Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10942 komentarjev na to temo

#9976 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 15. april 2022, 19:13

Drgač pa ewo -  več "pametnjakovičev" enako vidimo, razmišljamo, spremljamo  ...smile.png ...

Res nisem kar tako dala za poslušat Antona Komata  zgoraj  ...

 

Ne wem - kdo je pogledal - ampak tisti, ki išče širše povezave - je oba dela 1. in 2. z veseljem natančno preposlušal ...

 

In še enkrat Alef  - ustavi se vsaj za trenutek na 1. delu in poslušaj Komata - kaj pove ... vsaj tam nekje na traku

od 10:40 - 17:50 spodaj;

anton komat - 1. del

https://www.youtube....h?v=A1UPEPxPg5o

 

priporočam pa res poslušanje obeh delov v celoti ...tudi

 

anton komat 2. del

https://www.youtube....igi90HJI&t=170s


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9977 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. april 2022, 22:37

Kakšna euforija me daje je moja stvar. kot tudi moj ego.

Zastonj mi rineš pod nos razne Komate, Lipuščke in ostale znalce ki "vidite enako in bolj na široko".

Daj nehaj s tem sranjem.

 

Jaz vidim le paranoičnega norca ki je napadel suvereno državo.

 

Obsojaš ZDA ker se gre svetovnega policaja in obenem iščeš opravičilo za to kar je storil Putin?

To je dvoličnost, to so dvojna merila.

Agresija je agresija, pa naj jo izvršijo ZDA ali Putin oziroma Rusija.

 

Ti lepo še naprej verjemi svojim Komatom, Lipuščkom, proruskim medijem in ostalim ki tako kot ti vidijo "enako in bolj na široko".

Meni pusti moj ego in moj ozek pogled.

 

Amen.

 

P:S:

 

Kar se bioloških laboratorijev tiče je zelo uporaben en slovenski pregovor - Najprej pometi pred svojim pragom.

Velja za Rusijo.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9978 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 15. april 2022, 22:59

Papež na veliki petek: Pozabili smo govorico miru

 

https://siol.net/nov...ico-miru-577444

 

Za papeža Frančiška so vojna v Ukrajini in drugi spori na svetu posledica splošnega odmika od miru. Kot je dejal v pogovoru za televizijo Rai 1, sicer razume države, ki kupujejo orožje, saj da se morajo v svetu, ki ga razdirajo vojne, braniti.

 

A kot je dodal, to ne bi bilo potrebno, če bi živeli po modelu miru. "A živimo po tem peklenskem modelu ubijanja drug drugega zaradi želje po moči, želje po varnosti, želje po mnogo stvareh," je dejal. "Pozabili smo jezik miru, pozabili smo ga. Govorimo o miru. Združeni narodi so naredili vse mogoče, a jim ni uspelo," je še dejal.

 

Resnično.

In žalostno.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9979 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 16. april 2022, 05:03

Samo še to - Nulta tačka je srbski medij.

Srbi so na strani Rusije.

Nadaljevanje mislim da ni potrebno.

 

Zanima me samo nekaj - zakaj bi njim verjeli bolj kot zahodnim in mainstream medijem?

 

O averzijah ne bi več...  a045.gif

 

                                                                                h056.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9980 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 16. april 2022, 06:59

skrita realnost "obljubljene dežele"

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9981 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. april 2022, 06:33

Janez Janša za Siol.net o Ukrajini, medijski svobodi, Robertu Golobu in ...

 

https://siol.net/nov...olobu-in-577478

 

"Drži, da je medijska svoboda v Sloveniji močno okrnjena. Najbolje je stanje opisal Marcel Štefančič, ki je dejal, da je drugače mislečih na javni RTV samo nekaj. In da oni natančno vedo, kdo so. Bolj jasno grožnjo medijski svobodi je doslej izrekel le še Marjan Šarec v vlogi predsednika vlade, ko je javno prepovedal oglaševanje državnih podjetij v medijih, ki niso pod nadzorom vzporednega mehanizma," je med drugim dejal predsednik vlade Janez Janša. 

 

Narediti nič ni politika. Ne zunanja ne katerakoli. Je zgolj izgovor in priznanje lastne nesposobnosti. Ali še huje. Tu ne gre za majhnost Slovenije, ampak za ambicije tistih, ki jo želijo imeti majhno. Neopazno. Pod radarjem. Da lahko v njej na bolj prefinjen način delajo podobno, kar Putin desetletja počne v Rusiji.

 

Upam, da ne za že znano in videno zunanjo politiko iz mandatov levih vlad. Trinajstkrat na uradni obisk v Moskvo, nikoli v Berlin ali v Washington. Pri notranji politiki in opletanju s fašizmom pa se moramo spomniti izjave Winstona Churchila, ki je dejal, da se bodo fašisti prihodnosti razglašali za antifašiste.

 
Ker on in njegovi priveski kot tudi vsi enoumno naravnani janšeljubci komuniste razglašajo za  fašiste se sklepanje ponuja samo po sebi.
On sam se razglaša za antikomunista.
Po njegovi definiciji je komunizem fašizem
Po Churchillovi definiciji je torej fašist.
 
Lahko to interpretiramo tudi drugače:
 
Včasih je bil komunist. torej po lastni definiciji fašist...  a020.gif
 
Malo komplicirano ampak dokaj točno.
 
Ostalo berite na lastno odgovornost.
Lahko vas nekam zvije - bodite v bližini WC-ja.
Lahko umrete od smeha
 
Previdno torej.
 
 
Standardno po Janševo - poveličevanje in hvaljenje sebe ter zasmehovanje in žaljenje nasprotnikov.
En slovenski pregovor (že zapisan tu noter v moji objavi o S(D)S plakatih) pravi - Lastna hvala cena mala
 
 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9982 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. april 2022, 07:03

Tonin: 'Mene zanima predvsem premierska funkcija

 

https://www.24ur.com...a-funkcija.html

 

Na zadnjem volilnem soočenju Kluba slovenskih podjetnikov (SBC) z voditeljico Petro Kerčmar bi si tokrat morala nasproti sedeli dva Kamničana – Matej Tonin, Nova Slovenija, in Marjan Šarec iz LMŠ. A se slednji snemanja ni udeležil, saj ni uspel najti prostega termina, zato je njegov stol ostal prazen. Tonin je poudaril, da bodo naredili vse, da Levica ne pride na oblast, saj bi bila ta po njegovem mnenju v vladi škodljiva.

 

Nova Slovenija ni v senci SDS

 

"NSi in SDS smo del iste politične družine,"  je Tonin dejal na očitek voditeljice, zakaj ne stopijo iz SDS-ove sence in dodal, da imajo soroden politični program. Vendar se od Janševe SDS razlikujejo v treh bistvenih točkah, in sicer po mladi ekipi, načinu komuniciranja in tradicionalnih vrednotah.

 

Ne, NSi res ni v senci S(D)S.

Je v Janševem žepu...  m032.gif

 

"Mene zanima predvsem premierska funkcija,"  je bil ob koncu oddaje, ki jo pripravlja Klub slovenskih podjetnikov, nedvoumen Tonin, ko ga je voditeljica Petra Kerčmar vprašala po volilnem rezultatu in morebitnih željah po političnih funkcijah. "Jaz imam željo in verjamem, da mi bo to tudi uspelo." a045.gif  k025.gif

 

                                                                                          g070.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9983 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. april 2022, 09:51

Namesto pogovora s predsednikom vlade Janezom Janšo

 

https://www.24ur.com...ezom-janso.html

 

Na tem mestu bi morali brati zadnjega v vrsti predvolilnih intervjujev s prvaki najmočnejših domačih strank, ki tekmujejo na letošnjem parlamentarnem prazniku demokracije. In jih državljani, sodeč po relevantnih javnomnenjskih raziskavah, štejejo kot najresnejše politične opcije v državi. Toda po sedmih polemičnih pogovorih je soočenje "ena na dva" v najbolj gledani informativni oddaji in na najbolj branem spletnem portalu kot edini zavrnil predsednik vlade in voditelj največje parlamentarne stranke SDS Janez Janša. Zakaj?

 

Kaj drugega lahko pričakujemo od Janše?

 

Vedno dosegljiv za tuje medije kjer kaže svojo državniško vlogo ?

Tuji mediji ga ne poznajo tako dobro kot naši.

Če bi ga, ga ne bi vabili....  a017.gif

 

Komentar:

 

anatomija
17.04.2022, 10:30:06
 
kot strahopetec se je rodil , kot strahopetec živi in kot strahopetec bo umrl . V naših spominih bo ostal kot strahopetec in lopov
 
                                                                                        e020.gif

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9984 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 17. april 2022, 12:28

Alef ... đabe ... premalo te zanima ... bodi karakter pa vsaj preposlušaj ... se ne rabiš nategovat ... imej svoje mnenje kukr češ ... pa ne napadaj druge, ki imamo drugačen uvid ... tud ti meni ne tumbaj ... wink.pngicon1_blush.gifwizard.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9985 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 17. april 2022, 15:29

Alef ... đabe ... premalo te zanima ... bodi karakter pa vsaj preposlušaj ... se ne rabiš nategovat ... imej svoje mnenje kukr češ ... pa ne napadaj druge, ki imamo drugačen uvid ... tud ti meni ne tumbaj ... wink.pngicon1_blush.gifwizard.gif

Saj sem preposlušal in prebral.

Slišano in prebrano ne spremeni mojega mnenja.

Ampak ti in tebi enaki znalci vedno znova spregledate eno zelo pomembno in neprijetno dejstvo ki ga ponavljam kot papiga v vsaki svoji objavi ki se tiče ukrajinsko-ruskega konflikta:

 

Putin je z vojsko napadel suvereno državo ki NI napadla Rusije.

 

Meni je samo to pomembno.

Res me ne zanima pametovaje in slamomlatenje raznih znalcev o vzrokih Putinovih dejanj.

Vedno je druga izbira, druga možnost, za tistega ki jo hoče videti in uporabiti.

 

Ti in tebi podobni slepo verjamete proruskim medijem kot je npr. Nulta tačka.

Imaš kakšen dokaz da je res tisto kar pišejo?

Imaš kakšen dokaz da je njihova resnica boljša kot resnica zahodnih medijev, vključno z našimi?

Imaš kakšen dokaz da "skrivni biološki laboratoriji" o katerih piše Nulta tačka res obstajajo ali so to le ruske in predvsem Putinove paranoične blodnje?

 

Vse skupaj me spominje na Irak in invazijo ZDA in zaveznikov.

In Sadamovo orožje za množično uničevanje ki je bilo uradni povod za invazijo in za katerega se je pozneje izkazalo da ga sploh ni bilo.

Vsi (vsaj mislim da vsi) vemo da je bil pravi razlog za invazijo nafta.

 

Kaj je Putinov pravi razlog?

Se bo ustavil v Ukrajini ali bo nadaljeval proti zahodu?

Kdor misli da je Putinov edini cilj - tako je sam izjavil - "denacifikacija in demilitarizacija" Ukrajine je skrajno naiven, slep ali butast ali vse od naštetega.

 

Za razliko od vas znalcev jaz berem in gledam vse, tako proruske kot antiruske medije, vključno z našimi.

in sem prepričan da je resnice na obeh straneh enako, se pravi malo.

Nekdo (res ne poznam avtorja) je rekel - Novica je tisto kar vsi poskušajo skriti, vse ostalo je propaganda.

Verjamem da je tako.

Ujema se s tistim o prvi žrtvi vsake vojne

 

To je moje videnje.

Ne bom ga spremenil niti za las.

Če se zaradi tega kdo počuti napadenega, mi je prav žal, ampak to ni moj problem.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9986 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. april 2022, 12:27

Nestrankarska ljudska lista;
 

"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9987 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. april 2022, 19:01

  wink.png   ylflower.gif

 

https://www.facebook...233824875232782


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9988 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 18. april 2022, 22:11

Samo SDS res dominira v oglaševanju v letošnjih volitvah..   biggrin.png ylflower.gif

 

unknown.png

 

 

 

unknown.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9989 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. april 2022, 05:27

  wink.png   ylflower.gif

 

https://www.facebook...233824875232782

icon14.gif icon14.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9990 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 19. april 2022, 08:09

icon14.gif icon14.gif

 

biggrin.png

JJ je bil tudi prvi človek na luni..   

 

https://www.vecer.co...rezjih-10279256


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9991 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. april 2022, 08:39

biggrin.png

JJ je bil tudi prvi človek na luni..   

 

https://www.vecer.co...rezjih-10279256

Če imava v mislih istega JJ, potem je za Luno še sedaj...  k026.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9992 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. april 2022, 16:30

Kje je posadka potopljene križarke Moskva? Svojci: Zahtevamo odgovore!

 

https://siol.net/nov...re-video-577569

 

Na stotine svojcev se še vedno sprašuje, kakšna je usoda pogrešanih članov posadke ruske raketne križarke Moskva, ki je potonila, potem ko sta jo zadeli dve ukrajinski protiladijski raketi neptun. Rusi natančnih informacij o potopu ladje še vedno niso razkrili in trdijo, da je na ladji izbruhnil požar po eksploziji streliva, poveljniška ladja črnomorske flote pa, da je potonila, ko so jo vlekli v pristanišče. Medtem mnoge ruske družine še vedno ne vedo, ali so njihovi sinovi raketni napad preživeli. O njihovi usodi molčijo tudi na ruskem ministrstvu za obrambo

 

Siol je janšistično, S(D)S trobilo in stališče njihovega godpodarja do ukrajinsko-ruske krize je znano.

Pisanje na Siolu je v enakem tonu.

Novice povzema po tujih (zahodnih) medijih, zato bodo rusofili in putinoljubci seveda tole označili za zahodno pritiputinovsko in protirusko propagando in laž.

 

Toda tudi Rusi lažejo in zavajajo.

Spomnite se Kurska.

Verjeti državi za katero so človeška življenja manj vredna od navideznega ugleda?

 

Moje pisanje o tej temi je izrazito protiputinovsko in protirusko.

Namenoma.

Je protiutež nekaterim pametnjakovičem ki še vedno verjamejo psihopatu in paranoiku v Kremlju.

 

Berem in gledam tako proruske kot protiruske medije.

Nobenim ne verjamem vsega.

Če mi verjamete, prav, če mi ne, tudi prav.

J*** se mi.

 

 

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9993 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 19. april 2022, 18:35

Moje pisanje o tej temi je izrazito protiputinovsko in protirusko.

Namenoma.

Je protiutež nekaterim pametnjakovičem ki še vedno verjamejo psihopatu in paranoiku v Kremlju.

 

Berem in gledam tako proruske kot protiruske medije.

Nobenim ne verjamem vsega.

Če mi verjamete, prav, če mi ne, tudi prav.

J*** se mi.

 

ahahah alef koga prepričuješ ?biggrin.png

Tvoje pisanje oz. povzemanje le iz naših bruseljsko - natovih medijev, ki so izrazito protiputinovsko in protirusko obsedeni -  je zanalašč .

Ja to ti verjamem.tongue.png

 

Tu nas je očitno nekaj, ki zares beremo in proučujemo tudi ostale medije - medtem, ko pa ti objavljaš to kar vse dneve v Sloveniji pišejo itak vsi mediji isto.

Nič novega, razumeš? ... Saj so samo ravno te informacije v javnem obtoku ... icon1_blush.gif  Le potrjuješ svojo naravnanost.

Zato pa sem ti rekla, da v bistvu ti tumbaš nam.

 

 Če greš preštet svoje objave od začetka tudi, ko se mi še nismo oglasili s svojim mnenjem  - si povzemal le iz tega janšističnega Siola in dnevno enakih poročil, ki niso dopuščali niti eno drugo mišljenje ...

Ker je tako naročeno. Ker so novice v Sloveniji podrejene in podkupljene.

In to priznavajo celo mnogi v politiki .

(Seveda ne tisti, ki so zdaj zadolženi, da sledijo globalističnim in davosovim ukazom v ljubezni do vojne v Ukrajini )

Dovoli si mnenje, da si fino padel na finto.

 

Niti en pomislek od kar se je vojna začela nisi podal v drugo smer.

To vse pove koliko drugega materiala za ravnovesje, protiutež in resničnega mnenja pretresaš.

 

Da vrnem tvoji žaljivi žogici iz prejšnje strani zgolj zato, da nastavim ogledalo  - to pa je licemerstvo.

 

Eno je pisati prepričano o JJ-ju  - ki je prisoten tu z nami v Sloveniji in vemo kaj je na sceni.

Drugo pa so dogodki v katerih nimaš niti enega oprijemljivega dokaza. 

- Razen tistega kar ti narekuje prodana oblast v javnih medijih ni nič zaslediti. Razumeš?

 

Kot je rekel Damijan  - imaš predočene iztočnice, kaj boš naredil s svojo motivacijo in sovraštvom, pa je tvoja odločitev.

 

Govoriš, da je resnica na sredini - izražaš in objavljaš pa samo eno skrajnost ... ahah res - prepičuješ samega sebe ....wink.png

 

ylflower.gifup.gif ... sorry ... morala sem ... prav morala sem ti po tolikih odpisat na provokacije ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9994 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 19. april 2022, 22:59

Niti en pomislek od kar se je vojna začela nisi podal v drugo smer.

In ga tudi ne bom.

Ljubi Jezus, ljudje, a res ne razumete da je Putinovo dejanje AGRESIJA!!

Agresija proti suvereni državi ki NI NAPADLA RUSIJE!!

In nič, prav nič ga ne more opravičiti.

 

Putinova, se pravi ruska vojska ne pobija samo vojakov.

Ne uničuje samo vojaških objektov.

Ubija tudi neoborožene civiliste.

Uničuje tudi šole, bolnišnice, stanovanjske objekte.

Kakšno pojasnilo, kakšno opravičilo imate za to, opranoglavci druge vrste?

 

Da me ne zanima dovolj. me obtožuješ:

Zakaj?

Zato ker ne razmišljam tako kot VI ki ste razgledani, vi ki berete in preučujete tudi ostale medije?

Jaz pa sem ovca ki samo povzema novice na Siolu?

 

Tudi VI (kdorkoli že ste) ste ovce, le drugi čredi pripadate.

Verjamete državi ki je mojstrica laži, prikrivanj in zavajanj.

Tudi VI ne dopuščate drugih mnenj in možnosti kot da je Putin nedolžna ovčka, angelček na katerega sta se spravila grda in zlobna NATO in ZDA.

 

In od kje vam ideja da je v medijih ki jih VI preučujete samo resnica in da je v medijih ki jih berem jaz samo laž in protiruska propaganda?

Pa menda ja niste toliko butasti in naivni?

Ja, naivni ste. čeprav se imate za neznansko pametne in razgledane.

 

Morda res pretiravam, morda sem res pod vplivom protiruske propagande.

Ampak tudi VI ste pod vlivom, le da propagande druge vrste.

 

Sory, moral sem.

Ne zamerite mi, rusofili in putinoljubci.

Poln kufer vas imam...  e020.gif

 

                                                                                   g070.gif

 

P:S.

 

Prepričevat prepričanega je jalov posel, zato se v debate o tej temi ne bom voč spuščal.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9995 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 19. april 2022, 23:46

Alef  napadaš, pa ne razumeš razlage pointa.

 

Objavljaš samo protiruske novice.

 

Ne pogovarjamo se kot otroci v peskovniku.

 

Če hočeš debato - potem tudi argumentiraj.

 

Ne pa samo prenašat kaj si prebral v enih in istih medijih in obsojat do sovraštva.

 

Verjamem, da jim vse verjameš in da vsakič, ko ti novica ni všeč rečeš samo, da ne verjameš.

 

Ampak največkrat, če sama od kje kaj objavim zraven tudi razložim kaj si mislim in zakaj.

 

Začni argumentirati, ne pa samo bruhati sovraštvo.

 

To kar ponoviš, da je napisal nek Siol ali pa da so povedali po poročilih zame ni argument tako kot ti trdiš, če pa mi objavimo nekaj iz drugih logov pa zate ni resnično.

Razumeš?

 

Začni z iztočnico kaj razmišljaš - kako bi Putin po tolikih letih neupoštevanja dogovorov Zahoda - Europe ustavil rast Natovih oprorišč ciljanih za ogrozitev  Rusije?

To da zucneš, da se lahko o vsem pogovoriš in domeniš - nimaš prav. O tem govorijo dejstva in realna praksa.

Če bi bilo to možno - bi se do sedaj že to zgodilo. Tu ni kriv Putin in samo Putin ... pa kaj tu komu ni jasno, ko se začne obsojat na cenen način ?

Ja lahko - ko se zgodi škoda na vseh straneh se ta vojni aparat in industrija nekoliko spametuje.

Takrat šele. Prej ne.

V tej fazi je bila vojna zaradi obnašanja in kršitev zahoda pričakovana.

Tebi ne - meni ne ...

Velike sile delujejo pa tako - in to se ve v naprej.

 

S Putinove strani je bilo miljavžent potrpljenja in opozoril.

To je dejstvo, da so vojni dobičkarji vse skupaj peljali do te točke.

Ne bit naiven .

Želja po miru je tvoja - je moja  ... Glavni akterji špilajo po drugačni viži.

 

Zakaj  Poljske Natove postojanke, zakaj Ukrajina ni prenehala s plačanim oboroževanjem, pa razumeš ti ali ne da je to glavni izvor spopada ?  itd ...itd

Pa to o laboratorijih ni izmišljotina in to, da je Ukrajina z načrtom in podporom Amerike in Nata razvijala jedersko oborožitev proti Rusiji tudi ni novost.

O tem se javno izjasnil Zelenski še pred vojno. JAVNO !!! Najdi si posnetek. O tem pišejo celo ameriški generali vmešani v to raboto javno.

In kdo si ti Alef, da nam praviš, da si mi pametnjakoviči to izmišljujemo ?

 

O tem, da so Natova oporišča s smrtnonosnim orožjem povsod, kjer so se lahko nasrali in niso upoštevali dogovorov med zahodom in Rusijo si ne izmišljujem jaz.

Beri potem dokaze in dokumente kot mi ostali.

O tem imaš napisanega ohaj tudi iz nevtralnih virov ... tudi iz virov ki prihajajo iz Anglije, Francije, drugod iz Evrope, Amerike ...

Ko tako bereš kot praviš prpopaj potem še kakaj od tega prebranega, da nam "pametnjakovičem" ne bo potrebno to narediti za ravnovesje  -

 

  Ne gre za rusoljubstvo - ampak preprosto se mi bruha nad to enostransko, enosmerno propagando zahoda in bruha se mi tudi nad slovenceljskim lahkomislenim tračarskim folkom, ki vedno znova pljuva tako kot ga naštelajo propagandisti in pada na takšno ceneno medijsko finto in se niti malo ne potrudi poiskati virov ....

 

To je nevarno početje, ki se je najbolj razlezlo v tej covid krizi in se z istimi akterji nadaljuje.

 

mah ... ne da se mi pojasnjevat nekomu, ki mu je v naprej edini resnični argument, da je vojna v Ukrajini in ne v Rusiji ?

Kako zaboga ti ne kapne da je vsa vojna naprejena za razbitje Rusije in da se tu velesile borijo za premoč ?

Niso zadeve tako enostavne kot se ti zdijo na prvo žogo.

To je velika svetovna zakulisna spletka.

 

Še enkrat, ne padaj samo na emocije.

Analiziraj trezno.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#9996 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 005

Objavljeno: 20. april 2022, 06:47

unknown.png


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#9997 tantra

tantra
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 320

Objavljeno: 20. april 2022, 06:51

Vzpostavlja se novi svetovni red - to je realno dejstvo.

Ki pa ni nujno, da bo takšen, kot so si ga zamislili na

Zahodu (t.i. 'hazarji' & njihove marionete). Nekateri

'igrajo' malce po svoje v smeri suverenizma. ...



#9998 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. april 2022, 07:26

Alef  napadaš, pa ne razumeš razlage pointa.

 

Objavljaš samo protiruske novice.

 

Če hočeš debato - potem tudi argumentiraj.

Čeprav sem rekel da ne mislim več debatirat, evo mene opet.

Samo bojim se da je za vas opranoglavce druge vrste debata samo če smo enakega mišljenja.

Kar o tej temi ne bomo nikoli.

 

Argumenti?

Tudi z vaše strani jih ni veliko, razen ponavljanja o nespoštovanju dogovorov, kopičenju orožja v članicah NATO-a ob meji z Rusijo namenjenega uničenju Rusije.

Pod "vaše" mislim na samooklicane poznavalce razmer in "proučevalce medijev" med katere očitno sodiš tudi ti.

 

Kaj pa rusko kopičenje orožja ob meji?

In grožnje z nuklearnim orožjem?

Seveda je po vaše to le odgovor na NATOve provokacije, skrb za varnost Rusije, blablabla...

NATO in ZDA NIKOLI ne bi tvegala direktnega spopada z Rusijo.

To ve vodstvo NATO-a, to ve predsednik ZDA in to ve tudi Putin.

Zato provocira in grozi z nuklearnim orožjem - ker ga ima največ.

 

Priključitev Krima leta 2014?

Kako to razlagate?

Seveda je povsem nepomembno da je na Krimu največje črnomorsko pristanišče Sevastopol.

Rusija pred aneksijo Krima ni imela morskega pristanišča ki bi bilo plovno vse leto.

Zdaj ga ima.

Pa ustanovitev avtonomnih republik Donetsk in Lugansk?

Koliko posegov v svoje ozemlje bi morala Ukrajina prenesti?

 

Zelenski je kakršen je, pion, lutka zahoda in ZDA, vendar je legitimno izvoljeni predsednik Ukrajine.

Putin nima nobene pravice odločati o tem kakšna bo oblast v drugi suvereni državi.

 

Putin je na oblasti že 23 let.

Kako?

Zato ker je tako dober in ga imajo Rusi tako radi?

Umori in zapiranje političnih nasprotnikov doma. umori (večinoma zastrupljanje) političnih nasprotnikov ki so pobegnili pred njim v tujino verjetno nimajo nič s tem.

Saj vem, to je verjetno le zahodna protiputinovska propaganda.

 

Objavljam samo protiruske novice?

Verjetno res.

Pa vi, samooklicani znalci?

Objavljate kaj drugega kot proruske novice?

 

Tako.

Je med tem mojim pisanjem kakšen argument?

Ali so samo namišljeni, kot v proruskih in proputinovskih objavah?

 

Averzija proti zahodu, NATO-u in ZDA ni dovolj da bi pisanje te strani razglasili za laž in propagando, proputinovsko in prorusko pisanje pa za čisto resnico.

 

Moje pisanje ni samo sovraštvo do Putina.

Res je, ne maram ga.

Ampak prav tako sovražim vse diktatorje in nasilneže, kar Puitin brez dvoma je.

Poznam njegovo zgodovino od leta 1999 dalje.

 

In - ne razmišljate s svojo glavo samo prorusko in proputinovsko usmerjeni.

Tudi v nasprotnem taboru se kakšen najde.

 

Pa še nekaj - če ti moje razmišljanje ni všeč, ker sem po tvoje ovca ki ne zna rezmišljat s svojo glavo, opranoglavec brez argumentov ki mu glavo perejo protiruski mediji, potem ne beri mojih objav in ne odgovarjaj nanje.

Bom preživel.

 

Lep pozdrav

Od ovce ovci. 

 

                                                                                           a015.gif

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#9999 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 404

Objavljeno: 20. april 2022, 07:57

Ne grem se Vaše vojne
Spoštovani gospodje:
Janez Janša,
Borut Pahor in
Matej Tonin
Še vsaka vojna se je končala s pogajanji!
Torej, zakaj čakati na mnoge žrtve?
Naj se pogajanja začnejo takoj.
Po dveh letih "bojevanja" z inteligentnim "vi.Rusom" v naši državi, kjer ste nas zapirali v domove, občine, imeli smo prepovedi gibanja, kot se je to dogajalo v največjih svetovnih spopadih! Imeli smo celo zaprte gostinske lokale, kar se NI dogajalo ne v prvi, ne v drugi svetovni vojni. Sedaj ste odkrili še vojno v Ukrajini, katera traja bojda že osem let, pa vaši mediji o njej NISO poročali. Vaši mediji govorijo o petdesetih in nekaj dneh vojne, ki ni naša vojna.
Gospod Tonin, kot minister za obrambo, Republike Slovenije, kako vi opravičujete slovensko oboroženo misijo v tujo državo?
Kdo vam daje pooblastila za tako potezo?
Ste minister za obrambo, ne napad!
In zakaj boste šli (ali ste šli?) na Slovaško, če je vojna v Ukrajini?
Boste tam uprizarjali boje in jih pošiljali na TV?
Kako boste s krvavimi rokami objemali svoje otroke?
Z VAŠIM orožjem, ki ga nameravate (ali, ste ga) poslali v Ukrajino in ga bomo morali plačati davkoplačevalci, bodo krvaveli prav taki otroci, kot so vaši. Mnogi bodo ubiti.
Dojemate, kaj delate?
Kaj boste rekli svojim otrokom, ko bodo izvedeli, kaj počnete?
Gospod Pahor, kot poveljnik oboroženih sil Slovenije, se vi s tem strinjate?
Boste izdali povelje za napad, ali le podpisali potni nalog za misijo?
Ali ni to agresija na tujo državo?
Vprašanja g. Toninu veljajo tudi za vas.
In gospod Janša, ste predsednik vlade Republike Slovenije, torej, prosim, delajte za dobrobit Slovenije, ne trgovcev z orožjem, farmacije in podobnih.
Lahko prosim odgovorite na zgornja vprašanja?
Gospodje, priporočam, da za vaše militaristične nagibe vzamete dopust, še bolje pa, sestopite s položaja in to opravite v svojem imenu, ne pa v imenu državljanov Slovenije. Jaz se od te avanture, ki jo smatram za sramoto Slovenije, distanciram. Prepričan sem, da nisem edini. Pa tudi, če sem;
Jaz se vaše vojne ne grem!
Ne grem se vaše nesmiselne trgovine z orožjem, zdravjem in življenji ljudi.
Gospodje, preberite si himno Republike Slovenije:
"Živé naj vsi naródi,
ki hrepené dočakat dan,
ko, koder sonce hodi,
prepir iz svéta bo pregnan,
ko rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!"
Delujte v skladu z njo, ne proti njej,
Lepo prosim. To je tudi vaša himna.
HVALA vsem,
 
Ps. Izgon ruskih diplomantov, snetje slovenske zastave na stavbi slovenskega predstavništva v Ukrajini, medtem, ko na stavbi Vlade RS in pred parlamentom, visi ukrajinska zastava..., no, o tem pa naj svoje pove stroka.
Lepo pozdravljeni,
 
Vir: FB
 
 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10000 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 571

Objavljeno: 20. april 2022, 10:11

P.S.

Alef ti poznaš samo dokumentarce od Putina iz rtv slo2 ... icon1_blush.gif

 

Sviraš kurcu - zato pa objavljam za ravnovesje, da ne boš z vsemi temi stranmi podčrtanimi v rdeče (to me niti ne bi motilo, če bi bilo resnično in pomembno)cool.png slučajno koga enosmerno spaničaril,skrenil, natumbal in indoktriniral. wink.png

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

 

Francoski prostovoljec- novinar: »Operacij ne vodijo Ukrajinci, ampak Pentagon!«

https://insajder.com...-ampak-pentagon

 

 

Francoski poročevalec, ki se je prijavil kot prostovoljec v Ukrajini, je šokiran ugotovil, da ukrajinske sile 'neuradno' vodijo ameriški poveljniki.

 

Bil sem presenečen, oni pa tudi, ko smo odkrili, da o tem, da bi lahko vstopili v ukrajinsko armado, odločajo Američani.

Skoraj so nas aretirali.

Bili smo soočeni z Američanom, ki nam je povedal, da 'tukaj on vodi zadeve. Ne Ukrajinci, ampak jaz!'.

Govorim o šolanju in vstopu mednarodnih prostovoljcev v ukrajinsko
armado. Mož mi je celo povedal svoje ime, je veteran iraške vojne.

 

Opravil sem svoja preverjanja, to je poročilo, ki ga lahko najdete ta teden v magazinu Figaro.



V začetku nas je sprejel kot prostovoljce, jaz pa sem bil izjemno presenečen zaradi nasilnih besed tega Američana.

 

Ko je videl, da smo novinarji, je sprva dejal, danaj odidemo,

nato pa je zahteval, da naj vzamemo kartice iz svojih telefonov, 'še posebej mednarodne, mi vam bomo dali druge SIM kartice.'
In potem smo podpisali pogodbo.

Bili smo pogodbeni vojaki – do konca vojne!
 

In kdo vse to vodi? Američani! To sem videl z lastnimi očmi. To seveda uradno ni ameriška vojska. Toda ne glede na to je povsod videti ameriške odtise.

 

Včeraj smo videli, da so poslali sto novih orožij, ki jih imenujejo Switchblade. So neke vrste droni, ki se izstreljujejo iz minometov in jih je nato mogoče daljinsko nadzorovati.

 

Gre za novo orožje. To so naredili uradno. Imel sem vtis, poleg 'romantičnih' vidikov te vojne, da sem del mednarodnih brigad.

 

Znašel pa sem se iz oči v oči s Pentagonom je dejal za francoske medije.

 

To je še en dokaz, da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski res samo marioneta v rokah ZDA.

 

In da dejansko ni glavni v državi, pač pa da ima vse niti v rokah ameriško obrambno ministrstvo - Pentagon.

 

Medtem ko ukrajinski predsednik razlaga o groznih zločinih ruskih
vojakov pa lahko vidimo, kako ruski vojaki rešujejo civiliste iz kleti
in kako so ti hvaležni svojim »okupatorjem.«

 

A le kako ne bi bili hvaležni, v tem delu Ukrajine večina govori rusko in ima Rusijo za svojo in bratsko državo.



Tega pa evrokrati nikakor ne razumejo.

 

Bil sem presenečen, oni pa tudi, ko smo odkrili, da o tem, da bi lahko vstopili v ukrajinsko armado, odločajo Američani.


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0