Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imaš rad/a živali? - zakaj jih potem ješ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
255 komentarjev na to temo

#101 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 7. maj 2013, 14:13

Vem, ampak če bi sedaj za vsako stvar gleda, kdo pa je zato trpel in kdo še pred tem ..temu nikoli ne bi bilo konca. Potem bi bilo najbolje da grem živeti v gozd - gola smile.png Sedaj nekako razumem, kaj si hotela povedati smile.png  Ampak hočem reči, da poskrbimo vsaj za najhujšo stvar (vsaj men je najhujša no), in potem počasi še ostale stvari. Vse naenkat itak ne moremo rešiti. In odpravitev tega holokavsta bi nas počasi spravilo na "pravo potsmile.png - to je moja "vizija" biggrin.png 

 


Iz vseh tvojih postov vije ogromno sovraštvo do mesojedcev in kako da imajo zaprte oči in kako so tvoje (vegetarijanske) teorije edino pravilne. Istočasno pišeš, kako se ugodju ne želiš odpovedati, ne zavedaš pa se, da za to trpi poleg živali še marsikdo, marsikaj drugega. Prvo zate je torej sprememba prehrane, zame pa, da uporabljam javni prevoz in hodim pešicon_smile_wink.gif 

 

Danes me je prešinilo, da me tvoji posti spominjajo na izjavo Marie Antoinettetongue.png. Ampak res, vso to gonjo vedno ustvarja zahodni, moderni, kao civilizirani človek, ponavadi meščan, ki nima stika z naravo in nobenega pojma, kako preživeti, kako poskrbeti za hrano, nekateri se mogoče niti ne zavedajo, da ne raste v trgovinibiggrin.png. Po domače se reče - s polno ritjo je lahko sratwink.png

 

Če smo že pri Eskimih (ali pa drugih "neciviliziranih" ljudstvih, ki niso ravno vegetarijanska), oni ubijejo ravno toliko, da imajo za preživetje. Ne uničujejo narave zaradi lastne požrešnosti. Ker vedo, da so od narave odvisni, imajo dolgoročen pogled, ne posegajo vanjo več, kot je potrebno in vzamejo toliko, kolikor potrebujejo. Najbrž en Eskim v svojem življenju napravi manj škode naravi (živalim, če češ) kot mi v enem dnevu - mogoče celo obstajajo kakšne raziskave s številkami.

 

Lepo je, da imaš svoje prepričanje in da za njim stojiš, ampak ne vem, če je podlaga dovolj trdna.

 

Anne,

vse se prepleta in je povezano z vsem in to in ono.

Ja, enako mislim, ko enkrat pogledaš širše je povsem druga dimenzija.

O tem sem že pisal, pa še enkrat sam se zavzemam za samovzdržnost in nekonzumerizem.

Je pa to z neo-liberlanega kapitalističnega stališča strupena misel.

Ekonomija se pofučka na to o čem midva razumeva je klučno za organskost v sobivanju z matero naravo.

Ekonomisti bi se najbolj morali ukvarjati z ekonomično izrabo naravnih resursov zemlje in ne gonjo po ekonomizaciji

delovnih faktorjev in stroškov ter maksimizacijo dobička na račun veliko drugih faktorjev...

Čemu vsemu si se pa pripravljen odpovedati? Preživimo lahko z zelo malo, med drugim tudi bolj ali manj goli v gozdu, kot je napisala Justbelove. Pa si tega želimo? Določene stvari so mogoče v teoriji lažje kot v praksi. Naj bi težili k nekemu normalnemu ravnovesju, ampak kaj to spet je? 


Life begins at the end of your comfort zone. 


#102 none

none
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 400

Objavljeno: 7. maj 2013, 16:08

Čemu vsemu si se pa pripravljen odpovedati? Preživimo lahko z zelo malo,
med drugim tudi bolj ali manj goli v gozdu, kot je napisala Justbelove.
Pa si tega želimo? Določene stvari so mogoče v teoriji lažje kot v
praksi. Naj bi težili k nekemu normalnemu ravnovesju, ampak kaj to spet
je?

 

Dobro vprašanje, bom malce premislil.....)


dReAM

 

 

 


#103 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 7. maj 2013, 20:45

Pametno..da se z duhovnostjo ukvajaš zgolj nepoklicno..naj tko kar ostane, Bojante..

 

Nepoklicno sem duhovnik, poklicno pa Duhovnež , ... zaenkrat, ... kot sem rekel, ... verjetno pa se Bo Obrnilo, ko Vstopimo v Novo Dobo , po Krizi , ki Bo tudi Očistila kvazi duhovneže in duhovnike .

 

Lp + #



#104 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 7. maj 2013, 20:54

pa vendar se jaz vprašam, kaj sploh je ekstrem? Včasih je bilo tudi meni najbolj vse po mal, ampak sedaj se vseeno počutim veliko bolje kot včasih smile.png 

Meni pa se sedaj zdi ekstrem jesti meso. Ni nujno, da nekaj kar počne pač večina - da pa ni ekstrem.

 

 

Kako misliš jing jang ... sej kokr vem se tudi rastline delijo na jing in jang huh.png

smile.png

Točno To : jesti trupla je extrem, ... a kaj, ko se večina ljudi tega Sploooh Ne Zaveda !!! Ni kaj, duhovna slepota jih je napadla preveč, ... sad.png

Grem spat, ker je bil dooolg dan za mano, in ju3 bo še daljši .

 

Goooood Night Slovenia, ... wherever you are ...   .



#105 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 21:22


Iz vseh tvojih postov vije ogromno sovraštvo do mesojedcev in kako da imajo zaprte oči in kako so tvoje (vegetarijanske) teorije edino pravilne. Istočasno pišeš, kako se ugodju ne želiš odpovedati, ne zavedaš pa se, da za to trpi poleg živali še marsikdo, marsikaj drugega. Prvo zate je torej sprememba prehrane, zame pa, da uporabljam javni prevoz in hodim pešicon_smile_wink.gif 

 

Danes me je prešinilo, da me tvoji posti spominjajo na izjavo Marie Antoinettetongue.png. Ampak res, vso to gonjo vedno ustvarja zahodni, moderni, kao civilizirani človek, ponavadi meščan, ki nima stika z naravo in nobenega pojma, kako preživeti, kako poskrbeti za hrano, nekateri se mogoče niti ne zavedajo, da ne raste v trgovinibiggrin.png. Po domače se reče - s polno ritjo je lahko sratwink.png

 

Če smo že pri Eskimih (ali pa drugih "neciviliziranih" ljudstvih, ki niso ravno vegetarijanska), oni ubijejo ravno toliko, da imajo za preživetje. Ne uničujejo narave zaradi lastne požrešnosti. Ker vedo, da so od narave odvisni, imajo dolgoročen pogled, ne posegajo vanjo več, kot je potrebno in vzamejo toliko, kolikor potrebujejo. Najbrž en Eskim v svojem življenju napravi manj škode naravi (živalim, če češ) kot mi v enem dnevu - mogoče celo obstajajo kakšne raziskave s številkami.

 

Lepo je, da imaš svoje prepričanje in da za njim stojiš, ampak ne vem, če je podlaga dovolj trdna.

 

Čemu vsemu si se pa pripravljen odpovedati? Preživimo lahko z zelo malo, med drugim tudi bolj ali manj goli v gozdu, kot je napisala Justbelove. Pa si tega želimo? Določene stvari so mogoče v teoriji lažje kot v praksi. Naj bi težili k nekemu normalnemu ravnovesju, ampak kaj to spet je? 

 

 

No ja, svojih staršev, sestre, prijateljev, sorodnikov - moram reči, da jih ne sovražim Whatever_anim.gif   Rada jih mam in jim želim najboljše. Prav tako imam rada živali in tudi njim želim najboljše. In mislim da bi vsaj z vegetarijanstvom obe moji želji bili uresničeni - če upoštevamo moje prepričanje, da meso, mleko in jajca škodujejo tudi našemu telesu.



Hei, če že hočeš slišati wink.png  -v šolo hodim z avtobusom, če moram sama v Lj grem z vlakom, do sosednjih vasi pa hodim s kolesom -če mi to seveda omogoča vreme. Aja pa nikoli nisem vsepovprek metala svojih smeti in žvečilnov. Pazim na vodo pa še kj bi se našlo.

 

Vsemu ugodju se pa seveda ne znam odpovedati, sem človek kot vsak drug in imam svoje ego potrebe. 

Pa tudi če bi res odšla živeti v gozd - potem pa bi mi spet očitali, da sem brezčutna do svojih staršev, da jim delam takšne stvari laugh.png

 

 

Marie Ant.? Oo.gif pa se hecaš haha biggrin.png če kaj prav vem je omenjala potico namesto kruha - vendar že kruha ni bilo, kaj šele potice - mi pa "kruh" imamo in namesto tega, zato ker "kruh trpi" lahko jemo "potico" ane wink.png 

 

Nevem zakaj točno se v tej temi sploh zgovarjamo o eskimih Whatever_anim.gif Pa kolikor vem (vsaj večina no pomoje) oni so civilizirani. In kolikor vem so prav oni ubijali kite in to čisto po nepotrebnem - zaradi "kulture" - pa dej, če moraš pa zaradi kulture nekomu vzeti življenje si pa res prizadet. - in je en posnetek nekega eskima, ki prizna, kot da mu je odvratno - da meso od kita zelo smrdi..če mu je smrdelo ne vrjamem da ga je tudi pojedel.

Uglavnem, kot sem že večkrat napisala, oni imajo trgovine, majo šole, vse majo. Torej jim ni treba ubijati zaradi preživetja. Če pa mislijo, da bodo zaradi vremenskih razmer brez stare kulture crknili, potem pa se naj odselijo. Kokrat morm to še napisat.

 

Vem pa, da nekatera ljudstva v Afriki res lovijo prav zaradi preživetja - in se strinjam s tem kar si ti napisala glede tega smile.png 

 

Ampak povej mi - imaš doma mačko, kužija .. Če imaš, gotovo si na njega navezana ane? Torej, predstavljaj si, da si v svojem stanovanju zaprta cel teden al pa ajde rečmo rajš samo štiri dni - brez hrane. Bi zaradi svoje lakote ubila svojega ljubljenčka in ga nato pojedla? Upam da ne - no in če ne - potem pomisli, v čem se potem razlikuje tvoja mačka od nekega zajčka - ali pa pes od prašiča (pa ne mislim ker je sedaj bolj pameten Whatever_anim.gif ).

In tako ugotovimo da pravzaprav v ničemer razen nekaterim podrobnostim. Torej, a vam je sedaj že kaj bolj jasno o čem govorim?

 

In mislim, da so naprimer Sokrat, Pitagora, Einstein, Lev, Leonardo da Vinci, pa še kdo ... da so precej o tem razmišljali in tako kot jaz prišli do enakega zaključka. smile.png 



#106 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 21:30

Da imajo "zaprte oči" pa pravim zato, ker ne znam najti kakšne bolj primerne besede. Razen morda primitivnost, neumnost al pa kej- ampak to bi spet razglasili za napadalnost in nesprejemanje oziroma kar sovražni govor sleepy.gif  - mogoče bi bila bolj primerna beseda neozaveščenost - a kaj ko nekateri ljudje so ozaveščeni a jih vseeno ne briga.



#107 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 7. maj 2013, 21:58

Torej, a vam je sedaj že kaj bolj jasno o čem govorim?

biggrin.png  Meni je že ves čas jasno, kaj želiš povedati.  Jaz sem napisala svoj vidik, predvsem zaradi tvojega prepričevanja in obtoževanja. Mogoče zato, ker sem bila tudi sama kdaj prepričana, da je nekaj in samo tisto prav. Takrat bi mi bilo veliko prihranjenega, če bi mi nekdo vsaj poskusil razložiti, da stvari niso črnobele in da moj prav ni nujno prav nekoga drugega. Da imamo različne poglede na svet, življenje, in da tisto, kar je dobro zame ali verjamem jaz, ni nujno dobro za drugega oziroma ni edina in prava resnica. Je tanka linija med prepričanjem in zaslepljenostjo. In to, da označuješ tiste, ki mislijo drugače od tebe, primitivni ali neumni, pove veliko. 

 

Ampak povej mi - imaš doma mačko, kužija .. Če imaš, gotovo si na njega navezana ane? Torej, predstavljaj si, da si v svojem stanovanju zaprta cel teden al pa ajde rečmo rajš samo štiri dni - brez hrane. Bi zaradi svoje lakote ubila svojega ljubljenčka in ga nato pojedla? Upam da ne - no in če ne - potem pomisli, v čem se potem razlikuje tvoja mačka od nekega zajčka - ali pa pes od prašiča (pa ne mislim ker je sedaj bolj pameten Whatever_anim.gif ).

In tako ugotovimo da pravzaprav v ničemer razen nekaterim podrobnostim.

Si slučajno brala knjigo ali gledala film Živi (Alive)? 

http://www.imdb.com/title/tt0106246/

http://en.wikipedia....ive_(1993_film)

 

Mislim, da nihče od nas ne ve, kako bi dejansko reagiral, če bi bil v takšni situaciji.


Life begins at the end of your comfort zone. 


#108 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:09

Če bi zaradi štirih dni v stanovanju pojedla mačko? Težko reči. Namreč še nikoli nisem bila lačna več kakor par uric, tako da si niti pod razno ne predstavljam, kaj pomeni par dnevna lakota. 

Ko smo pa že pri tem, da ni razlike med mucki in zajčki, ja, jaz imam doma mačko. S čim naj jo hranim, če nimam pravice vzeti življenja zajcu (kokoši, kravi, ...)?

 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#109 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:27

biggrin.png  Meni je že ves čas jasno, kaj želiš povedati.  Jaz sem napisala svoj vidik, predvsem zaradi tvojega prepričevanja in obtoževanja. Mogoče zato, ker sem bila tudi sama kdaj prepričana, da je nekaj in samo tisto prav. Takrat bi mi bilo veliko prihranjenega, če bi mi nekdo vsaj poskusil razložiti, da stvari niso črnobele in da moj prav ni nujno prav nekoga drugega. Da imamo različne poglede na svet, življenje, in da tisto, kar je dobro zame ali verjamem jaz, ni nujno dobro za drugega oziroma ni edina in prava resnica. Je tanka linija med prepričanjem in zaslepljenostjo. In to, da označuješ tiste, ki mislijo drugače od tebe, primitivni ali neumni, pove veliko. 

 

Si slučajno brala knjigo ali gledala film Živi (Alive)? 

http://www.imdb.com/title/tt0106246/

http://en.wikipedia....ive_(1993_film)

 

Mislim, da nihče od nas ne ve, kako bi dejansko reagiral, če bi bil v takšni situaciji.

Okej, očitno te res ne morem prepričati sleepy.gif wink.png 

Nevem, lej, jaz tukaj res ne znam spregledati dejstev, ki tako očitno štrlijo ven - in si tudi ne znam sploh predstavljati, kako lahko nekateri takšna dejstva obračajo levo in desno pa še na glavo. Stari da ena krava umre tut zarad tebe umre in da ti to dojameš - to ni zaslepljenost! 

 

Nevem kaj je tukaj tako težko dojeti. Pa mi povej katera stvar pri umoru 10-ih biljonov živali ni črnobela??

 

Sem ravno rekla, da besede primitivnosti in neumnosti ne uporabljam ravno zaradi takšnih ljudi kot si ti, ko se zapičite v vsako malenkost, tisto kar pa res želim povedati pa ignorirate.

 

Nisem gledala, mi je pa že Brezo tudi to omenjal in sem tudi že njemu rekla, da dejanja v takšnih ekstremih zagovarjam -poleg tega pa je bil že mrtev človek kokr vem. In enako bi zaradi preživetja naredila jaz.



#110 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:30

Če bi zaradi štirih dni v stanovanju pojedla mačko? Težko reči. Namreč še nikoli nisem bila lačna več kakor par uric, tako da si niti pod razno ne predstavljam, kaj pomeni par dnevna lakota. 

Ko smo pa že pri tem, da ni razlike med mucki in zajčki, ja, jaz imam doma mačko. S čim naj jo hranim, če nimam pravice vzeti življenja zajcu (kokoši, kravi, ...)?

Človeško telo brez hrane zdrži 1 mesec menda. Če imaš rad svojega ljubljenčka boš pa že prenesel kruljenje za nekaj dni Whatever_anim.gif 

 

Veš, mačka pa kot mislim, je mesojeda žival, torej ona ima pravico. 



#111 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:35

Ja, ane sleepy.gif ti je že kdaj krulilo par dni?

 

Nisem vprašala, kakšne pravice ima mačka, pač pa jaz oziroma človek. Ker je človek tisti, ki redi in ubija živali za svoje druge hišne ljubljenčke. 


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#112 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:46

Ja, ane sleepy.gif ti je že kdaj krulilo par dni?

 

Nisem vprašala, kakšne pravice ima mačka, pač pa jaz oziroma človek. Ker je človek tisti, ki redi in ubija živali za svoje druge hišne ljubljenčke. 

Včasih sem se sama odločila za post - po kakšen dan ..in sem zdržala čisto normalno...in imam veliko raje kruljenje in svoje sanjarjenje po hrani še malo dalj,

kot pa zarezati v nož svojemu živalskemu prijatelju, mu pogledati v oči in videti njegova čustva ko ugotovi kakšen je moj namen. Ter nato učistiti njegovo telo, ter ga pojesti - zato ker ne prenesem nekaj dnevnega kruljenja?? Očitno so vam nekaterim starejšim leta že čisto vzela nekakšno sočutje - če mene obravnavate kot da sem z marsa padla.

 

Pravim, da je mačka mesojeda, torej bo umrla če ne poje mesa predvidevam. No, priznam tukaj tudi jaz sem v precepu kaj narediti. Nevem, naj sam lovi miši? biggrin.png



#113 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:47

vsako primerjanje je brez veze in ravno primerjanje je poleg samopomembnosti glavni vzrok vseh nesoglasij in konfliktov.

primerjava človka in živali, pa je prfuknjena še toliko bolj.

primerjava prehranjevalnih navad, prfuknjena še toliko od toliko bolj.

argumenti, da tudi živali jedo živali pa so čez mejo idiotizma oz. popolno nerazumevanja naravnega reda.

narava je sama poskrbela za vse in tudi živali, ki jedo živali so del tega popolnega sistema.

če povem še drugače:

živali, ki jedo živali, si ujamejo najšibkejše in s tem delajo kakovostno selekcijo. npr. leopard si ujame najpočasnejšo gazelo in s tem najneprimernejšo za kakovostno nadaljevanje vrste gazel.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#114 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 7. maj 2013, 22:55

Včasih sem se sama odločila za post - po kakšen dan ..in sem zdržala čisto normalno...in imam veliko raje kruljenje in svoje sanjarjenje po hrani še malo dalj,

kot pa zarezati v nož svojemu živalskemu prijatelju, mu pogledati v oči in videti njegova čustva ko ugotovi kakšen je moj namen. Ter nato učistiti njegovo telo, ter ga pojesti - zato ker ne prenesem nekaj dnevnega kruljenja?? Očitno so vam nekaterim starejšim leta že čisto vzela nekakšno sočutje - če mene obravnavate kot da sem z marsa padla.

 

Pravim, da je mačka mesojeda, torej bo umrla če ne poje mesa predvidevam. No, priznam tukaj tudi jaz sem v precepu kaj narediti. Nevem, naj sam lovi miši? biggrin.png

 

lej... sem ti enkrat že namignil, pa ne vem, če si odgovorila. pač ne berem lih ažurno. itaq pa sem predlagal, da vprašaj sebe, zdej pa

bom zelo neposreden:

a si upaš trdit, da ne bi kupila UČINKOVITE kremice proti gubicam ali celulitu, čeprav bi vedela, da jih testirajo na živalih in da so narejene iz živali?

v kolikor si mlado dekletce še brez teh težav, a si upaš trdit, da nikoli ne boš ali ne bi kupila česa takega?

pa nič nisem omenjal usnjene obutve in podobnih stvari, ki jih povsem možno uporabljaš že zdaj.

hočem reči... ne pretiravaj s pametovanjem in hudo čudnimi argumenti.


sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#115 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 23:01

lej... sem ti enkrat že namignil, pa ne vem, če si odgovorila. pač ne berem lih ažurno. itaq pa sem predlagal, da vprašaj sebe, zdej pa

bom zelo neposreden:

a si upaš trdit, da ne bi kupila UČINKOVITE kremice proti gubicam ali celulitu, čeprav bi vedela, da jih testirajo na živalih in da so narejene iz živali?

v kolikor si mlado dekletce še brez teh težav, a si upaš trdit, da nikoli ne boš ali ne bi kupila česa takega?

pa nič nisem omenjal usnjene obutve in podobnih stvari, ki jih povsem možno uporabljaš že zdaj.

hočem reči... ne pretiravaj s pametovanjem in hudo čudnimi argumenti.

Ne, ne bi kupila. A je tako težko razumeti.

Nevem zakaj me napadaš - a sem stopila na tvojo "vest"?-, sedaj pa preusmerjaš stvari na kremce



#116 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 7. maj 2013, 23:14

hudo čudne agrumente ima marsikdo tukaj. Jaz jim moram z hudo čudnimi agrumenti pojasnjevati nazaj icon18.gif 

Pametujem ja-mislim da večinoma govorim dejstva - kakšno pametno ali preverjeno dejstvo si ti do sedaj že navedel?



#117 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 7. maj 2013, 23:52

Včasih sem se sama odločila za post - po kakšen dan ..in sem zdržala čisto normalno...in imam veliko raje kruljenje in svoje sanjarjenje po hrani še malo dalj,

kot pa zarezati v nož svojemu živalskemu prijatelju, mu pogledati v oči in videti njegova čustva ko ugotovi kakšen je moj namen. Ter nato učistiti njegovo telo, ter ga pojesti - zato ker ne prenesem nekaj dnevnega kruljenja?? Očitno so vam nekaterim starejšim leta že čisto vzela nekakšno sočutje - če mene obravnavate kot da sem z marsa padla.

 

Pravim, da je mačka mesojeda, torej bo umrla če ne poje mesa predvidevam. No, priznam tukaj tudi jaz sem v precepu kaj narediti. Nevem, naj sam lovi miši? biggrin.png

 

No dej. Si vprašala, če bi pojedla mačka in rekla sem, da ne vem (ti pa že govoriš o nekem rezanju z nožem), ker še nikoli nisem bila lačna kaj preveč dolgo. Bolj iskreno ti ne morem odgovoriti (pa tudi primer je bolj tko no, švoh).

 

Da bi mačke same lovile miši... ja, lahko, vprašanje je le, koliko bi potem še bile "hišni ljubljenčki". Bi jih sploh še imeli?


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#118 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 8. maj 2013, 00:56

no oprosti če je zvenelo preveč napadalno, včasih se rada razpišem in zapadem v detajle heh. 

No ko sem dala ta primer z mačkom in biti brez hrane sem pač predvidevala da bo vsak takoj rekel, da "kj tazga pa res ne bi naredu"-se mi je zdel še najbolj jasen primer, ki sem se ga lih spomnla in me je "težko reči" malo presenetilo ane.

 

Glede miši, mogoče bi se na vasi še dalo ker mačke precej zunaj letajo. Se spomnim, da nam je sosedov maček večkrat nosil mrtve miši pred vhod wacko.png Glede ostalih živali bi bil pomoje večji problem, tako da na to pa ne poznam rešitve.



#119 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 8. maj 2013, 04:58

Je Rešitev, Je . Ampak Ne še zdaj , kajti Človeštvo še NI pripravljeno na To. Ko pa se bo zgodil "Dvig Zavesti" , Bodo tudi "čistilne" (mrhovino-mesojede) Živali postale Vegetarijanke , Natanko Tako kot je Pisano : " ... Levji mladič in jagenjček se bosta skupaj pasla na travi ... " .

 

Takrat Bomo lahko govorili zopet o "Raju na Zemlji" .

 

In, lahko da bo to že dokaj kmalu - v tej Novi Dobi, katero bomo dočakali, ali pa potem čez cca 750 let , v "drugi pošiljki" .

 

Lp + #



#120 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. maj 2013, 08:12

Iz vseh tvojih postov vije ogromno sovraštvo do mesojedcev in kako da imajo zaprte oči in kako so tvoje (vegetarijanske) teorije edino pravilne. Istočasno pišeš, kako se ugodju ne želiš odpovedati, ne zavedaš pa se, da za to trpi poleg živali še marsikdo, marsikaj drugega. Prvo zate je torej sprememba prehrane, zame pa, da uporabljam javni prevoz in hodim pešicon_smile_wink.gif 

 

Tehnično gledano to ni glih sovraštvo, bolj bi rekel nestrpnost, nerodno izažanje, pomanjkanje kilometrine, premalo izkušenj, ne zna še stvari videti globalno, itd...Sovraštvo ali agresija ima drugačno energijo...pri njej to ni toliko izrazito, so pa določeni odtenki tega...Imam feeling, da se je nekako pripravljena učiti oz. poslušati argumente drugih in na podlagi tega tudi spremeniti mnenje...Skratka ni čisto "fanatični" tip, ampak pušča odprte možnosti...tako kaže magična kugla...biggrin.png

 

By the way...človek lahko zdrži brez hrane tudi več kot en mesec, brez vode pa max tri dni...tako pravijo v znanstvenih in zdravstvenih krogih...

 

Nam so v bivši jugi tupili v glavo, da je dobro imeti doma zaloge hrane za vsaj kakšen mesec ali dva, če neprijatelj slučajno napade našo državo...V bistvu je bilo pa bolj to, da trgovine včasih niso dobile robe tudi po kakšen mesec, ko pa so jo, se je full na brzino prodal. Zlasti kakšno v redu kavo, milko, prašek...Torej en teden zdržat v stanovanju, no problem. Maček bi sigurno jedel kakšne špagete s kakšnim meskom iz konzerv kao vojne rezerve...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#121 anne

anne
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 137

Objavljeno: 8. maj 2013, 09:49

Hm, kako naj zdaj to napišem, ponovno... huh.png

Okej, očitno te res ne morem prepričati sleepy.gif wink.png 

Nevem, lej, jaz tukaj res ne znam spregledati dejstev, ki tako očitno štrlijo ven - in si tudi ne znam sploh predstavljati, kako lahko nekateri takšna dejstva obračajo levo in desno pa še na glavo. Stari da ena krava umre tut zarad tebe umre in da ti to dojameš - to ni zaslepljenost! 

Zakaj misliš, da imaš pravico mene nekaj prepričevati? Sem odrasel človek in kot tak sama sprejemam svoje odločitve. Prej pogledam informacije in se odločim na podlagi tega. Če dobim nove informacije, lahko svojo odločitev tudi spremenim. Da bi se pustila zmanipulirati drugim, bi lahko krepko pomislila o svoji zrelosti.yes.gif  Filme in tekste, ki jih ti navajaš, sem videla, prebrala že bistveno pred tabo, ne gre za nič novega. 

 

Dejstva, ki jih navajaš, so bolj floskule. O tem, da je človek rastlinojedec ali da ima temu primeren prebavni trakt, smo že govorili. Primer, kaj bi otrok naredil, če ga daš v ograjo z jabolkom in živo srnico, je popolna neumnost. Pa saj otrok ne more menda zrihtati živali za prehrano, kot tudi dosti mali otrok ne more sam pojesti jabolka. Za primerjavo je treba dati potem otroku jabolko in zrezek, se ti ne zdi? Ti povem - en otrok bo vzel jabolko, en meso, en oboje, en pa ničesar, tako da to ne dokazuje nič.  

 

Ta tema je zate neka osebna vojna, tisti, ki mislijo drugače kot ti, so grozni, ti si pa edina tista, ki imaš prav. Tvoj odnos do drugače mislečih je prevečkrat vzvišen, napadalen in obtoževalen. Jaz se ne slepim, da je treba živali ubiti za to, da imamo mi zrezek na krožniku. Ne slepim se pa niti s tem, da živali, narava, ljudje trpijo za marsikaj drugega, kar si želimo ali imamo. Torej tisto, ki si sama napisala, da "imamo polno rit vsega", je bistveno večje zlo za naše okolje. Problem niti ni samo mesojedstvo, temveč masovna proizvodnja VSEGA (tudi rastlinske prehrane). 

 

V zadnjih nekaj letih sem poskusila več diet, načinov prehranjevanja, izločevanja hrane, you name it, zaradi nekih težav. Verjameš ali ne, največ problemov sem imela ob izključno zelenjavni prehrani (da o sadju ne govorim) ali ob zelenjava & žitarice. Mogoče pač nisem še na dovolj visoki ravnitongue.png. Če tebi vegetarijanstvo ali celo veganstvo ustreza, go for it. Samo ne pričakuj, da bo vsak delal tako, kot si boš ti namislila in da je za vse dobro tisto, kar je zate. Obstaja tudi neka teorija o prehrani po krvnih skupinah. Verjeti ali ne, to je odločitev posameznika, ampak tudi tam lahko najdeš kake pametne smernice. 


 

Sicer pa lahko pogledaš v temo Kaj bomo dons jedl, pa malo vidiš, kako se uporabniki LNF prehranjujemo. Najbrž boš pozitivno presenečenawink.png

 

Če ješ tortice, je v večini želatina (jaz recimo je doma ne uporabljam), da o trgovinskih sladicah, bonbonih ipd ne govorim. Pa še to, bolj za Brezota tongue.png - vprašaj drugič, s čim pomažejo pekač za sirni burekwink.png

 

Nisem želela biti žleht, ampak kaj pa tvoji starši naredijo s škodljivci na vrtu? Kaj ti narediš s pajkom, komarjem ali muho v sobi? Kaj z armado faraonk v omari z oblačili ali (ta je dobra) s 5 centimetrskim ščurkom v kopalnici na morju?Oogle_anim.gif

 

Da bi mačke same lovile miši... ja, lahko, vprašanje je le, koliko bi potem še bile "hišni ljubljenčki". Bi jih sploh še imeli?

Ne vem, ali sem na tem forumu prebrala ali mi je nekdo povedal, da kar vse mačke lovijo miši (no, najbrž so salonske izvzetewink.png). Samo jih ne vse prinesejo do svojega gospodarja.

 

Tehnično gledano to ni glih sovraštvo, bolj bi rekel nestrpnost, nerodno izažanje, pomanjkanje kilometrine, premalo izkušenj, ne zna še stvari videti globalno, itd...Sovraštvo ali agresija ima drugačno energijo...pri njej to ni toliko izrazito, so pa določeni odtenki tega...Imam feeling, da se je nekako pripravljena učiti oz. poslušati argumente drugih in na podlagi tega tudi spremeniti mnenje...Skratka ni čisto "fanatični" tip, ampak pušča odprte možnosti...tako kaže magična kugla...biggrin.png

Ja, najbrž res, napačna izbira besed. Ampak če bi justbelove šla brat svoje poste samo na tej strani, bo mogoče videla, kaj mislimo. Če s takim nastopom, s tem odnosom, kot ga ima do nas, in zvesto prepričanostjo v svoj prav in predvsem narobe drugih, deluje tudi v krogu svojih bližnjih, ne vidim dobrih obetov.Hydrogen.gif

 

Priporočam ji, da gre te svoje poste brati čez 5, 10, 15 in 20 let. bucktooth1.gif


Life begins at the end of your comfort zone. 


#122 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 8. maj 2013, 11:22

Ne vem, ali sem na tem forumu prebrala ali mi je nekdo povedal, da kar vse mačke lovijo miši (no, najbrž so salonske izvzete;)). Samo jih ne vse prinesejo do svojega gospodarja.

 

biggrin.png

 

Ja, jaz sem rekla, da če mačka ne prinese domov miši, še ne pomeni, da ne lovi. Itak, da so sposobne preživeti neodvisno od človeka, le težko boš takšno mačko potem doma cartal. Za to pa imamo ljubljenčke, ane... mi damo njim nekaj, oni pa nam.

Če bi postali vsi vegani, se od kužkov in muckov lahko kar poslovimo.

 

 

Ne vem... malo preveč zakomplicirana tema, da bi lahko rekel - hej, pač ne jest mesa, pa je problem rešen


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#123 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 8. maj 2013, 12:03

Jah saj poskušam razumeti drugačna mišljenja, vendar mi nekako ne gre icon26.gif icon27.gif

Mogoče se sliši naivno, ampak ni mi jasno, zakaj naj bi bilo bolj pomembno mesojedova sitost v možganih in v želodcu za dvajset minut, ter njegovo "dobro zdravje" - ki je vprašljivo,  od živali, kljub vsemu kar ve kaj se dogaja v klavnicah?

 

Verjemi kar precej razmišljam...in ob tem se mi poraja vprašanje - kako pa ti razmišljaš, da misliš tako kot misliš smile.png

Sori, ampak mrtva žival na krožniku, zato da poteši požrešnost ni sivkasta stvar ampak črna. In o tem sedaj govorim v tej temi. 

In če neham uporabljati računalnik - bo ta ostal še vedno "živ", "živ" pa je tudi ko ga uporabljam. Če pa poješ žival pa ni več živa in se mi ne zdi ravno primerno, da naše navade z elektroniko primerjamo z grizenjem živali. 

In ja ne potrebujemo vsega tega (torej priznaš, da ubijanje živali ni potrebno? partyy.gif )

 

O tem ti govorim, lahko se je zgovarjati in obračati temo, kaj pa če trgovin ne bi bilo in tako naprej. Vem, bilo bi veliko težje. Vendar pa to sedaj ni ključnega pomena - ključnega pomena je to, da imamo sedaj polno rit vsega (sepravi polne trgovine smile.png ), in še dobro, da je tako, saj zaradi tega komot črtamo naš zrezek iz krožnika.

 

Zakaj pa športnikov ne bi smela primerjati z kmeti? Saj imajo ista telesa kot vsak drugi človek. In hej..moj stric je vegi, in kot kmet čisto lepo deluje smile.png

In jaz se počutim polno energije, kot prej nikoli biggrin.png

 

Tole z eskimi vas je pa očitno res prizadelo noohmy.png . Okej, priznam, da sem ga polomila pri tem, ko sem rekla, da jih ni noben silil, da gredo tja. Vem, niso oni krivi, če so njihovi predniki slučajno prišli tja. Ampak sedaj so pa že malo bolj civilizirani, imajo trgovine, če pa še vedno mislijo, da brez lova ne morejo preživeti zaradi vremenskih razmer, pa verjamem, da poznajo tudi letala -in črta na letališče.

 

Hvala, saj poskušam. Kaj pa ti?wink.png

 Justbelove

 

Koliko časa si ti vegetarijanka koliko čas tvoj stric, in ali približno veš koliko časa so to bili vrhunski športniki?

Zakaj to sprašujem se gotovo sprašuješ sprašujoč se?

 

Zato, ker je 98%teh stricev, na katere se recimo sklicujejo vegani, recimo ene  4/5 svojega lajfa preživela v vsejedstvu s pretežno mesno prehrano.

Potem se je zgodil, ponavadi kak klik v glavi, ne vem, bolezen, duhovno spoznanje njuejdžerski wannabe al temu podobno. 

In ljudje ki so se 20 in več let prehranjevali vsejedsko so nenadoma prešaltali na novo prehransko religijo.

 

Da se razumemo, meni je povsem jasno, da se vegan ali vegetarijanec po tem ko se je pretežen lajf prehranjeval nezdravo, danes ob odpravi živalskih produktov nenadoma počuti bolje v boljši formi etc.

 Toda to nima prav veliko zveze s samim veganstvom in vegetarijanstvom , temveč z disciplino, ki jo spremenjen prehranjevalni režim neizogibno prinese.

 

Tudi sam sem kot vegetarijanec z 88 kili dost boljše funkcioniral kot  vsejed s 100 kili..


prenos.jpg


#124 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. maj 2013, 12:56

Če ješ tortice, je v večini želatina (jaz recimo je doma ne uporabljam), da o trgovinskih sladicah, bonbonih ipd ne govorim. Pa še to, bolj za Brezota tongue.png - vprašaj drugič, s čim pomažejo pekač za sirni burekwink.png

 

Ah, malo želatine al pa živalske maščobice ni še nobenega vegija pokončal...zato je bolje, če se nekaterih stvari ne ve kaj je v hrani...se lažje spi...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#125 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 8. maj 2013, 21:42

Hm, kako naj zdaj to napišem, ponovno... huh.png

Zakaj misliš, da imaš pravico mene nekaj prepričevati? Sem odrasel človek in kot tak sama sprejemam svoje odločitve. Prej pogledam informacije in se odločim na podlagi tega. Če dobim nove informacije, lahko svojo odločitev tudi spremenim. Da bi se pustila zmanipulirati drugim, bi lahko krepko pomislila o svoji zrelosti.yes.gif  Filme in tekste, ki jih ti navajaš, sem videla, prebrala že bistveno pred tabo, ne gre za nič novega. 

 

Dejstva, ki jih navajaš, so bolj floskule. O tem, da je človek rastlinojedec ali da ima temu primeren prebavni trakt, smo že govorili. Primer, kaj bi otrok naredil, če ga daš v ograjo z jabolkom in živo srnico, je popolna neumnost. Pa saj otrok ne more menda zrihtati živali za prehrano, kot tudi dosti mali otrok ne more sam pojesti jabolka. Za primerjavo je treba dati potem otroku jabolko in zrezek, se ti ne zdi? Ti povem - en otrok bo vzel jabolko, en meso, en oboje, en pa ničesar, tako da to ne dokazuje nič.  

 

Ta tema je zate neka osebna vojna, tisti, ki mislijo drugače kot ti, so grozni, ti si pa edina tista, ki imaš prav. Tvoj odnos do drugače mislečih je prevečkrat vzvišen, napadalen in obtoževalen. Jaz se ne slepim, da je treba živali ubiti za to, da imamo mi zrezek na krožniku. Ne slepim se pa niti s tem, da živali, narava, ljudje trpijo za marsikaj drugega, kar si želimo ali imamo. Torej tisto, ki si sama napisala, da "imamo polno rit vsega", je bistveno večje zlo za naše okolje. Problem niti ni samo mesojedstvo, temveč masovna proizvodnja VSEGA (tudi rastlinske prehrane). 

 

V zadnjih nekaj letih sem poskusila več diet, načinov prehranjevanja, izločevanja hrane, you name it, zaradi nekih težav. Verjameš ali ne, največ problemov sem imela ob izključno zelenjavni prehrani (da o sadju ne govorim) ali ob zelenjava & žitarice. Mogoče pač nisem še na dovolj visoki ravnitongue.png. Če tebi vegetarijanstvo ali celo veganstvo ustreza, go for it. Samo ne pričakuj, da bo vsak delal tako, kot si boš ti namislila in da je za vse dobro tisto, kar je zate. Obstaja tudi neka teorija o prehrani po krvnih skupinah. Verjeti ali ne, to je odločitev posameznika, ampak tudi tam lahko najdeš kake pametne smernice. 


 

Sicer pa lahko pogledaš v temo Kaj bomo dons jedl, pa malo vidiš, kako se uporabniki LNF prehranjujemo. Najbrž boš pozitivno presenečenawink.png

 

Če ješ tortice, je v večini želatina (jaz recimo je doma ne uporabljam), da o trgovinskih sladicah, bonbonih ipd ne govorim. Pa še to, bolj za Brezota tongue.png - vprašaj drugič, s čim pomažejo pekač za sirni burekwink.png

 

Nisem želela biti žleht, ampak kaj pa tvoji starši naredijo s škodljivci na vrtu? Kaj ti narediš s pajkom, komarjem ali muho v sobi? Kaj z armado faraonk v omari z oblačili ali (ta je dobra) s 5 centimetrskim ščurkom v kopalnici na morju?Oogle_anim.gif

 

Ne vem, ali sem na tem forumu prebrala ali mi je nekdo povedal, da kar vse mačke lovijo miši (no, najbrž so salonske izvzetewink.png). Samo jih ne vse prinesejo do svojega gospodarja.

 

Ja, najbrž res, napačna izbira besed. Ampak če bi justbelove šla brat svoje poste samo na tej strani, bo mogoče videla, kaj mislimo. Če s takim nastopom, s tem odnosom, kot ga ima do nas, in zvesto prepričanostjo v svoj prav in predvsem narobe drugih, deluje tudi v krogu svojih bližnjih, ne vidim dobrih obetov.Hydrogen.gif

 

Priporočam ji, da gre te svoje poste brati čez 5, 10, 15 in 20 let. bucktooth1.gif

 

hjoj, mislim, saj nočem tuki zdj neki vsiljevati in pametovati mellow.png Glede besede "prepričati" - nisem pač vedela katero besedo naj pravilno uporabim - vem, da te ne smem tukaj zdaj nekaj prepričevati, pač da ni moja pravica, sploh če odkloniš. Pač na vse to gledam kot na "prepričevanje" iz ene strani in obratno iz druge - čeprav vem, da vsak govori samo svoja prepričanja in svoja prepričanja želi povedati drugim.

Vem, da izpadam kdaj otročje in vam morda neumno - in ja, mogoče bom čez nekaj let tudi sama še malo bolj drugače razmišljala - čeprav sedaj še ne vem kako bi na to sploh drugače lahko gledala. Sedaj pa bom svoja prepričanja še naprej delila biggrin.png In res ni moj namen vas žaliti blush.png - bolj na grobo razložim kakšno stvar in kasneje ugotovim, da morda res deluje preveč napadalno ali vzvišeno ..hja mogoče je pa eno od mojih življenskih poslanstev in večje razumevanje oz. neobtoževanje do drugačnih stališč - in vi mi pri tem pomagate wink.png 

 

To glede otroka in srne - podobne primere so dajali ljudje na videih, ki sem jih gledala - in so se mi zdeli precej smiselni. In če naprimer pogledamo levjega mladiča, ki je zagotovo mesojed, bo že kot majhen videl neko žival kot zrezek in se jo naučil ujeti. In ta primer z otrokom je nekako temeljil na tem pomoje.

Tale tipček mi je zelo uredu vse tole predstavil  (tudi zelo ne napadalno) smile.png  ne silim te, da glej - če boš kdaj imela čas in te bo morda prijelo.

Ali pa je še en primer, da če bi bili res mesojedi - pojdi ven, z golimi rokami ujemi veverico ali ptiča potem pa ga brez pripomočkov ubiti in pojesti - pač je mišljeno kot to, da mati narava ni morala vedeti, da bomo iznašli ogenj ali nože ali pištole. Okej mogoče, če bi se poglobil v ta primer bi našli kakšen kiks ampak vseeno smile.png 

 

No to priznam, očitno ima vsako telo nek svoj izbor, kar mu najbolj odgovarja. Čeprav prvič slišim, da nekemu telesu ne odgovarja preveč rastlinska prehrana huh.png Glede krvnih skupin, to me je vedno zanimalo ampak potem se nikoli nisem lotila, ker ne vem katere krvne skupine sem mellow.png 

Uglavnem ja, očitno niso vsa telesa enaka - temu ne morem nasprotovati, ker se ne spoznam preveč na to.

 

Ok, bom pogledala še tja - enkrat še v tem tednu smile.png

 

Želatino - v haribo bombonih je eekblue.jpg teh pa že kar dolgo ne jem - ko sem to zvedla, me je skor kap ukid.gif -pa takrat sploh še vegi nisem bla.

 

Presenečenje haha - biggrin.png ati je obseden z eko zadevcami in ravno zaradi tega imamo svoj vrt brez kakršnih škropil in podobno. Verjemi ali ne, zdaj mam že slabo vest, če muho ubijem biggrin.png    Prejšne poletje se spomnim, jih je bilo ful v moji sobi večkrat ponoč - pol sm pa na hodniku luč prižgala v svoji sobi jo pa ugasnila in so šle takoj kot avijončki ven biggrin.png    Suhe južne me pa niti ne motijo če jih že vidim - če pa pridejo preveč do izraza jih pa z metlo dam stran pa čez okn. Komarjev pa ponavadi ne opazim - če pa že, se mi pa ne da za njimi letati pa še upira se mi mal ta kri pol.

 

No, priznam, za ščurka bi atija poklicala naj ga nekako stran spravi biggrin.png Se pa spomnem nekaj let nazaj, ko sem bila na wc-ju ponoči, je bla (nevem kako se tej živali reče) - k kakšna glista, mislim ne glista, ful nagravžno meni no, pa tak bol mjhn - uglavnm sem s prstom pritisnila nanjo, seveda sm mela umes "skret papir", uglavnem še vedno se spomnem, kako se je je obračala in mučila eekblue.jpg unsure.png -in mi ni več do tega heh hypnodisk.gif 

 

 

Moje mnenje je, da če brez živali - da bi naše telo res umrlo - potem naj pa to "proizvodnjo" vsaj zmanjšajo na minimum sad.png in v bolj življenskih razmerah (čeprav se z ubijanjem živali še vedno ne strinjam). Gotovo za življenje ne potrebujemo hot dogov in hamburgerjev, ki pa na dan po celem svetu gotovo vzamejo velik procent mesa.

Če se jaz kaj spomnim, sem nekje brala, da če bi obdelovalno površino za rast koruze in vsega tega kar potrebujemo za prehrano živine - če bi te površine porabili za prehrano človeka - da bi s tem rešili problem lakote po svetu. Nevem kako preverjen je ta podatek, ampak se mi zdi smiselen.

 

Nočem se kregati, na ta forum sem se pravzprav registrirala tudi zaradi vas, ki imate zanimive debate na nekaterih temah in večinoma lepo vzdušje, in ni mi všeč da je na tej temi toliko negativne energije mellow.png -kar je ob tej temi mogoče tudi bilo za pričakovati ampak vseeno. Danes sem naredila občinske teste partyy.gif biggrin.png  in sem vsa vesela in ne želim, da bi komentarji tukaj tudi na vas negativno vplivali, sploh če imate dober dan biggrin.png 






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0