Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Knjige s področja duhovnosti 2


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
826 komentarjev na to temo

#726 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 17:33

V bistvu in tudi drugače mene ne bi motilo, če bi ljudje pozabili, jezik, ki so se ga naučili, in naj prosim poudarim, da nikakor ne pomeni če pač nimam barrier tukaj, da ne spoštujem svojega jezika in naroda, kjer živim, vendar še sama iščem korenine in to ima pravico prav vsak, četudi je skregano z vsako logiko. Ko bi pozabili na te meje, bi srce lahko govorilo bolj kot sedaj, ker pa to seveda ni možno, sem v fazi neposlušanja tega, kar ne morem spremeniti. In če se jaz lahko izrazim bolje kdaj skozi nekaj - mislim od kdaj se napada umetnost; najbrž od nekdaj ker ni razumljena..


Mene tud živci kdaj izdajo, pa si želim ostati necinična in sarkastična, mogoče je to nedosegljiv cilj - saj no to je pa moje za sprejet, da nisem ena sama toplina in iskriv duh, temveč človek. In tisto je bilo itak meni rečeno.. to start act like one (Human I ment)



Seveda to ne pomeni direktnega nespoštovanja, je pa pokazatelj določenih stvari, ki mi niso všeč.
Moj komentar se je nanašal na to.
Jaz sem se pač malo pohecala iz dejstva, ki ga ne morem spremenit, in ga zato že dolgo sprejemam, ni imelo toliko zveze s tabo, bolj s celim svetom.

Sem najdena in združena s svojimi koreninami in imam drugačno mnenje o tem, kakšna je funkcija jezika.
Nisem te ne-poslušala s srcem zato, ker sem kritizirala nekaj, kar mi ni všeč.
Vsekakor pa lahko daš vsako izražanje na nivo umetnosti in se potem zgražaš, zakaj se umetnost napada, s tem se strinjam x;)x

Totalno mi je smešno, da se komi zdi, napadam umetnost, hahaha...zanimivo :P
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#727 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2008, 17:40

Če izhajamo iz tega da se otrok rodi nedolžen začne takoj kadit.. (a je čistost na tem svetu?) Potem ne bi bili. To je eno.

Ne bi bili kaj?

Drugo pa je koliko en ego, ko začuti nelagodje in nepripadanje želi biti samospoznan, in Alan New, enkrat sva že to debato imela in sem te vprašala, če imaš avto pa nisi enostavno zaštekal (ker kao ga imaš)., Enivej, tolk no..

Očitno ti nisi razumela, če ponovno to daješ na dan...
Possible—but highly unlikely.

#728 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 17:43

Ne moreš primerjati uživanje hrane oz. všečnost določenih okusov/začimb s kajenjem. Kajenje ubija vsakega, brez izjeme; pa če pri tem uživa ali trpi.

Cigarete in duhovnost povezujem zato, ker vplivata ena na drugo, vzajemno. Ne pravim, da so kadilci slabši ali kaj takega, ker niso, ali da se ne bi mogli razvijati. Pravim le, da je duhovnost poleg razvijanja zavesti, stabilnosti, ljubezni in ostalega tudi razvijanje vse večje in globlje občutljivosti -- kar ne pomeni pomehkuženosti in cmeravosti, temveč sposobnost maksimalnega finega čutenja vsega, kar se dogaja. In ko nekdo doseže tako čutenje, kako lahko sploh še kadi in kao uživa v tem, ko mu telo preplavljajo strupi, ki nižajo energetsko stanje človeka?


Ne pozabi, da je sladkor v pretirani količini prav tako strup za človeka...
in ne samo sladkor... temveč prav vse.
Ko je ravnovesje porušeno, nastopi bolezen
in ker je ravnovesje ideal in v popolnem smislu nerealen,
je celotno gibanje, to je, življenje, možen poiskus doseganja zdravja.

Mimogrede, tudi preveč razmišljanja lahko povzroči bolezen.

#729 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 17:47

Bom rekel, da so to samo pripomočki, bergle, invalidski vozički. Saj ni problem v eksperimentiranju, v raziskovanju stanj, do katerega te pripeljejo druge. Ampak droge te vsaj zadenejo, vsaj za kratek čas ti odprejo širši pogled, ti nekaj pokažejo. Cigareti pa nič. Tistemu malemu občutku, ko te pomirijo s tem, ko ti vzamejo energijo, ne morem reči zadetost. Bi žalil droge. In še do konca -- če tisti, ki uživa droge za rast in razvoj, ostane na drogah in jih ne preseže, je samo še narkoman. Pa naj bo to sadhu, ameriški staroselec ali kdorkoli že. Ker to pomeni, da ni sposoben biti v višjem energetskem stanju brez drog in torej ni zrastel, temveč je padel še globlje.

če si kdaj prižgal cigaret, če ga pa nisi ... ne govori, kaj ti vzame energijo.
jah, če jih uporablja, je pa glih narkoman. saj jih ne zlorablja, frdamano, si bukav. xrolleyesx


ko boš pa ti res na višjem energetskem nivoju, ne boš rabil teh okostenelih prepričanj in nič te ne bo motilo, niti kadilci ne.

#730 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 17:48

P.S.

anywey I want you laugh have pa itak dont knou if jest ne vem no stari ok ? :D :D

P.P.S.

If you cannot speak one language... speak two !

#731 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 17:48

X xsmx Y xsmx Z

#732 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 17:50

hvala, hvala

(xyz sestopi z odra in odloži klobuk)

#733 mayan

mayan
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 999

Objavljeno: 4. september 2008, 17:50

Ma jaz sem taki kalimero, ne morm si pomagat..

Kdaj drugič pa bi se valjala od smeha..

Pa bi tud samo na eno stran rada šla...
~THE LESSON IS ALWAYS LOVE.~

#734 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 17:52

kaj pa skrivam pod klobukom? xscratchx

danes niti ne ... ker je moj dan. x:px x:Dx

važička. polovico torte sem snedla in me cuker poganja. aja, strup. :eek:

***
kaj pa popravljaš objave, XYZ, zdaj pa izpadem bebčika :frog:

#735 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 17:54

Ma jaz sem taki kalimero, ne morm si pomagat..

Kdaj drugič pa bi se valjala od smeha..

Pa bi tud samo na eno stran rada šla...


Mayan, stara sablja,
pa saj smo mi vsi na isti ladji
(zato tudi ne plove ne vem kako pohvalno) x:Dx

Na stran greš pa itak vedno lahko.

kaj pa skrivam pod klobukom? xscratchx

danes niti ne ... ker je moj dan. x:px x:Dx

važička. polovico torte sem snedla in me cuker poganja. aja, strup. :eek:

***
kaj pa popravljaš objave, XYZ, zdaj pa izpadem bebčika :frog:


eh, jebiga, prehitra si bila, jaz pa prepočasen... se mi je zdel', da se bo narobe razumelo, kot se tud' je.

Cuker, a ? C,c,c... duhovnost pa taka.

#736 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 17:57

eh, jebiga, prehitra si bila, jaz pa prepočasen... se mi je zdel', da se bo narobe razumelo, kot se tud' je.

Cuker, a ? C,c,c... duhovnost pa taka.

ups, i do it (almost) every day ... xnckrivx x:Dx

c, c, c ... ne zafrkavaj Mici ... če prehitro bere ... x:Dx

#737 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 18:00

just do it

#738 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 18:01

kaj porečejo gospod Alan na tole duplo zastrupljanje ... x:Dx

eh, dovolj. x:)x

#739 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 4. september 2008, 18:04

nima veze,
v glavnem; dokler nima statusa vrhovnega inkvizitorja, je vse ok.

#740 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. september 2008, 18:16

..ce lahko kadis brez obcutka krivde in/ali strahu pred boleznijo(ki ti ga je vsadila protitobačna industrija pa ne vem kdo vse)... prav zares ne vem zakaj bi bilo to v sporu z duhovnim razvojem... seveda je pa drugo ce se bojis in se pocutis krivega... pol si pa bigtajm zajebal... sam ce je tko pri kajenju pol je zelo verjetno tut pr ostalih stvareh tako... po domače povedano pol si zajebal...

in ce je res kar pise na moji skatlci Lucky Strike, da KAJENJE UBIJA... potem smo mi kadilci presegli strah pred smrtjo... a je lahko sploh se kaj bolj poduhovljenega???:) x;)x
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#741 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 18:18

No, saj prav ta hec iz heca pa men ni jasen. Da ljudje, ki kao imajo pravzaprav vse gredo iz nečesa delat problem in nekoga prizadenejo.. Oglasi se, če temu ni tako. In zakaj torej se hecati iz stvari, ki te v bistvu bolijo? Ane? To bi bil moj point na koncu, ki smo ga itak s skupnimi močmi uvidli oz. ga zdaj jaz.. Ne vem no, najbrž zagovarjam zdaj tole, ker sem butasti rekla vsem, pa je tak easy tole, ker tak veš da si sam, ampak dejansko pa ne sprejmeš sebe kot primata npr. kot opice. To je problem. In ko to je, potem se lahko začnemo pogovarjat normalno. Vsaj v mojih sanjah no.


Glej, šalila sem se na račun stanja, ne tebe, ti maš neke svoje interpretacije in doživljaš svoje zadeve...nima veze z mano.
Če nisi pripravljena sprejet kritike pač ne bodi tako napadalna. Kar se slovenščine tiče imam svoje mnenje, ki ga ne mislim tu ponavljat. Lahko bi razpredala o tem, kakšen odnos je naroda do jezika in odprla jezikovno socialno psihološko polikliniko, pa mi res ni do tega.
Kar se tiče tega, iz česa se šalim, pa je že tako, da se navadno iz tistega, kar opazim.

Mene to nič ne boli, če pa tebe, pa imaš zdaj edinstveno priliko, da ozavestiš.
Razložila sem ti svoj pogled vsaj 3x, ne bom se pa opravičevala za svoje mnenje, ker je tebe slučajno prizadelo in sem že povedala, da ni bilo osebno x:)x


(xyz sestopi z odra in odloži klobuk)


V katerem jeziku pa :inocent: :vragec:


in ce je res kar pise na moji skatlci Lucky Strike, da KAJENJE UBIJA... potem smo mi kadilci presegli strah pred smrtjo... a je lahko sploh se kaj bolj poduhovljenega???:) x;)x


xsmx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#742 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 4. september 2008, 18:31

nima veze,
v glavnem; dokler nima statusa vrhovnega inkvizitorja, je vse ok.

fuf, ne bi hotela old school preCednika. x:Dx

#743 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 4. september 2008, 18:37

Saj je vse kul...mava čist drugi način komuniciranja pač...štekam tole z dušami, bolj kot si misliš, govorim pač o teh stvareh tu, in sem rekla o jeziku nekaj, tebe je odneslo pa kar nekam, ti ne morem sledit kar na slepo. Če govorim o slovnici, ti pa o dušah potem seveda govoriva druga mimo druge.

Ja meni je to da nekoga v kurac pošlješ takorekoč pač napadalno, in začela si tudi tako, da nekaj z inteligenco ne štima - to je meni napadalno. Zato sem sklepala, da si napadalna. Ni mi ravno neko sprejemanje drugačnosti ven sekalo iz tvojih stavkov.

Nima veze, skratka...govoriva čisto drugi jezik, in to znotraj slovenščine xDDx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#744 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 4. september 2008, 19:39

če si kdaj prižgal cigaret, če ga pa nisi ... ne govori, kaj ti vzame energijo.

Mi ni treba prižgati lastne cigarete, da vem, da to ubija in krade energijo. Sicer pa sem prižgal tudi nekaj lastnih in vem, kaj pišem.

jah, če jih uporablja, je pa glih narkoman. saj jih ne zlorablja, frdamano, si bukav. xrolleyesx

Ja, zame je taka uporaba zloraba. Zakaj pa se ne nauči, da pride v taka stanja brez pripomočkov?

ko boš pa ti res na višjem energetskem nivoju, ne boš rabil teh okostenelih prepričanj in nič te ne bo motilo, niti kadilci ne.

To pač tvoje pričakovanje, kako naj bi zgledal nekdo na "višjem energetskem nivoju". x;)x

kaj porečejo gospod Alan na tole duplo zastrupljanje ... x:Dx

Nič. x:)x

..ce lahko kadis brez obcutka krivde in/ali strahu pred boleznijo(ki ti ga je vsadila protitobačna industrija pa ne vem kdo vse)... prav zares ne vem zakaj bi bilo to v sporu z duhovnim razvojem... seveda je pa drugo ce se bojis in se pocutis krivega... pol si pa bigtajm zajebal... sam ce je tko pri kajenju pol je zelo verjetno tut pr ostalih stvareh tako... po domače povedano pol si zajebal...

in ce je res kar pise na moji skatlci Lucky Strike, da KAJENJE UBIJA... potem smo mi kadilci presegli strah pred smrtjo... a je lahko sploh se kaj bolj poduhovljenega???:) x;)x

V sporu z duhovnim razvojem je, po moje, najmanj zaradi dveh razlogov. Prvič, cigareti dejansko kadijo kadilca, jemljejo energijo oz. nižajo vibracijo. Morda se to komu zdi samo prazno pisarjenje, ampak poskusite raziskovati, če je morda res.

Drugič: kaditi se začne zaradi več razlogov, ampak mislim, da je vsaj eden specifičen, za vsakega človeka drugačen. Običajno je neka čustvena stiska ali kaj podobnega bila vzvod za začetek kajenja. Če torej nekdo hodi po poti samorazvoja, se bo prej ali slej moral srečati z vsem, kar nosi v nezavednem. In tam je tudi razlog kajenja (in ta razlog ni navada, ni to, da kajenje paše, to so samo površinski in navidezni razlogi), katerega bo moral predelati, sicer bo del preteklosti ostal nerazrešen.
Possible—but highly unlikely.

#745 Samson23

Samson23
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 173

Objavljeno: 4. september 2008, 19:48

V sporu z duhovnim razvojem je, po moje, najmanj zaradi dveh razlogov. Prvič, cigareti dejansko kadijo kadilca, jemljejo energijo oz. nižajo vibracijo. Morda se to komu zdi samo prazno pisarjenje, ampak poskusite raziskovati, če je morda res.

Drugič: kaditi se začne zaradi več razlogov, ampak mislim, da je vsaj eden specifičen, za vsakega človeka drugačen. Običajno je neka čustvena stiska ali kaj podobnega bila vzvod za začetek kajenja. Če torej nekdo hodi po poti samorazvoja, se bo prej ali slej moral srečati z vsem, kar nosi v nezavednem. In tam je tudi razlog kajenja (in ta razlog ni navada, ni to, da kajenje paše, to so samo površinski in navidezni razlogi), katerega bo moral predelati, sicer bo del preteklosti ostal nerazrešen.

Prvič: Kaj pa če imam trdno vero v to, da cigareti višajo mojo energijo?

Drugič: Kaj pa če je nekdo poskusil iz radovednosti in mu je bilo všeč?
You can't be a real country unless you have a beer and an airline. It helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer.
Frank Zappa

#746 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 4. september 2008, 22:26

Biblija.

Thus says Cyrus king of Persia: All the kingdoms of the earth has Jehovah
the God of the heavens given to me, and he has charged me to build him a
house at Jerusalem, which is in Judah.

(Darby)
Academic Zodiac http://youtube.com/AcademicZodiac

Kajenje in pO5ebej alkohol sta od hudicha, pa tudi sexualne devijacije. Psiha je namrech od hudicha.

#747 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 07:30

Mi ni treba prižgati lastne cigarete, da vem, da to ubija in krade energijo. Sicer pa sem prižgal tudi nekaj lastnih in vem, kaj pišem.

Ja, zame je taka uporaba zloraba. Zakaj pa se ne nauči, da pride v taka stanja brez pripomočkov?

To pač tvoje pričakovanje, kako naj bi zgledal nekdo na "višjem energetskem nivoju". x;)x

s tabo se ne da meniti drugače, stari. ti si štor. x:Dx

zakaj se ne nauči? kako imaš pa TI lahko TAKA pričakovanja? x:Dx

stari, tebe bi, če bi kadil, tvoje lastne misli ubile pri 27-ih. x:Dx

#748 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 5. september 2008, 08:58

Prvič: Kaj pa če imam trdno vero v to, da cigareti višajo mojo energijo?

Tako vero kadilci že itak imate. Ampak energija se vam ne viša.

Drugič: Kaj pa če je nekdo poskusil iz radovednosti in mu je bilo všeč?

Mogoče, ampak sama radovednost se mi zdi premalo. Gotovo je bilo še kaj v ozadju. Pa četudi ni bilo nič več kot zgolj radovednost, v bistvu ne spremeni ničesar. Prej ali slej cigareti in druge škodljive razvade morajo odpasti pri samorazvoju.

Kajenje in pO5ebej alkohol sta od hudicha, pa tudi sexualne devijacije. Psiha je namrech od hudicha.

Vsekakor. x^x
Possible—but highly unlikely.

#749 xyz

xyz
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 419

Objavljeno: 5. september 2008, 09:36

Ehja... višji energetski nivoji...

je pa prav mogoče, da so v mnogih primerih ljudje, ki kadijo, na e. (energetskem) nivoju 1500,
medtem, ko so ljudje iz njihove okolice zgolj na e-nivoju 1120...
pa si s kajenjem znižajo nivo za 195 e-enot,
tako, da dosežejo e-nivo 1305,
ki je v primerjavi bližje e-nivoju 1120 kot je e-nivo 1500.

In to vse zaradi njihove milosti, da jih ostali lažje razumejo. x:Dx

Torej, tole z e-nivoji je res bomba.

#750 Gost_VilaSonca_*

Gost_VilaSonca_*
  • Gost

Objavljeno: 5. september 2008, 09:39

iks x:Dx

kera ikonica ... nič, zanimiva je. x:Dx :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0