Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Imaš rad/a živali? - zakaj jih potem ješ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
255 komentarjev na to temo

#201 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 25. maj 2013, 08:42

Sem del boga. Torej sem "boginja". To vem. Le čutim še ne v celoti smile.png

 

icon1_thumbup.gif  icon_smile_big.gif

 

Da, Si Samo Delček Boga Ki Je VseObsežen . Ti si pa samo "majcenoobsežna" , ker izven dosega tvojih rokic se tvoja "obsežnost" kaj hitro neha .

 

Torej, tudi to o svoji domnevni "boginji" veš Žal - Zmotno .

 

There Can Be Only One .

 

One God .

 

And One Herd .

 

He Is Shepherd, and we are His herd .

 

God-Is-Love :)

 

An we are His Created beings - His Children .

 

Nothing more :)

 

Živali pa so naše prijateljice in pomočnice .

 

Morda bi bilo dobro reči :

 

Give them Love, not death .

 

Give them Love, not knife .

 

Give them Help, not destruction.

 

A naj še prevedem ?

 

Dajmo jim Ljubezen, ne smrti .

 

Dajmo jim Ljubezen , ne noža.

 

Dajmo jim Pomoč, ne uničenja.

 

Kajti :

 

Le Ljubezen Je Življenje .

 

Amen :)



#202 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 25. maj 2013, 08:49

Bog Je ustvaril določene živali kot "Čistilce" trupel, kajti , Če tega Nebi bilo, bi preveč razpadajočih trupel povzročalo prehude epidemije bolezni .

 

 

In očitno je ustvaril tudi plenilce, ki svojo žrtev ujamejo in ubijejo. Včasih požrejo kar živo.



#203 MedvedekPi

MedvedekPi
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 67

Objavljeno: 25. maj 2013, 08:53

Da, To Bo Posledica Delovanja Stvarnikove Ljubezni do Tistih ki Bodo Upravičeni do Nje.

 

Ljubezen, do katere moraš biti upravičen, je pogojna ljubezen. Kaj ne pripisujemo Stvarniku običajno brezpogojne ljubezni?



#204 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 25. maj 2013, 13:07

In očitno je ustvaril tudi plenilce, ki svojo žrtev ujamejo in ubijejo. Včasih požrejo kar živo.

 

Ja, to Takrat, ko jim zmanjka trupel . A naj stradajo do onemoglosti ? Tako si pomagajo da ne umrejo od lakote . Saj celo tudi kakega človečka požrejo, če ni dovolj priden ! ;)

 

No, pa saj sem ti rekel, da je Tudi za To Rešitev Že poskrbljeno , ko Bodo vse ( no, skoraj vse ) Vegetarijanke , in tudi umirale nebodo več toliko, ...

 

Lp + #



#205 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 25. maj 2013, 13:12

Ljubezen, do katere moraš biti upravičen, je pogojna ljubezen. Kaj ne pripisujemo Stvarniku običajno brezpogojne ljubezni?

 

Da . Saj Stvarnik nas V Osnovi Vse Ljubi Enako , brez razlik in pogojev.

 

Tiste , ki pa so Njemu po Njegovi Volji , pa ima še toliko rajši .

 

To je isto, kot pri naših otrocih : Povej , Katerega imaš rajši ; tistega ki ti stalno nagaja in povsod nasprotuje, uničuje, in dela škodo , ... ali tistega ki je ubogljiv , ljubezniv, in dela tako kot Ti , ki Najbolje veš po svoji Visoki Inteligenci + Modrosti + Vsevednosti , katera je Last Edinole Stvarniku - Bogu . ? No, torej, ...  Koga imaš rajši ?? Prvega ali drugega ??? smile.png

 

Lp + #



#206 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 25. maj 2013, 14:59

Da . Saj Stvarnik nas V Osnovi Vse Ljubi Enako , brez razlik in pogojev.

 

Tiste , ki pa so Njemu po Njegovi Volji , pa ima še toliko rajši .

 

To je isto, kot pri naših otrocih : Povej , Katerega imaš rajši ; tistega ki ti stalno nagaja in povsod nasprotuje, uničuje, in dela škodo , ... ali tistega ki je ubogljiv , ljubezniv, in dela tako kot Ti , ki Najbolje veš po svoji Visoki Inteligenci + Modrosti + Vsevednosti , katera je Last Edinole Stvarniku - Bogu . ? No, torej, ...  Koga imaš rajši ?? Prvega ali drugega ??? smile.png

 

Lp + #

Pravzaprav to z otroci ni res wink.png Prav tistemu, ki ti bolj nagaja moraš dati še posebno več pozornosti in ljubezni, saj če si vseveden in ljubezen, potem veš s kakšnim razlogom se ta otrok tako obnaša. In tako se ne obnaša zato ker bi bil zloben, temveč zato ker ima mogoče kakšno travmo, občuti premalo ljubezni itd smile.png Torej tukaj ni vprašanje koga imaš rajši. Prvi ti le ne povzroča toliko "problemov", kar pa ne pomeni, da ga imaš zato raje. wink.png



#207 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 25. maj 2013, 15:13

Da, Si Samo Delček Boga Ki Je VseObsežen . Ti si pa samo "majcenoobsežna" , ker izven dosega tvojih rokic se tvoja "obsežnost" kaj hitro neha .

 

Torej, tudi to o svoji domnevni "boginji" veš Žal - Zmotno .

biggrin.png  Sem hčerka svoje mami - in tako kot ona sem še vedno človek in sem še vedno tudi del njenega telesa, ker imam njeno kri in tako naprej. Torej če sem pa dejansko prav mikrokozmični delček boga, je moja "sestavina" še vedno bog. Kaj drugega pa naj bom če sem iz boga? Kaj pa je bog če ne bog? biggrin.png

In če bi kdaj resnično gledal našo auro, bi lahko videl, da je vseobsežna smile.png



#208 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 25. maj 2013, 15:55

biggrin.png  Sem hčerka svoje mami - in tako kot ona sem še vedno človek in sem še vedno tudi del njenega telesa, ker imam njeno kri in tako naprej. Torej če sem pa dejansko prav mikrokozmični delček boga, je moja "sestavina" še vedno bog. Kaj drugega pa naj bom če sem iz boga? Kaj pa je bog če ne bog? biggrin.png

In če bi kdaj resnično gledal našo auro, bi lahko videl, da je vseobsežna smile.png

 

Naše Aure So Oslabljene, In zato Zmanjšane , ter smo zato bolj dojemljivi za bolezni .

 

Kot sem že razložil : Smo Le Delčki Boga , torej ; Delčki Celote .

 

In, ja, del naše sestavine Je resda Bog z Njegovo Energijo, A preostali del je žal satanov , kar pa verjetno bo zopet preveč zate za dojeti.

 

Tvoja Mami je pa hčerka njenih prednikov, in vsi predniki prednikov so potomci Prvega Para, katerega Oče pa Je - B o g .

 

Še vedno pa smo : ljudje , čeprav z "Zmanjšano" zavestjo, kajti Smo Namenoma Ločeni od Univerzalne Zavesti , ki je v Lasti Boga - Stvarnika.

 

Vidiš, Živali pa Niso ločene od Te Zavesti , Zato se že kmalu po rojstvu ( no, nekatere že kar takoj) znajo obnašati in biti samostojne ter si iskati hrano, itd, itd .

 

Človek pa je Žal Ločen od Te Univerzalne Inteligence Stvarnika , in se zato rodi Butast ko noč, ( no , eni tudi umrejo isti) , ...

 

Vse si mora na novo priučiti, in ( ponavadi) bolj proti koncu te Inkarnacije spozna, da je bil "prevaran" , in da je butast , ... no, eni še takrat ne spoznajo, ... in imajo potem Onstran, torej po smrti , v Onstranstvu še Ogrooooooomno Teeeeeeeeeežkega Dela .

 

To so pogosto duše z pomanjkanjem Ljubezni , ...

 

Zato : Le Ljubezen je Življenje .

 

In, meskoti jo žal imajo premalo , ali pa so slepi - zavedeni ... večinoma, četudi drugače niso toliko slepi .

 

Imaš pa vegetarijanske slepce , ki imajo rajši živali kot pa sobrate in sosestre ....

 

Ti so tudi "težji primeri" Duhovne slepote ki "ubija" .

 

Moram iti zdaj .

 

Lp + #



#209 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 25. maj 2013, 15:59

Pravzaprav to z otroci ni res wink.png Prav tistemu, ki ti bolj nagaja moraš dati še posebno več pozornosti in ljubezni, saj če si vseveden in ljubezen, potem veš s kakšnim razlogom se ta otrok tako obnaša. In tako se ne obnaša zato ker bi bil zloben, temveč zato ker ima mogoče kakšno travmo, občuti premalo ljubezni itd smile.png Torej tukaj ni vprašanje koga imaš rajši. Prvi ti le ne povzroča toliko "problemov", kar pa ne pomeni, da ga imaš zato raje. wink.png

 

P.s. : otrok postane zloben Zaradi prevelike doze Ljubezni , ker se razvadi , potewm pokvari, in na koncu mu še Bogtežko pomaga zaradi Nespametnih staršev  ... tako kot z vsako rečjo v Stvarstvu, je tudi z Ljubeznijo : preveč, ali premalo Je Vedno Problem : Jezus Je Učil : Srednja Pot Je Prava , seveda z pravo Vnemo smile.png

 

Letim zdaj smile.png



#210 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 26. maj 2013, 10:54

Naše aure so resda lahko oslabljene, šibke in tralala, kar pač povzroča sres in tako naprej, še vedno pa so vseobsežne smile.png

Am ja, o satanu ne bova več biggrin.png wink.png

Em, a ti dejansko verjameš v Adama in Evo? biggrin.png

 

P.s. : otrok postane zloben Zaradi prevelike doze Ljubezni , ker se razvadi , potewm pokvari, in na koncu mu še Bogtežko pomaga zaradi Nespametnih staršev  ... tako kot z vsako rečjo v Stvarstvu, je tudi z Ljubeznijo : preveč, ali premalo Je Vedno Problem : Jezus Je Učil : Srednja Pot Je Prava , seveda z pravo Vnemo smile.png

 

Letim zdaj smile.png

Otrok ne postane zloben. Pravzaprav noben človek ni zares zloben smile.png

Nihče ne postane zloben zaradi prevelike doze ljubezni. Problem je le, če starši svojo "ljubezen" izkazujejo na "napačen" način. Kot si rekel, da se otrok npr razvadi in podobno. smile.png



#211 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 27. maj 2013, 06:30

Ja, a ti veš, Kako izgleda, če ima človek Dobro/Močno Auro ? Tako, da lahko Vidi Dogajanja več Deset Kilkometrov stran od sebe , in prepoznava namene in misli ljudi tam .

 

Zdaj pa se Vprašaj ; Koliko Ljudi poznaš, ki imajo tako Močno/Dobro Auro KI Pa Še N I Vseobsežna po Celotnem Vesolju .

 

Tisto , Vseobsežno ima lahko Edinole Vseobsežno Bitje, ki pa Je Edinole Sam Stvarnik Bog ki ima Vse pod Kontrolo v Tem Njegovem Telesu , v katerem so takšna Vesolja kot je naše , z vsemi brezštevilnimi Galaxijami in Osončji in Planeti in Lunami, in - Nami .

 

No, torej Koliko jih poznaš Takih, ki imajo Auro Vsaj toliko Razširjeno , da recimo sprevidijo Auro sosednjega Človeka , recimo na koncu Ulice ali npr. 50 metrov daleč ?

 

Jaz sem takšno nekoč Že Imel , ... ko sem bil "bolj priden" , ... še v prejšnjem Tisočletju , ... potem pa sem se malo pokvaril , ... in pridobil drugje .

 

Ampak, menim, da Bom nekoč Zopet tako Energijsko "dober" (zmogljiv) .

 

Adam + Caiva ( Eva ) ?

 

Da, to sta bila naša prednika, ki sta bila Materializirana na ta Planet ,za Začetek naše rase, ki pa z Prejšnjo nima Nobene veze/povezave.

 

Ali pa morda meniš, da si prišla iz opice, tko kot si je Darvin zamislil v svoji zmotni slepoti in so nas potem po šolah mantrali ? wink.png

 

Lp + #



#212 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 27. maj 2013, 12:03

Se gremo tukaj nekakšna dokazovanja? biggrin.png

Če se osredotočim lahko vidim obrise okoli naših teles. Ne vidim pa še naprimer dva metra okoli nas. In tako nekdo, ki vidi auro do dva metra okoli nekega telesa, on še ne vidi npr. 100 metrov. In nekateri posamezniki lahko vidijo, da se naša aura razteza neznano neskončno kam smile.png 

Jaz govorim o tem, in ne o nekakšni močni auri smile.png No če že o tem, naj povem, da v živo hitro preberem človeka- sepravi moje namene z menoj ali z človekom zraven, občutja, če laže, govori iz ljubezni in tako naprej - kar pa najbrž večina ljudi ane, ne bi pa rekla da to zdj kr na 50 metrov, niti nevem kaj bi mi to ane.

Bog je vse, in Bog postane vse. Ničesar ni, kar ne bi bilo Bog, in vse, kar Bog sam doživlja, doživlja skozi tebe. Zatorej nehaj že govoriti o nekakšni ločenosti.

 

Mislim, da preveč mešaš teologijo in realnost wink.png

Verjamem, da so se naše duše začele uteleleševati v telesa "opic", ko so bile le te že dovolj razvite.

Adama in Evo pa jemljem le kot metaforo za tisto o čemer sem že pisala - da pač Eva in Adam predstavljata vse ljudi na svetu, ki se odločijo, da bodo posegli po "slabem", da bodo lahko izkusili "dobro" smile.png. 

- My theory biggrin.png 



#213 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 27. maj 2013, 21:33

Wrong theory, sorry .

 

Human theoryes are almost allways wrong .

 

No, vidiš, da nisi vedla za Daljnosegajočo Auro , recimo na 100 metrov . Jaz sem jo imel v prejšnjem Tisočletju, tako, da ti lahko povem iz lastnih Izkušenj.

 

Pravi Ljudje po Božji Volji jo imajo pa skoraj v Neskončnost , kajti so Resnično Dovolj Povezani z Vrhovno Inteligenco ki je v Stvarnikovi - Božji lasti in je Bog Sam  .

 

Mi pa smo Ločeni od Te Vrhovne Vseobsegajoče Inteligence .

 

Kajti, Če nebi bili Ločeni, Potem bi bili Vsevedni .

 

Zdaj pa se vprašaj, ali si , ali Nisi Vsevedna ?

 

Nisi .

 

Torej Si žal Ločena od Boga .

 

Štekaš - prepoznaš našo Omejenost in Ločenost ?

 

Upam smile.png

 

Brez "metkafor" wink.png

 

Torej je še en "faktor" ,  ki nas je naredil Ločene od Njega.

 

Lp + #

 

:)



#214 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 27. maj 2013, 22:57

Se gremo tukaj nekakšna dokazovanja? biggrin.png

Če se osredotočim lahko vidim obrise okoli naših teles. Ne vidim pa še naprimer dva metra okoli nas. In tako nekdo, ki vidi auro do dva metra okoli nekega telesa, on še ne vidi npr. 100 metrov. In nekateri posamezniki lahko vidijo, da se naša aura razteza neznano neskončno kam smile.png

 

Moj nasvet...ne spuščaj se preveč v debate z Bojantejem, ker na koncu ne boš vedela kje se te glava drži...biggrin.png

 

Raje si preberi kakšno v redu knjigico o auri al pa prečekiraj LNF...auro se da videti tudi na daleč...ne iz fizične realnosti, ampak astralne...glede pomena o Adamu in Evi si pa sfalila...te bajke sem že bluzio...

 

http://www.lunin.net.../?hl= adam eva

 

Ne bi bilo slabo, če bi si prebrala kakšne bajke o "kristalnih otrocih"...imaš podobne vibre oz. spadaš kao v njihov rang...smatraj to kot namig belih duhcev...in če jih slučajno srečaš, jih povabi na kavico v mojem imenu...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#215 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 28. maj 2013, 06:17

And p.s. : Jbl, tisti obrisi so velikokrat prevara , ker tisto še Ni Duhovno gledanje Duše , temveč nastane "zamik" obarvanosti zaradi zasenčenja opazovanega predmeta.

 

Lep + predvsem Dober Dan vam želim vsemskupajtukajtamkaj smile.png

 

B. + smile.png



#216 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 28. maj 2013, 17:37

Wrong theory, sorry .

No, imava pač oba neka svoja mišljenja wink.png smile.png 

 

Raje si preberi kakšno v redu knjigico o auri al pa prečekiraj LNF.

 

smatraj to kot namig belih duhcev....biggrin.png

Me doma že čakata dve knjigici o avri ozrioma zdravljenju. Zdaj samo še čakam na počitnce biggrin.png

Ja, to o indigijcih in kristalnih sem pa že večkrat kaj zasledila ja, precej zanimivo. Klele na lf je @beli mag čisto moje lastnosti opisal whistling.gif  Kaj misliš to z belimi duhci? biggrin.png 



#217 Bojante

Bojante
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 257

Objavljeno: 28. maj 2013, 20:31

Jaz o tem Nimam več svojega prvotnega mišljenja , kajti Spoznal sem, da je bilo žal preveč Zmotno .

 

Okay, back 2 basics :

 

Torej, ... so Težave meskotov predvsem Zaradi Pomanjkanja Ljubezni do Živali , in tudi Ljubezni Nasploh v Duši , oziroma imajo Napačno Ljubezen - sebično ljubezen, do svojih vampov(trebuhov)  in ostalih mesenih užitkov .

 

Have Love = Have Life :)

 

Only Love Is Life :)

 

God Is Love :)

 

God Is Life :)

 

... no, pa smo spet nazaj pri Bistvu wink.png , ki je Resno Življenjsko Pomembno, Ker Je Življenje Samo , ki Je Ljubezen od Stvarnika.

 

Če On Nebi imel Toliko Ljubezni, nas Sploh nebi Nikoli Ustvaril.

 

Dandanes, pa imamo zopet "Nov Veter" , ko Stvarnik Pošilja na ta Planet čedalje Več Duš "od Zgoraj" , ki so - Vegetarijanske .

 

Tudi zato, da si ne slabšajo Karmo še bolj.

 

Po drugi strani, pa "mlade duše" (neizkušene-neprečiščene-nepoučene)  čedalje bolj tonejo v brezno mesenih užitkov . "zunanjih in notranjih" .

 

Tako je "propad zagotovljen" , in ne manjka veliko ( cca 5-10 let ) .

 

Na srečo pa ima Stvarnik Rešitev, in Kmalu bo ta Njegov Planet spravljen v Pravi Red, da Bo Resnično Veselje Prebivati na njem , brez nasilja , gorja, trpljenja, ubijanja, groze , mrcvarjenja, itd , itd .

 

To Bo Čudovita Nova Doba ki je Pripravljena da se Zgodi-Udejani, kmalu po teh predhodnjih Prihajajočih Dogodkih .

 

Lep Duhoven pozdrav do tedaj, ajd' , čaw =)



#218 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 28. maj 2013, 21:46

Me doma že čakata dve knjigici o avri ozrioma zdravljenju. Zdaj samo še čakam na počitnce biggrin.png

Ja, to o indigijcih in kristalnih sem pa že večkrat kaj zasledila ja, precej zanimivo. Klele na lf je @beli mag čisto moje lastnosti opisal whistling.gif  Kaj misliš to z belimi duhci? biggrin.png 

 

Casper friendly ghost...a ti še nikoli ni prinesel kavice...biggrin.png  Nefizična bitja, ki se "šetajo" po višjih duhovnih ravneh in imajo pač belo auro...No ja, tehnično gledano so odtenki zlate, bele, diamantno bele in še nekateri drugi odtenki, ki sploh ne vem kako jih opisati, ampak ko šljivi detajle...za farbenblint človečka, ki vidi samo ČB so pač beli...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#219 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 28. maj 2013, 22:06

no kavce mi pa še niso prinesli biggrin.png hvala za razlago wink.png



#220 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 1. junij 2013, 18:33

http://tv.jutarnji.h...43d69161732c312  icon_smesko.gif 



#221 Andrejc

Andrejc
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 7. julij 2014, 09:41

Živjo!

 

Tale tema mi je že skoraj malo smešna, vendar zelo kompleksna, saj ima tako
pozitivne kot negativne lastnosti.

 

Zelo rad imam vse živali.

 

''Ljudje za izgovor pravijo, da bi z ne uživanjem mesa naše telo lahko umrlo  
 (lih danes mi je ena mama na obisku to rekla .. )

Takšen komentar ni več utemeljen. Pravzaprav je napačen. Prav meso in živalski

produkti nasploh na svetu povzročajo ogromno bolezni. 

 

Več o tem dejstvu si lahko tudi preberete v knjigi Kitajska študija (ameriški

znanstvenik je pisatelj, na katerega pisanje ni vplivala živalska, jajčna in
mlečna industrija. Prav tako ne politika.)''

 

To ni nikakršen izgovor, še manj napačen. Prvič, meso so proteini, ki so nujno
pomembni za normalen razvoj telesa. Proteine potrebujejo vsi procesi v našem
telesu, omogočajo nam normalno življenje. s tem v mislih, torej ljudje moramo
nujno pridobivati proteine. In največ proteinov vsebuje prav živalsko meso
(največ proteinov na 100g vsebuje puran (cca 30g)).

 

Popolnoma se strinjam, da je živilska industrija ena najbolj neusmiljenih in umazanih
industrij v današnjem svetu. Masovno proizvajanje mesa za potrebe ljudi, vendar
pa medtem nihče niti malo ne pomisli na živali, njihovo počutje in čustva, saj
bodo konec koncev umrle. Kokoši celo življenje preživijo v majhnih kletkah,
umetno so oplojene, in cel dan valijo jajca, govedo se v ogromnih farmah redi,
nato grejo v zakol, pa še mnoge druge živali zelo trpijo za naše potrebe. Brez
vsakršnih večjih zadržkov morimo različne živali zato, da preživimo. Povsem se
strinjam, da je to zelo narobe in sem proti takemu ravnanju z živalmi. In ravno
zaradi takega ravnanja je meso velikokrat okuženo in povzroča veliko bolezni.

 

Ampak, zakaj sploh delamo tako? Kako je prišlo do tega, da ljudje tako neusmiljeno
pridelujemo meso?

 

Ljudje smo že dolgo časa vsejedi, jemo tako rastlinstvo kot živalstvo. To je v naši
naravi. Že v razvoju je v naši globoki podzavesti, da smo tudi plenilci (že naš
videz je dokaz, saj imamo oči usmerjene naprej), kar pomeni, da lovimo živali.
Če že od nekdaj jemo tudi živali, torej ne moremo kar tako preiti na to, da
jemo samo rastline. Z razvojem naše inteligence smo iznašli več načinov, kako
lažje priti do želenega mesa. In seveda. še enkrat, meso lovimo zaradi tega, da
pridobimo potrebne snovi (proteine) za normalno delovanje in razvoj našega
organizma.

 

Vprašanje inteligence je tu, po mojem prepričanju, narobe postavljeno. Če je žival
neumnejša od človeka, jo torej lahko pojemo? Ne. Ljudje smo prišli na raven
naše inteligence prav zato, ker smo z alternativnimi načini prišli do želene
hrane. Ljudje nismo ne najhitrejši, ne najmočnejši plenilci. Smo pa prav zato
najbolj iznajdljivi in dovolj pametna bitja, da se hitro učimo. In ker smo
nekoč prišli do spoznanja, da namesto, da tečemo za neko živaljo, lahko
postavimo past, in jo tako brez večjega napora ujamemo, smo se to tudi naučili,
in tako začeli loviti živali. Iz lovljenja smo prešli na višjo raven
inteligence, in smo začeli postavljati pasti. In ko smo iznašli še boljši način
za lovljenje živali, smo prešli še na višjo stopnjo inteligence. Tako smo se
razvijali in zaradi tega smo tako inteligentna bitja, kot smo. Kot vidiš,
vprašanje, da žival LAHKO pojemo, ni dobro zastavljeno. Pravzaprav je bolj
smiselno, da rečemo, da zaradi naše inteligence žival MOREMO (moči) pojesti.

 

Prav tako mi ni jasno, zakaj bi torej, ker si 'pametnejši', hotel pojesti dojenčka? Mar ni v interesu vseh
živih bitij, da se njihov rod nadaljuje? In verjetno je prav zato nemoralno
početje, da dojenčke jemo…

 

S povedanim torej zagovarjam, da ljudje jemo meso. In moj cilj tega odgovora je bil, da ljudem pokažem, zakaj
sploh je tako, kot je. Zakaj jemo meso in zakaj ga pridelujemo na način, ki ga.

 

Vendar. Še enkrat se popolnoma strinjam, da je ravnanje živilske industrije napačno. Čeprav kot sam posameznik
ne morem kaj dosti spremeniti, bi, če bi lahko, vse živali rešil muk, ki jih doživljajo.
Verjamem, da obstaja kakšna alternativna možnost, s katero bi prišli do
želenega mesa, možnost, pri kateri bi z živalmi živeli v sožitju.

 

Zadnje vprašanje, zakaj tej moriji ne naredimo konca? Če bi poznal dober odgovor na to, bi ga z veseljem
podal! Kot jaz vidim stvari, je živilska industrija tako zelo močna v današnjem
svetu, da bi bilo res izjemno težko stvar spremeniti. Mogoče, če bi vsi ljudje
sprejeli vegetarjanstvo, kot način življenja, vendar je to skoraj nemogoče. Mislim,
da žal temu še dolgo ne bo konca, pa če bi še tako radi. To vprašanje zelo
zadeva politiko in gospodarstvo. Predstavljaj si, da je tvoja edina možnost do
denarja, da gojiš krave in prodajaš njihovo meso. Ne bi bilo tako preprosto, če
bi kar naenkrat mogel to opustiti.

 

Zadnja stvar, ki jo moram še poudariti pa je povečevanje svetovnega prebivalstva. Vsak človek rabi hrano za
preživetje, in če je večje povpraševanje, je torej še več morije. Prav tako pa,
ker je treba hrano hitro pridelati, se nihče ne ozira na dobro počutje enega
petelina, ki bo itak v naslednjih dneh umrl, saj je njegovo meso hitro potrebno
dostaviti povpraševalcem.

 

Mislim, da sem dosti dolgo natvezil J


To temo je popravil/a Andrejc: 7. julij 2014, 09:45


#222 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 4. avgust 2014, 18:29

Živjo :)

 

Zdi se mi, da nisi veliko kar je že bilo napisanega prebral, oziroma se v tisto poglobil. Vendar je že to začetek. In me veseli, da si se malo posvetil tej temi in ne samo zamahnil z roko in šel naprej. 

 

Očitno je, da ti ni vseeno za živali, drugače niti ne bi napisal komentarja in poskušal samega sebe prepričati, da "tvoje početje ni napačno", saj poleg vsega tako ali tako ne moraš ničesar rešiti.

 

Če že od nekdaj jemo tudi živali, torej ne moremo kar tako preiti na to, da jemo samo rastline.   

 ... zaradi tega, da pridobimo potrebne snovi (proteine) za normalno delovanje in razvoj našega organizma.

 

Poglej okoli sebe in mogoče boš presenečen :) Glede proteinov pa se bolje pozanimaj :)

 


zaradi naše inteligence žival MOREMO (moči) pojesti.

 

Zakaj?

 

In zakaj je zate v sodobnem času merilo inteligence morija? Morda pa te narobe razumem. Ampak vseeno naša zgodovina ni čisto enaka naši sedanjosti tukaj in zdaj. Zdaj namreč lahko preživimo tudi brez ubijanja živali saj imamo dovolj druge hrane, prav tako tudi blaga in tako naprej :)

 

Svetovno prebivalstvo bo veliko lažje in ceneje nahraniti z hrano rastlinskega izvora.

 

Zavedam se, da še dolgo ne bomo prenehali z ubijanjem živali. In počasi sem se s tem sprijaznila oz. še delam na tem. Temu ne bo konca kar čez noč. Vendar pa verjamem, da se to nekoč bo zgodilo. Samo poglej procent vegetarijanstva zdaj in nekaj desetletij nazaj, ko nekateri niti niso vedeli kaj beseda pomeni. Napredek je velik. In počasi se bo še večal. In mogoče boš nekoč k temu prispeval tudi ti. In morda misliš, da si le kapljica v morju, da nimaš nobenega učinka. Vendar ga imaš. 

 

To pa je intervju, ki je kar zanimiv...dejansko je tudi odgovor na moje vprašanje v naslovu teme na forumu  http://aljatasi.com/2014/07/zakaj-ljubimo-pse-jemo-prasice-in-nosimo-krave/ 

 

Pa še tole :) ohttps://www.youtube.com/watch?v=yKX-gNv0AwU 

 

Lepo se imej :)



#223 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:08

 

Zanimiv pogovor med Teal, ki dejansko ve vsee, in njenim možem.



#224 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:27

 

Zanimiv pogovor med Teal, ki dejansko ve vsee, in njenim možem.

fajn, jo bom baral za neke cifre yes.gif

kupujem BMW-ja, pa mi nekaj manjka scratchchin.gif



#225 justbelove

justbelove
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 125

Objavljeno: 9. avgust 2014, 20:38

Ti jih z razlogom najbrž ne bi želela povedati :P:)






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0