Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imaš rad/a živali? - zakaj jih potem ješ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
255 komentarjev na to temo

#76 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:01

mayita, potem pa še povej s katerimi mojimi nasprotnimi argumenti pa se ne strinjaš?

 joj poglej v temo veganstvo.....



#77 mayita

mayita
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 335

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:06

Joj no, pamet je relativna postavka. Samo si poglej npr. politike...)

ja sej, ampak resno veliko ljudi misli da so pujsi neumni so pa veliko bolj inteligentni...



#78 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:06

Moram priznati, da na ta komentar pa nimam odbijajoče komentarja, saj se pravzaprav strinjam s tabo wink.png

 

Če bi že takoj na začetku omenila približno starost, te po vsej verjetnosti nekateri človečki ne bi tako hitro "napadli", mogoče bi ti celo spregledali kakšen kiks...Najstniki ponavadi ne razumejo določenih pogledov starejših na določene stvari, zato ker jim manjka kilometrina in izkušnje...predpostavljam, da jih imaš okoli 17...sedaj si šele v fazi učenja, pridobivanja izkušenj...Če hočeš malo bolj razumet druge poglede, potem ni priporočljivo preveč kritizirat stvari, ki jih še ne razumeš, je pa dobro zagovarjat svoje stališče, seveda če ga imaš, nekako je treba iti v stilu konstruktivne debate...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#79 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:09

 joj poglej v temo veganstvo.....

aja heh, sori, ok.

 

 

 

Včasih je problem, ker navdušenci za vegetarijanstvo poskušajo prepričevati z vzbujanjem občutka krivde. Kar je zgrešeno. Človek zaradi svojega mesojedstva seveda ni slab. To je naravno evolucijsko stanje. Problem je sodoben način vzreje živali, z etičnega, okoljskega in zdravstvenega vidika. Sodobni človek pretirava v potrošnji mesa. Kar pelje v neravnovesje. Zato je porast vegetarijanskega načina prehranjevanja v sodobni civilizaciji, kjer imamo na voljo obilje druge hrane,  smiseln in pozitiven. Ker zmanjušuje neravnovesje. Ni pa smiseln oz. naraven v vsakem prostoru in času.

Priznam, da to siljenje z očutkom krivde - moram še razčistiti pri sebi tudi jaz :) čeprav imaš občutek, da drugače jim sploh ne pride do živega - kar pa tudi vem, ne pomeni, da je potem kaj drugače, samo še bolj tečni so.

Vem da ni slab, samo "zaprte oči" ima še po mojem mnenju smile.png .



#80 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:10

Anne,

priporočam, da si pogledaš filmček,

vsaj na koncu, kjer koljejo delfine!!!

 

 

Jah saj poskušam razumeti drugačna mišljenja, vendar mi nekako ne gre icon26.gif icon27.gif

Mogoče se sliši naivno, ampak ni mi jasno, zakaj naj bi bilo bolj pomembno mesojedova sitost v možganih in v želodcu za dvajset minut, ter njegovo "dobro zdravje" - ki je vprašljivo,  od živali, kljub vsemu kar ve kaj se dogaja v klavnicah?

 

Verjemi kar precej razmišljam...in ob tem se mi poraja vprašanje - kako pa ti razmišljaš, da misliš tako kot misliš smile.png

Sori, ampak mrtva žival na krožniku, zato da poteši požrešnost ni sivkasta stvar ampak črna. In o tem sedaj govorim v tej temi. 

In če neham uporabljati računalnik - bo ta ostal še vedno "živ", "živ" pa je tudi ko ga uporabljam. Če pa poješ žival pa ni več živa in se mi ne zdi ravno primerno, da naše navade z elektroniko primerjamo z grizenjem živali. 

In ja ne potrebujemo vsega tega (torej priznaš, da ubijanje živali ni potrebno? partyy.gif )

 

O tem ti govorim, lahko se je zgovarjati in obračati temo, kaj pa če trgovin ne bi bilo in tako naprej. Vem, bilo bi veliko težje. Vendar pa to sedaj ni ključnega pomena - ključnega pomena je to, da imamo sedaj polno rit vsega (sepravi polne trgovine smile.png ), in še dobro, da je tako, saj zaradi tega komot črtamo naš zrezek iz krožnika.

 

Hvala, saj poskušam. Kaj pa ti?wink.png

Tako, preden pridemo do kakšnih napačnih predpostavljanj, da sem jaz neko krvoločno nesočutno bitje, da še na hitro razložimWhatever_anim.gif wink.png . Sem preletela ta film in videla še marsikaterega drugega in seveda so posnetki, kot vedno grozljivi (no, to je odvisno tudi od občutljivosti želodca posameznika). Ampak grozljivo je tudi marsikaj drugega, kaj ljudje počnemo z živalmi, soljudmi in naravo. To je bilo bistvo mojega pisanja, tisti, ki so želeli razumeti, so razumeli. Za ostale dodajam še spodnje.

 

Neprimerno se mi zdi, da nekdo, ki gre recimo vsak teden v H&M, ki vsake pol leta zamenja telefon, ki se pelje z avtom do 1km oddaljenega supermarketa, obtožuje ostale za en zrezek na krožniku.... Govoriš, da računalnik ni živ. Si pomislila, koliko ljudi, živali in rastlin je umrlo za njihovo produkcijo? Treba je gledati in videti širše.

 

Poboldala sem del, o katerem boš morala veliko razmisliti - ravno imeti polno rit vsega je to, kar nas je pripeljalo tako daleč, da uničujemo naravo, živali, posledično sebe. Sama si dopisala, da je še dobro, da je tako. Resno? Pa se sploh zavedaš, kako točno to vpliva na okolje? Tudi samo intenzivno kmetijstvo ima vpliv na naravni habitat živali in rastlinicon_smile_wink.gif. V bistvu vse, kar želi imeti sodoben človek za svoje udobnejše življenje. Pa smo se pripravljeni, si se ti pripravljena za boljši cilj, za svoja močna prepričanja temu udobju odpovedati? Ali tvoj entuziazem ostane samo pri vegetarijanstvu? 

 

Če že mene sprašuješ - kar prevečkrat vidim okoli sebe, so oprani možgani. Manipulacije na vsakem koraku. In žal predvsem nesposobnost kritičnega sprejemanja in selekcioniranja informacij ter razmišljanje z lastno glavo. Razumem tvojo zagnanost, a ti istočasno želim povedati, da zadeve niso črnobele in da bi morala do stvari pristopiti z več objektivnosti.

 

Pa še mimogrede, kaj sem pred nekaj urami videla v Lj ob zelo prometni štiripasovnici - na pločniku/kolesarski stezi je vrana kljuvala trebuh enega mrtvega goloba...


Life begins at the end of your comfort zone. 


#81 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:22

Tole z eskimi vas je pa očitno res prizadelo no:0: . Okej, priznam, da sem ga polomila pri tem, ko sem rekla, da jih ni noben silil, da gredo tja. Vem, niso oni krivi, če so njihovi predniki slučajno prišli tja. Ampak sedaj so pa že malo bolj civilizirani, imajo trgovine, če pa še vedno mislijo, da brez lova ne morejo preživeti zaradi vremenskih razmer, pa verjamem, da poznajo tudi letala -in črta na letališče.

 
Civilizirani... trgovine.... letališča biggrin.png
 
Meni je pa všeč, da še vedno obstajajo ljudstva, ki živijo tradicionalno oz. težijo k temu. A ni ravno civiliziran človek tisti, ki "ruši" naravo? Z betoniranjem vsega in svojimi obskurnimi shopping mall-i huh.png

Menda niso Eskimi tisti, ki vzrejajo milijone živine in jih koljejo kot po tekočem traku?

Če bi zdej ta razna ljudstva preselili in "civilizirali", bi po vsej verjetnosti pač še vedno konzumirali meso in s tem podpirali mesno industrijo.

 

 

Sicer se mi pa zanimiva zdi ena zadeva, namreč kako se ekstremi uravnotežajo.... imamo vegane, ki absolutno nočejo nič živalskega in na drugi strani palice narašča število navdušencev nad paleo dieto wink.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#82 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:31

Tako, preden pridemo do kakšnih napačnih predpostavljanj, da sem jaz neko krvoločno nesočutno bitje, da še na hitro razložimWhatever_anim.gif wink.png . Sem preletela ta film in videla še marsikaterega drugega in seveda so posnetki, kot vedno grozljivi (no, to je odvisno tudi od občutljivosti želodca posameznika). Ampak grozljivo je tudi marsikaj drugega, kaj ljudje počnemo z živalmi, soljudmi in naravo. To je bilo bistvo mojega pisanja, tisti, ki so želeli razumeti, so razumeli. Za ostale dodajam še spodnje.

 

Neprimerno se mi zdi, da nekdo, ki gre recimo vsak teden v H&M, ki vsake pol leta zamenja telefon, ki se pelje z avtom do 1km oddaljenega supermarketa, obtožuje ostale za en zrezek na krožniku.... Govoriš, da računalnik ni živ. Si pomislila, koliko ljudi, živali in rastlin je umrlo za njihovo produkcijo? Treba je gledati in videti širše.

 

Poboldala sem del, o katerem boš morala veliko razmisliti - ravno imeti polno rit vsega je to, kar nas je pripeljalo tako daleč, da uničujemo naravo, živali, posledično sebe. Sama si dopisala, da je še dobro, da je tako. Resno? Pa se sploh zavedaš, kako točno to vpliva na okolje? Tudi samo intenzivno kmetijstvo ima vpliv na naravni habitat živali in rastlinicon_smile_wink.gif. V bistvu vse, kar želi imeti sodoben človek za svoje udobnejše življenje. Pa smo se pripravljeni, si se ti pripravljena za boljši cilj, za svoja močna prepričanja temu udobju odpovedati? Ali tvoj entuziazem ostane samo pri vegetarijanstvu? 

 

Če že mene sprašuješ - kar prevečkrat vidim okoli sebe, so oprani možgani. Manipulacije na vsakem koraku. In žal predvsem nesposobnost kritičnega sprejemanja in selekcioniranja informacij ter razmišljanje z lastno glavo. Razumem tvojo zagnanost, a ti istočasno želim povedati, da zadeve niso črnobele in da bi morala do stvari pristopiti z več objektivnosti.

 

Pa še mimogrede, kaj sem pred nekaj urami videla v Lj ob zelo prometni štiripasovnici - na pločniku/kolesarski stezi je vrana kljuvala trebuh enega mrtvega goloba...

Vem, ampak če bi sedaj za vsako stvar gleda, kdo pa je zato trpel in kdo še pred tem ..temu nikoli ne bi bilo konca. Potem bi bilo najbolje da grem živeti v gozd - gola :) Sedaj nekako razumem, kaj si hotela povedati smile.png  Ampak hočem reči, da poskrbimo vsaj za najhujšo stvar (vsaj men je najhujša no), in potem počasi še ostale stvari. Vse naenkat itak ne moremo rešiti. In odpravitev tega holokavsta bi nas počasi spravilo na "pravo potsmile.png - to je moja "vizija" biggrin.png 

 

No zaenkrat tega še nemorem videti z drugačne perspektive - mogoče nekoč wink.png 

 

Ja, to je pa narava laugh.png



#83 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 15:47

 
Civilizirani... trgovine.... letališča biggrin.png
 
Meni je pa všeč, da še vedno obstajajo ljudstva, ki živijo tradicionalno oz. težijo k temu. A ni ravno civiliziran človek tisti, ki "ruši" naravo? Z betoniranjem vsega in svojimi obskurnimi shopping mall-i huh.png

Menda niso Eskimi tisti, ki vzrejajo milijone živine in jih koljejo kot po tekočem traku?

Če bi zdej ta razna ljudstva preselili in "civilizirali", bi po vsej verjetnosti pač še vedno konzumirali meso in s tem podpirali mesno industrijo.

 

 

Sicer se mi pa zanimiva zdi ena zadeva, namreč kako se ekstremi uravnotežajo.... imamo vegane, ki absolutno nočejo nič živalskega in na drugi strani palice narašča število navdušencev nad paleo dieto wink.png

haha eskime je prvi omenil Brezo - pač nemogoči pogoji za življenje brez lova.

Mislim, da še najbolši primeri, ki težijo k tradicionalnem življenju so kakšne posamezne skupine aboriginov, in pa nekaterih odmaknjenih plemenov v Afriki. 

 

Da, mi se imamo za razvite, hkrati pa uničujemo svoj planet in sami sebe Whatever_anim.gif 

 

Če bi jedla meso in ostale ž. idelke bi se mi paleo dieta zdela še celo uredu smile.png Mislim, da sploh ni tako napačna v primerjavi z načinom prehranjevanja, kjer imajo nekateri za vsak obrok prav meso - če ne to pa nekaj živalskega :)

In ja, menda tudi kruh ni preveč zdrav biggrin.png 



#84 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. maj 2013, 16:12

Ok, nič več jasno.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#85 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:03

Ok, nič več jasno.

biggrin.png

misliš glede paleo diete? Morda sem polomila ko sem rekla, 

Mislim, da sploh ni tako napačna v primerjavi z načinom prehranjevanja, kjer imajo nekateri za vsak obrok prav meso - če ne to pa nekaj živalskega smile.png

ker pravzaprav v tej dieti sem sedaj videla, imajo vsak dan meso ja heh.

 

Še vseeno pa se tukaj veliko bolj zdravo (vsaj po moje mnenju ane - da nau spet kdo pameten biggrin.png ) prehranjuje kot naprimer povprečen američan.

 

Pa tam črtajo kruh pa še ene stvari, in glede kruha se čisto strinjam smile.png 

Pravzaprav veganstvo in ta dieta sta čisto enakovredna "v ekstremih", kot pri prehrani z junk food. Sedaj pa pomislimo kaj je bolje.

 

Sem sedaj še bolj zakomplicirala? biggrin.png  - mislim saj to pomoje niti ni tok pomembno no heh smile.png 



#86 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:05

S tem se precej strinjam,

še posebej je problem,

da jemo preveč...

Hrana kot vse drugo je postalo v prvi vrsti užitek,

izgubila je prvotni smisel vira energije za preživetje.

 

Včasih je problem, ker navdušenci za vegetarijanstvo poskušajo prepričevati z vzbujanjem občutka krivde. Kar je zgrešeno. Človek zaradi svojega mesojedstva seveda ni slab. To je naravno evolucijsko stanje. Problem je sodoben način vzreje živali, z etičnega, okoljskega in zdravstvenega vidika. Sodobni človek pretirava v potrošnji mesa. Kar pelje v neravnovesje. Zato je porast vegetarijanskega načina prehranjevanja v sodobni civilizaciji, kjer imamo na voljo obilje druge hrane,  smiseln in pozitiven. Ker zmanjušuje neravnovesje. Ni pa smiseln oz. naraven v vsakem prostoru in času.



Saj res, celo v knjigi živalska farma predstavljajo elito med živalmi.

 

ja sej, ampak resno veliko ljudi misli da so pujsi neumni so pa veliko bolj inteligentni...


dReAM

 

 

 


#87 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:15

Anne,

 

vse se prepleta in je povezano z vsem in to in ono.

Ja, enako mislim, ko enkrat pogledaš širše je povsem druga dimenzija.

O tem sem že pisal, pa še enkrat sam se zavzemam za samovzdržnost in nekonzumerizem.

Je pa to z neo-liberlanega kapitalističnega stališča strupena misel.

Ekonomija se pofučka na to o čem midva razumeva je klučno za organskost v sobivanju z matero naravo.

Ekonomisti bi se najbolj morali ukvarjati z ekonomično izrabo naravnih resursov zemlje in ne gonjo po ekonomizaciji

delovnih faktorjev in stroškov ter maksimizacijo dobička na račun veliko drugih faktorjev...

 

Tako, preden pridemo do kakšnih napačnih predpostavljanj, da sem jaz neko krvoločno nesočutno bitje, da še na hitro razložimWhatever_anim.gif wink.png . Sem preletela ta film in videla še marsikaterega drugega in seveda so posnetki, kot vedno grozljivi (no, to je odvisno tudi od občutljivosti želodca posameznika). Ampak grozljivo je tudi marsikaj drugega, kaj ljudje počnemo z živalmi, soljudmi in naravo. To je bilo bistvo mojega pisanja, tisti, ki so želeli razumeti, so razumeli. Za ostale dodajam še spodnje.

 

Neprimerno se mi zdi, da nekdo, ki gre recimo vsak teden v H&M, ki vsake pol leta zamenja telefon, ki se pelje z avtom do 1km oddaljenega supermarketa, obtožuje ostale za en zrezek na krožniku.... Govoriš, da računalnik ni živ. Si pomislila, koliko ljudi, živali in rastlin je umrlo za njihovo produkcijo? Treba je gledati in videti širše.

 

Poboldala sem del, o katerem boš morala veliko razmisliti - ravno imeti polno rit vsega je to, kar nas je pripeljalo tako daleč, da uničujemo naravo, živali, posledično sebe. Sama si dopisala, da je še dobro, da je tako. Resno? Pa se sploh zavedaš, kako točno to vpliva na okolje? Tudi samo intenzivno kmetijstvo ima vpliv na naravni habitat živali in rastlinicon_smile_wink.gif. V bistvu vse, kar želi imeti sodoben človek za svoje udobnejše življenje. Pa smo se pripravljeni, si se ti pripravljena za boljši cilj, za svoja močna prepričanja temu udobju odpovedati? Ali tvoj entuziazem ostane samo pri vegetarijanstvu? 

 

Če že mene sprašuješ - kar prevečkrat vidim okoli sebe, so oprani možgani. Manipulacije na vsakem koraku. In žal predvsem nesposobnost kritičnega sprejemanja in selekcioniranja informacij ter razmišljanje z lastno glavo. Razumem tvojo zagnanost, a ti istočasno želim povedati, da zadeve niso črnobele in da bi morala do stvari pristopiti z več objektivnosti.

 

Pa še mimogrede, kaj sem pred nekaj urami videla v Lj ob zelo prometni štiripasovnici - na pločniku/kolesarski stezi je vrana kljuvala trebuh enega mrtvega goloba...


dReAM

 

 

 


#88 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:23

Iz izkušenj ti povem,

vsak ekstrem vodi v neravnovesje,

torej nobena dieta ali usmeritev glede hrane ni nekaj kar bi bilo v domenah ravnotežja človeškega prehranjevanja.

Jing jang je dobro načelo, še posebej pri prehrani!!!

Nikoli ne jejte samo ala "zdravo", najboljši je mix.

Problem je pa to, da jemo z očmi in ne z želodcem oz. glavo.

 

 

biggrin.png

misliš glede paleo diete? Morda sem polomila ko sem rekla, 

ker pravzaprav v tej dieti sem sedaj videla, imajo vsak dan meso ja heh.

 

Še vseeno pa se tukaj veliko bolj zdravo (vsaj po moje mnenju ane - da nau spet kdo pameten biggrin.png ) prehranjuje kot naprimer povprečen američan.

 

Pa tam črtajo kruh pa še ene stvari, in glede kruha se čisto strinjam smile.png 

Pravzaprav veganstvo in ta dieta sta čisto enakovredna "v ekstremih", kot pri prehrani z junk food. Sedaj pa pomislimo kaj je bolje.

 

Sem sedaj še bolj zakomplicirala? biggrin.png  - mislim saj to pomoje niti ni tok pomembno no heh smile.png 


dReAM

 

 

 


#89 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 18:32

pa vendar se jaz vprašam, kaj sploh je ekstrem? Včasih je bilo tudi meni najbolj vse po mal, ampak sedaj se vseeno počutim veliko bolje kot včasih smile.png 

Meni pa se sedaj zdi ekstrem jesti meso. Ni nujno, da nekaj kar počne pač večina - da pa ni ekstrem.

 

 

Kako misliš jing jang ... sej kokr vem se tudi rastline delijo na jing in jang huh.png

smile.png

Iz izkušenj ti povem,

vsak ekstrem vodi v neravnovesje,

torej nobena dieta ali usmeritev glede hrane ni nekaj kar bi bilo v domenah ravnotežja človeškega prehranjevanja.

Jing jang je dobro načelo, še posebej pri prehrani!!!

Nikoli ne jejte samo ala "zdravo", najboljši je mix.

Problem je pa to, da jemo z očmi in ne z želodcem oz. glavo.



#90 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 6. maj 2013, 19:25

Npr. iz vzornega kota pretežno uravnotežene prehrane,

kjer je vse en velik miks je ekstrem vse to kar vodi stran od tega.

Seveda je predpostavka, da je človek po definiciji vsejed. Saj to je dejstvo.

Zato vegetarijanstvo vodi v eno skrajnost medtem ko samo meso spet v drugo. To je v tem primeru ekstrem.

Mam pa majhen občutek, da te privlačijo stvari, ki so stran od večine, res???

 

Glede jing jang pa veš, da so stvari, ki ti škodujejo pa tiste, ki ne,

pa pol kombiniraš, da boš dobila bolj uravnoteženost. No, nekaj v tem.....

pa vendar se jaz vprašam, kaj sploh je ekstrem? Včasih je bilo tudi meni najbolj vse po mal, ampak sedaj se vseeno počutim veliko bolje kot včasih smile.png 

Meni pa se sedaj zdi ekstrem jesti meso. Ni nujno, da nekaj kar počne pač večina - da pa ni ekstrem.

 

 

Kako misliš jing jang ... sej kokr vem se tudi rastline delijo na jing in jang huh.png

smile.png


dReAM

 

 

 


#91 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. maj 2013, 19:54

biggrin.png

misliš glede paleo diete? Morda sem polomila ko sem rekla, 

ker pravzaprav v tej dieti sem sedaj videla, imajo vsak dan meso ja heh.

 

Še vseeno pa se tukaj veliko bolj zdravo (vsaj po moje mnenju ane - da nau spet kdo pameten biggrin.png ) prehranjuje kot naprimer povprečen američan.

 

Pa tam črtajo kruh pa še ene stvari, in glede kruha se čisto strinjam smile.png 

Pravzaprav veganstvo in ta dieta sta čisto enakovredna "v ekstremih", kot pri prehrani z junk food. Sedaj pa pomislimo kaj je bolje.

 

Sem sedaj še bolj zakomplicirala? biggrin.png  - mislim saj to pomoje niti ni tok pomembno no heh smile.png 

 

Ja ni mi ravno jasno, kakšno je sedaj tvoje stališče ;) po eni strani se ti zdi mesojedstvo (pobijanje živali) najhujše zlo na svetu in praviš, da kaj potem, če bi komu primanjkoval kakšen vitamin (npr), zaradi tega nima pravice ubijati živali

Po drugi pa ti je paleo ok, boljše kakor junk food.... boljše za koga? Saj za ljudi te ja ne skrbi toliko whistling.gif

 

S kruhom ni nič narobe.


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#92 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 21:30

Sem šel čekirat kaj je sploh paleo dieta...

 

Paleo dieta ali prehrana naših prednikov - Wellneo

 

Paleo dieta za več moči in manj bolezni - Zdrava prehrana

 

Paleo način prehranjevanja - Maxximum Portal : Prehrana

 

Moje mnenje glede na prebrano...če je to samo za hujšanje in za določen čas, potem lahko znese. Za trajno prehrano pa no way...Še ena modna muha, podobno kot tisto ko se je en dan papcal samo meso, drug dan zelenjavo, tretji sadje...Ta prehrana ne pride v poštev za vegije, niti za fizičke radnike...So še druge nelogičnosti, ampak to najbolj izstopa...

 

Jin- jang hrana...en dan se papca junk food- pomfri, burek, pica, čokoladni kolački...drugi dan je pa sadni dan...pa se ta tretji dan lepo pogliha kar se strupov in alkalnosti v telesu tiče...simpl...preverjeno v praksi...biggrin.png

 

V bistvu to pomeni, da se človek ne izogiba stvari za katere ve da niso najbolj zdrave- kupljen kruh, fast food, hitri prigrizki iz avtomatov, konzerve, kavica, itd. Hiter življenski tempo, celodnevni šiht, učenje v nočnih urah ali kaj drugega pač zahteva svoj davek. Pomembno je, da se potem popapca kaj takega kar uravnovesi določene snovi v telesu. Večina kupljenih izdelkov v trgovini ponavadi zakisa telo, zato je pač treba zaužiti malo več bazične hrane- sadje zelenjava...Človeška kri je namreč rahlo bazična okol 7,3- 7,4 pH...Najslabše je nekaj kombinirat po tem kot piše v kakšnih različnih knjigah. Tudi jin- jang prehranjevanje (makrobiotika) ima pač svoje fore (pasti), ki se jih marsikdo ne zaveda...najbolje je prisluhniti svojemu telesu in če ima ta željo po nečem slanem ali sladkem potem se je brez veze upirati kakšnemu čipsu, slanemu pecivu ali čokoladki, če ni ničesar "bolj zdravega" pri roki...sol v krvi in glukoza sta pač ključna igralca pri vseh procesih v telesu...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#93 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 21:31

Npr. iz vzornega kota pretežno uravnotežene prehrane,

kjer je vse en velik miks je ekstrem vse to kar vodi stran od tega.

Seveda je predpostavka, da je človek po definiciji vsejed. Saj to je dejstvo.

Zato vegetarijanstvo vodi v eno skrajnost medtem ko samo meso spet v drugo. To je v tem primeru ekstrem.

Mam pa majhen občutek, da te privlačijo stvari, ki so stran od večine, res???

 

Glede jing jang pa veš, da so stvari, ki ti škodujejo pa tiste, ki ne,

pa pol kombiniraš, da boš dobila bolj uravnoteženost. No, nekaj v tem.....

To da smo vsejedi je teorija, ki jo vidimo v šolskih učbenik in ljudje temu verjamejo. Jaz pa ne več. Če nekaj lahko počneš, še ne pomeni, da tvoje telo to res želi oziroma potrebuje smile.png 

Sem pa v nekem komentarčku že napisala zakaj naj bi bili po naravi (ne mislim po umu) rastlinojedi.

 

Ko si omenil jing jang sem takoj pomislila, da misliš v sceni: bazično - kislo smile.png Kar pa mislim, da tudi nekatere rastline delujejo kislo na telo.



#94 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 21:44

Ja ni mi ravno jasno, kakšno je sedaj tvoje stališče wink.png po eni strani se ti zdi mesojedstvo (pobijanje živali) najhujše zlo na svetu in praviš, da kaj potem, če bi komu primanjkoval kakšen vitamin (npr), zaradi tega nima pravice ubijati živali

Po drugi pa ti je paleo ok, boljše kakor junk food.... boljše za koga? Saj za ljudi te ja ne skrbi toliko whistling.gif

 

S kruhom ni nič narobe.

Pobijanje živali se mi zdi napačno. To pa ne pomeni, da sem do človeka brezčutna wink.png Ko sem rekla, da tudi če bi nam en vitamin manjkal, pa kaj pol - ampak mislim, da nam ne bi noben manjkal. Verjamem, da so naša telesa narejena za rastlinsko prehrano, torej najbrž ne bi rabilo še nekih drugih snovi. - pač moja teorija.

 

Ta dieta se mi zdi boljša opcija kot žretje vsega, za mesojedca, ki misli, da brez mesa res ne more biggrin.png

 

To misliš, veš pa ne wink.png  

Si kdaj opazila, da po kruhu vedno prdiš? - jaz sem laugh.png Tudi redila sem se po njemu, in se počutila napihnjeno. Sedaj ga že kr nekaj časa ne več, in sploh se ne spomnim kdaj bi na zadnje ga spohala partyy.gif 

 

Sicer pa naj povem, da pšenico špricajo 12x na leto ali celo večkrat - in to proti škodljivcem, plesni in plevelu.

Poleg vsega je genetsko predelana, za razliko od prosa, ajde, ki pa niso toliko smile.png 

Pa naj povem, da je pšenica, ki ni dozorela rakotvorna - nikoli tako ne veš ali je v tvoja moka z dozorelo ali ne :)

Aja pa u kruhu je gluten - in ta menda ni lih dober za nas. Menda se v nas razvijejo tudi gnilobne bakterije.

Pa za v času kristusa, je bil narod, ki je imel kvašen kruh bolj bolan, kot narod, ki je imel nekvašen kruh icon_smesko.gif 

To sem se sedaj še malo bolj pozanimala spet, da ne bi spet kakšne neumne rekla biggrin.png



#95 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 21:59

Si kdaj opazila, da po kruhu vedno prdiš? - jaz sem laugh.png Tudi redila sem se po njemu, in se počutila napihnjeno. Sedaj ga že kr nekaj časa ne več, in sploh se ne spomnim kdaj bi na zadnje ga spohala partyy.gif 

 

Aja pa u kruhu je gluten - in ta menda ni lih dober za nas. Menda se v nas razvijejo tudi gnilobne bakterije.

 

Nope...če se papca samo kruh (OH) se ne more prdeti...če pa se zraven papca še sadje, beljakovine al pa kaj drugega kar povzroči vrenje pa ja...Napihuje po večini bel kruh (vem iz armije, ko smo se na koncu samo še vozil in ne več pešačil) ali pa kakšna čudna mešanica s kvasom...

 

Gluten pri povprečno zdravemu človeku ne povzroča nobenih težav...če bi bilo vse tako škodljivo kot pišejo bi nas že zdavnaj pobralo al smo pa ratal že toliko odporni, da nam celo kavna šalčka strihnina (strup za podgane) vsak dan namesto kave sploh ne škoduje več. Mogoče moramo pa imeti celo kaj strupov v sebi, da lahko funkcioniramo. biggrin.png

 

Sem pred kratkim prebral, da so za določene procese v telesu potrebne celo težke kovine, v majhnih količinah seveda...


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#96 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 6. maj 2013, 22:09

Viš, zanimivo. Jaz po kruhu ne prdim, pa redim se tudi ne smile.png Pač pojem en kos, dva na dan, ne pa 3 štruce....

 

Nekoč, že veliko lun nazaj, sem tudi jaz imela ene teorije (seveda sem jih posvojila od drugih), kako da kruh ni dober za telo. No in takrat mi tudi dejansko ni pasal... potem po sprobanih takih in drugačnih dietah, po preposlušanih x samooklicanih prehrambenih strokovnjakih (ki so vedeli povedat, kako je to in ono škodljivo, pa špricano, pa blahblahblah.... ) sem si rekla kurc vas gleda, jaz bom jedla glih kar bom hotela in no, ljubi kruhek mi ne škodje več. 

Si lepo namažem gor malo maslca, pa marmelado, pa to moje prebave nič ne moti wink.png

 

Sem bila tudi veganka, tako, ene 2 meseca. No takrat pa sem prdela biggrin.png in trebuh mi je bil ko v četrtem mesecu nosečnosti. Da ne govorim o tem, kako so se mi zamerile sicer zelo ljube stročnice. Kukrkoli, ta experiment sem prekinila in v naslednjem mesecu vsak dan pojedla 3-4 jajca na dan - ki jih btw, prej že kakih 10 let nisem. Mi je že kaj manjkalo wink.png

 

Sicer pa, a mi lahko navedeš živila, ki jim absolutno nič ne fali? Takole, za en dnevni meni mi jih naštej, da bom vedela, kaj lahko jem tongue.png


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#97 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 22:09

Nope...če se papca samo kruh (OH) se ne more prdeti...če pa se zraven papca še sadje, beljakovine al pa kaj drugega kar povzroči vrenje pa ja...Napihuje po večini bel kruh (vem iz armije, ko smo se na koncu samo še vozil in ne več pešačil) ali pa kakšna čudna mešanica s kvasom...

 

Gluten pri povprečno zdravemu človeku ne povzroča nobenih težav...če bi bilo vse tako škodljivo kot pišejo bi nas že zdavnaj pobralo al smo pa ratal že toliko odporni, da nam celo kavna šalčka strihnina (strup za podgane) vsak dan namesto kave sploh ne škoduje več. Mogoče moramo pa imeti celo kaj strupov v sebi, da lahko funkcioniramo. biggrin.png

 

Sem pred kratkim prebral, da so za določene procese v telesu potrebne celo težke kovine, v majhnih količinah seveda...

Okeej, spet imaš najbrž ti prav glede tega bucktooth1.gif  No, pa saj človek predvideva, da bo poleg kruha pojedel še kaj in skupna mešanica potem povzroči prdce biggrin.png 

Glede glutena pa piše nekje tako, nekje tako, nekateri pravijo tako in nekateri spet drugače inn človek je potem že tudi v precepu huh.png  Sam ati je tok u to prepričan, da mu verjamem že zaradi ljubezni do njega biggrin.png biggrin.png

Nevem, meni je brez kruha super smile.png  

 

No sej, bohve kaj vse bomo glede našega telesa še zvedl v zgodovini človeštva wink.png 



#98 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 22:22

Viš, zanimivo. Jaz po kruhu ne prdim, pa redim se tudi ne smile.png Pač pojem en kos, dva na dan, ne pa 3 štruce....

 

Nekoč, že veliko lun nazaj, sem tudi jaz imela ene teorije (seveda sem jih posvojila od drugih), kako da kruh ni dober za telo. No in takrat mi tudi dejansko ni pasal... potem po sprobanih takih in drugačnih dietah, po preposlušanih x samooklicanih prehrambenih strokovnjakih (ki so vedeli povedat, kako je to in ono škodljivo, pa špricano, pa blahblahblah.... ) sem si rekla kurc vas gleda, jaz bom jedla glih kar bom hotela in no, ljubi kruhek mi ne škodje več. 

Si lepo namažem gor malo maslca, pa marmelado, pa to moje prebave nič ne moti wink.png

 

Sem bila tudi veganka, tako, ene 2 meseca. No takrat pa sem prdela biggrin.png in trebuh mi je bil ko v četrtem mesecu nosečnosti. Da ne govorim o tem, kako so se mi zamerile sicer zelo ljube stročnice. Kukrkoli, ta experiment sem prekinila in v naslednjem mesecu vsak dan pojedla 3-4 jajca na dan - ki jih btw, prej že kakih 10 let nisem. Mi je že kaj manjkalo wink.png

 

Sicer pa, a mi lahko navedeš živila, ki jim absolutno nič ne fali? Takole, za en dnevni meni mi jih naštej, da bom vedela, kaj lahko jem tongue.png

No ja, sej sploh nevem več haha. Očitno se naša telesa res malo razlikujejo smile.png no sej jaz tudi nisem tri štruce laugh.png  kos, dva. Pa sir sem vedno mela rada.

Najbrž malo tudi naša prepričanja veliko vplivajo na telo.

 

Jaz sem pa lih zdaj, ko sem veganka končno malo shujšala biggrin.png In ta način prehrane mi res odgovarja - prav srečna sem ylflower.gif 

 

Nevem, mogoče špargenli? Lih danes se tudi špinačo jedla (iz blitve)-postaja moja najljubša jed haha biggrin.png Domače sadje. O, pa korenček. Proso se mi zdi tudi precej uredu. Pa leča, fižol.

Veliko stvari je smile.png 



Pa regrat! love3.gif



#99 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 6. maj 2013, 22:54

Jaz lahko pojem 1-1,5 kruha na dan...včasih s kakšnimi dodatki, včasih pa brez....valjda ne jem preko dneva potem nič drugega...pa mi ništa ne fali...

 

Če človek paravilno kombinira hrana...Oh se ne je zraven beljakovin, ker rabi prvo bazično okolje za prebavo, drugo pa zelo kislo in potem se v želodcu preveč miksa vse skupaj, posledica so pa prdenje, napenjanje, ipd...pa kislo in sladko skupaj tudi ni priporočljivo...

 

Ma evo bajke iz moje spletne strani...pa študirajte dalje...biggrin.png

 

Način pravilne sestave hrane

Če je hrana pravilno sestavljena, daje največ energije, najmanj strupov, pospešuje razstrupljanje telesa, ne povzroča bolezni in omogoča pravilno prebavo. Pravilno sestavljena hrana ima to značilnost, da je v njej samo ena sestavina prevladujoča. Tako ni zdravo jesti v istem obroku hrano, ki vsebuje veliko beljakovin in hrano, ki vsebuje veliko škroba.

 

Poznamo 10 sestav različnih jedi. Od tega so 4 dobre kombinacije in 6 slabih kombinacij.

 

Dobre kombinacije so naslednje:

BELJAKOVINE- NARAVNE MAŠČOBE
ŠKROB- NARAVNE MAŠČOBE
NARAVNI SLADKOR- KISLO
NARAVNA MAŠČOBA- KISLO

 

Slabe kombinacije so:
BELJAKOVINE- ŠKROB
BELJAKOVINE- NARAVNI SLADKOR
BELJAKOVINE- KISLO
ŠKROB- NARAVNI SLADKOR
ŠKROB - KISLO
MAŠČOBE- NARAVNI SLADKOR


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#100 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 6. maj 2013, 23:02

Brezo hvala za informacije smile.png 

 

Aja, pa čestitke, bdv si 100-ti komentar haha biggrin.png 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0