Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#26 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 20. november 2003, 07:16

Poslanci luči je v Lunci, ane,
Posvetitev (na spet ta),
Tečaj čudežev, ki je na voljo tudi v Lunci se mi zdi, malce dražja ampak vredna nakupa,
pa Temna stran iskalcev svetlobe super zadevica, ki ti na nek način odpre oči, zakaj nas nekaj na drugem moti, sem bila kar šokirana,

#27 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 26. november 2003, 14:43

Berem eno fuuuuuuuuuuuuul dobro knjigco : Besede, ki zdravijo (Douglas Bloch). Tule lepo piše, kako naj bi se afirmacije uporabljlale in potem so po temah - 52 razdeljene.

Najprej je meditacija, potem sledijo afirmacije in nazadnje je modra misel. To naj bi se obdelovale vsak teden po 1.

Meni je všeč, ker nisem nek meditativni expert - še ne in je tole v tem momentu tisto, česar sem sposobna in me tudi veseli, tako da uživam - pa izgleda da še celo leto bom x:)x .

#28 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 2. december 2003, 15:06

JanjaK :palec: , super, da je še kdo, kje, ki ni meditativni ekspert... sem potolažena x:Dx

je kdo mogoče bral knjigo: Temna stran iskalcev svetlobe

a je :palec: x?x al je sam naslov tolk super x?x x?x x?x

čau,čau
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#29 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 2. december 2003, 15:09

Tole pa Otožna ljubi.... Afirmacije pa uporabljam, na eno temo se rezultat že po malem kaže... Juhej...

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2003, 15:20

O, fino, kaj ste odkrile!!! :palec:
In da sploh najdete, da 'veste', kam nanizati dolocene zadeve.
Ma, to me vedno ful razveseli.
Prvic zato, ker se pac ve - admin scena, odpiranje tem, blabla...
Drugic pa tudi zato, ker mi da nek dolocen (pozitiven!) podatek o cloveku - prakticnost, toleranca do drugih, metodicnost in organiziranost, konec koncev fair odnos (ne do mene, da ne bi kdo mislil, ali admina, preprosto do sodelujocih).

MucaMaca - ful dober seznam!! :palec:
Janja - hvala za priporocilo, fino, ko si podala tole. x:)x
Amis - zanimiv naslov, ne poznam knjige, hvala za priporocilo.
Otozna! x:Xx x:)x - sory, spregledala sem tvoj komentar. Eni ste zelo napredni, se predno smo imeli v Lunci (in nekatere so uletele prec, prej ko v knjigarne), ste ze prebrali, poznate. :eek: x!x x?x
Pa se nekaj - pridna, res hvala za tvoj komentar (oz. celo dva, ce se prav spomnim) v Lunci. Res je fino, da se kdo oppogumi in kaj rece, kaksno besedo ali dve. ;)

Tale tema je premalo aktivna, pravzaprav...
Tu bi morala bit spica, ono drugo temo (knjige, ki pa so v Cvekarijah), pa sem mislila bolj ono, lazje branje, za na morje varianta... no, ker je pac v Cvekarijah...
A nic hudega - imamo pa tako dvakrat dobre zadeve omenjene. Kar je cisto kul...
Nekatere celo pozabimo - ker so tako samoumevne... Potem pa vidimo, da nekdo pa se ne pozna.
Vidi se tudi pri ponatisih...
Ene knjige so skoz v igri... So preprosto - Zakon! x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 2. december 2003, 15:29

Da na hitro uletim, ker sem v gužvi :xx!:
Temna stran iskalcev svetlobe je super zadevca, govori pa o tem, zakaj nas določene lastnosti pri drugih motijo, na kratko,
Tečaj čudežev - ja težko branje na trenutke, to knjigo so omenjali v knjigi Poslanci luči in ker je podatek v knjigi, da so zapiski v Istri, Reki se mi zdi, sem jaz malce zanje pri nas spraševala. In v roke mi je prišla naročilnica za prednaročilo, malce cenejše, vendar nakup po intuiciji. Tako sva s kolegico tvegali, saj nisva vedeli kaj kupujeva in strošek razdelili x:Dx ...
Marsa x;)x

#32 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 2. december 2003, 15:42

Hm....jaz pa sem danes dobil za r.d. eno fuuuul luštno knjigico, ki sem je zelo vesel........Ptica v duši (Michal Snunit) :palec: :palec:

Globoko v našem telesu
živi duša.
Živa duša je še ni videla,
pa vendare vsi vemo, da je tam.
Pa ne le to: vemo tudi,
kaj je v njej.

V njej,
prav sredi nje,
stoji na eni nogi ptica.
Ta ptica je stanovalka naše duše.
Čuti vse, kar čutimo mi.

Takšen je njen začetek.............. x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#33 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 2. december 2003, 18:16

V glavnem imam en velik problem: ker berem z nadsvetlobno hitrosttjo, sem prebrala že vse, kar ste napisali in vse kar niste... V naši lokalni knjižnici me že skoraj mal grdo gledajo...

                    Gary Zukav: Domovanje duše

xsrcx  xsrcx  xsrcx MucaMaca

mam podoben problemček, ko v knjižnico vstopim, me knjižničarka čukav gleda in si verjetno misli, le kaj bo spet želela...
ma me moti, da imajo kao ne vem Pogovori z bogom 1,2,3 na enem mestu Druženje z bogom pa sploh naročit niso hotele, halo?Pol pa dajo to knjigo, ker sem vztrajna (ne sam zaradi sebe) in jo končno naročijo pod pisatelja na drug konec...
Magija uma čisto med romani, pa se mi zdi, da bi pasala kam drugam x:Dx , najbolj da me honorarno zaposlijo, pa kakšne literarne večere tud na te teme pripravijo x;)x
Domovanje duše, zanjo še slišale niso, smola zanje, ne zame, jaz se znajdem x:Dx

#34 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 2. december 2003, 20:22

Jaz tud.......berem z nadsvetlobno hitrostjo x:Dx x:Dx x:Dx. Hm......bi pa zelo rad prešel vsaj na........svetlobno hitrost. x^x Se mi zdi, da bi potem v bistvu več............res prebral x;)x x:)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#35 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 2. december 2003, 20:47

Da na hitro uletim, ker sem v gužvi :xx!:
Temna stran iskalcev svetlobe je super zadevca, govori pa o tem, zakaj nas določene lastnosti pri drugih motijo, na kratko,
Tečaj čudežev - ja težko branje na trenutke, to knjigo so omenjali v knjigi Poslanci luči in ker je podatek v knjigi, da so zapiski v Istri, Reki se mi zdi, sem jaz malce zanje pri nas spraševala. In v roke mi je prišla naročilnica za prednaročilo, malce cenejše, vendar nakup po intuiciji. Tako sva s kolegico tvegali, saj nisva vedeli kaj kupujeva in strošek razdelili x:Dx ...
Marsa x;)x

Odlična spletna stran - nadaljevanje knjige:
Charles Berner (Yogeshwar Muni) Um in čiščenje uma


Razsvetljenje skozi DIADE!.

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#36 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 3. december 2003, 00:35

Samo dva komentarja:
- Življenje je tvoje, je bila izgleda "abecednik" skorajda vseh, ki nas je življenje pripeljalo na pot spoznavanja samega sebe.. x:)x
- Domovanje duše je precej filozofska knjiga in meni ni šla tako tekoče kot večina drugih...

Trenutno pa berem Pogovori z angeli, nova knjiga, kupila sem jo na sejmu.... x:Ix

Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#37 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. december 2003, 08:01

Mogoče je ljubezen tudi to, da se naučimo spustiti, da spoznamo, kdaj se je treba posloviti. Da s svojimi občutki ne oviramo nečesa, kar bo nazadnje nemara boljše za tiste, ki jih imamo radi.

:wub: xsrcx :2src: :inlove: xsrcbumx

Odkrivanje novih svetov ne prinaša le sreče in modrosti, temveč tudi žalost in strah. Kako bi mogli ceniti srečo, ne da bi vedeli, kaj je žalost? :hepko: x:(x
kako bi mogli doseči modrost, ne da bi se spopadali s svojimi strahovi ? veliki izziv življenja je premagati meje znotraj sebe, jih odriniti tja, kamor še v sanjah ne bi pomislili, da je mogoče.


To sta 2 odlomka iz simpatične knjigice Delfin - Sergio Bambaren . Je ena taka zelo zelo simpatična zgodbica o delfinu in prek te zgodbice nam avtor sporoča spoznanja, ki veljajo za vsa živa bitja, tudi za ljudi.

Sicer je kratka (86 strani) a sem jo pogoltnila včeraj zvečer..... xnckrivx

#38 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. december 2003, 07:58

Objavljena slika

Spencer Johnson - Kje je moj sir?

Super knjigca, ena inspirativna, metaforična, pa veliko slikc x:)x x;)x x:Ix .

Razlaga različne načine našega ravnanja na simpatičen in prikupen način.... Požrla na dih...


#39 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 4. december 2003, 21:37

Tud jaz imam spet obdobje žretja knjig:
Predvčerjašnjim sem dobesedno preko popoldneva pojedla od Bojana Gorenca -
Sai Baba - Mit ali resničnost (Sai Baba mi ne da miru, ha, ha) pol sem pa še poslušala na kaseti meditacijo od Brede Vukelj, me je čist odpihnilo....

Sedaj me pa čakata še Od Phyllis Krystal - Odstranjevanje vezi, ki omejujejo in Odstranjevanje nadaljnjih vezi... Me je sodelavka nafilala z gradivom, zato pa nimam tolk časa tukaj gor viset....

LP x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#40 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 11. december 2003, 01:14

xrolleyesx dobra knjiga je kozmična doktrina od dion forčun,ampak težka za razumevanje...opisan je razvoj duš od začetka do inkarnacije

#41 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 11. december 2003, 07:25

Kje je moj sir? je res super

kako so kratke in v bistvu preproste besede male knjige, pa tako zelo resnične/učinkovite
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#42 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. december 2003, 12:45

John Powell - Ljubezen ne pozna pogojev :wub: xsrcbumx xrosex

Ena krasna knjigica po mojem okusu - razlaga o tem, kakšna brezpogojna ljubezen je....

#43 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. december 2003, 13:06

Pozitivna načela življenja - Norman Vincent Peale

Simpatična knjigica o načelih pozitivnega razmišljanja. POglavja se začenjajo z opisom načina razmišljanja, ki ga avtor priporoča. Opise ilustrira z zgodbami svojih bralcev in poslušalcev njegovih predavanj. Ena knjigic, ki mi ugajajo, hitro se pogoltne x:)x :inocent:

#44 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 13:16

:vragec:


a kake "resne" litarature se pa klele noben ne loti?


666 zlobijeu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#45 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. december 2003, 13:18

Npr ? Resna pozitivna načela življenja? x:Dx x:Dx x:Dx

Kaj pa ti prebiraš?

#46 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 13:20

:vragec:


newageshitt-a ziher ne.... :xx!:



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#47 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. december 2003, 13:22

Še sreča da imamo različne okuse, če ne bi se vsi za eno knjigco tepli x:)x

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 13:24

:vragec:

ja ....biblija je bla v zgodnjem srednjem veku vredna jahalnega konja....
takrat so jih she na roke pisali...hehe


ali je kdo od vas sluchajno bral Heleno Petrovo Blavatsky-jevo?


666 daat-okou
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. december 2003, 16:43

:vragec:


pr teb me tko al tko ne chudi,
da vech kokr chlanka ne moresh prebrat :xx!:


666
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#50 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 16. december 2003, 13:51

:vragec:

ne.zate...za WC-ja



666
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0