Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10929 komentarjev na to temo

#10376 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 17. oktober 2022, 22:28

biggrin.png icon1_thumbup.gif OK2.gif OK-thumb.gif

 

Zato pa dr. Sabina Senčar, da se bo vsaj eden pri koritu boril z nami ... ker to je v bistvu zdaj najbolj pomembna frontna linija za človešstvo  ....vitez.gif  ...

Tistim pri koritu ne zaupam prav nič, pa če so bili prej še tako veliki borci za... karkoli že.

Korito vse pokvari in jih spremeni v prave prašiče.

Žal.

Z redkimi, preredkimi izjemami.

 

                                                                                  r030.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10377 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 19. oktober 2022, 12:51

Za ljubljanskega župana kandidira tudi Aleš Primc

 

https://siol.net/nov...es-primc-590384

 

  a045.gif  a060.gif

 

Ljubi Jezus...  a0605.gif

 

Komentar:

 

CENE / 19.10.2022. OB 10:38

 

Za otroke mu gre, a nič ne naredi proti pedofiliji v RKC.

 

 

 

Aleš Primc napisal navodilo, da se na volitvah ne boste zmotili

 

https://siol.net/nov...-zmotili-483009

 

Kmalu bo sedma obletnica, odkar je skrivnostni Tomaž Majer na spletni strani SDS objavil zapis, kdo je na takratnih parlamentarnih volitvah pomagal do relativne večine Zoranu Jankoviću in njegovi Pozitivni Sloveniji.

 

Po Majerjevih opažanjih je bilo na voliščih več volivcev v športnih oblačilih, ki so imeli na roki s kemičnim svinčnikom napisano številko, ki so jo morali obkrožiti na glasovnici.

 

Za zelo podoben manever, vendar s pridihom malo več tehnologije, se je pred bližajočimi se lokalnimi volitvami odločil Aleš Primc, predsednik stranke Glas za otroke in družine.

 

 

Hojs proti Jankoviću? "Ne potrjujem, ne zanikam."

 

https://siol.net/nov...-zanikam-589921

 

Vsak je lahko boljši od Jankiovića.

Razen Hojsa in Primca...  d020.gif

 

                                                                                                                d080.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10378 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 24. oktober 2022, 20:04

ewo ...tako deluje WHO ...

Njihove oprode se nastavijo povsod, kjer želijo svojo kontrolo, oblast, izpeljavo načrtov.

V ta namen nastavijo tudi medije, finance, sistem.

 

Volitve niso več to.

Na sumu jih imam resno, da poneverjajo rezultate.

Sem točno vedela, da je v naprej zrežiran izid s tema dvema gumplnema; z neodvisnim Logarjem opica.gif  (SDS)  in v epilogu z N.Pirčevo M.  ... ker je bila slednja edina od kandidatov za predsednika RS, še pred pričetkom kampanje - na blejskem strateškem forumu, korakajoča z ostalimi liderji, gospodarstveniki, politiki, novinarji ... Skratka nekdo je v naprej vedel - zakaj je bila od vseh kandiddatov ravno ona zraven 

Ahahah ... b rekli uni v desno ... g. Palček Smuk, vrhovni poglavar iz ozadja ...  je vse vedu ... icon1_blush.gif ...

Pa bomo zdej levi trčali maratonski drugi krug  flowers.gif  ...ahahah Logar in Musarka pa bijeta isto plat zvona izza zakulisja  ...nam se bo pa zdelo da je tekma in da moramo zmagat ... medal.gif ...

Edina opcija napredka pri Musarci bo v tem, da jo bomo lažje poslušali lagat ... pa da zgleda vsaj kot bistri vodnjak izrazov, ne pa kt tm en reptilski prišlek Anunnaki ... sorcerer.gif

 

Ma, se je opazovalo skozi vso kampanjo podrobnosti in celoto ...

Njihovo anketiranje, forsiranje, podlo ignoriranje Senčarjeve, ahahah Mihca pa na koncu prav za zadnje mesto  - (pajade ... k je povedal, da Nato dol, zahodnjaki uničevalci dol, krvave roke pa takele ) ... in lih, ko mu je podpora nazaj zrastla ...

... pa flik na zadnje mesto ... ful podpore mu je kazalo tudi od naivnih, ki še vedno verjamejo v volitve ... Skratka, vse je to umazana podla igra ... Režija igralcev no1.

Psihopatki se igrajo z naivno rajo ...

Tole men ni več za živt ... kolk mi je jasno, da gre v maloro, ker ne znamo zaropotat in preverbo izvest ...

Ja, pa nč, ane  ...pa naj živi demokracija pamflet levih ...

Ahahah folk se pa medsebojno ubija, prička in grize zarad njihovih igric ....

Ejjejej Slovenija, s takšnim zabetoniranim narodom in ignoranco akcije - bomo pa res težko naredili red ... in stopili tem glumcem na rep.

Tako s čudnim rezultatom izzida volitev se je dogajalo  tudi v Ameriki, v Franciji ... ma, povsod po svetu.

Kot pravim NWO je svetlobna leta pred nami. Še zbrihtamo se ne  - pa je že narejeno ...azzangel.gif

Opažam;

Postopek kontrole je nemogoč, ker ni potrebno mus imeti vabila s seboj.

In če ne prideš  - je tam okence v volilni knjigi prazno ... podpiše te lahko nekdo kasneje iz komisije (če je ta složna med seboj), oz. vsak od teh prisotnih, ki preži na trenutek minute časa.

Komisija naj bi bila mešana, kao, da so v kontrolo eden drugemu  - na našem volišču pa sem že 2x ugotavljala zmanjšano sestavo in zelo iste baže ptičke med seboj. Nekateri pred mano so šele na volišču izvedeli, da morajo volit celo drugje - čeprav so vedno do sedaj imeli volilno mesto tu ... le zakaj so bekslali volišča ljudem?

Dvomim, da so tu eden drugemu gledali pod prste - bi prej rekla, da so bili videt kamerati.

Naredila bi tako, da bi se moralo predložiti ob prihodu na volišče vabilo z lastoročnim podpisom, nato bi moral volilec predložiti indetifikacijski dokument in nazadnje še podpis v volilno knjigo sočasno. To volilno vabilo bi se spravilo na kup poleg volilne knjige ...in potem bi morala neodvisna komisija preverjat ujemanje vabil s podpisom - še podpise v volilni knjigi, žige  itn ... Vse bi moralo številčno klapat.

Tako bi se vsaj s čim lahko preverjalo identifikacijo podpisov - to da si bil res tam.

Ne razumem zakaj ni vabilo za volitev z lastoročnim podpisom nujno v postopku in predložitvi pred voljenjem.

No, zdaj bi mi bilo interesantno, če bo mojemu bratu uspelo pogledat v volilno knjigo, ker ni šel volit ... Pa da vidimo, če je tam v okencu volilne knjige res prazno ...scratchchin.gif

 

Tisti, ki se malo dlje poglabljajo v to tematiko pravijo, da pač imajo že v naprej pripravljene izpolnjene glasovnice v vrečah in jih potem lahko samo zamenjajo s starimi pred štetjem ...

Digitalno pa je itak to lahko poneverjat z nekega centra, kjer se to zbira ...Oogle_anim.gif ...

Pa predvolitve tudi potekajo tako, da so volilni rezultati nekaj dni pospravljeni v luknjah upravnih enot ... in ve se kateri priležniki ključarji paradirajo po upravnih enotah ... Noč ima svojo moč ...wink.png

 

ergo, Logar bi imel toliko glasov le, če so volili brezglavo vsi desničarji zanj ... pa vem, da marsikdo med njimi ni več niti za SDS, še manj pa za Logarja ... sploh po tej epidemiji fašizma ... in sicer ... pa se tudi oni komolčkajo med seboj ... wink.png ...

 

Kljub globalno kuhinjskem centru in skupnemu elitnemu jedilniku ... se mi zdi, da ima ob vsakokratnih volitvah SDS mineštra prav poseben vonj ...em45.gificon_smile_dead.gif ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10379 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 24. oktober 2022, 23:08

Volitve niso več to.

Na sumu jih imam resno, da poneverjajo rezultate.

 

Kljub globalno kuhinjskem centru in skupnemu elitnemu jedilniku ... se mi zdi, da ima ob vsakokratnih volitvah SDS mineštra prav poseben vonj ...em45.gificon_smile_dead.gif ...

Se spomniš kdaj sem že pisal da so volitve brez pomena.

Slovenijo, tako kot večino držav, obvladujejo sile na katere volitve nimajo vpliva.

Rezultatov jim ni treba poneverjat ker so brez pomena.

To počnejo drugi, iz svojih razlogov.

 

Strici iz ozadja tako niso izmišljotina.

Pa ne tisti o katerih kokodakajo S(D)S in Janša (Kučan & Co.)

Ti so le nekakšen penzionerski balinarski klub.

Tapravi "strici" so bolje skriti in bolj nevarni.

 

Edina rešitev bi bila 100% bojkotiranje volitev.

Pa da vidimo koga bi potem ustoličili.

Ampak to se ne bo zgodilo, vsaj v bližnji prihodnosti ne.

Večina volilnih upravičencev so še vedno  g045.gif  g045.gif in  c010.gif

 

Ja S(D)S mineštra ima res poseben vonj...  e020.gif

 

                                                                                                                   g040.gif  e040.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10380 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 25. oktober 2022, 14:26

Ma Alef, brez pomena je samo zato, ker so ljudje butlni in vse kar sem jim zrežira sprejemajo.

Volitve bi morale biti poštene.

In kaj bomo naredili ob sumu, da niso  - ter kako bomo zahtevali, ukrepali, preverili, da bodo volitve potekale pošteno ?

Tukaj je koren problema.

Ugotovila sem, da je eden od glavnih problemov, da ljudje ne znajo reševati problemov.

Prvo pravilo, ki sem se ga sama skozi lajf naučila je ta, da ko nastane problem, je potrebno analizirati vzrok in začeti pri koreninah problema.

Če delaš nekaj površno na ala " sam da je nekaj" - potem se problem ne reši prav.

In se kmalu opusti reševanje - ker se problem nadgrajuje, nadaljuje itn ... še bolj se poglobi občutek nemoči.

In eno od prvih pravil je, da predolgo ne cinčaš vzrok in ga ne zanikaš ter da še naprej v prazno ne čakaš ...

- Bi rekli Srbi; Šta čekaš - vazduh ?!

Zdej bi moralo ljudem sklikat! ... Pravočasnost odziva in akcija, go ! :::

Zahtevati bi morali pregled in revizijo štetja.

Neko nevtralno komisijo ljudi z ljudstva in natančen pregled teh govnačev ...

Ti globalisti in njihovi prodanci bodo zmeraj, zmeraj počeli vse do konca dokler se bo dalo.

Ključ je v aktivnosti državljanov in v aktivnosti še poštenih, zaposlenih v institucijah!

Ne pa v nekih podkupljenih medijih in posameznikih, ki ne peljejo svoj posel kot je prav.

Pa pobogu - više nas je nego njih !!!

 

Ahahah ... icon1_blush.gif ...  mamo doma iste prčke ... moj brat je istega mnenja kot ti  - pravi, da smo butlni, ker hodimo na volitve, da nas uporabljajo za topovsko meso...

Ampak nekako pa nisem še zasledila, da bi šel zahtevat v volilno knjigo preverit, če se je kdo namesto njega podpisal, ker ni šel volit.

Vidiš, pa ne bi bilo potrebno veliko akcije.

Si predstavljaš, da za začetek preverimo tole?

Ok ... če to štima spustimo, potem pa pogledamo še vse ostalo.

Če pa odkrijemo, da so poneverjali že podpise - lahko tudi posameznik zahteva revizijo in inšpekcijo volitev ...

Pa da vidimo kako so šteli, kaj ne klapa.

In ja zdi se mi dober preblisk predloga, da bi se zraven mogla prinašat podpisana vabila za volitev in bi to preverjali z ujemanjem podpisov v volilni knjigi. To bi bil lahko bil še en dodaten dober mehanizem preverbe ...

Skratka ne štima.

Vsi prebivlci različnih držav ne morejo verjeti svojim rezultatom. Nekaj se je očitno mafija dobro pripravila za kriminalna dejanja povsod, saj je naštudirala psihologijo apatične, pasivne množice.

Da ne bo ukrenila nič !

 

Tole me kuri ...icon1_sneaky1.gif


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10381 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 25. oktober 2022, 15:48

Podatki rezultatov volitev za predsednika RS nedelja; 23.10.2022

https://www.dvk-rs.si/

 

Ahahah tale z Logarjem, neodvisnim kandidatom osovražene stranke SDS res zmaga ...

- 292, 531 volilcev

- Pirčeva - 223, 370 volilcev

Pa v primerjavi s skoraj povsod javno priljubljeno dr. Sabino Senčar, ki smo jo volili najbržda vsi nasprotniki fašističnih ukrepov epidemije, necepljeni, cepljeni s slabimi izkušnjami, itd.(res ni nas malo in smo komaj čakali, da se zadeve okrog prevare cepljenja in nepravilnosti slišijov javnosti)

- 51, 295 volilcev ...

 

V Sloveniji je bilo na dan 1. januarja 2.108.977 prebivalcev

- od tega je 1,7 milijona volilnih upravičencev
- od tega nas je 23. 10. 2022 volilo 865,366 volilcev
- od tega je bilo vsaj z enim odmerkom cepljenih 1.200 000 prebivalcev
- torej je necepljenih vsaj 700 tisoč prebivalstva (če odštejemo število mladoletnih otrok - 384,873 - podatki iz 2018)

In glede na proteste, na število necepljenih in na število cepljenih s posledicami - torej na število vsaj 700 tisoč nasprotnikov ukrepov in cepljenja epidemije - ne verjamem, da bi prišlo na volišče podpreti dr. Sabino Senčar le 51,251 volilcev !?

Ne verjamem !
Ker teh 700- 800 tisoč prebivalstva je res zavednih, vedo da je potrebna najhitrejša akcija v povezavi s to problematiko, si srčno prizadevajo in želijo, da se kaj takšnega ne bi nikoli več zgodilo, si želijo resnico in razkrinkanja lažnih podatkov glede epidemiološkega časa, zločina itd...

Enostavno, težko verjamem glede na to, da poznam miselnost ogorčenih, zdravstveno oškodovanih, ostalo prebujenih, osveščenih, odzivnih državljanov skozi vso epidemijo, da bi prišlo glede na njihov sicer velik preocent - tako malo ljudi.
Sploh sem zadnji mesec spremljala vse odzive na dr. Sabino Senčar in mi je ravno zaradi prisotnosti aktivnih ljudi jasno, da ima Dr. Sabina Senčar veliko podporo ...
Zato so jo podkupljeni mediji tudi šikanirali, ignorirali izvajali mobing ipd. negravžne reči ...
In zato se zaradi vsega dognanega (čisto tako po logiki) - ne bi čudila tudi poneverbi volitvenih rezultatov.

Ravno tako rezultat Mihe Kordiša 24.101 volilcev, me ravno ne prepriča.
Pri njemu je sicer prav gotovo padel odstotek volilcev, ki ga nismo volili zaradi njegove cepilske vneme in propagiranja.
Je pa pri njemu narastel odstotek volilcev mladih in pa odstotek delovnega ljudstva, starejših ljudi, čigar glas je v tej kampanji več kot odlično zastopal. Po mojem bi zato lahko presegel več kot 50 tisoč volilnih glasov.

Seveda je ta ocena moja individualna - lahko tudi, da se motim ...
Prav gotovo bi pa težko rekla, da se motim glede rezultata na zgornje številke in na vse kar vsak dan berem v odklonu do SDS stranke, NSi stranke, pa tudi do Pirčeve.
Res ne vem od kje tu tako velik odstotek volilcev za ??!!
 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10382 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 25. oktober 2022, 16:14

Volitve bi morale biti poštene.

In kaj bomo naredili ob sumu, da niso  - ter kako bomo zahtevali, ukrepali, preverili, da bodo volitve potekale pošteno ?

Tukaj je koren problema.

 

moj brat je istega mnenja kot ti  - pravi, da smo butlni, ker hodimo na volitve, da nas uporabljajo za topovsko meso...

Ampak nekako pa nisem še zasledila, da bi šel zahtevat v volilno knjigo preverit, če se je kdo namesto njega podpisal, ker ni šel volit.

Vidiš, pa ne bi bilo potrebno veliko akcije.

 

Tole me kuri ...icon1_sneaky1.gif

Srž problema ni v tem da so volitve nepoštene.

Srž problema je v tem da so tisti ki so izvoljeni za... karkoli že, le lutke v rokah glavnih igralcev.

To ni le slovenski problem, to je globalni problem.

Že Mark Twain je rekel - če bi volitve kaj pomenile, bi bile prepovedane.

 

In ja, imaš prav, ljudem se ne da reševati problemov.

Večina jih živi po načelu - to se mene ne tiče.

In to načelo je v uporabi dokler je večini kolikor toliko dobro.

 

Tudi jaz ne hodim volit niti preverjat ali se je kdo vpisal namesto mene.

Zakaj le?

Pri meni je še to da sem gibalno precej omejen in bi pot na volišče ali preverjenje volilne knjige pomenilo precejšen napor.

Zakaj bi se trudil za nekaj kar ne spremeni ničesar?

 

Torej, ti še vedno verjameš v volitve.

Kljub mnogim dokazom da dejansko ne pomenijo nič.

 

Jaz v volitve ne verjamem.

Verjamem pa v tisto - ko množica tistih ki nimajo kaj izgubiti doseže kritično maso, teče kri.

In kritična masa je blizu.

In kot sem že večkrat zapisal - NWO bo, ampak ne tak kot so si ga določeni zamislili.

 

Praviš da te to kuri.

Prav je tako.

Ko bo dovolj zakurjenih, ko bo plamen dovol visok, bo tudi kritična masa dosežena.

In takrat se bo začel NWO.

Tisti pravi.

 

https://youtu.be/ohOtDA3dTAA (j*** ti reklame)

 

https://en.wikipedia...(Scorpions_song)

 

                                                                                                     r1181.gif  r115.gif

   

                                                                                                   

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10383 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. oktober 2022, 10:15

Niko Kovač fizično napadli v središču Ljubljane. Krivdo je pripisala Janši in Novi24TV.

 

https://siol.net/nov...jubljane-590850

 

"Draga Nika, nasilje rodi nasilje – več kot dve leti ste grozili in napadali drugače misleče," so se na Twitterju odzvali na Nova24TV, kjer so napad obsodili, a menijo, da so prav njena organizacija in lobiji, ki jih zastopa, tisti, ki so odgovorni za degradacijo javne debate in nastanek pouličnega nasilja, ki ga niso nikoli v resnici obsodili. "Danes pa kažejo s prstom na druge," še pišejo med drugim.  

 

Nora TV oziroma Nova24TV tako kot njihovi gospodarji očitajo drugim kar v veliki meri prakticirajo sami.

Norčevanje iz drugače mislečih, degradacija, verbalno nasilje, edino to znajo.

Po vzoru velikega vodje in večnega, dosmrtnega predsednika S(D)S.

 

Ampak če seješ veter žanješ vihar.

 

Da dragi moji S(D)S-ovci, nasilje rodi nasilje.

Kar boste, če boste tako nadaljevali, verjetno prav kmalu izkusili na svojih beticah...  a037.gif

 

                                                                                                  a057.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10384 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 26. oktober 2022, 11:41

Jup. Omrežje se je vnelo od debate.

Tole kar dnevno gobezdajo in pisarkajo Janšeti po Twitterju,  Nori24, Demokracji, Reporterju, ipd. šund desničarskih trobilih, je pri desnih primitivcih naštelalo gnilo možganovje.

Skratka desni so okusili svojih "pet minut ablasti" in po aprilu opazujem kako se jim trga v trdih beticah.

Pa člowk vse ve kako umetno vzgojen je ta razkol ... ampak levi in ostali - so reci in piši (kot pravi Nataša Muser) vseeno z drugačnimi vrednotami, kulturo, razumevanjem ...

...Ne morš to primerjat. Ne moreš.

Ampak tokrat bo dovolj!

Še men je prišlo do živega ... sem se kr razpičla neki. Whatever_anim.gif

Zadeva se ziher nanaša na desno politično ozadje. Kot sem že več let tudi tu objavljala, ta desna politika sodeluje z najbolj pokvarjenimi formacijami v družbi ... kar zame napr. nacistične formacije tudi so. To je nepojemljivo, da se to v slovenski družbi lahko sploh dogaja.

Da je vse to v primitivizmu in največji grožnji očitno povezano s politiko in policijo, ki bi mogla ščititi državljane.

Da ne rečem kako se sploh lahko dovoli nekim medijim vsakodnevna produkcija sovraštva, laži, napadanja državljanov, posameznikov.

 

Že zdavnaj bi se ti mediji morali dobesedno ukinit in prepovedat.

Sam naj mi kdo še zdaj reče, da sem diktatorka ... al ne wem kaj vse sem že tu poslušala.

Nimajo kaj takšni mediji sebi reč mediji  in se sofinancirati na pukli državnih jasli.

Zdaj, ko se jim ruši Noratv24 - so se prikljukali čez noč na državno RtvSLO in delajo štalo celotni državi ...

Ma kako jim to ratuje ?! ' Vse zato ker levaki in ostali  vedno delajo v rokavicah, pa po črki zakona.

Ma to je potrebno čez noč nazaj počistit - jebela, da te razpizdijo te hijene podtalne, ki se vlečejo iz podzemlja - na površje informativno kulturnih ustanov ...

Ljudje se pa ja lahko branimo jebela, še Bog je dovolil krošeje in knockoute, če se braniš. icon1_bomb.gificon1_sneaky1.gificon_smile_blackeye.gif

 

Skratka zdaj se je vnelo do te točke, da se bojim, če ne bo kmalu na naših tleh razpaljotka s temi primitivci.

Tokrat so se tudi sicer miroljubni levaki razpičili.

Tisti izgubljenci od volitev pa samo ves čas prčkajo in izzivajo - no, zdaj so celo prešli v napadanje posameznikov, ki so seveda s svojim uspehom njim trn v blodnjavih očeh.

Če bi bla Nika, bi jst to drugače rešila.

Ma matr da jim j ... tud mimo policije če bi blo potrebno.wink.png

Da ne rečem s tem janšetom bolanim !

Samo tako lahko ustaviš te primitivce desnajzarske tupave ...

Ker bolj kot z njimi debatiraš  - večje veselje imajo bruhat ...Če si z njimi samo na kulturen način, se ti potem samo v faco posmehujejo in nadaljujejo dalje s  svojo vsakodnevno misijo.

 

In od jutri naprej bi najprej na čisto vsako izjavo, ki jo spuščajo v svojih trobilih, objavah, javnih pogovorih naredila tožbo, jih po hitrem, skrajšanem, nujnem postopku dala pred sodišče ... vsakogar in za vsako najmanjšo laž ...

Pa še marsikaj bi se dalo narediti tem kekcem ...vitez.gif...

 

Skratka Nika je že ves čas tarča pukljastega norca po njegovih trobilih.

Zadnjič je bila tudi gostja v oddaji "Ena na ena " in ga je z odgovori v eter verjetno razpičila ... pa ji je primitivc najbržda vrnil tistega "mucka" ...

No, mejbi si je za moj okus malo preveč dovolila tudi z izjavo Kordišu (ker imata očitno med seboj mal zbadanja ) ... a sicer je Nika sposobna punca na mestu ...

Še bo slišat o njej ... 

iz oddaje Ena na ena

https://www.24ur.com...nija/kovac.html

 

Reporter zasmehoval Niko in Slaka  - JJ objavil na twitterju kolaž z Niko - po oddaji Ena na ena

https://reporter.si/...k-video-1001688


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10385 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 26. oktober 2022, 11:55

Inštitut 8. marec

Še pismo očeta Nike Kovač

 

"Danes so na ulici napadli mojo Niko. Fizično se jo je lotil nek moški, ki ga policija slej kot prej nikoli ne bo našla. Vsaj ponavadi je pri teh rečeh tako. Nika na srečo nima ničesar zlomljenega.
To se ni zgodilo na protestih, na katerih bi nekdo izgubil živce, ali pa zato, ker bi Nika nekoga provocirala. Nika je zgolj mirno hodila po ulici. Na povsem običajen dan.
Med civilizacijo in barbarstvom obstoji nekaj meja. V tem primeru sta padli vsaj dve. Moški, ki se fizično lotevajo žensk, so - tako kot vsi, ki se izživljajo nad šibkejšimi od sebe - podenj od podna. Tisti, ki to počnejo iz političnih razlogov, so dvojni podenj od podna, saj so moč argumenta za povrh zamenjali z argumentom brutalne, fizične moči.
Ko del političnih elit tako ravnanje privzame kot sprejemljivo tako, da ob tej zganja moralni relativizem, češ med vašim zmerjanjem naših in fizičnimi napadi na vaše praktično ni razlike, s tem fizično nasilje dobi domovinsko pravico, družba pa začne izgubljati svoj moralni kompas. Tisti moralni kompas, zaradi katerega sta enakopravnost spolov in moč argumenta dve nedotakljivi vrednoti, ki nam med drugim omogočata, da živimo v demokraciji.
Ne dvomim namreč, da je Nika velikega dela žaljivk, zmerljivk in groženj deležna, ker je mlada ženska, saj česa podobnega ni bil deležen še noben mnenjski voditelj moškega spola. Od tu do Irana je zato manj kot korak.
Za vse nas, ki tja nočemo, je zadnji čas, da se ustavimo. Ne glede na to, ali smo levi ali desni, potrebujemo skupne demokratične vrednote skupne, sicer demokratične družbe ni. Streljati in pretepati se zna vsak idiot, za življenje v demokraciji je potrebna inteligenca.
Kapiš, JJ?"
- Miha Kovač

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10386 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 26. oktober 2022, 12:15

2h

Pa še tiskovna konferenca  v katerem so spregovorili člani Inštituta 8. marec glede nasilja, ki sem ji redno dogaja in pa seveda o včerajšnjem dogodku, ko je neznanec na cesti napadel Niko Kovač 

(mal slabše je slišat  - zato si dajte bolj na glas )

 

https://www.facebook...470926750051713


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10387 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. oktober 2022, 14:48

Inštitut 8. marec

Še pismo očeta Nike Kovač

 

Streljati in pretepati se zna vsak idiot, za življenje v demokraciji je potrebna inteligenca.
Kapiš, JJ?
- Miha Kovač

biggrin.png icon26.gif

Si me prehitela s to objavo... tongue.png

 

Citirana izjava mi je zelo všeč.

Samo kaj ko imajo tisti na katere je naslovljena pretrde betice da bi jo dojeli.

Inteligence manjka...  k015.gif

Bo potreben "ročni vnos"...  a057.gif

 

Kot je rekel Ghandi - nasilje je zadnji izhod nesposobnih.

 

Samo še to - v komentarjih na Siolu in 24ur je polno obtožb S(D)S trolov da je padla, da si je vse skupaj izmislila, da je to le medijska finta levakov in podobne nebuloze.

Očitno jih je res inteligenca obšla v velikem loku.

Ali, kot se "po ljudsko" reče - ko je Bog delil pamet so bili zadnji v vrsti in so dobili ostanke...  k026.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10388 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 26. oktober 2022, 15:24

'Agresija iz digitalnega prostora je pljusknila v fizični prostor'

 

https://www.24ur.com...-sovrastva.html

 

"Zadnje čase so začeli ljudje tvitati po Twiterju in tudi v živo - po fizičnem prostoru. Primer Nike Kovač je trenutno najbolj izpostavljen, ni pa edini," opozarja antropolog Dan Podjed. Tudi sam opaža, da ljudje govorijo in se vedejo drugače. "Agresija, ki je je res ogromno v digitalnem prostoru, je pljusknila v fizični prostor." Politični komentator Aljaž Pengov Bitenc pa opozarja, da je napad na nek način izraz nemoči, ker moč argumentov ni na njihovi strani.

 

Spomnil je na dogajanje 6. januarja lani v ZDA, ko so Trumpovi podporniki vdrli v Kapitol. "Trump je toliko časa prilival olje na ogenj, podžigal svojih 86 milijonov sledilcev na Twitterju, da so mnogi šli nad Kapitol. Trumpove besede imajo izjemno močno sporočilo, ne glede na to, na katerem mediju jih objavi. Tisti, ki so najbolj omreženi, se zavedo svoje moči, bi pa morali nositi tudi več odgovornosti," opozarja Podjed in dodaja: "To, kar počnejo, to ni virtualno, to je zelo realno. To so realne besede, ki človeka zadenejo v živo in bolijo. Zato bi morali pogosteje odgovarjati za to, kar počnejo digitalno. Digitalno je realno. To niso zgolj napisane besede. Te besede dejansko lahko privedejo do fizičnega nasilja."

 

Po dogodku se je na inštitut vsula še masa trolov. Objave na družbenih omrežjih in sporočila so v Inštitutu pregledali in analizirali. Ugotovili so, da se je nabralo kar za 60 strani komentarjev in tvitov, ki so sovražni, polni groženj. Kot so poudarili, so se napadi po objavah izpostavljenih oseb, kot so novinarji ali politiki, in po objavah medijev blizu SDS, še stopnjevali. "To, kar se je zgodilo meni in kar se dogaja drugim aktivistom, ni plod slučaja, to je plod sistematičnega širjenja jeze, manipulacij. To nekdo zavestno seje v družbi z idejo ukiniti kritični glas, še posebej žensk mlajših od 35 let."

 

Agresija je iz digitalnega prostora pljusknila v fizčni prostor, pravi antropolog Podjed.

Zgleda da bo res treba snet rokavice in udarit.

Ta gnoj drugega jezika res ne razume.

 

Kot pravi en slovenski pregovor - vsaka palica ima dva konca.

 

                                                                                                        c045.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10389 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 29. oktober 2022, 10:22

Fizični napad na poslanca pred parlamentom

 

https://siol.net/nov...lamentom-591102

 

"Doživel sem resen fizični napad na poti iz parlamenta na stopnicah v parkirišče Maxija. Neznan moški je pritekel za menoj in me silovito porinil po stopnicah. Če bi padel, bi se lahko ubil. Ko sem se lovil, da ne bi padel, me je še močno pljunil od zadaj po laseh in hrbtu," nam je povedal poslanec SDS Branko Grims, ko smo preverjali neuradno informacijo, da je prišlo do napada na poslanca pred poslopjem parlamenta. V SDS se bodo sicer na napad odzvali na novinarski konferenci v soboto.

 

Komentar:

 

HUJUKROPIJI / 28.10.2022. OB 16:54

 

Preveč očitno in neizvirno vse skupaj tako, da po vsej verjetnost za napadom ne stoji nihče drug kot Mahničev odred za diverzije.

 

 k018.gif

 

In še 24ur

 

Pred DZ napadli poslanca SDS Branka Grimsa

 

https://www.24ur.com...nka-grimsa.html

 

Ja, nasilje rodi nasilje in vsaka palica ima dva konca.

Ne odobravam nasilja, upoštevam tisto kar je rekel Ghandi:

 

Nasilje je zadji izhod nesposobnih.

 

Ampak ko vidim Grimsovo faco, se počutim prav nesposobnega in bi z veseljem uporabil zadnji izhod...  s020.gif

 

Desni, se pravi S(D)S troli so na visokih obratih - po njihovem mnenju mediji napadu na Grimsa ne posvečajo toliko pozornosti kot napadu na Niko Kovač.

Normalno če pa so vsi mediji levi...  k015.gif

 

Seveda pa obstaja upravičen dvom ali se je napad res zgodil.

Tu sta dve možnosti:

Ali je napad insceniral S(D)S...  s045.gif

Akli pa se je Grims opotekal po stopnicah iz drugih razlogov...  k025.gif

 

Komentarji:

 

sinhron
29.10.2022, 10:48:19
 
Nihče , razen SDS-ovcev ne verjame , da je Grims bil zares napaden , verjamemo pa , da je bil ta napad insceniran s strani SDS , da bi odvrnili pozornost od resničnega napada na predsednico 8.marec in da bi videli , kako bodo v tem primeru reagirali mediji in organi pregona ! Ampak ne na mojstra laži in potvarjanj !
 
seeuinhell
29.10.2022, 10:41:52
 
…manj pij pa boš lažje šel po štengah! 
 
Maxx365
29.10.2022, 10:26:39
 
Razlika je ta, da so napad na grimsa obsodili tudi v Inštitutu 8. marec, medtem ko se je iz napada na Niko puklavec norčeval na Twiterju.
 
                                                                                                  h056.gif
 
                                                                                                               
 
 

 

 

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10390 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 30. oktober 2022, 08:32

South African President Cyril Ramaphosa has claimed that Saudi Arabia wants to join BRICS. He says Crown Prince MBS showed interest in joining the bloc during his recent meeting with him. Is Riyadh trying to disassociate itself from the West?

 

https://www.youtube....h?v=9WU2oh6u_Ak


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#10391 *glas*

*glas*
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 004

Objavljeno: 1. november 2022, 21:12

The alleged hacking of ex-UK PM Liz Truss’s phone has lent a new twist to the explosions in Nord Stream gas pipelines. Russian Foreign Ministry demanded answers from the UK on whether Truss had sent a "it's done" text message to the US Secretary of State Antony Blinken after blasts ruptured the pipelines in September. However, the claims were inconsistent with a Daily Mail report which said the alleged hack was discovered while Truss was still foreign secretary.

 

https://www.youtube....h?v=XqZylkQH86E


"če te nekaj sili leteti, se nikdar ne boš plazil.."


#10392 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 3. november 2022, 13:35

Po "napadu" na Grimsa specialno varovanje za S(D)S   h047.gif

 

https://scontent.flj...v7Q&oe=636986E0

 

Vir: FB

 

                                                                                                            k018.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10393 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 3. november 2022, 20:19

ZAŠTO MEDIJI KRIJU OVU VEST ?

https://www.youtube....g69Y6Tei8&t=62s


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10394 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 4. november 2022, 17:55

Poziv k oboroženemu uporu na televiziji, Tomašič: Nisem pozival k nasilju

 

https://www.24ur.com...televiziji.html

 

"Borba za Slovenijo se bo sedaj ponovila /.../ Tisti, ki imate orožje doma, ga ne predajte policiji. Tisti, ki ga nimamo, si ga bomo nabavili, da se obračunamo," je dejal eden od klicateljev v studio televizije Nova24TV. Voditelj oddaje Boris Tomašič pa je klic pospremil s komentarjem: "Prišli so s krvjo na oblast, očitno bodo z oblasti samo na silo šli." Sedaj pravi, da k nasilju ni pozival ter da so vse drugačne interpretacije zlonamerne. Policija je z izjavami seznanjena in preverja obstoj morebitnega kaznivega dejanja ali prekrška.

 

Oborožen upor S(D)S trolov...  a045.gif  k025.gif

 

Tako potihem si želim da bi se česa takega res lotili.

Bi jih vsaj lahko z razlogom potolkli do tal, enkrat za vselej...  a037.gif

 

Naslov oddaje je Kdo vam laže?

Pa to se ve - za normalne ljudi Nova24 TV, za S(D)S   g045.gif vsi ostali...  h056.gif

 

                                                                                                              s010.gif

 

 

 


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10395 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 4. november 2022, 19:19

... Majkemi ... ampak res  ... Whatever_anim.gif  ... 


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10396 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 6. november 2022, 13:58

O Niki in Branku #kolumna

https://necenzuriran...kolumna-1005241

 

Oba napada,
tako na Niko Kovač kot na Branka Grimsa, sta vredna edino obsodb. Toda
le ena od dveh žrtev ve, kakšna je razlika med kompleksnim vprašanjem in
puhloglavim sloganom.

...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10397 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 7. november 2022, 11:59

MILAN KUČAN O ANŽETU LOGARJU

 
Milan Kučan o Anžetu Logarju: "Najbolj odkrito povedano je Anže Logar ime neiskrenosti. Njegova podoba na zaslonu in v
časopisih načrtno vzbuja vtis normalne razprave o narodno pomembnih vprašanjih, toda ta vtis je zavajajoč. Pri tem je zelo povedno, da na vprašanja o svoji pretekli, pa tudi aktualni vlogi v SDS praviloma ne odgovarja ali pa posplošeno odgovori na način, znan iz drugih časov in drugih institucij: »Ne glejte, kar počnem, raje poslušajte, kar govorim.« Poskuša uveljaviti stališče, da je odgovoren zgolj za svoja dejanja, ne pa tudi za poteze stranke in vlade, ki ji je pripadal. To stališče je zame povsem nesprejemljivo. Ne gre namreč pozabiti, da je Anže Logar še vedno predsednik sveta SDS, najpomembnejšega organa stranke, ki določa njeno celotno politiko. Bil je tudi član vlade, ki je sprejemala neustavne in najbolj nedemokratične odločitve v sodobni Sloveniji in poganjala celotno družbo skrajno v desno. On je imel in še ima vse možnosti, da jasno pove: »Da, bil sem zraven, molčal sem, čeprav se nisem strinjal. Žal mi je, danes mislim drugače in se distanciram od strankinega početja.« Ampak tega seveda ne stori, zato ponavljam – zame je Anže Logar ime neiskrenosti do državljanov, ker se nam kot politik in človek predstavlja drugačen, kot je. Predstavlja se ot oseba brez sence, brez prtljage – a če se
nahrbtnik, ki se ga tako trudi skriti, razveže, pade iz njega vse tisto, kar je na noge pognalo množico državljanov in državljank, ki je na parlamentarnih volitvah spomladi glasovala za drugačno smer družbenega razvoja. Ven bi padlo tudi vse tisto, kar je v preteklih dveh letih izzvalo protestnike, kolesarje in druge skupine, da so se uprli kršitvi človekovih pravic in drsenju države v avtokracijo."
 
Vir: FB

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10398 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 8. november 2022, 09:36

Osumljen, obtožen, obsojen, oproščen: kdo vse gre po županski mandat?

 

https://www.24ur.com...ski-mandat.html

 

Volivce v Šaleški dolini med drugimi nagovarjajo trije akterji, povezani z afero TEŠ 6, v kateri se je začelo sojenje zaradi domnevnega 250-milijonskega oškodovanja podjetja. Franc Rosec in Peter Dermol, ki kandidirata v Šoštanju in Velenju, sta med osumljenimi v vzporednem poslu, nekdanjemu direktorju Premogovnika Velenje Milanu Medvedu, ki prav tako kandidira v Velenju, pa je sodišče pred tremi leti naložilo plačilo odškodnine zaradi škodljivih poslov z občino. Kdo pa je prvak med kandidati po številu ovadb v mestnih občinah?

 

V Kopru se bo na sceno skušal vrniti Boris Popovič, ki ga je na zadnjih volitvah premagal Aleš Bržan za vsega 17 glasov. Popovič je najbrž rekorder po obravnavah na sodiščih. Po lastnih trditvah je bil v času županovanja v letih 2002 in 2018 v kar 47-ih sodnih postopkih, ki so se končali v nepregledni megli prvostopenjskih in pravnomočnih obsodb. Leta 2018 je zastarala zadeva Serming, v kateri so med drugimi Popoviču očitali zlorabo položaja pri prodaji občinskih zemljišč leta 2007. Okrajno sodišče v Postojni ga je leta 2017 zaradi poslov med občino in Kompasom  MTS, povezanih s kompleksom na Lazaretu, obsodilo na pol leta pogojne zaporne kazni. Po mnenju tožilstva je bila občina oškodovana za več kot 800.000 evrov. Primer je leta 2018 zastaral. 

 

Greznica, ne država, če taki kandidirajo za župane.

Naj bi verjel v volitve?

In hodil volit barabe?

 

Svašta p**** rodi, pravijo braća Srbi.

Očitno je res...  a017.gif

 

                                                                                                 e020.gif


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses


#10399 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 562

Objavljeno: 8. november 2022, 18:56

... jup ...

 

Tud pri nas v Nm župan ahahah  kt Logar - "neodvisni kandidat", dolgoletni pajdaš NSI in SDS stranke ... več kot pol občinske uprave v teh barvah vodstva ... masla na glavi kukr češ ... pa nikom ništa.

 

... Na sodišču vse potihne, se spravi v predal, noben medij ne upa nič objavit, pritiski na novinarje ... na ven ves lep - "Manikenčina".

 

Ne rečem, da mi kaj od projektov kar dela ni všeč  ... ampak zahebal je pa vrsto služb, folka, mestno jedro je kt mrtvašnica zaradi njegovih rošad nepremičnin ipd scene ...

 

... Se mi zdi, da dokler se bo folk zanimal sam za kolesarske steze, za nove brvičke nad reko, in omogočanje fešt ob razprodaji črnega petka ... bodo mandati leteli mimo.

 

To bo najbržda že tretji ...  in z njim vred tudi falunga znotraj mestne uprave ... sleepy.gif ...


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#10400 alef

alef
  • Lunatik
  • Št. objav: 17 394

Objavljeno: 9. november 2022, 00:14

Taktika trgovcev: tankerji ob evropski obali čakajo na dvig cen plina

 

https://siol.net/nov...en-video-591780

 

Ob evropski obali pluje več kot 30 ameriških tankerjev, na katerih je skupaj shranjenih za vsaj dve milijardi evrov utekočinjenega zemeljskega plina. Evropska skladišča so polna, prodajna cena energenta se je od avgusta znižala, tankerji so tako skladišča na vodi, ki špekulativno prežijo na povečanje povpraševanja in s tem dvig cen. Trenutna cena za megavatno uro je sicer več kot trikrat višja kot v času pred napadom Rusije na Ukrajino. Evropa pa je v prvih desetih mesecih letošnjega leta za četrtino že presegla lanski odkup. 

 

Razlog, zakaj se taktično čakanje splača, pa je spor med Rusijo in Ukrajino, ki je močno razrahljal energetske trge. Posamezne države EU, ki si med seboj konkurirajo, so tako ob prekinitvah dobave plina iz Rusije začele množično kupovati velike količine utekočinjenega zemeljskega plina, ki ga dobavitelji dovažajo s tankerji. Zato so se cene plina v Evropi močno dvignile.

 

Po besedah Kopača je cena prav zato v Evropi trenutno najvišja: "Splača se izvažati v Evropo in seveda se je ponudba z vsega sveta odzvala tako, kot je bilo pričakovano." Evropska skladišča plina so tako polna, cene pa so iz meseca v mesec različne.

 

Prava vojna ni med Rusijo in Ukrajino.

Prava vojna je med ameriškim in evropskim gospodarstvom.

Začela se je že precej pred rusko-ukrajinskim konfliktom.

In je samo izgovor za ono prvo.


Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0