Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imaš rad/a živali? - zakaj jih potem ješ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
255 komentarjev na to temo

#51 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:25

Moški...

bucktooth1.gif ne dojemam tegale z velikim M-jem haha flirt.gif


dReAM

 

 

 


#52 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:26

Moški...

hahaha ajaa, ja sej to sem pa že prej potem dojela ja haha biggrin.png



#53 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:27

Brezo, torej je res, da so v Grčiji enkrat že našli ogromna človeška okostja, vendar so potem to hitro skrili pred javnostjo? Ker sem videla tudi slike...

 

Eiii..ko te že imam pri roki in ker vidim, da veliko veš - a mi lahko poveš, če visoko čelo na glavi izraža mogoče višjo zavest?   Ali jaz samo sanjam klele neki laugh.png

 

Ljudje so bili v preteklosti visoki tudi do 8 m in še več...velikonočni otoki so ostanek lemurije, kipci pa nekako v velikosti takratnih prebivalcev...zvuči malo sci-fi, ampak budistična ezoterika zna o temu povedati marsikaj zanimivega... 

 

Višina čela nema veze z zavestjo...zavest je odvisna od razvitosti čaker, energijskih centrov in energijske pretočnosti po nadijih oz. energijskih kanalih...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#54 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:31

ok Brezo, hvala za odgovore wink.png



#55 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:33

bucktooth1.gif ne dojemam tegale z velikim M-jem haha flirt.gif

 

Mislil je..da ni Nona..ampak Mona??biggrin.png ...

 

 

Sem nedolgo nazaj brala knjigo o pozabljenem ljudstvu..kako živijo v harmoniji z naravo in celotnim stvarstvom..

Preden ubijejo žival , prosijo za hrano..se ji zahvalijo in jo blagoslovijo. Naravi in stvarstvu vzamejo samo

toliko, kot zares najmanj potrebujejo. Dana so jim vedenja, o katerih se sodobnemu človeku niti ne sanja.

Pač..mal tko..bluzim..in tud prav je, da se poskusi in ostale svinjarije ne delajo več na živalih....

In...ta ljudstva poznajo govorico živali, rastlin..v bistvu z vidika "sodobnega človeka" primitivna..

v resnici pa zavestno na zelo visoki ravni. 


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#56 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:35

Nimam časa gledati tako dolgih filmov. Nisem pa dobila odgovora na svoje vprašanje. Pa če se ti zdi tisto preveč in se izogibaš, potem te vprašam, ali imaš doma kakšen kos usnja? Jakno, čevlje, torbico, pas, pisarniški stol, sedežno, karkoli? Ali za to živali ne umirajo? Lahko grem še dlje, a to ni tema za to. Žal smo v potrošniški družbi in za golo preživetje človek rabi krepko krepko manj od tega, kar ima. To pomeni tudi za hrano. Samo prehranjevanje ni problem, problem je masovna proizvodnja. Po drugi strani pa brez masovne proizvodnje hrane najverjetneje ne bi mogli nahraniti toliko prebivalstva (pustimo sedaj ob strani, kako je hrana dejansko porazdeljena po svetu). 

 

Tisto s prebavnim traktom človeka je pa menda totalen larifari. Se sicer ne spoznam na to, sem pa govorila s človekom, ki se. Po drugi strani pa sem slišala, da naj bi človekovo prebavni trakt bil neprimeren za žitarice. Zdaj se pa znajditongue.png  Pa saj je tukaj nekaj naravoslovcev, mogoče bo kdo od njih stvar razložil. 

 

Še nekaj - jaz ne delam fizično in lahko preživim z dokaj malo hrane čez dan. Ali misliš, da bi kakšen gozdar, cestni delavec ali gradbenik, ki mora na dan prenesti kakšno tono materiala, lahko preživel s takšno prehrano?

 

Nimam nič proti osebni odločitvi posameznika. Ne prenesem pa pranja možganov in propagande. 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#57 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:42

viyola, ja podobno sem tudi jaz že večkrat brala. Mislim, da je še vedno tako pri nekaterih eboriginih. Ali pa v knjigah Anastazija precej podobno opisuje ylflower.gif

Ali pa indijanci včasih :)

 

bojante, hvala za daljšo razlago wink.png In mislim, da bi cerkvi pomagalo, če bi dobila kakšnega s tvojim mišljenjem smile.png Čeprov men osebno bi bilo najboljše, če bi  religije preprosto opustili biggrin.png



#58 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:52

viyola, film Avatar govori ravno o tem.

 

anne, jbl ne ve, kaj je fizično delo, zato ima tudi temu primerno razmišljanje. wink.png



#59 viyola

viyola
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 941

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:52

Sem pa bolj duhovnež kot pa duhovnik, ker se ukvarjam z duhovnostjo nepoklicno.

 

Glede tega pa mislim da še prihaja čas zame , in sicer takoj, ko bo cerkev odpravila celibat

 

Pametno..da se z duhovnostjo ukvajaš zgolj nepoklicno..naj tko kar ostane, Bojante..


And in the end , it is not the years in your life that count. It is the life in your years. 


#60 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 21:57

anne, ni ti treba pogledati vsega...ostavi se vsaj na nekaterih prizorih wink.png

Se ne izogibam, preprosto sem bila že utrujena od razlag in zasliševanj in govorjenju podobnem temu : "ja zakaj pa ne ješ mesa, sj rastline tut boli" - in to reče mesojedec nemesojedcu ... - nevem če vidite ironijo ampak jaz jo hh.

 

Glede usnja in tega - vem, da imamo kavč od tega, za ostale stvari pa nevem, vem, da je ena moja jakna iz umetnega usnja, in eni stari čevlji tudi vem, da so usnjeni.

Vendar pa sedaj bolj pazim kaj kopujem oziroma kaj tudi moja družina kopuje. 

 

anne mar res misliš, da ne bi mogli nahraniti vseh ljudi? Pravzaprav bi jih nato lahko še več. Namesto hrane za živali bi gojili žita in ostalo za ljudi smile.png

 

To za žitarice sem tudi jaz slišala ja, ja menda naj bi bilo najbolje tako, da poješ to, kar ugaja tvojim očem - pač surovo, ne predelano - sepravi najbrž ne bi šla sedaj do pšenice na polju, odtrgala in pojedla wink.png

 

Glede fizičnega dela ... na svetu je veliko vrhunskih športnikov, ki so veganci, in dokazujejo nasprotno - mislim da je tudi en boksar biggrin.png



#61 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 5. maj 2013, 22:01

jbl, kolikor opazujem tvojo naravo pisanja, vidim, da si eno zelo razvajeno dete.



#62 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 22:06

Mogoče. Ampak a to pomeni, da ne vem kaj se na tem svetu dogaja?



#63 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. maj 2013, 22:22

Se ne izogibam, preprosto sem bila že utrujena od razlag in zasliševanj in govorjenju podobnem temu : "ja zakaj pa ne ješ mesa, sj rastline tut boli" - in to reče mesojedec nemesojedcu ... - nevem če vidite ironijo ampak jaz jo hh.

 

Tehnično gledano rastlina tudi "čuti" bolečino...najbolje da rečeš da si v neki sekti in čao...če te pa vprašajo v kakšni pa lepo rečeš v svoji, da si ti sam svoj gurudži...biggrin.png

 

Evo kratka verzija...Vsa živa bitja so duše. Celo ko jemo korenje se okoriščamo s tujim življenjem. Toda različne

oblike življenja imajo različno vrednost: največjo vrednost ima človeško telo, zato borno morali plačati visoko ceno, če ubijemo človeka tako na tem kot na drugem svetu. Za človekom si po vrednosti sledijo štirinožne živali, ptice, ribe, plazilci in nazadnje insekti in crvi. Življenje rastlin ima najmanjšo vrednost, njihovo uživanje pa lahko brez težav odplačamo z vsakodnevno meditacijo...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#64 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 22:30

Jah saj vem, da njih tudi boli. Menda že če samo si zraven njih in se v tvoji glavi izoblikuje namera da naprimer odtrgaš petršilj, da to rastlina začuti, in da so delali že tudi raziskave z opazovanjem rastlinske celice al kaj smile.png

Hotela sem reči, da meni človek, ki je meso (se pravi, da dela nekaj "hujšega" od mene) meni pametuje, da mojo prehrano tudi boli.

Hvala za razlago :)

 

Brezo, kaj pa meniš o tem, da se nekateri menda prehranjujejo samo s prano? - sepravi da ničesar nejejo



#65 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 5. maj 2013, 22:50

Brezo, kaj pa meniš o tem, da se nekateri menda prehranjujejo samo s prano? - sepravi da ničesar nejejo

 

Takih ljudi je zelo malo, glih za vzorec...pa še od tistih jih večina občasno pije kakšno vodo...Zdaj si pa predstavlji, da te povabijo na rojstni dan al pa neko obletnico, ti pa nič ne ješ...V gosteh je treba vsaj malo nazdraviti al pa pojest kakšno tortico kao v znak kulture...te zadeve niso za obične ljudi...

 

Tehnično gledano imajo taki človečki full odprto kronsko čakro (sahasraro), ki je nekakšen pretvornik za kozmično energijo (prano, chi), ki pretvori to energijo v tiste snovi, ki jih fizično telo rabi...podobno kot rastlince, ko vsrkajo svetlobo in s pomočjo fotosinteze pretvorijo snovi v tisto kar rabijo...

 

Če že pametuješ drugim, se počasi navadi, da bodo tudi drugi pametovali tebi...torej imej že pripravljene odgovore na take in drugačne pripombe...Jaz sem jih takoj odpravil z odgovorom, da mi pač meso ne paše, da sem nehal postopoma...vzrok meditacija in scene ki grejo zraven...pogovor o temu zaključen v eni minutki...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#66 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 5. maj 2013, 23:23

Aha, torej nam lahko morda čez nekaj tisočletij, morda stoletij uspe tudi kaj takega večini - in tako živeti v popolnem sožitju biggrin.png malo sanjarim wink.png

Če kj prov vem, je clo ena slovenka, ki pravi, da je ona tega sposobna, če je za verjeti njej pa nevem smile.png

 

haha si se fajn znašel ... ampak sej najbrž zdj že poznaš moj karakter - ne bi znala bit tiho icon17.gif edoom59.gif - ena prijateljica je celo postala vegi (ampak ji nisem nič težila! biggrin.png -sama me je vprašala kaj berem (ko sem bla na kompu)) - in tako pač pomisliš, da lahko s tem, ko kaj poveš nekoga spodbudiš k kritičnemu razmišljanju smile.png



#67 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 6. maj 2013, 06:13

anne, ni ti treba pogledati vsega...ostavi se vsaj na nekaterih prizorih wink.png

Se ne izogibam, preprosto sem bila že utrujena od razlag in zasliševanj in govorjenju podobnem temu : "ja zakaj pa ne ješ mesa, sj rastline tut boli" - in to reče mesojedec nemesojedcu ... - nevem če vidite ironijo ampak jaz jo hh.

 

Glede usnja in tega - vem, da imamo kavč od tega, za ostale stvari pa nevem, vem, da je ena moja jakna iz umetnega usnja, in eni stari čevlji tudi vem, da so usnjeni.

Vendar pa sedaj bolj pazim kaj kopujem oziroma kaj tudi moja družina kopuje. 

 

anne mar res misliš, da ne bi mogli nahraniti vseh ljudi? Pravzaprav bi jih nato lahko še več. Namesto hrane za živali bi gojili žita in ostalo za ljudi smile.png

 

To za žitarice sem tudi jaz slišala ja, ja menda naj bi bilo najbolje tako, da poješ to, kar ugaja tvojim očem - pač surovo, ne predelano - sepravi najbrž ne bi šla sedaj do pšenice na polju, odtrgala in pojedla wink.png

 

Glede fizičnega dela ... na svetu je veliko vrhunskih športnikov, ki so veganci, in dokazujejo nasprotno - mislim da je tudi en boksar biggrin.png

Sem že videla in prebrala marsikaj na to temo, ampak sem sama s svojo glavo sprejela neko odločitev, ki se mogoče razlikuje od tvoje. Ne bom se pa pustila manipulirati s strani enih ali drugih lobijev. Pustim, da mi telo pove, kaj potrebujewink.png

 

Vprašanja so bila postavljena zato, da začneš še ti malo kritično razmišljati. V svetu stvari niso črno-bele, ogromno je sivih odtenkov, saj se boš še naučila. Kot sem že napisala, problem je potrošništvo modernega človeka, ki za svoje kao blagostanje izkorišča zemljo, ljudi, živali. Ne bom pisala, kaj vse uporabljamo dandanes, ki izkorišča to, evo računalnik, telefon, avtomobil. Potrebujemo za preživetje res vse to?

 

In napisala sem tudi, da če bi vsak moral poskrbeti zase, za svojo prehrano, bi bile zadeve popolnoma drugačne. Tako pa gremo enostavno v trgovino in kupimo tisto, kar rabimo, ter veliko tistega, česar ne, pa je zadeva rešena. Nihče se ne zaveda, koliko truda, dela je potrebnega za pridelavo vse te hrane. In koliko ljudi ter zemlje trpi za to, da človek vse dobi servirano v trgovini in mu ni treba za to niti migniti. Si lahko predstavljaš, da jemo samo sezonsko in lokalno? In da se je treba prilagoditi, ko vreme temu ni naklonjeno, recimo toča, suša? Bi preživela, da prideš v trgovino in ni kruha, ker ni pšenice, ni zelenjave, ker je bila suša, ni ostale hrane, ker je niso pripeljali?

 

Ne primerjaj športnikov s tapravimi fizičnimi delavci ali kmeti. 

 

Se pa navadi, da če boš ti napadala/prepričevala druge, boš tudi slišala od drugih. Poskusi se naučiti sprejeti, poslušati in razmisliti o kontra argumentih. 

 

Mogoče. Ampak a to pomeni, da ne vem kaj se na tem svetu dogaja?

Oprosti, ampak glede na to, da si napisala "kdo Eskime sili, da živijo tam", kaže nasprotno.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#68 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 07:12

Če kj prov vem, je clo ena slovenka, ki pravi, da je ona tega sposobna, če je za verjeti njej pa nevem smile.png

 

haha si se fajn znašel ... ampak sej najbrž zdj že poznaš moj karakter - ne bi znala bit tiho icon17.gif edoom59.gif - ena prijateljica je celo postala vegi (ampak ji nisem nič težila! biggrin.png -sama me je vprašala kaj berem (ko sem bla na kompu)) - in tako pač pomisliš, da lahko s tem, ko kaj poveš nekoga spodbudiš k kritičnemu razmišljanju smile.png

 

Tudi o tisti slovenki se je že pisalo na LNF, samo ne vem naslov teme, nekaj s pranojedstvom...drugače je bilo pa že veliko napisano tudi v temi "vegetarijanci"...

http://www.lunin.net...vegetarijanstvo

 

Če ne znaš biti tiho, potem isto pričakuj od drugih...jaz imam pač malo diplomatske pristope al pa dvoumne "mistične" odgovore, tako da drug včasih sploh ne ve kaj bi rekel nazaj, mu pa da malo za mislit...Zakaj bi nekoga prepričeval, da naj ne papca mesa, vpraša se ga če ve koliko antibiotikov, konzervansov, E-jev se nahaja v mesu in če opazi kakšno spremembo na svojem zdravju zaradi tega, da je zaradi teh stvari povečanje raka...Kao informativno vprašanje,obenem mu da pa malo za misliti...ampak odgovor je ponavadi, da vse špricajo in da je vse zastrupljeno...potem pa lepo dalje...

 

In kot je anne omenila, prehrana je še najmanjši problem...kaj pa živalski proizvodi, vpliv na okolje, itd...Za moje pojme si zdaj pač šele v prvi fazi na tem področju, od tebe pa je odvisno ali boš postala "fanatičen" zagovornik ali "zmerni"...že v naprej povem, da je diplomatski in strpen odnos bolj učinkovit. In kot sem omenil, včasih se je dobro učiti od tistih, ki že imajo kilometrino, podobno kot pri avtu...Slej ko prej se najde kakšen človeček, ko gleda drugega človečka, ki ne papca mesa, zakaj...velik korak naprej je že če človek namesto zrezka vsak dan, popapca samo 2-3 zrezke/ teden...

 

Tudi kmeti in fizični delavci lahko preživijo z vegi prehrano, morajo pa zaužiti več hrane z ogljikovimi hidrati. Ampak na kmetih je ponavadi miselnost "meso ti daje moč"...pri rođakih sem pač edini "sektaš", ampak na to so se že navadili...in še zmeraj mi podturijo kakšne ocvirke al pa kaj podobnega, po njihovem pač to ni glih meso, ampak zdaj so se že malo navadili, ko preventivno prej malo vprašam v detajle kaj mislijo ubacit v kakšno čorbo...Saj bi si lahko sam skuhal, ampak na obiskih se je treba malo razvajat...biggrin.png

 

In ja, tista izjava o eskimih je bila res malo preveč mimo...včasih človek nima izbire in se mora prilagajati okolici...ampak te lekcije se človek nauči šele v kasnejših letih, ko začne gledati na stvari malo bolj globalno...ko se preseže najstniška leta...šele takrat začne človek malo bolj spoznavati kako svet v resnici funkcionira, kakšen vpliv imajo v resnici multinacionalke, podkupljeni birokratki, razne teorije zarote, itd...In vsak človek se mora slej ko prej naučiti razlikovati pomembnost (vrednost) informacij in ne verjeti vsemu...to pa lahko doseže samo z zdravo kmečko pametjo, senzibilnostjo in intuicijo...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#69 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 11:19

Tega je veliko opisovala Fani Okič,

vredno branja...

 

Viyola, mi pa še kar krepko let manjka da bom nona, nonek, če sploh bom???, Mona pa tudi ne...)

No po lepoti, mogoče...)

 

Mislil je..da ni Nona..ampak Mona??biggrin.png ...

 

 

Sem nedolgo nazaj brala knjigo o pozabljenem ljudstvu..kako živijo v harmoniji z naravo in celotnim stvarstvom..

Preden ubijejo žival , prosijo za hrano..se ji zahvalijo in jo blagoslovijo. Naravi in stvarstvu vzamejo samo

toliko, kot zares najmanj potrebujejo. Dana so jim vedenja, o katerih se sodobnemu človeku niti ne sanja.

Pač..mal tko..bluzim..in tud prav je, da se poskusi in ostale svinjarije ne delajo več na živalih....

In...ta ljudstva poznajo govorico živali, rastlin..v bistvu z vidika "sodobnega človeka" primitivna..

v resnici pa zavestno na zelo visoki ravni. 



Anne,

priporočam, da si pogledaš filmček,

vsaj na koncu, kjer koljejo delfine!!!

 

Nimam časa gledati tako dolgih filmov. Nisem pa dobila odgovora na svoje vprašanje. Pa če se ti zdi tisto preveč in se izogibaš, potem te vprašam, ali imaš doma kakšen kos usnja? Jakno, čevlje, torbico, pas, pisarniški stol, sedežno, karkoli? Ali za to živali ne umirajo? Lahko grem še dlje, a to ni tema za to. Žal smo v potrošniški družbi in za golo preživetje človek rabi krepko krepko manj od tega, kar ima. To pomeni tudi za hrano. Samo prehranjevanje ni problem, problem je masovna proizvodnja. Po drugi strani pa brez masovne proizvodnje hrane najverjetneje ne bi mogli nahraniti toliko prebivalstva (pustimo sedaj ob strani, kako je hrana dejansko porazdeljena po svetu). 

 

Tisto s prebavnim traktom človeka je pa menda totalen larifari. Se sicer ne spoznam na to, sem pa govorila s človekom, ki se. Po drugi strani pa sem slišala, da naj bi človekovo prebavni trakt bil neprimeren za žitarice. Zdaj se pa znajditongue.png  Pa saj je tukaj nekaj naravoslovcev, mogoče bo kdo od njih stvar razložil. 

 

Še nekaj - jaz ne delam fizično in lahko preživim z dokaj malo hrane čez dan. Ali misliš, da bi kakšen gozdar, cestni delavec ali gradbenik, ki mora na dan prenesti kakšno tono materiala, lahko preživel s takšno prehrano?

 

Nimam nič proti osebni odločitvi posameznika. Ne prenesem pa pranja možganov in propagande. 



Saj nas je še več tu...))

 

 

jbl, kolikor opazujem tvojo naravo pisanja, vidim, da si eno zelo razvajeno dete.



biggrin.png

 

Tudi o tisti slovenki se je že pisalo na LNF, samo ne vem naslov teme, nekaj s pranojedstvom...drugače je bilo pa že veliko napisano tudi v temi "vegetarijanci"...

http://www.lunin.net...vegetarijanstvo

 

Če ne znaš biti tiho, potem isto pričakuj od drugih...jaz imam pač malo diplomatske pristope al pa dvoumne "mistične" odgovore, tako da drug včasih sploh ne ve kaj bi rekel nazaj, mu pa da malo za mislit...Zakaj bi nekoga prepričeval, da naj ne papca mesa, vpraša se ga če ve koliko antibiotikov, konzervansov, E-jev se nahaja v mesu in če opazi kakšno spremembo na svojem zdravju zaradi tega, da je zaradi teh stvari povečanje raka...Kao informativno vprašanje,obenem mu da pa malo za misliti...ampak odgovor je ponavadi, da vse špricajo in da je vse zastrupljeno...potem pa lepo dalje...

 

In kot je anne omenila, prehrana je še najmanjši problem...kaj pa živalski proizvodi, vpliv na okolje, itd...Za moje pojme si zdaj pač šele v prvi fazi na tem področju, od tebe pa je odvisno ali boš postala "fanatičen" zagovornik ali "zmerni"...že v naprej povem, da je diplomatski in strpen odnos bolj učinkovit. In kot sem omenil, včasih se je dobro učiti od tistih, ki že imajo kilometrino, podobno kot pri avtu...Slej ko prej se najde kakšen človeček, ko gleda drugega človečka, ki ne papca mesa, zakaj...velik korak naprej je že če človek namesto zrezka vsak dan, popapca samo 2-3 zrezke/ teden...

 

Tudi kmeti in fizični delavci lahko preživijo z vegi prehrano, morajo pa zaužiti več hrane z ogljikovimi hidrati. Ampak na kmetih je ponavadi miselnost "meso ti daje moč"...pri rođakih sem pač edini "sektaš", ampak na to so se že navadili...in še zmeraj mi podturijo kakšne ocvirke al pa kaj podobnega, po njihovem pač to ni glih meso, ampak zdaj so se že malo navadili, ko preventivno prej malo vprašam v detajle kaj mislijo ubacit v kakšno čorbo...Saj bi si lahko sam skuhal, ampak na obiskih se je treba malo razvajat...biggrin.png

 

In ja, tista izjava o eskimih je bila res malo preveč mimo...včasih človek nima izbire in se mora prilagajati okolici...ampak te lekcije se človek nauči šele v kasnejših letih, ko začne gledati na stvari malo bolj globalno...ko se preseže najstniška leta...šele takrat začne človek malo bolj spoznavati kako svet v resnici funkcionira, kakšen vpliv imajo v resnici multinacionalke, podkupljeni birokratki, razne teorije zarote, itd...In vsak človek se mora slej ko prej naučiti razlikovati pomembnost (vrednost) informacij in ne verjeti vsemu...to pa lahko doseže samo z zdravo kmečko pametjo, senzibilnostjo in intuicijo...icon_smesko.gif


dReAM

 

 

 


#70 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:08

E sorry, sem se prav malo nasmejal...kot da bi poslušal kakšnega najstnika, ko je ves navdušen kako lahko sam spremeni cel svet...

 

Koliko ima pa bebica vpliv na to kje se rodi, živi...zakaj določeni narodi živijo tam kjer pač živijo...a je betonska kučica, avto, computer in ostale moderne tehnološke igračke narava...In od kdaj je človek kao rastlinojed...whistling.gif

 

Prostor človeka in prostor živali...mislim a  to sploh lahko obstaja ločeno...a si kdaj preživela kakšen teden v kakšni vasi ali manjšem naseljenemu kraju, ki je zraven gozda...Tako bolj razmišljajo tisti, ki živijo v betonski džungli. Ma ajde saj sem tudi jaz od tukaj, ampak imam rođake na drugem koncu in tam je včasih kakšna lisica al pa srna prišla prav lepo do kakšne vaške kučice...Gre se kao za simbiozo oz. sobivanje, te stvari v praksi ne morejo biti ločene...Tudi če se ogradi ne vem s kakšnim obzidjem, bo še zmeraj kakšna živalca preplezala zid al pa skopala rov. Divje ptice (orel) so pa itak poglavje zase in jih prav boli đoko za ograje ali obzidja...

 

Človek recimo v času dinozavrov sigurno ni bil rastlinojedec, je imel drugačno DNK strukturo, obliko telesa in še marsikaj drugega...Kakšen pterodaktil se po vsej verjetnosti sploh ni pretirano branil, če je pohrustal kakšnega vegija pa naj je bila to živalca al pa homo (človeček)...Sorry, ampak jaz se včasih prav nasmejem nekaterim bajkam, ki jih slišim ala človek je bil rastlonojedec...Naj mi raje povejo v katerem obdobju...Antropologija prav lepo razlaga določene stvari...

 

In če že sprašuješ o čem se živali razlikujejo...glede na um in inteligenco...če se vzame za primerjavo pse proti prašičem (kot celota), so psi bolj inteligentni, ubogajo gospodarja, ipd., medtem ko prašiči gledajo samo kaj bi požrli...To pa še ne pomeni, da tudi med prašički ni kakšen posameznik, ki zelo izstopa iz povprečja. Al pa da je med psi kakšen posameznik, ki je malo bolj "tupast"...

Pa v svetih bukvicah so tudi opisane razlike...ne vem več točno kakšne...Nekaj v zvezi z negativno karmo. Ni isto če človek ubije ribo al pa recimo kravo...

 

Divje živali napadajo tudi takrat, ko niso ogrožene (bolezen, recimo steklina) al pa če se človek ne vede nahaja preblizu mladičev (medved)...Če pa vzamemo v okvir tudi bolj tropske države, amazonski gozd, savano, ipd...malo dvomim da bo kakšen lev, ris, piton napadel človeka ko bo ogrožen...napadel ga bo tudi takrat, ko bo lačen...Kaj pa če bi pes napadel tvojega otroka, ali bi ga udarila, brcnila ali bi ga pustila na miru...icon1_question.gif

 

Živalske farme...a kdo ljudi sili, da kupujejo meso...stvari so preveč zapletene, da bi se jih lahko uredilo v par letih kaj šele mesecih...Gre se za miselnost, lifestyle in ne vem kaj še vse celih narodov...Mislim pa da je free (sin) podal bolj logične argumente (vsaj za moje pojme) v temi veganstvo...

se strinjam samo s tem da je pes pametnejši od pujsa je pa zmotno mišlenje.pujs je bolj pameten ko  pes,že sama vrana je bolj pametna kot pes ali krokar.....



#71 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:33

Sem že videla in prebrala marsikaj na to temo, ampak sem sama s svojo glavo sprejela neko odločitev, ki se mogoče razlikuje od tvoje. Ne bom se pa pustila manipulirati s strani enih ali drugih lobijev. Pustim, da mi telo pove, kaj potrebujewink.png

 

Vprašanja so bila postavljena zato, da začneš še ti malo kritično razmišljati. V svetu stvari niso črno-bele, ogromno je sivih odtenkov, saj se boš še naučila. Kot sem že napisala, problem je potrošništvo modernega človeka, ki za svoje kao blagostanje izkorišča zemljo, ljudi, živali. Ne bom pisala, kaj vse uporabljamo dandanes, ki izkorišča to, evo računalnik, telefon, avtomobil. Potrebujemo za preživetje res vse to?

 

In napisala sem tudi, da če bi vsak moral poskrbeti zase, za svojo prehrano, bi bile zadeve popolnoma drugačne. Tako pa gremo enostavno v trgovino in kupimo tisto, kar rabimo, ter veliko tistega, česar ne, pa je zadeva rešena. Nihče se ne zaveda, koliko truda, dela je potrebnega za pridelavo vse te hrane. In koliko ljudi ter zemlje trpi za to, da človek vse dobi servirano v trgovini in mu ni treba za to niti migniti. Si lahko predstavljaš, da jemo samo sezonsko in lokalno? In da se je treba prilagoditi, ko vreme temu ni naklonjeno, recimo toča, suša? Bi preživela, da prideš v trgovino in ni kruha, ker ni pšenice, ni zelenjave, ker je bila suša, ni ostale hrane, ker je niso pripeljali?

 

Ne primerjaj športnikov s tapravimi fizičnimi delavci ali kmeti. 

 

Se pa navadi, da če boš ti napadala/prepričevala druge, boš tudi slišala od drugih. Poskusi se naučiti sprejeti, poslušati in razmisliti o kontra argumentih. 

 

Oprosti, ampak glede na to, da si napisala "kdo Eskime sili, da živijo tam", kaže nasprotno.

Jah saj poskušam razumeti drugačna mišljenja, vendar mi nekako ne gre icon26.gif icon27.gif

Mogoče se sliši naivno, ampak ni mi jasno, zakaj naj bi bilo bolj pomembno mesojedova sitost v možganih in v želodcu za dvajset minut, ter njegovo "dobro zdravje" - ki je vprašljivo,  od živali, kljub vsemu kar ve kaj se dogaja v klavnicah?

 

Verjemi kar precej razmišljam...in ob tem se mi poraja vprašanje - kako pa ti razmišljaš, da misliš tako kot misliš smile.png

Sori, ampak mrtva žival na krožniku, zato da poteši požrešnost ni sivkasta stvar ampak črna. In o tem sedaj govorim v tej temi. 

In če neham uporabljati računalnik - bo ta ostal še vedno "živ", "živ" pa je tudi ko ga uporabljam. Če pa poješ žival pa ni več živa in se mi ne zdi ravno primerno, da naše navade z elektroniko primerjamo z grizenjem živali. 

In ja ne potrebujemo vsega tega (torej priznaš, da ubijanje živali ni potrebno? partyy.gif )

 

O tem ti govorim, lahko se je zgovarjati in obračati temo, kaj pa če trgovin ne bi bilo in tako naprej. Vem, bilo bi veliko težje. Vendar pa to sedaj ni ključnega pomena - ključnega pomena je to, da imamo sedaj polno rit vsega (sepravi polne trgovine smile.png ), in še dobro, da je tako, saj zaradi tega komot črtamo naš zrezek iz krožnika.

 

Zakaj pa športnikov ne bi smela primerjati z kmeti? Saj imajo ista telesa kot vsak drugi človek. In hej..moj stric je vegi, in kot kmet čisto lepo deluje smile.png

In jaz se počutim polno energije, kot prej nikoli biggrin.png

 

Tole z eskimi vas je pa očitno res prizadelo noohmy.png . Okej, priznam, da sem ga polomila pri tem, ko sem rekla, da jih ni noben silil, da gredo tja. Vem, niso oni krivi, če so njihovi predniki slučajno prišli tja. Ampak sedaj so pa že malo bolj civilizirani, imajo trgovine, če pa še vedno mislijo, da brez lova ne morejo preživeti zaradi vremenskih razmer, pa verjamem, da poznajo tudi letala -in črta na letališče.

 

Hvala, saj poskušam. Kaj pa ti?wink.png



#72 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:33

Joj no, pamet je relativna postavka. Samo si poglej npr. politike...)

se strinjam samo s tem da je pes pametnejši od pujsa je pa zmotno mišlenje.pujs je bolj pameten ko  pes,že sama vrana je bolj pametna kot pes ali krokar.....


dReAM

 

 

 


#73 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:36

se strinjam samo s tem da je pes pametnejši od pujsa je pa zmotno mišlenje.pujs je bolj pameten ko  pes,že sama vrana je bolj pametna kot pes ali krokar.....

mayita, potem pa še povej s katerimi mojimi nasprotnimi argumenti pa se ne strinjaš?



#74 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:42

Tudi o tisti slovenki se je že pisalo na LNF, samo ne vem naslov teme, nekaj s pranojedstvom...drugače je bilo pa že veliko napisano tudi v temi "vegetarijanci"...

http://www.lunin.net...vegetarijanstvo

 

Če ne znaš biti tiho, potem isto pričakuj od drugih...jaz imam pač malo diplomatske pristope al pa dvoumne "mistične" odgovore, tako da drug včasih sploh ne ve kaj bi rekel nazaj, mu pa da malo za mislit...Zakaj bi nekoga prepričeval, da naj ne papca mesa, vpraša se ga če ve koliko antibiotikov, konzervansov, E-jev se nahaja v mesu in če opazi kakšno spremembo na svojem zdravju zaradi tega, da je zaradi teh stvari povečanje raka...Kao informativno vprašanje,obenem mu da pa malo za misliti...ampak odgovor je ponavadi, da vse špricajo in da je vse zastrupljeno...potem pa lepo dalje...

 

In kot je anne omenila, prehrana je še najmanjši problem...kaj pa živalski proizvodi, vpliv na okolje, itd...Za moje pojme si zdaj pač šele v prvi fazi na tem področju, od tebe pa je odvisno ali boš postala "fanatičen" zagovornik ali "zmerni"...že v naprej povem, da je diplomatski in strpen odnos bolj učinkovit. In kot sem omenil, včasih se je dobro učiti od tistih, ki že imajo kilometrino, podobno kot pri avtu...Slej ko prej se najde kakšen človeček, ko gleda drugega človečka, ki ne papca mesa, zakaj...velik korak naprej je že če človek namesto zrezka vsak dan, popapca samo 2-3 zrezke/ teden...

 

Tudi kmeti in fizični delavci lahko preživijo z vegi prehrano, morajo pa zaužiti več hrane z ogljikovimi hidrati. Ampak na kmetih je ponavadi miselnost "meso ti daje moč"...pri rođakih sem pač edini "sektaš", ampak na to so se že navadili...in še zmeraj mi podturijo kakšne ocvirke al pa kaj podobnega, po njihovem pač to ni glih meso, ampak zdaj so se že malo navadili, ko preventivno prej malo vprašam v detajle kaj mislijo ubacit v kakšno čorbo...Saj bi si lahko sam skuhal, ampak na obiskih se je treba malo razvajat...biggrin.png

 

In ja, tista izjava o eskimih je bila res malo preveč mimo...včasih človek nima izbire in se mora prilagajati okolici...ampak te lekcije se človek nauči šele v kasnejših letih, ko začne gledati na stvari malo bolj globalno...ko se preseže najstniška leta...šele takrat začne človek malo bolj spoznavati kako svet v resnici funkcionira, kakšen vpliv imajo v resnici multinacionalke, podkupljeni birokratki, razne teorije zarote, itd...In vsak človek se mora slej ko prej naučiti razlikovati pomembnost (vrednost) informacij in ne verjeti vsemu...to pa lahko doseže samo z zdravo kmečko pametjo, senzibilnostjo in intuicijo...icon_smesko.gif

Hvala Brezo, bom enkrat pobrskala malo bolj tam smile.png

 

Moram priznati, da na ta komentar pa nimam odbijajoče komentarja, saj se pravzaprav strinjam s tabo wink.png



#75 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 6. maj 2013, 14:52

Včasih je problem, ker navdušenci za vegetarijanstvo poskušajo prepričevati z vzbujanjem občutka krivde. Kar je zgrešeno. Človek zaradi svojega mesojedstva seveda ni slab. To je naravno evolucijsko stanje. Problem je sodoben način vzreje živali, z etičnega, okoljskega in zdravstvenega vidika. Sodobni človek pretirava v potrošnji mesa. Kar pelje v neravnovesje. Zato je porast vegetarijanskega načina prehranjevanja v sodobni civilizaciji, kjer imamo na voljo obilje druge hrane,  smiseln in pozitiven. Ker zmanjušuje neravnovesje. Ni pa smiseln oz. naraven v vsakem prostoru in času.






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0