Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Politika


  • Prijavi se, če želiš komentirati
10913 komentarjev na to temo

#101 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 13. februar 2013, 11:52

''Nekateri so tako revni, ker vse kar imajo, je denar.''

 

Zelo res icon1_thumbup.gif ...čeprav, tud dnar met ni slabo


Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#102 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 13. februar 2013, 12:09

''Nekateri so tako revni, ker vse kar imajo, je denar.''

Ja Lili, točno tko. Podedoval sem 12 stanovanj v centru Ljubljane in takrat  je bilo to  najbolj stresno obdobje v mojem življenju. Pred tem sem živel normalno, z zaslužkom od  redne  službe, ki mi je  omogočala vse  kar sem v resnici potreboval. S stanovanji so se  začeli problemi, hotel sem se  jih čim preje znebiti, ker so mi grenili moje  življenje  in spanec. Prodal sem jih stanovalcem po 80% ceni realno  ocenjene vrednosti, denar  vložil v lastno podjetje in kasneje podjetje  prepisal na sina, ki se sedaj "muči" z njim. Od takrat dalje  zopet  spim mirno. Ne  bom ti opisoval, kaj vse  se  je dogajalo ob prodajah, koliko slabih namenov, poizkusov zlorab od  tretjih oseb, kako so si podajali kljuke  moje hiše  razni "Jovoti, "Dušani" in podobnih, z izredno "donosnimi" projekti in podobno. Lahko bi iz  iztržka udobno v prestižu živel do konca mojega lifa, samo to ni to, največ je  vreden mir, normalni life in čista vest in nasmešek vnukinje in vnuka.


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#103 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 13. februar 2013, 14:26

Ja to drži...več denarja več skrbi oz. sranja...

Ni pa dobro, če ga nimaš dovolj za preživet...

 

Ja Lili, točno tko. Podedoval sem 12 stanovanj v centru Ljubljane in takrat  je bilo to  najbolj stresno obdobje v mojem življenju. Pred tem sem živel normalno, z zaslužkom od  redne  službe, ki mi je  omogočala vse  kar sem v resnici potreboval. S stanovanji so se  začeli problemi, hotel sem se  jih čim preje znebiti, ker so mi grenili moje  življenje  in spanec. Prodal sem jih stanovalcem po 80% ceni realno  ocenjene vrednosti, denar  vložil v lastno podjetje in kasneje podjetje  prepisal na sina, ki se sedaj "muči" z njim. Od takrat dalje  zopet  spim mirno. Ne  bom ti opisoval, kaj vse  se  je dogajalo ob prodajah, koliko slabih namenov, poizkusov zlorab od  tretjih oseb, kako so si podajali kljuke  moje hiše  razni "Jovoti, "Dušani" in podobnih, z izredno "donosnimi" projekti in podobno. Lahko bi iz  iztržka udobno v prestižu živel do konca mojega lifa, samo to ni to, največ je  vreden mir, normalni life in čista vest in nasmešek vnukinje in vnuka.

dReAM

 

 

 


#104 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 22. februar 2013, 18:47

Jap...vzdržnost je tu modrost...oz. na eno uho notr in na drugo ven...pomožnosti brez koletaralne škode...)

Bolj ko poslušam Lukšiča, Viranta, Erjavca, bolj se mi bruha..

 

Načelnost in poštenjakarstvo kar kipi iz njih.


dReAM

 

 

 


#105 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. februar 2013, 08:33

...reši nas lahko le master Yoda...

 

Edino s tem se ne bi glih strinjal, mogoče dolgoročno gledano...trenutno nas lahko na brzino odreši le dark lord ala "Darth Vader"...ta bi prej posekal glavce nasprotnikom oz. meditativno rečeno, naredil bi da bi po hitrem postopku postali eno z vesoljem (Silo)...Seckanje ljudi namreč ni pot "pozitivnih" jedijev...

www.MessenTools.com-emoticones-lol-risa-


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#106 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 23. februar 2013, 09:19

Brezo nisem vedel da si simpatizer SDSa, namreč darth Vader ni nihče drug k Janez Janša najprej je bil komunistični jedi, potem pa ga je sila zla, imperija neoliberalizma spravila na mračno pot

 

Za moje pojme je JJ imperator...smiley-sw022.gif...in potreben je pač neki darker da skine darkerja...potem pa še neki master Yoda da skine drugega darkerja...simpl...smiley-sw025.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#107 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. februar 2013, 10:07

Ha, ha, a ni škoda cajta in živcev, zunaj pa tak lep sonček. Bodo že  kaj zgruntal, saj so plačan za  to, mal se  bomo še  zapufal, odprli nove  projekte, nova delovna mesta    in počćasi zlezli iz  te  godlje. Saj se  cela  EU s tem problemom ubada, mi smo samo mali kamenčen v tem labirintu... Pejmo raj na  zrak in uživat  v tistem, kar  nam je  na razpolago....


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#108 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 23. februar 2013, 14:20

...Ker vidim, da se nekdo spet zelo trudi prikazati  svoj način penzlanja...naj na kratko spomnem ;tongue.png

 

9.marec 2013...4. vseslovenska vstaja

 

Politična oligarhija se grize in zvija v medsebojnem boju za oblast! Pri tem Slovenija tone globlje in globlje v gospodarsko, socialno in moralno krizo.

TEGA NE BOMO DOVOLILI!!!

Že na 3. vseslovenski ljudsko vstaji smo dokazali, da se zavedamo, da smo mi, ljudje, tisti, ki moramo v tej situacji prevzeti odgovornost za usodo Slovenije!
Politična elita bo razumela samo jezik ulice. Če pa ne bo razumela, jo bomo v to prisilili!!!
Zahtevamo odstop desnih in levih. V parlamentu in v vladi, v koaliciji in v opoziciji. Zahtevamo, da odidejo vsi, ki so izstopili iz koalicije naroda!

Rekli so nam, da smo zombiji! Rekli so nam, da smo levi fašisti!!!
Če biti zombi pomeni, da se zavzemaš za vladavino ljudstva, potem, da, smo ZOMBIJI!
Če biti levi fašist pomeni, da hočeš pravno in socialno državo, potem, da, smo LEVI FAŠISTI!
TISTEMU PRAVEMU FAŠISTU NA GREGORČIČEVI PA PRAVIMO ENKRAT IN ZA VSELEJ: SPOKAJ SE IZ NAŠIH PISARN!!!

BILO JE DOVOLJ, BILO JE PREVEČ, POJDI ENKRAT IN ZA VSELEJ!

8. februarja smo pokazali, kako je videti narod, ki se prebuja! Pokazali smo, kaj pomeni, če se narod veseli naslednjega dneva. Pokazali smo, kaj pomeni, če si narod spet prilasti tisto, kar mu pripada: NAŠE ULICE, NAŠE TRGE, NAŠE BANKE, NAŠE CESTE, NAŠ ZRAK, NAŠO ZEMLJO, NAŠO VODO, NAŠE GOZDOVE, NAŠA PODJETJA, NAŠO SLOVENIJO!!!

Zahtevamo vpeljavo inštrumenta ljudske nezaupnice in ostale prvine neposredne demokracije. V Sloveniji ima oblast ljudstvo!
Zahtevamo hitro in učinkovito sojenje lopovom med politiki in tajkuni! Zahtevamo, da zaplembo nedokazano pridobljenega premoženje vsem, ki so upravljali z javnim denarjem! Slovenija in njeno bogastvo ni last tajkunske ter politične elite, ampak je last državljanov in državljank.

Zahtevamo, da bankirji prevzamejo odgovornost za svoje početje, zato ker ljudje ne bomo več plačevali napak, ki so jih storili drugi, ker so si hoteli napolniti lastne žepe.
Zahtevamo večji vpliv ljudi na to, kdo bo sedel v državnem zboru.
In ne damo referenduma!

Dovolj nam je uničevalnih ukrepov, dovolj nam je privatizacije našega skupnega dobrega, dovolj nam je kadrovskega cunamija po naših podjetjih, dovolj nam je tega, da nam bodo ugrabili vodo, dovolj nam je tega, da so ženske še vedno zapostavljene, dovolj nam je tega, da so nam ukradli javno televizijo, dovolj nam je tega, da nas ne pustijo do besede, dovolj nam je počasnega umiranja, ki pustoši po Sloveniji!
HOČEMO NOVO ROJSTVO, HOČEMO NOVO UPANJE, HOČEMO NAS, DA LAHKO POSTANEMO MI! MI, KI GREMO SKUPAJ NAPREJ DO KONCA! MI, KI HOČEMO SKUPNO DOBRO! MI, KI SMO TUKAJ IN ZDAJ!

MI, KI HOČEMO TUKAJ IN ZDAJ!
POKAŽI, DA TI NI VSEENO!

PRIDI NA 4. VSESLOVENSKO LJUDSKO VSTAJO!

 

 

Delovanje naših poslancev je odkrita agresija na demokracijo... Rušijo vse, kar diši po njej. Referendume, KPK, proteste, tisk, ... Dejansko smo že v diktaturi... "Le nekaj ur zatem, ko je protikorupcijska komisija (KPK) predstavila poročilo o zaposlitvi sorodnikov Janeza Janše in Jožeta Tanka v družbi Plinovodi, je na ustavno sodišče potovala zahteva 36 poslancev, ki od najvišje instance sodne veje oblasti pričakuje razveljavitev celotnega zakona o integriteti in preprečevanju korupcije...

 

Ukinitev nadzora;

http://www.delo.si/m...ev-nadzora.html


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#109 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. februar 2013, 22:31

Meni to ni všeč ('nismo se za to "borili"'), ampak recimo da je -vsaj ta hip- vse boljše od Mrlakensteina (k so že dartvejderske primerjave).

 

V bistvu nismo hoteli iz tega 'seta' nikogar, načelnost so že pokazali, vsi, niso se distancirali, odzivi pa so bili prepozni in nepravi, po mojem mnenju.

Pač vse za svoje stolčke, malo se bodo premešali spet....

 

Številni levičarji so -kot gledam odzive- zadovoljni, jaz pa nisem.

 

 

 


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#110 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. februar 2013, 22:47

Čustva je potrebno umiriti,

ker vplivajo na jasnost percepcije...

Z agresijo ne bomo nič spremenlili.

Dokler ljudje delajo običajne stvari,

dan za dnem, se nihče nič ne boji tam nekje zgoraj.

Po mojem filma, kot ga poznamo že tisočletja,

ne gre tako na hitro presekat.

Vprašanje, če ljudje želijo zapustiti svoje varne hiše

in se spremeniti v bojevnike svojih energij.


dReAM

 

 

 


#111 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. februar 2013, 22:49

Meni to ni všeč ('nismo se za to "borili"'), ampak recimo da je -vsaj ta hip- vse boljše od Mrlakensteina (k so že dartvejderske primerjave).

 

V bistvu nismo hoteli iz tega 'seta' nikogar, načelnost so že pokazali, vsi, niso se distancirali, odzivi pa so bili prepozni in nepravi, po mojem mnenju.

Pač vse za svoje stolčke, malo se bodo premešali spet....

 

Številni levičarji so -kot gledam odzive- zadovoljni, jaz pa nisem.

 

Saj finta je v tem, da ni alternative na razpolago. Tudi če bi bile  volitve drug mesec, bi spet  prišli isti nazaj, Dokler  ni neke  stranke  ali skupine, ki bi lahko konkurirala na volitvah, se kaj dosti ne bo spremenilo. Na volitve bodo šle strankarske ovčice, večinoma ostalih pa sploh ne, ker enostavno nimaš mladih perspektivnih  kandidatov, ki bi se v tej situaciji sploh hoteli spustiti v politične vode.. Mogoče je predlagana varianta še najboljša, naj ostane kako leto ona, je še dosti mlada, bila že na odgovornih funkcijah v eni in drugi vladi in zadeve verjetno kar dobro pozna. V tem času  naj se pa najdejo neobremenjeni kandidati in skupine, ki bodo bolj  realno vlekle naš vlak iz vode. Jaz druge možnosti ne vidim, če bi bile volitve danes bi še vedno v parlamentu gledali ene in iste, ki si že 10 ali 20 let grejejo svoje stolčke in ki so nas pripeljali v to situacijo.


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#112 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 23. februar 2013, 23:00

Torej manjka izobraženih mladih politikov...pafffffffffffff

To je najslabše kaj si lahko želimo... Rabimo nas, vsakega od nas,

da postane svoja realizacija ideje in to kar je... drugo so samo iluzije...

 

 

Saj finta je v tem, da ni alternative na razpolago. Tudi če bi bile  volitve drug mesec, bi spet  prišli isti nazaj, Dokler  ni neke  stranke  ali skupine, ki bi lahko konkurirala na volitvah, se kaj dosti ne bo spremenilo. Na volitve bodo šle strankarske ovčice, večinoma ostalih pa sploh ne, ker enostavno nimaš mladih perspektivnih  kandidatov, ki bi se v tej situaciji sploh hoteli spustiti v politične vode.. Mogoče je predlagana varianta še najboljša, naj ostane kako leto ona, je še dosti mlada, bila že na odgovornih funkcijah v eni in drugi vladi in zadeve verjetno kar dobro pozna. V tem času  naj se pa najdejo neobremenjeni kandidati in skupine, ki bodo bolj  realno vlekle naš vlak iz vode. Jaz druge možnosti ne vidim, če bi bile volitve danes bi še vedno v parlamentu gledali ene in iste, ki si že 10 ali 20 let grejejo svoje stolčke in ki so nas pripeljali v to situacijo.

dReAM

 

 

 


#113 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. februar 2013, 23:02

Obema - ja, saj lahko razumem to in se strinjam, da očitno je to pač varianta v danem, a vseeno.

 

Saj ni šlo oz. ne gre sam za Janšo sesut, pač pa za spremembe na večih nivojih, plasteh.

No tole meni nič ne liči na spremembe; Viranti in Erjavci bodo zdaj pač kupčkali z Jankovići, v bistvu.

PS nima več verodostojnosti zame.

Noben od teh je nima.

 

Mi je pa jasno da sem prezahtevna. smile.png


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#114 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 23. februar 2013, 23:16

Obema - ja, saj lahko razumem to in se strinjam, da očitno je to pač varianta v danem, a vseeno.

 

Saj ni šlo oz. ne gre sam za Janšo sesut, pač pa za spremembe na večih nivojih, plasteh.

No tole meni nič ne liči na spremembe; Viranti in Erjavci bodo zdaj pač kupčkali z Jankovići, v bistvu.

PS nima več verodostojnosti zame.

Noben od teh je nima.

 

Mi je pa jasno da sem prezahtevna. smile.png

 

 

Saj se strinjam s tabo, samo enostavno v tem volilnem sistemu , ki ga iammo, ne  bo tudi po volitvah nič drugače, saj smo jih že nekaj imeli, vsaka stranka j svoje veljake dala na prva mesta in isti krog se  suče v parlamentu že leta. Samo to sem hotel povedati, da je  moje  mišljenje tako kot  sem opisal. Prav vsi, ki grejejo svoje stočke v parlamentu, bodo pričeli tudi drugače govoriti, če jim bo gorelo pod nogami, zagotovo jih pa večina na zaupnici nebi glasovali proti svojemu stolčku in spremembe  nebi bilo, ker  je glasovanje tajno. Predlagana varianta je  najboljša, tokom vladanja se bo pa izkazalo kako naprej in tudi več časa bo, da se  tudi tisti mladi sposobni, ki mislijo, da lahko kaj dobrega prispavajo nekako organizirajo in pripravijo na volitve.


Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#115 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 24. februar 2013, 12:18

Hmmmmm kaj pa Bratuškova??

 

Je za nategnt...

A me lahko prosim nekdo razsvetli, kaj vidite na tej ženski?


Life begins at the end of your comfort zone. 


#116 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 24. februar 2013, 13:00

Lahko samo rečemo, da nekaj vidijo...

A me lahko prosim nekdo razsvetli, kaj vidite na tej ženski?


dReAM

 

 

 


#117 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 24. februar 2013, 14:34

Pomoje smo preveč osredotočeni na iskanje voditelja,

ki bo naslednji jezus krist in bo rešil vse probleme na tej libleni zemlji Slovenije.

Povdarjam, na eni strani imamo UM (problemko), ki proizvaja problem na drugi strani pa imamo UM (rešilko),

kateri te probleme poskuša reševat...Začarana igra v neskončno, temu tudi lahko pravimo življenje...ah...

Dokler ne vidimo tega, ni miru. Ljudje si želijo in želijo in želijo,,,,to so problemi.


dReAM

 

 

 


#118 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. februar 2013, 20:53

oh tudi jaz bi bla vesela premierke... nova energija, ki združuje na manj avtoritativen način

sam astrološko je tko

da so ble že volitve v času R Merkurja

in zdej so se začeli ment ko se je le ta ustvaljal in se bodo dogovarjali ko bo R

kar nič stabilnega ne nosi

se mi zdi

ma upam, da se motim

ker rabimo stabilnost

ker  se bo drugače kriza res poglobila in bomo prišli do najnižje točke...


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#119 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 25. februar 2013, 08:29

 Nu in Bratuškova bo firerca, madona, bič in divjeeeeeeee....

 

Zanimivo... tudi jst jo tko vidim... sploh mi ni všeč...

Je težko tko ocenjevat... ne poznam je osebno, samo ko gledam njene mimike... me ne prepriča...

 

 

 

**

 

Še ena parodija...

 

JJ Style


Objavljena slika

#120 Ale'

Ale'
  • D član
  • Št. objav: 4 444

Objavljeno: 25. februar 2013, 09:10

Sem razmišljala, kdo bi mi bil zanimiv za kandidata... 

 

Kaj menite o Majdi Potrata? Meni se zdi ok kot oseba.


Objavljena slika

#121 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 25. februar 2013, 09:34

"Kako se ti zdi?" "če ti piha na tvojo dušo?" "če ti je lepa, če ti ima dober nastop, če je to in tisto"

 

Kaj pa to ima veze s tabo in tvojim življenjem?

Napačno je iskati reševalca tvojih, naših, skupnih problemov v teh figurah zunaj sebe...

Če imaš problem, ga reši sama...

 

Ta smer remišljevanja spet vodi v to kar je zdaj v politiki...

 

V kokretnem primeru pa dvomim, da Potrata ali kdo znan v politični četi lahko kaj spremeni...

oz. kaj bi naj spremenil...vse goljufe v zapor...vse krivice popraviti...vsem vse ugoditi...kaj naj naredijo???

 

 

 

Sem razmišljala, kdo bi mi bil zanimiv za kandidata... 

 

Kaj menite o Majdi Potrata? Meni se zdi ok kot oseba.


dReAM

 

 

 


#122 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 28. februar 2013, 17:09

Velik korak bi bil, če bi jim zbrisali del v možganih,

ki je odgovoren za teritorijalno pripadnost in

bi se naj raje vsi skupaj vsedli in začeli delat

kar si prebivalstvo najbolj želi...Sicer tega tudi sam nevem opredelit,

kaj si res želijo, želimo??

 

 

 In Virant , se je odrekel svojega najbolj eminentnega člana stranke gospoda Šuštaršiča(ki mimogrede meni ne sede nikakor) kr tko meni nič tebi nič .

 

Včerajšnja razprava pred izvolitvijo je razkrila vso bedo slovenskega parlamenta. In bedo od bede poslancev SDS.

Moram prav "sa sažaljenjem konstatovat"

 

polovico butlov, sploh ne veš, kaj je prebralo,(ne povedalo, prebralo), tisti, ki jih imam za pametne ala Jerajeva, Grims, Tomc, pa se prepustijo cenenim natolcevanjem. Butli per excellence Jerovšek, Pišek, Pojbič et company mi sploh ni jasno kak jih folk redno voli v državni zbor.

 

Na žalost tudi Janša ni sposoben ne priznati poraza niti čestitati zmagovalcu, tudi umirit konje ni sposoben..

Tudi na očitno izzivanje Moedendorferja (ki je prodajal neke komplimente na račun JJ) ni znal primerno reagirat.

 

Mal sem razočaran, nad tem vrtčevskim obnašanjem, dejansko najmočnejše stranke v Sloveniji.

 

Kar se tiče pozitivne Slovenije in nove vlade..

 

Ne bi bil rad v njenih škornjih, prvenstveno zato, ker mi res ni jasno kako mislijo sestavit ministrski zbor, in kako bodo uravnotežili program, da bodo vsi koalicijski partnerji zadovoljni, res ni jasno kako lahko v isti stranki sedita nekdo (karikiram) ki trdi da je treba vse žide pobit in predsednik židovskih nacionalistov.

 

Sam jst sem še zmer prenaiven za slovensko politično sceno.


dReAM

 

 

 


#123 domoljubka

domoljubka
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 550

Objavljeno: 28. februar 2013, 23:31

Kaj si res prebivalstvo želi / želimo ?

 

1. Zaupnica v DZ-ju ali pred ljudmi?

 

Medtem ko "ulica" zahteva predčasne volitve, pa je Alenka Bratušek napovedala, da bo čez eno leto prišla po zaupnico v DZ.
Ona naj pride po zaupnico pred ljudi, ona in njena stranka, ki še vedno ni
obsodila ravnanja svojega liderja. Ona naj pride po zaupnico pred
ljudstvo.

Parlament ni prostor, kjer morajo politiki iskati zaupnico,
ampak so ljudje tisti, ki morajo dati legitimiteto oblasti
- je dejal Lubej.

 

 

2. Če je bilo sporočilo ulice, da se morajo posloviti vse politične elite,

     jih "prehodna" rešitev iz vrste Pozitivne Slovenije strogo vzeto ne bi
     smela prepričati, da omilijo svoje zahteve.

 

3. To pomeni, da bodo morale vstaje poiskati neko svojo avtonomno držo do obstoječih političnih elit," meni Kurnik.
    vstaje se morajo odzvati na to spremembo na vladi z jasno afirmacijo svoje
      avtonomnosti. To pomeni, da morajo naslavljati realne probleme v družbi,
      ne pa plesati pod taktirko velikih političnih sil
."

 

4.Vstaje morajo najti neke načine, da pretvorijo to ogorčenje v
   definiranje in realiziranje nekih pravic, zahtev in tako naprej. To je
   pa mogoče samo v kolikor te vstaje niso toliko odvisne od te
   dnevnopolitične dinamike, ampak da se začnejo ukvarjati z družbenimi
  potrebami, s potrebami ljudi v tej družbi,
" je dejal Kurnik.

 

5.Na gibanje se je sicer izvajal tako medijski kot politični pritisk, zato naj se gibanje
   transformira v politično stranko... in prav v tem rešitev vidi Lubej.


  To je pa odgovornost vstajniškega gibanja, da se formira kot politični
   subjekt. To je odgovornost vseh 80 odstotkov ljudi, ki so izrazili
   podporo protestom
," je dejal.

 

  Vstaje se morajo radikalizirati v pozitivnem smislu, je dejal Kurnik, torej
  da se lotijo problemov pri korenu, da se loti vprašanja pogojev
  življenja in dela v tej državi, pa ne samo v tej državi, tudi v Evropi,
  in da na tej osnovi začnejo graditi moč za radikalne spremembe, ki gredo
  tudi s spremembo obstoječih oblik političnega izražanja družbenih
  potreb in zahtev
."

 

Namen ustanovitve te vlade je vzeti veter iz jader teh vstaj;

http://www.rtvslo.si/slovenija/namen-ustanovitve-te-vlade-je-vzeti-veter-iz-jader-teh-vstaj/303402


...Tako kakor ima vsak glas barvo in višino ... ima vsaka tišina register in globino.
Tišina enega človeka se razlikuje od tišine drugega ... in ni enako zamolčati eno ime- kakor zamolčati drugo ime ... (R.J)

https://www.youtube.com/watch?v=BoZ28PHarzM


#124 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 1. marec 2013, 11:26

Ja Porny, moraš samo kandidirati, to je vse...

Velikokrat sem že povedal,

da če se mi, vsi ne spremenimo,

postanemo bolj samozadostni,

je čisto vseeno kdo je tam gori ali spodi...

Se pa tudi bojim, da je res to kar si povedal

Porny, da si ljudje samo želijo več denarja in

drugo jih ne briga...Denar sveta vladar, nadrugem mestu so pa bankirji...

Drugo se nič ne da naredit,

pač potrebno je decentralizirat državno vladavino na "pod državice",

ki imajo avtonomijo o tem kaj si želijo v sklopu njihovega ozemlja...

Tako bi se na hitro rešilo mnogo problemov...

Tudi javni sektor se mora zavedati,

da je pač na eni strani toliko denarja kot ga nekdo proizvede

in na drugi strani lahko samo toliko denarja porabi,

ne more več trošiti kot ga pa ima,

to je kreditirano poslovanje,

ki nas vedno in vedno bolj vodi v sužnjelastniško strukturo držav EU...

Verjetno je to bil tudi namen...

Na eni strani imajo javni uslužbenci v večini varne zaposlitve,

ki pa zato, ker so varne morajo biti tudi nižje plačane...

Tudi poslanci vsaj polovico manjše plače...

Vse je potrebno malo zaustavit in pogledat kako živi naj revnejši sloj...

Kaj si res želimo to, da imamo piramidno kastno strukturo prebivalstva,

kjer do 5% ljudi kontrolira vse...

Ali pa si žellimo družbo srednjega sloja za vse in nič več odstopanj od tega,

ter naj bo najvišji cilj dostojno, moralno življenje ter razvoj človeka kot najvišje vrednote,

v smislu duhovnosti, filozofije in ne materije, ki nas samo lahko zasužnji...

Kaj bomo???

 Ljudstvo si želi kruha , iger in jurja evrov minimalne plače, kot jo je objubil Križo Križanič.

To je vse kar si ljudstvo želi.

problem pa je v tem, da so vse vlade v Slo pa tudi in predvsem  na zahodu,  preveč poskušale biti všeč ljudstvu z velikim apetitom in širokim spektrom želja.

 

To ljudstvo ne vidi kakšen standard ima danes in kakšnega je imelo pred četrt stoletja v blagohotnem socializmu.

 

to ljudstvo pač redno voli ene in iste face in bi jih izvolilo tudi na predčasnih volitvah

 

Ovo ljudstvo, ki demonstrira pa v bistvu pojma nima kaj je alternativa obstoječemu sistemu..

Toda glede na to, da jo vodijo intelektualci z etabliranih elit.. je moja skrb, da se bodo protesti tisti hip nehali, ko bo Bratuškova označila, da ne bo rezov v kulturo in šolstvo, da bo zgolj povišala davke za bogate (Lukšič)

 

Jebena stranka bodo torej tisti, ki že danes trepetajo za svoja delovna mesta oziroma obupano iščejo le ta.

 

 Neopazno je minila novica, da se Marta Macedoni Lukšič pripravlja na otvoritev zasebne klinike za zdravljenje avtizma. 

Gospa Marta, je žena ,. borca za javno šolstvo, javno zdravstvo, javno kulturo, javno hišo, gospoda predsednika SDja Lukšiča.

 

Leta in leta poslušamo o Janševi kliniki, odpre pa jo žena prvaka socialistov.

 

To da je naredila celo štalo z obelodanjenjem podatkov pacientov in staršev pacientov, to danes niti ni tko važno..

 

Skratka spet se eno govori drugo dela

 

 in tako bo v nedogled

 

dokler ne pridem na oblast jaz

 

 sam pol boste jokcal da se neprimerno izražam.


dReAM

 

 

 


#125 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 2. marec 2013, 12:40

Se strinjam...Polna zaposlitev je utopija,

to je paradoks, katerea se nihče noče zavedati.

Zato tudi takšen sistem nebo deloval in bo delal

materilane razlike med ljudmi še naprej...

 

Lepo in modro si tole spregovoril.

 

 

Toda problem je ravno v tem, da nihče, noče sebi znižat plače.

Nihče noče sebi zmanjšat obseg pravic.

 

Po eni strani je to sicer prav in je treba po svoje podpreti ljudi ki se borijo da se težko priborjene delavske pravice ne zmanjšajo.

Po drugi strani pa bi ti ljudje morali, oziroma mogli videti, da te pravice veljajo samo za nekatere, drugi so pa popolnoma brezpravni.

 

Poglejmo samo mlade ljudi, mlade in naivne, da to podpirajo..

 

Mladi se postavljajo v prve vrste obrambe sindikalnih dosežkov in ne razumejo, da so ravno ti sindikalni dosežki tisto, kar jim onemogoča zaposlitve vredne človeka in izobrazbe.

 

Ker o pravicah in plačilu govorimo takrat, ko je dela dosti za vse..

 

Danes..

 

in ot je jasno

 

ne samo danes. nikoli več, ne bo dela za vse..

 

samo od  moči države bo odvisno  kako bodo njeni podaniki živeli..

 

država pa bo močna če bo močno al njeno gospodarstvo, al pa represivni organi....

 

tako kot se svet obrača kaže bolj na to drugo.



Tudi to je res...

Se je pa zadeva na fakultetath tako zelo zaostrila glede plagijatorstva,

da več niti ne veš kaj je prav in kaj ne...V skrajnost!!!

 

In ni slučajno gospodje in dame , da je ravno v politiki toliko plagiatorjev in prekupčevalcev z papirji..

Prepričan sem, da bi revizija diplom izdanih med leti 1990-1995 pokazala ves blišč in bedo izobraževalnih ustanov, da ne govorimo o diplomah iz Banjaluke, Skopja, Niša, Opatije  ..... vozniških iz Buj  Umaga in Buzeta...

 

Pa tudi našim ne gre slepo verjeti.


dReAM

 

 

 





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (2)

Člani: 0 - Gosti: 2 - Skriti člani: 0