Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imaš rad/a živali? - zakaj jih potem ješ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
255 komentarjev na to temo

#226 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 21:28

Ti jih z razlogom najbrž ne bi želela povedati tongue.pngsmile.png

zato, ker neve vseega wink.png



#227 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 9. avgust 2014, 22:32

Ali pa zato, ker se zaveda, da v takšno stvar ne sme posegati :D pa dobro to sem rekla zaradi navdušenja (v kaj vse se zapičite), že kar nekaj časa namreč gledam njene videje in intervjuje, da mi je jasno, da ima ženska kar precej znanja in je na višji ravni zavedanja kot večina ljudi. Kar pa bi bilo fajno izkoristiti ane :D



#228 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 22:41

raje poslušaj sebe in se ne zanašaj na druge

koristilo ti bo tvoje lastno videnje wink.png



#229 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 10. avgust 2014, 22:37

Razumem kaj želiš povedati in se strinjam :)

Sam ona je men tok super..:D



#230 Monday

Monday
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 210

Objavljeno: 14. avgust 2014, 07:19

Justbelove, me iz dna srca veseli videt se kaksnega 'cudaka' moje sorte!! Te sorte literaturo sem sicer zacela spremljat sele Lani, ceprav sem prvic zavrnila meso kot majhen otrocek, ko sem ga prvic dobila predse. In v tem duhu dalje. In tako naprej. Danes, po vec kot treh desetletjih, sem zacuda in na sveto jezo sorodstva se vedno ziva lol. Kako se pise moja osebna zdravnica pa se ne spomnem, sem bila tam le trikrat v zadnjih 15 letih. Ocitno lahko zdravo zivimo brez da bi morali ubijat.

#231 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 17. avgust 2014, 23:06

Me veseli :) In fajn da si svojo izkušnjo napisala, torej lahko ostali vidijo, da tudi po toliko letih brez mesa lahko dobro funkcioniramo :) 

Tudi jaz sem precej zdrava v primerjavi s prijatelji ali sestro, sicer sem bila pa tudi že pred vsem tem priznam (zdej pa tudi prehladov skorajda nimam), dejansko svoje zdravnice še srečala nisem :D



#232 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. avgust 2014, 07:50

Na tem forumu ni to (brez mesa se da dobro živet) nobena strašna novost wink.png jst sm tud vegi, pa (vsaj) še ena forumašica je, v preteklosti jih je tudi več sodelovalo, pa tudi ostali niso glih taki, da bi mislili, da brez mesa kar umrješ.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#233 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. avgust 2014, 08:36

Na tem forumu ni to (brez mesa se da dobro živet) nobena strašna novost wink.png jst sm tud vegi, pa (vsaj) še ena forumašica je, v preteklosti jih je tudi več sodelovalo, pa tudi ostali niso glih taki, da bi mislili, da brez mesa kar umrješ.

biggrin.png biggrin.png

 

like it


prenos.jpg


#234 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. avgust 2014, 13:00

http://www.pesmojpri...nasajo-zasluzka


prenos.jpg


#235 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 18. avgust 2014, 18:41

js brez mesa lahk umrem, še posebej ženskega biggrin.png



#236 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 28. avgust 2014, 18:18

https://www.youtube....lCmd_OVEhedqr_:)



#237 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 9. september 2014, 23:56

Živjo, zelo zanimiv dokumentarec, na partisu se ga da dobiti tudi z slo podnapisi :) Opira se tudi na analize in raziskave iz knjige Kitajska študija. 

https://www.youtube....h?v=O7ijukNzlUg



#238 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 11. september 2014, 16:30

http://www.psychedel...o-eat-meat.html  razlike med mesojedih in rastlilnojedih :))



#239 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 11. september 2014, 17:06

Sadje pa zelenjavca da sta človekova naravna hrana? biggrin.png Kaj na to porečejo tisti, ki še vedno živijo od tega, kar si nalovijo, pa konc koncev so naši predniki lovci (in nabiralci). Požret ubito srno je bolj naravno od tega, da greš v šoping po solatko.

 

Zdej a človek (tist, ki si lahko to privošči) dandanes res rabi meso (v takšnih količinah), je pa čisto druga tema....


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#240 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 11. september 2014, 19:51

Človek je vsejedec...in basta...zato se lahko ob komentarjih, da je sadje in zelenjava kao naravna hrana človečka, samo nasmejem...a živali pa niso del narave...recimo kakšni žužki v jabolkih, hruškah in ostalem sadju, ki jih človeček včasih nehote popapca...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#241 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 12. september 2014, 20:53

Ja, človek je po naravi vsejedec, to dokazuje zobovje, prebavilo (čisti rastlinojedci imajo drugačnega, ki bistveno bolj učinkovito prebavlja zelenjavo), encimi ... ki pa lahko preživi tudi ob primerni rastlinski hrani. 



#242 Mantis

Mantis
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 378

Objavljeno: 12. september 2014, 21:54

Hrana ljudi:

 

- nekateri živijo skoraj samo od mesa

- nekateri živijo samo od rastlinske hrane

- nekateri živijo samo od sonca

- nekateri kombinirajo

 

Pač stvar izbire. Človek je robusten in očitno narejen za raznolike kulinarične okoliščine. cool.png


Čuj, pa kaj me gledaš kot kremšnito? horro-cb.jpg


#243 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. september 2014, 07:41

Najprej naj se pametni človečki (znanstveniki) med sabo pomenijo ali je človeček prišel iz morja, evolucijsko zrastel v opico in nastal iz opice ali ne...

 

In preden te človečki tupijo kako so narejena človekova prebavila in kaj naj bi jedel, naj omenijo še časovno obdobje, ki ga imajo v mislih...Kdo je pa rekel, da imajo ljudje isti prebavni trakt kot pred milijon leti...Takrat so bili v povprečju visoki 3-4 m. Kaj pa če so tudi črevesje imeli drugače...In če gremo še bolj nazaj, v nekem obdobju sploh niso imeli črevesja- recimo kakšnih 15 mio let nazaj...tongue.png

 

Človek se je prilagajal okolici in razmeram na planetu, če je hotel preživeti. Tako kot nekatere druge žival...Torej je moral biti sposoben se prehranjevati z bilo čim...tralala...biggrin.png

 

 

Človekova prebavila so, kar se narave tiče, narejena za sadeže.

 

Sorry, sem moral preveriti, ker se mi zdi prav "idiotska" trditev...kot da bi bral knjigo Proč s kuhinjskim loncem ali kaj podobnega...Trditev je okoli 25% točna...tongue.png 

 

Človekova prebavila so kar se narave tiče narejena tako da lahko papca vse (vsejedec). S tem ima več možnosti za preživetje, če pride do kakšnih čudnih klimatskih sprememb, kataklizem ali kaj podobnega. Kar pa še ne pomeni, da so vsi deli prebavnega trakta tudi namenjeni temu. Ponavadi se bolj aktivirajo in razvijejo tisti deli s čimer se človeček prehranjuje. Kar pa še ne pomeni, da nima v pasivnem stanju tudi drugih stvari. In če bi prišla kriza bi lahko aktiviral tudi tiste. Podobno kot pri določenih športih kjer se daje več poudarka samo določenim mišicam...tralala...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#244 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 13. september 2014, 08:10

Bemu, pa saj ne obstajajo samo herbivori in karnivori. Če bi bili tako strogo specializirani samo za sadeže, kot vrsta nikoli ne bi bili tako uspešni kot smo. Človeka najdeš skoraj povsod, na različnih vrstah hrane in na pamet si upam trdit, da je pri vseh tistih, ki še vedno živijo bolj v stiku z naravo kakor mi, prisotno meso. In ne potrebujemo mačjega zobovja, ker nam je narava dala nekaj drugega - (drugačno) inteligenco in zmožnost uporabe orodja.

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#245 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 13. september 2014, 08:49

Naslov linka, ki ga je podala justbelove - Are humans designed to eat meat. In potem črnobelo naštevanje, ki je lahko smiselno samo človeku, ki je od narave odtujen.

Toplotna obdelava in uporaba orodij je del človeka v naravi, ne moreš tega vzet stran. Saj ne govorim o chefovskih mojstrovinah, pač pa simpl primitivne zadeve - nastaviš past, izstreliš puščico, kamen, whatever, odereš z ojstrim nožičkom (kamnom), obdelaš (ali pa ne) in poješ. To je narava in naravni človek v njej.

 

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#246 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 13. september 2014, 09:49

Tole z rastlinojedci je kot s peš hojo...koliko človečkov danes se vozi z avtom ali pa s kakšnim drugim prevoznim čudom in koliko jih hodi samo peš...mogoče kje v pragozdu al pa v afriki, še na severu (arktika) uporabljajo huskyje in sani...biggrin.png
 

Tvoje preverjanje pa.....če te dela srečnega, keep going on. smile.png Samo ne potem svojim belim bratcem jamrat, da se ne premakneš naprej.

 

Ne vem od kje ti ideja, da se pritožujem...celo oni so rekli, da je čas za enomesečno pavzo, ker je bil v enem letu tak prestop kot ga drugi ne naredijo v ne vem koliko letih, v povprečju je potrebno 1-2 lifea...ampak pustmo te zadevce na miru...tongue.png biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#247 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. september 2014, 11:37

Ja Silica, se strinjam. Samo če pa tega človeka že primerjaš s čistim raslinojedcem, ga moraš pa vsaj še s čistim mesojedcem - če že hočeš dobiti neko primerjavo.To je bil moj point. Ker v določenih načinih obdelave hrane smo glede na to, kako se nam telo maščuje s civilizacijskimi boleznimi (debelost npr) vseeno malo zašli.

 

Saj, človeški organizem je kompromis med obema, sadjejedstvo (mišljena vsa užitna semena in plodovi, vključno s stročnicami) je pa ravno tu nekje, tudi kar se tiče vsebnosti beljakovin.  Je pa dejstvo, da smo prilagodljivi generalisti kar se hrane tiče - že iz narave, kaj šele s sposobnostjo njene predelave (ki nam res ni vedno najbolj v korist) in to nam je, kot je že Silica napisala, omogočilo življenje v zelo različnih razmerah na Zemlji. Eskimi, na primer, niti slučajno niso mogli preživeti v svojem okolju brez mesa. Mogoče kot zanimivost - Eskimi imajo v jetrih encim za izdelavo C vitamina, ki ga nima nobeno drugo ljudstvo, imajo ga pa vsi čisti mesojedi sesalci. V subtropskih in tropskih predelih pa je glavnina jedilnika res sadje in mesa niti ne rabijo. Je pa najhitrejši in najbolj učinkovit način kako priti do kvalitetnih beljakovin in maščobe lov, zato so ga občasno pač prakticirali tudi tam.



#248 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 13. september 2014, 14:56

em119.gif

 

(pametnejšiodneha.com)



#249 Damjan1

Damjan1
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 21. oktober 2014, 14:58

Izredno dobro dvoličnost ljudi glede odnosa do živali opisuje knjiga "Etika v kuhinji". Citiram odlomek:

 

Ali se spominjate silnega medijskega zanimanja za Michaela
Vicka, igralca ameriškega nogometa v ekipi Atlanta Falcons, ki je organiziral
pasje boje na svojem posestvu v Virginiji? Pasje boje je financiral, v njih
sodeloval in z njimi služil. Ne le, da je sodeloval s svojimi psi, temveč jih
je več tudi osebno ubil, kadar njihov nastop ni ustrezal njegovim
pričakovanjem. Ljudje niso bili samo vznemirjeni. Bili so besni na Vicka – in nekateri so še vedno. Razlog, zakaj smo bili –
in smo še vedno – zelo jezni na Vicka, se skriva v besedah »s tehtnim
razlogom«. Vick je zagrešil barbarsko dejanje: psi so trpeli in umirali samo
zato, ker je on v tem užival. Opazovanje psov med boji in sodelovanje pri tem
sta mu prinašala zadovoljstvo.   Vsi
verjamemo, da je zgrešeno po nepotrebnem
povzročati živalim trpljenje ali poškodbe. Težava je v tem, da se prehranjevanje
z živili živalskega izvora z moralnega gledišča ne razlikuje od pasjih bojev. Vick
je rad posedal okoli ringa in opazoval živalske boje. Drugi ljudje radi sedijo
okoli žara in opazujejo pečenje trupel živali, s katerimi so rejci ravnali tako
slabo ali še slabše kot z Vickovimi psi.


 



#250 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 16. april 2015, 13:09

https://www.youtube....h?v=2NjzPAUesHQ 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0