Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Gibalni razvoj otroka

generalizirana hipotonija

  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
5 komentarjev na to temo

#1 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 30. april 2013, 13:11

Opazil sem, da je veliko lunatkov staršev. Pa me zanima.....imate kaj izkušenj ali vedenj o upočasnjenem gibalnem razvoju majhnega otroka. Generalizirani hipotoniji. Pa o pristopu, načinih zdravljenja, napredku, spremljajočih težavah, pričakovanih težavah in njihovem reševanju.


Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#2 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. maj 2013, 14:22

koliko je pa otrok star? kdaj so ugotovili da ima to?


 

čim več migati z njim delati vaje zato da možganom ne date počitka,ne se ustrašit in to zdaj sprejeti tukaj pa nič ne moremo pomagati,ker če bi dohtarje poslušali oni itak najraje naredijo nepokretneže.


 

tukaj v bližini imamo tudi konje ki so dresirani za otroke s posebnimi potrebami in res blagodejno uplivajo na njih otroci imajo potlej več volje itd....zato me je zanimalo koliko je otrok star....



#3 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 1. maj 2013, 16:31

2 leti in pol. Iz določenih razlogov šele, ko je bil star pribl. leto in pol.....

 

To mi je jasno. Prebral sem veliko o tem in se posvetoval s kompetentnimi ljudmi. Delam-o na tem in otrok zelo dobro napreduje, mentalno povsem, gibalno so še težave. Ki danes več zdaleč niso tako očitne, kot so bile in jih "by the way" niti ni opaziti. Nihče pa noče dati neke prognoze. Zato so me zanimale izkušnje tukajšnjih staršev, če jih kdo ima sam ali v svoji bližini.

 

Tudi zato sem že slišal, ja. Kje je to?


Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#4 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 1. maj 2013, 22:10

smrčkov brlog so iz litije 041 859 890 res imajo fine konje prejšno sobot smo posadili 10 mesecov starega otroka gor na konja in mojega sina ki ima tri leta:tko da ne bi smelo biti problema tudi za vasega.konji imajo res super energijo in otroci hitro zacutijo in jim da dodatno voljo



#5 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. maj 2013, 14:01

Prijateljica ima sina s cerebralno paralizo. Nikoli ga niso obravnavali kot invalida, tako kot vsi drugi starši ocenjujemo zmožnosti svojega otroka in prilagajamo aktivnosti tako, da je to primerno in hkrati spodbudno za razvoj, so ravnali tudi pri nih. Že čisto od majhnega ga spodbujajo k čimveč gibanja, prav nič ga ne pomilujejo in "šparajo", veliko raznoraznih športnih aktivnosti, namesto z invalidskim vozkom se je naokrog vozil s posebno prirejenim triciklom, med drugim je nekaj let redno vsak teden hodil jahat (Lesce / Bled - če ti je to slučajno blizu, se lahko pozanimam, imajo konje in terapevtko za otroke s posebnimi potrebami) in mu je zares pomagalo. V začetku osnovne šole ni mogel dobro hoditi in teči, zdaj je fant v prvem letniku gimnazije, v šolo hodi s kolesom (navadnim!) ali kar peš, skoraj normalno lahko sodeluje pri športni vzgoji, med poletnimi počitnicami pa je zmogel vzpon do Krnskih jezer! Mislim, da je fant presegel vse prognoze, zato je mogoče bolje, da jih sploh ne dajejo, statistike itak ničesar ne povedo o posameznem otroku, ki se lahko ob primerni spodbudi in možnostih še fajn razvije! ylflower.gif  



#6 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 3. maj 2013, 22:46

Hvala za vzpodbudna posta. Tudi jaz sem zelo optimističen. Razmislim tudi o predlogih. icon_smesko.gif


Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0