Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#801 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 28. september 2012, 22:08

Mene pa zanima, ali imate izkušnje s sušilci perila??
Eni pravijo češ da ga ni fajn imet, ker full uničuje cunje? :inocent: Meni pa se vseeno zdi, da kakšen bolj kvaliteten ne bi bil odveč in da obleke ne bi dosti uničeval?
Namreč glede na to da smo morali kupiti že drugi razvlažilec in da tudi ta troši energijo, sušenje cunj pa zaseda veliko prostora, se vprašam, kaj je bolj smotrno, bolj trajnostno?
Res je tudi to, da ima tudi razvlažilec kakšno prednost, recimo da prostor segreva, ionizira in da se cunje posušijo postopoma, itn.

Vaše izkušnje?

khmmm, lastniških izkušenj s sušilci perila nimam. Ga pa ima v.d.tašče in moja mama, obe ga prehavlit ne moreta; kao, best thing ever after chocolate x:o)x

s sušilci je tko, da valda, da uničujejo cunje (že zarad mehanskega trenja med mešanjem), na višji centrifugi kt so se prej oblačila ožela, hitreje se bo perilo posušilo (zmer je fajn vzet sušilca z več kg sušenega) in posledično prej znucalo. Manj je centrifuge pri pralnem stroju, dalj časa se perilo v sušilcu suši, manlce manj se perilo znuca.

Kar se pa eko tiče. Noben ni eko, tut tisti s toplotno črpalko ne in porabo 1.48kWh ne. Zakaj? Ko si na letni ravni zračunaš morebiten prihranek pri el.energiji, se je pri meni (in moji simulaciji št. uporabe sušilca s toplotno črpalko) izkazal prihranek 20EUR. Pazi, na LETNI ravni - v primerjavi s klasičnim neeko energisjko potratnim sušilcem s povprečno porabo 3.94 kWh na posamezno sušenje. Zame bz (pravzparav za skoraj vsakega potrošnika). Garancije ti ne dajo več kot 5 let (Gorenje) oz. z doplačilom dodatne garancije max 6 let (Bosch), a cena ti je od 800EUR (neka akcija bila pri Boschu) navzgor. Večinoma so sušilci s toplotno črpalko okol 900, 1000 EUR.
Zdej si pa zračunaj, po koliko letih uporabe se ti tak sušilec izplača x:Dx :2src: (pssss, prej crkne) x;)x

**********
vranja, super za lesni pepel. v.d.tašče ga je šele lansko leto začela uporabljat za čiščenje kamin.stekla. Nisem vedela, da je pepel tako uporaben. No, listne uši tudi odganja (bukov).

Druidka, pridna za čistilo za pomivanje v pomivalnem stroju.
Midva sva ga šele sedaj nabavila in se šele učim rokovanja z njim. Pravzaprav strateškega nalaganja umazane posode vanj :o|o:
Uporabljam pa tablete Muellerjeve znamke. So enake kakvosti kot kaka zveneča znamka.
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#802 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 29. september 2012, 09:26

Yes. Točno ta Kik. NajveCjega sem videla v LJ na Rudniku.


To bom šla pa pogledat, sicer sodabikarbona super očisti vse drugo sam vratca od tuš kabine pa ne.

Poizkusi z zobno pasto :)



Sem jo čez noč pustila na vratcih kabine ampak je problem v tem, da so na vratcih eni krogci in se pasta kr mal not "zažre". Tko da bi rabla kr precej časa, da bi to potem ven spucala.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#803 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 29. september 2012, 17:25

ola

ja, no sej s tem sem se sprijaznil, da jih pač uničujejo, samo nisem pa vedel koliko in ali je smiselno zato ne kupiti sušilec perila.
torej kot razumem, centrifuga še bolj uniči cunje kot sušilec?

Mnenja na medover > so zelo različna!
zanimivo, eden pravi:
Ni problem v sušilnih strojih, ampak v kvaliteti materialov za oblačila in načinu krojenja oblačil za evropsko tržišče; npr. evropski standardi dovoljujejo rezanje krojenje "počez" ne samo vzdolž, kar povzroča večje krčenje v dolžino in raztegovanje v širino. Pri oblačilih kupljenih na britanskem, kanadskem in ameriškem tržišču tega večinoma ni...

Prebral celo stran in zaključek je, da je sušilec perila imeti super, a golj če kupiš mnovejšega in primerne znamke, saj se med seboj očitno razlikujejo v tem ali cunje uničijo, koliko uničijo in koliko krčijo. Slednje pa je prav tako odvisno od kvalitete cunj.

Ocena zveze potrošnikov: http://www.prinasdom...-susilni-stroj/
http://www.bosch-hom...st.html?109=556

Cene xrolleyesx :o|o:


khmmm, lastniških izkušenj s sušilci perila nimam. Ga pa ima v.d.tašče in moja mama, obe ga prehavlit ne moreta; kao, best thing ever after chocolate x:o)x

s sušilci je tko, da valda, da uničujejo cunje (že zarad mehanskega trenja med mešanjem), na višji centrifugi kt so se prej oblačila ožela, hitreje se bo perilo posušilo (zmer je fajn vzet sušilca z več kg sušenega) in posledično prej znucalo. Manj je centrifuge pri pralnem stroju, dalj časa se perilo v sušilcu suši, manlce manj se perilo znuca.

Kar se pa eko tiče. Noben ni eko, tut tisti s toplotno črpalko ne in porabo 1.48kWh ne. Zakaj? Ko si na letni ravni zračunaš morebiten prihranek pri el.energiji, se je pri meni (in moji simulaciji št. uporabe sušilca s toplotno črpalko) izkazal prihranek 20EUR. Pazi, na LETNI ravni - v primerjavi s klasičnim neeko energisjko potratnim sušilcem s povprečno porabo 3.94 kWh na posamezno sušenje. Zame bz (pravzparav za skoraj vsakega potrošnika). Garancije ti ne dajo več kot 5 let (Gorenje) oz. z doplačilom dodatne garancije max 6 let (Bosch), a cena ti je od 800EUR (neka akcija bila pri Boschu) navzgor. Večinoma so sušilci s toplotno črpalko okol 900, 1000 EUR.
Zdej si pa zračunaj, po koliko letih uporabe se ti tak sušilec izplača x:Dx :2src: (pssss, prej crkne) x;)x

**********
vranja, super za lesni pepel. v.d.tašče ga je šele lansko leto začela uporabljat za čiščenje kamin.stekla. Nisem vedela, da je pepel tako uporaben. No, listne uši tudi odganja (bukov).

Druidka, pridna za čistilo za pomivanje v pomivalnem stroju.
Midva sva ga šele sedaj nabavila in se šele učim rokovanja z njim. Pravzaprav strateškega nalaganja umazane posode vanj :o|o:
Uporabljam pa tablete Muellerjeve znamke. So enake kakvosti kot kaka zveneča znamka.


ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#804 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 29. september 2012, 17:41

To bom šla pa pogledat, sicer sodabikarbona super očisti vse drugo sam vratca od tuš kabine pa ne.




Sem jo čez noč pustila na vratcih kabine ampak je problem v tem, da so na vratcih eni krogci in se pasta kr mal not "zažre". Tko da bi rabla kr precej časa, da bi to potem ven spucala.


Ni ravno eko, a se super čisti z amoniakom, ki ga po navodilih zmešaš z vodo. Zadeva je zelo dobra za vse steklene in tudi keramične površine. Če pa želite dober sijaj na lesenem pohištvu, pa dajte v vodo malo peneče kopeli in z njo prebrišete površine. Se potem sveti k špegu .. :)

#805 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 29. september 2012, 18:17

sem dobil idejo da bi sam naredil doma nek sušile perila...recimo da bi vlago vlekel s vakumom in sem našel tole:
(aparat obstaja), ustvaril ga je nico klaeber: http://www.coroflot....s-Dryer-Concept
http://www.yankodesi...-dry-in-vacuum/

Objavljena slika

ročni sušilec: http://www.rnrassoci...product_design.

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#806 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 29. september 2012, 21:14

ola

ja, no sej s tem sem se sprijaznil, da jih pač uničujejo, samo nisem pa vedel koliko in ali je smiselno zato ne kupiti sušilec perila.
torej kot razumem, centrifuga še bolj uniči cunje kot sušilec?

Mnenja na medover > so zelo različna!
zanimivo, eden pravi:
Ni problem v sušilnih strojih, ampak v kvaliteti materialov za oblačila in načinu krojenja oblačil za evropsko tržišče; npr. evropski standardi dovoljujejo rezanje krojenje "počez" ne samo vzdolž, kar povzroča večje krčenje v dolžino in raztegovanje v širino. Pri oblačilih kupljenih na britanskem, kanadskem in ameriškem tržišču tega večinoma ni...

Prebral celo stran in zaključek je, da je sušilec perila imeti super, a golj če kupiš mnovejšega in primerne znamke, saj se med seboj očitno razlikujejo v tem ali cunje uničijo, koliko uničijo in koliko krčijo. Slednje pa je prav tako odvisno od kvalitete cunj.

Ocena zveze potrošnikov: http://www.prinasdom...-susilni-stroj/
http://www.bosch-hom...st.html?109=556

Cene xrolleyesx :o|o:

ja, to pa itak :palec:
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#807 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. september 2012, 23:06

mam en zlo praktičen nasvet za gospodinje, k ne znate mislit mau racionalno na daljši rok.
če hočte, da poleti naute imele pouhno bajto muh in komarjou, je na to treba mislit in začet prakticirat že danes... in to tako, da se izognjete ometanju pajčevin, da se jih bo do poletja dost nabral x^x
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#808 Gost_Hekate_*

Gost_Hekate_*
  • Gost

Objavljeno: 30. september 2012, 07:53

Objavljena slika

#809 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 30. september 2012, 09:29

Ahhh..meni se zdi, da je gospodinjska pomočnica ena dobra rešitev za vodni kamen, za goro cunj pa vse kar
spada zraven..

And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#810 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 1. oktober 2012, 23:27

posredujem:

Bodite pozorni, da sode bikarbone (natrijev hidrogenkarbonat NaHCO3) ne boste zamenjali s pralno sodo bikarbono (natrijev karbonat Na2CO3) - ta ima lahko ob zaužitju dražilni učinek in se uporablja predvsem pri pranju belega perila.

http://www.siol.net/..._bikarbona.aspx
http://www.edusatis....-primerjava-cen


Objavljena slika

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#811 sin

sin
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 584

Objavljeno: 1. oktober 2012, 23:40

Kako iz mandarine narediti lučko

ego-eco.jpg
Ne meči svinjam biserov!


#812 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2012, 21:56

Sem skoraj prepricana, da ste o tem na tehle 37ih straneh ze kaj pisali, ampak ne vem, kje tocno iskat, zato bom tule vprasala.

Kaksen nasvet, kako odstraniti madeze s hlac malcice? Imamo namrec 5 parov hlac z madezi hrane in kdove cesa se in ne me krizati vsi bio zagovorniki, Vanish ni deloval... Kaksna druga ideja?
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#813 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 19. december 2012, 22:17

Ne :) Razen varikine, da dobiš ven snežno bele hlače :o|o:
Jaz sem obupala, sploh pri majčkah, ki so z jabolčno kašico zapackane, nimaš šans .. Vanish ne dela sploh. Pač hodi poflekana okol, pa trduim se imet ene par majčk za 'boljše' priložnosti na zalogi ;)
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#814 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 19. december 2012, 22:59

Takole resitev mi je moj dragi svetoval, pa sem mu rekla, da ne, da ima lahko stare, ne prevec lepe stvari, ampak poflekanih ali pa z luknjami pa ne... :o|o: Zdaj si mi pa dala mislit... Mogoce bo pa nasa N tudi poflekana okoli hodila x;)x
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#815 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 20. december 2012, 11:15

Druga rešitev je pa, da kupiš kako temno barvo in vse skupaj vržeš v stroj in pobarvaš xnckrivx To sem jaz imela v planu, samo še nismo prišli do tega .. v bistvu je že prerasla tiste cunjice, ki so bile namenjene za barvanje x:)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#816 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 12:03

Včasih kaj pomaga z radensko, če ni preveč zastarano, morda tud s sodo bikarbono...

Drugače je pa en naraven fajn recept, da pokapljaš z limono fleke in potem daš na sonce. potem še malo nažajfaš (navadne žajfe so boljš kot vsi veniši, una ta velika kvadratasta štorasta - jaz jo potem prerežem, da imam dva kosa), pustiš, normalno opereš in daš na sonce sušit.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#817 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 20. december 2012, 12:27

Včasih kaj pomaga z radensko, če ni preveč zastarano, morda tud s sodo bikarbono...

Drugače je pa en naraven fajn recept, da pokapljaš z limono fleke in potem daš na sonce. potem še malo nažajfaš (navadne žajfe so boljš kot vsi veniši, una ta velika kvadratasta štorasta - jaz jo potem prerežem, da imam dva kosa), pustiš, normalno opereš in daš na sonce sušit.


A to tudi za barvno perilo velja (soda, limona?) Jaz to samo z belim delam, ker imam občutek, da bi limona na eni rdeči majčki recimo kar obledel flek pustila :inocent:

Na soncu sušit zdajle x:o)x Lahko nesem na Rakitno čez vikend x:o)x x:Dx x:o)x
WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#818 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 12:36

x:Dx x:px :palec:

saj sem pomislila, ampak sem mislila na obe s Pujso. x:)x x;)x

Ja odvisno kakšna je barva, ampak najbrž nimaš črne za otročka...
Če so pisane, lohk, sej ravno za to limona, ker ni tolk agresivna.

ja no sej, al pa flek. x:o)x x:Dx

Na belih kar zanesljivo dela tole.
jaz sem enkrat kot otrok poflekala belordečo mornarsko črtasto majico z ribjim oljem in je šlo z limono vse dol in je bila še vedno lepo belordeče črtasta. :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#819 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 20. december 2012, 17:08

x:Dx x:px :palec:

saj sem pomislila, ampak sem mislila na obe s Pujso. x:)x x;)x

Ja odvisno kakšna je barva, ampak najbrž nimaš črne za otročka...
Če so pisane, lohk, sej ravno za to limona, ker ni tolk agresivna.


Sonce mamo ja x8Dx , sodo bikarbono in limete tudi x;)x , fleke pa tudi x:o)x , tako da imamo vse nujne sestavine .

Se eno telebajsasto vprasanje za flekoznalki, sodo kako uporabis, kar prah posujes na fleke in dobro poprazis na soncu?
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#820 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2012, 18:00

xDDx

ne najprej spereš tisto pa potem na sonce.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#821 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 21. december 2012, 23:30

2 zvrhani žlici pralne sode bikarbone v 5 litrov vode, raztopi, premešaj, namoči cunje za kak dan ali dva. Oper kot običajno. Če ni glih zasušen masten flek, naj bi šlo stran.

če ne pomaga to, pol pa varekina. Če še varekina ne pomaga, pomaga definitivno kanta x:px
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#822 cipcipilonika

cipcipilonika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 120

Objavljeno: 22. december 2012, 12:24

Če še varekina ne pomaga, pomaga definitivno kanta x:px

al pa v razrez pa cunje za okna pomivat. tko jaz delam.



If the sun shines in your soul, what does it matter if it rains outside.

#823 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. december 2012, 16:19

Če še varekina ne pomaga, pomaga definitivno kanta x:px


x:Dx x:Dx x:Dx

Fajn je dan zacet z dozo smeha xsrcx

Vatekina me ne mika prevc, ker so zadeve barvaste, smo pa definitivno sklenili, da od zdaj naprej vsaj pol hlac kupimo modre kavbojke, dokler se ne konca obdobje hudega flekanja...
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#824 Aeval

Aeval
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 784

Objavljeno: 15. maj 2014, 16:51

http://www.dominvrt....-zmore-sol.html


... Say what you mean
And mean what you say ...

#825 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 26. maj 2014, 12:33

evo, če imate balerink in natikačev na tone, kako jih pospraviti: http://www.epbot.com...p-tutorial.html


You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0