Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Koristni NASVETI za gospodinjstvo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
825 komentarjev na to temo

#101 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. september 2004, 14:57

x:Dx x:o)x x:Dx

Tako kot je v dimenzijah pri nas nestandardno, je tudi v gospodinjstvu tako. jaz sem bila totalno negospodinjski tip, Trudi pa obvlada vse. Naučil me je zlikati, ne samo likati, pere še vedno on, kuha tudi on dosti boljše, za pospravljanje sem pa tudi že dobila certifikat
x:)x x8Dx :palec: .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#102 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. september 2004, 14:58

x:)x x:Dx :palec:

#103 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 23. september 2004, 15:00

A to je veselje ob certifikatu x;)x x:Dx x:o)x :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#104 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. oktober 2004, 14:16

Sem mislila, že prej napisat eno kritiko, pa vsak dan sproti pozabim, torej...

Perilo sem oprala z Woolite color/zelenim, vzamem ven iz stroja in mi nekaj čudno diši. Sem mislila, da sem pozabila prašek dat. Operem še enkrat. Nagravžen vonj. Potem mi pa še frendica pove isto štorijo.
Torej, če ne želite svinsjko smrdečega perila, vam odsvetujem Woolite color/zelenega. S črnim imam pa ok izkušnje.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#105 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. oktober 2004, 17:45

Super, da si nasla in povedala, Cosma.
Jaz pa sem mislila, da je woolite za volnene izdelke samo...
Ful casa nisem uporabljala mehcalca, zaradi alergij, potem sem ga pa 1x spet zacela, pa jih nisem vec imela.
Sem nekaj casa furala Silan, zdaj pa sem postekala, da je lenor boljsi (mi je frendica rekla, da ji je frendica rekla, da je opazila, da je boljsi, pa sem se jaz probala in je res).
Me pa moti, ko pise 1=4, to preprosto ni res, ce ga zmesam 1:1 (kaj sele 1:3), je pa cisto prevoden. xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#106 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. oktober 2004, 22:48

(mi je frendica rekla, da ji je frendica rekla, da je opazila, da je boljsi, pa sem se jaz probala in je res).

Evo, meni je pa zdaj frendica (Marsa) rekla, da ji je frendica rekla, da ji je frendica rekla, da je opazila... x:Dx x;)x


Pa da ne bom samo neumnosti stresala danes x:o)x , naj povem še to, da mi je frendica rekla x;)x (ma res!), da se vodovodne odtoke najbolje spere in odmaši, če vanje zliješ vrelo vodo z Dashem (ali mogoče tudi z bilokaterim praškom za perilo). Samo mora biti voda res vrela! Ne samo topla, kakršna pride iz pralnega stroja. Jo zavreš v loncu, streseš vanjo Dash in zliješ v odtoke. Baje, da je boljše od vseh Cevosanov in MisterMuscolov.

#107 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. oktober 2004, 22:58

Woolite ima zdaj celo paleto izdelkov, za vsako barvo skoraj svojega. Lenor je tudi meni od mehčalcev najbolj ljub. Včasih sem uporabljala največ oranžnega. Zdaj pa ne vem, če so kaj spremenili. Zdaj imam neke zelene kao tudi kasneje dišijo. Največkrat kupim, kar belo izvedbo-balzam, če imam pa barvno obarvan dan pa kaj obarvanega.
Rumenih mehčalcev ponavadi ne prenašam. Brez heca, tok mi smrdijo, da mi gre na bruhanje :xx!:

Baje pa najbolj belo pere Omo, ki se ga dobi v Avstriji in pa v Mullerju pri nas. To je recept prijateljičine stare mame, ki prisega na Omo in popolno belino x:Dx
Še nisem našla praška, ki bi bil res **samo moj**, včasih sem bila navdušena nad Dashem, zdaj pa malce experimentiram. Bom poskusila še z Omom, ko naletim naslednjič.

Kakor si rekla Marsa, oznake 1=4 je hud nateg.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#108 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:08

Jaz pa že kot tretja generacija furam dash v prahu, samo za belo perilo.
Ta vse barvne zadeve pa tekoči dixan ali tekoči dash vijola barve (nova reč).

A se vam je zgodilo, da ste pri likanju zavohali vonj po znoju, ki ni šel iz robe? :angry: :sniky:
Rešitev: pol kozarca amonijaka v stroj x^x x^x

Prav tako se stvar obnese pri ročnem pranju;
najprej namočite robo v prašek, kasneje dodate amonijak, pustite malo. Splaknete (bo lazje splakovanje) in potem še v mehčalec. Jaz imam tudi rada lenor -modri x^x

Recept od none x^x

#109 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:11

Rešitev: pol kozarca amonijaka v stroj x^x  x^x

V boben ali v predalček?
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#110 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:15

Jaz pa že kot tretja generacija furam dash v prahu, samo za belo perilo.

ja to je znano Ruby, da se prenaša tradicija praškov in kozmetike naprej x:Dx
(dash je bil vedno drag)
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#111 Ruby72

Ruby72
  • D član
  • Št. objav: 2 284

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:24

Rešitev: pol kozarca amonijaka v stroj x^x  x^x

V boben ali v predalček?

V predalček amonijak, v boben v kuglo pa prašek. x^x

Res funkcionira 100%.

#112 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:30

(dash je bil vedno drag)

Bu1, kaj še nisi slišal: pochi soldi, pocca musica!

Tudi jaz prisegam na Dash za belo perilo. Sem probala tudi že druge cenejše praške, ampak sem se spet vrnila na Dash, ker naredi res belo perilo. :palec:
Za pisano pa uporablam kar najcenejšega. Slabši kot je, manj agresiven je do tkanine in barve. Opere pa itak vsak.
Puloverje pa perem vedno ročno s tekočim praškom za volno, splaknem, zavijem v brisačo, da se delno posuši, in obesim na debelejšo palčko (ker tanka vrvica pusti sled - zareže črto v pulover).

#113 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 1. oktober 2004, 23:33

Za pisano pa uporablam kar najcenejšega. Slabši kot je, manj agresiven je do tkanine in barve. Opere pa itak vsak.

x:Dx :palec:
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#114 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 19:18

HAAAAAAAAALLLLLLLLLLOOOOOOO

Mam zelo rad pomfri in Ajvar x:px , samo NE PA ajvar na majčki :xx!: :xx!: :xx!: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: ,
Zdej sm ga glih jedu in si zapackal majčko z ajvarjem (majčka je bombažna, rumenkaste barve),
KAKO NAJ ODSTRANIM FLEK NA MAJČKI x?x x?x x?x

HELP x!x x!x

sej vem, da sm neroden x:Ix x:Ix , sam vseen, bi si želel, da tega flekca ne bi bilo :o|o:

:irs: :irs:

#115 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 2. oktober 2004, 21:47

ja no ne maram ker preveč agresivnih detergentov. Flek- madež fino namili z navadnim pralnim milom ajax, pusti nekaj časa potem pa v pralni stroj.
Sedaj je tudi fajn Vanish milo,tekočina prašek..., ta tudi fajn odstrani takšene in drugačne madeže.

Če pa je flekec že zasušen, no da je že kar nekaj časa napacakano..potem ...pa bo bolj težka.

No ja, upam do bo madež izginil x;)x

Pozdravček xsrcx

#116 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 22:56

Sedaj je tudi fajn Vanish milo,tekočina prašek..., ta tudi fajn odstrani takšene in drugačne madeže.

Če pa je flekec že zasušen, no da je že kar nekaj časa napacakano..potem ...pa bo bolj težka.

No ja, upam do bo madež izginil x;)x

Pozdravček xsrcx

:xx!: :xx!: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:
Vanish sem probal pa ne gre dol; madež je bil pa star 2 uri, no zdej še neki probam, pa bom vidu, bom pa sporoču rezultat :sori:


#117 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 2. oktober 2004, 23:25

Beybike, a ste vse zasedene x?x x?x x?x , niker nobene in nobenga, k bi pomagu rešt to zadevo :o|o: :o|o:

:C: :C: :C: , ponavad izkušenje kej pomagajo, sam če ti jih nubeden ne pove al pa zaupa, morš pa sam ugotovit x8Dx , sam jest nebi rad majčke stran vrgu xrolleyesx xrolleyesx

xscratchx xscratchx :U: :U: xOOx , mogoče pa bo to pomagal xwizardx


#118 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 3. oktober 2004, 07:18

ma sej zdaj je tako al tako že kar je....ampak mrbit za drugič

Nč ni tko, k je , to bom mogu nekak odstrant :vragec:

Če pa ne pol, pa obstaja Madež, ki ga ni možno odstraniti z nobeno stvarjo :vragec: :C: :V:

In une reklame si lohk vsi proizvajalci nekam vtaknejo......lažejo.........itak..heh :vragec: :o|o: :O: :xx!: :vragec: :vragec:


#119 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:23

Trudi, namesto da si v 5 temah o temle se oglasal, bi tule se nazaj sprehodil po postih oz. straneh, nekje pa sem pol videla, da so omenjali tudi pecilni prasek...

Ja, to me pa jezi tudi, namrec - v enem reklamnem bloku 5 reklam za cistila, vsi praski najboljse operejo, BOLJSE od OBICAJNIH (x!x xrolleyesx xrolleyesx), celo od vina, krvi, vsega...
A v isti sapi ti ponujajo se vse zive vanishe. :o|o:
Kako, ce ze ono vse tolk dobr opere?
Caplarija, takih reklam ne bi smelo bit. :att:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#120 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:32

Marsa sori...ampak z 10 je šlo res vse dol kar je mularija porisala po sedežni, po stenah in po cunjah....(nisem napisala proizvajalcaa...... x:o)x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#121 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:32

Moj sosed je pa jemal nekaksen beli prasek, pa potem grozil , da bo dvignil stanovanjski blok v zrak (bilo na TTX in casopisu)...

Ko smo ze ravno pri praskih in njihovemu brezhibnemu delovanju. :eek: :eek: :eek: x;)x

#122 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:34

Marsa sori...ampak z 10 je šlo res vse dol kar je mularija porisala po sedežni, po stenah in po cunjah....(nisem napisala proizvajalcaa...... x:o)x

x?x Saj sploh nisem videla, kaj ali ce si kaj napisala. Komentirala sem tole Trudijevo misel samo (ker sem se ravno vceraj na nekaj podobnega jezila nekje).
10? Kaj pa je to? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:50

Jaz pa že kot tretja generacija furam dash v prahu, samo za belo perilo.
Ta vse barvne zadeve pa tekoči dixan ali tekoči dash vijola barve (nova reč).

A se vam je zgodilo, da ste pri likanju zavohali vonj po znoju, ki ni šel iz robe? :angry:  :sniky:
Rešitev: pol kozarca amonijaka v stroj x^x  x^x

Prav tako se stvar obnese pri ročnem pranju;
najprej namočite robo v prašek, kasneje dodate amonijak, pustite malo. Splaknete (bo lazje splakovanje) in potem še v mehčalec. Jaz imam tudi rada lenor -modri x^x

Recept od none x^x

O, Ruby, long time no see, :palec: :palec: - pa prec prakticna, z nasveti. x^x

mene je tudi tole zanimalo, pa vidim, da je ze Cosma vprasala in si ji odgovorila, me pa se zanima - ali amoniak ne unicuje cunj ali vsaj barve oziroma - ali se to uporablja samo pri belih cotah? :8):
A je bolj ucinkovit kot kis (alkoholni)?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. oktober 2004, 09:57

<font color="blue"><font size="1">.....koristno je, da pred spancem popijete ravno toliko donata Mg, da lepo sprosceno zaspite.jest delam na tem zdele,da vidm,če to res držiObjavljena slika</font></font>

P°k0w<

Pred socasno uporabo Donata in uspavalnih tablet, se posvetujte z zdravnikom x:Dx

#125 krokodil

krokodil
  • D član
  • Št. objav: 2 868

Objavljeno: 3. oktober 2004, 10:11

Ne vem, ce sodi ravno v to temo, ampak ker je eden "rekvizit" v bistvu gospodinjski, bom kar semle napisal.

Torej, ce na svojem avtomobilu sami menjujete olje in nimate pri roki 'kljuca' za odvitje oljnega filtra, vzamete navadno gospodinjsko rokavico (tiste, ponavadi so rumene, za pomivanje posode, ne vem kako se pravilno rece) in z njo odvijete filter. V glavnem, zadeva prime kot nora-prej si boste zlomili zapestje, kot bo pa zdrsnilo v prazno :eek: x^x

Tole sem prebral na enem od tujih avomobilisticnih forumih, ampak preverjeno dela tudi na ozemlju Slovenije.
...s prve roke.
x:Dx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0