Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kako si razložiti izkušnjo?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 ppcp123

ppcp123
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 15. februar 2013, 16:49

Če tema ni primerna za tukaj, se opravičujem in prosim za posredovanje administratorja.

 

Pred nekaj leti sem prvič probal neko tehniko koncentriranja na dihanje. Ulegel sem se, imel čepke in začuda me je res zelo sprostilo. In nato po cca 20min se je kar od nekje pojavilo neko brnenje, oz. če sem bolj natančen, zvok fleksarce ali nekaj takega. Ne vem zakaj ampak nisem zapaničaril niti bil navdušen, le zanimivo mi je bilo. V roku nekaj sekund je zvok postajal še glasnejši (kot da bi imel slušalke precej naglas), zvok je ostal isti. In nato me je kar naenkrat "posrkalo" oz. transportiralo v nek zatemnjen prostor z obrisi ljudi. Zavedal sem se, da sem doma v postelji in hkrati da sem tukaj. Lahko bi rekel mnogo bolj "žive sanje" kot običajne "žive sanje". Ker me je bilo preprosto strah kaj se dogaja (čeprav se ni nič dogajalo, le nekaj povsem novega v življenju in jaz pač brez kakršnegakoli znanja o tem) sem hotel prekiniti situacijo oz. sem hotel nazaj "v telo", domov v sobo. Toda ko sem želel, nisem mogel, kot da bi čutil neko elektriko, ščit okoli telesa in nisem mogel premikati telesa. Nekaj podobnega kot ko imaš mravljince po celi roki in je ne čutiš - veš da je roka, hočeš jo premikat tako kot 20ur na dan, a nič se ne zgodi. No, po nekaj več poskusih in toliko več panike mi je le uspelo. 

 

Nato se je do danes večkrat pojavil ta zvok. Nekajkrat sem hotel ponoviti izkušnjo a nikakor nisem več prišel do tega, da bi me "posrkalo", kot da sem se trudil in pričakoval in da zaradi tega ni "delovalo". Morda me nekdo varuje ali mi preprečuje? Le zvok sem slišal in ga lahko ojačal (z umirjenostjo) in odstranil (če sem odprl oči, začel razmišljati, vstal...). Večinokrat pa želim stran od tega zvoka, saj me je strah kaj vse se lahko zgodi "onkraj", kjer preprosto nimam nikakšne kontrole. Zvok je vsa ta leta vedno enak, nobenih prikazni, prisluhov ali da bi se zvok spreminjal.

 

Kot sem spraševal so nekateri omenjali, da so to lucidne sanje, drugi OBE. In po več letih še vedno ne vem kaj to je.

 

Nekako imam strah pred nadaljevanjem v tej smeri, čeprav si zelo želim nadaljevati po duhovni poti, videti svetlobo, višje nivoje ipd. Ker ko se pojavi ta zvok vse skupaj postane tako neposredno, blizu, živo, da dobim občutek da ne morem nadzorovati ničesar in ne vem kaj vse se lahko zgodi "onkraj". Ne vem kaj narediti. Naj raje nadaljujem s svojo trenutno meditacijo in nabiram energijo? Delam na intelektualnem znanju? Premagam svoj strah?

 

Koliko je vse to varno oz. nevarno početi, nikakor ne vem. Trenutno se raje izogibam nadaljevanju, ko kdaj pred spanjem (ponavadi ko sem imel naporen dan in sem utrujen) slišim ta zvok. Malo se premetavam in tako odganjam zvok in po več poskusih zaspim. Delujoča metoda pač, kakrkoli si že misliš:) Kak nasvet?

 

Hvala vam in blagoslov vsem!



#2 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 15. februar 2013, 17:18

Tipično astralno potovanje+ tisto kar spada pod pojem SURAT  SHABD YOGA...wizard.gif

 

Varno ali ne...vprašanje koliko imaš sploh znanja, izkušenj, kaj sploh izvajaš in zakaj...icon_smile_wink.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#3 radoveden4

radoveden4
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 19

Objavljeno: 15. februar 2013, 17:50

Jaz bi se v vsakem primeru izogibal kakršnih koli nenavadnih oz. vsiljivih zvokov. Na duhovni poti, če se že ukvarjamo z določenimi tehnikami, moramo biti mi tisti, ki nadzorujemo situacijo in ne doživljaj tisti, ki bi nadzoroval nas. Za vsak korak v neznano je potrebna določena trdnost, sigurnost oz. nadzor.

Lp

#4 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 15. februar 2013, 18:46

Vsi smo pod nadzorom, zato je vsak strah odveč.



#5 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. februar 2013, 19:29

hvala za iskrenost

 

dokler si v sebi miren, in samo opazuješ, je po moje okej

 

na zvok se navadiš

 

marsikaj se s časom lahko spremini

 

delovanje čutov, energetska občutljivost... še marsikaj... notranji mir in stanje srca ti bo dalo vedeti, koliko si varen... dokler imaš ta občutek zaščitenosti, mislim, da ne bo hudega:)

 

fajn je biti kot radoveden otrok , ki odkriva novo okolje

 

pogum iti v novo

 

nič forsirat, nič želet

 

ko se dogodi, sprejmeš

 

in k tega ni je okej

 

bolj je pomembno kolko si etičen,

 

kakšne so tvoje misli, besede in dejanja

 

s kakšno motivacijo vsakodnevno deluješ

 

ta doživetja so lahko muha enodnevnica, če se nahaš truditi na vsakodnevni ravni

 

če se trudiš, pa verjetno sledi spoznavanje še drugih vidikov uma....

 

seveda ne preveč zares vzeti mojih besed, nisem nek hud praktikant... to so sam načela, ki meni koristijo

 

ti moraš najti svojo pot,

 

 

 

srečno :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#6 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 16. februar 2013, 10:06

Če tema ni primerna za tukaj, se opravičujem in prosim za posredovanje administratorja.

 

Pred nekaj leti sem prvič probal neko tehniko koncentriranja na dihanje. Ulegel sem se, imel čepke in začuda me je res zelo sprostilo. In nato po cca 20min se je kar od nekje pojavilo neko brnenje, oz. če sem bolj natančen, zvok fleksarce ali nekaj takega. Ne vem zakaj ampak nisem zapaničaril niti bil navdušen, le zanimivo mi je bilo. V roku nekaj sekund je zvok postajal še glasnejši (kot da bi imel slušalke precej naglas), zvok je ostal isti. In nato me je kar naenkrat "posrkalo" oz. transportiralo v nek zatemnjen prostor z obrisi ljudi. Zavedal sem se, da sem doma v postelji in hkrati da sem tukaj. Lahko bi rekel mnogo bolj "žive sanje" kot običajne "žive sanje". Ker me je bilo preprosto strah kaj se dogaja (čeprav se ni nič dogajalo, le nekaj povsem novega v življenju in jaz pač brez kakršnegakoli znanja o tem) sem hotel prekiniti situacijo oz. sem hotel nazaj "v telo", domov v sobo. Toda ko sem želel, nisem mogel, kot da bi čutil neko elektriko, ščit okoli telesa in nisem mogel premikati telesa. Nekaj podobnega kot ko imaš mravljince po celi roki in je ne čutiš - veš da je roka, hočeš jo premikat tako kot 20ur na dan, a nič se ne zgodi. No, po nekaj več poskusih in toliko več panike mi je le uspelo. 

 

Nato se je do danes večkrat pojavil ta zvok. Nekajkrat sem hotel ponoviti izkušnjo a nikakor nisem več prišel do tega, da bi me "posrkalo", kot da sem se trudil in pričakoval in da zaradi tega ni "delovalo". Morda me nekdo varuje ali mi preprečuje? Le zvok sem slišal in ga lahko ojačal (z umirjenostjo) in odstranil (če sem odprl oči, začel razmišljati, vstal...). Večinokrat pa želim stran od tega zvoka, saj me je strah kaj vse se lahko zgodi "onkraj", kjer preprosto nimam nikakšne kontrole. Zvok je vsa ta leta vedno enak, nobenih prikazni, prisluhov ali da bi se zvok spreminjal.

 

Kot sem spraševal so nekateri omenjali, da so to lucidne sanje, drugi OBE. In po več letih še vedno ne vem kaj to je.

 

Nekako imam strah pred nadaljevanjem v tej smeri, čeprav si zelo želim nadaljevati po duhovni poti, videti svetlobo, višje nivoje ipd. Ker ko se pojavi ta zvok vse skupaj postane tako neposredno, blizu, živo, da dobim občutek da ne morem nadzorovati ničesar in ne vem kaj vse se lahko zgodi "onkraj". Ne vem kaj narediti. Naj raje nadaljujem s svojo trenutno meditacijo in nabiram energijo? Delam na intelektualnem znanju? Premagam svoj strah?

 

Koliko je vse to varno oz. nevarno početi, nikakor ne vem. Trenutno se raje izogibam nadaljevanju, ko kdaj pred spanjem (ponavadi ko sem imel naporen dan in sem utrujen) slišim ta zvok. Malo se premetavam in tako odganjam zvok in po več poskusih zaspim. Delujoča metoda pač, kakrkoli si že mislišsmile.png Kak nasvet?

 

Hvala vam in blagoslov vsem!

 

Pozdravljen in hvala tudi tebi. Meni se je nekaj podobnega dogajalo l. 2000. Sem se kasneje posvetoval z izkušenim duhovnežem, ki mi je točno razložil kaj je bilo kaj in me pomiril. Tudi pri tebi se je šlo za prehod iz goste materije v fino, mogoče tudi kaj v duhovno. Glede duhovnega napredka ti svetujem, da izgovarjaš sveta imena Boga pod vodstvom izkušenega sledilca Boga. Ti lahko tudi kaj pomagam v tej smeri, če si zainteresiran.



#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. februar 2013, 11:37

Živjo in dobrodošel! icon1_thumbup.gif

 

Hvala za dober in natančen in artikuliran zapis tvoje izkušnje. smile.png

 

Komentarji so mi všeč, se najdem skoraj v vsakem oz. bi ti kaj podobnega tudi sama napisala.

 

Zelo pomemben se mi zdi nasvet mgd-ja spodaj - tudi če nisi veren in če se ne najdeš v tem, vseeno se skušaj vedno zaščititi s pomočjo povezave z *Bogom*. Če te moti in odbija termin in ideja, si predstavljaj da je to svetloba oz. ljubezen.

Vedno da si na strani dobrega, Pravega, pa potem kar bo, pa bo. smile.png

A brez forsiranja.

zakaj bi si pravzaprav to želel - poglabljati in/ali ponavljati to izkušnjo?

Oz. kaj pričakuješ od tega?

 

wizard.gif


Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 19. februar 2013, 22:44

Tipična astralna projekcija. Izgleda, da si naravni talent :) Če si psihično uravnotežena oseba, naj ne bi bilo nevarno. Seveda pa rabiš nekaj časa, da pridobiš kontrolo nad svojim astralnim telesom. Zvoki, ki jih opisuješ, se običajno pojavljajo. Tudi paraliza. Na tvojem mestu bi eksperimentiral dalje, še posebno, ker ti s takšno lahkoto uspeva. Mnogi se trudijo leta, da pridejo do te faze. Obstaja tudi dosti literature, ki te pojave in ustrezne tehnike natančno opisujejo. Malo pobrskaj, če ne drugega, zato da premagaš strah. Kakšnih posebnih tehnik se ti verjetno ne bo treba učiti.



#9 mile82

mile82
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 58

Objavljeno: 21. februar 2013, 12:50

Če tema ni primerna za tukaj, se opravičujem in prosim za posredovanje administratorja.

 

Pred nekaj leti sem prvič probal neko tehniko koncentriranja na dihanje. Ulegel sem se, imel čepke in začuda me je res zelo sprostilo. In nato po cca 20min se je kar od nekje pojavilo neko brnenje, oz. če sem bolj natančen, zvok fleksarce ali nekaj takega. Ne vem zakaj ampak nisem zapaničaril niti bil navdušen, le zanimivo mi je bilo. V roku nekaj sekund je zvok postajal še glasnejši (kot da bi imel slušalke precej naglas), zvok je ostal isti. In nato me je kar naenkrat "posrkalo" oz. transportiralo v nek zatemnjen prostor z obrisi ljudi. Zavedal sem se, da sem doma v postelji in hkrati da sem tukaj. Lahko bi rekel mnogo bolj "žive sanje" kot običajne "žive sanje". Ker me je bilo preprosto strah kaj se dogaja (čeprav se ni nič dogajalo, le nekaj povsem novega v življenju in jaz pač brez kakršnegakoli znanja o tem) sem hotel prekiniti situacijo oz. sem hotel nazaj "v telo", domov v sobo. Toda ko sem želel, nisem mogel, kot da bi čutil neko elektriko, ščit okoli telesa in nisem mogel premikati telesa. Nekaj podobnega kot ko imaš mravljince po celi roki in je ne čutiš - veš da je roka, hočeš jo premikat tako kot 20ur na dan, a nič se ne zgodi. No, po nekaj več poskusih in toliko več panike mi je le uspelo. 

 

Nato se je do danes večkrat pojavil ta zvok. Nekajkrat sem hotel ponoviti izkušnjo a nikakor nisem več prišel do tega, da bi me "posrkalo", kot da sem se trudil in pričakoval in da zaradi tega ni "delovalo". Morda me nekdo varuje ali mi preprečuje? Le zvok sem slišal in ga lahko ojačal (z umirjenostjo) in odstranil (če sem odprl oči, začel razmišljati, vstal...). Večinokrat pa želim stran od tega zvoka, saj me je strah kaj vse se lahko zgodi "onkraj", kjer preprosto nimam nikakšne kontrole. Zvok je vsa ta leta vedno enak, nobenih prikazni, prisluhov ali da bi se zvok spreminjal.

 

Kot sem spraševal so nekateri omenjali, da so to lucidne sanje, drugi OBE. In po več letih še vedno ne vem kaj to je.

 

Nekako imam strah pred nadaljevanjem v tej smeri, čeprav si zelo želim nadaljevati po duhovni poti, videti svetlobo, višje nivoje ipd. Ker ko se pojavi ta zvok vse skupaj postane tako neposredno, blizu, živo, da dobim občutek da ne morem nadzorovati ničesar in ne vem kaj vse se lahko zgodi "onkraj". Ne vem kaj narediti. Naj raje nadaljujem s svojo trenutno meditacijo in nabiram energijo? Delam na intelektualnem znanju? Premagam svoj strah?

 

Koliko je vse to varno oz. nevarno početi, nikakor ne vem. Trenutno se raje izogibam nadaljevanju, ko kdaj pred spanjem (ponavadi ko sem imel naporen dan in sem utrujen) slišim ta zvok. Malo se premetavam in tako odganjam zvok in po več poskusih zaspim. Delujoča metoda pač, kakrkoli si že mislišsmile.png Kak nasvet?

 

Hvala vam in blagoslov vsem!

 Moje mnenje... Tvoja duša še ni pripravljena, da bi preskočila na naslednji nivo duhovnosti. Verjetno je slišan zvok nek obrambni mehanizem, ki ti preprečuje popoln preskok. Si opazovalec brez možnosti udejstvovanja. Imaš pa talent, ki ga ima malogdo .. Robert Monroe je pionir raziskovanja zgoraj navedenih iskušenj.. priporočam ogled naslednjega filmčka 


To temo je popravil/a mile82: 21. februar 2013, 12:50





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0