanjih državah Sovjetske zveze razen baltskih držav. Belorusija je v pripravah na to vojno prenehala obstajati kot suverena država. Tam je za stalno nameščenih 30.000 ruskih vojakov, iz Belorusije se napada Ukrajino.”

Kdor podpira takega človeka, kdor najde eno samo besedo opravičila za njegova dejanja naj se zamisli nat tem:

Zlo zmaguje ko dobri ljudje ne storijo ničesar

Branko Soban - https://sl.wikipedia...ki/Branko_Soban

#9882 *glas*

*glas*
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 912

Objavljeno: 9. marec 2022, 14:11

Biden zagrozil Putinu..  Verjetno se Putinu zdaj res tresejo hlače..  huh kakšne nasprotnike ima nasproti..

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."

#9883 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 9. marec 2022, 14:12

Zdaj pa malo drugače povedano - povezujem zelo ključne poglede nad dogajanjem zadnji dve leti .

Saj o tem eni že nekaj časa beremo, raziskujemo - se mi pa zdi skrajni čas obeležiti semkaj v politiko naslednje .

Kratki video z vložki sarkazma - upam, da ga boste razumeli ... tako tudi upam, da še razumete jezik ...

1.

Klaus Schwab - kralj ekonomskega foruma, vidni "Bog" nevidnih fašističnih
idej transhumanizma z biološkimi spremembami človeka "Veliki reset" , graditelja nove svetovne vlade NWO
- na kratko;  

2.
Na kratko tudi - kdo je Klaus Schwab

Kot vedno znova potrjujejo njegove besede, je njegova tehnokratska
fašistična vizija tudi transhumanistična, ki bo ljudi združila s stroji v
»zanimivih mešanicah digitalnega in analognega življenja«, ki bodo naša
telesa okužila s »pametnim prahom« in v katerem nam bo policija očitno
lahko brala misli in nadzorovala možgane.

Kot bomo videli, on in njegovi sostorilci krizo Covid-19 uporabljajo, da
zanikajo demokratično odgovornost, preglasijo opozicijo, pospešijo
svojo agendo in jo proti naši volji vsiljujejo preostalemu človeštvu,
kar Schwab imenuje
»Great Reset«.

3.
Zato zelo razmislimo po tej vsiljeni covid odisejadi namernega cepljenja, "ki to ni" wink.png   - Kaj se v resnici dogaja in je našim očem prikrito?!
Medtem, ko se mi vsi zgražamo nad Putinom in se navdušujemo nad uporniško junaškim igralskim predsednikom Ukrajine - Zelenskim ... sta ta dva le sprovajajoča igralca elit, ki se navidezno bojujeta za svoje države ....V bistvu pa gre v ozadju le za boj elit - za prerazporeditev sil v novi svetovni vladi  NWO ...

Učenci vseh našim očem nevidnih bogov iz ozadja - kot "Vidnega Boga" (Klausa Schwaba) ...  - so v bistvu vsi predstavniki naših vlad, so skoraj vse države sveta,
-Tudi Slovenija z našimi vidnimi predstavniki kot so Pahor, Janša  itd ...
Vsi so pod istim dežnikom svetovnega foruma .

- ahahah in ja -  tako Zelenski predsednik Ukrajine, kot Putin sta učenca in sodelujoča faktorčka istega ekonomskega foruma Klausa Schwaba
(oglejte si povezave znotraj tega videa do konca - slika št. 5 )
Pomemben video- ki povezuje zgornjo trditev o četrti industrijski revoluciji,
VSE JE JASNO! PRAVA RESNICA O VLADAH SVETA!

P.S.
Opazujem zadnje čase tudi vse akcije za digitalizacijo državljanov v Sloveniji.
Resnično se vse vklapa s to covid agendo in nasilnim početjem za spremembe ustavnih zakonov držav, ki so do sedaj pomenile svobodo človeštva .

Vse te spremembe - kot je digitalna valuta, biometrični nadzor (osebne izkaznice, pasoši, zdravstvene izkaznice) itd.-  se malo po malo začnejo v posamičnih državah - in se počasi širijo povsod tam, kjer vlade močno sodelujejo s temi fašisti, ki se trudijo za transhumanizem, digitalizem, robotizem, avtomatizem - nadzor vsega in vsakogar - ene vlade NWO, ene vojske sveta, ene valute, enega nadzornega sistema ...

Vse kar se dogaja po njihovem načrtu - (tudi vojna med Rusijo in Ukrajino)  je posledica delitve sektorjev sveta na velike sile nadzora sveta vseh bodočih sil, ki si bodo center moči med seboj razdelile.
To se dogaja sedaj pred našimi očmi - zato budno spremljajmo in ... ne se kuhat kot žaba in uživat v mlačni vodi ... ki bo že kmalu zelo pekla. crossfingers.gif

Tega ljudje ne bi nikoli smeli sprejeti ... To bi bil naš konec zaradi psihopatskih norcev, ki si umišljajo, da so Bogovi.

#9884 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 9. marec 2022, 21:31

ha - Medva z Mihom se včasih nevede dopolnjujeva ... dan gor ali dol ...hypnodisk.gif
 Vidim res, da se nekje v vesolju, ob isti tematiki, z določenimi atmami ujamemo na isti vibri ...wink.png

KOMU POŠILJAMO OROŽJE?! NOBENEGA OROŽJA, MIR! 1f6a9.png1f54a.png

Evropska unija bo v Ukrajino poslala pol milijarde evrov orožja z našim denarjem, vojaško pomoč je napovedala tudi slovenska vlada.
Sočasno prepovedujejo ruske medije in že tako izjemno skope in filtrirane informacije, ki so prej propaganda kot obvestila (na obeh straneh), še dodatno omejujejo.
Orožje v vprašanju ni namenjeno kakšnim borcem za svobodo, solidarnost, mir in bratstvo med narodi, o ne. Namenjeno je konkretnemu kijevskemu režimu, ki je od vseh še najbolj podoben - Putinovemu.

Smo pozabili, kako je oblast v Kijevu priredila niz iz pogromov?
39 ljudi so živih zažgali v sindikalnim domu v Odesi, na primer.
Iz parlamenta so vrgli poslance Komunistične partije in jo prepovedali, nato so prepovedali še vse levičarska občila, tiskana in spletna.
Tajnika KPU Simonenka so napadli in ga poskusili zažgati v njegovem avtomobilu.
Kmalu po menjavi oblasti se je začel neumoren pregon antifašistov in poveličevanje figur nacističnih kolaborantov, kot je to Bandera.
Sledila je prepoved ruskega jezika v uradih in šolah, kar je povzročilo aktualni upor Donetska in Luganska.
Kijev je nemudoma poslal tja svoje oborožene sile, ki so se jim pridružil odkrito nacistični prostovoljci Desnega sektorja in Bataljona Azov.
Še pred zadnjimi dogodki je nesojeno etnično čiščenje v Donbasu tako terjalo preko 13.000 življenj.

1f449.png Kot neumorno ponavljam: delavski razred ima sovražnika doma.
Ruski v Putinovem režimu, ukrajinski v Kijevskem, ljudje v Sloveniji pa v vojnih hujskačih NATO pakta in njegovih domačih oprodah.
Naša združena naloga je, da jih zaustavimo in nasprotujemo vsemu, kar vojno poglablja.
Resnični heroji v tej vojni ne streljajo, ampak dezertirajo - na obeh straneh. 1f448.png
Za NATO in prijatelje to orožje ni obramba napadenega ljudstva, kot gre propaganda, ampak poskus dodatnega zaostrovanja konflikta in izčrpavanja obeh strani.
Na noben način ni sredstvo miru, ampak ravno obratno - nadaljevanje geopolitične igre obkoljevanja Rusije.
SPET za talca jemlje običajne ljudi v Ukrajini, ki bodo posledice rožljanja z orožjem namesto diplomacije nosili.

Verjamem, da se bo kdo pod vplivom medijske naracije vprašal, da kako za boga pa naj ustavimo Putina, če ne z orožjem.
Takoj, ko vemo, kakšni so interesi glavnih igralcev, vprašanje postane odveč.
Poskus NATO pakta, da preko Ukrajine prileze na meje Ruske federacije je postavil šahovnico konflikta in strani pobraval na črne in bele.
Putin je premaknil svojega topa, ukrajinski kmet pa se je znašel vmes.
Dovažanje orožja ne vodi v prekinitev krvave partije, ampak njeno nadaljevanje in stopnjevanje.

#9885 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 9. marec 2022, 23:12

1f449.png Kot neumorno ponavljam: delavski razred ima sovražnika doma.
Ruski v Putinovem režimu, ukrajinski v Kijevskem, ljudje v Sloveniji pa v vojnih hujskačih NATO pakta in njegovih domačih oprodah.
Naša združena naloga je, da jih zaustavimo in nasprotujemo vsemu, kar vojno poglablja.
Resnični heroji v tej vojni ne streljajo, ampak dezertirajo - na obeh straneh. 1f448.png
Za NATO in prijatelje to orožje ni obramba napadenega ljudstva, kot gre propaganda, ampak poskus dodatnega zaostrovanja konflikta in izčrpavanja obeh strani.
Na noben način ni sredstvo miru, ampak ravno obratno - nadaljevanje geopolitične igre obkoljevanja Rusije.
SPET za talca jemlje običajne ljudi v Ukrajini, ki bodo posledice rožljanja z orožjem namesto diplomacije nosili.

icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif icon1_thumbup.gif  a035.gif

#9886 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 10. marec 2022, 04:57

Z vzhoda na zahod bežijo pred vojno, v obratni smeri hitijo vanjo

https://www.24ur.com...o-pred-njo.html

Na železniški postaji v Lvovu poleg tisočih beguncev, ki bežijo v varne države, vsak dan vidimo tudi številne mlade fante, ki potujejo v obratno smer, torej neposredno na fronto. "Prav ganljivo je spremljati te prizore, kako se poslavljajo od svojcev in svojih deklet, a po drugi strani je videti, da odhajajo s precej poguma in sproščenosti. Govoril sem z enim od njih in popolnoma prepričan je, da bo Ukrajina v tej vojni zmagala, ker je upor naroda premočan, da bi ga strla katera koli sila, pa četudi je to Rusija," pripoveduje naš novinar Marko Gregorc. Na eni strani je sicer povsem običajen dan z vsemi odprtimi trgovinami v središču Lvova, na drugi strani pa teater, ki se je čez noč spremenil v begunski center.

Dve stvari me bodeta v oči.

Prva se tiče beguncev:

Mogoče je še kdo opazil da iz Ukrajine bežijo v glavnem ženske.

Moški ostajajo doma in se borijo.

Če pa že bežijo, se potem ko spravijo ženske na varno vračajo nazaj, v vojno.

Ko je bila begunska kriza, mislim da je bilo jeseni 2015, in so bežali iz Sirije, Afganistana... so bili v glavnem moški.

Čudno.

Druga je to da je Covid čudežno izginil ko se je začela vojna v Ukrajini.

Tudi čudno.

Ne vem kaj je na tem in za tem.

Mogoče sem pa le star in me že vse moti...  a045.gif

a045.gif

#9887 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 312

Objavljeno: 10. marec 2022, 10:46

Divide et impera - deli in vladaj
(strategija za dosego, oz. vzdrzevanje oblasti)

Orban o ...
https://is.gd/B8I7kg
Orbanu se kaj 'uide' v zvezi z WEF planom/plani (agendami).

U tisini! Dok se svijet bavi ratom, WHO uvodi nova
pravila za buduce p(l)andemije. (Mar 2, 2022)
https://is.gd/3LZNLB

#9888 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 11. marec 2022, 07:43

Janša: Mogoče lahko česa zmanjka, a lačni ne bomo

https://siol.net/nov...em-videl-574728

Predsednik vlade Janez Janša se danes udeležuje neformalnega zasedanja Evropskega sveta v Versaillesu v Franciji. Voditelji in voditeljice bodo na srečanju razpravljali o ruski vojaški agresiji proti Ukrajini in njenih posledicah ter o tem, kako okrepiti evropsko suverenost, zmanjšati odvisnost ter oblikovati nov model rasti in naložb.

Janša za čimprejšnjo izključitev ruskih energentov iz EU

"Evropska unija je danes pred dvema pomembnima odločitvama. Prva je čimprejšnja izključitev ruskih energentov iz EU. Zagovarjamo predvsem zavezo, da to naredimo čim prej, kot je mogoče. Govoriti o tem, da se bo to zgodilo čez deset let, je žalitev za tiste, ki umirajo v vojni. To ni preprost korak, a če se EU združi, če združimo moči, imamo nekaj zalog za turbulentne čase in potem je to mogoče v realnem času, torej v času, ko bo to še lahko vplivalo na ruska stališča do Ukrajine," je poudaril premier.

In kateri energenti bodo zamenjali ruske?

Verjetno ameriški ki so dražji.

Nekdo bo imel od te vojne korist.

Samo to ne bodo ne Rusija ne EU.

Sicer je pa cel članek eno samo predvolilno nabijanje...  a0171.gif

Komentarji:

ŠKORC / 10.03.2022. OB 20:50

Ena od večjih bedarij, ki jih lahko nekdo napiše. Ukrepat je treba v korist Slovenije, ne pa neke xy države. Razen, če ima kdo korist id tega.....to je sedaj vprašanje? Glede visoke cene govori zase, ker na koncu bomo vso ceni plačali v EU, USA se bo pa režala in nam spet "pomagala" s krediti.

KAZALNIK / 10.03.2022. OB 20:50

Janša se bo še en mesec delal lepega in prijaznega, potem bo pa obrnil ploščo...Nekaj sicer ostaja isto - laže in zavaja v vsakem primeru!!

NIAGARA1 / 10.03.2022. OB 22:01

Jast pa to malo drugace razmisljam kot politiki,da vem da ne znam plavat,ne skocim v globoko vodo.da vem da nisem herkulis,se nebom s njim boriv.vedeli so v naprej da bodo vojno s rusi zgubili,pa so jim napihovaci obljube dajali,ko so jih pa rabili,so pa same pustili, pa Ruse kritizirali.

Tega objavljam samo zaradi prikaza slovnice in "pismenosti" nekaterih komentatorjev.

Za gornjega ne vem ali je levosučen ali desnosučen.

Iz zmazka ki ga je objavil tega ni mogoče razbrati.

Predvidevam da je desnosučen, je na njihovem nivoju...  k015.gif

e020.gif

#9889 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 11. marec 2022, 13:31

Hrvaška vlada potrdila, da je v Zagrebu padel brezpilotni letalnik vojaškega tipa

https://www.24ur.com...je-zgodilo.html

V Zagrebu se je v nočnih urah zaslišal nenaden glasen hrup, ki je vznemiril prebivalce. Na Jarunski ulici so nato našli velik krater, ki ga je povzročil brezpilotni letalnik, ki je padel z neba. Hrvaška vlada je potrdila, da gre za brezpilotni letalnik vojaškega tipa. Strokovnjak za vojaško letalstvo je na podlagi analize fotografij prepričan, da gre za izvidniški dron Tu-141 Striž, ki naj bi priletel iz Ukrajine. Razbitine so našli na širšem območju okoli kraterja. Obsežna preiskava, v kateri sodeluje tudi vojaška policija, še poteka.

Komentar:

bozohr
11.03.2022, 13:14:43

Svetovna sramota.Letel je borih 700 km na uro čez tri članice Nata brez da bi ga zaznali.Res smo varni v tej kompaniji...

Ja, res smo varni.
NATO nas dobro čuva...  a038.gif

a040.gif

#9890 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 11. marec 2022, 16:25

Kritično ; Rusija, NATO in Ukrajina

https://kriticno.si/...to-in-ukrajina/

Vedno je potrebno poznati VZROKE, da bi lahko razumeli POSLEDICE.
Enostransko obsojanje je samo prilivanje olja na ogenj in spodbujanje
konflikta mednarodnih razsežnosti! Evropa bi se v dobro svojih
državljanov morala odreči temu, da je poligon za geostrateška
preigravanja med ZDA in RF. Če smo res zavezani miru, se moramo dosledno
zavzemati za spoštovanje mednarodnih zavez, ustavitev širjenja NATA in
spoštovanje pravic Ruskih prebivalcev v Ukrajini. Šele takrat lahko
pričakujemo, da bodo Rusi ustavili svojo ofenzivo.

Torej, vsaka stran
naj izpolni svoje. Vse drugo so le igre pre-moči

Violeta Tomič

Pozivam na branje argumentov, ki jih v času medijske blokade (druge pokovidu) in edine zveličavne resnice,

sproducirane iz istega lonca, ne boste videli v uradnih medijih.

Svet ni črno - bel in vsaka posledica ima svoje vzroke.

Romantična črno bela propaganda je pognala v boj kup avanturistov in takih, s
čudnimi nameni! Res se mi smilijo prebivalci Ukrajine, saj bodo poligon
katastrofe, ki jo bo vse težje ustaviti!

Problematika prostovoljnih tujih borcev: brez izkušenj, brez nadzora, brez zadržkov           

Vladimir Prebilič: "Za temi borci pogosto ostajajo krvave sledi in vojni zločini"

https://www.rtvslo.s...4LNPBU_w_cAneEE

Razlogov, zakaj si želijo odpotovati na drug konec Evrope, na drug konec sveta,

in se boriti za Ukrajino, je skoraj toliko, kot je teh prostovoljnih borcev iz tujine, ki se javljajo v boj.

A previdno, preden vse pripišete človekoljubnim vzgibom.

#9891 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 12. marec 2022, 09:41

Komu je namenjena militantna retorika slovenskega premierja?

https://www.24ur.com..._campaign=ProAd

Ob vojaških spopadih v Ukrajini, mrtvih, ranjenih, rekah beguncev in hudih posledicah za gospodarstvo, pa predsednik vlade Janez Janša na socialnih omrežjih priliva še dodatno olje na ogenj. Od militantnih idej o Natovem zapiranju zračnega prostora nad Ukrajino preko zgodovinskih vzporednic z drugo svetovno vojno do primerjave ruskega predsednika Vladimirja Putina z Adolfom Hitlerjem. Komu in kaj s tem sporoča slovenski premier? Gre v resnici za notranjepolitična sporočila pred aprilskimi volitvami? Kaj v vojnih primerih učijo slovenske zgodovinske okoliščine?

Sporočilo številka ena predsednika slovenske vlade in voditelja članice Evropske unije ter zveze Nato: "Brutalna resnica. Mogočen Zahod se boji Putina in se ni dovolj naučil iz druge svetovne vojne ter vojn na Balkanu. Agresorjev ni mogoče ustaviti brez tveganja." Ob tem poobjava že slišane Janševe teze, naj NATO zapre zračni prostor nad Ukrajino.

A tu se premier Janez Janša še ne ustavi. Poobjavlja tudi zrcalne podobe Putina in Hitlerja ter situacijo v Ukrajini primerja z letom 1939, ko so nacisti vkorakali na Poljsko. "Tako agresivna in militantna retorika je v mesecih pred parlamentarnimi volitvami pravzaprav namenjena domači in ne tuji javnosti," pa ocenjuje raziskovalec mednarodnih odnosov, politolog Marko Lovec.

Nizkotno in sramotno izrabljati ukrajinsko krizo in trpljenje tamkajšnih ljudi za predvolilno propagando.

A to je naš PV, to je S(D)S, to sta njihova morala in etika.

Ali bolje rečeno, pomanjkanje oziroma odsotnost le-teh.

Komentarji:

zibertmi
08.03.2022, 19:44:02

Janso so imeli v EU poln kufr v 6. mesecih,mi smo bili obsojeni pa na 2 leti! Dovolj je!

KRPAN88

08.03.2022, 18:47:52

Janša je potrebno popolnoma izločiti iz politike, ne samo iz vlade. Bolan kot je , nas bo še zvlekel v večjo sramoto ali v kakšen večji konflikt. Gleda samo nazaj in kuha zamere, brez trohice politične modrosti. Zadnji čas bi bil , da ga zgodovina pozabi. Ta ni sposoben gledati v prihodnjost, še vedno živi v komunističnih časih. Pa koga še zanimajo beli in rdeči? Samo zdraho dela in poizkuša narediti konflikt med ljudmi, jih razdeliti. Namesto da bi se ukvarjal z problemi Slovenije , nam teži s preteklostjo. Če bi bil vsaj malo inteligenten, bi sam odstopil. Ampak mu ne potegne, sploh ga ni sram, kaj dela Sloveniji. Nekaj časa je še mene zanimal, da bo nekaj naredil. Pa je hitro pokazal prave barve. Groza. Bomo morali na volitvah mi poskrbeti za to.

zibertmi
08.03.2022, 15:46:27

janez je čestital vsem slovenka in slovenskim državljankam za dan žena in dejal ,da je slovenija dosti boljša od švice,avstrije,nemčije,švedske,skratka od vseh sosednjih držav in visoko nad povprečjem eu.ne vem sicer o čem bluzi tale model,se mu je čist spipalo,in ,da dodam ,Za njegovo ne vem, a moja mati bi ga krepko okoli ušes ob tej čestitki In tudi delitev žensk na Slovenke in državljanke Slovenije, je naravnost v ravnovesju s pojmom enakopravnost, a ne, Janez?

#9892 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 12. marec 2022, 09:55

Trump: Na naša letala nalepimo kitajsko zastavo in bombardirajmo Rusijo

https://www.24ur.com..._campaign=ProAd

Med nagovorom glavnim republikanskim donatorjem v New Orleansu je nekdanji ameriški predsednik Donald Trump znova šokiral s svojimi izjavami. Ima namreč povsem svoj pogled na vojno strategijo in vpletenost ZDA v konflikt med Rusijo in Ukrajino. "Naša vojaška letala F-22 bi lahko prekrili s kitajskimi zastavami in bombardirali Rusijo. Nato bi rekli, da je to storila Kitajska, ne mi. Oni se bodo začeli prerekati med sabo, mi pa bomo sedeli in gledali," je dejal Trump. Na tak način bi hudo prekršili mednarodno pravo, so Trumpovo idejo komentirali različni ugledni strokovnjaki.

Temu bi se reklo dve muhi na en mah.

NATO razbije Rusijo. Rusi potem razbijejo Kitajce.

Enkratno, domiselno, genialno...  k015.gif

Kot vse Trumpove ideje.

Ni treba biti strokovnjak, ne ugleden ne kakršenkoli, da ugotoviš da je ta ideja čista bedarija.

Če bi kaj takega izjavil kdo drug bi mislil da se šali.

Trump pa je verjetno mislil resno.

Njegovi možgani delujejo na tak način.

k026.gif  k025.gif

#9893 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 312

Objavljeno: 12. marec 2022, 14:47

!!! Politika, transhumanizem, korupcija, volitve !!!
Blaž Kavčič 10.3.2022:
politika, transhumanizem, korupcija,
volitve
https://youtu.be/duiARQJvu08

#9894 *glas*

*glas*
  • Legenda Foruma

Objavljeno: 12. marec 2022, 18:05

275703914_115465561077474_48003640828639

#9895 *glas*

*glas*
  • Legenda Foruma

Objavljeno: 12. marec 2022, 21:30

Rusija razkrila dokumente in obtožuje ZDA: v ukrajinskih laboratorijih »razvili viruse, ki lahko okužijo samo Slovane!«

Članek:

https://insajder.com...viruse-ki-lahko

#9896 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 13. marec 2022, 07:52

Kaj čaka Putina in kdo bi ga lahko zamenjal

https://siol.net/nov...zamenjal-574858

Ruska invazija Ukrajine ne gre po načrtih Kremlja in Vladimirja Putina, menijo zahodni obveščevalci in politiki ter NATO. Medtem ko ruska vojska ruši ukrajinska mesta in vasi ter pobija civiliste, pa se rusko prebivalstvo v domovini sooča z največjim gospodarskim šokom od padca Sovjetske zveze. Trpijo pa ne samo navadni ljudje, zaradi sankcij mednarodne javnosti izgube v milijardah evrov štejejo tudi ruski oligarhi, ki so sicer zavezniki Vladimirja Putina. Zato se prvič v 22 letih, odkar iz Kremlja vlada Putin, ljudje in mednarodna javnost ne sprašujejo samo, ali bo Putin ostal na oblasti, temveč tudi že aktivno ugibajo o njegovem nasledniku.

"Večja je verjetnost, da ga bodo ubili, kot pa mu povedali slabe novice. To je ruska tradicija. Sicer prisegajo, da svojemu šefu govorijo samo resnico, vendar bodo nekega namesto s poročili prišli z orožjem in Putina bo čakala ali upokojitev ali pa grob," je dejal Kozyrev.

Nekateri rusofili in putinoljubci za vojno v Ukrajini krivijo ZDA in NATO.

Ampak ukaz vojski naj vdre v Ukrajino je dal Putin.

Ukazal je napad na suvereno državo.

Mnogi obtožojejo ZDA, NATO in CIA da se gredo svetovnega policaja.

Drži.

Toda kaj počne Putin?

Gre se policaja na teritoriji nekdanje SZ.

So zgoraj omenjeni že pozabili na Gruzijo in Čečenijo?

Mnogi obtožujejo Zahod in mainstream medije da lažejo in zavajajo.

Zelo verjetno.

Ampak, ali lažejo in zavajajo prav v vsem?

In ali obrobni in proruski mediji publicirajo samo resnico?

V članku je omenjeno da je na video psnetkih zadnje čase opaziti da se mu tresejo roke.

To je parkinsonova in ne alzheimerjeva kot je v članku zmotno omenjeno.

Lahko je pa oboje in to je zelo slabo, zelo nevarno.

Veliki mačist se spreminja v nemočnega starčka ki niti na stranišče ne bo mogel sam.

Grozi mu tudi demenca.

Če to drži. imamo opraviti z dementnim človekom ki ima nadzor nad skoraj polovico nuklearnega orožja ne svetu.

Da skrajšam zadevo - Putin je želel biti car.

Bojim se da ga čaka usoda zadnjega ruskega carja.

#9897 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2022, 07:43

Lahko upor ruskega ljudstva spodnese Putina?

https://siol.net/nov...e-putina-574810

Vojna v Ukrajini traja že več kot dva tedna. Vojaški in politični analitiki še vedno premlevajo različne scenarije o tem, kaj se bo na koncu zgodilo. Marsikdo na Zahodu upa, da se bo vojna končala tako, da se bo ruskemu predsedniku Vladimirju Putinu uprlo rusko ljudstvo.

Strogi ukrepi proti protestnikom

Prav tako je ruska oblast uzakonila stroge kazni, s katerimi želi v kali zatreti poskuse večjih protivojnih protestov v Rusiji. Med drugim Rusom ni dovoljeno ruskega napada na zahodno sosedo označiti kot vojno, saj je to uradno le posebna operacija.

Komentar(objavljam samo zaradi linka)

GARBIN / 14.03.2022. OB 00:12

resnica o vojni v ukrajini, ki jo je povzročil zahod...https://youtu.be/z8zbo3fSHNE

https://youtu.be/z8zbo3fSHNE

Edino v tem videu kar zagotovo drži je tisto kar je povedano čisto na začetku:

Prva žrtev vsake vojne je resnica.

#9898 alef

alef
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2022, 10:47

Vse čestitke

stranki za zelo ustvarjalne plakate ljudi kr vabijo, da ne rečem prosijo, da jih dopolnijo, da dodajo tisto piko na I in povedo kar si o njih mislijo. Bravo
Ljudje kar brez zadržka povejte, napišite, narišite tisto kar na plakatu fali. Zaj če glih ne trofite tistega rumenega polja, nič zato. Sam, da ste s stranko in poveste.
Vse za kreativnost

https://file.si/ymRy/unnamed.png

Vir: FB

S(D)S panoji domiselno in zelo ustrezno dopolnjeni od "oboževalcev"...  k026.gif

a035.gif

#9899 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2022, 13:55

Maj, junij tega leta se lahko začne uresničevati vojni odgovor zaradi sedanjega svetovnega embarga in sankcij na Rusijo ;

- Če se bo Slovenija tako poneumljeno kot to sedaj počne pod to vlado in pod tem shizo norcem jajcem - pridruževala Natu agresiji, Ameriški svetovni sili - bi lahko sledila svetovna vojna ciljana proti Ameriki in tudi za vsa evropska področja, ki se aktivno vključujejo sankcijam proti Rusiji.

Putin ima svoj spisek ...wink.png

Tale vlada nas bo s svojim javnim pridruževanjem Ameriki in Natu pokopala.

- V bistvu bi morali odstraniti vse politike, ki so za Nato in Ameriko.

Po mojem smo zajebali  ... Rusija se v svojem odzivu prav gotovo ne bo samo zafrkavala ...

Pa še vprašanja za bilon dolarjev ;

Zakaj Jelko Kacin razlaga o nujnem cepljenju vseh prebivalcev v bodoče in da zadeva ne bo tako kmalu zaključena  ?

Zakaj je Slovenija v teh mesecih nabavila toliko cepiva ... govori se o velikem številu cepiva .... v javnost pa previdno spuščajo neresnične podatke ???

Zakaj se v zakulisju zdajšnjih dogodkov peljejo spremembe epidemioloških zakonov in ukrepov ?

Podatke, ki jih navajam ne objavljam zaradi reklame cepljenja - da se razumemo mad.gif  ...temveč zato, da spomenem, da se v zakulisju odvijajo veliko večje številke nabave cepiv za stanja, ki šele prihajajo ... wink.png ....

- na kitajskem v 12 mil. mestu zopet locdown ... Slovenija pa glede na vse izpušča skozi mejo brez pogojev ...

https://www.dnevnik....ida19-v-zaprtje

... skratka povsod, kjer je večina prebivalca cepljenja se kaže "novi sev" v enormnem številu novih okužb

( ... tak da kot izgleda se uresničuje tisto kar so strokovnjaki povedali glede posledic cepljenja )....

V Slovenijo prispelo cepivo proti covidu-19 Novavax

https://www.dnevnik.si/1042984348

P.S

Skratka počasi razmišljam, da se nisem še pripravila.   Whatever_anim.gif

Očitno me mora začet zanimati tista nulta točka za odhod z Zemlje ...

Ni šale s temi neumnostimi tudi ukrajinskega Zelenskega.

NaHebal narod - nahebali zemljani.

#9900 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik

Objavljeno: 14. marec 2022, 16:01

Na krajše in nič manj dobro povedano ; excl.png

Ideja Fabianske družbe: ljudi izčrpaš in utrudiš, potem jim ponudiš rešitev. In zasužnjiš.

https://www.youtube....h?v=qjcduDyjnww

Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0